Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Biecz zmodernizował dworzec kolejowy. Kiedy przyjdzie czas na Jasło?

87

W Bieczu oddano do użytku zmodernizowany budynek dworca kolejowego wraz z centrum przesiadkowym. Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 2 mln zł. Inwestycji przyglądał się Ryszard Pabian, burmistrza Jasła. Czy dworzec w Jaśle w przyszłości również doczeka się kompleksowego remontu?

Sąsiedni Biecz od ubiegłego piątku może cieszyć z oddanego do użytku centrum przesiadkowego zlokalizowanego przy linii kolejowej 108 łączącej między innymi Jasło z Bieczem i Gorlicami. Inwestycja, której wartość opiewa na kwotę 2 353 284,40 zł zrealizowana została dzięki wykorzystaniu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. O jej istocie mówił podczas uroczystego otwarcia centrum przesiadkowego wraz z dworcem kolejowym Mirosław Wędrychowicz, burmistrz Biecza – Istotą tego węzła jest to, aby przesiąść się z pojazdu prywatnego do pojazdu komunikacji publicznej, autobusu bądź też pociągu. Oprócz dworca, który straszył i znajdował się w katastrofalnym stanie przebudowane zostały tutaj szalety. Powstał parking z 42 miejscami dla samochodów. W węźle przesiadkowym znajduje się również 12 miejsc dla rowerów. Powstały wiaty przystankowe i zajezdnia dla autobusów, której do tej pory Biecz nie miał. Osoby niepełnosprawne będą miały możliwość skorzystania ze stanowiska informacyjnego. Wartością dodaną jest oczywiście wystawa, na którą składają się eksponaty związane z historią kolejnictwa  – wyjaśnia.

Mirosław Wędrychowicz

Władze samorządowe Biecza liczą na to, że inwestycja polegająca na budowie centrum przesiadkowego wraz z modernizacją budynku dworca kolejowego stanowić będzie impuls dla zwiększenia liczby połączeń kolejowych łączących miasto nie tylko z innymi miastami województwa małopolskiego, lecz również z ośrodkami miejskimi położonymi na obszarze województwa podkarpackiego.

Współczesne losy dworców kolejowych w Bieczu i Jaśle są niemal bliźniacze. W obu przypadkach, bowiem władze samorządowe wymienionych wyżej miast nabyły dworce kolejowe oraz działki znajdujące się w jego bezpośrednim sąsiedztwie od Polskich Kolei Państwowych S.A. Różnica polega jednak na tym, że mieszkańcy Biecza i okolic już dziś mogą cieszyć się z nowoczesnego centrum przesiadkowego wraz z poddanym kapitalnemu remontowi dworcem. Jego modernizacja pozwoliła przywrócić mu jego pierwotną funkcję. Teraz podróżni w komfortowych warunkach mogą oczekiwać na przyjazdy i odjazdy pociągów. W Jaśle jest to na obecną chwilę niemożliwe. Dworzec wciąż pozostaje niedostępny dla podróżnych, choć miasto zapewnia, że ma pomysł na realizację węzła przesiadkowego, który stanowi szerszą koncepcję przywrócenia funkcjonalności dworca oraz jego otoczenia w perspektywie pobudzenia transportu pasażerskiego, zarówno kolejowego jak również drogowego. W Bieczu, mówił o tym Ryszard Pabian, burmistrza Jasła – Mamy pewne pomysły, co do zmian w zakresie węzła przesiadkowego. On cały czas egzystuje będąc obecnym w zapisach naszego lokalnego programu rewitalizacji. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na znaczącą kwestię, otóż tutaj, w Bieczu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego były środki na tego typu działania. U nas takich niestety nie ma. Dzisiaj trudno zatem powiedzieć jak ten montaż finansowy będzie wyglądał. Jeżeli pojawi się jednak możliwość ubiegania się o dofinansowanie nie omieszkamy z takiej okazji skorzystać. W związku z tym, że w rejonie dworca kolejowego w Jaśle znajduje się także dworzec autobusowy infrastruktura przesiadkowa będzie miała charakter zintegrowany. Stąd też zakładamy, że znajdzie się tam miejsce do parkowania samochodów osobowych, czy też miejsce przeznaczone dla ekologicznych środków transportu, jak np. hulajnogi elektryczne, rowery. Na to wszystko potrzebne są niemałe środki. Miasta na całkowite pokrycie wydatków inwestycyjnych nie stać – przekonuje.   

