Strona główna

75 kontroli pieców i ani jednego mandatu

67
Napisany dnia: 13.03.2019, 08:00 , Tagi: Brak

Strażnicy miejscy przeprowadzili w tym roku o 39 kontroli więcej niż w ubiegłym roku, mimo to na nikogo nie nałożono mandatu karnego za nieprawidłowe spalanie w domowych kotłach. Zdaniem komendanta Kazimierza Wiśniowskiego świadomość mieszkańców na temat szkodliwości spalania odpadów w piecach zdecydowanie zwiększyła się.

Czterech funkcjonariuszy Straży Miejskiej posiada odpowiednie przeszkolenie oraz wydane przez burmistrza miasta Jasła upoważnienie do prowadzenia kontroli pieców grzewczych, w których zachodzi podejrzenie spalania odpadów. Strażnicy mają do dyspozycji specjalne pojemniki odpowiednio plombowane do pobierania próbek popiołów. Na podstawie ustawy Prawo Ochrony Środowiska funkcjonariusze mogą wejść na teren prywatny lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej i skontrolować piece – kotły grzewcze, a także zażądać okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z tematyką kontroli. Za uniemożliwienie lub utrudnianie kontroli w zakresie ochrony środowiska osobom uprawnionym lub im pomagającym grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

- Zadaniem strażników jest sprawdzanie, czym się pali w piecach oraz co jest magazynowane w kotłowniach. Kontrole prowadzone są w sposób bezpośredni – szczegółowy, w pomieszczeniu, gdzie znajduje się piec. Funkcjonariusze patrolują również osiedla w celu ustalenia spalania odpadów w kotłach grzewczych domostw m.in. po zapachu, czy kolorze dymu. Inną formą jest kontrola wyrywkowa, która kończyła się spisaniem protokołu – wyjaśnia Kazimierz Wiśniowski, komendant Straży Miejskiej w Jaśle.

Kontrole bez mandatów

Zdarza się podczas kontroli, że wszystko jest w porządku, a niepokojący dym, który wydostaje się z kominów jest efektem złego rozpalania drewna bądź węgla. W 2018 r. przeprowadzono 35 kontroli podczas których udzielono 102 pouczeń oraz nałożono 3 mandaty karne. W 2017 r. strażnicy sprawdzili kotły 51 razy. W tym roku mimo, iż wzrosła liczba kontroli pieców grzewczych do 74, funkcjonariusze nie wystawili ani jednego mandatu. Świadczy to o tym, iż strażnicy nie stwierdzili spalania odpadów w domowych piecach. Tylko w jednym przypadku odstąpiono od karania, ze względu na wiek oraz sytuację materialną osoby kontrolowanej. Strażnicy Miejscy sprawdzają kotły w godzinach od 6 do 22. - Zdecydowanie ta sytuacja poprawiła się. Nie widzimy tych odpadów w kotłowniach,w obrębie nieruchomości. Dzisiaj ludzie nie chcą ryzykować. Te kontrole, są i były prowadzone potwierdziły, że jest zdecydowanie większa kultura spalania, aczkolwiek zdarzają się jeszcze pojedyncze sytuacje, że ktoś nie do końca w odpowiedni sposób to robi – podkreśla komendant Wiśniowski. Należy jednak podkreślić, że odpady spalane szczególnie porą nocną są poza zasięgiem strażników. Funkcjonariusze w przypadku pobrania próbki popiołu wysyłają go do Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego w Jastrzębiu Zdroju. Koszt jednego badania wynosi około 700 zł brutto. W tym roku nie zachodziła jednak taka konieczność.

Stawiają na profilaktykę

Straż Miejska w Jaśle w ubiegłym roku zorganizowała akcję pn. „Palenie śmieci zabija, szkodzi i szpeci” w ramach której ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych klas I-III. W konkursie udział wzięło 73 uczestników z 7 placówek oświatowych. Podczas finału odbył się spektakl ekologiczny „Kolory miasta” w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa. Celem akcji było zaznajomienie dzieci z tematem ochrony środowiska oraz zwiększenie świadomości na temat szkodliwości spalania odpadów w piecach przydomowych oraz promocja segregacji odpadów, jako sposobu rozwiązywania problemu śmieci. Funkcjonariusze prowadzą również spotkania w przedszkolach i szkołach pn. „Jestem strażnikiem przyrody”. - Chcemy uwrażliwić dzieci na otaczające środowisko, a także nauczyć, jak można je chronić. Podczas spotkania strażnicy rozmawiali z dziećmi o tym, czym jest przyroda, dlaczego czysta woda i powietrze są dla nas tak ważne, co co nam szkodzi i degraduje środowisko. Dzieci uczyły się także segregować odpady – dodał Kazimierz Wiśniowski.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Gosc
dnia 13.03.2019, 08:06
Ocena
komentarza:
74
Ludzie nie ośmieszanie się, tu gdzie mieszkam nie da się okna wieczór otworzyć bo tak capi -jakby tony kabli się tliło ...
