Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

ZMKS ma nowego dyrektora

42

Piotr Wojnarowicz został nowym dyrektorem Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle. Wyłoniony w drodze konkursu objął stanowisko z dniem 21 stycznia. Nowego szefa ZMKS-u czeka szereg poważnych zadań. Najważniejsze z nich to oddłużenie i usprawnienie funkcjonowania jasielskiego przewoźnika.

Do konkursu ogłoszonego w grudniu ubiegłego roku zgłosiło się pięciu kandydatów. Dwie oferty, które nie spełniły wymogów formalnych zostały od razu odrzucone przez komisję. Pozostałe trzy osoby zostały przesłuchane przez sześcioosobową komisję, której przewodniczył Andrzej Kachlik, wicebumristrz Jasła. - Każdy z członków oceniał poszczególnych kandydatów. W wyniku punktacji dwie osoby uzyskało akceptację komisji i wyniki zostały przedstawione burmistrzowi do zatwierdzenia – mówi nam Andrzej Kachlik, wiceburmistrz.

Najlepiej ocenieni zostali Tomasz Sarnowski z jasielskiego Lotosu oraz Piotr Wojnarowicz, który nadzorował przekształcenie znanego z produkcji słodyczy Liwocza. Pierwotnie funkcję dyrektora powierzono temu pierwszemu. Sarnowski jednak zrezygnował, w związku z czym burmistrz Andrzej Czernecki powołał na to stanowisko Piotra Wojnarowicza. - Nowy dyrektor stoi przed trudnym zadaniem doprowadzenia do tego, by miasto nie ponosiło ogromnych kosztów na poziomie ponad 3,5 mln zł w ciągu roku. Jego zadaniem będzie sprawić, by ZMKS funkcjonował lepiej i mieszkańcy Jasła byli obsługiwani na wyższym poziomie i byli zadowoleni z tego, że mogą kursować naszymi autobusami – dzieli się z nami planami wiceburmistrz. Zapewnia jednocześnie, że rok 2011 będzie rokiem zmian i wielu działań reformatorskich. To z kolei przełoży się na lepsze kolejne lata.- Będzie można wówczas śmiało powiedzieć, że operacja się udała, a pacjent nie zmarł – dodaje żartobliwie Kachlik.

ZMKS czeka także przekształcenie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Na terenie miasta w taki sposób działają już dwie jednostki: TBS ABK oraz MPGK. - Przeprowadzimy tę operację, ale na to konieczna jest zgoda Rady Miejskiej. Jednak spółka zostanie powołana nie dalej jak w ciągu miesiąca – zapewnia wiceburmistrz.

Dzięki przekształceniu Zakład Miejskiej Komunikacji Samochodowej będzie mógł się ubiegać o pokrycie ulg na kursy poza terenem miasta, bo zakład budżetowy takich możliwości nie ma. -Jesteśmy zainteresowani modelem rzeszowskim, czyli porozumieniem międzygminnym. Będziemy starali się go przenieść na grunt jasielski – zdradza tajemniczo Andrzej Kachlik.

 Szczegóły już wkrótce.

