Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zniszczyli figurki kościelne

38
Dwaj sprawcy zostali zatrzymani przez Policję i osadzeni w areszcie, po tym jak zniszczyli trzy przykościelne figurki. Straty oszacowano na około 1500 zł.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 23 w Nowym Żmigrodzie. Dwaj mężczyźni w wieku 20 i 29 lat, będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, głośno krzycząc i przeklinając dobijali się do drzwi plebani. Gdy proboszcz nie otworzył im drzwi, mężczyźni otworzyli bramkę ogrodzenia przy kościele, następnie weszli na teren placu kościelnego i rozbili trzy figurki stojące we wnękach muru budynku. Zniszczeniu uległy dwie figurki drewniane św. Piotra i św. Pawła oraz postać Matki Boskiej Niepokalanej. Proboszcz oszacował straty na około 1500 zł.

Intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze oraz zebrany materiał dowodowy pozwoliły Policji zatrzymać i osadzić w areszcie dwóch sprawców tego czynu. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny.

Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Nowym Żmigrodzie.


KPP w Jaśle
Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Gość,,
dnia 16.05.2010, 19:59 · Zgłoś
No tak w żmigrodzie robi się [...] powoli a policjanci worzą du*ę po okolicznych wioskach na pogaduchy z ich [...] i czekaja pod sklepami jak sobie kto wypije [...]..
Niech pilnują żmigrodu wiecej a nie żeby policja z jasła musiala jeździć do żmigrodu bo tamci wać panowie jeżdzą po innych wioskach..
Odpowiedz
0
@ do obserwatora
dnia 14.05.2010, 17:52 · Zgłoś
No i odezwał się jeden z winnych,a jak się monitoringu boi.
Odpowiedz
0
@ do obserwatora
dnia 14.05.2010, 17:23 · Zgłoś
Uważaj żeby czasem ciebie nie wyszpachlowali
Odpowiedz
0
@ do obserwatora
dnia 14.05.2010, 17:17 · Zgłoś
A co będzie jak za tydzień nie spodoba się im twoja chałpa, bo na przykład stanie im na drodze.Spalą cię,ale to nic przecież nie ma o co robić afery postawisz sobie nową,ładniejszą.Boisz się monitoringu, porządnym ludziom. nie przeszkadza,tylko chuliganeria się boi
Odpowiedz
0
@ Polak
dnia 14.05.2010, 15:57 · Zgłoś
Obserwatorze,czy według twego rozumowania samowola jest równa wolnej woli?A może kiedyś ci "goście" uznają,że dla dobrej zabawy jest dobrze sprzątnąć Ciebie Obserwatorze i czy też uznasz ich prawo do wolnej woli?Gratuluję Ci Twoich przemyśleń i proszę dziel się dalej,bo są bardzo interesujące i niezaściankowe.Takich obserwatorów jak Ty to szukać ze świecą-jesteś skarbem i Twórcą nowego nurtu myśli polskiej-powodzenia w rozwoju,tak trzymaj a przyszłość przed Tobą-Polak.
Odpowiedz
0
@ do XXX
dnia 13.05.2010, 18:26 · Zgłoś
a może to ty?
Odpowiedz
0
@ a może by tak...?
dnia 13.05.2010, 11:41 · Zgłoś
ukrzyżować ich na środku rynku ku uciesze miejscowych tubylców!!!
niektóre z powyższych wypowiedzi dają piękny obraz jak nienawistni potrafią być "wierni" w "obronie" swej świętej sprawy
Odpowiedz
0
@ dzik
dnia 13.05.2010, 08:28 · Zgłoś
Boskich rzeczy się nie rusza...
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 13.05.2010, 01:48 · Zgłoś
ludzie dajcie spokój...
Skoro każdy ma prawo do właśnej woli i wiary to zrozumcie to, że to co dla was jest dobre dla niektórych może być złe...
