Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Zebrali się na jasielskim rynku, aby wspomnieć wybuch wojny w Ukrainie

271

Społeczność mniejszości ukraińskiej w Polsce wspomina dzisiaj wydarzenia, do których doszło 24 lutego 2022 r. Agresja rosyjska na Ukrainę była jednym z najtragiczniejszych dni w dziejach państwa i narodu ukraińskiego. Miliony obywateli Ukrainy zostało zmuszonych do opuszczenia swoich wiosek i miast. Wielu znalazło schronienie w Jaśle. Na płycie jasielskiego rynku odśpiewali dzisiaj hymn państwowy i zapalili świece na znak pamięci o ofiarach wojny i poległych obrońcach ojczyzny.

Zdjęcia z wydarzenia obejrzysz w FOTOGALERII

Choć od wybuchu wojny w Ukrainie minęły już dwa lata, to wydarzenia z lutego 2022 r. wciąż pozostają żywe w pamięci milionów Ukraińców. Doświadczenia wojny pozostawiły w ich sercach trudne do zabliźnienia rany. Ukraińskie rodziny, które znalazły schronienie w Jaśle nie stanowią w tej materii wyjątku. Choć czują się tutaj bezpiecznie, to wciąż tęsknią za domem i ukochaną ojczyzną.

- Każdy z nas pamięta to, co wydarzyło się o godzinie szóstej rano. Obudziliśmy się z myślą, że przy dźwięku syren alarmowych i wybuchach trzeba będzie opuścić dom. Zostaliśmy zmuszeni do ucieczki. Nie wiedzieliśmy dokąd się udać. Czekaliśmy w zachodniej Ukrainie na dalszy rozwój sytuacji. Ta jednak stawała się coraz trudniejsza. Zabraliśmy więc dzieci i udaliśmy się do Polski - wspomina , lekarka. Nie ukrywa, że zarówno ona, jak też jej najbliżsi z utęsknieniem wyczekują dnia, w którym będą mogli wrócić do swoich domów na Ukrainie. - W Jaśle mamy bardzo dobre warunki. Tutaj pracujemy. Nasze dzieci chodzą do jasielskich szkół. Każdy chce jednak wrócić do domu. Czekamy na dzień, w którym wojna się zakończy - mówi Marina Levchuk, lekarka z Czernichowa.   

Ukraińcy, którzy po agresji rosyjskiej zdecydowali się przekroczyć granicę z Polską, a następnie znaleźli schronienie w Jaśle, spotkali się dzisiaj na płycie jasielskiego rynku, aby wspólnie wspomnieć dzień wybuchu wojny. Niektórzy przynieśli z sobą antywojenne transparenty. Nie zabrakło również żółto-niebieskich flag oraz zdjęć zrujnowanych przez wojska rosyjskie ukraińskich miast. 

Uczestnicy wydarzenie odśpiewali hymn Ukrainy oraz zapalili świece, które symbolizują pamięć o ofiarach wojny i ukraińskich żołnierzach poległych na polu walki. 

- Do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że wtedy znaleźliśmy siły, aby uciec przed wojną do Polski. Zrobiliśmy coś, na co nie mieliśmy żadnego planu. To była najlepsza decyzja dla nas i naszych dzieci. Każda matka chce swoim dzieciom stworzyć warunki, w których będą one bezpieczne. Wierzymy, że kiedyś przyjdzie niepodległość i wrócimy do swoich bliskich, że przywieziemy ich do Jasła, żeby pokazać gdzie mieszkaliśmy. Mam nadzieję, że kiedyś rozpoczniemy w Ukrainie nowe życie. Rany, które w naszych sercach pozostawiła wojna nigdy jednak się nie zagoją - mówi Valeria Markova, lekarz urolog, która na co dzień pracuje jako chirurg ogólny w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. 

Wojna Rosji z Ukrainą trwa już 730 dni.         

MD
Napisany dnia: 24.02.2024, 21:48

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
1
@ OUN
dnia 28.02.2024, 14:33 · Zgłoś
Marina ma smutne oczy i dusze !! Ona potrzebuje wsparcia !!!
Odpowiedz
1
@ POLAK
dnia 27.02.2024, 10:17 · Zgłoś
Boris Johnson ostrzega Polskę. Brytyjski polityk o ambicjach Putina
Nie podobał mi się sposób, w jaki w tym strasznym wywiadzie Władimir Putin mówił o Polsce - komentuje Boris Johnson. Były premier Wielkiej Brytanii jest przekonany, że prezydent Rosji może w przyszłości zdecydować się na wojnę z NATO poprzez atak na jeden z krajów wschodniej flanki.
W rozmowie z portalem "Europejska Prawda" brytyjski polityk stwierdza, że obecnie trwa nowa wojna światowa. Jest to jednak zupełnie nowy rodzaj konfliktu, który składa się nie tylko z wojny konwencjonalnej w Ukrainie, ale także ataków hybrydowych.Według Johnsona, politycy krajów Zachodu muszą zdawać sobie sprawę, że konflikt militarny może zostać rozszerzony.
- Tak, może zaatakować (Władimir Putin - red.). Uważam, że nie można tego wykluczyć - podkreślił.
Zdaniem byłego premiera Wielkiej Brytanii, szanse na atak na kraje NATO wzrośnie w przypadku zwycięstwa Rosji w wojnie w Ukrainie. W kontekście możliwego nowego kierunku, Boris Johnson wskazał na Polskę.- Nie podobał mi się sposób, w jaki w tym strasznym wywiadzie Władimir Putin mówił o Polsce. I myślę, że mógłby spróbować zrobić coś takiego - podsumował.
Odpowiedz
3
@ xD
dnia 27.02.2024, 09:17 · Zgłoś
Ależ tu jest młyn w komentarzach. Wydaje mi się że podzielona Polska w sprawach ukraińskich ma po trochę racji zarówno jedni jak i drudzy. Znam wielu Ukraińców zwłaszcza takich którzy pojawili się w PL jeszcze przed wojną i są porządni i pracują i generalnie są w porządku. Uważam że Ukrainie należy pomóc w wojnie jednak sama Ukraina powinna na pierwszym miejscu zrobić porządek w swoim kraju. Nic nie da wysyłanie sprzętu, amunicji, czołgów, broni itd jeśli sami Ukraińcy będą tymi jakże cennymi dla nich dobrami handlować na czarnym rynku. Nic nie da przyjmowanie ich pod swój dach, wspieranie poprzez dawanie im pracy, dawanie im wolontariatu czy wsparcia finansowego dla kobiet i dzieci, jeśli aktualnie handel ludźmi (kobietami i dziećmi) przez mafię ukraińskie po wybuchu wojny przeskoczyły w słupkach statystyk handel ludźmi i sierotami po trzęsieniu ziemi w Haiti. Nic nie da przytulanie się Zełeńskiego z naszymi politykami, skoro parę miesięcy później w przypadku problemów z rolnictwem na zachodzie w PL zamiast znaleźć rozwiązanie twardo staje po stronie rolnictwa które bardziej niż w rękach ukraińskich chłopów jest w rękach oligarchów i kapitału zagranicznego (przypomnę że właściciele ziemscy tacy jak Arabia Saudyjska, USA, Cypr czy Luxemburg są zwolnieni z podatku i nie dorzucają nic do budżetu Ukrainy i transferują pieniądze poza granice). To jest martwe koło które kręci się bez skutku i celu. Polska jest krajem buforowym i nie powinna nawet jednej amunicji czy jednego starego hełmu przekazać Ukrainie, tylko powinny to robić kraje oddalone od wojny a nie sąsiednie. Powinniśmy wspierać Ukrainę poprzez przede wszystkim odpowiednie warunki i wsparcie uchodźców ale też poprzez umożliwienie i zapewnianie odpowiedniej logistyki przekazywania sprzętu i broni. Sami powinniśmy umacniać się militarnie, podobnie tyczy się to Litwy Estonii czy Finlandii. W całym konflikcie dochodzi jeszcze USA, a więc największy gracz który co prawda chciałby pokoju ale widząc nieobliczalnego Putina boi się docisnąć bo nie wiadomym jest zachowanie Putina w przypadku przegranej wojny (a ta, gdyby tylko USA chciało, mogła by się zakończyć w kilka dni i mówię tu o opcji poza nuklearnej ze strony zachodu).
Odpowiedz
4
@ POLAK
dnia 26.02.2024, 22:03 · Zgłoś
"Putin coraz częściej mówi o Polsce. To musi być sygnał ostrzegawczy" – pisze niemiecki historyk Matthaeus Wehowski dla magazynu "Der Spiegel". Przypomina, że w wywiadzie z amerykańskim dziennikarzem Tuckerem Carlsonem prezydent Rosji obwinił Polskę za wybuch II wojny światowej.
Przypomina, że Putin usprawiedliwiał atak na Ukrainę 24 lutego 2022 roku, fałszując argumenty historyczne. Teraz zaś można zaobserwować, że Polska odgrywa coraz większą rolę w retoryce Putina i rosyjskiej propagandzie wojennej. Putin zniekształca fakty historyczne, sugerując, że rosyjska dominacja w całej Europie Wschodniej jest pożądana. "To musi być sygnał ostrzegawczy dla Polski i całej Unii Europejskiej. Tym razem, inaczej niż dwa lata temu, nie należy go ignorować" – pisze Wehowski.
Odpowiedz
6
@ Ml
dnia 26.02.2024, 21:52 · Zgłoś
Ukraina walczy o swój kraj
W pewnym sensie też o całą Europę,
Wierzymy w to że zwycięży,
Ani Polska ani Ukraina nie chce być ruską kolonią.
Odpowiedz
6
@ Kl
dnia 26.02.2024, 21:26 · Zgłoś
Największy prezent dla Putina to skłócić Polaków i ukraińców.
Są w Polsce takie ruskie onuce które za wszelką cenę chcą nas ze sobą skłócić.
Odpowiedz
1
@ Marcin.
dnia 26.02.2024, 21:03 · Zgłoś
Przykłady ukraińskiej "wdzięczności"
- 1648 - 1657 - powstanie Chmielnickiego przeciwko Polsce,
- 1768 - Koliwszczyzna - powstanie przeciwko Polsce,
- 1918-1919 - Orlęta lwowskie,
- 1939 - formowanie ss galizien z upaińskich ochotników,
- 1943 - 1944 - rzeź wołyńska,
- 1944 - likwidacja powstania warszawskiego przez oddziały ss galizien
- 2023-2024 - zasypanie Polski zbożem nie spełniającym żadnych norm,
transport bez licencji, który niszczy polskie firmy
- 2023 - życie na koszt Polaków ( zasiłki dla uchodźców, 800+, darmowe
leczenie, itp.

