Strona główna

15 czerwca 2019 - Wysowa - Zdrój – Biathlon dla Każdego

0
Napisany dnia: 05.06.2019, 10:08 , Tagi: Brak

Po raz czwarty Wysowianka jako Partner Reprezentacji Polski w Biathlonie, Polski Związek Biathlonu oraz Gmina Uście Gorlickie mają przyjemność zaprosić na imprezę sportowo-rekreacyjną "BIATHLON dla KAŻDEGO", która odbędzie się 15 czerwca 2019 r. w Wysowej-Zdroju w Parku Zdrojowym. 

Program „Upowszechnianie biathlonu wśród dzieci i młodzieży” jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu, który w założeniu jest programem sportowo-społecznym, adresowanym do dzieci ze szkół podstawowych, realizowanym przez Polski Związek Biathlonu przy współpracy z uczniowskimi klubami sportowymi, klubami biathlonowymi, samorządami oraz stowarzyszeniami działającymi w zakresie promowania aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Zawody z tego cyklu odbywają się w całej Polsce od 2014 roku.

"Biatlon dla Każdego"  to letnia odmiana popularnej zimowej (olimpijskiej) dyscypliny,  w ramach której zawodnicy biegają bez broni na wyznaczonym dystansie od 500 m do 2000 m w zależności od wieku , a następnie strzelają do tarczy. Strzały oddaje się raz lub dwa razy w stronę tarcz w pozycji leżącej z bezpiecznych laserowych  karabinków, które zastępują klasyczną broń. Każdy zawodnik  oddaje po pięć strzałów, za każde "pudło" zostają dodane mu punkty karne w postaci doliczonych 20 sekund do końcowego czasu biegu. Zawody przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, nie ważne czy masz 2, 12 czy 72 lata, każdy może wziąć udział i sprawdzić swoje możliwości w tej dyscyplinie sportowej. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe oraz płciowe.

W tym roku dzięki Stowarzyszeniu In Aqua Sanitas – Uzdrowisko Wysowa, każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy: plecako-worek, a w nim koszulka Wysowianki, gadżet oraz woda mineralna. Natomiast na mecie nasz gość specjalny Krystyna Guzik – zawodniczka kadry narodowej Polski w biathlonie, wręczy medal za ukończony bieg oraz dyplom.  Na wzmocnienie słodka bułeczka naszego wypieku dla każdego łakomczucha.  

 Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie do 14 czerwca 2019 r. na stronie www.wysowianka.pl/biathlon bądź w dniu imprezy 15 czerwca 2019 w biurze zawodów w Parku Zdrojowym od godz. 9.00 – 10.30. Start pierwszego zawodnika o godzinie 11.00.

Udział w zawodach jest BEZPŁATNY !

Nasze zawody śmiało możemy nazwać piknikiem rodzinnym, bo to nie tylko sportowa rywalizacja, a także miło i przyjemnie spędzony czas z rodziną.

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Głupota, czy polityczna manifestacja?

  W miniony weekend przy wjeździe do Jasła od strony Krosna został zniszczony witacz. Wandal, który tego dokonał użył żółtej farby w spray'u malując na nim napis "#STOP447" nawołujący do manifestacji przeciwko roszczeniom żydowskim i przyjętej amerykańskiej ustawie mówiącej o zwrocie mienia ofiar Holocaustu.

 • Policjanci użyli gazu wobec agresorów

  Dwóch agresywnych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu po tym, jak obelżywymi słowami znieważyli funkcjonariuszy i naruszyli ich nietykalność cielesną. Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas interwencji w Łężynach.

 • Tłumy na Baciarach i Brathankach

  Tegoroczne Dni Gminy Skołyszyn odbyły się pod nazwą "Prozioki 2019" na stadionie sportowym w Skołyszynie. Kilka tysięcy mieszkańców powiatu jasielskiego, krośnieńskiego oraz gorlickiego przyjechało mile spędzić czas przy muzyce zespołów Baciary i Brathanki.

 • Pszczoły w sercu miasta? To możliwe!

  W maju na dachu galerii VIVO! Krosno stanęły cztery ule. Jak się okazuje centrum miasta to dla tych pracowitych owadów doskonałe miejsce do życia. Blisko 200 tysięcy pszczół z „Pasieki VIVO!” może w ciągu roku wyprodukować aż 100 kg naturalnego miodu, o kuszącym smaku i nieocenionych walorach zdrowotnych.

 • "Pojedynek z Triceratopsem" - wyzwanie dla prawdziwych łasuchów!

   

  Zapraszamy wszystkich niestrudzonych śmiałków do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu "Pojdeynek z Triceratopsem". Zasady pojedynku są proste: 1. Zamów Triceratops Burgera, 2. Zjedz go w całości, 3. Zrób to szybciej niż Twoi rywale.

 • Pracuj za granicą!

   

  Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105