60 lat OKS Sobniów
17
Osiedlowy Klub Sportowy w Sobniowie obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Z tej okazji w minioną sobotę, 27 czerwca br. odbyły się uroczystości. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Sobniowie, następnie zaproszeni goście udali się do pobliskiej szkoły na dalszą część programu.



Były wspomnienia o tych, którzy tworzyli ten Klub i o tych, którzy już odeszli, ale także nadzieje pokładane w kolejnym już pokoleniu piłkarzy. Wręczono również odznaczenia tym, którzy szczególnie zasłużyli się dla Klubu. - Jubileusz 60-lecia to niezwykła uroczystość, która pokazuje ogrom historii i ludzi, którzy ją tworzyli. Dlatego nie dziwi dzisiaj fakt wspomnień o tych, którzy wpisywali się w piękne dni Osiedlowego Klubu Sportowego w Sobniowie. Trudno o piękniejszą okazję, niż ta w dniu dzisiejszym, aby przypomnieć starania, oddanie i zaangażowanie tych, którzy rzeczywiście chcieli, aby ta lokalna społeczność się jednoczyła, aby ta lokalna społeczność potrafiła pokazać bogactwo swoich działań - mówił podczas swojego wystąpienia senator RP Stanisław Zając.
Osiedlowy Klub Sportowy powstał w 1949 roku. Był to trudny czas powojenny. – Był to czas kiedy społecznicy wiedzieli, że można mimo wszystko tworzyć coś, co jest piękne, co jest dobre i potrzebne, co dzisiaj wspominamy z wielkim rozrzewnieniem, ale chcielibyśmy nadal kultywować i prowadzić taką działalność wśród młodych ludzi - dodaje senator.

Z okazji jubileuszu została wydana także książka pt. „60-lecie LOKS „Sobniów” 1949-2009” autorstwa Romana Inglota. Zawarta została w niej cała historia i sukcesy OKS.
– Największym sukcesem naszego Klubu był finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w latach 80. Graliśmy wtedy z pierwszoligowymi Karpatami Krosno – wspomina najlepsze lata Krzysztof Buba, prezes OKS.
Życzenia i gratulacje złożył także starosta jasielski, Adam Kmiecik - Od 60 lat Osiedlowy Klub Sportowy w Sobniowie dostarcza mieszkańcom radości, buduje tężyznę fizyczną zawodników, ale przede wszystkim wychowuje. Życzę wielu wspaniałych jubileuszy i wielu sukcesów sportowych, jak i osobistych.
Do tych serdeczności przyłączył się również wiceburmistrz, Ryszard Pabian - 60 lat to poważna rocznica i wypada w tym wieku życzyć kolejnych 60, a przynajmniej 100 lat funkcjonowania klubu. Wychowanie przez kulturę, szczególnie przez kulturę fizyczną ma ogromne znaczenie w zagospodarowaniu wolnego czasu dla młodzieży. Stąd też gratulacje dla zarządu klubu, podziękowania dla byłych i obecnych zawodników. A tym, którzy dopiero zaczynają swoją karierę życzę sukcesów sportowych, jak i osobistych.




Podczas uroczystości wręczono podziękowania sponsorom klubu, a następnie goście udali się do Domu Ludowego na uroczystą kolację.
Katarzyna Pacwa-Wilk




Były wspomnienia o tych, którzy tworzyli ten Klub i o tych, którzy już odeszli, ale także nadzieje pokładane w kolejnym już pokoleniu piłkarzy. Wręczono również odznaczenia tym, którzy szczególnie zasłużyli się dla Klubu. - Jubileusz 60-lecia to niezwykła uroczystość, która pokazuje ogrom historii i ludzi, którzy ją tworzyli. Dlatego nie dziwi dzisiaj fakt wspomnień o tych, którzy wpisywali się w piękne dni Osiedlowego Klubu Sportowego w Sobniowie. Trudno o piękniejszą okazję, niż ta w dniu dzisiejszym, aby przypomnieć starania, oddanie i zaangażowanie tych, którzy rzeczywiście chcieli, aby ta lokalna społeczność się jednoczyła, aby ta lokalna społeczność potrafiła pokazać bogactwo swoich działań - mówił podczas swojego wystąpienia senator RP Stanisław Zając.
Osiedlowy Klub Sportowy powstał w 1949 roku. Był to trudny czas powojenny. – Był to czas kiedy społecznicy wiedzieli, że można mimo wszystko tworzyć coś, co jest piękne, co jest dobre i potrzebne, co dzisiaj wspominamy z wielkim rozrzewnieniem, ale chcielibyśmy nadal kultywować i prowadzić taką działalność wśród młodych ludzi - dodaje senator.


Z okazji jubileuszu została wydana także książka pt. „60-lecie LOKS „Sobniów” 1949-2009” autorstwa Romana Inglota. Zawarta została w niej cała historia i sukcesy OKS.

– Największym sukcesem naszego Klubu był finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w latach 80. Graliśmy wtedy z pierwszoligowymi Karpatami Krosno – wspomina najlepsze lata Krzysztof Buba, prezes OKS.

Życzenia i gratulacje złożył także starosta jasielski, Adam Kmiecik - Od 60 lat Osiedlowy Klub Sportowy w Sobniowie dostarcza mieszkańcom radości, buduje tężyznę fizyczną zawodników, ale przede wszystkim wychowuje. Życzę wielu wspaniałych jubileuszy i wielu sukcesów sportowych, jak i osobistych.

Do tych serdeczności przyłączył się również wiceburmistrz, Ryszard Pabian - 60 lat to poważna rocznica i wypada w tym wieku życzyć kolejnych 60, a przynajmniej 100 lat funkcjonowania klubu. Wychowanie przez kulturę, szczególnie przez kulturę fizyczną ma ogromne znaczenie w zagospodarowaniu wolnego czasu dla młodzieży. Stąd też gratulacje dla zarządu klubu, podziękowania dla byłych i obecnych zawodników. A tym, którzy dopiero zaczynają swoją karierę życzę sukcesów sportowych, jak i osobistych.





Podczas uroczystości wręczono podziękowania sponsorom klubu, a następnie goście udali się do Domu Ludowego na uroczystą kolację.
Katarzyna Pacwa-Wilk
