Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Żołnierze Wojska Polskiego uczą jaślanki samoobrony

53

Przystanek Kwiatowa w Jaśle stał się w ten weekend swoistego rodzaju poligonem treningowym dla kobiet, które chcą umieć bronić się przed różnego rodzaju zagrożeniami, a przede wszystkim przed agresją fizyczną. Technik samoobrony uczą się pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych w zakresie walki wręcz żołnierzy – instruktorów. W sobotnich warsztatach udział wzięło czterdzieści pań.

Zdjęcia z treningu obejrzysz w FOTOGALERII

Bezpłatne treningi dla kobiet, które chcą nauczyć się technik samoobrony odbywają się pod hasłem - „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku”. Ich organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej. W Jaśle odbywają się one w ostatni weekend maja. – Jest to kolejny projekt Ministerstwa Obrony Narodowej, którego celem jest popularyzacja służby wojskowej, żołnierzy i ich umiejętności. To nie tylko czterogodzinne treningi, w ramach których kobiety poznają podstawy samoobrony, to również okazja do tego, aby mogły one zapoznać się z ofertę służby w Wojsku Polskim. Wydarzenia ten mają też być promocją zdrowego trybu życia – tłumaczy ppłk Andrzej Nykiel, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle.  

Wspólnie z czterdziestoma mieszkankami Jasła i okolic, w czterogodzinnym treningu wzięła udział Izabela Marcisz, biegaczka narciarska, mistrzyni świata młodzieżowców z 2021 r. i wicemistrzyni z 2023 r., dwukrotna wicemistrzyni świata juniorów, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 r. – Cieszę się, że są takie zajęcia jak te, w których weźmiemy dzisiaj udział. Potrzebujemy odwagi do tego, żeby umieć się bronić i czuć się bezpiecznie. Mam nadzieję, że wszystkie jesteście mocno zmotywowane i gotowe do tego, żeby zdobywać wiedzę i dobrze się bawić – mówiła.

Po krótkich przemówieniach przyszedł czas na prawdziwy trening. Zajęcia poprowadzili żołnierze instruktorzy z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, 21. Batalionu Logistycznego w Rzeszowie i 14. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Rzeszowie. Wyszkoleni w walce w ręcz żołnierze zaprezentowali uczestniczkom treningu podstawowe techniki, które w przyszłości mogą pomóc im w sytuacjach zagrożenia, w tym agresji fizycznej. Nauczyły się między innymi tego, jak wyprowadzać ciosy, aby skutecznie radzić sobie z napastnikiem. Podczas intensywnego szkolenia poznały również zasady udzielania pierwszej pomocy.

Po zakończonym treningu każda z uczestniczących w nim pań otrzymała specjalny certyfikat. Nie zabrakło też pysznej wojskowej grochówki. Co więcej, każdy kto w sobotnie przedpołudnie zdecydował się odwiedzić Przystanek Kwiatowa mógł zobaczyć sprzęt znajdujący się na wyposażeniu żołnierzy wybranych jednostek. Do Jasła przyjechali między innymi żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, czy też Regionalnego Centrum Informatyki w Krakowie im. Ignacego Junosza Drewnowskiego. Przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle chętnie odpowiadali z kolei na pytania dotyczące rekrutacji do Sił Zbrojnych RP.

Kolejny trening w ramach akcji pod nazwą „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” odbędzie się już jutro. Rozpocznie się punktualnie o godz. 10.  