DOŚĆ UKRAIŃCÓW W POLSCE, NIECH WRACAJĄ DO SIEBIE I TAM ...
Jak wyjedzie ostatni, to granicę z nimi zamknąć!!!
Odpowiedz
3
@ js
dnia 27.02.2024, 06:34 · Zgłoś
Uczył Marcin Marcina. Po pierwsze Orlęta Lwowskie nie były ukraińską formację tylko Polską, po drugie Galizien SS nie powstala w 1939 r. tylko w 1944 r. po trzecie ani Ukraińcy ani Galizien SS nie uczestniczyli w tłumieniu Powstania Warszawskiego, to co im się przypisuje to to była brygada RONA Kamińskiego, składająca się z Rosjan, po czwarte rzezie Polaków na Kresach miały miejsce nie tylko na Wołyniu ale przede wszystkim w Galicji Wschodniej, gdzie zaczęły się znacznie wcześniej, po piąte prawie wszyscy Ukraińcy w Polsce pracują i opłacą podatki na socjal dla ciebie, po szóste Polskę zasypały zbożem z Ukrainy polskie firmy powiązane z PiSem, możesz sobie poczytać ich listę i dane.
Odpowiedz
3
@ lele
dnia 27.02.2024, 08:02 · Zgłoś
odezwał się święty, sami Polacy zdradzali nazistom innych Polaków, założę się myłeś gary u angoli, a teraz pierwszy patriota RP - dla tego kobiety walczą o aborcję, żeby się nie rodzili idioci
Odpowiedz
0
@ Ml
dnia 26.02.2024, 17:38 · Zgłoś
Ukraina walczy o swój kraj o swój dom innego dom już nie mają,
Jak nie chcemy im pomagać to przynajmniej nie przeszkadzajmy.
Odpowiedz
-11
@ Hghgh
dnia 26.02.2024, 06:46 · Zgłoś
Dlaczego Dragones jest antypolska?
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 26.02.2024, 07:06 · Zgłoś
Dlaczego konfederasta jest osobnikiem upośledzonym intelektualnie w stopniu cięzkim?
Odpowiedz
-5
@ Do dragoness
dnia 26.02.2024, 11:05 · Zgłoś
Pani dragoness tak dużo się, pewnie będzie również wiedziała dlaczego Wołodymyr nie zaprosił Donalda na Ukrainę, by uczcić rocznicę, tylko w Jaśle i innych polskich miastach świętują? Czyżby nie szanował Donalda?
Odpowiedz
3
@ Do dragoness
dnia 26.02.2024, 11:13 · Zgłoś
Wie*

Dlaczego Donald nie został zaproszony. Nie wiem co o tym myśleć. Nasze laleczki Chucky robią wszystko, by obrazić wielki sąsiedni kraj, a Wołodymyr nie zaprasza ich do siebie? Jak to? Zaprosił przecież innych? O co chodzi? Nie lubi nas Polaków za tę gigantyczną pomoc? Nie szanuje Donalda i Szymona o uśmiechu anioła? Sikorskiego nie szanuje za to, że rozjechał Rosję swoim ciętym językiem wojownika? Dlaczego trzej kniaziowie Donald, Szymon i Radek nie zostali zaproszeni? Powiadam państwu, miłośnikom Koalicji Uśmiechu, że to dziwne
Odpowiedz
33
@ QQrQ
dnia 25.02.2024, 21:51 · Zgłoś
Życzę Ukrainie zwycięstwa nad ruskim mirem.
Odpowiedz
17
@ Ml
dnia 25.02.2024, 21:44 · Zgłoś
Ruskie trolle gadające w polskim języku
Onuce ruskie
Zdrajcy polskiego narodu wstyd mi za was.
Jestem całym sercem z Ukrainą i wiem że zwyciężą bo oni walczą za swój kraj i za swój dom również także za całą Europę.
Odpowiedz
1
@ ada
dnia 27.02.2024, 08:39 · Zgłoś
Jeszcze ci pokażą głupku co potrafią. Bełkot idioty jak to czytam to się załamuję.Wszystko im dajcie walczą ,walczą szczególnie te byczki u nas
Odpowiedz
1
@ do ada
dnia 27.02.2024, 16:22 · Zgłoś
Dobrze siebie scharakteryzowałaś. Jak widać nie jesteś taka głupia na jaką wyglądasz.
Odpowiedz
19
@ Alojz Ter
dnia 25.02.2024, 21:42 · Zgłoś
Jak już tak na szczuliście to teraz do kościółka
Odpowiedz
12
@ Problem tu$$ka
dnia 25.02.2024, 21:30 · Zgłoś
Kiedy zrobią wspomnienie o Wołyniu ???!!!
Odpowiedz
10
@ tak
dnia 25.02.2024, 21:27 · Zgłoś
żałosne są te wysiłki ruskich trolli, onuc putinowskich! co głupszy daje się podpuścić ruskiej, prymitywnej propagandzie. Na szczęście mądrych jest więcej, co pokazały wybory!
Odpowiedz
2
@ Realia
dnia 26.02.2024, 21:35 · Zgłoś
Wybory? teraz to nawet głosujac nie tak jak trzeba jest sie ruską onuca?
Odpowiedz
-17
@ Kaziu
dnia 25.02.2024, 21:18 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-4
@ Abnegat
dnia 25.02.2024, 18:29 · Zgłoś
Wojna na Ukrainie nie rozpoczęła się w lutym 2022 r., lecz w 2014 r., po tzw. Majdanie, czyli zbrojnym zamachu stanu zorganizowanym przez CIA, w wyniku czego obalono demokratycznie wybrane władze. Na ten cel (tzn. demokrację - jakżeby inaczej!) zostało przeznaczonych 5 mld $, co potwierdziła Victoria Nuland - ta sama, która rozdawała majdaniarzom kanapki, a obecnie, podobno jest prawdziwym prezydentem Ukrainy, bo przecież nie może nim być klaun uzależniony od kokainy.

To właśnie od 2014 r. miały miejsce ciągłe ataki artyleryjskie wojsk ukraińskich na ludność Donbasu, w wyniku czego zginęło kilkanaście tysięcy cywilów, ale nikogo to na Zachodzie nie ruszało - widać to były zbrodnie "słuszne", bo na Ruskich. Prawdopodobnie był planowany atak na Rosję, również przy użyciu broni biologicznej, stąd te co najmniej 30 laboratoriów amerykańskich zajmujących się tą bronią, których istnienie potwierdziła w Kongresie wymieniona V. Nuland. Specjalna operacja wojskowa była więc działaniem wyprzedzającym, formą obrony koniecznej.
Odpowiedz
-8
@ szunaj
dnia 25.02.2024, 18:47 · Zgłoś
Panie w sedno!!-taki komentarz i jeszcze nie zniknął? ale plusika nie klepnie! BRAWO
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:27 · Zgłoś
Taaaa, a świstak siedzi i zawija w te sreberka. A Ta pani nie jest przypadkiem Reptilianinem?
Odpowiedz
23
@ Chłopek Roztropek
dnia 25.02.2024, 21:37 · Zgłoś
Taaa, Czeczenia też chciała napaść na ruskich więc ruscy zaatakowali Czeczenię, potem Gruzja chciała ale z wyprzedzeniem ruscy broniąc siebie wczewśniej na nią napadli. Chłopie o czym Ty mówisz???
Odpowiedz
-2
@ Tusskie trole
dnia 25.02.2024, 22:22 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
5
@ do Tusskie trolle
dnia 25.02.2024, 23:02 · Zgłoś
Coś ci ten polski wyraźnie nie służy.
Odpowiedz
1
@ Abnegat
dnia 26.02.2024, 09:17 · Zgłoś
@25.02.2024, 21:37
Zarówno Czeczenia, jak i Gruzja miały się stać w założeniach imperialistów amerykańskich przyczółkami do stworzenia tamże ich baz wojskowych, realizując doktrynę Brzezińskiego. Jeżeli to takie trudne do zrozumienia, to może pomyśl, jak byłaby reakcja USA, gdyby Rosja chciała zainstalować swoje bazy w Meksyku?
Odpowiedz
0
@ js
dnia 27.02.2024, 17:24 · Zgłoś
do Abnegat: Jakbym słyszał tow. Gomułkę.
Odpowiedz
1
@ Tomek
dnia 27.02.2024, 20:44 · Zgłoś
Rozklad myslenia jest juz tak duzy ze nawet fakty rzucone w twarz nic tu nie dadza.
Szkoda to pisac
A to rzeczywiscie prawda
Caly swiat arabski o tym wie.
Odpowiedz
0
@ Tomek
dnia 27.02.2024, 20:45 · Zgłoś
Ruscy juz z kartelami robi syf Ameryce pod nosem
Odpowiedz
19
@ Zk
dnia 25.02.2024, 14:37 · Zgłoś
Ukraińcy walczą o swój kraj o swój dom bo drugiego już nie mają
Odpowiedz
-12
@ Tfuuuu
dnia 25.02.2024, 18:27 · Zgłoś
Upaińce wstydu nie mają. Cała Polska przeciwko nim protestuje, a oni się panoszą na rynku!!!

Słowa przeprasza czy dziękuję nie powiedzą, tylko dej, dej!
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:28 · Zgłoś
Ty i twoi brunatni koledzy to NIE JEST cała Polska.
Odpowiedz
0
@ Tusk - Oscar
dnia 25.02.2024, 22:23 · Zgłoś
Twoi brunatnikoledzy z BND i Stasi
Odpowiedz
6
@ js
dnia 26.02.2024, 01:08 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
4
@ Ryba
dnia 25.02.2024, 14:05 · Zgłoś
Mam wrażenie, że już najwyższy czas zrobić porządek w relacjach z Ukrainą
Odpowiedz
-16
@ Wołyń - pamiętamy!
dnia 25.02.2024, 18:28 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
4
@ Pótin out
dnia 26.02.2024, 00:52 · Zgłoś
Wołyń pamiętamy??? co wy ruSSkie trole z Wołynia pamiętacie ? kradzież kur i kaczek jak szliście na Berlin?
Odpowiedz
15
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:15 · Zgłoś
Podłość niektórych komentujących przekracza wszelkie granice. Zero empatii, prymitywne rozumowanie, nie mówiąc już o wiedzy. Ujemnej.
Odpowiedz
-17
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 18:29 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
12
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 21:25 · Zgłoś
Myśle ze patrzysz w telewizor i powtarzasz głupoty.Czy wiesz ilu młodych osiłków wyjechało z Ukrainy zamiast walczyć o swój kraj a Zelenski chce aby w wojnę na Ukrainie wmanewrować Polskie wojsko?Wiesz czym by to groziło Polsce? Tucker Carlson przeprowadził wywiad z Putinem i ten wyraźnie powiedział ze do Polski nic nie ma chyba ,ze wpłata się w wojnę przeciwko Rosji.Teraz może zrozumiesz dlaczego rządowi w naszym Kraju tak zależy ,żeby wysłać Polaków na nie nasza wojnę ? Chcą żeby Polaków wybili aby zrobić w Polsce miejsce dla innych. Zacznijcie myśleć.Polska jest rozbrojona oddali broń na Ukrainę za która zapłacili penidzmi polskiego podatnika ,ale to mało teraz podatnikowi chcą zabrać życie a później tez będzie za mało.
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:29 · Zgłoś
Wiesz ilu młodych osiłków deklaruje, że nie będzie walczyć za Polskę? Czego się spodziewałeś? Że tam jest 1200% patriotów?
Pozdrawiam mojego wielbiciela-konfederastę.
Odpowiedz
12
@ Idiotko
dnia 25.02.2024, 22:25 · Zgłoś
Żaden rozsądny człowiek nie ma zamiaru ginąc za oligarchów, polityków i korporacje.

