Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Zostań urzędnikiem wyborczym!

6

Termin zgłoszeń kandydatów na urzędników wyborczych przedłużony do 16 kwietnia.

Termin dokonywania zgłoszeń kandydatów na urzędników wyborczych został przedłużony do 16 kwietnia. Państwowa Komisja Wyborcza zmieniła również liczbę urzędników wyborczych.

Wymagania dotyczące kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego

1. Urzędnik wyborczy musi być pracownikiem urzędu obsługującego: organy administracji rządowej, samorządowej lub jednostek im podległych lub przez nie nadzorowanych;

2. Urzędnik wyborczy musi posiadać wykształcenie wyższe;

3. Urzędnik wyborczy nie może wykonywać swojej funkcji w gminie, na obszarze której ma miejsce zatrudnienia;

4. Urzędnikiem wyborczym nie może być osoba ujęta w stałym rejestrze wyborców objętym zakresem działania tego urzędnika, przy czym zakaz ten nie dotyczy miast na prawach powiatu;

5. Urzędnik wyborczy nie może należeć do partii politycznych ani prowadzić działalności publicznej niedającej się pogodzić z pełnioną funkcją;

6. Urzędnikiem wyborczym nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;

7. Urzędnikiem wyborczym nie może być osoba kandydująca w wyborach w okręgu, w skład którego wchodzi gmina właściwa dla obszaru działania urzędnika wyborczego, komisarz wyborczy, pełnomocnik wyborczy, pełnomocnik finansowy, mąż zaufania lub członek komisji wyborczej.

Kadencja

Urzędników wyborczych powołuje się dla obszaru danej gminy na okres 6 lat i wykonują oni zadania od dnia zarządzenia wyborów do dnia rozstrzygnięcia protestów wyborczych oraz w innych sytuacjach, gdy jest to konieczne.

 

Zgłoszenie

W zgłoszeniu na funkcję urzędnika wyborczego podaje się: imię (imiona) i nazwisko, numer ewidencyjny PESEL, adres zamieszkania (ujęcia w stałym rejestrze wyborców), wykształcenie, miejsce pracy, nazwę gminy, w której kandydat ma wykonywać funkcję oraz informacje o ewentualnym doświadczeniu w organizacji wyborów oraz wykonywaniu innych zadań, w których niezbędna była znajomość przepisów Kodeksu wyborczego. Wzór zgłoszenia w formie edytowalnej dostępny na stronie internetowej krosno.kbw.gov.pl.

Zgłoszenia wg wzoru należy przesłać pocztą lub dostarczyć w terminie przedłużonym do 16 kwietnia 2018 r. (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 -15.30) na poniższy adres:

Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Krośnie

ul. Bieszczadzka 1, 38-400 Krosno

(budynek Starostwa Powiatowego w Krośnie, pok. 404)

z dopiskiem na kopercie „zgłoszenie – urzędnik wyborczy”

O dotrzymaniu terminu decyduje data wpływu zgłoszenia do urzędu. Zgłoszenia otrzymane po terminie pozostają w Delegaturze bez rozpatrzenia.

Do zgłoszenia należy dołączyć kopię dyplomu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego, poświadczoną za zgodność z oryginałem, np. przez pracodawcę. Na zgłoszeniu pracodawca potwierdza fakt zatrudnienia kandydata w urzędzie obsługującym: organy administracji rządowej, samorządowej lub jednostce im podległej lub przez nie nadzorowanej. Dodatkowo kandydaci proszeni są o podanie na zgłoszeniu numeru telefonu kontaktowego.

Zgłoszenia spełniające wymogi formalne oraz wynikające z Kodeksu wyborczego zostaną przekazane Szefowi Krajowego Biura Wyborczego.

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Krośnie

Napisany dnia: 04.04.2018, 13:50

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
2
@ Miś Kolaborant
dnia 05.04.2018, 18:56 · Zgłoś
Nie kolaboruj ze złym systemem. Babilon zawsze upadnie.
Odpowiedz
6
@ em
dnia 05.04.2018, 14:19 · Zgłoś
żeby zostać urzędnikiem wyborczym należy być urzędnikiem administracji, co już na starcie przekreśla szansę na pozytywne rozpatrzenie podania - mimo spełniania wszystkich innych wymogów. A jak wiadomo nabór do urzędów jest z góry ustawiony przez co przeciętny, mimo, że wykształcony i w miarę możliwości doświadczony, młody człowiek nie ma szans na taką ciepłą posadkę.
Odpowiedz
4
@ fg
dnia 05.04.2018, 18:22 · Zgłoś
za to każdy nauczyciel może zostać tym urzędnikiem - o ile pracuje w publicznej szkole.
Odpowiedz
8
@ dziwne
dnia 04.04.2018, 22:33 · Zgłoś
Do rad nadzorczych spółek państwowych już nie trzeba mieć wykształcenia wyższego, ale na urzędnika wyborczego tak ;)
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 04.04.2018, 17:36 · Zgłoś
Za ile taki nierob bedzie siedzial na stolku 6 lat he
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 08.04.2018, 09:28 · Zgłoś
Nie podali najważniejszego ZA ILE?!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657