Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Berlin lat 20. w JDK

3

Miejsce gdzie zacierają się granice pomiędzy światem żywych i umarłych, to bar „Berlin czwarta rano”. Przybliżyli je widzom przybyłym do Jasielskiego Domu Kultury aktorzy teatru Roma, podczas ostatniego spektaklu z cyklu jasielskich Jesiennych Spotkań z Teatrem. Pełna lekko pieprznego humoru opowieść przypadła do gustu publiczności.

„W Berlinie tańczy z Tobą śmierć”  - tymi słowami rozpoczyna się muzyczna opowieść o nocnym życiu metropolii w latach 20.ubiegłego wieku. W barze „Berlin czwarta rano” spotykają się żywi i umarli, aby w oparach alkoholu snuć opowieści ze swojego życia. A było ich mnóstwo. Widzowie mogli poznać historię niespełnionej miłości, która trwała aż po grób, a nawet dłużej, wziąć udział w morderstwie czy poznać niełatwą pracę prostytutki. Zamawiający drinka u narratora, który był jednocześnie właścicielem baru, mogli wysłuchać opowieści terrorysty, aby za chwilę zanurzyć się w ramionach kobiety niespełnionej.

Mnogość opowieści i postaci przewijających się przez scenę była imponująca. Spędzając czas w barze napotkać można było ludzi groteskowych, nieszczęśliwych, szalonych. Wyzwaniu sprostali odtwórcy tych ról Katarzyna Zielińska, Anna Głogowska, Kacper Kuszewski i Rafał Maserak. Aktorzy znakomicie oddali klimat piosenek z tamtych lat. Na spektakl złożyło się 16 songów napisanych przez najwybitniejszych twórców niemieckiego kabaretu: Friedricha Hollaendra, Mischy Spoliansky'ego, Kurta Tucholskiego. Stanowiły one punkt wyjścia do opowieści muzycznej, w której wybrane wątki narracje ukazywane są poprzez taniec. W tak doborowej obsadzie śmiało można zamówić następną kolejkę. 

Partnerami wydarzenia byli: Grupa Lotos, Polska Spółka Gazownicza oraz Burmistrz Miasta Jasła.

pch (JDK)

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
9
@ widzka
dnia 14.12.2013, 14:52 · Zgłoś
Śmiesznie zabrzmi, ale czy Chore Państwo było na jakiejś sztuce ostatnio w JDK? Czy Ono było na jakiejś innej imprezie? Jak nie to rozmowa jest jak ze ślepym o kolorach:-))) Byłam na wielu spektaklach i koncertach i sala pękała w szwach! Spektakle wykupione już w połowie roku a koncerty za zeta czy 10 zł nie mieściły wszystkich chętnych (np. Kobranocka). Jeżeli celem do którego mają trafić argumenty jest tylko Chore Państwo to mogą być problemy, przyznaję, niektórzy są odporni na wiedzę i logiczną argumentację:-))) Cieszy jednak fakt, że pomijając cały jad wypowiedzi i złośliwość przyznaje Ono, że ekipa JDK troi się i dwoi:-))) Tego Im gratuluję bo robią imprezy dla wszystkich, młodych, starszych, milusińskich, tych z kasą i tych ze zł w kieszeni! Pozdrawiam!
Odpowiedz
10
@ Ogarnij się
dnia 14.12.2013, 17:00 · Zgłoś
Droga Widzko, ten, który się ukrywa pod nazwą Chore Państwo, sam jest chory! On tylko szuka zaczepki. Prawdopodobnie szukał mnie (wie, że lubię uczestniczyć w życiu kulturalnym naszego miasta), bo myślał, że tak, jak wcześniej będę mu odpisywać. Mógłbym Ci podać tytuły artykułów, pod którymi Chore Państwo zamieszczał swoje posty, ale wystarczy to, co wypocił tutaj - wszystko jest w tym samym tonie - biedny pokrzywdzony Chore Państwo i reszta elyty. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią całkowicie. Pozdrawiam wszystkich ludzi uczestniczących w imprezach organizowanych przez JDK, zawsze jest odjazdowo!
Odpowiedz
-14
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 12.12.2013, 21:18 · Zgłoś
Dwoicie się i troicie w tym "całym JDK-u" , aby pokazać zasadność Waszych "imprez kulturalnych" - ale ja zapytam dla kogo są te przedsięwzięcia, czy tylko dla wąskiej grupki "elyt" i ich rodzin, lub mających darmowe {sponsorowane przez podatników wejściówki} - pokażcie tę widownię wypełnioną po brzegi.
A może te działania to pokazanie zasadności "projektu przebudowy zakładu pracy" za 16milionów - tylko jakoś te argumenty nie trafiają do celu...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.