Ty jedź na upaine walczyć.
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 23:06 · Zgłoś
To za kogo nie chcą walczyć nasze osiłki?
Odpowiedz
5
@ Cogito?
dnia 26.02.2024, 00:56 · Zgłoś
Tucker Carlson? to twój autorytet? Gościu żyje za kasę putina, nawet najbardziej rusolubni w FoX postanowili go wywalić z roboty ze względu na jego przesadną miłość do putina
Odpowiedz
-2
@ ada
dnia 27.02.2024, 08:42 · Zgłoś
Ależ pani jest żenująca
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 27.02.2024, 09:43 · Zgłoś
8
@ wysiedleniec Polski
dnia 25.02.2024, 13:07 · Zgłoś
Nie zapominajmy że szczególnie w zachodniej Ukrainie mieszka bardzo duża ilość Polaków. Część rodzin Polskich mieszka tam bo ich przodkowie wierzyli, że aneksja tamtych terenów przez jak nazywali ruskich Moskali jest tylko czasowa i w niedługim czasie te ziemie wrócą do Polski. Niestety to Ruski nie pozwolili później wyjechać do Polski. Takie są fakty.Znam fakty gdy sowiecka władza na prośbę o wyrażenie zgody na wyjazd do Polski odpisywała teraz nie ma możliwości, trzeba było wyjeżdżać kiedy było możliwe. Tak więc wielu potomków Polskich rodzin mieszka tam i cierpi. Co jest godne uwagi większość z nich nadal potrafi w mniejszym lub większym stopniu posługiwać się językiem swoich przodków Polaków. Wiele jest przypadków, że małżonkowie z rodzin mieszanych zarówno ze strony Polskiej jak też Ukraińskiej są dwujęzyczni. Zanim zaczniemy psioczyć i pisać jak cudownie mają Ukraińcy proponuję pojechać i zobaczyć jak wygląda rzeczywistość a krajobraz faktycznie jest podobny do tego jaki był w Polsce pozostawiony przez okupanta nazistowskiego Niemcy po działaniach w II wojnie światowej.
Odpowiedz
-2
@ POLAK
dnia 25.02.2024, 12:40 · Zgłoś
Największym błędem polskich polityków oraz polskiego społeczeństwa jest to że Polacy nie wierzą w to że Putin i Rosja mogą napaść na Polskę w dzisiejszych czasach oraz nie wierzą w to że w Polsce może być wojna w XXI wieku. Polacy wierzą natomiast w to że skoro Polska jest w NATO i w UE to nic Polsce nie grozi i NATO i UE Polskę obronią przed Putinem. Niestety oświadczam wszystkim że każdy kto tak myśli jest w bardzo dużym błędzie. Polacy powinni posłuchać co na temat Polski mówią w rosyjskiej telewizji, co na temat Polski mówią rosyjscy politycy oraz co na temat Polski mówi sam Władimir Putin. Myślicie że NATO i UE będą oddawać swoje życie za Polskę i za Polaków ? Niemcy i Francja nigdy nie będą walczyć przeciwko Putinowi ponieważ robią z nim interesy. To Polska po raz kolejny zostanie najbardziej poszkodowana. Historia Polski pokazała to już wielokrotnie a Polacy nadal niczego nie rozumieją. Już teraz Polska jest najbardziej poszkodowana bo to właśnie My Polacy zapłaciliśmy i płacimy nadal największą cenę za pomoc Ukrainie z całej Unii Europejskiej. Prawda jest taka że polskie wojsko obecnie nie ma żadnych szans z armią rosyjską. Polacy nie są zdolni do obrony własnej Ojczyzny ponieważ skaczą sobie nawzajem do gardeł z powodu polityki. Nie potrafią realnie ocenić rzeczywistości i nie potrafią myśleć samodzielnie ponieważ są sterowani przez polityków i przez media.
Odpowiedz
16
@ Zk
dnia 25.02.2024, 12:36 · Zgłoś
Ukraińcy walczą za swój kraj za swój dom drugiego domu już nie mają
Pewnym sensie walczą za nas i za całą Europę. Proszę was Jak nie chcecie pomagać to przynajmniej nie przeszkadzajcie.
Odpowiedz
-12
@ Pusty dzbanie
dnia 25.02.2024, 18:31 · Zgłoś
Walczą? Piją i robią burdy w całej Polsce. Biedote przymusili by walczyli w obronie latyfundii oligarchów i wielkich korporacji.