MD

Napisany dnia: 27.05.2023, 20:41
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ parodia
dnia 27.05.2023, 21:44
Ocena
komentarza:
22
komicznie to wygląda, zamiast gadać takie bzdury to lepiej przeprowadzić kurs używania porządnego gazu, przynajmniej jest pewne że zadziała a nie bić się z naćpanym patusem..
@ KM
dnia 28.05.2023, 12:16
Ocena
komentarza:
6
Bez urazy, ale komiczny to jest Twój komentarz. Kurs używania gazu? Od tego jest instrukcja na opakowaniu, a nie kurs. Takie zajęcia mają za zadanie promocje wojska, a trening samoobrony jest tylko dodatkiem. Jest napisane zresztą w artykule. Poza tym samoobrona nie służy do bicia się z naćpanym gościem, tylko do np. kopem w jaja i w nogi. Właśnie czegoś takiego uczą na takich kursach. Oswobadzania się z uchwytów, ciosów na oczy, na nos itp. Czegoś co zadziała zanim zdążysz wyjąć gaz. Napastnik raczej nie będzie z daleka sygnalizował: " Ty weź wyjmij gaz bo będę atakował." A nie zauważyłem aby kobiety chodziły po ulicy z puszkami gazu w ręce. Taki kurs to tylko wstęp. Aby coś umieć to trzeba większej ilości treningów, np. Krav Maga. Są takie zajęcia prowadzone nawet w Jaśle na Towarowej. Kolejnym aspektem takich wydarzeń jest popularyzacja aktywnego trybu życia i zachęcania do niego, a nie siedzenia, pierdzenia w kanapę i hejtowania wszystkiego dookoła. Pozdrawiam.
@ do KM
dnia 28.05.2023, 14:49
Ocena
komentarza:
-2
z całym szacunkiem ale krav maga to jest o [...] rozbić a nie samoobrona. Ten "sport" nijak ma się do ulicznej walki, zresztą wpisz sobie na yt krav maga vs mma, to nie jest tylko moja opinia.

Dawanie złudnych nadziei w takim kursie samoobrony jest jeszcze gorsze niż nie pokazywanie niczego.

Tak kurs używania gazu jest przydatny mój drogi, bo idę o zakład że mimo instrukcji nie byłbyś wstanie dobrze psiknąć gazem w żelu czy w chmurce by siebie nie popsikać.

Jest to robione z moich podatków to niech chociaż ma to sens, a słynny kop w jaja nie zadziała na naćpanego sebixa w przeciwieństwie do porządnego gazu.

Zresztą te wszystkie kursy samoobrony z wojska to wyciąganie pieniędzy podatników na nic nie znaczące rady których można by zamknąć w 3 podpunktach.

1. Unikaj podróżowania w nocy.
2. Kup dobry gaz i wiedz jak go użyć.
3. Używaj mózgu i przewiduj co może się stać, w razie potencjalnego niebezpieczeństwa szybko się oddal.

Co do komentarza odnośnie hejtu to daruj sobie ad persone, to nie hejt to krytyka rzeczy która daje złudne bezpieczeństwo kobietom.

Pozdrawiam
@ KM
dnia 28.05.2023, 19:29
Ocena
komentarza:
-2
Ty chyba handlujesz tym gazem... Tak jak pisałem. Nie mówię, że gaz jest nieskuteczny. Wszystko zależy jak szybko go wyciągniesz. Jak cię ktoś zaskoczy to nie masz szans. Chyba że jesteś Lucky Luke to zmienia postać rzeczy. Jeśli Twoim zdaniem MMA to walka uliczna to widzę poziom doinformowania na bardzo wysokim poziomie. Na ulicy nie ma sędziego i proszę nie czerpać wiedzy od internetowych "znafców". I nie muszę niczego w necie wpisywać, bo trenuję ponad trzy lata i wiem co jest do czego tak apropo. Polecam sprawdzić na własnej skórze, a potem pisać głupoty. Nie myl walki z samoobroną! Do WALKI na ulicy pasuje K1 lub Muay Thai, a do samoobrony kopnąć w jaja, ugryźć, podrapać i w nogi i jeszcze narobić dużo hałasu. A te trzy punkty to 100% opisują to czego uczy Krav Maga. Po pierwsze unikać sytuacji zagrożenia itp. Krav maga to nie styl walki, to SYSTEM SAMOOBRONY.
@ Rektor UEK
dnia 30.05.2023, 06:21
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Biedronka
dnia 27.05.2023, 21:59
Ocena
komentarza:
42
Nie obyło się bez polityki niestety. Pani Senator przyszła popatrzeć jak się kobiety będą bronić skoro jej rząd nie jest w stanie obronić nas przed ruskimi rakietami.
@ Free
dnia 28.05.2023, 08:13
Ocena
komentarza:
-11
Rząd bronić przed rakietami ? W jaki sposób
@ @@@
dnia 28.05.2023, 09:18
Ocena
komentarza:
33
Rząd nie jest w stanie przed niczym nas obronić. Taka prawda. Smutna niestety.
@ Do free
dnia 28.05.2023, 10:54
Ocena
komentarza:
0
Jak to jak!? Rząd zabrania o tym mówić w mediach i wymyśla temat zastępczy. Działa, za każdym razem.