Straż miejska to tylko mandaty pisze za brak biletu na parkingu.
Miłego dnia

Ps dobrze że wieje to powietrze czyste.
@ Pixi
dnia 13.03.2019, 09:58
Ocena
komentarza:
-38
Na szczęście PiS rządzi teraz, to coś niedługo i w tym temacie się poprawi.
Wielki program termomodernizacji niedługo zacznie działać, a ten smród i zamglenia to jeszcze po czasach PO zostały.
@ Uj
dnia 13.03.2019, 10:36
Ocena
komentarza:
79
A kiedy i kto się weźmie za wraki z MKS-u? Oni chyba sami sobie wystawiają badania techniczne?
@ qq
dnia 13.03.2019, 10:41
Ocena
komentarza:
13
Pixi widać ten smród Cie otumania i głupoty piszesz.
@ Pixi
dnia 13.03.2019, 11:09
Ocena
komentarza:
-13
Jakie głupoty? Dobrze wiem co piszę, to są fakty synku.
@ bhp
dnia 13.03.2019, 11:17
Ocena
komentarza:
12
Typowa szkoła badań po jasielsku.Strażnicy badali spaliny nie analizatorem spalin,tylko po zapachu na nosa i wzrokowo na kolor dymu .Na kilkadziesiąt przypadków niczego nie stwierdzili.,to tylko dlatego,że nie badali innymi możliwymi zmysłami, jak dotyk.Całą grupę jasielska wraz z komendantem zatrudnić w dochodzeniowka najwyższego szczebla.Gwarantowana praworządność.
@ Luvo
dnia 13.03.2019, 11:59
Ocena
komentarza:
4
Przecież w Jaśle pis nie rządzi to za co się może zabrać
@ Tryt do pixi
dnia 13.03.2019, 12:39
Ocena
komentarza:
5
Ten program o termomodernizacji autorstwa PiS to wsadź sobie w buty. Choć gwarancji nie daję że ci będzie cieplej. Ciaśniej na sto procent. Ten sławetny program ponoć ,,działa,, po pisowski od roku. Efekty? Złożono tysiące wniosków. Składający wnioski ponieśli koszty na audyty. Gdyby je zsumować to w skali kraju będą to miliony zł. PodPiSano? Zgodnie z oficjalnymi danymi 47 wniosków. Słownie czterdzieści siedem. Działanie zaiste zaj.e.b.i s.t.e. Jak do tej pory beneficjentem tych wydatków jest państwo które pobiera podatek VAT i firmy wykonujące audyty i projekty. Cały ten projekt to typowo pisowskie łgarstwo wyborcze nastawione na efekt ,,głupiego lufa który to kupi,, Coś jak obwodnica Jasła czy zapora na Ropie. A rzeczywistość? A rzeczywistość to drożejący węgiel. I miliardy z NASZYCH kieszeni na ratowanie nierentownych kopalni. Drożejący gaz i prąd. O wielkie dzięki ci o wielki prezesie . Dzięki twojemu PiSowi. Dzięki twej wielkości i otwartości. O wielki. O wspaniały. O skromny opiekunie kota. Och, wielki i biedny deweloperze. Podjedz sobie obficie i zrób u nas dwie wieże, a będziemy ci bić. Brawo.
@ Jachn
dnia 13.03.2019, 13:22
Ocena
komentarza:
4
To do tryta
@ Pixi
dnia 13.03.2019, 13:26
Ocena
komentarza:
-3
Nie szczekaj piesku na prezesa bo w Polskiej polityce na dzień dzisiejszy nikt mu nawet do pięt nie dorasta, mimo jego skromnego wzrostu.