Przestań bredzić że walczą o nas!
Odpowiedz
2
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 21:29 · Zgłoś
Zgadza się w USA jest ich pełno ,młodych byczków ,jeżdżą dobrymi samochodami i za błędy co(tak uważają ,pracować nie chcą ,)700$ tygodniowo to dla nich za malo.Na Ukraine zostali biedacy ich nie bylo stac na wyjazd.
Odpowiedz
2
@ do Cogito
dnia 25.02.2024, 23:05 · Zgłoś
Tak jak w Rosji.
Odpowiedz
2
@ Trep
dnia 26.02.2024, 00:58 · Zgłoś
pusty dzbanie ty będziesz nas bronił ruSSki agencie? Ty możesz co najwyżej ruskim donosić o lokalizacji naszego sprzętu i innych instalacji i pewnie na telegramie to robisz
Odpowiedz
0
@ Jak to działa
dnia 26.02.2024, 19:01 · Zgłoś
My pomagamy ukrainie, a ukraina Rosji. Jak? Np. produkując silniki samolotowe.
A co z embargiem dla Rosji? Całą Europa obchodzi zakaz przez Kazachstan. W niektórych branżach obroty wzrosły o tysiące procent. swoim Tylko Polacy zamiast pomagać Polakom w kraju i na ukrainie niszczą swoje rolnictwo, transport, wojsko i obronność, całe państwo przez utrzymywanie kraju dwa razy większego od Polski i jak widać na granicy miodem i zbożem płynącym.
Odpowiedz
6
@ Kapitan Wąs
dnia 25.02.2024, 12:07 · Zgłoś
Dwa lata wystarczyły żeby okazało się, że charaktery Polaka i Ukraińca są kompletnie niekompatybilne.
Na temat korupcji na Ukrainie, która przejada 80% pomocy wypowiadali się już dziennikarze ukraińscy, polscy, żołnierze z frontu, Polacy którzy tam służą itd
Ukraiński komik na zgromadzeniu ONZ oskarżył polskiego [...] o pomoc Rosji, teatrzyk i sabotował jego wystąpienie, a Polaczki dalej na kolanach w trybie pomocy z pytaniem czy nas lubią?
Ta pomoc to podatek od głupoty czy dobrego samopoczucia?
Odpowiedz
4
@ Bodzio
dnia 25.02.2024, 12:33 · Zgłoś
To co fd napisał czy napisała jest po rosyjsku a nie po ukraińsku na dodatek TO JEST WULGARNY ZWROT! Dlaczego moderator nie zwraca uwagi na wulgaryzmy?
Odpowiedz
12
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:16 · Zgłoś
One pracowały tu, a Polki w Niemczech.
Odpowiedz
-12
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 14:21 · Zgłoś
Jak pani śmie tak mówić o Polkach? To ohydne.
Odpowiedz
12
@ js
dnia 25.02.2024, 14:44 · Zgłoś
Ohydne ale prawdziwe.
Odpowiedz
-5
@ Do dragoness i ja
dnia 25.02.2024, 15:41 · Zgłoś
Możecie powiedzieć, jakim zawodem się parały te Półki w Niemczech i czy na pewno osobiście korzystacie ze swoich urządzeń? Tak, żeby nie było wątpliwości?
Odpowiedz
-13
@ Stjepan z SS
dnia 25.02.2024, 18:32 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:30 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
1
@ Do nadragowanej feminazistki
dnia 25.02.2024, 22:27 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
0
@ js
dnia 25.02.2024, 23:04 · Zgłoś
Skąd wiesz, z autopsji?
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 23:07 · Zgłoś
Bardzo mi cię szkoda, incelu.
Odpowiedz
5
@ Trep
dnia 26.02.2024, 01:01 · Zgłoś
stjepan - ruskie to pierogi i pochodzą z województwa ruskiego ze stolicą we Lwowie ignorancie.
Odpowiedz
26
@ Ml
dnia 25.02.2024, 10:49 · Zgłoś
Największy prezent dla Putina to skłócić nasze dwa narody Polaków i ukraińców
Nie dajmy putinowi tego prezentu.
Odpowiedz
-6
@ YYYY
dnia 25.02.2024, 10:55 · Zgłoś
Czas wracać do siebie !!
Odpowiedz
-1
@ Do Ml
dnia 25.02.2024, 11:10 · Zgłoś
Widzę, że znasz temat bardzo dobrze. Może pokażesz takie ładne zdjęcia z obchodów Święta niepodległości Polski z bratnich miast ukraińskich, choćby z bliźniaczych miast Jasła? A może z okazji rocznicy najazdu Niemiec hitlerowskich czy Związku Radzieckiego na Polskę? A może z okazji rocznicy rzezi wołyńskiej. A jeśli nie znajdziesz to może pokażesz uchwałę Rady Miasta Lwowa o przekazaniu Polakom kościoła polskiego we Lwowie przy ulicy Stepana Batko Bandery, bo z tego co mi wiadomo ostatnio dalej stał kibel w miejscu chrzcielnicy
Odpowiedz
18
@ Zenek
dnia 25.02.2024, 11:16 · Zgłoś
Czekamy na przeprosiny za Wołyń
Odpowiedz
13
@ Ml
dnia 25.02.2024, 11:31 · Zgłoś
Pokażę ci takie ładne zdjęcia płaczących dzieci czekających na własnych ojców zamordowanych na froncie,
Pokażę ci takie zdjęcia wywiezionych dzieci do Rosji zabranych rodzicom
Pokażę ci takie zdjęcia uciekających matek z dziećmi za granicę przed wojną.
Odpowiedz
-6
@ Do Ml
dnia 25.02.2024, 11:33 · Zgłoś
Aniołki Donbasu masz na myśli?
Odpowiedz
-8
@ Do MI
dnia 25.02.2024, 11:34 · Zgłoś
Ok. Pokaż. Zobaczymy co tam masz
Odpowiedz
-10
@ Do Ml
dnia 25.02.2024, 12:07 · Zgłoś
Gdzie te zdjęcia? Zapodziały się?
Odpowiedz
0
@ saracen
dnia 25.02.2024, 12:12 · Zgłoś
pokaż zdjęcia dzieci surogatek ukraińskich przywiezionych pod osłona nocy do polski
Odpowiedz
-10
@ Do saracen
dnia 25.02.2024, 12:17 · Zgłoś
-17
@ Do MI
dnia 25.02.2024, 18:34 · Zgłoś
A ty nie w okopach? Pachołku?!
Odpowiedz
-1
@ Trep
dnia 26.02.2024, 01:02 · Zgłoś
ty tak do putina i wojaków? Łoj YYYY wypłaty nie budiet
Odpowiedz
6
@ arabic
dnia 26.02.2024, 07:32 · Zgłoś
Pokażę ci zdjęcia dzieci polskich z Wołynia ... Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy , nie będzie upainy ! ruski czekista ze swoimi szachistami tego dopilnuje
Odpowiedz
-1
@ js
dnia 27.02.2024, 07:57 · Zgłoś
Polski też nie będzie, tylko Priwislanski Kraj durnoto.
Odpowiedz
0
@ Tomek
dnia 27.02.2024, 20:48 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
2
@ Pabis
dnia 25.02.2024, 10:44 · Zgłoś
Widać jacy biedni...ile kasy u kosmetyczki zostawili z 800 plus. Wstyd dla polakow
Odpowiedz
9
@ wrócimy
dnia 25.02.2024, 10:42 · Zgłoś
Tylko My byli na kremlu w latach 1610 - 1612
Odpowiedz
-4
@ taki jeden
dnia 25.02.2024, 15:43 · Zgłoś
maży mi się po URAL Polska potem CHINY
Odpowiedz
2
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 21:35 · Zgłoś
Lepiej by bylo pomarzyc.
Odpowiedz
0
@ Mnich
dnia 25.02.2024, 10:41 · Zgłoś
Żałośni Ukraińcy zobaczcie sobie jaki mają dobrobyt w sklepach a wy wysyłacie im paczki to Ukraińcy powinni zadbać o Ukraińców skończyło się mydlenie oczu polakom.my za co nie mamy rodzin wyżywić a tu przyjechali i żyją jak pączki w maśle jeszcze jak widzę tych chłopów Ukraińców na front [...] a nie bawić się w Polsce widzicie Polacy jakie [...] nam przywoza jakie zborze i mają nas gdzieś
Odpowiedz
8
@ Ml
dnia 25.02.2024, 10:59 · Zgłoś
Do chama Michała
Żebyś nigdy nie musiał żyć w takim dobrobycie jak oni.
Odpowiedz
18
@ mm
dnia 25.02.2024, 11:07 · Zgłoś
daj spokój, po prostu jako człowiek daj spokój,nie siej nienawiści, gdy będziesz Ty w potrzebie też będziesz się rozglądał za pomocą innych ,nikt nie jest idealny ,nikt nie jest bez win. Jak wojna się skończy pojadą do swojej ojczyzny-ręczę, a teraz jako ludzie po prostu okażmy im ich dzieciom pomoc-nie wiem czy sie odwdzięczą czy nie , my bądżmy ludżmi .
Odpowiedz
9
@ To ja 2
dnia 25.02.2024, 11:26 · Zgłoś
Ja nie rozumiem tej wojny.W sklepie,na ulicy zbiórka żywności dla Ukrainy a z Ukrainy całymi tirami wywożą zboża,mięso,mleko itd.Na internecie ciągle ktoś wstawia filmiki o luksusowych samachodach wyważonych na Ukraine.Tylko po co,skoro jest wojna i wszystko jest niszczone ?
Odpowiedz
8
@ Do To ja 2
dnia 25.02.2024, 11:29 · Zgłoś
Trzeba mieć sporą wiedzę historyczną i filologiczną by to zrozumieć. Wyjaśniałem to w wątku: co dalej z Ukrainą na tymze forum dyskusyjnym. Niestety wątek został zablokowany. Znamienne, że po wpisach, w których zacząłem cytować media ukraińskie. Stałem się ruską onucą cytując ukrainską prasę. Fajnie. Nie? Warto poczytać
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:47 · Zgłoś
Zbiórki były na początku wojny.
Odpowiedz
-7
@ Do mm
dnia 25.02.2024, 18:35 · Zgłoś
Założę się że ukry by nam nie pomogły, wręcz by na rezali, jak na Wołyniu i w Małopolsce wschodniej. Przestań być frajerem, moim kosztem!
Odpowiedz
8
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 21:42 · Zgłoś
Robia nas w balona I wolaja Daj ,daj.Obysmy sie nie obudzili z Reka w nocniku.Ukrainscy oligagarchowie to multibilionerzy i nie chca wesprzec swego. kraju tylko wolaja o wsparcie biednej Polski ,ktora jest okradana ze wszystkich stron.
Odpowiedz
0
@ Trep
dnia 26.02.2024, 01:04 · Zgłoś
Mnichu Iwanie: "Polakom" pisze się z dużej litery. U was w roSSiji brakło dużych liter? A błoto i trociny na bułki macie jeszcze?
Odpowiedz
2
@ do "do mm"
dnia 27.02.2024, 07:58 · Zgłoś
Kto to są po waszemu "ukry"?
Odpowiedz
-14
@ Anonim13937
dnia 25.02.2024, 10:17 · Zgłoś
kto wybrał tego pajaca na marszałka Hołownia won z Polski pajacowac w kosmos
Odpowiedz
-9
@ siegupiopytasz
dnia 25.02.2024, 10:32 · Zgłoś
Jak to kto ?! Ursula Von Der Fajzer
Odpowiedz
2
@ Odpowiedź :
dnia 25.02.2024, 22:29 · Zgłoś
popis!!!
Odpowiedz
2
@ js
dnia 27.02.2024, 06:41 · Zgłoś
Nie żadna Urszula ani von den Fajzer tylko 79 tys. wyborców łgarzu.
Odpowiedz
15
@ Ml
dnia 25.02.2024, 09:05 · Zgłoś
Polacy i Ukraińcy to braknie narody słowiańskie, Ukraińcy to nasi sąsiedzi
A dobry sąsiad to lepszy niż rodzina.
Odpowiedz
-18
@ stasienek
dnia 25.02.2024, 09:17 · Zgłoś
Ugoda perejesławska 1654 wtedy dokonano wyboru #dobrego# sąsiada
Odpowiedz
-5
@ Starosta przeznaczony do rzadzenia
dnia 25.02.2024, 09:34 · Zgłoś
Ukraincy nie są Slowianami
Odpowiedz
3
@ Wyjaśniam
dnia 25.02.2024, 10:09 · Zgłoś
Ukraińcy to mieszanka krwi azjatyckiej (tatarskiej i innych), tureckiej, żydowskiej, chorwackiej, ruskiej a także niestety polskiej i wszystkich krajów nad i podbałtyckich. Należy jednak to podkreślić z wielką stanowczością, że ludzie, którzy się osiedlali na kresach wschodnich a dzisiejszej Ukrainy, to byli w przytłaczającej większości najgorsze męty z tych wszystkich krajów, gdyż na tych ziemiach, osiedlali się wykolejeńcy, kryminaliści, uciekinierzy przed sprawiedliwością i sądami, a ponieważ na tych terenach nie było wówczas administracji i sądownictwa, mogli tam jawnie przebywać i dokazywać do woli.
Większość z nich przyjmowała się do Kozacczyzny, która za pozwoleniem polskiego króla zasiedlała się na tych terenach przybywszy z nad Dniestru i Dniepru z tzw. Dzikich Pól. Najwcześniejsi Kozacy byli Mongołami i nie był to status społeczny, ale zajęcie, czyli rabowanie i okradanie a dość często i zabijanie. To był styl życia Kozaków.
Kiedy Kozactwo zaczęło się rozrastać (w ich szeregi wstępowali uciekinierzy i zbóje z Europy Wschodniej i Północnej) zaczęli przybywać na stepy kresów wschodnich, należących do Korony, która dała im na to pozwolenie. Mogli się tam osiedlać, ale mieli bronić tej granicy i tych ziem przed Ordą Mongołów i Turkami.
Te tereny z uwagi jak wcześniej wspomniałem, na brak administracji i sądownictwa, były rajem dla ukrywających się zbójów, tudzież ukrywających się niewolników uciekających przed swoimi panami lub mających na sumieniu wiele innych wykroczeń.
Kozactwo, mimo, iż to nie był status społeczny ale tzw. zajęcie, dorobiło się wcześniej swojej hierarchii i z czasem domagało się coraz większych przywilejów. Szlachta polska wiedziała, jakie zagrożenie oni stanowią i nie pozwalała na coraz więcej przywilejów oraz tytułów, aczkolwiek wiele z przywilejów Kozacy otrzymali z uwagi na zasługi w walkach. Jednakże mieli oni za to płacony żołd i był to ich obowiązek, na który się od początku godzili tym bardziej, że osiedlili się na tych ziemiach, więc jakoby dostali te ziemie do zamieszkiwania za ich obronę. A więc bronili swojego miejsca zamieszkania za co w końcu też dostawali żołd !
Domagali się jednak coraz większych przywilejów a po powstaniu hetmana kozackiego, Chmielnickiego ? żyda i również zbója ? także tych ziem na własność i utworzenie własnego państwa. Powstanie i zdrada Chmielnickiego to osobny temat.
Reasumując ? Tak zwani Ukraińcy, to zlepek tych wszystkich nacji z podkreśleniem TYCH NAJGORSZYCH MĘTÓW Z TYCHŻE NACJI, przybywających na kresy, plus Kozactwo i plus Azjaci z wielkiej Ordy, która napadła na te stepy lub też była zaproszona przez Chmielnickiego, daje nam jasność sytuacji i odpowiedź na pytanie DLACZEGO POTOMKOWIE TYCH NACJI DZISIEJSI TZW. UKRAIŃCY NAS MORDOWALI.
Sama orda mongolska, ta największa dzicz, przebywała tam mniej więcej 200 lat. Więc niemożliwe, żeby krew z tej dziczy azjatyckiej również nie mieszała się z krwią ówczesnych mieszkańców tych stepów, również nie najlepszą.
Ziemie te były kiedyś nazywane przez Polaków ?na skraju? ?na krańcach? skąd wzięła się później nazwa Ukrainy, której tak naprawdę nigdy nie było a została stworzona sztucznie przez ZSRS. Tak samo jak nie było żadnych tzw. Ukraińców, których nazwa powstała dopiero w XX w. Dlatego ich język, teraz tzw. ukraiński, tak długo się ewoluował, bo na przestrzeni kilku wieków, a literatura tzw. ukraińska dopiero w XX w.
W XX w. nacjonaliści ukraińscy domagali się utworzenia z tych polskich etnicznych ziem, jakiegoś jednolitego aparatu państwowego, stąd tez próby dążenia do tego i propaganda na temat pochodzenia samych Ukraińców, na przykład jako Rusinów od Rusi Kijowskiej lub Kozaków, których maja w swoim hymnie jako przodków, i wręcz domaganie się stworzenia kraju.
Odpowiedz
3
@ Ml
dnia 25.02.2024, 10:37 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-10
@ Hghgh
dnia 25.02.2024, 10:44 · Zgłoś
Wyjaśniam ,dziękuję za wykład ,nie przejmuj się tym co pisze Mi. Jak ktoś napisze jakąś mądra prawdę to jest zaraz wyzywany. To co piszesz to fakty które warto znać.
Odpowiedz
4
@ js
dnia 25.02.2024, 10:51 · Zgłoś
Chyba pomyliło ci się z Rosjanami.
Odpowiedz
-11
@ Do js
dnia 25.02.2024, 11:05 · Zgłoś
Może porozmawiamy o Rosjanach jasiu wtedy, kiedy zorganizują na płycie rynku manifestację, wywieszą swoje flagi i zaczną śpiewać swoje piosenki. A póki co zagadka: w jakim języku pisał w XIX wieku wieszcz Ukraińców Taras Szewczenko?
Odpowiedz
4
@ Adam
dnia 25.02.2024, 11:15 · Zgłoś
Większych bzdur to dawno nie czytałem. Z Twojej wypowiedzi przebija się nieznajomość historii
Odpowiedz
9
@ js
dnia 25.02.2024, 12:08 · Zgłoś
do "do js": Od razu poznałem że to twoje naziolskie wypociny.
Odpowiedz
-12
@ Do js
dnia 25.02.2024, 12:14 · Zgłoś
Jasiu. Jak ty się wyrażasz o tarasie Szewczence? Przecież on tylko pisał po rosyjsku o rżnięciu polskich i żydowskich, tudzież moskalskich dzieci i niewiast przez gierojow hajdamaków. Gierojow bratniej Ukrainy. W wątku co dalej z Ukrainą masz ode mnie w prezencie fragment podręcznika metodycznego dla nauczycieli o hajdamakach właśnie. Powinieneś wstać teraz,, gdy o nich piszę jasiu
Odpowiedz
5
@ js
dnia 25.02.2024, 13:04 · Zgłoś
A kogo to obchodzi?
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:20 · Zgłoś
Człowieku z francuskiego lasu z ukraińskimi korzeniami, dlaczego tak nienawidzisz swoich przodków? A może samego siebie?
Odpowiedz
-6
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 13:24 · Zgłoś
Na jakiej podstawie pani twierdz, że nienawidzę? Bo mówię i znam prawdę? Część moich przodków była Rusinami, którzy zostali zmuszeni do deklarowania ukraińskości metodami z Wołynia. Niech pani nie zapomina, że historycznie do czaru Habsburgów i ich szalonych pomysłów, nikt nie słyszał o żadnych Ukraińcach. To były ziemię Polaków i Rusinów
Odpowiedz
12
@ do wyjaśniam:
dnia 25.02.2024, 13:33 · Zgłoś
Nic nowego nie wymyśliłeś. Twoi ideowi pobratymcy z NSDAP to samo mówili o Słowianach. Czy w takim razie to samo raszysto powiesz o Polakach, skoro DNA Polaków i Ukraińców jest bardzo podobne? Ukrainę ciołku stworzyli Niemcy i Austriacy w 1918 r. na mocy Traktatu Brzeskiego zawartego z bolszewikami w lutym 1918 r. To że język ukraiński ewoluował z ruskiego to nic dziwnego. Każdy język ewoluował, polski również. Kozaków to sobie szukaj w matuszce Rosji, bo na Ukrainie już ich nie ma od 300 lat.
Odpowiedz
-1
@ do "do dragoness"
dnia 25.02.2024, 20:38 · Zgłoś
Słyszeli, słyszeli drogi panie. Tekst hymnu "Szcze ne wmerła Ukraina" powstał już w 1863 r. napisany przez Polaka Pawła Czubyńskiego a w 1876 r. car Aleksander II w ukazie emskim zakazał używania j. "małoruskiego" i nazwy Ukraina. Czyżby też sobie od tak wymyślił?
Odpowiedz
2
@ Do do do
dnia 25.02.2024, 21:29 · Zgłoś
A kto wtedy rządził jak nie Habsburgowie? I to właśnie ich dzieło
Odpowiedz
-2
@ do jw
dnia 25.02.2024, 22:06 · Zgłoś
A to car Aleksander był z Habsburgów?
Odpowiedz
-1
@ js "do js"
dnia 25.02.2024, 22:29 · Zgłoś
A może tak o Jakubie Szeli? Szewczenko leśny głupku zmarł w 1861 r. czyli raczej nie mógł mieć pojęcia o naziźmie. Prawie codziennie widuję Ukraińców ale jakoś nie zauważyłem u nich azjatyckich rys, które łatwiej spotkać u mieszkańców niektórych podjasielskich wsi.
Odpowiedz
2
@ Do js
dnia 25.02.2024, 23:06 · Zgłoś
Naucz się Jasiu czytać ze zrozumieniem. Gdzie w poście o Szewczence napisałem o nazizmie. To było takie zwykłe mordowanie niewiniątek, bez ideologii Jasiu
Odpowiedz
0
@ Do jw
dnia 25.02.2024, 23:07 · Zgłoś
To dawaj książki w języku ukraińskim i może jeszcze jakieś mapy potwierdzające fakt, że to nie Habsburgowie wymyślili albo nie zajmij czasu
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 23:10 · Zgłoś
Biorąc pod uwagę, że Mongołowie dotarli aż na Dolny Śląsk, nie byłabym taka szybka w rozważaniach genealogicznych, bo może się okazać, że sam masz skośne oczy.
Odpowiedz
-1
@ Do js
dnia 25.02.2024, 23:47 · Zgłoś
Ten Jasiu strasznie agresywny jest. Mamusia miała proce do karmienia?
Aż dziw, że cenzor toleruje te wszystkie odzywki klawiaturowego gieroja
Odpowiedz
-2
@ js
dnia 26.02.2024, 07:40 · Zgłoś
Owszem, nawiązałeś i to jednoznacznie, o 12.14. Dr. Alzheimer się kłania.
Odpowiedz
2
@ Do js
dnia 26.02.2024, 08:00 · Zgłoś
Poproś Jasiu kogoś mądrzejszego o to, by ci przeczytali i wytłumaczyli, że w moim wpisie z godziny 12.14 nie ma mowy o naziolach tylko o hajdamakach i Szewczence
Odpowiedz
2
@ js
dnia 26.02.2024, 12:11 · Zgłoś
Z tym Szewczenko to tylko kpina a ty o drogę pytasz. Na szczęście moderator nie wywalił twojego wyjatkowo plugawego wpisu, chociaż powinien to zrobić. Czegoś takiego nie powstydziłby się tego nawet "Der Sturmer", którego naczelny dostał w Norymberdze czapę chociaż osobiście nigdy nikogo nie zabił. Niech sobie ludzie poczytaja, może ktoś zrobi z tego użytek. Trochę wysiłku fizycznego przy zamiataniu ulic i zbieraniu psich kup nie zaszkodzi. Przynajmniej miło będzie popatrzeć.
Odpowiedz
2
@ Do js
dnia 26.02.2024, 12:45 · Zgłoś
Podoba ci się taka poezja Jasiu?
Odpowiedz
-2
@ ona
dnia 26.02.2024, 13:51 · Zgłoś
No śmiało zacytuj tego "wieszcza", co mordach na Polakach pisał, dr L. Kulińska opatrzyła krytycznym wstępem to "dzieło" wydane po polsku, żeby Polacy zrozumieli co nasi sąsiedzi o nas myślą.
A wiesz, że ukraińcy uważają, że Mikołaj Rej był Ukraińcem i Jan III Sobieski?
Odpowiedz
4
@ Do ona
dnia 26.02.2024, 13:56 · Zgłoś
Ależ oczywiście, że będę cytował, jako to uczyniłem. Znam to od dziecka i wiem, co to jest lepiej niż ci dzisiejsi przekonwertowani miłośnicy naszych braci. Póki co prawda nie jest przestępstwem, a wiedza jest naszą deska ratunku
Odpowiedz
-3
@ js
dnia 26.02.2024, 15:01 · Zgłoś
Mnie nie ale tobie jak widać tak.
Odpowiedz
1
@ Do js
dnia 26.02.2024, 15:09 · Zgłoś
Nie podoba ci się poezja Szewczenki? To o czym ty Jasiu do mnie rozmawiałeś w postach powyżej? Zero wiedzy, emocje i wyzwiska. Moja diagnoza, uderzenia gorąca i przekwitanie
Odpowiedz
-4
@ js
dnia 26.02.2024, 15:11 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
0
@ Do js
dnia 26.02.2024, 15:13 · Zgłoś
To co w końcu zarzucasz mojemu wpisowi o Szewczence? Nazizm, kłamstwo, nieprawdę, zły dotyk? Zapytaj mądrzejszych, którzy się tobą opiekują
Odpowiedz
-2
@ js
dnia 26.02.2024, 16:31 · Zgłoś
Niczego nie zarzucam, od tego jest prokurator. Zawsze pytam mądrzejszych, bo przecież nie ciebie. PS. W czym ci jakiś Jasio zawinił że wyżywasz się na tym imieniu, czyżby złym dotykiem? Ja w każdym razie nie jestem ani Jasiem ani księdzem więc mnie w to nie mieszaj.
Odpowiedz
1
@ Do js
dnia 26.02.2024, 16:34 · Zgłoś
Wiem, twoje możliwości są ograniczone. Ok mały. Spotykamy się u prokuratora. Do zobaczenia.
Odpowiedz
1
@ do ona
dnia 26.02.2024, 16:36 · Zgłoś
No i co z tego?
Odpowiedz
-1
@ js
dnia 26.02.2024, 17:48 · Zgłoś
O co, o zły dotyk?
Odpowiedz
1
@ Do js
dnia 26.02.2024, 18:33 · Zgłoś
Ktoś chyba musi udowodnić takim jak ty, że prawdę w Polsce wolno pisać i cytować ukraińskich wieszczów również. Jestem gotów tego dokonać, więc do dzieła malutki/a

