Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Został mistrzem, robiąc to, co kocha. Paweł Lamparski nie ma sobie równych na świecie w sztuce masażu

24

Czy masaż może być sztuką? Paweł Lamparski przekonuje, że tak. Dla Mistrza Świata „Massage Spa Talent”, który zdecydował się związać swoją przyszłość z Jasłem, masaż jest czymś więcej niż tylko pracą. O swojej wielkiej, życiowej pasji i tym, jak osiągnąć sukces, opowiedział w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi. 

M.D.: Jakie to uczucie, kiedy okazuje się, że jest się najlepszym na świecie w swoim fachu? Czy spodziewał się Pan tego, że w 2019 roku, mała włoska miejscowość Paestum, stanie się miejscem fantastycznej przygody, której finałem będzie zdobycie tytułu Mistrza w Masażu ,,Massage Spa Talent”, w kategorii Międzynarodowa Nowa Generacja?

Paweł Lamparski: Kiedy usłyszałem swoje nazwisko z głośników, a potem stanąłem na najwyższym stopniu podium poczułem wielką dumę. Było to wspaniałe uczucie. To, co wydarzyło się we Włoszech sprawiło, że poczułem jeszcze większy zapał do ciężkiej pracy. To bardzo ważne. Wracając, bowiem do pracy z moimi pacjentami, robię wszystko, aby mieli oni poczucie, że otrzymują usługę na najwyższym poziomie. Zdobyty we Włoszech tytuł mistrzowski zobowiązuje.

Paweł Lamparski (w środku) z trofeum/fot. facebook Pawła Lamparskiego

M.D.: Czym okupiony został sukces w mistrzostwach? Jak wiele pracy i wyrzeczeń kosztował?

Paweł Lamparski: Sukces zawdzięczam przede wszystkim ciężkiej pracy. Pamiętam, że prowadząc salon masażu, zaczynałem pracę o siódmej rano, kończąc ją wieczorem. Kiedy postanowiłem wziąć udział w mistrzostwach, przygotowaniom poświęcałem jeszcze więcej czasu. Dziś nie żałuję żadnej z minut spędzonych przy stole do masażu, choć mojego debiutu na mistrzostwach w 2018 r. nie mogłem uznać za udany. Już wtedy jednak usłyszałem od sędziego z Rosji kilka ciepłych słów na temat mojego programu. Przysłowiowe frycowe, jakie przyszło mi wtedy zapłacić, zaprocentowało we Włoszech, rok później.

M.D.: Czy masaż od zawsze był dla Pana życiowym wyborem?

Paweł Lamparski: Kiedy byłem młodym chłopakiem, wiązałem swoją przyszłość ze sportem. Chciałem być zawodowym piłkarzem. Futbol był dla nie całym światem. Występowałem na trzecioligowych boiskach. Wszystko zmieniło się po ukończeniu studiów. Jako absolwent, najpierw Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a potem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku wyjechałem do Szkocji.

M.D.: Pomysł na to, aby zająć się masażem narodził się w Pana głowie, właśnie na Wyspach?

Paweł Lamparski: Tak. To właśnie w Szkocji rozpocząłem swoją przygodę z masażem. Muszę przyznać, że od najmłodszych lat zdarzało mi się masować na przykład mamę, czy też siostrę. Jak mantrę powtarzały, abym zajął się masażem, w tym właśnie próbował swoich sił. Mama uważała wtedy, że mam w sobie coś, co sprawia, że masowanie przychodzi mi z dużą łatwością. Wtedy jednak na pierwszym miejscu stawiałem sport.

M.D.: Pasja zawiodła Pana wprost na mistrzostwa. Co zdecydowało o tym, że w ostatecznym rozrachunku, to właśnie Pan, a nie ktoś inny, mógł cieszyć się ze zwycięstwa?

Paweł Lamparski: Konkurencja była, jak zwykle mocna. Do Włoch zjechały ekipy z wielu zakątków świata, w tym Indonezji, Tajlandii, Rosji, Gruzji, Szwajcarii i wielu innych krajów. Jedna z ukraińskich drużyn, przyjechała aż w sześcioosobowym składzie. Na mistrzostwach reprezentowałem zarówno Szkocję, jak też Polskę. Mój mistrzowski masaż stanowi połączenie masażu manualnego z masażem pałeczkami bambusowymi oraz elementami masażu tajskiego. To wszystko uzupełnia rozciąganie. Program okazał się bardzo widowiskowy, dzięki czemu udało mi się skupić uwagę sędziów. W ostatniej fazie pokazu zamknąłem oczy, pozwalając dojść do głosu intuicji. Wszystko zagrało znakomicie. Dlatego teraz, znajdzie się on w ofercie salonu masażu w Jaśle, którego otwarcie planuję na połowę października.