Szkodziły im te figurki to je zniszczyli o co ta afera? Nie macie własnego życia, że próbujecie żyć życiem innych?
Chcecie, żeby wam kamery zamontowali? Pomyśl człowieku co mówisz? Chcesz później dostawać jakieś [...] 50zł za nie trafieniem papierkiem do kosza nagrane na monitoringu?
Drastycznie mówiąc [...]... sie od tych typków... mieli dobrą impreze to sie pobawili a ksiądz sobie da rade. Zresztą znajdzie sie batalion emerytek które mu te gigurki wyszpachlują czy co tam zrobią :D
[...]... mnie ta ZAŚCIANKOWOŚĆ !!!
Weźcie sie za siebie ludzie!!!
Odpowiedz
0
@ eeeee
dnia 12.05.2010, 23:14 · Zgłoś
pan k kopa i jego kumpel
Odpowiedz
0
@ eee
dnia 12.05.2010, 19:39 · Zgłoś
Pić się chce,ale jest problem bo nie ma za co,więc szturmem do księdza na plebanie.To są ludzie bez wstydu, honoru i ambicji.Przecież może dojść do jakiejś nie daj Boże tragedii.
Odpowiedz
0
@ amag
dnia 12.05.2010, 15:28 · Zgłoś
ale [...]...
Odpowiedz
0
@ XXX
dnia 12.05.2010, 12:35 · Zgłoś
A może to ci, co porządkowali cmentarz żydowski?
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 12.05.2010, 12:27 · Zgłoś
Nie chcemy takich *zwyrodnialców* w Nowym ŻMigrodzie,ciekawe czy to z normalnej rodziny taki człowiek ,czy z PATOLOGI?
Odpowiedz
0
@ (L)egia
dnia 12.05.2010, 12:15 · Zgłoś
Bracia nawróćcie się do Pana Boga waszego,zmyjcie z siebie ten grzech to będzie wam lżej na duszy.Wiem coś o tym.
Odpowiedz
0
@ aaa
dnia 12.05.2010, 12:12 · Zgłoś
to ci sami co ostatnio znaki niszczyli a w papierach wiele innych spraw i dalej chodza na wolnosci... co z ta policja?? jedziesz na rowerze po [...] idziesz siedziesz, masz wyroki za demolowanie itd. a chodzisz na wolnosci. Wiec o co tu chodzi
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec Żmigrodu
dnia 12.05.2010, 11:38 · Zgłoś
Nasz kochany proboszcz zamiast zadzwonic po policję, zadzwonił do księdza wikariusza,a potem ma pretensję, że policja słabo działa.A tych dwóch do Wisłoki.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec NŻ
dnia 12.05.2010, 10:33 · Zgłoś
Czy to normalne, że ci [...] dwa/trzy tygodnia temu byli zatrzymani przez policję za dewastację Żmigrodzkiego rynku a teraz bezkarnie zbeszcześcili święte miejsce? Nie to nie jest normalne!!! Ci [...] są średnio co tydzień zatrzymywani przez policję za akty wandalizmu i nie ma wyciąganych z tego żadnych konsekwencji!!! Za niedługo będą mieć dożywocie w zawiasach na litość!!! Zamknąć ich jak nie w więzieniu to w szpitalu psychiatrycznym!!! Nie ma się co dziwić, że przy takich karach za rzeczy tego typu oni ciągle czują się bezkarni. Paranoja...
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 12.05.2010, 09:36 · Zgłoś
cały czas cos sie dzieje w tym zmigrodzie toz to dziki zachod, wstyd przynosicie swojej miejscowosci co niekturzy. pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ no
dnia 12.05.2010, 01:43 · Zgłoś
podobno polska lezy w europie
Odpowiedz
0
@ jancykrys
dnia 12.05.2010, 00:19 · Zgłoś
Opublikować ich zdjęcia na stronie i dać 1000 godzin do odróbki!!!Beda miec duzo czasu zeby przemyslec to co zrobili!!!