Tylko Konfederacja.
@ bercik
dnia 28.05.2023, 12:33
Ocena
komentarza:
17
Była i senatorówka i jej pupilka.
@ dragoness
dnia 28.05.2023, 12:39
Ocena
komentarza:
20
Pani senatorzyna nie uczestniczyła? Powinna dać przykład.
@ Do dragoness
dnia 28.05.2023, 12:59
Ocena
komentarza:
-12
A pani ? Pani też powinna skoro wszędzie się udziela, to i tam wypadałoby.
@ dragoness
dnia 28.05.2023, 13:53
Ocena
komentarza:
11
Wypadałoby? Ja nie muszę uprawiać politycznego lansu. Idę, gdzie chcę, a wczoraj aktualnie chciałam Wysokie Tatry na Słowacji.
@ co to k jest
dnia 27.05.2023, 22:25
Ocena
komentarza:
1
bardzo fajnie
@ Planetvsterror
dnia 27.05.2023, 22:35
Ocena
komentarza:
2
ble ble ble... zwykle pudrowanie problemow, tu trzeba zaostrzyc kary i zezwolic na posiadanie i uzytkowanie broni palnej, inicjatywa dobra ale o wiele wiele zbyt malo wystarczajaca
@ KKK
dnia 27.05.2023, 22:36
Ocena
komentarza:
11
Gdyby każdy zdrowy psychicznie nie pijący, nie ćpający miał przy sobie możliwość opróżnienia kilku magazynków amunicji w sytuacji zagrożenia to na takich kursach uczyłoby się celnego strzelania i zniechęcania agresora do ataku.
@ Ekolog
dnia 28.05.2023, 05:58
Ocena
komentarza:
9
Taki trening ,wdychając spaliny z samochodów to rarytas ,
@ acc
dnia 28.05.2023, 11:52
Ocena
komentarza:
14
Te dziewuchy to bardziej na podryw przybyly, bo chłopaki niczego sobie, oby na mężach sie te treningi nie odbiły w razie pierwszej lepszej sprzeczki.
@ olo
dnia 28.05.2023, 08:39
Ocena
komentarza:
15
Pierwsi będą uciekać w razie wojny
@ Lil Szczoch
dnia 28.05.2023, 10:20
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ expert
dnia 28.05.2023, 10:17
Ocena
komentarza:
24
Trening samoobrony w okularach i bransoletkach?
Chyba pokazanie się na necie i to wszystko.
@ Abc
dnia 28.05.2023, 11:46
Ocena
komentarza:
12
Damy w ciemnych okularach i tipsach trenują samoobrone. W sumie gdyby takim pazurem zajechała twarz też by sie obroniła. Najlepiej jadnak nie prowokować, unikać niebezpiecznych miejsc, nie włóczyc sie samotnie po pabach i klubach i ulicach, zwłaszcza w Jaśle gdzie w nocy nie ma życia tylko głusza.
@ dragoness
dnia 28.05.2023, 12:40
Ocena
komentarza:
-2
Nie prowokować? Nie włóczyć się? Czy napisałbyś to samo o facecie?
@ Abc
dnia 28.05.2023, 14:31
Ocena
komentarza:
7
Widzę jak nastolatki wieczorami a raczej w nocy plataja sie po osiedlach i szukaja szczęścia, a włóczacych sie meneli tez nie brakuje . No ale co sie dziwic jak młodziez teraz wychowuje ulica. A ja wracam z nocki i w głowie mi sie nie mieści, co takie dziewczeta robia na ulicy i gdzie sa ich rodzice.
@ bona
dnia 29.05.2023, 11:20
Ocena
komentarza:
0
Dokładnie w okularach
@ dobra zabawa
dnia 28.05.2023, 10:47
Ocena
komentarza:
9
Na nic to wszystko jak wariat Łukaszenka zdecyduje się użyć tego co sprowadza z Rosji pod granicę z Polską. Tu piąstki i bransoletki nie pomogą.
@ Feminazizm
dnia 28.05.2023, 10:52
Ocena
komentarza:
2
Kobiety chcą być jak mężczyźni. No trzeba mieć nie równo pod sufitem i domagać się parytetów i tzw. równości płci. Na wojny też chcą iść? Pracować na budowie, w stoczniach , kopalniach?

