Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Budynek Sądu i Prokuratury Rejonowej w Jaśle zostanie zmodernizowany

114

Obiekt, w którym swoją siedzibę ma Sąd i Prokuratura Rejonowa w Jaśle doczeka się kompleksowej modernizacji. Po jej przeprowadzeniu, budynek ma być bardziej funkcjonalny. Poprawiona ma zostać również dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych. Na inwestycję zabezpieczono blisko 1,5 mln zł z budżetu państwa.

O tym, że budynek Sądu Rejonowego w Jaśle doczeka się modernizacji, dowiedzieliśmy się podczas poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, dyrektora jasielskiego sądu Pawła Gabryela, posłanki Marii Kurowskiej oraz samorządowców, w osobach burmistrza Jasła Ryszarda Pabiana i starosty jasielskiego Adama Pawlusia.

- Jednym z głównych celów reformy sądownictwa jest przyspieszenie pracy prokuratur i sądów. Przyspieszenie to odbywa się poprzez zmianę instytucjonalną, zmianę procedur oraz inwestycje w infrastrukturę. Znajdujemy się dzisiaj w pięknym Jaśle, gdzie przychodzę z dobrą nowiną, bo 19 sierpnia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i prokurator generalny podjął decyzję o inwestycji o wartości prawie półtora miliona złotych w ten budynek sądu i prokuratury – mówił Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. - Przebudowane zostaną trzy moduły podcieni, w których się znajdujemy. Będzie dobudowana winda zewnętrzna do przewożenia akt, nastąpią również zmiany w wejściu do budynku. Wykonane zostaną instalacje wewnętrzne, a obiekt będzie dostosowany do wymogów dla osób niepełnosprawnych i wymogów przeciwpożarowych – dodał.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację tego przedsięwzięcia. Jak wyjaśnia Paweł Gabryel, dyrektor Sądu Rejonowego w Jaśle, od momentu wyboru wykonawcy prac modernizacja obiektu potrwa od 18 do 36 miesięcy. - Budynek, w którym obecnie znajdujemy się został oddany do użytku 56 lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło w prawie, w społeczeństwie, jak również w zakresie dostępu do wymiaru sprawiedliwości – mówił dyrektor P. Gabryel. - Nasza społeczność Sądu Rejonowego w Jaśle skupiająca 86 pracowników codziennie mierzy się z najtrudniejszymi sprawami, którymi żyje lokalna społeczność. Codziennie spotykamy się z państwa marzeniami smutkami, trudami. Z tego miejsca bardzo serdecznie chcę podziękować za współpracę, za dobre rady, za to, że cały czas mieliśmy możliwość zwracać się prosić, rozmawiać. Cieszę się, że inwestycja, na którą tak długo czekaliśmy wreszcie odbędzie się. Niewątpliwie bardzo pozytywnie to wpłynie na dostęp do wymiaru sprawiedliwości, bo każdego roku około 20 tysięcy nowych spraw wpływa do Sądu Rejonowego, każdego roku około 50-60 tysięcy osób wchodzi i wychodzi tymi drzwiami – wyjaśniał.

"Podnosimy standard Sądu Rejonowego"

Wiceminister Marcin Warchoł podkreślił duże zaangażowanie pani poseł Marii Kurowskiej, która od samego początku wspierała tę rozbudowę i występowała z licznymi wnioskami do Ministerstwa Sprawiedliwości o poprawę warunków pracy pracowników sędziów oraz pracowników. - Bardzo się cieszę, że sąd już nie będzie niedostępny dla osób niepełnosprawnych, gdyż do tej pory nie ma windy, dzięki której osoby te mogłyby się swobodnie dostać na rozprawy sądowe - podkreślała poseł Kurowska. Ważną sprawą jest te archiwum, bo z niego korzystają mieszkańcy nie tylko Jasła ale całego powiatu jasielskiego i innych rejonów – mówiła poseł Maria Kurowska.

W konferencji udział wzięli również Ryszard Pabian, burmistrz miasta Jasła oraz Adam Pawluś, starosta jasielski, którzy nie ukrywali, że planowana modernizacja poprawi warunki pracy oraz przyczyni się do szybszego i sprawniejszego rozpatrywania spraw.