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
0
@ cyjsik
dnia 26.01.2011, 10:10 · Zgłoś
AK skończy analogicznie jak 4 lata temu.
Odpowiedz
0
@ Anonimka
dnia 25.01.2011, 18:19 · Zgłoś
Łatwo komentować sprawy na które się patrzy z zewnątrz....cóż...widać nic was nie nauczyło to 4 lata z eks burmistrz nic nie robiła....a jak jesteście tacy mądrzy to dlaczego sami się nie weźmiecie za uzdrowienie ZMKS-u ciekawe czybyście sobie poradzili tak jak radzicie sobie w bzdurym bezsensownym myśleniu.Piszecie to co słyszycie a nie z własnego doświadczenia, wogóle przepraszam czy ktoś z was ma wyższe wykształcenie?Cóż...tak właśnie piszą ludzie z podstawówki...POKORY DRODZY PAŃSTWO POKORY!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ punio
dnia 24.01.2011, 16:35 · Zgłoś
Byłyby oszczędności gdyby kierowcy nie wozili powietrza w autbusach, kursy były dostosowane do potrzeb ludzi, a nie do godzin kierowców, co niektórzy nie trzymaliby autobusów nowo zakupionych pod domem na wikend itd.
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 23.01.2011, 22:54 · Zgłoś
Dlaczego ten pierwszy zrezygnował ? Za mało płacili ?
Odpowiedz
0
@ maniek
dnia 23.01.2011, 22:30 · Zgłoś
W piereszej kolejności mieszaczy ze związków zawodowych za bramę. Niepotrzebnych pracowników ( [...] i kolesiów ) do dyspozycji urzędu pracy. I dalej bezs skrupułów niech im się przestanie wydawać, że są pempkiem świata. Jak wyjeżdżają z przystanków w Rynku to strach jechać obok aby nie zostać zmiażdżonym .
Odpowiedz
0
@ miro
dnia 23.01.2011, 12:26 · Zgłoś
PO co mzks jest dobrze prosperująca firma malutkich autobusików ona poradzi tam nie ma problemu z poborami bo kierowcy sami wypłacają sobie wypłaty i nie biorą kasy od miasta i cicho siedzą i dzięki takim przewożnikom miasto zus skarbówka tracą wielkie pieniądze . kiedy ktoś odważy skończyć z tą wolną amerytkanką na pewno nie ta ekipa to widać PO działaniach .
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!!
dnia 22.01.2011, 19:47 · Zgłoś
Dać mu 2-krotną pensję kierowcy i nech się wykazuje ...!!!!!
Odpowiedz
0
@ Bazyl
dnia 22.01.2011, 19:07 · Zgłoś
Przecież jest to rozdawanie stanowisk po lini partii . Ten Pan startowął do rady miasta na radnego z listy Jaślanie dla potwierdzenia tego co pisze podaje link prosze sprawdzic http://www.jaslanie.pl/images/u/1/m/14.jpg .
czyli wniosek taki jak było tak jest liczy sie zasada BMW - Bierny ( w Jalse z dobrej strony jak do tychczas sie nie wyklazał )Mierny ( skonczył liwocz ) Wierny ( swój człowiek lista Jaslenie )
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 22.01.2011, 15:39 · Zgłoś
Mistrz restrukturyzacji przychodzi. W Liwoczu pokazał jak się restrukturyzuje i ...pacjent umarł. W Eko-Energia pokazał jak się zarządza i ... firma wymagała reanimacji. Teraz czas na kolejny podmiot do operacji.
Odpowiedz
0
@ janina
dnia 22.01.2011, 11:59 · Zgłoś
Żądamy prawdy o ZMKS! Żądamy prawdy o jego zadłużeniu!
Jeśli Kachlik KŁAMIE,a Czernecki mu na to pozwolił to powinni natychmiast obydwaj ustąpić ze swoich stanowisk!
Radni,od czego jesteście?! Żądajcie dokumentów! Jeśli strata ZMKS jest taka jak opisuje powyżej "zorientowany" to na bruk z tymi kłamcami!
Odpowiedz
0
@ !!!
dnia 22.01.2011, 11:42 · Zgłoś
pozostaje zglosic do prokuratury popelnienie przestepstwa przez komisje ktora powolala tego czlowieka na to stanowisko
Odpowiedz
0
@ mlody
