Agnieszka Jędrzejczyk nową Skarbnik Miasta Jasła
23 czerwca br. Rada Miejska Jasła powołała Agnieszkę Jędrzejczyk na stanowisko Skarbnika Miasta Jasła. Nowa Skarbnik posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami publicznymi, w tym w zakresie rachunkowości oraz gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Swoje obowiązki obejmie 1 sierpnia 2026 r. Decyzja rady jest związana z koniecznością uzupełnienia wakatu na stanowisku skarbnika.

Agnieszka Jędrzejczyk jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra ekonomii. Legitymuje się ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, które jest bezpośrednio związane z finansami publicznymi, rachunkowością oraz gospodarką finansową jednostek samorządu terytorialnego. Nowa skarbnik posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia roli głównego księgowego budżetu Miasta Jasła.
Od 2016 r. pełni funkcję Skarbnika Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Jest to jeden z największych związków międzygminnych w regionie, w skład którego wchodzą 22 samorządy.
Stanowisko skarbnika jest jedną z najważniejszych funkcji w strukturze samorządu. Do kluczowych obowiązków na tym stanowisku należą m.in. zapewnienie bezpieczeństwa finansowego miasta, prawidłowa realizacja budżetu oraz nadzór nad gospodarką finansową.
W myśl przepisów ustawy o samorządzie gminnym, powołanie skarbnika należy do wyłącznej właściwości rady gminy, w tym przypadku Rady Miejskiej Jasła. Procedura powołania następuje na wniosek burmistrza.
UMJ