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 11.05.2010, 21:51 · Zgłoś
moze to ci co rozwalili cmentarz
Odpowiedz
0
@ gość
dnia 11.05.2010, 21:47 · Zgłoś
a to niszczyciele kłapcioki [...] do paki [...]
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 11.05.2010, 21:10 · Zgłoś
[...] z nimi:D:D:D
Odpowiedz
0
@ asterix
dnia 11.05.2010, 20:55 · Zgłoś
[...] żmigrodzkie!! szkoda słów!! idiotyzm nie zna granic!!
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 11.05.2010, 20:44 · Zgłoś
Obciąć łapy przy samych barkach żeby nie założyć protez i w kamieniołomy z nimi by śrutowali kamień gruby na drobny zębami do śmierci z daleka od wody pitnej.
Odpowiedz
0
@ MZKS
dnia 11.05.2010, 20:43 · Zgłoś
Pewnie kibice WISłOKI chcieli utulić żal po meczu w mszalnym winie.
Odpowiedz
0
@ eee
dnia 11.05.2010, 19:44 · Zgłoś
Na miesiąc wysłać ich na SYBIR do wycinania drzew,raz na dzień dać zjeść,wtedy odechciało by się nierobom,jednemu i drugiemu.
Odpowiedz
0
@ Arek
dnia 11.05.2010, 19:13 · Zgłoś
Kto to byl? napiszcie!
Odpowiedz
0
@ ON
dnia 11.05.2010, 18:43 · Zgłoś
COS TAM W TYM ZMIGROZIE SZALEJA TERAZ
Odpowiedz
0
@ ODON
dnia 11.05.2010, 18:33 · Zgłoś
Ci panowie już od dłuższego czasu nikogo się nie boją,robią co chcą i kiedy chcą, a już na pewno nie boją się Żmigrodzkiej policji.Przecież nie tak dawno zniszczyli im samochód przed posterunkiem.
Odpowiedz
0
@ obserwartor 66
dnia 11.05.2010, 18:33 · Zgłoś
http://www.jaslo4u.pl/agresywni-awanturnicy-zatrzymani-newsy-jaslo-8282 czyżby nie ci sami ?? chyba że przypadek.... dozór skutkuje jak widać
Odpowiedz
0
@ ANNA
dnia 11.05.2010, 18:16 · Zgłoś
Policja żmigrodzka wyjaśni sprawę, śmiechu warte.Rok temu też był podobny incydent tylko że na cmentarzu i co nic po cichu wszystko się rozeszło i każdy wie dlaczego.Żmigrodzcy policjanci nie nadają się do wyjaśniania takich spraw sami mają [...].
Odpowiedz
0
@ XTX
dnia 11.05.2010, 18:08 · Zgłoś
A wystarczyłoby założyć monitoring przy placu kościelnym i wokół rynku.Wójt gminy mógłby z łaski swojej i dla dobra ludzi postawić chociaż jedną latarnie w ulicy przy kościele.
Odpowiedz
0
@ mamu ska
dnia 11.05.2010, 17:39 · Zgłoś
co to za [...]??
Odpowiedz
0
@ DE
dnia 11.05.2010, 17:13 · Zgłoś
Po kolejnym wyczynie dwóch lokalnych [...] i kolejnym braku kary, najlepszym rozwiązaniem będzie jak mieszkańcy wezmą sprawy w swoje ręce.
A swoją drogą takie ostatnio deszcze i burze i że akurat piorun z nieba nie pieprznął w tą bramę przez którą wtedy przechodzili. [...] i tak ukarze, lepiej późno niż wcale.
Odpowiedz
0
@ X-men
dnia 11.05.2010, 17:03 · Zgłoś
[...] [...] goni po prostu [...] i tyle !!!
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 11.05.2010, 17:03 · Zgłoś
upier*** rece przy samej [...]**
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.