Pochwal się lepiej co poprzednicy zdziałali w tym temacie... pomogę ci, w ogóle nawet go nie podejmowali, bo mieli i mają gdzieś Polskę i Polaków tzn. nie do końca, zależało im na jednym, by nas zniszczyć gospodarczo i mentalnie.
Na szczęście Polacy już przejrzeli na oczy i takie straszenie jak twoje już po prostu nie działa co widać w stałym poparciu dla władzy na poziomie 40%.
I nawet przy wymiksowaniu się tych wszystkich tworów zwanych opozycją mogą prezesowi skoczyć.
Zresztą dla nich najważniejsze sprawy do załatwienia to LGBT , ochrona dzików czy Kornika drukarza, promocja homoseksualizmu a docelowo pewnie innych zboczeń
Widać że niektórym taki ,,program" bardziej odpowiada niż o ochrona i wspieranie takich wartości jak rodzina w modelu standardowym.
Ale od 3 lat mamy wolny kraj i nikt nikogo za poglądy nie ściga i pałuje na ulicy.
@ Tryt
dnia 13.03.2019, 14:16
Ocena
komentarza:
4
Sprawdziłem, to są dane oficjalne. Poszperania w necie. Znajdziesz. Nie podaję ci linku do strony byś troszkę popracował a nie tylko posługiwał się gotowcem z biura prpagandy partii przez PiS pisanej, tzw.przekazem dnia.
@ precz z pisem
dnia 13.03.2019, 17:13
Ocena
komentarza:
-7
pisuar juz niedługo
@ Pixi
dnia 13.03.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
3
Oj długo jeszcze, długo.
@ 1971
dnia 13.03.2019, 23:26
Ocena
komentarza:
-2
Pixi zmień dilera, bo ten towar, który bierzesz niszczy Ci szare komórki i uszkadza wzrok i słuch. Może odstaw kurwizję i radio z torunia. W niedzielę będzie ciepło to przejdź się na długi spacer po lesie, przewietrzysz płuco i głowę. Pozdrawiam
@ mietek
dnia 13.03.2019, 23:36
Ocena
komentarza:
2
i dobrze, że pisze szkoda ci 1 zł... to dostajesz kwita
@ Pixie do 1971
dnia 14.03.2019, 00:35
Ocena
komentarza:
0
Dzięki za troskę, skorzystam a kurwizji nie oglądam, zresztą już niewielu ogląda TVN, telewizję propagandową stworzoną z pomysłu Kiszczaka i Urbana za skradzione Polakom pieniądze w jednej z pierwszych złodziejskich afer czyli FOZZ. Również pozdrawiam.
@ Tryt do pixi
dnia 14.03.2019, 09:05
Ocena
komentarza:
-1
Co do FOZZ to odsyłam do ogólnie dostępnej lektury w tym temacie. Dla podpowiedzi kilka szczegółów. Kim był i kim jest niejaki pan Jasiński obecny zaufany Kaczyńskiego a wcześniej w wierchuszce FOZZ. Jakie miał zasługi dla PC a potem dla PiS że minister sprawiedliwości Lech Kaczyński utopił dochodzenie w jego temacie. Dla dalszej podpowiedzi przypominam jego wypowiedź o tym że ,,kontraktu z Gazpromem nie czytał ale go podpisał i rekomenduje go jako dobry układ.
@ Tryt do pixi
dnia 14.03.2019, 12:09
Ocena
komentarza:
0
Co do TVN to walisz niczym dzik w sosnę. Jest to stacja amerykańskiego giganta medialnego. Przypominam podrygi PiSu o repolonizacji mediów i obcesową wypowiedź ambasador USA która w obcesowy sposób niczym pan na plantacji bawełny pokazała pisowskimi niby rządowi by się trzymali z daleka od nie swojego interesu. Uściślam też liczby, Wniosków złożono 27000 a do tej pory podpisano 147.
@ Pixi
dnia 14.03.2019, 13:57
Ocena
komentarza:
1
To dlaczego ITI przegrało w dodatku w naszym ,,niezawisłym" sadzie sprawę, która sami wytoczyli Macierewiczowi?
Sąd stwierdził iż Macierewicz miał rację mówiąc iż ITI stworzone zostało na Polecenie Czesława Kiszczaka oraz następnych komunistów oraz bylo finansowe przez rząd, w jakim celu...? Sam sobie odpowiedz.
