Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Baśniowi globtroterzy zakończyli podróż

0

Wspólne podróże po baśniowej mapie świata zgromadziły 500 dzieci i prawie 100 rodziców.  Tradycyjnie zaczynaliśmy od czytania. Poznaliśmy baśnie obu Ameryk, Azji, Afryki i Europy. Zainspirowani opowieściami, wędrowaliśmy przez historię, kulturę i sztukę różnych krajów.

W Oddziale dla Dzieci podążaliśmy szlakami Indian i traperów, słuchając opowieści o magicznych zwierzętach, indiańskich księżniczkach, szamanach i zaginionych miastach. Stworzyliśmy etniczną biżuterię i barwne pióropusze. Zbudowaliśmy azteckie miasto i wymyślaliśmy własne opowieści oraz wzięliśmy udział w Pikniku Sieciaków. Na ostatnim spotkaniu dotarliśmy do mapy indiańskiej wioski, która – po wielu trudnych zadaniach – doprowadziła nas do ukrytego skarbu.

W Filii nr 1 przemierzyliśmy stepy Mongolii, spacerowaliśmy po Wielkim Chińskim Murze, zachwyciły nas indyjskie tatuaże i stroje. Czas szybko mijał przy zabawach zapożyczonych od azjatyckich dzieci.

W Filii nr 2 podróżując przez Europę spotkaliśmy żabiego Księcia, wróżki spełniające marzenia, rozbójnika Rumcajsa i Pinokia. Stworzyliśmy galerię baśniowych postaci, ślimaki ze sznurka i angielskie zamki.

W Filii nr 3 prowadzeni przez Murzynka Bambo, Czarownicę Karabę i ptaka szczęścia, odkrywaliśmy tajemnice Czarnego Lądu. Owocem naszych podróży były afrykańskie maski, własnoręcznie przygotowane kosmetyki pięknej Aszanti i lapbook, w którym zebraliśmy nasze odkrycia i wspomnienia.

 Pożegnaliśmy się z żalem, ale pozostały wspomnienia i emocje towarzyszące wspólnym spotkaniom za które bardzo dziękujemy.

Dla Igora największą frajdą były indiańskie zabawy. Rozentuzjazmowany i energiczny

w trakcje pierwszego wakacyjnego spotkania przyznał, że: Biblioteka stała się prawdziwą indiańską wioską! Na pytanie czy będzie wspólnie podróżował z małymi globtroterami odpowiedział bez wahania – Codziennie! Martina i Alessandra z kolei chciały się upewnić czy w przyszłym roku też będą w bibliotece tak ciekawe zajęcia.

Spotkania w bibliotece w których staramy się uczestniczyć jak najczęściej, to dla nas moc przygód, mnóstwo radości, wiele emocji i dużo dobrych książek dla dzieci, które zainspirowani zajęciami wypożyczamy i czytamy, by jeszcze raz przypomnieć sobie jak świetnie można się bawić – dodała Katarzyna Skicka-Such, mama Igora.

Wakacyjne zajęcia dla dzieci cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, choć ograniczała nas ciasnota lokalowa – powiedziała Małgorzata Piekarska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Dzięki wielu umiejętnościom i zaangażowaniu bibliotekarzy, mimo braku dodatkowych środków finansowych na przygotowanie atrakcyjnych wycieczek czy zatrudnienie firm zewnętrznych, zorganizowano wiele kreatywnych i interesujących spotkań, za co bardzo dziękuję pracownikom Biblioteki, a szczególnie: Magdalenie Chart, Katarzynie Zwolińskiej, Annie Gubernat-Rutanie, Elżbiecie Gajeckiej, Wiesławie Warchoł, Renacie Grzegorczyk, Annie Zabłockiej oraz Annie Kozioł.

MBP w Jaśle

Napisany dnia: 02.09.2014, 12:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ruszyły remonty dróg osiedlowych na terenie Jasła

   

  Ostatni kwartał każdego roku to czas, w którym na jasielskich osiedlach rozpoczynają się remonty osiedlowych dróg. Na ten cel, władze miasta przeznaczyły w bieżącym roku kwotę 301 tys. zł. Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105