Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Alarmowy 112 umożliwi identyfikację miejsca

3

 Dostawcy usług telekomunikacyjnych mają zapewnić kierowanie połączeń z numerem alarmowym 112 do centrum powiadamiania ratunkowego - zakłada nowelizacja dwóch ustaw przyjętych w środę przez Sejm.

Nowe przepisy mają pozwolić na szybką identyfikację miejsca, z którego wykonano połączenie na numer alarmowy 112.

W przypadku połączenia w sieci stacjonarnej, identyfikacja ma oznaczać dokładny adres takiego miejsca, a w przypadku sieci komórkowej - ma być to geograficzne położenie telefonu. Umożliwi to szybkie dotarcie na miejsce wypadku i udzielenie pomocy.

Przepisy zakładają utworzenie systemu, w którym będą gromadzone informacje i dane o połączeniach z numerami alarmowymi (nie tylko 112). Systemem będzie zarządzał prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Dane te będą udostępniane centralnemu punktowi systemu powiadamiania ratunkowego oraz służbom ratunkowym.

Super Nowości 

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ...
dnia 23.12.2007, 14:50 · Zgłoś
:lol::lol::lol:to.gupota:(:@:rol::uhoh::no:
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 22.12.2007, 17:52 · Zgłoś
...Dobry pomysł :D
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 21.12.2007, 22:49 · Zgłoś
niezly pomyslll...zastanawiam sie tylko czy nie bedzie to naduzywane i system nie bedzie wykorzystywany do niecnych celow..zreszta...zapewne itak od kiedy istnieje telekomunikacja to jest wlasnie tak uzywany:]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.