Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jaślanie w czołówce. Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów rozstrzygnięty.

34

Jaślanka Agnieszka Sobczyk trenująca w UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło zwyciężyła w II Plebiscycie na najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka w 2010 roku organizowanym przez burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego, prezydenta Krosna Piotra Przytockiego i burmistrza Sanoka Wojciecha Blecharczyka pod patronem medialnym Nowego Podkarpacie.

Jaślanka otrzymała również statuetkę Najpopularniejszego Młodzieżowca. Wśród trenerów najlepsza okazała się Marzena Solska-Szepieniec (KSS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka). Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się 20 marca w Sanoku podczas meczu hokejowego Ciarko KH Sanok - Podhale Nowy Targ.

- Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i zapewniam, że ta nagroda będzie dla mnie jeszcze większą motywacją do treningów – powiedziała tuż po otrzymaniu nagrody zwyciężczyni Agnieszka Sobczyk.

W finałowej dziesiątce najpopularniejszych sportowców znalazła się aż czwórka jaślan: Agnieszka Sobczyk (UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło, judo) – 1 miejsce, Dawid Dryja (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) – 3 miejsce, Kamil Krygowski (Jasielski Klub Kyokushin Karate) – 6 miejsce, Konrad Mucha (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) – 9 miejsce.

Najpopularniejszym trenerem z Jasła okazał się Przemysław Czarnecki (UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło, judo), który uplasował się na 3 miejscu, zaraz za podium znalazł się Damian Ciborowski (KS Speed Jasło, pływanie) - 4 miejsce,  miejsce 7 zdobył Leszek Wierzgacz (UKS MOSiR Jasło, siatkówka), miejsce 9 - Jerzy Łaba (MKS MOSiR Jasło, siatkówka), dziesiątkę najlepszych trenerów zamknął Michał Czarnecki (UKS MOSiR Jasło, judo).

Statuetki, najpopularniejszym sportowcom i trenerom wręczali: Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, Piotr Przytocki, prezydent Krosna, Wojciech Blecharczyk burmistrz Sanoka oraz Tadeusz Więcek, prezes Nowego Podkarpacia.

Według przedstawicieli władz Podkarpackiego Trójmiasta Jasła, Krosna i Sanoka taka sportowa forma rywalizacji pomiędzy miastami przyczynia się do większej integracji tych miast i zachęca mieszkańców do zainteresowania się różnymi dziedzinami sportu uprawianymi w Jaśle, Krośnie i Sanoku.


Wyniki II Plebiscytu - kolejność (punkty z kuponów + sms)

Sportowcy (SPT)


1. Agnieszka Sobczyk (UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło, judo) - 18761 (360 + 18401)
2. Piotr Pluta (KKK Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno, koszykówka) - 15295 (8632 + 6663)
3. Dawid Dryja (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 14591 (237 + 14354)
4. Dariusz Oczkowicz (KKK Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno, koszykówka) - 13762 (7415 +6347)
5. Sebastian Kamiński (KKK Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno, koszykówka) - 13531 (7353 + 6178)
6. Kamil Krygowski (Jasielski Klub Kyokushin Karate) - 13324 (154 + 13170)
7. Katarzyna Warzocha (KSS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka) - 12719 (8021 +4698)
8. Stanisław Gibadło (BUKS Ring MOSiR Sanok, boks) - 12691 (5989 + 6702)
9. Konrad Mucha (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 12400 (200 + 12200)
10. Maciej Mermer (Ciarko KH Sanok, hokej) - 12189 (11295 + 894)

