Awans młodziczek z UKS Gimnazjum Dębowiec do najlepszej ósemki w województwie
W niedzielę 19 stycznia na hali sportowej w Dębowcu odbył się ostatni turniej ligowy grupy 2 młodziczek z udziałem zespołów z Jasła, Łańcuta, Jarosławia i Dębowca, którego stawką był awans do rundy finałowej rozgrywek wojewódzkich. Dobrze dysponowane zawodniczki z Dębowca wygrały dwa spotkania z MKS SAN-Pajda Jarosław oraz MKS Łańcut uzyskując tym samym awans do rundy finałowej.

Wyniki poszczególnych spotkań:
UKS Gimnazjum Dębowiec - MKS SAN-Pajda Jarosław 2:0 (25:15, 25:7)
UKS MOSiR Jasło - MKS Łańcut 1:2 (25:17, 18:25, 7:15)
UKS MOSiR Jasło - MKS SAN-Pajda Jarosław 2:1 (26:24, 14:25, 17:15)
UKS Gimnazjum Dębowiec - MKS Łańcut 2:1 (20:25, 25:16, 18:16)
Osiem najlepszych zespołów z dwóch grup rozgrywkowych: Vega MOSiR Stalowa Wola, SMS UKS Szóstka Mielec, Wisłoka Dębica, MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, MKS Łańcut, MKS MOS V LO Rzeszów, UKS SAN Lesko oraz UKS Gimnazjum Dębowiec rozegra ponownie w formie turniejowej mecz i rewanż z zaliczeniem wyników z fazy zasadniczej. Trzy najlepsze drużyny awansują do rozgrywek centralnych.
Pozostałe drużyny z grupy 1 i 2 powalczą o miejsca 9-20.
Skład drużyny młodziczek: Agata Twardowska (kapitan), Klaudia Szostak, Anna Lepucka, Milena Biernacka, Anna Delimata, Klaudia Nabożny, Magdalena Mastaj (libero), Aleksandra Sławniak, Jagoda Górska, Karolina Wachel, Wioletta Samorowska oraz Karolina Pyznar.
Trener: Marcin Bolek
Uczniowski Klub Sportowy
Gimnazjum Dębowiec
www.uks-debowiec.pl