Prace związane z przebudową budynku sądu nie powinny wpływać na pracę i prowadzenie spraw. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszym czasie nie możemy sobie pozwolić na to, aby inwestycja odbywała się kosztem dostępu do wymiaru sprawiedliwości, dlatego tak zamierzamy przeprowadzić inwestycję, aby to było wykonane bez jakiegokolwiek uszczerbku dla interesantów, czy pracowników – tłumaczył dyrektor Gabryel.

Główny cel inwestycji – informatyzacja sądownictwa

Wiceminister Marcin Warchoł podkreślał, że głównym celem inwestycji jest informatyzacja sądownictwa i digitalizacja akt. - W tym kierunku zmierza sądownictwo i z tego odwrotu być nie może – zaznaczył. - Wiele spraw w bankach, czy innych instytucjach załatwiamy z poziomu smarfona. Za rozwojem szeroko rozumowanego życia społecznego powinno podążać sądownictwo i dlatego stawiamy na informatyzację. Chcemy postawić też na nowoczesne metody komunikacji. Zwłaszcza jest to ważne dla przedsiębiorców – dodał.

id

Reklama

Komentarze: 113

Dodaj komentarz Widok:
-2
@ xdddd
dnia 01.09.2021, 23:52 · Zgłoś
znowu koledzy urzędników będą mogli się nachapać
Odpowiedz
5
@ ser_dziurawiec
dnia 31.08.2021, 14:31 · Zgłoś
Co da modernizacja, jeżeli na coś 15 sędziów i 10 sal, codziennie tylko w 4 salach odbywają się rozprawy. Co reszta robi w tym czasie?
Odpowiedz
6
@ Bubu
dnia 31.08.2021, 07:14 · Zgłoś
Ogromna inwestycja za ...1,5 mil. Wystarczy na podjazdy ,klimatyzacje, n...niewiele więcej.
Odpowiedz
7
@ On
dnia 30.08.2021, 22:42 · Zgłoś
Znów czynsze i smieci podniosą zeby sie bawic
Odpowiedz
5
@ On
dnia 30.08.2021, 22:39 · Zgłoś
Wszystko remontuja pod siebie tam gdzie pracuja zeby mieli wygodnie tak jak w urzedzie miasta jak bylem to pani w pokoju elegancko klimatyzacja a ja musialem na korytazu czekac w goracu
Odpowiedz
3
@ do On
dnia 31.08.2021, 09:24 · Zgłoś
Na korytazu , czy na korytarzu? Byk ortograficzny niekompletny.
Odpowiedz
15
@ Tora Tora
dnia 30.08.2021, 22:36 · Zgłoś
Posłance Marii brakuje w rękach tylko różańca!!!
Odpowiedz
1
@ Jasiu
dnia 31.08.2021, 09:55 · Zgłoś
Dokladnie!!!
Odpowiedz
3
@ js
dnia 31.08.2021, 11:20 · Zgłoś
I piątej [...]!
Odpowiedz
6
@ Marysia
dnia 31.08.2021, 12:08 · Zgłoś
A czy ta klepka taka znowu dla Jaślan ważna, skoro posłanka wygrywa kolejne wybory w cuglach?
Odpowiedz
1
@ js
dnia 31.08.2021, 18:10 · Zgłoś
Odpowiedź nasuwa się sama!
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 31.08.2021, 18:42 · Zgłoś
Że wyborcom też brakuje.
Odpowiedz
23
@ QQrQ
dnia 30.08.2021, 22:25 · Zgłoś
U nas już dawno nie ma praworządności. Wszystko podporządkowane
jednej partii, jednemu wodzowi. Ciekawe jak się ma pan [...], po
dotkliwej porażce w Rzeszowie?
Odpowiedz
-5
@ [...]
dnia 31.08.2021, 10:29 · Zgłoś
W Rzeszowie nie wygrała "demokracja", tylko kasa mafii deweloperskich. Przepisy mówią, że koszty reklamy wyborczej danego kandydata nie mogą przekroczyć kwoty w przeliczenia 0,60 zł na jednego mieszkańca, czyli w przypadku Rzeszowa nie więcej niż 100 tys. zł. Podczas ostatnich wyborów, Rzeszów był oblepiony hektarami banerów, reklamujących nieznanego szerzej kandydata Fijołka, które to reklamy musiały kosztować miliony, ale tym jakoś nikt się nie interesuje, nawet G. Braun.
Odpowiedz
2
@ js
dnia 31.08.2021, 11:20 · Zgłoś
Pojęcie o Rzeszowie to masz mniej więcej takie jak Braun. Mafii deweloperskiej to raczej szukaj wokół innego kandydata. Akurat w odróżnieniu od pozostałych Fijołek jest dobrze jest dobrze znany od przynajmniej 10 lat skoro był radnym miejskim a nawet przewodniczącym RM. I jako jedyny z Rzeszowa odróżniał Staroniwę od Staromieścia. N ie było żadnych "hektarów" banerów tylko nachalna propagandę pani Lenart w qurwimediach. Twój Braun może był znany co najwyżej koneserom specjalizującym się w folklorze.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 31.08.2021, 20:07 · Zgłoś