11. Paulina Wałęga (Jasielski Klub Kyokushin Karate) - 11675 (215 + 11460)
12. Krzysztof Szydło (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 10233 (146 + 10087)
13. Krystian Ziaja (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - 8668 (280 + 8388)
14. Józefina Kołucka (UKS Sokolik Krosno, szermierka) - 6414 (363 +6051)
15. Joanna Beda (KSS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka) - 4847 (1049 + 3798)
16. Zuzanna Koza (KKTS MOSiR Krosno, tenis stołowy) - 4375 (590 + 3785)
17. Dawid Wołtosz (Nafta Krosno, strzelectwo) - 4190 (257 + 3933)
18. Maciej Rohan (Krośnieński Klub Sportowy BUDO, karate) - 4038 (607 + 3431)
19. Mateusz Kopacz (KSML Krosno, modelarstwo lotnicze) - 4005 (869 + 3136)
20. Paweł Zima (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - 3804 (826 + 2978)
21. Marcin Niezgoda (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - 3263 (489 + 2774)
22. Magdalena Machowska (KSS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka) - 3086 (667 + 2419)
23. Maciej Biega (SKŁ Górnik Sanok, łyżwiarstwo szybkie) - 2973 (576 + 2397)
24. Sławomir Kwiek (JKS Gamrat Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) - 2644 (514 + 2130)
25. Piotr Karnasiewicz (Nafta Krosno, strzelectwo) - 2515 (321 + 2194)
26. Bartłomiej Buczek (KS Karpaty Krosno, piłka nożna) - 2309 (401 + 1908)
27. Tomasz Jerzak (Nafta Krosno, strzelectwo) - 2259 (811 + 1448)
28. Paweł Fydrych (KS Karpaty Krosno, piłka nożna) - 2196 (353 + 1843)
29. Dariusz Bernacki (JKS Gamrat Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) - 1819 (495 + 1324)
30. Przemysław Bryliński (KSS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka) - 1774 (446 +1328)
31. Kenneth Kruse Hansen (KSM Krosno, żużel) - 1736 (96 + 1640)
32. Maciej Wilk (Automobilklub Małopolski w Krośnie, sekcja rajdów samochodowych) - 1561 (228 + 1333)
33. Jakub Kosiek (KSS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka) - 1537 (514 + 1023)
34. Tomasz Gadzała (KSS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka) - 1399 (584 + 815)
35. Grzegorz Knapp (KSM Krosno, żużel) - 1363 (211 + 1152)
36. Marcin Łukaczyński (KS Karpaty Krosno, piłka nożna) - 1303 (474 + 829)
37. Robert Szalony (JKS Gamrat Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) - 1274 (194 + 1080)
38. Arkadiusz Borczyk (Automobilklub Małopolski w Krośnie, sekcja wyścigów górskich) - 1124 (187 + 937)
39. Martin Vozdecky (Ciarko KH Sanok, hokej) - 1124 (342 + 782)
40. Krzysztof Zapała (Ciarko KH Sanok, hokej) - 1066 (618 + 448)
41. Fabian Pańko (MKS Stal Dom Elbo Sanok, piłka nożna) - 976 (181 + 795)
42. Szymon Piękoś (Automobilklub Małopolski w Krośnie, sekcja wyścigów górskich) - 921 (272 + 649)
43. Paweł Staszek (KSM Krosno, żużel) - 917 (145 + 772)
44. Marek Węgrzyn (MKS Stal Dom Elbo Sanok, piłka nożna) - 892 (365 + 527)
45. Maciej Kuzicki (MKS Stal Dom Elbo Sanok, piłka nożna) - 722 (238 +484)
46. Grzegorz Duda (Automobilklub Małopolski w Krośnie, sekcja wyścigów górskich) - 595 (155 +440)

Trenerzy (T)


1. Marzena Solska-Szepieniec (KSS PWSZ Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka) - 4875 (3101 + 1774)
2. Ryszard Żmuda (KKK Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno, koszykówka) - 4737 (2701 + 2036)
3. Przemysław Czarnecki (UKS Akademia Sportów Walki Judo Jasło, judo) - 4351 (59 + 4292)

4. Damian Ciborowski (KS Speed Jasło, pływanie) - 2020 (6 + 2014)
5. Marian Lorenc (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - 1696 (56 + 1640)
6. Wacław Katan (Krośnieński Klub Biegacza MOSiR, lekkoatletyka) - 1432 (290 + 1142)
7. Leszek Wierzgacz (UKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 1374 (46 + 1328)
8. Dariusz Jęczkowski (FPS Ekoball Sanok, piłka nożna) - 977 (13 +964)
9. Jerzy Łaba (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 910 (62 + 848)
10. Michał Czarnecki (UKS MOSiR Jasło, judo) - 791 (13 + 778)
11. Krzysztof Frączek (KSS P WSZ Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka) - 785 (191 + 594)
12. Ireneusz Kwieciński (KSM Krosno, żużel) - 688 (68 + 620)
13. Robert Hap (JKS Gamrat Czarni 1910 Jasło, piłka nożna) - 613 (142 + 471)
14. Tomasz Wacek (KS Karpaty Krosno, piłka nożna) - 601 (102 + 499)
15. Milan Jancuska (Ciarko KH Sanok, hokej) - 301 (79 + 222)
16. Marek Drwięga (SKŁ Górnik Sanok, łyżwiarstwo szybkie) - 272 (60 + 212)
17. Roman Lechoszest (MKS Stal Dom Elbo Sanok, piłka nożna) - 253 (73 + 180)

