Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

60 lat OKS Sobniów

17
Osiedlowy Klub Sportowy w Sobniowie obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Z tej okazji w minioną sobotę, 27 czerwca br. odbyły się uroczystości. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Sobniowie, następnie zaproszeni goście udali się do pobliskiej szkoły na dalszą część programu.









Były wspomnienia o tych, którzy tworzyli ten Klub i o tych, którzy już odeszli, ale także nadzieje pokładane w kolejnym już pokoleniu piłkarzy. Wręczono również odznaczenia tym, którzy szczególnie zasłużyli się dla Klubu. - Jubileusz 60-lecia to niezwykła uroczystość, która pokazuje ogrom historii i ludzi, którzy ją tworzyli. Dlatego nie dziwi dzisiaj fakt wspomnień o tych, którzy wpisywali się w piękne dni Osiedlowego Klubu Sportowego w Sobniowie. Trudno o piękniejszą okazję, niż ta w dniu dzisiejszym, aby przypomnieć starania, oddanie i zaangażowanie tych, którzy rzeczywiście chcieli, aby ta lokalna społeczność się jednoczyła, aby ta lokalna społeczność potrafiła pokazać bogactwo swoich działań - mówił podczas swojego wystąpienia senator RP Stanisław Zając.

Osiedlowy Klub Sportowy powstał w 1949 roku. Był to trudny czas powojenny. – Był to czas kiedy społecznicy wiedzieli, że można mimo wszystko tworzyć coś, co jest piękne, co jest dobre i potrzebne, co dzisiaj wspominamy z wielkim rozrzewnieniem, ale chcielibyśmy nadal kultywować i prowadzić taką działalność wśród młodych ludzi - dodaje senator.




Z okazji jubileuszu została wydana także książka pt. „60-lecie LOKS „Sobniów” 1949-2009” autorstwa Romana Inglota. Zawarta została w niej cała historia i sukcesy OKS.


Największym sukcesem naszego Klubu był finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w latach 80. Graliśmy wtedy z pierwszoligowymi Karpatami Krosno – wspomina najlepsze lata Krzysztof Buba, prezes OKS.


Życzenia i gratulacje złożył także starosta jasielski, Adam Kmiecik - Od 60 lat Osiedlowy Klub Sportowy w Sobniowie dostarcza mieszkańcom radości, buduje tężyznę fizyczną zawodników, ale przede wszystkim wychowuje. Życzę wielu wspaniałych jubileuszy i wielu sukcesów sportowych, jak i osobistych.


Do tych serdeczności przyłączył się również wiceburmistrz, Ryszard Pabian - 60 lat to poważna rocznica i wypada w tym wieku życzyć kolejnych 60, a przynajmniej 100 lat funkcjonowania klubu. Wychowanie przez kulturę, szczególnie przez kulturę fizyczną ma ogromne znaczenie w zagospodarowaniu wolnego czasu dla młodzieży. Stąd też gratulacje dla zarządu klubu, podziękowania dla byłych i obecnych zawodników. A tym, którzy dopiero zaczynają swoją karierę życzę sukcesów sportowych, jak i osobistych.










Podczas uroczystości wręczono podziękowania sponsorom klubu, a następnie goście udali się do Domu Ludowego na uroczystą kolację.


Katarzyna Pacwa-Wilk
Reklama

Komentarze: 17

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do, do do haha
dnia 01.07.2009, 22:34 · Zgłoś
sandecja grała na serio, widac było po ich minach jak przegrywali
a skończyli tylko na jedno bramkowym prowadzeniu bo drużyna pierwszo ligowa nie potrafi grac na innej murawie jak dywan,
Odpowiedz
0
@ Wojtek
dnia 01.07.2009, 21:08 · Zgłoś
[...] kogo senator Zając oddzacza czyżby kolejny przypadek Romana???
Odpowiedz
0
@ do do haha
dnia 30.06.2009, 13:28 · Zgłoś
A co myślisz że Sandecja na serio grała ze Sobniowem? Przecież jak by oni zagrali tak jak grają w lidze to by ich roznieśli z 15 jak nie lepiej, tylko nie chcieli im wstydu robic na 60-lecie...
Odpowiedz
0
@ do haha
dnia 29.06.2009, 21:15 · Zgłoś
******* z sobniowa nauczyly by cie grac w pilke bo ty pewnie niewiesz do czego sluza bramki ... seniorzy sandecja przegrali a caly czas wyrgrywali 2:1 potem 3:2 ale przegrali 4:3 ...
Odpowiedz
0
@ kajo
dnia 29.06.2009, 21:00 · Zgłoś
Bazyl jaki ty jesteś utyty. A co tam robi zakonnica z Gazów
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec jasla
dnia 29.06.2009, 15:41 · Zgłoś
do jks 1910-drogi wulgarny człowieku,niestrawność objawia się nie tylko jak to nazwałeś [...], ja miałem na mysli drugą stronę.
a pisząc komentarz z tyloma wulgaryzmami dałeś swiadectwo temu iż jesteś na bardzo niskim poziomie intelektualnym.
jak sądzę użyłeś słowa "komento" ponieważ jesteś analfabetą i nie wiesz jakiego użyć ż a może jednak rz. i jeszcze jedno drogi czytelniku- n i e m a m nic przeciwko sportowcom z oks sobniów.
Odpowiedz
-1
@ haha
dnia 29.06.2009, 11:38 · Zgłoś
Z czym wy wogóle do ludzi,[...] z sobniowa
Odpowiedz
0
@ Gracz
dnia 29.06.2009, 10:52 · Zgłoś
Ale jest awans juniorow a ci co pisza takie konenty tylko zazdroszcze w zyciu w pilke nie grali a najwiecej maja do gadania :) troszke mi ich zal:)
Odpowiedz
0
@ byly gracz oks-u
dnia 29.06.2009, 05:02 · Zgłoś
szkoda ze nie było awansu w tamtym sezonie kiedy była taka okazja. ciekawe dlaczego?
Odpowiedz
0
@ JKS 1910
dnia 28.06.2009, 23:16 · Zgłoś
Wy *** bez honoru, piszące tutaj komento. Komento takie jak zawsze - obrzydliwe i szkalujące bo tak najłatwiej.

