Strona główna

Bajkowe urodziny Andersena

Napisany dnia: 26.04.2019, 07:31 , Tagi: Brak

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, znane na całym świecie, które obchodzone jest w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza, wielkiego mistrza literatury dziecięcej Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji 25 kwietnia br. na deskach Jasielskiego Domu Kultury odbyła się premiera spektaklu słowno-muzycznego na podstawie najbardziej znanej i lubianej baśni Andersena „Calineczka”.

Fotorelację można obejrzeć tutaj > FOTOGALERIA

 

Organizatorem przedsięwzięcia było Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jaśle, współorganizatorem zaś Jasielski Dom Kultury. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Jasła. Uroczystość stanowiła integralną część ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, dlatego ważnym punktem programu było głośne czytanie. Wprowadzając wszystkich w bajkowy świat zaproszeni goście przeczytali najmłodszym wiersz W. Chotomskiej pt. „Dzień dobry, Panie Andersenie”.

 

W rolę lektorów wcielili się:  Wiceburmistrz miasta Jasła Elwira Musiałowicz –Czech, Dyrektor JDK Janusz Szewczyk, jego zastępca Helena Gołębiowska, Dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle Leokadia Wróbel, Dyrektor Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle Danuta Pociask, kierownik Biblioteki Pedagogicznej Grażyna Jędryczka, bibliotekarka z MBP w Jaśle Renata Grzegorczyk, Iwona Głogowska funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Jaśle, st. sierż. Barbara Pawłowska oraz Maria Słowik i Maria Chochołek poetki regionalne z Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.  

Znakomici mali aktorzy oczarowali publiczność oraz zabrali ją w magiczny świat baśni i dźwięków. Calineczce wtórowało trio smyczkowe, zabrzmiał również flet oraz fortepian. Po scenie w rytm muzyki pląsały motylki, ptaszki, rezolutna myszka, a wszystko to w przepięknej bajkowej scenografii. Widownia z wypiekami na twarzy śledziła losy Calineczki, której historia zaczęła się od magicznego ziarenka. Muzyczny charakter widowiska, melodyjne piosenki i wartka akcja sprawiły, że przedstawienie, mimo iż momentami niepokojące, nawet przez chwilę nie przestało czarować.

 

Bajka słowno-muzyczna była doskonałą formą integracji sztuki: teatru, muzyki, plastyki, tańca, które w przepięknej oprawie oddziaływały na różne zmysły małych widzów. Organizatorzy zgodnie podkreślają, że główną ideą wspólnej realizacji projektu stało się uwrażliwienie najmłodszych odbiorców na sztukę. Sądząc po reakcji publiczności, bez wątpienia był to spektakl z dobrą wiosenną energią, który wzbudził uśmiech oraz wzruszenie, a najmłodszym udowodnił, że w życiu wcale nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym! Zapraszamy za rok w kolejną muzyczną podróż do świata baśni.

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle

Artykuł sponsorowany

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105