Ilość ważnych kuponów - 1177
Ilość ważnych sms-ów - 3275, nieważnych - 50


UM Jasło

Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
2
@ sport
dnia 15.04.2011, 12:19 · Zgłoś
Gratulacje dla wszystkich Jaślaków, a szczegulnie dla Dariusza Bernackiego!!!
Odpowiedz
3
@ Toshiba
dnia 28.03.2011, 09:27 · Zgłoś
Do wszystkich niewiedzących i zazdrosnych maniur! Po 1 Sopli nikt ze szkoły nie wyrzucił..jak wiecie chodziła do Szkoły Sportowej gdzie miała 10 treningów tygodniowo + mosir.. jakie wnioski? chyba jednak za dużo tych trenów..sama z tej szkoły zrezygnowała! po 2 co ma matura do jej dalszych sukcesów? Śmieszne jest to,że nawet nie potraficie się podpisac pod tymi komentarzami. Identyczna sytuacja jak w przypadku Olgi ..zazdrość i zawiść nic więcej.. ale takimi komentarzami tylko [...] się przejmie! :) Brawo Sopela jeszcze raz: ) :*
Odpowiedz
2
@ ;)
dnia 26.03.2011, 19:20 · Zgłoś
Ludziom to nigdy nie dogodzi, jak ktoś przegra-źle bo za mało ćwiczy, jak wygra-źle bo na pewno był w tym jakiś przekręt. Pomyślcie trochę nad sobą. Agnieszka ćwiczy kilkanaście lat i wiele osiągnęła, a statuetka jak najbardziej należy jej się. Przemek-doskonały trener, wystarczy przyjść na trening czy zawody by zobaczyć ile serca wkłada w to co robi. Agnieszka I Przemek: ogromne gratulacje dla was, trzymajcie tak dalej!!!;)
Odpowiedz
1
@ Koleżnka 2
dnia 25.03.2011, 20:34 · Zgłoś
Napewno większy z niej sportowiec niż z ciebie !jak taki wygadany jesteś to przyjdz kiedyś na trening i pokaż co potrafisz,przed komputerem to każdy umie oceniać ...
Co tu ma do tego szkoła,laby czy nawet sama matura ...?Tu chodzi o SPORT a nie o wykształcenie..
Naprawdę nienawidze takich ludzi,którzy potrafią tylko być zazdrosnym i dokuczać komuś kto osiągnął taki sukces jak np.Agnieszka :)
Odpowiedz
4
@ titi
dnia 23.03.2011, 17:17 · Zgłoś
missia!!! gratuluje;*
Odpowiedz
-8
@ do kolezanki
dnia 23.03.2011, 15:43 · Zgłoś
Z niej taki sportowiec jak koziej [...] trąbka. Nawet ją z Trzcinicy z klasy sportowej wyrzucili. A jak była, to tylko [...] i laby.Pewnie nawet matury nie ma. Naprawdę osoba godna reprezentowania nasze miasto, nie mówiąc o naśladowaniu. Ludzie opamiętajcie się
Odpowiedz
6
@ :)
dnia 24.03.2011, 19:20 · Zgłoś
zapewne Ty jesteś takim sportowcem ze ledwo co potrafisz fikołka zrobić a co dopiero trenować jakiś sport.
zapewne Ty byś godnie reprezentował miasto . sam się opamiętaj !!!! i zacznij ćwiczyć bo może kiedyś o Tobie też coś napiszą :)
Odpowiedz
0
@ :-o
dnia 25.03.2011, 11:39 · Zgłoś
:-o, to były te cygara i laby czy nie?
Odpowiedz
14
@ Koleżanka
dnia 22.03.2011, 19:49 · Zgłoś