M.D.: Tytuł mistrzowski, pasja, wiedza, zaangażowanie. To wszystko robi wrażenie. Jakie miejsce w tym wszystkim zajmują pacjenci?

Paweł Lamparski: Może dla wielu ludzi wyda się to banalne, ale pacjenci i ich potrzeby mają znaczenie absolutnie priorytetowe. Tak na dobrą sprawę, to godziny spędzone przy moich pacjentach zaprowadziły mnie do miejsca, w którym teraz jestem. Kiedy w gabinecie zjawia się pacjent, mam olbrzymią satysfakcję z faktu, że zdecydował się on zaufać właśnie mnie. Nie ma znaczenia, czy problemem jest kontuzja, uraz, czy też chroniczna dolegliwość. Każdy wymaga takiej samej uwagi.

fot. facebook Pawła Lamparskiego

M.D.: Pacjenci, z jakimi dolegliwościami najczęściej trafiają w Pana ręce?

Paweł Lamparski: Jest ich naprawdę wiele. Niestety, coraz większy wpływ na samopoczucie Polaków i ich zdrowie mają zmiany w stylu życia oraz „dobrodziejstwa” współczesnej cywilizacji. Brak ruchu, stres, niewłaściwa dieta skutkują także coraz częstszym występowaniem schorzeń narządów ruchu. Od lat zajmuję się osobami w różnym wieku, od ludzi młodych po osoby starsze z chorobami zwyrodnieniowymi. Mam także spore doświadczenie w pracy ze sportowcami zawodowymi oraz osobami, które sport uprawiają amatorsko. Mój gabinet jest również miejscem, w którym można zażyć masażu relaksacyjnego.  

W kwietniu 2021 r. Paweł Lamparski zamierza wziąć udział w Mistrzostwach Europy w Masażu, które odbędą się we Francji. Jak zapowiada, do kraju nad Sekwaną uda się w jednym celu. Tym celem oczywiście jest zwycięstwo. Co więcej, w czerwcu przyszłego roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Danii. Tam też go nie zabraknie.

Z Pawłem Lamparskim rozmawiał Marcin Dziedzic.