A kto usunął cytat z Szewczenki?
Odpowiedz
2
@ js
dnia 26.02.2024, 20:42 · Zgłoś
Spytaj się moderatora. Nie rżnij głupa bo nie chodziło mi o powszechnie znany cytat Szewczenki opisujący rzeź humańską prawdopodobnie sprowokowaną przez Rosję.
Odpowiedz
-2
@ Do js
dnia 26.02.2024, 21:28 · Zgłoś
Mam nadzieję, że dojdziesz do porozumienia z samym sobą. Ja moje wpisy mam zarchiwizowane tak, żeby byle Jasiu nie mógł sobie nimi manipulować, i nigdy nie piszę tego, czego nie umiem udowodnić. Więc bujaj się prostaku o języku z kanałów
Odpowiedz
1
@ js
dnia 26.02.2024, 21:55 · Zgłoś
Mam ci wierzyć? Chyba na tylko na słowo. Bez honoru.
Odpowiedz
2
@ js
dnia 26.02.2024, 23:24 · Zgłoś
No i dobrze że archiwizujesz. Przy opisie historii choroby będzie jak znalazł.
Odpowiedz
-13
@ Starosta przeznaczony do rzadzenia
dnia 25.02.2024, 08:30 · Zgłoś
Czy była tam też dragoness aby zapłakać niczym Szymon nad biedna Ukraina za którą sami Ukraincy nie chca walczyc?
Odpowiedz
22
@ Kl
dnia 25.02.2024, 08:38 · Zgłoś
Dlaczego niektórzy Polacy
Są tacy chamy
Odpowiedz
-10
@ Starosta przeznaczony do rzadzenia
dnia 25.02.2024, 08:52 · Zgłoś
Prawda was wyzwoli
Odpowiedz
14
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 12:05 · Zgłoś
Jesteś człowieku, głupszy, niż ustawa przewiduje.
Odpowiedz
-11
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 17:27 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
4
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 21:55 · Zgłoś
No coz po roku 80-tym nasze wladze Bardzo zadbaly zeby polacy byli glupi I niedouczeni( w wiekszosci)tylko o tym jak nakarmic rodzine.Obiecywali gruszki na wierzbie ,a jak zdobyli wladze wszystko odebrali.Teraz tez Tusk obiecywal wszysto ,teraz tlumaczy ze to deluging proces ,ze sie nie da,To przepraszam ,przed kandydowaniem nie odrobil lekcji?Ciekawe co mieli ludzie w glowie kiedy na niego glosowali.Dzisiaj tez chca zredukowac program w szkolach,po co sie uczciwie?Glupimi latwiej rzadzic.Swoje dzieci ksztalca za granica w prestizowych uczelniach.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:59 · Zgłoś
A tak konkretnie to o co panu chodzi?
Odpowiedz
2
@ do Cogito
dnia 25.02.2024, 22:31 · Zgłoś
Masz na myśli deformę Zalewskiej likwidujące najlepsze w Europie gimnazja wprowadzającą w zamian 8 klasówkę z przeładowanymi programami i klasami.
Odpowiedz
16
@ Kl
dnia 25.02.2024, 08:29 · Zgłoś
Ukraińcy są mordowani gwałceni zabijani
Zostawiają swoje domy i uciekają przed wojną żeby myśmy nigdy się nie doczekali tego co oni przeżywają teraz.
Między nami Polakami są jeszcze tacy chami co się z tej ludzkiej tragedii cieszą.
Odpowiedz
12
@ Starosta przeznaczony do rzadzenia
dnia 25.02.2024, 08:32 · Zgłoś
Palestynczycy też są mordowani zabijani przez ickow I wam to nie przeszkadza.
Odpowiedz
21
@ JKS Czarni Jasło
dnia 25.02.2024, 08:55 · Zgłoś
Bardzo przeszkadza co nie zmienia faktu że wojna toczy się 100 km.od granicy z Polską i nie mamy dużo czasu bo zbliża się do nas nieubłaganie. Szacunek i słowa wsparcia dla tych ludzi, którzy walczą z putinowską zarazą. Hańba dla dezerterów, tchórzy, dekowników i hien zbijających fortuny na wojnie we własnym kraju.
Odpowiedz
-4
@ Starosta przeznaczony do rzadzenia
dnia 25.02.2024, 09:02 · Zgłoś
Polecam oglądać mniej telewizyjnej propagandy, będziesz zdrowszy
Odpowiedz
-13
@ Starosta przeznaczony do rzadzenia
dnia 25.02.2024, 09:03 · Zgłoś
Walka za oligarchów hahaha trzeba być idiota
Odpowiedz
5
@ xzx
dnia 25.02.2024, 09:43 · Zgłoś
Co mają powiedzieć ci którzy zostali na wschodzie Ukrainy i nie mieli kasy albo nie możliwości emigrować. Przeważnie wyjechali cwaniaki i ustawieni. Na szczęście chce się im pracować. Polakom sie nic nie dzieje a i tak za kasą wyjeżdżają, a w razie nie daj Boże wojny powyjeżdżaliby młodzi a kraju broniliby dziadki.
Odpowiedz
-6
@ Rjs
dnia 25.02.2024, 12:09 · Zgłoś
Co tu bronić? Interesów bogatych którzy zawinęli by sire odrazu w bezpieczne miejsce? Zenada
Odpowiedz
11
@ js
dnia 25.02.2024, 12:09 · Zgłoś
Najwięcej Palestyńczków wymordowali ich pobratymcy z Hamasu.
Odpowiedz
-1
@ Do js
dnia 25.02.2024, 12:52 · Zgłoś
Źródła psze pani
Odpowiedz
-8
@ Wołyń pamiętamy
dnia 25.02.2024, 18:38 · Zgłoś
Nie jęcz.