dnia 22.01.2011, 11:36 · Zgłoś
pan wiceburmistrz rozwinal swoja firme "wzorowo ja zarzadza"
podobnie jak pan Wojnarowicz wiec podali sobie rece.
Szkoda burmistrza bo go wielki pan w kopuje chyba ze po to wrocil pan Czernecki zeby zemscic sie na jaslanach za przegrane wybory,
a moze to zemsta pana Gorczyka.
BRAWO!!!!
Odpowiedz
0
@ mlody
dnia 22.01.2011, 11:28 · Zgłoś
pan wiceburmistrz zapomnial dodac ze wszystkie spolki typu
MPGK i TBS sa doskonala gratyfikacja dla ludzi pokroju pana Pawlusia i innych zasluzonych i umieszczaniu ich w radach nadzorczych
widocznie pan Kachlik z Wojnarowiczem maja takich ludzi na wakacie
jedyne wyjscie dla ZMKS to utworzenie spolki pracowniczej i wywiezienie pana Wojnarowicza na [...] bo po jednym [...] pani Kurowskiej dostali drugiego pupilka wykanczajacego kolejne firmy
Odpowiedz
0
@ !!!
dnia 22.01.2011, 11:22 · Zgłoś
ten czlowiek powinien odpowiadac przed sadem za zniszczenie Liwocza
a nie dostawac nowe stanowisko kierownicze w miescie powinien byc wydalony z miasta
Odpowiedz
0
@ mlody
dnia 22.01.2011, 11:17 · Zgłoś
ten czlowiek byl podstawiony przez PZPR do skonczenia Liwocza
a wczesniej innych zakladow w Lodzkim nie bada sie przeszlosci takich
ludzi ktorych stanowiskiem jest dyrektor likwidator dobre poczatki nie ma co chyba ze jest to kolejna [...] podlozona panu burmistrzowi
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 22.01.2011, 11:02 · Zgłoś
Przecież dzisiaj nie prima aprilis, by takie jaja sobie robić!
Odpowiedz
0
@ etr
dnia 22.01.2011, 10:02 · Zgłoś
Czytam w prasie o tym co dzieje się w MKS-ie rzeszowskim i uwierzyć nie moge,że ktoś chce robić to samo w Jaśle!!!
Moim zdaniem Czernecki z Kachlikiem chcą zniszczyć to wszystko,co z wielkim trudem tworzyli i ratowali Kurowska z Pabianem. To jest powolne,ale skuteczne niszczenie Miasta!
Odpowiedz
0
@ passat
dnia 21.01.2011, 22:23 · Zgłoś
mieszkańcy Jasła? a co zresztą mieszkańców powiatu?
Odpowiedz
0
@ jasnowidz
dnia 21.01.2011, 21:39 · Zgłoś
NO TO MKS IDZIE W ŚLADY LIWOCZA ?????????????????
Odpowiedz
0
@ Robert W
dnia 21.01.2011, 20:57 · Zgłoś
Gratuluję!
Odpowiedz
0
@ Turysta
dnia 21.01.2011, 20:47 · Zgłoś
Strefa 2 miejska bilet 1,90 czyli w obie strony 3,80
Miesięczny kosztuje w obie strony 60 zł
Jeżeli ktoś jeździ swoim autem i mieszka w promieniu 10 km od Jasła i płaci za parkowanie 100 zł miesięcznie (i do tego nie ma pewności czy zaparkuje)zapraszam do korzystania z MKS.
Odpowiedz
0
@ judyta
dnia 21.01.2011, 20:39 · Zgłoś
Pięknie się prezentują te nowe autobusy zakupione przez Burmistrz Kurowską! Bedzie czym zarządzać Panie Dyrektorze! powodzenia!
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 21.01.2011, 20:22 · Zgłoś
No to kierowcy szykujcie sie na 'zieloną trawke'.
Odpowiedz
0
@ kicia
dnia 21.01.2011, 20:13 · Zgłoś
No to kierownik Zdzisław na zieloną trawkę.
Rządził, rządził i wyrządził
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 21.01.2011, 20:09 · Zgłoś
No to kierowcy mogą szykować sie na ;zieloną trawkę'.
Odpowiedz
0
@ Jan II
dnia 21.01.2011, 20:03 · Zgłoś
ten z liwocza to przekształcił
Odpowiedz
0
@ Równe prawa
dnia 21.01.2011, 19:41 · Zgłoś
Czyli skończy się wolna amerykanka i dopłacanie do nie rentownej firmy z kasy podatnika, a zacznie traktowanie jej na równi ze wszystkimi pozostałymi przewoźnikami, którzy nie ciągną kasy z UM jak [...]. . .
Odpowiedz
0
@ lekarz