W środku Ryszard Pabian

Kompleksowa modernizacja dworca kolejowego w Jaśle wraz z budową centrum przesiadkowego wydaje się być melodią przyszłości. Nie oznacza to jednak, że już teraz na samym dworcu i w jego obrębie nic się nie dzieje. W grudniu ubiegłego roku Miasto Jasło zrealizowało inwestycję polegającą na rozbiórce trzech budynków: dwóch budynków transportu oraz budynku WC. Teren, na którym znajdowały się wspomniane obiekty został następnie utwardzony. Dziś kierowcy parkują tam swoje samochody.

Miasto przymierza się również do wykonania drobnych prac w ramach dostosowania budynku dworca do potrzeb podróżnych – Obecnie przymierzamy się do przygotowania sanitariatów i małej poczekalni, z których mogliby korzystać podróżni – wyjaśnia Ryszard Pabian. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Przebudowa obejmuje istniejące pomieszczenia usytuowane w narożniku północno-wschodnim budynku. W jej ramach powstaną następujące pomieszczenia: WC męski, WC damski, pomieszczenie dla karmienia i przewijania dzieci, pomieszczenie na sprzęt porządkowy, wiatrołap. Wszystko to o łącznej powierzchni użytkowej 20,66 m kw. Pomieszczenia przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dostępne będą z peronu kolejowego i z budynku dworca, w godzinach, w których będzie on czynny.

Wciąż ważą się losy dworca jako całego obiektu. Ryszard Pabian nie wyklucza, że jego modernizacja zostanie oparta o partnerstwo publiczno-prywatne – Pomysły mówiące o rozwiązaniu polegającym na zastosowaniu partnerstwa publiczno-prywatnego również się pojawiają. Rozmowy w tym zakresie są prowadzone. W ramach tej koncepcji może pojawić się podmiot prywatny, inwestor, który miałby gotową koncepcję wykorzystania tego budynku do własnych potrzeb. Obecnie potoki podróżnych nie są już tak duże jak kiedyś. Utrzymywanie tak dużego obiektu tylko i wyłącznie pod kątem obsługi podróżnych nie ma obecnie uzasadnienia. Stąd pomysł, aby również w inny sposób zagospodarować to miejsce – mówi burmistrz Jasła.  

O tym, że realizacja inwestycji polegającej na budowie „Centrum Komunikacyjnego Jasło” znacząco wzmocniłaby pozycję Jasła na mapie połączeń kolejowych przekonany jest Adam Filar, społecznik, pasjonat kolei i koordynator kampanii KochamKolej.pl – Jasło zasługuje na to, żeby dworcowi kolejowemu przywrócono jego pierwotną funkcję. Projekt budowy centrum przesiadkowego jest istotny nie tylko dlatego, że zmieni krajobraz miasta i poprawi komfort podróżowania. Równie istotnie wpłynąć może na poprawę koniunktury w zakresie przywracania połączeń kolejowych na Podkarpaciu. Wierzę, że zmodernizowany dworzec stanie się argumentem, dzięki któremu pozycja Jasła na mapie połączeń kolejowych stanie się zdecydowania mocniejsza. Wszelkie starania tego typu mogą okazać się jednak nic nieznaczące, jeżeli rewizji nie ulegnie polityka władz samorządowych województwa podkarpackiego w zakresie planowania i realizacji transportu kolejowego pasażerskiego. Symptomatyczny w tej materii wydaje się brak w rozkładzie jazdy pociągów, które z powodzeniem mogłyby kursować pomiędzy stolicą województwa a Bieczem i Gorlicami. Na tym odcinku nie są obecnie prowadzone żadne prace modernizacyjne. Nic nie stoi, więc na przeszkodzie, aby takie połączenia uruchomić  – przekonuje.