@20:20
Śledziłem sytuację przed wyborami prezydenckimi w Rzeszowie i nie pamiętam, żeby ktoś z komentatorów dawał szanse Fijołkowi. Braun też nie miał szans jako "spadochroniarz". Leniart - była już zużyta politycznie przez PiS. Wydawało się logicznym przypuszczenie, że największe szanse ma właśnie M. [...] (Solidarna Polska), tym bardziej, że działo się to w czasie, gdy doszło do rozdźwięku tego ugrupowania z PiS-em. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że - niezależnie od kwestii reklam wyborczych - miał miejsce "cud nad urną", bo wygrana w I turze jegomościa, który nie rokował żadnych szans, to rzeczywiście "cud".
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 31.08.2021, 20:09 · Zgłoś
Błąd w godzinie - chodzi o poprzedni komentarz z 11:20.
Odpowiedz
0
@ js
dnia 31.08.2021, 22:37 · Zgłoś
Nie rokował żadnych szans? A można wiedzieć co to byli za komentatorzy co dawali zwycięstwo Warchołowi? Bo o ile pamiętam nawet PiS nie wierzył w zwycięstwo prawicy w Rzeszowie. Kwestią był tylko to, czy będzie II tura. Cudu nie było, po prostu wyborcy w dużych a ostatnio i średnich miastach są bardziej wyrobieni od manipulowanych przez [...] [...] spod Jasła wybierających Kurowską czy Rzońcę. Jakoś nikt, nawet PiS nie zakwestionował wyników wyborów.
Odpowiedz
-6
@ [...]
dnia 30.08.2021, 22:16 · Zgłoś
Niech modernizują - te instytucje wkrótce mogą się przydać do sądzenia zbrodniarzy covidowych.
Odpowiedz
-3
@ Stary Glina
dnia 30.08.2021, 22:38 · Zgłoś
Oby tak się stało Szanowny [...]. Prezydent RP już zrobił pierwszy krok w dobrą stronę.
Odpowiedz
3
@ Optymista
dnia 31.08.2021, 05:55 · Zgłoś
Raczej zbrodniarzy z ruchów antyszczepionkowych
Odpowiedz
-3
@ [...]
dnia 31.08.2021, 10:09 · Zgłoś
Zastanów się nad tym, co napisałeś. Czy ktoś umarł lub miał powikłania z powodu NIEZASZCZEPIENIA? Zaszczepieni tak samo albo nawet częściej chorują i przenoszą wiadomą chorobę, to jakie jest uzasadnienie medyczne szprycowania w kontekście [...]?
Odpowiedz
3
@ js
dnia 31.08.2021, 12:25 · Zgłoś
Nie umiera się z powodu niezaszczepienia, tylko choroby zakaźnej np. gruźlicy czy ospy chłopski filozofie.
Odpowiedz
0
@ Ii
dnia 30.08.2021, 21:13 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ mik
dnia 30.08.2021, 20:14 · Zgłoś
to wydać na podwyżkę płac dla pracowników administracji w sądzie bo mało zarabiają
Odpowiedz
1
@ zadowolony
dnia 30.08.2021, 20:05 · Zgłoś
To są pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości, więc nie mogą być wydane na inne inwestycje.
Odpowiedz
6
@ Marysia
dnia 31.08.2021, 12:06 · Zgłoś
Proszę nie opowiadać bajek. Ile to pieniędzy poszło z Ministerstwa Sprawiedliwości w całkiem innym kierunku, np. do Torunia i wcale nie na inwestycje sądowe.
Odpowiedz
3
@ sad mat
dnia 30.08.2021, 19:39 · Zgłoś
Budynek sądu nie jest jeszcze w złym stanie jeszcze długo może funkcjonować lepiej zmodernizować dworzec kolejowy, który by służył całej społeczności. Natomiast jest potrzebna ale reforma sądownictwa w kraju a zwłaszcza w Jaśle i to jak najszybciej. Kasta sędziowska w Jaśle wymaga modernizacji nie budynek sądu
Odpowiedz
7
@ js
dnia 30.08.2021, 20:11 · Zgłoś
Reformy to zrobił rząd Tuska oddzielając prokuraturę od ministra sprawiedliwości i zasadę kontradyktoryjności w sprawach karnych. PiS nic nowego nie zrobił, tylko przywrócił stalinowski model prokuratury podporządkowanej rządowi oraz procesu karnego w którym prokurator za nic odpowiada.