"Mieszkaniec Jasła" faktycznie powinien rzygnąć - tyle że najlepiej na siebie bo jest zwykłym [...], *** *** kwadratowym...
Odpowiedz
0
@ viking78
dnia 28.06.2009, 23:12 · Zgłoś
Szacunek dla 60 latka.
Odpowiedz
0
@ JKS
dnia 28.06.2009, 23:01 · Zgłoś
*** nowiny z rzeszowa...

Dlaczego ?
Już wyjaśniam...

Zazwyczaj staram się być wyważonym w tym co skrobię w necie, ale tym razem sobie pozwolę...
Te dęte *** nienawidzą Jasła, naszego Klubu, zawsze robią nam pod górę...
Precedensem jest, żeby utrzymywać wynik meczu pomijając regulamin. Każdy średnio rozgarnięty prawniczyna, rozwali ten [...], skorumpowany rzeszowski związek w pył !!

ZOSTAWIENIE TEGO *** TAK JAK TERAZ TO PRZYZNANIE SIĘ DO WINY !!!
Mam nadzieję, że nasi działacze nie pozwolą się *** z rzesiowa oblepić...
Śmieszne, [...] [...] z rzesiowa trąbią o temacie naszego meczu, ale dziwnym trafem nie pamiętają jakie wałki kręcili kiedy graliśmy o awans z resovią. Fujarczyk te mecze sędziował, ale te *** [...] nie widziały nic niestosownego w temacie...
Teraz jest dramat. Teraz szukają dziury w całym.
Nie widzą kupionego meczu Żurawianki z Polonią czy Niska z Kolbuszową...
Najważniejsza jest sensacja Kolbuszowej i Jasła – w imię walki z korupcją.
Ciekaw jestem bardzo postawy rzesiowskich piśmideł gdyby temat dotyczył klubów typu resovia czy stal rzeszów. Dla mnie te typki z gazety to *** bez jaj. Zbieranina *** którzy widzieli stadion z regionu na YouTube. Dla nich liczy się Resovia, Stal i ew, Izolator – cokolwiek to znaczy...

Chlapią jęzorem nie mając pojęcia o sporcie i rywalizacji. Dla nich świat zaczyna się i kończy w mojrzeszówku.
Powiem krótko.
KIJ wam w kichę - *** Z RZESZOWSKICH MEDIÓW .
A M E N !!!
Odpowiedz
1
@ potrawa
dnia 28.06.2009, 22:09 · Zgłoś
Panie Buba Karpaty były w drugiej lidze a do finału pucharu niepamięta pan kto doprowadził. bo byl pan juniorkiem niech pan zapyta pana Gogosza i Koska to panu przypomną.
Odpowiedz
0
@ Ciekawski
dnia 28.06.2009, 19:20 · Zgłoś
To Zając nie został wyróżniony przecież był honorowym patronem??????????
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec jasla
dnia 28.06.2009, 13:42 · Zgłoś
zobaczyłem tą galerięęę przed obiadem którego juz dziś nie zjem-z obawy przed niestrawnością, panu Wydrze skopali [...] a on jak ćma do świeczki, faktycznie towarzystwo wzajemnej adoracji. tylko gdzie się podział przewielebny???
Odpowiedz
0
@ zztop
dnia 28.06.2009, 13:11 · Zgłoś
Towarzystwo wzajemnej adoracji w roli glównej!
Odpowiedz
0
@ leśmian
dnia 28.06.2009, 13:04 · Zgłoś
Jeszcze nie tak dawno p.Wydrę chcieli [...],
dziś odznaczają.To jest polityka regionalna...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.