Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Bajkowe urodziny Andersena

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, znane na całym świecie, które obchodzone jest w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza, wielkiego mistrza literatury dziecięcej Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji 25 kwietnia br. na deskach Jasielskiego Domu Kultury odbyła się premiera spektaklu słowno-muzycznego na podstawie najbardziej znanej i lubianej baśni Andersena „Calineczka”.

Fotorelację można obejrzeć tutaj > FOTOGALERIA

 

Organizatorem przedsięwzięcia było Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Jaśle, współorganizatorem zaś Jasielski Dom Kultury. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Jasła. Uroczystość stanowiła integralną część ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, dlatego ważnym punktem programu było głośne czytanie. Wprowadzając wszystkich w bajkowy świat zaproszeni goście przeczytali najmłodszym wiersz W. Chotomskiej pt. „Dzień dobry, Panie Andersenie”.

 

W rolę lektorów wcielili się:  Wiceburmistrz miasta Jasła Elwira Musiałowicz –Czech, Dyrektor JDK Janusz Szewczyk, jego zastępca Helena Gołębiowska, Dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle Leokadia Wróbel, Dyrektor Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle Danuta Pociask, kierownik Biblioteki Pedagogicznej Grażyna Jędryczka, bibliotekarka z MBP w Jaśle Renata Grzegorczyk, Iwona Głogowska funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Jaśle, st. sierż. Barbara Pawłowska oraz Maria Słowik i Maria Chochołek poetki regionalne z Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.  

Znakomici mali aktorzy oczarowali publiczność oraz zabrali ją w magiczny świat baśni i dźwięków. Calineczce wtórowało trio smyczkowe, zabrzmiał również flet oraz fortepian. Po scenie w rytm muzyki pląsały motylki, ptaszki, rezolutna myszka, a wszystko to w przepięknej bajkowej scenografii. Widownia z wypiekami na twarzy śledziła losy Calineczki, której historia zaczęła się od magicznego ziarenka. Muzyczny charakter widowiska, melodyjne piosenki i wartka akcja sprawiły, że przedstawienie, mimo iż momentami niepokojące, nawet przez chwilę nie przestało czarować.

 

Bajka słowno-muzyczna była doskonałą formą integracji sztuki: teatru, muzyki, plastyki, tańca, które w przepięknej oprawie oddziaływały na różne zmysły małych widzów. Organizatorzy zgodnie podkreślają, że główną ideą wspólnej realizacji projektu stało się uwrażliwienie najmłodszych odbiorców na sztukę. Sądząc po reakcji publiczności, bez wątpienia był to spektakl z dobrą wiosenną energią, który wzbudził uśmiech oraz wzruszenie, a najmłodszym udowodnił, że w życiu wcale nie trzeba być dużym, by dokonać wielkich czynów i stać się kimś naprawdę wyjątkowym! Zapraszamy za rok w kolejną muzyczną podróż do świata baśni.

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 26.04.2019, 07:31
 • Figura Chrystusa góruje nad miastem

  Figura Chrystusa Króla Wszechświata stanęła na wzgórzu przy ul. Na Kotlinę w Jaśle. Rzeźba została postawiona na ośmiometrowym cokole już w ubiegłym tygodniu.

 • Szykujcie się na świetną zabawę! Już jutro otwarcie kręgielni INDYGO

 • Projekty szkoleniowe ze stażami!

 • Szykują się kolosalne podwyżki za śmieci!

  Miasto zaproponowało nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Jaśle. Opłata ma wzrosnąć dwukrotnie. Co jest tego przyczyną? Z analiz przygotowanych przez urzędników wynika, że jaślanie wytwarzają coraz więcej odpadów, a firmy odbierające śmieci podniosły ceny za świadczoną usługę.

 • „Ekonomik” ma ściankę wspinaczkową

   

  W Zespole Szkół nr 4 w Jaśle, popularnym „Ekonomiku”, powstała ścianka wspinaczkowa. Służyć ma nie tylko uczniom szkoły, lecz wszystkim tym, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas korzystając z pierwszego w powiecie jasielskim obiektu tego typu. Koszt zakupu i montażu ścianki wyniósł ponad 180 tys. zł.

 • KBBistro skończyło roczek!

   

  Czas biegnie. Dokładnie rok temu pojawiliśmy się w mieście, aby nieprzerwanie dostarczać Waszym podniebieniom kulinarnych wrażeń.  Widzimy to każdego dnia, kiedy wracacie do nas, aby delektować się naszymi sławą owianymi burgerami i nie tylko. 

 • Motomikołaje znów w akcji! Paczki trafiły do ponad tysiąca dzieci

   

  Organizatorzy MOTOMIKOŁAJEK od kilku już lat uszczęśliwiają dzieci wręczając im prezenty. Dzięki darczyńcom, w tym roku paczki trafiły do ponad tysiąca dzieciaków. W Dębowcu i Jaśle na spotkanie z mikołajem przybyły setki osób.

 • Piękno świątecznych podarunków

   

  Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dzielimy się z bliskimi radością zapominając o codziennych troskach. 

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105