Ale to temat rzeka, bardzo brudna rzeka, szkoda mojego czasu i zdrowia by w to bagno wchodzić, miłego dnia.
@ Pixi
dnia 15.03.2019, 07:37
Ocena
komentarza:
-1
A co do tych wniosków, to i tak o 147 więcej niż za Po-psl...
@ Tryt do pixi
dnia 15.03.2019, 09:37
Ocena
komentarza:
1
Sprawdź nazwiska komu podPiSali. Czy to aby nie tak jak w bajce o króliczku i jego rodzinie. a
@ m
dnia 13.03.2019, 08:10
Ocena
komentarza:
31
a górka klasztorna wieczorem smród nie do zniesienia najgorzej na ulicy klasztornej i ogrodowej i w okolicach sklepu przy ulicy grunwaldzkiej. proszę wykazać gdzie były przeprowadzane takie kontrole?
@ dragoness
dnia 13.03.2019, 08:29
Ocena
komentarza:
17
To skąd ten smród i zamglenie? Ciekawe, że tylko zimą.
@ Żródło
dnia 13.03.2019, 21:07
Ocena
komentarza:
5
Główne źródło smogu to kotłownie domowe opalane byle czym. Zimą w czasie mrozu, przy bezwietrznej pogodzie spaliny zalegają nad miastem i efekt smogu jest wtedy gwarantowany.
Prywatnych właścicieli takich kotłowni nikt nie ruszy z wielu powodów, m.inn.:
- jest to elektorat - a rok jest wyborczy,
- trudno karać np. za biedę i wymagać by ogrzewała się bieda gazem,
- lepiej żeby kopcił niż ażeby zamarzł,
- nic konkretnego nie proponuje się , w sensie pomocy; dopłata do wymiany pieca na gaz to żart- czemu nie stałe dopłaty do gazu?
Apele nic nie pomogą , kontrole dają tylko złudzenie dobrego samopoczucia (dla kontrolujących). Decyduje ekonomia. Reszta to propaganda i pobożne życzenia.
Łatwiej jest winić np. nieliczne w Jaśle zakłady pracy - to jest wdzięczny chłopiec do bicia i można śmiało te zakłady gnębić za emisje zanieczyszczeń - chociaż produkowane są przez kogoś innego.
@ dragoness
dnia 14.03.2019, 08:26
Ocena
komentarza:
2
To nie biedni palą śmieciami. Chytrusy.
@ svel
dnia 13.03.2019, 08:32
Ocena
komentarza:
18
powiem krótko dymią bo nie wiedzą jak rozpalać piec
@ zeniu
dnia 13.03.2019, 13:11
Ocena
komentarza:
-2
Nie piec rozpalać,tylko kocioł
@ 115
dnia 13.03.2019, 08:44
Ocena
komentarza:
29
Od ronda do mpm na 17 stycznia nieraz bezdech łapię,tiry stoją i kopcą,rondo trzyma,a jak ztrobią niby obwodnicę będzie jeszcze gorzej,chyba źe tunel pod rondem wykopią!Włodarze miasta nie mają pojęcia co robią-do Krosna na nauki,Gorlice,Strzyżów,Pizno potrafią,a u nas bagno!
@ RJS
dnia 13.03.2019, 08:50
Ocena
komentarza:
4
Trza rozpolać łod góry a nie łod spodu, tak [...]ł roz mi stary górol spod samuskiego Nowego Targu
@ Jaślanin
dnia 13.03.2019, 08:58
Ocena
komentarza:
10
Na 1go maja jak wieczorem śmierdzi to szok
@ ach
dnia 13.03.2019, 10:20
Ocena
komentarza:
0
Każdy musi płacić za odpady komunalne to po co je palić w piecu i narażać się na niepotrzebne wydatki? Przecież palenie plastiku niszczy piec,zatyka komin.U nas się płaci od osoby i nie ważne czy jest jeden worek cz pięć.Jak już płacę to to niech biorą co jest.
@ 32kwiecień do Jaślanina
dnia 13.03.2019, 19:28
Ocena
komentarza:
1
Eee,no co ty. 1maja na święto pracy to czasami nawet kwiatki kwitną na trawnikach. Piszczoły latają i bzyczą. Ptaki się po gałęziach migdalą, a pod drzewami ludzie, też się ...mają ku sobie. A ty o smrodzie. No chyba że do miasta ktoś znaczny z PiSu przyjedzie. Oj, to wtedy maj błędnie, słonko chowa się za chmurką a psiaki wyją z rozpaczy.