Adam Filar

MD

Napisany dnia: 14.05.2019, 13:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Wiosna Biedronia
dnia 14.05.2019, 13:50
Ocena
komentarza:
52
Mamy posła i Panią senator. Wybory parlamentarne w październiku.
@ waldek
dnia 14.05.2019, 14:21
Ocena
komentarza:
-1
Acha czyli to Oni mają składać projekty na inwestycje w Jaśle a następnie je popierać, bardzo ciekawa opcja. Do biura poselskiego z Ratusza jest odpowiednio 100 i 300 metrów. Rozumiem ze to dystans nie do przebycia przez 4 lata przez jaśnie nam panująca władzę w Jaśle.
@ Bhp
dnia 14.05.2019, 14:33
Ocena
komentarza:
0
Staje się faktem ,ze zmieniono trasę łącznika kolejowego przez Przysieki do szebni...Oatal się nam ino hamulcowy i przekladdniowy tego łącznie KS .Dobre i to dla Jasła
@ stary
dnia 14.05.2019, 14:51
Ocena
komentarza:
24
całe jasło to duży plac budowy,buduja się nowe bloki i zakłady dworzec musi chwilkę poczekać dziwi tylko że wybory nadchodzą a o zaporze w Kątach cisza,
@ tictac
dnia 14.05.2019, 14:52
Ocena
komentarza:
5
Pewny mój głosi ma senator Kogut,który oczyszczony opierzont gotowy do walki
@ Do Waldek
dnia 14.05.2019, 15:45
Ocena
komentarza:
2
Tak się składa że Zajocowa i Rzonca wystawili innego kandydata zamiast Pabiana
@ ABSOLWENT
dnia 14.05.2019, 15:49
Ocena
komentarza:
6
Nadeszła wielkopomna chwiła,,,
@ dd
dnia 14.05.2019, 16:50
Ocena
komentarza:
14
Na posla. Bruksela też potrzebuje zapory w Kątach Brukselskich, obwodnicy Kolaczyc Brukselskich, sponsora Czarnych Brukselskich itp. chacha
@ Super
dnia 14.05.2019, 17:55
Ocena
komentarza:
1
Nasz Burmistrz Jest Wielki.
@ git
dnia 14.05.2019, 18:12
Ocena
komentarza:
5
nie da się ukryć...choćby chciał
@ PLUS=/+MINUS
dnia 14.05.2019, 20:58
Ocena
komentarza:
10
Do"Super'
On jest nie Wielki,a wysoki,a to jest całkiem co innego.
Jak będzie WIELKI to JASŁO też będzie WIELKIE
@ Strup
dnia 14.05.2019, 22:21
Ocena
komentarza:
3
Zepchnijcie spychem tego strupa i wybudujcie coś porządnego - polecam stronę:

https://www.gov.pl/web/infrastruktura/powstanie-20-nowych-dworcow-w-8-wojewodztwach

Reanimacja na siłę trwałej ruiny nie spełniającej żadnych warunków to pudrowanie nieboszczyka, czyli jak zrobić z dziadka kawalera.

