Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Absolwent jasielskiej "Budowlanki" dyrygentem podczas koncertu w Wadowicach

22

W czwartek 13 maja 2021 r. mija 40 rocznica zamachu na Jana Pawła II. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach oraz TVP organizuje w tym dniu koncert „Modlę się i przebaczam”.

fot. Facebook/Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle

Do udziału w tym wyjątkowym widowisku zaproszono wielu wspaniałych artystów: Eleni, Olgę Szomańską, Arkę Noego, Darka "Maleo" Malejonka, Sebastiana Karpiela-Bułeckę z zespołem Zakopower, Piotra Cugowskiego oraz Tomasza Szczepanika. Podczas koncertu artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Passionart oraz Górecki Chamber Choir pod dyrekcją Janusza Wierzgacza, który jest absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle.

Janusz Wierzgacz to pochodzący z okolic Jasła znakomity dyrygent i kompozytor, absolwent Akademii  Muzycznej w Krakowie na kierunku Dyrygentury Chóralnej, związany z Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica oraz Żeńskim Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2013 roku jest dyrektorem artystycznym Chóru i Orkiestry Symfonicznej Passionart.

Koncert pokaże Telewizja Polska 13 maja o godz. 20.15.

red.

Napisany dnia: 13.05.2021, 15:06
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 13.05.2021, 16:17
Ocena
komentarza:
9
Oj tam. Podczas Mszy Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie też dyrygował.
@ Krysia
dnia 15.05.2021, 10:38
Ocena
komentarza:
4
Ta budowlanka to chyba jakiś błąd w wyborze kariery
@ xya
dnia 23.05.2021, 23:17
Ocena
komentarza:
0
też jestem po budowlane i skonczylem lekarski na WUMie :D
@ fanka
dnia 13.05.2021, 16:42
Ocena
komentarza:
13
Janusz Wierzgacz - jeden z głównych dyrygentów obsługujących Światowe Dni Młodzieży, oprócz o. Dawida Kusza OP, Bartłomieja Karwańskiego, Adama Sztaby i Wiesława Delimata.
@ dragoness
dnia 13.05.2021, 17:40
Ocena
komentarza:
19
Kolejny uzdolniony jaślanin. Gratulacje!
@ Lolo
dnia 13.05.2021, 23:19
Ocena
komentarza:
1
A Wiesiek Delimata tez nasz Jaslak
@ Olk
dnia 14.05.2021, 05:49
Ocena
komentarza:
9
Zagmatwane i nie jasno napisane. Absolwent budowlanki dyrygent , czyżby nowy kierunek , gdzieś już było w tv jak nasi chłopcy śpiewali na rusztowaniu może mieli absolwenta z tej szkoły. Co do samego wymienionego super gość i talent.
@ TB ZSB
dnia 14.05.2021, 20:25
Ocena
komentarza:
1
czyżby to syn Leszka Wierzgacza nauczyciela z ZSB?
w sumie tamten też lubiał machać rekami przy tablicy...ehh te geny
@ Xyz
dnia 17.05.2021, 13:31
Ocena
komentarza:
1
To jest brat pana Leszka.
@ Natural Born Leader
dnia 14.05.2021, 13:06
Ocena
komentarza:
-1
A moi nauczyciele całą szkołę powtarzali mi, że do "zawodówek" idą ci którzy nie potrafią się uczyć.
@ dragoness
dnia 14.05.2021, 15:13
Ocena
komentarza:
1
Współczuję nauczycieli, panie NBL
@ Natural Born Leader
dnia 15.05.2021, 13:03
Ocena
komentarza:
-2
Życie już wszystkich wyprostowało Pani dragoness i dziś moi koledzy spawacze zarabiają po "naście" tysięcy, a moi koledzy absolwenci politologii w Wyższej Szkole Robienia Hałasu modlą się żeby ich CV do firmy remontowej zostało pozytywnie rozpatrzone przez absolwentów "zawodówek", a ja zmarnowałem tylko przez tych ludzi trochę czasu skorygowanie światopoglądu.
Na szczęście na swojej drodze spotkałem też prawdziwe pedagogiczne autorytety.
@ bn
dnia 23.05.2021, 23:19
Ocena
komentarza:
0
Przecież w budowlance masz technikum a dawniej było również liceum. Z kolei dużo nieuków to jest niestety w lo...mają kilka przedmiotów na krzyż a i tak matur nie zdają ;-)
@ Irena
dnia 15.05.2021, 17:59
Ocena
komentarza:
3
ZSB oferuje również technikum: technik geodeta czy architektury krajobrazu.Absolwenci piszą taką samą naturę jak p. Leader po LO
@ Irena
dnia 15.05.2021, 18:02
Ocena
komentarza:
1
Maturę
@ Natural Born Leader
dnia 15.05.2021, 22:49
Ocena
komentarza:
-6
Nie wiedziałem.
Znakomite wieści. Gratulacje !
Myślałem, że ZSB, to tylko murarka i spawacze.
PS.
Ja nie kończyłem LO, a jedynie szkołę podstawową.
Pozdrawiam.
@ JAN
dnia 16.05.2021, 13:01
Ocena
komentarza:
2
Po komentarzach widać małostkowość komentujących,złośliwość...Inna rzecz,że autor tekstu sam sobie zażartował,lokalizując naukę dyrygentury z kierunkiem kształcenia Szkoły Budowlanej.Zapewne ruchy wyrobione w pędzlowaniu ścian się w tym etacie przydają.Niemniej jednak szkoła muzyczna i studia muzyczne,i zauważony talent spowodowały sukces J. Wierzgacza.Szkoda,że zamiast kpin z niego,nie zaprosi na koncert w rodzinne strony.A zresztą,kto stąd wyjedzie to ne wraca.Inne gwiazdy,mądre głowy wiedzą,że Jasło,to nie przyszłość,to nie miejsce na rozwój i normalne życie...Tym się zajmijcie.To piętnujcie i zmieniajcie piszący powyżej i inni szydercy...
@ Natural Born Leader
dnia 16.05.2021, 13:25
Ocena
komentarza:
1
Przepraszam, ale które to te małostkowe, złośliwe i drwiące z Pana Wierzgacza komentarze?
Nie udało mi się znaleźć.
@ Muzyk
dnia 16.05.2021, 15:22
Ocena
komentarza:
11
Pan Janusz ukończył Prywatną Szkołę Muzyczną II stopnia w Jaśle w klasie fortepianu Mirosławy Lisowskiej. I to ta szkoła pozwoli!a mu się ubiegać o kontynuowanie pasji muzycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie.
@ M
dnia 17.05.2021, 10:40
Ocena
komentarza:
3
Miałam tę wielką przyjemność grać pod dyrekcją Janusza i wspominam to niezwykle ciepło. To osoba bardzo skromna, niewyróżniająca się, a jednocześnie wielkiego hartu ducha i pokory. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze będzie mi dane zagrać z Nim
@ Jaślanka
dnia 18.05.2021, 14:30
Ocena
komentarza:
7
Droga redakcjo
Szkoda że nie wspominacie an słówkiem, że Pan Janusz jest absolwentem PSM II st w Jaśle. Za to sugerujecie że w "budowlance" odebrał wykształcenie pozwalające na kontynuowanie muzycznej ścieżki. Nie sądzę żeby to budowlanka dała w swoich murach możliwość rozwoju niewątpliwego talentu i pasji.
@ tty
dnia 23.05.2021, 23:23
Ocena
komentarza:
0
za to pewnie PSM II przygotowało go do matury, dzięki czemu ukończył Akademią Muzyczną.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105