@ tak
dnia 13.03.2019, 09:03
Ocena
komentarza:
-3
Poziom myslenia Komendanta zenujacy,czy ktos trzyma gory smieci przy piecu i czeka na kontrole.W normalnych krajach listonosz,wszelkiego rodzaju sluzby publiczne,moga wizytowac mieszkancow do godziny 17-tej,po tej godzinie tylko w wyjatkowych sytuacjach.
@ SMOG
dnia 13.03.2019, 09:11
Ocena
komentarza:
40
A MKSy jasielskie jak kopcą ?Czarno za nimi to ekologia?
@ Ale jaja
dnia 13.03.2019, 10:17
Ocena
komentarza:
21
Popatrz lepiej na konkurencję MKSu to dopiero kopci i ledwo trzyma się kupy ale jaśloki by czym pojadom byle bileta 10groszow tani kupić
@ rtyu
dnia 13.03.2019, 13:10
Ocena
komentarza:
12
MKSy jeżdżą puste bo nikt nie potrafi zarządzać w tym obszarze i nie wpadł na pomysł by wprowadzić tańsze bilety na przejazd jednego przystanku np. 1 zł lub 80 groszy lub czasowe jak w wielu miastach np. 1,5zł za 10 minut jazdy, ludzie nie korzystają z MKSów bo za przejechanie jednego przystanku czy dwóch (w Jaśle najczęściej odległość kilkuset metrów do 1km) nikt nie chce płacić aż 2,3zł. W Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie, Warszawie, Kielcach czy Wrocławiu itp. za taką kwotę można przejechać odległość 2 lub 3 razy większą w bardziej komfortowych nowoczesnych pojazdach.
@ Uj
dnia 13.03.2019, 13:24
Ocena
komentarza:
1
Polecam obejrzeć ostatnia sesje rady gminy Dębowiec i posłuchać wypowiedzi
Kier. MKS Janusza Budziaka.
@ Zgryz
dnia 13.03.2019, 19:34
Ocena
komentarza:
3
Chłopie, w Jaśle to niemożliwe. Taka odległość to trasa od Cebularze, mylnie zwanymi Warzycokami do zakręconego mostu za byłą rafinerią.
@ Hy.
dnia 13.03.2019, 10:21
Ocena
komentarza:
5
W Jaśle są czyścioszki pro eco. No ale czasami z tych kominków zajeżdża jakby stare skarpetki się paliły - smrodzik anty eco jednak się pojawia.
@ Pl
dnia 13.03.2019, 10:53
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ ksiądz Mateusz
dnia 13.03.2019, 11:11
Ocena
komentarza:
19
Straż miejska kontroluje w ciągu dnia a śmieci spalane są nocą, ot taka drobna ale zasadnicza różnica.
@ ksiądz Mateusz
dnia 13.03.2019, 12:54
Ocena
komentarza:
6
Mój sąsiad za życia palił tylko śmieciami, znosił je skąd się dało, nocą z jego komina szły tęczowe dymy, zielony, pomarańczowy, brązowy
@ Pl
dnia 13.03.2019, 11:26
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Leśniak
dnia 13.03.2019, 11:51
Ocena
komentarza:
1
ziomali się nie rusza !
@ Jas
dnia 13.03.2019, 11:59
Ocena
komentarza:
15
W Jaśle ludzie segregują śmieci na te które nadają się do spalenia w dzień i te do spalenia w nocy. Panowie strażnicy nie mogli więc nikogo namierzyć
@ .
dnia 13.03.2019, 13:05
Ocena
komentarza:
7
dziwne.odwalenie formalności i tyle. prawda jest inna.
@ Zlikwidowac
dnia 13.03.2019, 13:05
Ocena
komentarza:
3
Gdy ludziska w piecu palą czym popadnie to strażnicy miejscy wtedy smacznie śpią i przewracają się z boku na bok.
@ Sanatorium Krocza i Radości
dnia 13.03.2019, 13:24
Ocena
komentarza:
1
SMOG nie wytwarzają piece CO tylko wielkie fabryki.
