Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

AP Czarni Jasło na podium turnieju piłkarskiego Spring Cup U-15

8

W miniony weekend na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią w Jaśle rozegrano pierwszy turniej Spring Cup U-15. W rywalizacji wzięło udział osiem zespołów, w tym drużyna trampkarzy starszych klubu AP Czarni Jasło. Podopieczni trenera Janusza Sokołowskiego w ostatecznym rozrachunku uplasowali się na trzecim miejscu. Zwycięstwo w turnieju padło łupem młodych piłkarzy Igloopolu Dębica.

Na zdjęciu Wiktor Fara (AP Czarni Jasło) w walce o piłkę z rywalem/fot. Marcin Dziedzic

Dwudniowy turniej, który odbył się w minioną sobotę i niedzielę (13 i 14 marca br.) był pierwszym z cyklu turniejów piłkarskich Spring Cup, jakie zorganizowano w Jaśle. Miejscem rywalizacji sportowej drużyn do lat 15. Było boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Śniadeckich w Jaśle. W zawodach, oprócz gospodarzy turnieju AP Czarni Jasło, wzięły udział zespoły: FKS Stal Mielec, Orlęta Kielce, Karpaty Krosno, Igloopol Dębica, SMS Resovia Rzeszów, Beskidzka Akademia Piłkarska Gorlice, Tarnovia Tarnów.

Piłkarskie emocję rozpoczęły się w sobotę punktualnie o godz. 8. Mecz otwarcia pomiędzy SMS-em Resovią Rzeszów i Tarnovią Tarnów zakończył się podziałem punktów. Drużyna AP Czarnych Jasło walkę o punkty rozpoczęła od starcia z rzeszowianami. Wynik 2:1 pozwolił jaślanom zapisać na swoim koncie komplet punktów. Na listę strzelców po stronie AP wpisali się Wiktor Fara oraz Łukasz Kowalski. Podopieczni trenera Janusza Sokołowskiego poszli za ciosem wygrywając wszystkie pozostałe sobotnie mecze. W pokonanym polu pozostawili Igloopol Dębicę (2:1), Stal Mielec (3:2) oraz Karpaty Krosno (2:0). Z kompletem 12. punktów AP kończyła sobotnie zmagania na pozycji lidera turniejowego zestawienia. Podium uzupełniały ekipy Igloopolu Dębica i Tarnovii Tarnów. Wszystko wskazywało na to, że to właśnie pomiędzy tymi zespołami rozstrzygną się losy zwycięstwa w całym turnieju.

W jednym z niedzielnych meczów Igloopol Dębica pokonał Karpaty Krosno 5:3/fot. Marcin Dziedzic 

Młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła z Jasła już w swoim pierwszym niedzielnym spotkaniu nieco skomplikowali sobie sytuację w turniejowej tabeli ulegając 1:2 drużynie Orląt Kielce. Warto znaczyć, że swoje spotkania wygrał zarówno Igloopol Dębica, jak również Tarnovia Tarnów. W kluczowym dla losów rywalizacji spotkaniu z tarnowianami gospodarze turnieju zmuszeni byli przełknąć gorycz porażki, przegrywając 0:3. Na osłodę jaślanom musiało wystarczyć wysokie zwycięstwo nad Beskidzką Akademią Piłkarską 5:0. Niedziela należała zdecydowanie do Igloopolu Dębica i Tarnovii Tarnów, które to drużyny wygrały swoje wszystkie z zaplanowanych na drugi dzień turnieju spotkań.

Ostatecznie triumf należał do drużyny Igloopolu Dębica. Podium uzupełniły: Tarnovia Tarnów i AP Czarni Jasło. Szczegółowe wyniki turnieju Spring Cup U-15 przentują się następująco.

 1. Igloopol Dąbica – 18 pkt
 2. Tarnovia Tarnów – 16 pkt
 3. AP Czarni Jasło – 15 pkt
 4. Orlęta Kielce – 9 pkt
 5. Karpaty Krosno – 7 pkt
 6. SMS Stal Mielec – 7 pkt
 7. SMS Resovia Rzeszów
 8. Beskidzka Akademia Piłkarska

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Nagrody trafiły także do najlepszych zawodników turnieju. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Konrad Madej (Tarnovia Tarnów). Tytuł króla strzelców powędrował do Patryk Cyganowskiego (Igloopol Dębica). Najlepszym bramkarzem z kolei został Patryk Łakomiec (Orlęta Kielce).

Już w najbliższy weekend w Jaśle zostanie rozegrany kolejny turniej w ramach Spring Cup. Tym razem w szranki staną zespoły U-14.    