Dobrego gospodarza nie stać na dziadostwo. Lepiej się przyglądać (nawet całą kadencję) niż utopić niebotyczną kasę w makabryłę (makbryczną bryłę) i zostawić po sobie budynek lotny niczym furmanka.
@ stasienek
dnia 15.05.2019, 07:13
Ocena
komentarza:
0
była nawet książka jak pięć jeździł koleją
@ Super do Plus
dnia 15.05.2019, 08:04
Ocena
komentarza:
1
Jest za dobry,by uporać się z "krecikami".
@ Do Stasienek
dnia 15.05.2019, 08:09
Ocena
komentarza:
3
"O psie,który jeździł koleją"-to był pies Lampo,bohater,ma pomnik,bo uratował życie dziewczynce,a sam zginął na torach,po których przemierzał tysiące kilometrów.
@ fg
dnia 15.05.2019, 12:11
Ocena
komentarza:
2
Ja go nie wybierałem nie jest mój, jestem za rozwojem miasta nie zastojem i marazmem.
@ Uj
dnia 15.05.2019, 14:36
Ocena
komentarza:
-2
Oj pecu pecu
@ Kto ma olej głowie ten idzie na kolej
dnia 14.05.2019, 13:58
Ocena
komentarza:
9
A Tarnowiec, Jedlicze, Targowiska, Milcza, Sanok, Zagórz, Łupków i linia przez Ukkraine = kiedy???
@ łodyniec
dnia 14.05.2019, 14:06
Ocena
komentarza:
42
W Jasle pkp upadlo juz dawno.
Od dawna tez karmiono was obietnicami.
Rudera stoi jak stala. A wlodarze maja sie dobrze.
Ot i tyle w temacie.
@ Leśniak
dnia 14.05.2019, 14:08
Ocena
komentarza:
20
Będa mieli jeszcze lepiej idą na plecach jaślan na etat do Brukseli
@ Do łodyniec
dnia 14.05.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
5
A po co dworzec jak przecież po iagi przez Jasło nie będą jeździć.Popatrzcie na plany tras modernizowanych
@ Leśniak
dnia 14.05.2019, 14:07
Ocena
komentarza:
10
A w Jaśle nie wyburzyli dworca ??? zresztą kto by tu przyjechał ??? tylko kondukt żałobny
@ Gus
dnia 15.05.2019, 17:43
Ocena
komentarza:
0
Dworca? Cos ci sie pomerdało. Wyburzono stary cuchnący kibel i pakamery w ktorych juz nikt nie pracował. Teraz przynajmniej jest parking. A remont dworca? Wyrzucanie kasy w blogo. Co i kto mialby tam robic w dobie kupna biletu przez internet czy bezposrednio w pociągu?
@ Leśniak
dnia 14.05.2019, 14:10
Ocena
komentarza:
41
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ mrX
dnia 14.05.2019, 14:20
Ocena
komentarza:
32
Burmistrz Biecza zrobił i otworzył, burmistrz Jasła ma pewne pomysły.

Przyjrzeliście się ubiegłorocznej przebudowie ulic w Bieczu? Zazdrość bierze.
@ Prdm
dnia 14.05.2019, 21:17
Ocena
komentarza:
6
Prdm przebudowało wiele ulic w bieczu tamtego roku, A 2 lata temu ulice przy której znajduje się ten właśnie dworzec.
@ a może by tak
dnia 14.05.2019, 14:39
Ocena
komentarza:
25
Przyłączyć Jasło do Biecza!
@ Dociekliwy Stefan
dnia 14.05.2019, 14:48
Ocena
komentarza:
46
Jakim cudem miasto, które nie ma u siebie senatorzyny, posła i wicemarszałek dokonało takiej rzeczy?
@ Uj
dnia 14.05.2019, 14:49
Ocena
komentarza:
19
Szczęściarze. Przynajmniej nikt ich nie wqurfia!
@ Do dociekliwy Stefan
dnia 14.05.2019, 15:46
Ocena
komentarza:
12
Dołóż kolego jeszcze Jaślanin wicepremiera Hiwina
@ Do dociekliwy Stefan
dnia 14.05.2019, 15:47
Ocena
komentarza:
7
Gowina miało być
@ do Stefana
dnia 15.05.2019, 09:10
Ocena
komentarza:
-5
Gowin jest z Krakowa a nie Jasła.
@ Adam
dnia 22.05.2019, 23:51
Ocena
komentarza:
0
Gowin jest z Hankówki, kończył I LO w Jaśle.
@ Super
dnia 14.05.2019, 14:50
Ocena
komentarza:
18
My za to mamy plac zabaw dla psów który według mnie powinien być rozbudowany bo ty lumy są tam niemiłosierne ciężko się wbić że swoim pupilkiem
@ Wiola
dnia 16.05.2019, 10:12
Ocena
komentarza:
0
Gdzie ten plac dla piesków bo nie wiem, z chęcią bym poszła ze swoim pupilkiem???
@ Dociekliwy Stefan
dnia 14.05.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
22
"Wszelkie starania tego typu mogą okazać się jednak nic nieznaczące, jeżeli rewizji nie ulegnie polityka władz samorządowych województwa podkarpackiego w zakresie planowania i realizacji transportu kolejowego pasażerskiego. Symptomatyczny w tej materii wydaje się brak w rozkładzie jazdy pociągów, które z powodzeniem mogłyby kursować pomiędzy stolicą województwa a Bieczem i Gorlicami."