Nikt im oczu nie wydlubuje, i nie nabijają główek dzieci na sztachety... Jak to robili ich dziadkowie, naszym...
Odpowiedz
-12
@ Starosta przeznaczony do rzadzenia
dnia 25.02.2024, 08:14 · Zgłoś
Czy dragoness też tam była zapłakać niczym Szymon nad biedna Ukraina za którą nie chca już walczyć sami Ukraincy?
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 12:06 · Zgłoś
Powtarzasz się, głupiaczku.
Odpowiedz
-18
@ Idź im służ.
dnia 25.02.2024, 17:30 · Zgłoś
Ty też [...]ka antypolko. Pakuj manatki dragoness i won na stepy wUkrainu. Slava Oligarchu. Slava Banderu. Slava
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 23:11 · Zgłoś
Wujek Soso byłby z ciebie dumny. To on zalecał wyzywanie przeciwników od faszystów.
Odpowiedz
0
@ do jw
dnia 26.02.2024, 01:12 · Zgłoś
I lewaków.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 26.02.2024, 07:10 · Zgłoś
Lewaków to Lenin.
Odpowiedz
1
@ Lewackie łajnoooo
dnia 26.02.2024, 18:53 · Zgłoś
No to wiecie o co chodzi towarzyszko k.... Nuuu
Odpowiedz
1
@ Dragoness
dnia 27.02.2024, 10:02 · Zgłoś
Fajnie, że się przedstawiasz.
Odpowiedz
4
@ Polak
dnia 25.02.2024, 07:53 · Zgłoś
Skoro wojna w państwie to jakim cudem gospodarka rozwija się az milo, import export bije rekordy, auta po bańce na ulicach, mężczyźni z rodzinami bujają się po wczasach, cały świat pompuje w armie a gdzie ta broń? O czymś zapomniałem? Chyba tylko o naiwnym narodzie polskim który daje im ma dzień dobry socjale i darmowe kosmetyczki
Odpowiedz
4
@ Rysiek
dnia 25.02.2024, 08:05 · Zgłoś
Zapomniałeś o rakiecie w Przewodowie za którą bezczelnie ich goru oskarżył Rosję i do dziś nie padło przepraszam. A Wy glupi o Wołyniu...
Odpowiedz
1
@ Kl
dnia 25.02.2024, 08:32 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
1
@ Rjs
dnia 25.02.2024, 07:44 · Zgłoś
Tu lekarz taki tam sraki. Zwykli zjadacze chleba byli chyba za biedni by uciekac. To braterstwo to nam jeszcze bokiem wyjdzie. Juz zresztą wychodzi.
Odpowiedz
9
@ As
dnia 25.02.2024, 08:03 · Zgłoś
Ukraińcy są mordowani gwałceni
Miasta są niszczone przez wojska Putina
Dzieci są porywane do Rosji.
Są jeszcze tacy Polacy co im pomagali
Ale niestety są tacy Polacy co by ich w łyżce wody utopili.
Wstydzę się za taki chamski nieliczny naród Polski.
Odpowiedz
16
@ tak
dnia 25.02.2024, 08:23 · Zgłoś
Myślałam, że tylko rosyjskie trolle piszą takie głupoty i podłości, okazuje się, że mądre jasielskie, pisowskie społeczeństwo, wybierające wybitne osoby na swoich przedstawicieli, siedząc bezpiecznie przed kompami, obraża dzielny naród walczący też o ich jasielskie d..y!
Odpowiedz
-25
@ Pisman
dnia 25.02.2024, 08:57 · Zgłoś
Nie oskarżaj bezpodstawnie ludzi z PiS bo własnie w tym ugrupowaniu jest najwięcej ludzi o prawych poglądach wspierających Ukrainę. Wasz rząd i wyznawcy już kombinują jak dogadać się z Putinem
Odpowiedz
-5
@ Rjs
dnia 25.02.2024, 12:12 · Zgłoś
Oni się już dawno dogadali teraz się zastanawiają ile jeszcze na tym mogą zarobić i jak długo jeszcze to ciagnac
Odpowiedz
-17
@ Płatne trole Tuska
dnia 25.02.2024, 17:31 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-17
@ POPiS
dnia 25.02.2024, 18:40 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:33 · Zgłoś
Ile mi płacą? Bo na koncie nie widać.
Odpowiedz
1
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 22:00 · Zgłoś
Czy ty jestes Polakiem przefabowanym?Czy totalnym zdrajca.Wstydz sie.Zaden kraj nie pomogl tak Ukraincom jak Polska.Ja wim .ze prymitywy sa wszedzie,u nas tez ale bez przesady to sa jednostki i i war to o nich mowic i stawiac wszystkich wjednym szeregu z nimi
Odpowiedz
2
@ do PiSman
dnia 25.02.2024, 22:12 · Zgłoś
Tylko pogratulować poczucia humoru. Czego jak czego ale tego po was bym się nie spodziewał.
Odpowiedz
-1
@ KatzzzSS
dnia 25.02.2024, 22:36 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 23:12 · Zgłoś
O tak, zwłaszcza że ona w dowodzie ma wypisane miejsce urodzenia "Lwów, powiat ZSRR" A twój nick świadczy o twojej proweniencji.
Odpowiedz
1
@ Marcin.
dnia 26.02.2024, 21:22 · Zgłoś
Oby Polacy zmądrzeli i odcięli ukraińców od wszelkiej pomocy!!!
Odpowiedz
-1
@ Trudno dyskutować z faktami:
dnia 25.02.2024, 07:40 · Zgłoś
jak nas UPAińcy nienawidzą:

1. W październiku 2021 roku Lwowska Rada Obwodowa przyjęła uchwałę, w której ogłosiła rok 2022 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii. Deputowani zwrócili się też z apelem do Rady Najwyższej Ukrainy o podjęcie takiej inicjatywy na poziomie państwowym[94]. Pod koniec grudnia 2021 roku Rada Najwyższa przyjęła uchwałę o ważnych rocznicach historycznych, które zostaną upamiętnione na szczeblu państwowym w latach 2022-2023; wśród nich znalazła się m.in. przypadająca na 2022 rok 80. rocznica powstania UPA[95]."
2. "W grudniu 2020 roku Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę w sprawie wydarzeń i postaci historycznych, które zostaną upamiętnione na szczeblu państwowym w 2021 roku. Wśród tych postaci znalazł się m.in. Dmytro Klaczkiwski. W uchwale został on nazwany „wojskowym i politycznym działaczem, organizatorem i pierwszym dowódcą Ukraińskiej Powstańczej Armii, kierownikiem Ukraińskiej Powstańczej Armii na Wołyniu i uczestnikiem walk o niepodległość Ukrainy w XX wieku”. Dokument ani słowem nie odnosi się do kwestii odpowiedzialności Klaczkiwskiego za ludobójstwo Polaków na Wołyniu w latach 1943–1944[39][40].?
3. "W Kijowie w 2019 w 110. rocznicę urodzin Bandery odbyły się marsze ku jego czci. Towarzyszyły im pochodnie i nacjonalistyczne okrzyki. Huczne obchody rocznicy zostały usankcjonowane przez ukraińskie władze. Rada Najwyższa Ukrainy dnia 18 grudnia postanowiła, że w 2019 roku upamiętni tę rocznicę na szczeblu państwowym. Lwowska Rada Obwodowa ogłosiła rok 2019 rokiem Stepana Bandery i OUN. [104]"

4. "Ukraiński ambasador Andrij Deszczycia poinformował, że przedstawiciele Prezydenta Andrzeja Dudy zapewnili, że strona polska odbuduje zniszczone pomniki Ukraińskiej Armii Powstańczej.
17 listopada w Krakowie miało miejsce spotkanie współprzewodniczących Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy Kostiantyna Jelisiejewa i Krzysztofa Szczerskiego.

Jak donosi portal Kresy.pl, strona polska zadeklarowała się na tym spotkaniu do odbudowania siedmiu miejsc pamięci o UPA w Polsce, które zostały zdewastowane trzy lata temu.

– Osiągnięto porozumienie w sprawach odnowienia ukraińskich miejsc pamięci na terytorium Polski, które stały się celami aktów wandalizmu od 2014 roku. Było splądrowanych około 7 obiektów, rozmawialiśmy o wszystkich z nich, ich odnowienie będzie odbywało się krok po kroku, z uwzględnieniem specyfiki każdego konkretnego wypadku i wszystkich prawnych procedur – zapowiedział ambasador Ukrainy.?
Odpowiedz
8
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 12:08 · Zgłoś
Portal kresy i wszystko jasne. Ten sam, który podał fejk o zniszczeniu polskiego cmentarza.
Odpowiedz
-5
@ Trudno dyskutować z faktami:
dnia 25.02.2024, 12:42 · Zgłoś
kresy to w punkcie 4. Pierwsze trzy to wikipedia, możesz znaleźć te teksty z pierwszych 3 punktów i niestety więcej. Prawda boli?
Odpowiedz
-10
@ Wyjaśniam
dnia 25.02.2024, 12:42 · Zgłoś
kresy to w punkcie 4. Pierwsze trzy to wikipedia, możesz znaleźć te teksty z pierwszych 3 punktów i niestety więcej. Prawda boli?
Odpowiedz
-16
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 13:01 · Zgłoś
A oto co w tym temacie powiedziała radna ukraińska

Депутатка переконана, що наругу над могилами здійснили «з відома міського голови, який не вигадав іншого способу збільшити площу цвинтаря». «Чи так варто дякувати нашим братам із Польщі за все, що вони сьогодні роблять для України, чи так варто вшановувати пам’ять загиблих?» ‒ запитала вона й попросила користувачів поширити допис. До сьогодні його поширили майже 140 разів.

Koniec cytatu
Odpowiedz
11
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:28 · Zgłoś
Radna miejska, Olga Krawczuk, skłamała a kłamstwo zdementował polski konsul https://www.facebook.com/PLinLviv/posts/785730046921972?ref=embed_post I to jest koniec cytatu, panie manipulant.
Odpowiedz
-9
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 15:39 · Zgłoś
Ten sam konsul, który przepraszał Ukraińców za strajki polskich rolników? I jak to zdementował? Jakimi metodologią się posłużył oceniając zniszczenia?
Odpowiedz
-12
@ Anonim66999
dnia 25.02.2024, 17:33 · Zgłoś
Nie ma sensu marnować czasu na dyskusje z Tuskową ignorantką o ujemnym IQ.