A więc tak: co do Sopelki to wielkie gratulacje ,nalży Ci się ta nagroda bo nigdy jeszcze nie spotkałam osoby ,której tak by zależało na sporcie ,który uprawia.Jestem naprawde pełna podziwu dla twojej osoby.uważam że nagroda całkowicie ci się należy tyle lat treningów,wyjazdów ,zawodów:)wielkie gratulacje również dla Przemka:)Nie ma takiego drugiego trenera,który tyle robi dla swojego sportu oraz dla uczestników klubu...Mam nadzeje że w przyszłym roku oboje już będziecie mieć w ręce statuetki z pierwszym miejscem:)
A co do zawiści innych osób udzielających się na tym forum to uważam że oni poprostu zazdroszczą bo sami nie doszli do niczego w życiu i myślę że już nigdy w życiu nic nie osiągną...
Odpowiedz
1
@ dobrze mieć Koleżanki
dnia 22.03.2011, 21:06 · Zgłoś
:-)
Odpowiedz
9
@ maciek
dnia 22.03.2011, 15:40 · Zgłoś
Plebiscyty na najpopularniejszego sportowca nigdy nie były miarodajne. Nie ma co się kłócić i spierać o to kto wygrał. Klub zrobił akcje głosowania smsowego co widać na pierwszy rzut oka porównując liczbę punktów z kuponów z "Podkarpacia". Znajomi pewnie też pomogli. To jest zabawa, a niektórzy traktują to bardzo poważnie. Jeśli byłby to plebiscyt na najlepszego sportowca to można by było się spierać aczkolwiek Agnieszka też nie ma małych sukcesów w swoim sporcie. W tym roku wygrała ona koniec kropka ;). Plebiscyty regionalne rządzą się swoimi prawami. Gratuluje zwyciężczyni i pozdrawiam.
Odpowiedz
6
@ ?
dnia 22.03.2011, 13:14 · Zgłoś
Gratulacje Dawid ! ;)
Odpowiedz
13
@ PLU
dnia 22.03.2011, 07:57 · Zgłoś
BRAWO AGNIESZKA.
Odpowiedz
9
@ taka ja
dnia 21.03.2011, 22:16 · Zgłoś
a ja uważam,że system głosowania był beznadziejny, dlaczego mam głosować na 10 osób skoro mam ochotę na jedną, albo dlaczego na 3 trenerów skoro cenię tylko jednego bo dokładnie rzecz ujmując nie interesują mnie inne dyscypliny sportu tylko jedna. To jest robienie głosów innym a nie tym na których się chce głosować
Odpowiedz
7
@ fanka
dnia 22.03.2011, 07:46 · Zgłoś
No właśnie też miałam taki problem
Odpowiedz
8
@ ama
dnia 21.03.2011, 21:59 · Zgłoś
Super !!!!!!!1Gratuluję dla Soplusia i Przemka !!!!!
Odpowiedz
11
@ STAR
dnia 21.03.2011, 20:29 · Zgłoś
GRATULACJE !!! PRZEMEK I DAMIAN SĄ NAJLEPSZYMI TRENERAMI W JAŚLE !!!
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 21.03.2011, 19:59 · Zgłoś
bezsensu,to świadczy tylko od ilości znajomych i o błaganie o oddanie głosu na mnie. Powinno się robić plebiscyty na najlepszego sportowca. pff
Odpowiedz
-3
@ x
dnia 21.03.2011, 21:40 · Zgłoś
juz zazdrosc zżera
Odpowiedz
4
@ obiektywny
dnia 21.03.2011, 23:33 · Zgłoś
Wam to się chyba w tych mózgach lasuje. Z tego co widzę,to ponad 18 000 głosów otrzymała, widocznie ma siłe przekonwyania, aby namówić prawie pół Jasła na głosowanie na nią, albo może ich wszystkich przekupiła, bogata dziewczyna - chętnie ją poznam, przydałaby mi się taka sponsorka.

