Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Będzie reprezentować Polskę w Pekinie

11
W ogłoszonym niedawno składzie olimpijskim reprezentacji Polski - Pekin 2008 znalazła się zawodniczka z naszego rejonu Jolanta Wójcik. Jest ona zawodniczką ULKS „Technik" Trzcinica, który prężnie działa przy szkołach sportowych (Gimnazjum Sportowe, Sportowe Liceum  Ogólnokształcące)  w  Zespole  Szkół w   Trzcinicy.    Jolanta    Wójcik    pobiegnie w sztafecie 4 x 400m.

Obecnie jest w szczytowej formie. Pobiła swój rekord życiowy i kwalifikując się do kadry olimpijskiej uzyskała  jednocześnie  szósty  wynik  w  świecie i trzeci w kraju.
 

 

  


Jola trenuje biegi średnie specjalizując się w biegu na 400m. W okresie nauki   w   Sportowym   Liceum   Ogólnokształcącym   w   Zespole   Szkół w Trzcinicy zdobyła  siedem  medali  w  zawodach rangi  Mistrzostw  Polski w  swojej  koronnej  dyscyplinie  (3  brązowe  w 2000, 2001 i 2002r. i 4 złote w 2001, 2002, 2003, 2004r.). Ostatni jej sukces to brązowy medal na Mistrzostwach Polski w lipcu 2008 r.

 


W okresie nauki w szkole jej trenerami byli Kazimierz Świerzowski do 1999 roku i Tomasz Socha do 2004 roku. W okresie studiów na AWF w Krakowie trenowała pod kierunkiem Lecha Slomonowicza.  

 

Obecnie sztafeta, w której występuje Jola Wójcik, klasyfikuje się na 8 pozycji w świecie i ma realne szanse w walce o medal olimpijski. Gratulujemy Joli powołania do reprezentacji Polski życząc sukcesów na występach w Pekinie.

 

Powiat Jasło 

Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Martyn
dnia 22.07.2008, 20:06 · Zgłoś
no i spełniło sie jej marzenie:) ciekawe czy koledze z Technika Trzcinica zostawisz autograf:) trzymam kciuki i nie mogę sie startu doczekać:)
Odpowiedz
0
@ Dolcio
dnia 22.07.2008, 13:54 · Zgłoś
Wielkie Gratki i trzymam kciuki !!!!
Odpowiedz
0
@ on
dnia 22.07.2008, 12:53 · Zgłoś
krzysia wielbicielka to jom chfali
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 22.07.2008, 07:44 · Zgłoś
widze ze sie cos dzieje.Czarni Jasło Potęga,Cracovia pozdroB)
Odpowiedz
0
@ lKoleżanka z ULKS Technik Trzcinica
dnia 22.07.2008, 00:53 · Zgłoś
Jola wielkie gratulacje-pamiętam Twoje pierwsze kroki pod okiem trenera Świerzowskiego, potem Sochy-a teraz prosze prosze!!!!!!!!!!!!! Trzymam kciuki!!!
Odpowiedz
0
@ LN
dnia 21.07.2008, 21:47 · Zgłoś
W przeciwieństwie do Joli "Powiat Jasło" nie zadał sobie trudu by napisać prawdę:

błąd nr1. "... kwalifikując się do kadry olimpijskiej uzyskała jednocześnie szósty wynik w świecie i trzeci w kraju."

Jola legitymuje się 5 wynikiem w kraju, a sztafeta RP 4x400m bez udziału Joli zajmuje 9 miejsce w świecie. :
1) 51.99 JESIEŃ Anna 78 AZS-AWF Warszawa 2008-06-15 Warszawa
2) 52.12 BEJNAR Monika 81 AZS-AWF Warszawa 2008-07-05 Szczecin
3) 52.18 PROKOPEK-JANÁČEK Grażyna 77 AZS-AWF Warszawa 2008-07-05 Szczecin
4) 52.45 KARPIESIUK Agnieszka 82 AZS-AWFiS Gdańsk 2008-06-15 Warszawa
5) 52.52 WÓJCIK Jolanta 84 Technik Trzcinica 2008-07-05 Szczecin

pod poniższym linkiem jest ranking sztafet 4x400m
http://iaaf.org/statistics/toplists/inout=O/age=N/season=2008/[...]=W/all=n/legal=A/disc=4X4/detail.html

błąd nr2."Jola trenuje biegi średnie specjalizując się w biegu na 400m."

Bieg 400m w którym specjalizuje się Jola jest biegiem sprinterskim a nie średnim.

błąd nr 3. "W okresie studiów na AWF w Krakowie trenowała pod kierunkiem Lecha Slomonowicza."

Trener nazywa się SALAMONOWICZ.

Nieźle "Powiat Jasło" jak na kilkanaście linijek tekstu. A poza tym to Jola w "szczytowej formie" nie JEST tylko BĘDZIE

P.S.
REKORDY ŻYCIOWE JOLANTY WÓJCIK
http://pzla.pl/admin/rekordy_popup.php?zawodnik_id=1152&co=rekordy
Odpowiedz
0
@ olcia
dnia 21.07.2008, 21:38 · Zgłoś
Brawo Jolka! Brawo Trzcinica!:)
Odpowiedz
0
@ LN
dnia 21.07.2008, 20:58 · Zgłoś
Jolka Jolka ... po prostu GRATULACJE!!!
Odpowiedz
0
@ wojtas
dnia 21.07.2008, 13:05 · Zgłoś
gratulacje i życze POWODZENIA!!! JASEŁKO
Odpowiedz
0
@ Krzyś
dnia 21.07.2008, 12:16 · Zgłoś
Gratulacje i powodzenia:)
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 21.07.2008, 12:13 · Zgłoś
brawo, wiecej takich osób ;)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.