Odpowiedz
0
@ Miłośnik Pis
dnia 30.08.2021, 18:31 · Zgłoś
Morze by pierwsze wymienić deski na pomoście na przystanku Kwiatowa ,są zgnite
Odpowiedz
-4
@ [...]
dnia 30.08.2021, 23:25 · Zgłoś
Jak to kiedyś mawiano - MORZE jest szerokie i głębokie.
Odpowiedz
2
@ marzyciel
dnia 30.08.2021, 18:27 · Zgłoś
Marzy mi się na ławie oskarżonych grupa konowałów, która [...] ludzi teleporadą.
Odpowiedz
9
@ Miłośnik Dni Wina
dnia 30.08.2021, 18:20 · Zgłoś
A co sąd ustalił z sylwestrem na Liwoczu?
Odpowiedz
11
@ js
dnia 30.08.2021, 20:05 · Zgłoś
Na razie nic bo sprawa nadal leży w prokuraturze!
Odpowiedz
1
@ Axde
dnia 03.09.2021, 20:47 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Misiek
dnia 03.09.2021, 21:10 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
5
@ Łopservatore
dnia 30.08.2021, 18:14 · Zgłoś
Super inwestycja!!!. Trafia w samo sedno problemu. Te wszystkie udogodnienia będą służyły do osądzenia [...].
Odpowiedz
12
@ dragoness
dnia 30.08.2021, 16:44 · Zgłoś
Aż konferencję prasową trzeba było zorganizować? Dobry lansik nie jest zły.
Odpowiedz
3
@ Marysia
dnia 31.08.2021, 12:03 · Zgłoś
No właśnie, tylko dla kogo była ta konferencja, bo ani jednego zdjęcia pokazującego tę drugą stronę. Redaktor Jasło4u to wiadomo, bo mamy relację, ale kto jeszcze tam był?
Odpowiedz
0
@ d
dnia 31.08.2021, 12:31 · Zgłoś
Ile razy to jeszcze napiszesz?
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 31.08.2021, 13:19 · Zgłoś
Tyle, ile razy mi usuną.
Odpowiedz
1
@ d
dnia 31.08.2021, 15:51 · Zgłoś
A gdzie masz usunięte? Jakoś widzę na górze Twój post.
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 31.08.2021, 20:43 · Zgłoś
Bo został przywrócony
Odpowiedz
-22
@ zadowolony
dnia 30.08.2021, 16:33 · Zgłoś
Pani Poseł Maria Kurowska potrafi wszystko załatwić. Jakby tylko Starosta Pawluś szczerze z Panią Poseł współpracował, to by i inne obiekty w powiecie dużo na tym zyskały, bo zgoda buduje.
Odpowiedz
11
@ js
dnia 30.08.2021, 23:28 · Zgłoś
Tak jak załatwiła zakład utylizacji śmieci dzięki czemu bulimy za wywóz śmieci pod Przemyśl.
Odpowiedz
11
@ do js
dnia 31.08.2021, 09:22 · Zgłoś
100% racji. Rozwalanie inwestycji i utrącanie inicjatyw to jej specjalność: na przykładzie rezygnacji z ekologicznego rozwiązania gospodarki odpadowej w Jaśle.
Odpowiedz
4
@ PRLpis
dnia 30.08.2021, 16:29 · Zgłoś
Partia umie się odpłacić!
Odpowiedz
8
@ Radek
dnia 30.08.2021, 16:26 · Zgłoś
Jeszcze nie posiali a juz swietuja
Odpowiedz
7
@ U
dnia 30.08.2021, 16:22 · Zgłoś
Trzeba informatyzowac sąd bo polowa urzędników boi się komputera.
Odpowiedz
16
@ Ryba
dnia 30.08.2021, 16:17 · Zgłoś
Niepotrzebna inwestycja . A budynek stacji kolejowej upada
Odpowiedz
12
@ oko
dnia 30.08.2021, 16:16 · Zgłoś
włodarze wybrali sale w której bendą sądzeni
Odpowiedz
14
@ Niezadowolony
dnia 30.08.2021, 16:14 · Zgłoś
Mam tylko nadzieję, że nie ruszą ani jednego drzewa wokół sądu...
Odpowiedz
14
@ Antonio
dnia 30.08.2021, 16:06 · Zgłoś
Wolne sądy, coraz wolniejsze. Także skutki reformy p. Ziobry.
Odpowiedz
8
@ U
dnia 30.08.2021, 16:03 · Zgłoś
Ta kwiecista ,to córka jakiegoś prominenta.
Odpowiedz
10
@ HAHA
dnia 30.08.2021, 15:39 · Zgłoś
Wkrótce w nowym budynku pisowcy będą mieli okazje zostać sprawiedliwie osądzeni za to co wyprawiają u władzy.
Odpowiedz
4
@ Kierowca 810
dnia 30.08.2021, 15:39 · Zgłoś
MOŻE w dogodniejszych warunkach będą mieli możliwość zajęcia się
i uzyskania lepszych wyników w odnalezieniu sprawców kradzieży
i niszczenia prywatnego mienia. Na przykład plakatów i banerów wyborczych
pomalowanych jednakową czarną farbą.
MOŻE - ulubiony zwrot w prawie Polskim a nagminnie zwłaszcza w karnym.