dnia 21.01.2011, 19:17 · Zgłoś
Do uzdrowiciela: Lekarzu ulecz siebie sam. MKS to pacjent , który umarł ale zapomniał się przewrócić. Jak zakładać spółki samograje przynoszące coraz większe zyski zapytajcie w MPGK - coroczna podwyżka za wodę i ścieki i interes sam się kręci. Żyć nie umierać. To się nazywa przedsiębiorczość i dbanie o interes - wiadomo, że nie swój - tylko oczywiście mieszkańców miasta. Podwyżki te owacyjnie witane są przez radnych i samych mieszkańców. Nie ma tu monopolu - kto nie chce wody miejskiej może kupić wysowiankę. Ścieki też nie musi zrzucać do sieci miejskiej - może je zrzucić np. w pracy lub w nielicznych szaletach miejskich.
Odpowiedz
0
@ rr
dnia 21.01.2011, 19:16 · Zgłoś
robił przy lizakach a teraz będzie naprawiał autobusy oto cała Polska dziwny kraj
Odpowiedz
0
@ Sydnei
dnia 21.01.2011, 18:50 · Zgłoś
Tak przekształcił Liwocz, że dziś stoi pusty a ludzie na bezrobociu współczuje wszystkim pracownikom ZMKS-u. Prawdopodobnie będą musieli się pożegnać z pracą.
Odpowiedz
0
@ sa
dnia 21.01.2011, 18:36 · Zgłoś
Wojnarowicz- ale jaja
Odpowiedz
0
@ yyyyyyyy
dnia 21.01.2011, 18:27 · Zgłoś
Więcej kontroli na busy bo jeżdżą przepełnione, ludzie siedzą jak sardynki w puszcze.
Odpowiedz
-1
@ aro5
dnia 21.01.2011, 18:18 · Zgłoś
NO TO PO ZMKS MOZE PRZYJMIE NOWYCH PRYWATNYCH JAK W LIWOCZU W 2001 I BEDZIE ROBIL PRZETARGI DLA SWOICH ZNAJOMYCH TRGEDIA!!!
Odpowiedz
-2
@ aro5
dnia 21.01.2011, 18:14 · Zgłoś
NO TO PO ZMKS JAK PO LIWOCZU 2001 TRAGEDIA
Odpowiedz
0
@ bol
dnia 21.01.2011, 18:12 · Zgłoś
Pierwszy krok zostal zrobiony pracownicy mks zostali pozbawieni premi nastepnym -wzorem niektorych biznesmenow bedzie nieplacenie ZUSu po czym zwolnienie wiekszosci pracownikow a majatek MKS sprzedany za pol ceny ...ciekaw jestem czy pracownicy UM ktorzy kierowali pracami poprzednich dyrektorow dostali premie....
Odpowiedz
0
@ Jaślanin
dnia 21.01.2011, 18:11 · Zgłoś
Tak jak pan burmistrz napisał „który nadzorował przekształcenie znanego z produkcji słodyczy Liwocza”. LIWOCZ to bardzo znana firma produkująca słodycze i ciekawostka jest to że od kilku lat jest prywatna ponieważ nadzór nad przekształceniem się nie udał (pacjent zmarł), A może i ZMKS też idzie do prywatyzacji. Wiec i dyrektor będzie właściwy.
Odpowiedz
0
@ er6
dnia 21.01.2011, 18:07 · Zgłoś
NO TO PO ZMKS JAK PO LIWOCZU W 2001 ROKU POWODZENIA
Odpowiedz
-1
@ zorientowany
dnia 21.01.2011, 17:47 · Zgłoś
Drogi A.Kachlik czemu podajesz nieprawdę oto prawdziwe cyfry 2008r. dotacja miasta 1 421076.07 zł strata 2585.67 zł 2009r. dotacja miasta 1 348474.45 zł strata 20887.44 zł 2010r. dotacja 1 575670.15 strata 348927.83 strata za lata 2000r- 2010r łącznie 1940623.05 zł jak z tego wynika łączna strata za 10 lat jest mniejsza niż pan podał stratę za 2010r w swoim pierwszy wywiadzie jaki udzielił pan [...]
Odpowiedz
-1
@ ann
dnia 21.01.2011, 16:58 · Zgłoś
hahah, ależ żartobliwość Pana Wiceburmistrza - no boki zrywam ;)
Odpowiedz
-1
@ jola
dnia 21.01.2011, 16:18 · Zgłoś
kurs do Trzcinicy jak fajnie Trzcinica the Best
Odpowiedz
0
@ Larosław
dnia 21.01.2011, 16:03 · Zgłoś
No cóż tu powiedzieć.Facet pociągnie grosza,[...] zrobi,a potem będzie dotacja do bankruta i kolejny konkurs.Jak zawsze...No baw się pan panie W. jak długo będziesz mógł...
Odpowiedz
0
@ pepe
dnia 21.01.2011, 15:09 · Zgłoś
No to powiezie jak Liwocz
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.