Pół godziny naśladowania kogoś kto trenuje wiele lat NIC nie zmienią.
Mężczyzna jest po to by chronić i utrzymywać rodzinę. Kobiety są po to by spełniać się jako matki i żony. Rodzina to podstawowa komórka społeczeństwa i bez niej czeka nas katastrofa i wyginięcie. Te LGBTy, aborcją, eutanazja, antychrześcijańskim..jest właśnie ta walka z rodziną.

Obudźcie się w końcu..
@ acc
dnia 28.05.2023, 12:15
Ocena
komentarza:
15
Tylko ci mężczyźni coraz bardziej zniewieściali i mało odpowiedzialni. Reszta w pogoni za kasa wyjeżdżą zostawiając kobiety, który sie od dostatku w głowach przewraca i szukają przygód. Powinno być tak jak piszesz. ale młode żony nie chca gotować, bawić dzieci, prasować itp. Kosmetyczki , fryzjerzy, styliści, galerie czyli zakupy dzieci do przedszkola , żłobka od roku zycia, fura i lekkie życie złożone z samych przyjemności. a chłopy zwieszają uszy po sobie i nie protestują.
@ dragoness
dnia 28.05.2023, 12:43
Ocena
komentarza:
7
Ot, Konfederata dał głos. Tylko że jak zaczynają się problemy, np. z chorym dzieckiem, to właśnie tacy "macho" pierwsi od rodziny spieprzają w podskokach.
@ Awerit
dnia 28.05.2023, 17:07
Ocena
komentarza:
2
To raczej chłopcy z Jasła chcą być jak kobiety.
@ do mizogina
dnia 28.05.2023, 20:27
Ocena
komentarza:
5
Brednie, nasłuchałeś się chorych fantazji klechów! Kobieta jest człowiekiem i ma prawo wybrać, jak chce żyć - czy iść do wojska, czy służyć facetowi w rodzinie. A poza tym jakim prawem krytykujesz człowieka w jego odmienności i wolnej woli? Jakim prawem kwestionujesz prawo człowieka do poznawania świata ? Przecież wszystko, co nas otacza to dzieło Bożego stworzenia i żadne kościelne wymysły i zabobony tego nie zmienią!
@ Lilith Isztar
dnia 31.05.2023, 19:55
Ocena
komentarza:
0
Jeden godny uwagi komentarz. Brawo
@ Lulek
dnia 28.05.2023, 11:17
Ocena
komentarza:
9
Służby siłowe maja kase wiec robią reklamę i kampanie tym co u władzy. Armia powinna być profesjonalna i dobrze uzbrojona. Po co nam tłumy w wojsku. Profesjonalizm wojskowi powinni robić wszystko aby nigdy nie fruwały nad nami ruskie rakiety.
@ Do Lulek
dnia 28.05.2023, 14:23
Ocena
komentarza:
8
Uważa bo Ci powiedzą ze jesteś człowiekiem Kremla.
@ Lulek
dnia 28.05.2023, 14:51
Ocena
komentarza:
6
Wcale się nie boje.
@ Do Lulek
dnia 28.05.2023, 11:30
Ocena
komentarza:
24
Gdyby na któryś kraj NATO spadła ruska rakieta i jej znalezienie przypadkowe wyszło na jaw t minister obrony podał by się do dymisji albo wyrzucono go z rzadu z hukiem. A u nas...
@ @@@
dnia 29.05.2023, 13:42
Ocena
komentarza:
4
