Biegowe i rowerowe starty zawodników JSC

2

W ubiegły weekend zawodnicy Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów startowali w biegach górskich, wyścigu szosowym i MTB. W sobotnią noc, 18 maja, o godzinie 1.00 nasz zawodnik  Mirosław Pawluś rozpoczął bieg górski „Beskidzka Toporna Setka”.

Start biegu był w Andrychowie, natomiast meta w miejscowości Rzyki. Trasa przebiegała przez Beskid Mały, liczyła 106 km, a przewyższenia w pionie sięgnęły ponad 4700 m. Mirek pokonał tą bardzo trudną trasę w czasie 14h 02m, a czas ten pozwolił na zajęcie 7 miejsca open, a w kategorii M4, Mirek stanął na najniższym podium.

Tej samej nocy, o godzinie 4.00 wystartował Marcin Wiącek w biegu „Ultraroztocze”. Marcin wybrał trasę liczącą 120 km, z przewyższeniem 1600m. Start i meta biegu ulokowana była w miejscowości Susiec. Trasa przebiegała przez malownicze tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego. Marcin uporał się z trasą w czasie 18h 30m i zajął 60 miejsce open, a w kategorii wiekowej – 35.

W sobotę odbył się także kolejny wyścig w kolarstwie górskim w ramach cyklu zawodów Cyklokarpaty oraz festiwalu rowerowego „Joy Ride”. Miejscem startu była miejscowość Kluszkowce, a zawodnicy ścigali się na trzech trasach w Gorcach. Trasa w Kluszkowcach nie należy do najłatwiejszych, w końcu Tatry widać stąd gołym okiem. Uczestnicy mogli więc spodziewać się dużej ilości podjazdów oraz zjazdów, które wymagają umiejętności technicznych, w szczególności na dystansach Mega i Giga. Zawodnicy JSC wybrali właśnie te dwie trasy:

Mega – 53 km, 2194m przewyższenia,

Giga – 70,5 km, 3030m przewyższenia.

Na dystansie Mega w kat. M3, Sebastian Cyran zajął 32 miejsce, a w kat. M4, Krzysztof Kosiek – 11, Adam Poniatowski – 18. Na dystansie Giga, Tomasz Leśniak zajął 3 miejsce open i 2 w kat. M3, natomiast Artur Gorczyca w kat. M4 zajął 9 miejsce.

Drużynowo JSC zajęło 4 miejsce.

Jerzy Reczek i Maciej Żyra w sobotę wybrali „III Gorlickie Kryterium Kolarskie”, czyli szosowy wyścig kolarski rozgrywany na zamkniętych dla ruchu ulicach miasta, na dystansie 42km250m. Zawodnicy przejeżdzali 13 pętli po 3250m. Obaj zawodnicy przejechali trasę w prawie identycznym czasie 1h 03m, i zajęli odpowiednio: Jerzy – 48, a Maciek – 50 m-ce open

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.