Do Agnieszki. Brawo, i zyczę dalszych sukcesów.
Jest takie powiedzienie" dobrzy ludzie, dobrze o mnie powiedzą, a tych złych to ja mam [...]...( czyli w szerokim poważaniu )
Odpowiedz
18
@ rachmistrz
dnia 22.03.2011, 12:12 · Zgłoś
Dla ścisłości: za 1 SMS można było dostać 10 pkt, a więc wystarczyło 1800 sms - też dużo - GRATULACJE !!
Odpowiedz
3
@ emerytka
dnia 22.03.2011, 17:56 · Zgłoś
Nie znam się na tego typu sporcie, ale uważam, że każda dyscyplina, jaką się uprawia, to lata pracy, wysiłku, aby cokolwiek osiągnąć. Czy my Polacy, nie potrafimy się cieszyć z cudzych sukcesów. Potrafimy tylko narzekać , i cieszyć się z cudzego nieszczęścia. Zainteresowała mnie ta dyskusja między internautami. Przeczytałam cały opis jej kariery i widzę w tej dziewczynie duży potencjał. Dużo osiągnęła tak w młodym wieku. Jaślanie weźcie się za sport, a nie siedzicie przed telewizorami, i nie narzekajcie jak to wam źle.
Brawo Agnieszko, szkoda, że nie wiedziałam o tym plebiscycie wcześniej, miałabyś o jeden głos więcej ode mnie. Może dzięki niej , i sukcesie jaki odniosła przede wszystkim dla miasta Jasła,Pan burmistrz bardziej zainteresuje się sportem i jasielskim obiektami.
Odpowiedz
6
@ jak się nie znam...
dnia 22.03.2011, 19:36 · Zgłoś
to jest świetne:" Nie znam się ale..."
Odpowiedz
2
@ obiektywny
dnia 22.03.2011, 21:05 · Zgłoś
A co Ci się nie podoba w tym komentarzu ? Nie każdy musi się znać na wszystkim. Może ta kobieta nie wie na czym polega walka judo. Ale chyba medale , które zdobyła ta dziewczyna , to nie za to, że czekała żeby jej przeciwnik sam się położył na macie, albo za piękne oczy - a takie ma.- Zazrośnicy. Popieram opinę tej kobiety, bo my Polacy tylko szukamy afer, cudzych nieszczęść
Odpowiedz
9
@ jesień
dnia 21.03.2011, 19:28 · Zgłoś
najbardziej cieszą się operatorzy telefonii komórkowej jasielskich sms-owców.
Odpowiedz
7
@ gratki
dnia 21.03.2011, 18:51 · Zgłoś
Ale jaja, troche przegieliscie z tymi sms-ami, przeciez ta dziewczyna nie startowala w zadnym turnieju PZJudo w 2010 roku
Odpowiedz
9
@ obiektywny
dnia 21.03.2011, 23:28 · Zgłoś
Może i nie startowała, tego nie wiem, ale tutaj nie tylko chodzi o wyniki, ale też o zaangażowanie w sport. Robi to co kocha, to kosztuje dużo pracy i wysiłku. Dużo się nauczyła, i teraz sama swoją wiedzę przekazuje dzieciakom trenując ich, założyła szkółkę samoobrony dla kobiet, aby mogły się bronić przed jasielskimi [...]. Sami stańce na tatami i pokażcie co potraficie, a potem oceniajcie innych. Zadrość wam?, nikt nikomu nie zabrania pokazać na co ich stać.
Odpowiedz
14
@ chyba tez obiektywny
dnia 22.03.2011, 12:52 · Zgłoś
Super dziewczyna, ale wygrała głosowanie na najpopularniejszego sportowca (ja czytam: zawodnika) a nie trenera, nauczyciela czy działacza, stąd wątpliwości...
Odpowiedz
9
@ Znajoma:D
dnia 21.03.2011, 18:24 · Zgłoś
Sopla gratulacie grandziaro :D
Odpowiedz
3
@ Fanka
dnia 21.03.2011, 17:49 · Zgłoś
Pan Przemek wymiata!!!!!
Odpowiedz
6
@ pasozytek87
dnia 21.03.2011, 16:37 · Zgłoś
gratuluje Sopluś :):*
Odpowiedz
6
@ wp
dnia 21.03.2011, 16:10 · Zgłoś
Uks Asw judo - jaslo - najlepsi! Tak trzymać kochani! Widać ,że macie potencjał!
Odpowiedz
8
@ a
dnia 21.03.2011, 16:05 · Zgłoś
Brawo Sopla! :)
Odpowiedz
7
@ Kr_
dnia 21.03.2011, 15:54 · Zgłoś
Gratulacje !
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.