Polexit
ToNieNaszaWojna
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:34 · Zgłoś
Księdzu też nie wierzysz? Czytać nie umiesz?
A anonim się powtarza. Brak argumentów, co?
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 23:13 · Zgłoś
Boli, co? Brak argumentów, bezsilna wściekłość incela.
Odpowiedz
2
@ Do dragoness
dnia 26.02.2024, 08:02 · Zgłoś
A na jakiej podstawie pani nie wierzy radnej, w dodatku ukraińskiej? Uprzedzenia?
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 26.02.2024, 18:23 · Zgłoś
Bo jest polskiego pochodzenia i najwyraźniej zależy jej na skłóceniu Polaków z Ukraincami.
Odpowiedz
1
@ Do dragoness
dnia 26.02.2024, 18:49 · Zgłoś
Aaaaaaaa. Bo jest polskiego pochodzenia i chce skłócić. Tak mam to rozumieć? Pani wie, co pani powiedziała?
Odpowiedz
0
@ Neo
dnia 27.02.2024, 10:03 · Zgłoś
Dobrze mówi. Jest pełno ruskich onuc na Ukrainie.
Odpowiedz
27
@ Grzeszny
dnia 25.02.2024, 07:04 · Zgłoś
Ja wam powiem nie ma co dyskutować tylko różaniec do ręki i się modlić o pokój na świecie
Odpowiedz
3
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 22:02 · Zgłoś
Tez tak mysle,wojna nikomu niczego dobrego nie przyniosla,oprocz lez i strat
Odpowiedz
-15
@ POLAK
dnia 24.02.2024, 23:30 · Zgłoś
Największym błędem polskich polityków oraz polskiego społeczeństwa jest to że Polacy nie wierzą w to że Putin i Rosja mogą napaść na Polskę w dzisiejszych czasach oraz nie wierzą w to że w Polsce może być wojna w XXI wieku. Polacy wierzą natomiast w to że skoro Polska jest w NATO i w UE to nic Polsce nie grozi i NATO i UE Polskę obronią przed Putinem. Niestety oświadczam wszystkim że każdy kto tak myśli jest w bardzo dużym błędzie. Polacy powinni posłuchać co na temat Polski mówią w rosyjskiej telewizji, co na temat Polski mówią rosyjscy politycy oraz co na temat Polski mówi sam Władimir Putin.
Odpowiedz
-13
@ Murem za rolnikami
dnia 25.02.2024, 00:33 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-2
@ Ccc
dnia 25.02.2024, 02:14 · Zgłoś
Jested w bledzie
Odpowiedz
-9
@ Starosta przeznaczony do rzadzenia
dnia 25.02.2024, 08:04 · Zgłoś
U nas media też uprawiają propagandę i ciemny lud to łyka efektem powrót berlinakiego lokaja do wladzy
Odpowiedz
15
@ Kl
dnia 25.02.2024, 08:12 · Zgłoś
Do człowieka który zatytułował się murem za rolnikami.
Tym wpisem powinna zająć się prokuratura tacy ludzie jak ty powinni być karani i wyłapani.

Jest to do ustalenia z jakiego numeru to było pisane proszę redakcję niech się tym zajmie.
Odpowiedz
-2
@ Antyzyd
dnia 25.02.2024, 08:16 · Zgłoś
@ POLAK Szybciej nas Ameryka napadnie jak Putin, Chwalą się coraz to lepszą bronią a ustawiają ją zawsze u kogoś innego. Nigdy u siebie. Ot to twoi przyjaciele i sojusznicy. Już pokazali jak wprowadzają demokrację na Bliskim Wschodzie. Ta dekoracja nazywa się ROPA!
Odpowiedz
17
@ bazalt
dnia 25.02.2024, 08:32 · Zgłoś
do @ Antyzyd - twój guru - niejaki Pietrzak Jan, kacyk PZPR - kilkadziesiąt lat temu zaproponował w jaki sposób zapewnić dobrobyt w Polsce. Otóż rzeczony pan wpadł na pomysł, żeby wypowiedzieć wojnę USA, a następnego dnia poddać się.
Cóż, wolę okupację amerykańską od ruskiej.
Odpowiedz
1
@ do POLAK
dnia 25.02.2024, 08:41 · Zgłoś
POlacy dobrze to wiedzą i dlatego należą do NATO.
Odpowiedz
3
@ Trep
dnia 26.02.2024, 01:14 · Zgłoś
piszecie towarzyszu starosto o swoim rodzimym krasnodarskim kraju?
Odpowiedz
-15
@ Hghghgh
dnia 24.02.2024, 23:16 · Zgłoś
Z jednej strony jest szkoda ludzi , z drugiej strony niestety muszę sobie tą niepodległości krwia wywalczyć jak nasi dziadkowie nasza. Ludzie nawet nie mają pojęcia jakie mają szczęście ,przywilej żyć w kraju wolnym od oficjalnego zaboru . Zawsze to jest jakaś przewaga i atut,że oficjalnie jesteśmy niepodległym panstwem. Żyjemy normalnie mimo zawirowań na scenie politycznej w którą coraz bardziej ludzie się angażują. Trzeba doprowadzić wg mnie do tego ,że ludzie z okrągłego stołu nie będą mieli już nic do powiedzenia ale dopóki będzie się na nich głosować i wybierać dopóty będzie jak jest.
Odpowiedz
9
@ js
dnia 24.02.2024, 23:31 · Zgłoś
Dzięki ludziom "okrągłego stołu" mądralo być może uniknęliśmy losu Ukrainy.
Odpowiedz
-16
@ Hghghgh
dnia 25.02.2024, 00:01 · Zgłoś
Js, nie wymadrzam się. Ble ble ble , narob ze strachu ,lepsza utajniona władza w postaci agentów rosyjskich niż niepodległość? To jest mój osad , mam takie przekonania , wolałbym zginąć za wolną Polskę jak Ci młodzi ludzie których tak pięknie teraz wspomina Warszawa niż żyć pod butem Rosji. Nie strasz nie strasz komuchu. Rosja po upadku ZSRR była zlaba,bezrobocie ,korupcja ,alkoholizm wśród głupich barbarzyńców bo tak trzeba nazwać to bydło ze wschodu. Boisz się własnego cienia , jako mezczyzna nie masz odwagi, ambicji i honoru, kalkulujesz jak dziw... Komu dać żeby przeżyć
Odpowiedz
2
@ do Hgdh
dnia 25.02.2024, 00:15 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-29
@ PiS PO jedno szambo
dnia 25.02.2024, 01:41 · Zgłoś
Się komuch obruszył. Czep się Tuska, Czarzastego, całego tęczowego PZPR i mediach po Urbanie i jjąkale co braciszek uciekł do Szwecji.
Odpowiedz
11
@ Historia
dnia 25.02.2024, 08:06 · Zgłoś
Jesteś pewien że nasi dziadowie cokolwiek wywalczyli ??? Wszystkie powstania narodowowyzwoleńcze zakończyły się klęskami. Polska odzyskała niepodległość w wyniku układów i potrzeb politycznych innych państw. Twoi dziadowie na tej wsi galicyjskiej to nawet nie wiedzieli w jakim aktualnie państwie mieszkają bo skupiali się na tym jak na przednówku z głodu nie zemrzeć
Odpowiedz
9
@ do Hghghghg
dnia 25.02.2024, 08:49 · Zgłoś
Okrągły Stół nie był po upadku Związku Sowieckiego tylko ponad 2 lata wcześniej pożal się Boże historyku. Osad to ty masz pod czerepem, zrył ci już beret. Komuchów to szukaj sobie w swojej rodzince.
Odpowiedz
-12
@ Hghgh
dnia 25.02.2024, 10:49 · Zgłoś
Ale wybitne słownictwo. Czy ja mówię co poprzedziło dane wydarzenie ? Kultury prostaku.
Odpowiedz
12
@ js
dnia 25.02.2024, 12:30 · Zgłoś
Ty i kultura, dobre! Jeśli nie rozumiesz co piszesz to twój problem. O takich mawiano dawniej że sa głupsi niż ustawa przewiduje. Gdybyś miał zdolność honorowa to za tego komucha i dziwkę zasługiwałbyś by cię spoliczkować. A tak ci pozostaje dostać w ryja. Tylko szkoda brudzić sobie rękę.
Odpowiedz
1
@ POLAK
dnia 24.02.2024, 23:00 · Zgłoś
Wczoraj Szymon Hołownia powiedział w "Gościu Wydarzeń" w Polsacie że nie widzi niczego niestosownego w swojej wypowiedzi z Kielc z dnia 17.02.2024 kiedy powiedział że wgnieciemy Putina w ziemię i że jego miejsce jest w więzieniu albo na cmentarzu. Dodał że Putina należy zneutralizować i że jak trzeba będzie to wygramy z Putinem na polu walki po to żeby Nasze dzieci nie płaciły krwią za politykę tego człowieka.
No piękne słowa polskiego Marszałka Sejmu. Naprawdę. Tylko że Szymon Hołownia zapomniał o tym że nie jest już współprowadzącym program "Mam Talent" w TVN-ie tylko jest drugą osobą w państwie polskim i że nie reprezentuje reality show tylko reprezentuje swoją osobą i swoimi wypowiedziami cały polski Naród i odpowiada za bezpieczeństwo całego polskiego społeczeństwa. Szymon Hołownia udaje komandosa. To ja chcę przypomnieć Marszałkowi Sejmu że Putinowi nie dali rady Czeczeńcy, Syryjczycy, Gruzini a teraz od 10 lat nie dają rady Ukraińcy. Putin do dzisiaj nie został postawiony przed żadnym Trybunałem za zbrodnie w Czeczeni, Syrii, Gruzji czy na Ukrainie. W jaki zatem sposób panie Hołownia chcesz wygrać z Putinem i w jaki sposób chcesz wysłać Putina na cmentarz ? Nawet NATO i Stany Zjednoczone boją się prezydenta Rosji bo 2 lata temu Biden i Stoltenberg nie odważyli się wysłać wojska na Ukrainę po to żeby powstrzymać armię Rosji. A Szymon Hołownia udaje komandosa. Wcześniej Marszałek Sejmu powinien posłuchać generała Leona Komornickiego byłego zastępcę szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz dr Jacka Bartosiaka specjalisty od geopolityki żeby dowiedzieć się w jakim stanie jest polskie wojsko i jakie Polska ma szanse na pokonanie Rosji.
Odpowiedz
0
@ do Polak
dnia 24.02.2024, 23:06 · Zgłoś
Nie strasz bo się zes...sz!
Odpowiedz
8
@ js
dnia 24.02.2024, 23:29 · Zgłoś
Wielki autorytety - gen. Komornicki i dr Bartosiak. Pewnie dla ciebie.
Odpowiedz
-26
@ Tfuusk
dnia 25.02.2024, 00:09 · Zgłoś
Mgr Bartosiak to kacapski slugus, podrzegacz do wojny za kasę, taki sam jak TY "js" .
Odpowiedz
19
@ js
dnia 25.02.2024, 00:17 · Zgłoś
Podżegacz a nie "podrzegacz" nieuku.
Odpowiedz
-28
@ Do js
dnia 25.02.2024, 00:38 · Zgłoś
No, czyli wiesz o co chodzi.