Czy aby Jasło nie ma od lat swojej reprezentantki we władzach samorządowych województwa podkarpackiego?

Czy kandydowanie tej pani do parlamentu europejskiego jest próbą ucieczki od bieżących, nierozwiązanych problemów?
@ Lukrecja
dnia 14.05.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
23
Brakuje mi zdjęć dwójki pisowskich celebrytów którzy całe swoje życie poświęcili na ratowanie podkarpacia,biorąc za to wypłaty w walucie idea. Czy zapora już ukończona?
@ Szabaw
dnia 14.05.2019, 15:03
Ocena
komentarza:
10
Można by zrobić zdjęcie torów ze stacji Jasło-pokazać dla porównania [TYLKO ULE POSTAWIĆ]
@ Kk
dnia 14.05.2019, 15:49
Ocena
komentarza:
2
Dworzec Kolejowy, Zespół Szkół Technicznych i CKP elewacja wygląda fatalnie. Niech miasto jak najszybciej zrobi remont
@ dragoness
dnia 14.05.2019, 18:05
Ocena
komentarza:
10
Szkoła i CKP to problem powiatu.
@ sss3
dnia 14.05.2019, 15:51
Ocena
komentarza:
4
Biecz ma dworzec a Jasło ma kilka pociągów.
A tak poważnie to mam nadzieję, że coś rozsądnego się uda zrobić. Część dworca najlepiej byłoby wynająć na jakiś sklep czy inną komercyjną działalność to by i jakiś przychód z tego był i okolica by się ożywiła i więcej osób może by skorzystało z kolei.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 14.05.2019, 21:04
Ocena
komentarza:
3
"Jasło ma kilka pociągów"
Powinno mieć co najmniej kilka kursów tych pociągów,
Niech udowodnią,że Nasza kolej jest dobra,a może lepsza
od sieci samochodowej PKS i innej.
@ kolejarz
dnia 14.05.2019, 15:56
Ocena
komentarza:
19
Zapewne możemy liczyć na obietnicę posła Rzońcy. On obieca wszystko, teraz przed wyborami.
@ Xxx
dnia 14.05.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
15
Patrząc na pobliskie miasta jak się rozwijają i rosną w oczach.
To się zastanawiam co z Tym Jasłem!!!
Kto na tą władze głosował
@ Bezdomny
dnia 14.05.2019, 16:25
Ocena
komentarza:
3
Najlepiej byloby część dworca przeznaczyc dla bezdomnych wtedy mielibyśmy dobre miejsce do sprawdzenia hojności ludzi jak wspomagają bezdomnych.
@ Bezdomny
dnia 14.05.2019, 16:28
Ocena
komentarza:
11
W Bieczu srocze wyremontowali a w Jaśle porozwalali.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 14.05.2019, 21:05
Ocena
komentarza:
5
jedni budują
inni rujnują
@ Do Bezdomny
dnia 14.05.2019, 23:22
Ocena
komentarza:
2
Bo po czym mają sroć?
@ do huhuhhu
dnia 14.05.2019, 17:57
Ocena
komentarza:
-4
Czarni. Nie mylić z klubem 'Czarni' Jasło
@ Odyr
dnia 14.05.2019, 18:28
Ocena
komentarza:
0
Elity die pojawily...czają czy jakies miejsca pracy bendą ...bendziemy lokowac swouch..
@ Minnesota
dnia 14.05.2019, 18:32
Ocena
komentarza:
5
Najlepsze wagary ... pociagiem do Biecza za pare groszy i tanie winko na bieckich wałach
@ .
dnia 14.05.2019, 18:36
Ocena
komentarza:
8