MD    

Napisany dnia: 16.03.2021, 12:11
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Natural Born Leader
dnia 16.03.2021, 12:35
Ocena
komentarza:
-5
[Komentarz nie na temat]
@ manek
dnia 16.03.2021, 12:59
Ocena
komentarza:
8
Gratulacje dla Organizatorów,drużyny i trenera. Brawo Panowie widac progres organizacyjny w klubie z ul. Śniadeckich.Tak trzymac i nie przejmowac sie hejterami i złosliwcami,których w tym zapyziałym miasteczku jest na pęczki.
@ łodyniec
dnia 16.03.2021, 20:47
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Ghhhhh
dnia 17.03.2021, 11:10
Ocena
komentarza:
4
Może nawiąże się do tradycji gdzie na turnieje młodzieżowe przyjeżdżały naprawdę nieźle marki a nie tylko drużyny z naszego podkarpackiego podwórka. Krok po kroku,może nawiążemy do wspaniałej młodzieży jaka zawsze mieliśmy jeśli chodzi o piłkę nożną.
@ marek c
dnia 17.03.2021, 13:53
Ocena
komentarza:
6
Hmm na tym turnieju były druzyny spoza Podkarpacia jak widzę a co do obsady turniejów i samej organizacji to myslę że skoro Burmistrz tak ,,hojnie'' obdarował dotacja klub Czarni Jasło to gdyby ktos nie pamietał jest to o ponad 100 tys .mniej jak dotacja miejska dla Czarnych w 2010 roku to cudem jest że ludzie z klubu w ogóle cokolwiek robią dla dzieciaków i staraja sie żeby to wszystko nie upadło. Żeby przyjeżdzały konkretne drużyny potrzeba bogatych sponsorów i zainteresowanie Miasta promocja Jasła poprzez sport.
@ Natural Born Leader
dnia 17.03.2021, 11:25
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ czarny
dnia 17.03.2021, 15:36
Ocena
komentarza:
-1
Szkoda tego wszystkiego, bo i tak zaraz dzieciaki rozejdą
się do innych miast, co zresztą nie dziwi.
@ do czarny
dnia 18.03.2021, 17:23
Ocena
komentarza:
7
Po to powstala akademia przy Czarnych zeby ich jak najmniej lub coraz mniej odchodzilo i budowalo podwaliny pod wyzszy poziom pilki w Jasle. A Ci co i tak odejda i sie rozwiną to chyba nie ma czego byc szkoda tylko trzeba sie cieszyc :)
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Remont drogi wewnętrznej przy ul. Szopena w Jaśle. Tylko na części miejskiej

  Droga wewnętrzna przy ul. Szopena w Jaśle wymaga pilnego remontu. Mieszkańcy osiedla oraz osoby przyjeżdżające do pobliskiej poradni często zwracały uwagę na jej fatalny stan. Z trzech właścicieli drogi pozostało tylko miasto, które wyłoniło już wykonawcę robót. Na dniach zostanie podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle. Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia br.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Agresywny mężczyzna uderzył 13-latka w twarz. Poruszał się samochodem na tablicach RJS

  W minioną niedzielę kilkanaście minut przed godziną 21. na stacji Orlen w Krakowie nieznany mężczyzna podszedł do 13-letniego chłopca, po czym uderzył go dwukrotnie w twarz wykrzykując w jego stronę wulgaryzmy. Napastnik wsiadł do samochodu na tablicach rejestracyjnych RJS i odjechał. Sprawa trafiła na policję.

 • Zamawiaj domowe obiady u "Wojtka" w obniżonych cenach!

   

  Bar mleczny u „Wojtka” nie przestaje myśleć o swoich klientach. Dlatego też, wciąż obowiązują nowe, obniżone ceny dań przy odbiorze osobistym oraz na dowóz! Pyszne potrawy kuchni domowej z łatwością można zamówić on-line lub w barze przy ul. 3 Maja 101. 

 • Burmistrz otrzymał absolutorium i wotum zaufania od Rady Miejskiej Jasła

  Absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu oraz wotum zaufania po debacie nad raportem o stanie miasta otrzymał Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Sesja, na której podjęte zostały stosowne uchwały, odbyła się 21 czerwca.

 • Gmina Tarnowiec ma nowego wójta. Wiktor Barański złożył ślubowanie

   

  Wiktor Barański odebrał w poniedziałek zaświadczenie o wyborze wójta gminy Tarnowiec. Złożył także ślubowanie, przekonując, że podczas swojej kadencji będzie dążył do tego aby łączyć, a nie dzielić. Losy przedterminowych wyborów, które odbyły się 13 czerwca bieżącego roku, rozstrzygnęły się już w pierwszej turze głosowania.

 • 19-latek wszedł na basen po godzinach otwarcia. Doznał urazu kręgosłupa

  Wczoraj około godziny 23. na terenie basenu otwartego w Jaśle doszło do wypadku. 19-letni jaślanin, który wszedł na teren pływalni po godzinach otwarcia najprawdopodobniej wskoczył do wody na główkę w rejonie zjeżdżalni. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

 • Gmina Osiek Jasielski sprzeda dwie atrakcyjne działki

   

  Wójt Gminy Osiek Jasielski informuje, że ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Osiek Jasielski, położonych w miejscowości Załęże. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego położone są w terenie zabudowy techniczno-produkcyjnej. Nieruchomości znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji, posiadają dojazd do drogi powiatowej Dębowiec - Osiek Jasielski.

 • OSP z Trzcinicy prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej

  W minioną sobotę w Nowej Białej na Podhalu ogień strawił 25 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Ponad 100 osób straciło dach nad głową. Straty są ogromne a lista potrzeb jeszcze większa. Strażacy z OSP Trzcinica mając w pamięci ubiegłoroczną ogromną pomoc napływającą zewsząd po powodzi błyskawicznej zorganizowali zbiórkę materiałów budowlanych dla pogorzelców...

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105