@ Tępiacz głupoty
dnia 13.03.2019, 13:47
Ocena
komentarza:
1
Które w zimie SMOGuja a w lecie znikają i pojawiają się dopiero w kolejna zimę żeby dalej SMOGować. Pojawiam się i znikam... Idź do mamy nie ci zrobi papu później siusiu i do spania.
@ Sanatorium Krocza i Radości
dnia 13.03.2019, 15:10
Ocena
komentarza:
3
W zimie ciemnoto jest inny rozkład powietrza ze wzglęgu na temperatury. Co za IGNORANT nie rozróżnia zimy od lata ?!
@ Czyste powietrze
dnia 13.03.2019, 19:14
Ocena
komentarza:
2
Smog wytwarzają samoloty ,zobaczcie ile lata nad Jasłem i ile paliwa spalają
@ Sanatorium Krocza i Radości
dnia 13.03.2019, 19:26
Ocena
komentarza:
0
To nie smog tylko chemitrals
@ dragoness
dnia 14.03.2019, 00:28
Ocena
komentarza:
0
Obsesja? Czy przedawkowanie "niezależnych od rozumu" mediów?
@ Brrr
dnia 14.03.2019, 00:57
Ocena
komentarza:
1
To już ty sama wiesz najlepiej co w tej twojej głowie siedzi.
@ Jachn
dnia 13.03.2019, 13:26
Ocena
komentarza:
7
Osiedle kiedyś xxlecia, widoczność na kilka metrów, dym, smród aż gryzie, a mieszka tam m. in Jasielski elita, lekarze, obecni radni... Gdzie te kontrolę?
@ Ha hahhaha
dnia 13.03.2019, 14:56
Ocena
komentarza:
8
Znaczy się chciałbyś aby jasielska straż miejska ukarała jasielska elitę? To trzeba wezwać straż miejska ze Szczecina.
@ m
dnia 13.03.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
4
Zapraszam panów strażników do Sobniowa. Dymy widoczne i wyczuwalne.
@ KIKA
dnia 13.03.2019, 19:18
Ocena
komentarza:
2
W Sobniowie trują was działające pseudo LAKIERNIKI samochodów
@ kawosz
dnia 13.03.2019, 14:55
Ocena
komentarza:
6
Ulicę 17 stycznia trzeba też skontrolować bo tam w nie których domach ludzie palą płytami nie mogę napisać konkretnie dom ze względu na RODO.
@ ////////////////////////////////////////
dnia 13.03.2019, 16:41
Ocena
komentarza:
1
bredzisz wiesz ile za ścinki płyt sobie liczą po mieszkam nie daleko i wiem że czasy palenia b yle czym już dawno przeminęły z wiatrem
@ dragoness
dnia 13.03.2019, 19:44
Ocena
komentarza:
4
To ciekawe, gdzie znikają meble wystawiane pod śmietniki?
@ Kawosz
dnia 14.03.2019, 00:01
Ocena
komentarza:
6
Niestety słońce powiem ci że ludzie dalej parą płytami i te czasy niestety nie minęły bo ludzie nadal to robią i palę byle czym i trują innych niestety taka prawda
@ Należne rekompensaty
dnia 13.03.2019, 16:32
Ocena
komentarza:
0
A gdzie deputat węglowy?
@ Haha
dnia 13.03.2019, 18:18
Ocena
komentarza:
-7
Wara od mojego pieca bo psa puszcze
@ Waldi kierowca tira
dnia 13.03.2019, 20:46
Ocena
komentarza:
-1
A mnie tam ten smog nie przeszkadza kiedyś byl i jakos ludzie żyli tylko teraz wszyscy tacy ekologiczni owszem mam piec gazowy ale mam tez kominek jak by prądu brakło i lubię się rano zaciągnąć tym smogiem. Wszystko to eko,fit to tylko wmawianie i naciąganie ludzi na koszty ai jeżdżę starym dieslem który jest prosty i niezawodny i jestem z tego wszystkiego bardzo dumny.
@ Pali
dnia 13.03.2019, 22:47
Ocena
komentarza:
1
Dlaczego niektórzy ludzie odają więcej śmieci w lecie niż w zimie i co
się z tymi śmieciami dzieje.
@ Do Pali
dnia 14.03.2019, 22:31
Ocena
komentarza:
0
W lecie oddają więcej śmieci bo częściej chodzą do sklepu a w zimie jest zimno i nie chce się im iść do sklepu ani nie chce się im umyć i siedzą zasmrodzeni w domu.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105