iecz to piekne miasteczko, dbaja, wizualnie jest tam przyjemnie, maja festiwale
@ TT
dnia 14.05.2019, 18:50
Ocena
komentarza:
21
Głosu na Bogusia nie oddam. Po tylu latach lania wody niech się wreszcie zabierze za normalną robotę. Może nawet zostać murarzem albo pomocnikiem murarza.
@ dragoness
dnia 14.05.2019, 19:55
Ocena
komentarza:
13
Czeka na niego etat w szkole. Takie jest prawo.
@ Ono
dnia 15.05.2019, 02:49
Ocena
komentarza:
5
Przecierz ostatnio to nawet na pelnym etacie nie był
bo brakło mu godzin!
@ Aj wy nic nie wicie.
dnia 14.05.2019, 19:09
Ocena
komentarza:
5
W Jaśle na miejscu dworca PKP będzie KOSMODROM skąd wystartuje pierwsza misja na MARSA.
@ Aj wy nic nie wicie.
dnia 14.05.2019, 19:16
Ocena
komentarza:
4
A potem cykliczne starty na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Bajkonur czy tam jakiś inny czort idzie w odstawkę.
@ Kogut
dnia 14.05.2019, 19:16
Ocena
komentarza:
8
We wynajętym pomieszczeniu dworca może by jaja sprzedawać od kur z wolnego wybiegu
@ Nigdy
dnia 14.05.2019, 19:56
Ocena
komentarza:
6
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ ALOJZY
dnia 14.05.2019, 22:20
Ocena
komentarza:
4
To prawda.To jest rezerwat ,nie plac budowy...
@ Jaslan
dnia 14.05.2019, 19:56
Ocena
komentarza:
21
W Jasle jest kolebka PiSu. Ś.P. senator Zajac,teraz jest senatorem jego zona,jest pan Rzonca ktory jest poselm,szanowna Pani Kurowska piastuje miejsce w wojewodztwie.Wszyscy pochodza z Jasla naleza do tak uwielbianego przez jaslan PiSu . A teraz pytanie co oni wszyscy zrobili dla jasla ,okolic i jego mieszkancow? Odpowiem .NIC. Jaslo jakie bylo 20 lat temu jest takie same,moze powstalo pare pizzeri i sklepow,a tak jest wszystko bez zmian. Szkoda tylko ze ludzie daja sie nabierac na ten belgot przedwyborczy z ktorego po wyborach nic nie bedzie.
@ Towarzystwo wzajemnej adoracji
dnia 14.05.2019, 22:07
Ocena
komentarza:
3
W waszym grajdole nie ma pis-u nie ma psl-u nie ma sld nie ma po-ko nie ma lewicy nie ma prawicy. Zróbcie coś bo giniecie, niczym żaba gotowana na wolnym ogniu, nie wie że umiera.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 14.05.2019, 22:16
Ocena
komentarza:
11
"Jasło jakie było 20 lat temu jest takie samo"
Jasło 20 lat temu było przemysłowe:"Pektowin""Płyty Wiórowe""Huta Szkła""
Kolej=Stacja,Lokomotywownia,Wagonownia itp,,
Teraz mamy Mini Gamrat,Mini Hutę Szkła,jedynie "Rafineria Nafty 'LOTOS' Niegłowice
się rozwija.
U Nas w Jaśle szybciej się rozwija papier toaletowy od zakładów pracy,czyli przemysłu.
ROZWIJAJMY SIĘ.
@ Dike
dnia 14.05.2019, 22:40
Ocena
komentarza:
6
ooo tak. rafineria lotos. jest plan inwestycyjny budowy zakładu utylizacji chemicznych odpadów przemysłowych. a barany i baca się cieszą.
@ Mieszkaniec
dnia 14.05.2019, 20:07
Ocena
komentarza:
7