Napisany dnia: 11.09.2020, 08:47
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Mistrzostwa
dnia 11.09.2020, 10:35
Ocena
komentarza:
1
Mistrzostwa świata w masażu w 2019 odbyły sie w Kopenhadze, w Danii, nie we Włoszech.
@ tf
dnia 11.09.2020, 12:00
Ocena
komentarza:
1
cenzura? gdzie komentarz? To już nikogo nie można skrytykować?
@ Mistrzostwa
dnia 11.09.2020, 16:20
Ocena
komentarza:
2
Ja zajrzałem na grupę fb Massage Spa Talent i powiem szczerze o tych mistrzostwach świata ... a zreszta każdy może sam zajrzeć. W necie bardzo mało informacji w roznich językach na temat tych "mistrzostw swiata".
@ @pacjentka
dnia 11.09.2020, 10:53
Ocena
komentarza:
3
Miałam okazję być masowana przez Pawła L. To co potrafi przerosło moje oczekiwania.
Zdecydowa ręka i ogromna wiedza o człowieku. Paweł poprotu czyta z ludzkiego ciała. Po kilku minutach masażu wskazał miejsca, które od zawsze były newralgiczne dla mnie. Po pierwszej wizycie czulam się jakby ktoś ściągnął z moich pleców ciężki plecak, który nosiłam od dawna. Dodatkowo niesamowity kontakt i serdeczność sprawia, że można poczuć się swobodnie i w pełni zrelaksować
@ Y
dnia 11.09.2020, 12:35
Ocena
komentarza:
-11
ale siara.
@ telewizja kłamie
dnia 11.09.2020, 10:59
Ocena
komentarza:
9
W końcu coś innego bo od tych relacji z wypadków i wojaży urzędników lokalnych to mi się rzygać chciało.
@ Picolo
dnia 11.09.2020, 11:11
Ocena
komentarza:
26
Gratulacje,a zazdrosnicy znowu plują jadem,ważne
żeby w życiu robić to co się kocha.Powodzenia.
@ he
dnia 11.09.2020, 11:31
Ocena
komentarza:
-4
Masaż z happy endem też?
@ Antonio
dnia 11.09.2020, 13:10
Ocena
komentarza:
6
Ciekawe. .
Myślę, że warto spróbować i samemu się przekonać
@ Marek
dnia 12.09.2020, 00:59
Ocena
komentarza:
2
A gdzie Pan Paweł przyjmuje?
@ Fronesis
dnia 11.09.2020, 13:23
Ocena
komentarza:
10
Miło czytać taki artykuł,gratuluję masażyście- wszystko,co z sercem czynione,daje super efekty.Warto realizować swoje pasje.Także kierowanie się intuicją daje cudowne efekty.Takie masaże to zdrowie,siła i niesamowity relaks.Warto korzystać z takich usług.
@ Fronesis
dnia 11.09.2020, 14:53
Ocena
komentarza:
9
Może Panu Pawłowi uda się wybudzić ludzi z tej plandemicznej hipnozy.Muzyka relaksacyjna podczas masażu pozbawi ludzi strachu i paniki - powodzenia.
@ Sebastian Kuśtek
dnia 11.09.2020, 13:59
Ocena
komentarza:
9
Szczerze polecam Pawła jest naprawdę profesjonalistą w swoim fachu do każdego podchodzi indywidualnie i bardzo rzeczowo. Od pewnego czasu dołączył do ekipy mojego klubu Spartan Jasło z czego zarówno ja jak i zawodnicy jesteśmy bardzo zadowoleni.
@ wilk
dnia 11.09.2020, 15:46
Ocena
komentarza:
-3
Mistrzostwa świata w masażu , jakim bo chyba nie leczniczym , raczej w formie zabawowej
@ Fotograf
dnia 11.09.2020, 17:20
Ocena
komentarza:
8
Gratulacje.
@ Zdrowie i natura
dnia 11.09.2020, 17:34
Ocena
komentarza:
9
Do krytykantów:dlaczego nie wierzycie,że masaże,to świetna terapia.Masowanie oczu poprawia wzrok i leczy jaskrę.Masaże stóp/nawet chodzenie boso po kamykach/poprawiają funkcjonowanie organów.W stopach są receptory,odpowiadające za każdy organ.Można kupić wkładki do butów z miedzianymi wypustkami- relaks i terapia.Masowanie skroni pozbawia bólu głowy.Poprzez masaże profilaktycznie,można uniknąć wielu chorób.Był filmik,w którym masażysta "tłukł"drewnianym młotkiem odpowiednie mięśnie i ludzie wychodzili jak nowo narodzeni.Masażysta może wyczuć nad kręgosłupem zimne i ciepłe miejsca za pomocą dłoni,diagnozując choroby.Cóż,wolicie łykać chemię,niż w naturalny sposób poprawiać kondycję organizmu.Dlaczego sex wychodzi na zdrowie?Gdyż masaż przynosi dobre efekty.Praca mięśni to zdrowie,siła i długie życie.
@ 123
dnia 11.09.2020, 17:46
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Do123
dnia 11.09.2020, 18:41
Ocena
komentarza:
7
Cóż dziwnego?Są mistrzostwa kulinarne,w piciu piwa,zjadaniu jajek,fryzjerskie..Powinny być mistrzostwa w okazywaniu dobra,bo zło przytłacza ludzi i prowadzi do zagłady ludzkości.Zawiść i nienawiść dzielą nasz naród.
@ Ania
dnia 11.09.2020, 18:23
Ocena
komentarza:
10
Odnoszę wrażenie, że Ci, którzy hejtują nie wiedzą, że dobry masaż
może zdziałać cuda albo po prostu trafili w złe ręce.
Spróbujcie u Pawła, na pewno nie zawiedzie. Polecam i zazdroszczę,
że macie taką perełkę u siebie.
@ dragoness
dnia 12.09.2020, 20:00
Ocena
komentarza:
5
Czekamy niecierpliwie na otwarcie salonu.
@ Gosia
dnia 13.09.2020, 11:02
Ocena
komentarza:
0
Mkstrzostwa Świata w Masażu odbywają się w Kopenhadze. Spa talent to zupełnie inne zawody.
@ Saracen
dnia 19.09.2020, 14:37
Ocena
komentarza:
2
Byłem u pana Pawła i polecam. Jest bardzo dobry w tym co robi. Powodzenia
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105