Niedopuszczalny w naukach ścisłych a zwłaszcza w projektowaniu konstrukcji.
Na Politechnice użycie zwrotu MOŻE powodował oblanie egzaminu.
Odpowiedz
-11
@ [...]
dnia 30.08.2021, 16:07 · Zgłoś
Chciałbyś wyeliminować słowo MOŻE z nauki i techniki i co, zastąpić go słowem MUSI? W ten sposób przekreślasz cały rachunek prawdopodobieństwa. Tam, gdzie istnieje alternatywa, słowo MOŻE jest w pełni uzasadnione. Weźmy na przykład okres gwarancji jakiegoś urządzenia - czy ten termin oznacza, że urządzenie MUSI w tym okresie być w pełni sprawne? Tak, ale przy założeniu pewnego prawdopodobieństwa, np. 95%, czyli istnieje niewielka szansa, że urządzenie MOŻE się zepsuć przed terminem gwarancji. Czy jeżeli ktoś nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, to MUSI spowodować wypadek? Nie, jedynie MOŻE. Podobnie z przepisami BHP.
Nie wiem, którą Politechnikę kończyłeś, ale ja na Śląskiej nie spotkałem się z tego rodzaju bezsensownym podejściem.
Odpowiedz
0
@ js
dnia 30.08.2021, 23:27 · Zgłoś
Ani może ani musi tylko POWINIEN znawco!
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 30.08.2021, 15:27 · Zgłoś
Ta młoda niewiasta w sukience w kwiatki, w takiej sytuacji - to jest dla mnie ewidentne "faux-pas", świadczące wręcz o braku elementarnego wychowania. Natomiast uśmiech JE Burmistrza (ostatnie zdjęcie) - bezcenny.
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 30.08.2021, 16:12 · Zgłoś
Nie pasuje do elit .
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 30.08.2021, 16:21 · Zgłoś
Tu nie chodzi o elity, ale o elementarną umiejętność rozróżnienia co wypada ubrać np. na Dni Wina, a co na spotkanie z wiceministrem i innymi notablami.
Odpowiedz
20
@ Człowiek też zwierzę
dnia 30.08.2021, 15:09 · Zgłoś
„Standard sądu” czy budynku sądu? Sądownictwo jest niszczone, to przynajmniej upgrade’ujemy budynki... xD
Odpowiedz
-26
@ [...]
dnia 30.08.2021, 15:43 · Zgłoś
Na jakiekolwiek zmiany w sądownictwie nie pozwalają komuniści z Brukseli. Nie chodzi tu tylko o PiS, bo jakiekolwiek ugrupowanie polityczne chciałoby cokolwiek w tej dziedzinie zmienić, spotkałoby się z zarzutem "naruszenia praworządności". POLEXIT powinien nastąpić jak najszybciej, zanim dojdzie do zupełnego zniszczenia Polski.
Odpowiedz
18
@ Człowiek też zwierzę
dnia 30.08.2021, 15:51 · Zgłoś
Powinna tylko nastąpić de- abnegatyzacja.
Odpowiedz
-7
@ [...]
dnia 30.08.2021, 16:14 · Zgłoś
Jak brakuje argumentów merytorycznych, to idą w ruch "ad personam". To jest dość [...] metoda, ale popularna wśród [...].
Odpowiedz
10
@ Człowiek też zwierzę
dnia 30.08.2021, 16:33 · Zgłoś
Nawet nie polemizuję. Podsumowuję! Wszyscy, którzy kiedykolwiek czytali Twoje gnioty, doskonale rozumieją potrzebę de - abnegatyzacji.
Odpowiedz
-3
@ Stary Glina
dnia 30.08.2021, 19:22 · Zgłoś
Nie wszyscy Szanowny Człowieku, nie wszyscy
Odpowiedz
7
@ js
dnia 30.08.2021, 20:20 · Zgłoś
Komunistów w Europarlamencie jest raptem kilku czy kilkunastu, którzy w większości spraw głosują podobnie jak [...] w tym PiS. Zmiany wprowadzone za PiSu to nie żadne reformy tylko przywrócenie stalinowskiego modelu prokuratury i sądownictwa, dalej idące nawet niż stan z końca PRLu.
Odpowiedz
2
@ Człowiek też zwierzę
dnia 30.08.2021, 21:27 · Zgłoś
Tak, Stary. Jesteś jednym z wyjątków potwierdzających zdroworozsądkową regułę.
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 31.08.2021, 20:35 · Zgłoś
@ 20:20
PiS nie jest ani [...], ani [...], gdyż jest to (podobnie jak PZPR w PRL-u) partia władzy. Zgoda na [...] posunięcia Biura Politycznego [...] - to nie jest wyraz przekonań politycznych PiS-u, lecz zwyczajne uleganie presji politycznej.