No wlasnie drogi Jaslanie nic nie zrobili i Cie popieram. Wszystkie miasta w kolo sie modernizuja wystarczy popatrzec na Krosno jak poszlo do przodu. A w Jasle co jest nowego? Gmach kemendy policji ktory jeszcze do gotowego daleko. A reszta pamieta dobra komune. Ehh szkoda slow na to co sie w tym Jasle dzieje trzeba uciekac gdzie indziej.
@ bobo
dnia 14.05.2019, 20:16
Ocena
komentarza:
7
czas na jasło przyjdzie jak się dwie niedziele zejdą hahahahahhaa
@ Lokalny
dnia 14.05.2019, 20:30
Ocena
komentarza:
14
Jak sie mieszkancy powiatu jasielskiego nie odetna od obecnych rzadzacych i PiSu to Jaslo nadal bedzie tkwilo w glebokiej komunie,zas inne miasta beda sie rozwijac i isc do przodu.A emeryci tu mieszkajacy beda glodowac bo ceny w sklepach dzieki PiSowi ida do gory w kosmicznym tepie, a zarobki w Jasle maja duzo do zyczenia.
@ yozef
dnia 14.05.2019, 20:55
Ocena
komentarza:
6
jalo nie mialo szczescia do rzadzacych bylinowski trzesniaki trzeciaki urbany warcholy w 1970 roku gierek w jasle budowal zaklady okolo 15 ,i wszystko rozsprzedano za grosze ,co jest dzis jaslu potrzeba
1, zbiornik katy myscowa [niedlugo a przekonacie sie jaka w tym roku bedzie susza ] jaslo kolaczyce brzostek debica mielec nie beda mialy wody ,,,
2 zjazd z autostrady w pilznie ,
3 droga krajowa 73 ,,obwodnica kolaczyc brzostka pilna i jasla w strone gorlic
4 ronda na ulicy szkolnej i jagiely az sie prosza ,,,
kiedys jaslo nazywano drugim wiedniem ,pieknie pokazal to wspanialy nauczyciel jakim jest pan hap ten ktory prowadzi harcerstwo[niestety ten drugi od wf to porazka ] pora przywrocic ulice 3 maja czackiego do swietnosci ,przed wojna 100 domow wygladaly jak w wiedniu ,,, dzis zgrozo ,,,jaslem rzadza 25 nazwisk od 27 lat ci sami ludzie zmieniaja tylko partie ,coz zrobi mlody zawada w mpgk ,byl juz kierownikiem wydzialu w 4 resortach i co , jakie ma studia i jaki kierunek , i bedzie prezesem mpgk ,,,panie kmiecik pora wrocic do polityki moze z pankiewiczem cos dla jasla zrobicie ,dobrego ,
@ yozef
dnia 14.05.2019, 20:58
Ocena
komentarza:
5
pani kurowska rzonca i senator wszystkie rece na poklad ,,,i nie bronic koguta bo ob sie przyczynil do rozkwitu koleji w jasle , kogut senator to wlasnie osiagnal ze kolej w jasle nie ma
@ bvn
dnia 14.05.2019, 22:21
Ocena
komentarza:
-1
młody (sic) Zawada jest kompetentny ale tacy stetrycz..li komentatorzy ..nie znają .nie wiedzą ale ...dokopują oj ...kury Wam szczać prowadzać..itd..i dziwić się że nikt sensowny do polityki i władzy tu oprócz zasiedziałych rodów się nie pcha..
@ Stary Glina
dnia 14.05.2019, 21:20
Ocena
komentarza:
-2
Poczytajcie sobie, co na temat tej ,,inwestycji,, piszá w komentarzach na ,,gorlice 24pl,, osoby z terenu Biecza i Gorlic a potem się ekscytujcie.
@ ALOJZY
dnia 14.05.2019, 22:18
