Strona główna

Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

Decyzja o wyborze kierunku studiów często nie należy do najłatwiejszych. Tymczasem termin rekrutacji upływa nieubłaganie. Wciąż jednak można bez trudu znaleźć interesujący kierunek, w ramach, którego uczelnie proponują praktyczne specjalności, jak choćby bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe na kierunku politologia w jasielskiej Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.

Wbrew obiegowym opiniom, osób zainteresowanych rozpoczęciem kariery zawodowej w służbach oraz zarządzaniu kryzysowym jest wciąż bardzo dużo. Fakt ten nie powinien dziwić. Służby permanentnie bowiem poszukują pracowników oferując stabilne zatrudnienie, czy też coraz lepsze warunki pracy. Wystarczy wspomnieć, że w najbliższym czasie ukończona ma być nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Warto podkreślić, że podstawy teoretyczne i praktyczne, konieczne dla podjęcia pracy w służbach mundurowych i podmiotach związanych szeroko pojętym bezpieczeństwem można zdobyć bez konieczności dalekich wyjazdów, wybierając naukę w jasielskiej Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Studenci politologii mają tutaj możliwość dokonania wyboru wielu specjalności, w tym między innymi:

 • służby mundurowe ochrony bezpieczeństwa publicznego,
 • bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe.

Pierwsza ze specjalności dedykowana jest nie tylko osobom, które dopiero planują związać swoją przyszłość zawodową z pracą w służbach mundurowych, lecz także do funkcjonariuszy z formacji podległych Ministrom Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości, między innymi Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej i innych. To doskonały wybór również dla pracowników instytucji pozarządowych zajmujących się problematyką bezpieczeństwa, jak choćby Straży Miejskiej – Gminnej, bądź też agencji zajmujących się ochroną osób i mienia.

Decydując się na wybór specjalizacji: bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe student zdobywa z kolej niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie zapobiegania różnego rodzaju zagrożeniom, zarówno o charakterze przestępczym, militarnym, terrorystycznym, jak i katastrofom naturalnym. Przygotowuje ona gruntownie do pracy instytucjach bezpieczeństwa publicznego, firmach ochrony, urzędach państwowych i samorządowych, instytucjach europejskich, fundacjach i firmach prywatnych.

W ofercie jasielskiej Filii AHE znajdziemy również kierunki: administracja - dla przyszłych urzędników administracji publicznej oraz pedagogika.  

Dlatego, jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o wyborze interesującego kierunku studiów koniecznie odwiedź punkt rekrutacyjny jasielskiej Filii AHE, przy ul. Szkolnej 38 w Jaśle lub zadzwoń - 13 42 61 360.

Szukaj nas na Szkolnej!

Artykuł sponsorowany 

Napisany dnia: 21.09.2019, 09:06 , Tagi: Brak
 • W Jaśle i okolicach grasują złodzieje

  W ostatnich dniach na terenie Jasła i Dębowca doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkańcom splądrowanego mieszkania oraz domu jednorodzinnego skradziono pieniądze i biżuterie. Sprawę bada jasielska policja.

 • Tablica z herbem Jasła zniknęła z mogiły jaślan poległych pod Firlejówką

   

  Firlejówka jest dla jaślan miejscem ze wszech miar wyjątkowym. W świadomości i kulturze historycznej lokalnej społeczności w ciągu dziesięcioleci urosła do rangi niepodważalnego symbolu męstwa i bezgranicznego poświęcenia ojczyźnie. Miejsce, które winno być otoczone szczególną czcią stało się jednak w ostatnim czasie polem dla zabiegów, które z trudem uznać można za przykład godnego upamiętnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Zderzenie BMW z volvo we Wrocance

  W miejscowości Wrocanka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Tuż za łukiem drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105