"Zwierciadła" 2013 dla „Artexpress”
Teatr "Artexpress", działający przy ILO w Jaśle, zdobył nagrodę główną - statuetkę "Zwierciadła" i nagrodę publiczności - "Ambrożynkę" na II Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych - "Zwierciadła" 2013 organizowanych dla teatrów młodzieżowych z całego województwa, w dniach 20-21 marca 2013 r.
Zespół w składzie: Aleksandra Zdunek (3a), Oskar Zdunek (3a), Monika Pogorzelska (3a), Anna Bernal (3a), Aleksander Boczar (3g), Anna Gadzała (3g) i Kacper Lawera (3h) przedstawił spektakl "Jestem sobie" przygotowany na podstawie dzieł M. Białoszewskiego, A. Bursy i T. Różewicza a w reżyserii opiekuna teatru - pana Edwarda Lechety - emerytowanego nauczyciela języka polskiego.
"Artexpress", na początku obecnego roku szkolnego, obchodził swoje 25-lecie. Na przestrzeni tych lat zdobył wiele osiągnięć, wyróżnień i nagród - m.in. Złotą Maskę i grand prix podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Młodzieżowych.

Gratulujemy najnowszego osiągnięcia i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach jeszcze w tym roku szkolnym, niestety już ostatnim w działalności naszego teatru!
(ILO w Jaśle)
