Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Zimowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

5

Blisko 300 zawodników zmierzyło się 12 stycznia w IV edycji Zimowego Maratonu Rowerowego „Biały Kruk”. Trasa maratonu wiodła po pięknych terenach Lasów Janowskich.

Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy: Fit, o długości 19km i Mega, która liczyła 30km. W zawodach nie mogło zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Dystans „Fit” wybrał Sebastian Cyran, który w kategorii M2 zwyciężył. Dłuższy dystans „Mega” wybrało trzech zawodników JSC. Najlepszy wynik zanotował Tomasz Leśniak, który w kategorii M3 zajął 3 miejsce. W tej samej kategorii, Piotr Majewski był 21, a Krzysztof Kosiek 37.

25 stycznia odbyła się już XI edycja Bieszczadzkiego Wyścigu Rowerów Górskich „Zimowe Tropy Żbików”. Organizatorem zawodów jest zaprzyjaźnione stowarzyszenie Żbik Komańcza. Wspólny start wyścigu rozpoczął się o 11.30 z pod Zagrody „Chryszczata” w Smolniku. Do pokonania był dystans 17km, z przewyższeniem trasy ok. 450m, kończąc wyścig na Przełęczy Żebrak (825m n.p.m.) Na starcie stanęła liczna reprezentacja JSC. Najlepszy wynik uzyskał Bartosz Warchoł, który linię mety przejechał jako 3 zawodnik, a w kategorii M2 – 1. Tuż za Bartkiem uplasował się Tomasz Leśniak, który w kategorii M3 zajął 3 miejsce. W tej samej kategorii Sebastian Cyran był 5 a Mateusz Dachowski – 6. W kategorii M4, Łukasz Szumiec stanął na podium, zajmując 2 miejsce, Krzysztof Kosiek był 6, Artur Gorczyca zajął 9, a Piotr Majewski – 13 miejsce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.