To nie nasza wojna.
Odpowiedz
1
@ js
dnia 25.02.2024, 08:50 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
11
@ js
dnia 25.02.2024, 09:50 · Zgłoś
Wasza może nie, mów za siebie ruski trollu!
Odpowiedz
-11
@ Do js
dnia 25.02.2024, 10:49 · Zgłoś
Jasiu pisze z okopów. Nie denerwować go
Odpowiedz
-2
@ do "do js"
dnia 25.02.2024, 16:19 · Zgłoś
Kto to jest ten Jasiu?
Odpowiedz
-12
@ Na wUPAinu trole!
dnia 25.02.2024, 17:36 · Zgłoś
Jasiu - js. Płatny trole Tuska. Chcę być jak Pablo Morales.
Odpowiedz
-1
@ js
dnia 26.02.2024, 01:15 · Zgłoś
A to po jakiemu?
Odpowiedz
8
@ Niko
dnia 24.02.2024, 22:47 · Zgłoś
Nie przeprosili za Wołyń a my mamy pokłony im składać,jaka pomoc jeżdżą na nartach we Włoszech z Tuskiem i Grodzkim bawią się w najdroższych hotelach całej Europy a my mamy ich wspierać?
Odpowiedz
0
@ Zdziwko
dnia 24.02.2024, 23:00 · Zgłoś
A co ONI mają wspólnego z Wołyniem?
Odpowiedz
9
@ js
dnia 24.02.2024, 23:03 · Zgłoś
A co mają Ukraińcy do wyjazdów Tuska i Grodzkiego na narty? Od Rosjan jakoś przeprosin nie oczekujecie.
Odpowiedz
-10
@ Hghgh
dnia 24.02.2024, 23:04 · Zgłoś
Zdziwko,nic nie mają ... Tak jak Niemcy z 2 wojna światowa. Udajesz głupiego czy natura nie była łaskawa w kwestii szarych komórek?
Odpowiedz
10
@ js
dnia 24.02.2024, 23:10 · Zgłoś
Z tą różnicą drogi panie że Niemcy mieli najsilniejszą armią w Europie a Ukraińcy nie mieli nawet własnego państwa.
Odpowiedz
-6
@ Do js
dnia 24.02.2024, 23:15 · Zgłoś
Czyli mówisz, że zbrodnie popełnione przez ludzi identyfikujących się z nazizmem liczą się tylko wtedy, gdy posiadają własne państwo? Hmmmmm...
Odpowiedz
-8
@ Anonim4577
dnia 24.02.2024, 23:22 · Zgłoś
Ach stara, dobra wolska zawiść. Ci jeżdżą na narty a uchodźcy (jacy tam uchodźcy?! najeźdźcy!) używają iPhonów. A w Polsce poloki glodujo. I jeszcze mają się im kłaniać! Idzie sobie taki wolok se chodnikiem i co rusz spotyka roszczeniowego Ukraińca który każe mu się w pas kłaniać. I za Wołyń nie przeprosili, bo zamiast przepraszać bezczelne każą kłaniać się sobie w pas.
Odpowiedz
14
@ js do "do js"
dnia 24.02.2024, 23:41 · Zgłoś
Oho, znowu odezwał się ten besserwisser z lasu co rozumie ale inaczej.
Odpowiedz
-8
@ Trudno dyskutować z faktami:
dnia 25.02.2024, 07:57 · Zgłoś
Do "Zdziwko". ty taki głupi od urodzenia, czy od 2022 roku?. Otóż duchy nieludzko pomordowanych na Wołyniu nie wytrzymały bezczelności współczesnych banderowców, i rok upa 2022 obchodzili hucznie na upainie :) "W październiku 2021 roku Lwowska Rada Obwodowa przyjęła uchwałę, w której ogłosiła rok 2022 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii. Deputowani zwrócili się też z apelem do Rady Najwyższej Ukrainy o podjęcie takiej inicjatywy na poziomie państwowym[94]. Pod koniec grudnia 2021 roku Rada Najwyższa przyjęła uchwałę o ważnych rocznicach historycznych, które zostaną upamiętnione na szczeblu państwowym w latach 2022-2023; wśród nich znalazła się m.in. przypadająca na 2022 rok 80. rocznica powstania UPA[95]."
Odpowiedz
5
@ esteta
dnia 24.02.2024, 22:27 · Zgłoś
Pani Valeria na co dzień wygląda znacznie, znacznie atrakcyjniej!
Odpowiedz
-1
@ PiS da
dnia 25.02.2024, 17:37 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-15
@ POLAK
dnia 24.02.2024, 22:27 · Zgłoś
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia powiedział w Kielcach 17.02.2024 że wgniecie Putina w ziemię i że jego miejsce jest za kratami albo na cmentarzu. Wczoraj był w "Gościu Wydarzeń" w Polsacie i na zarzuty dziennikarza że takie słowa są nieodpowiedzialne odpowiedział że nie widzi w nich niczego niestosownego. Gratuluję wyborcom koalicji 13 grudnia tego jakich ludzi wybrali w październiku 2023 do rządzenia Polską. Czy Szymon Hołownia wie o tym że Rosja ma doktrynę wojenną która mówi że w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa może w ramach swojej obrony zaatakować inny kraj ? Teraz propaganda rosyjska może słowa polskiego Marszałka Sejmu 2 osoby w państwie polskim zmanipulować tak że np. Polska chce dokonać zamachu na prezydenta Rosji Władimira Putina a to jest bezpośrednim zagrożeniem bezpieczeństwa Rosji a to oznacza że w ramach obrony Rosja może zaatakować Polskę. Czy Szymon Hołownia wie o tym ?
Szymon Hołownia nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi. Donald Tusk i Andrzej Duda powinni wezwać go na dywanik i przemówić Mu do rozumu. Szymon Hołownia najwidoczniej zapomniał o tym że śp. Lech Kaczyński za słowa wobec Władimira Putina z Tbilisi z Gruzji z 2008 roku oraz z Westerplatte z 1 września 2009 roku został zamordowany 10.04.2010 roku pod Smoleńskiem. Śp. Lech Kaczyński mówił tylko o imperialnych zakusach Putina ale nie odgrażał się publicznie wobec prezydenta Rosji. Hołownia natomiast publicznie w obecności Ministra Obrony Narodowej Polski Władysława Kosiniaka - Kamysza oraz w obecności całej sali ludzi powiedział że wgniecie Putina w ziemię oraz że jego miejsce jest albo w więzieniu albo na cmentarzu. Sala na te słowa biła brawa. To jest inny kaliber słów. Szymon Hołownia jest 2 osobą w Polsce. Jak to zostało odebrane w Rosji ? To tak jakby Miedwiediew, Pieskow, Ławrow albo Zacharowa powiedzieli coś takiego o prezydencie Polski Andrzeju Dudzie. 12 marca 2022 ówczesna Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała do Putina tak: "Panie Putin, jest pan nie tylko zbrodniarzem, ale też wielkim tchórzem". Z kolei polski prezydent Andrzej Duda na początku wojny na Ukrainie w 2022 roku powiedział tak: "Spokojnie. Wszystkie znaki i wiadomości, które mamy wskazują na to, że nawet gdyby Rosja chciała, to nie ma dzisiaj najprawdopodobniej takiego zaplecza militarnego, żeby mogła dokonać inwazji na żadne poważne państwo". Doprawdy Rosja nie ma zaplecza militarnego ? Niestety najważniejsi polscy politycy nie zdają sobie sprawy z tego co mówią publicznie. Nie zdają sobie sprawy z tego że ich słowa docierają do Rosji i do samego Putina.
Odpowiedz
0
@ Do Polaka
dnia 24.02.2024, 22:44 · Zgłoś
Tak mazgaj i Klaun grozi Putinowi a zmiecie go pajac chyba popcornem.W Ukrainie pierwszy człowiek został Klaun a w Polsce drugi.
Odpowiedz
-11
@ Do Polaka
dnia 24.02.2024, 22:50 · Zgłoś
KALownia bohater przez CH ,od większego trudno zucha jak był Szymek Burczymucha.
Odpowiedz
-10
@ Do Polaka
dnia 24.02.2024, 22:54 · Zgłoś
Mają wyborcy koalicję 13 grudnia.Z USA Rudy uczy ich praworządności a Klaun Putina wyzywa na pojedynek.Chcialbym widzieć pojedynek asa KGB z laleczką Chuki.
Odpowiedz
15
@ Haha
dnia 24.02.2024, 23:01 · Zgłoś
Ruskie się aktywizują!
Odpowiedz
-10
@ Hghghgh
dnia 24.02.2024, 23:06 · Zgłoś
Polak,święte słowa ,tylko dlaczego ludzie nie potrafią tego zrozumieć. Czy już jesteśmy na takim etapie ewolucji,że cofamy się w rozwoju ? Przecież teraz ludzie nie potrafią samodzielnie myśleć, wydac trzeźwy osad. Myślą za nich tv, gazety zachodnie i internet.
Odpowiedz
2
@ do hgw
dnia 24.02.2024, 23:13 · Zgłoś
A za ciebie ruskie Olgino
Odpowiedz
11
@ do POLAK
dnia 24.02.2024, 23:26 · Zgłoś
Jak będą chcieli napaść to nie będą potrzebowali Hołowni jako pretekstu durnoto. Tak jak II wojna nie wybuchła z powodu radiostacji w Gliwicach a aneksja państw bałtyckich z powodu ucieczki "Orła" z Talinna. Lech Kaczyński został zamordowany - ciekawe przez kogo? Przecież to nie głos z nieba przy widoczności 200 m mówił pilotom "będziemy próbować do skutku", "zmieścisz się", "pull up", "terrain ahead", k... mać.
Odpowiedz
-18
@ Polexit
dnia 25.02.2024, 00:15 · Zgłoś
Nikt nikogo nie chce napadać #poliniaki. To wy macie obseje i chcecie atakować Putina. Jesteście nienormalni!

To nie nasza wojna. Gościnność się skończyła, jak się nie podoba zabierać ukry i won z Polski.
Odpowiedz
22
@ js
dnia 25.02.2024, 00:19 · Zgłoś
Nie musisz ich wyganiać, sami wyjeżdżają. Tylko kto będzie pracował na zasiłki dla ciebie?
Odpowiedz
-19
@ Won z Polski
dnia 25.02.2024, 00:24 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
2
@ js
dnia 25.02.2024, 03:33 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
3
@ Trep
dnia 26.02.2024, 01:19 · Zgłoś
polexit siedź sobie w tym krasnodarskim kraju i zazdrość Polsce dobrobytu. Podobna u was w roSSji za tekst : to nie nasza wojna idzie się do karnej kompani więc nie ryzykuj czekisto.
Odpowiedz
-4
@ Wojna jest straszna
dnia 24.02.2024, 22:26 · Zgłoś
W czasie tej strasznej wojny zginęło tylu (dane Wysokiego Komisarza ONZ do spraw praw człowieka) cywilów co w ciągu 3 dni Powstania Warszawskiego, a tymczasem warszawiacy usłyszeli syrenom niet, rodziny pomordowanych przez banderowców, że mają ważyć słowa, a w polskim kościele we Lwowie przy ulicy Stepana Batko Bandery dalej stoi kibel w miejscu zabytkowej chrzcielnicy, bo przybyli tu ludzie z traumą
Odpowiedz
0
@ ferdek
dnia 25.02.2024, 11:38 · Zgłoś
poliniaki nigdy nie zrozymieja ze ukry to nasi najwieksi wrogowie
Odpowiedz
5
@ do...
dnia 26.02.2024, 18:08 · Zgłoś
alez oni chcieli z warszawiakami świętować powstanie warszawskie, zapomnieli tylko, że to oni dokonali rzezi i gwałtów na Woli i spacyfikowali Warszawę ubrani w mundury ukraińskiego ss.
Odpowiedz
1
@ js
dnia 27.02.2024, 16:32 · Zgłoś
Nie Ukraińcy tylko twoi bracia Rosjanie z brygady RONA Kamińskiego, których bestialstwo zszokowało nawet Niemców.
Odpowiedz
15
@ On
dnia 24.02.2024, 22:15 · Zgłoś
Nie patrzmy że to Ukraina ale patrzmy że niewinni ludzie giną i pomoc trzeba
Odpowiedz
14
@ bazalt
dnia 24.02.2024, 22:55 · Zgłoś
do @ Sven - Miarkuj się człowieku.
Kodeks karny. Przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu, Art. 256 Art. 255. - § 2 i § 3.
https://www.mowanienawisci.info/wp-content/uploads/2014/04/Poradnik-obywatela1.pdf
Odpowiedz
1
@ Reaktywacja AK
dnia 25.02.2024, 00:05 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
3
@ Starosta przeznaczony do rzadzenia
dnia 25.02.2024, 08:09 · Zgłoś
Palestynczycy są mordowani przez czosnkowych i nikomu to nie przeszkadza
Odpowiedz
3
@ do emaptycznego
dnia 26.02.2024, 18:14 · Zgłoś
to niech zostawia to zboże i inne produkty rolne na ukrainie, bo ukraińcy głodują, stoja w kolejkach po chleb, niech go dadzą ukraińcom, którzy mówią po rosyjsku bo to też ludzie. Pełno takich filmów w internecie, że ukraińcy głodują, bo przecież wojna.
W 2014, 15 roku był głód na wschodzie ukrainy, w Donbasie i innych separatystycznych regionach, ich prezydent mówił, że chcą ich zagłodzić, że ich dzieci mają siedzieć w piwnicach i ginąć od bomb. Odcięli wypłaty, energię, wodę i zatrzymywali transporty humanitarne z Rosji. Nie było współczucia dla współobywateli.
Odpowiedz
0
@ js
dnia 27.02.2024, 17:29 · Zgłoś
O jakich współobywatelach mówisz skoro zrzekli się obywatelstwa ukraińskiego?
Odpowiedz
-11
@ Sven
dnia 24.02.2024, 22:03 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
-2
@ Anonim4577
dnia 24.02.2024, 22:20 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657