Ocena
komentarza:
3
Jakie miasto taki dworzec.Zresztą po co lepszy,skoro z tej budy odprawiane są pociągi tylko do Rzeszowa,a resztę jak się komu podoba,ale z pompą,orkiestrą itp.
@ XYZ
dnia 14.05.2019, 22:24
Ocena
komentarza:
5
Temat trochę poboczny. Czy ktoś może wytłumaczyć jakie jest uzasadnienie ekonomiczne by składy Regio / te małe pendolino / stały na stacji w Jaśle przez kilka godzin zamiast jeździć, przewozić ludzi i zarabiać pieniądze.
@ Wiadomo
dnia 14.05.2019, 23:42
Ocena
komentarza:
1
To tylko na pokaz.
@ endru
dnia 14.05.2019, 23:46
Ocena
komentarza:
3
a soją drogą to parowozownia to
wspaniały zabytek i warta sie nią
też zająć.
@ cytryna kwasna
dnia 15.05.2019, 01:55
Ocena
komentarza:
4
Fajny mały dworzec - Dobrze ze pojechali, zobaczyli, a co z tego ma JASLO?
PODROZE KSZTALCZA ... a zagrycha była?
@ Ede di
dnia 15.05.2019, 08:07
Ocena
komentarza:
10
W jasle to się nigdy nie stanie. Rządzący naszym pięknym Jasłem tak w mieście jak i w powiecie i gminie są krańcowo niekompetentni i nie maja żadnego pomysłu na rozwój miasta i regionu. Ich jedyn6m celem jest odbieranie nieustającego hołdu od zastraszonych urzędników i kłaniających się petentów mizernych pokoików w urzędach. Masakra!!!
@ Zbigniew
dnia 15.05.2019, 10:30
Ocena
komentarza:
2
Dlaczego nie możecie zrozumieć ,że kolej na trasach typu Gorlice, Jasło Krosno dziś nie ma żadnego sensu. Nikt nie będzie jechał pociągiem jak ma samochód a często dwa. Nawet złoty dworzec nic nie pomoże. Należy go odnowić i przeznaczyć na inny cel. Nikt dziś nie faksuje, nie dzwoni z poczty, mało kto wysyła listy i nie chodzi do kościoła boso 3 km. Wiem że niektórych zadowoliło by pociąg kursował co godzinę, TYLKO PO CO.
@ iks iks iks
dnia 15.05.2019, 11:19
Ocena
komentarza:
-3
Tyle kasy wywalone w błoto. Puste pociągi nie potrzebują ładnych dworców. Tak samo jak ta cła pismeńska modernizacja liń pks :)
@ Marcin
dnia 15.05.2019, 12:52
Ocena
komentarza:
5
Wybrali ludzi odpowiedzialnych, a nie kukiełki bez pojęcia, to mają obwodnicę, remont centrum, teraz remont dworca.
@ Wiola
dnia 16.05.2019, 10:13
Ocena
komentarza:
0
w jaśle nawet nie ma przejścia z dworca pks na dworzec pkp. poprostu masakra
@ KrólZUS
dnia 16.05.2019, 11:00
Ocena
komentarza:
0
Z jasła [...] jezdzi , całkiem zamknać dowrzec
@ bbc
dnia 16.05.2019, 16:53
Ocena
komentarza:
0
a po co w Jaśle dworzec i dla kogo?
@ Mickiewicza
dnia 16.05.2019, 21:34
Ocena
komentarza:
1
w Jaśle wyremontujcie najpierw drogę Mickiewicza - Gamrat bo strach nią jechać takie dziury!!!
@ Do Mickiewicza
dnia 16.05.2019, 21:50
Ocena
komentarza:
2
To tylko Tarnowiec ma szczęście bo wyremontowali drogę z Czeluśnicy do Tarnowca dzięki radnemu którego mamy w zarządzie POWIATU.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105