W normalnym demokratycznym kraju, tak Ale w PISlandzie? Niemożliwe.
@ ej Lulek
dnia 28.05.2023, 11:49
Ocena
komentarza:
-1
gdyby w którymś kraju zestrzelono samolot prezydencki,a rząd tego kraju nic nie zrobił w tej sytuacji to ...śmieją się z Nas...
@ bercik
dnia 28.05.2023, 12:35
Ocena
komentarza:
17
Zestrzelono? To już nie bomba?
@ Biedronka
dnia 28.05.2023, 19:12
Ocena
komentarza:
9
Zestrzelili go wybuchającą sosną
@ Do ej lulek
dnia 28.05.2023, 11:54
Ocena
komentarza:
8
To teoria szarej eminecji Antoniego. Swiat się nie śmieje bo wie ze to była tylko tragiczna katastrofa .
@ ej Lulek
dnia 28.05.2023, 12:24
Ocena
komentarza:
14
To teoria szarej eminecji Antoniego. Swiat się nie śmieje bo wie ze to była tylko tragiczna katastrofa .---TAK jak operacja specjalna na Ukrainę---przez zielone ludziki .
@ Oro
dnia 28.05.2023, 12:40
Ocena
komentarza:
5
A dlaczego to Ukraina nie weszła do NATO i UE? Zrobiły to malutkie kraje Litwa Łotwa i Estonia. Tam myśleli .
@ ano
dnia 28.05.2023, 13:25
Ocena
komentarza:
6
Może i uczyli ale żadna z pań nie ma prawidłowo złożonej pięści, tak uderzając więcej krzywdy zrobią sobie łamiąc paliczki palców lub uszkadzając nadgarstek. Wiele elementów technicznych należy ćwiczyć od samego początku by nie nabierać złych nawyków. Dla pań jest wiele róznych stylów jednym z nich był Ving Tsun stworzony przez kobietę ale kilkaset lat temu.
@ kosmetyczka
dnia 28.05.2023, 19:10
Ocena
komentarza:
8
To nie są pazury, to są plastikowe tipsy
@ aaa
dnia 29.05.2023, 08:43
Ocena
komentarza:
4
Wyglądają jak szpony, czyli pazury drapieżnego ptaka.
@ Jaślak
dnia 28.05.2023, 21:06
Ocena
komentarza:
0
Pomysł zajebisty. Fajne dziewczyny zwłaszcza ta blondynka w okularach i koszulce Polska
@ haha
dnia 28.05.2023, 22:24
Ocena
komentarza:
0
Lepiej dać tym dziewczyną karabin i będzie po problemie
@ Znawca tematu
dnia 28.05.2023, 22:59
Ocena
komentarza:
2
Jak przyjmujesz pozycję walki to ręce trzeba trzymać bliżej twarzy
@ jasiu
dnia 29.05.2023, 08:31
Ocena
komentarza:
3
Pokaz krewnych żołnierzy i polityków.
@ Na prawo patrz !!!
dnia 29.05.2023, 09:35
Ocena
komentarza:
-1
Gdy byłem małym chłopcem chciałem być żołnierzem i miałem drewnianą odpustową szablę i z gazety kolorowej hełm i kilka ołowianych żołnierzyków,
@ Driver
dnia 29.05.2023, 18:05
Ocena
komentarza:
-1
Wszystkie fajne ...
@ Ciasny Wiesiek
dnia 01.06.2023, 14:12
Ocena
komentarza:
0
Sieją propagandę że facet wiecznie zły.
Straszą tylko kobiety i tyle. A ta śmieszna samoobrona i tak nie zadziała
Na faceta, zbyt duża różnica w sile fizycznej.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657