Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Biwak 1300

10

Przedpołudnie 4 sierpnia 2013 najcieplej na Podkarpaciu było w Jaśle. Tak twierdzą synoptycy i fani popularnej audycji „ Biwak z radiem Rzeszów”.1300 wydanie tego popularnego bloku programowego nadano z Rynku naszego miasta. Plenerowe studio usytuowano przy gościnnej restauracji „Keks”, zaś w pobliskim sklepie elektrycznym urządzono ekspozycję biwakowych gadżetów. Komplet koszulek i innych pamiątek należy do Zbigniewa Dranki, jasielskiego publicysty dokumentującego całe dotychczasowe 23-letnie biwakowanie. To właśnie „kierownik jasielskiej izby pamięci Biwaka bez uprawnień eksponatu” (takim mianem określiło jasielskiego pasjonata Radio Rzeszów) zorganizował w Jaśle tę niedzielną frajdę.

 

Przez 3 godziny pysznej zabawy przepełnionej przebojami, konkursami, dialogami o Jaśle na antenie Radia Rzeszów słyszał cały region. Gości audycji podejmowali Renata Machnik, Jerzy Pasierb, Zbigniew Dranka oraz „Keks”. Pod kawiarnianymi parasolami i radiowym „pajączkiem” gościli Andrzej Czernecki Burmistrz Jasła i Adam Kmiecik Starosta Jasielski szczodrze obdarowując biwakowych gości publikacjami o regionie.

Młodszy Inspektor Wiesław Dybaś Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Podkarpackiej Komendy Policji w Rzeszowie wspominając swoje radiowe Biwaki odniósł się do gali, jaką tego dnia mieli w Jaśle  mundurowi.

Z jasielską monetą 1 golesz przybył Alfred Sepioł Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle, prezentując przy okazji medal wybity na 40-lecie jasielskich numizmatyków .

Konrad Bobula, muzyk z Nowego Żmigrodu, wielce zasłużony dla kultury powiatu jasielskiego, wybrany do tego tytułu przez Młodzieżową Radę Powiatu, dał popis gry na wytwarzanych przez siebie bębnach. 

Piotr Judyma zaciekawił radiosłuchaczy komiksem swego autorstwa o akcji "Pensjonat” tuż po udostępnieniu tego dzieła jaślanom.

W kulminacyjnym momencie współwłaścicielka „Keksa” Marta Gorczyca szczodrze rozdawała na antenie zaproszenia na poczęstunek do swych lokali na Podkarpaciu. W tym samym czasie zebrani przy Keksie zostali poczęstowani  pysznym okolicznościowym tortem.

Nie zabrakło biwakowych wspominków Zbyszka Dranki przy kolekcji gadżetów. Były też rozmowy z przygodnymi gośćmi, radiowa „pozdrawiaczka”  na żywo. Audycję realizował Jerzy Dziobak. Biwakowe prezenty rozdawał osobiście szef reklamy radia Rzeszów Grzegorz Walicki. Oficjalny fotograficzny serwis jest dziełem Piotra Chojeckiego.

(BzRR)

Reklama

Komentarze: 8

Dodaj komentarz Widok:
1
@ edek
dnia 17.08.2013, 12:50 · Zgłoś
Keks to jest taka cukiernia ze wsi Skołyszyn koło Biecza
Odpowiedz
-2
@ Kamilek z ulicy Krakowskiej
dnia 10.08.2013, 22:12 · Zgłoś
Fajne to Jasło, i burmiszcza macie, i hutę szkła w Krośnie.
Normalnie powiem tyle: Czarni Jasło 1937!!!1111jedenjeden
Yasło rólez.
Odpowiedz
0
@ znający temat
dnia 10.08.2013, 21:52 · Zgłoś
co to jest KEKS , bo ja nie iem?
Odpowiedz
2
@ rubinek
dnia 09.08.2013, 12:21 · Zgłoś
czemu na rynku sie wszystko udaje a na Kwiatowej nic?
bo jest siedzenie przy [...]
Odpowiedz
5
@ rynek
dnia 09.08.2013, 12:20 · Zgłoś
tylko keks, keks i tylko keks
Odpowiedz
5
@ pol
dnia 09.08.2013, 11:33 · Zgłoś
Ale impreza ! wow! pogaduchy przy ciachu ! pogratulować !
Odpowiedz
-3
@ babcieńka
dnia 08.08.2013, 22:11 · Zgłoś
a ja uwielbiam ich sluchać- maja jaja ,humor i mówia gdzie korki...
Odpowiedz
11
@ łodyniec
dnia 08.08.2013, 19:55 · Zgłoś
jeszcze z 5 razy o tym napiszcie ,bo za mało reklamy keksu :P

łohohohoho
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.