Mówiąc o "komunistach" zastosowałem pewien skrót myślowy, określający ludzi wywodzących się z pokolenia rewolty 1968 r. oraz ich wychowanków, jako efektu ich "marszu przez instytucje". Bo oczywiście, gdyby dokładniej się przyjrzeć, to są tam marksiści, maoiści, zieloni, zwolennicy [...] i wszelkiej maści [...] - a nad tym wszystkim unosi się duch NWO.

Natomiast co do modelu sądownictwa - w UE są różne rozwiązania, zwłaszcza co do pozycji prokuratora generalnego i nie ma jakiegoś "jedynie słusznego" rozwiązania. Jakie są efekty "niezależności" Prokuratora Generalnego - najlepiej było widać po 10 kwietnia 2010 r.
Odpowiedz
1
@ js
dnia 01.09.2021, 06:51 · Zgłoś
do [...]: Widać sam jesteś jednym wielkim skrótem myślowym co na pierwszy rzut oka można poznać po twoim politruckim slangu rodem z "Żołnierza Wolności" bo nawet "Trybuna Ludu" była bardziej oględna. Ciekawe co prokurator generalny zrobił po 2015 r. ws Smoleńska poza wywlekaniem trumien z grobów co było zwykłą profanacją zwłok?
Odpowiedz
37
@ Jaslanin
dnia 30.08.2021, 15:09 · Zgłoś
To są priorytetowe inwestycje w Jaśle... brawo... to miasto nie pamiętam tak żenujący nieudolnych władz jak obecnie.
Odpowiedz
21
@ Xxxx
dnia 30.08.2021, 14:55 · Zgłoś
Brak słów na to wszystko. Modernizację zrobią a kolejki do sąd i tak beda
Odpowiedz
19
@ [...]
dnia 30.08.2021, 17:55 · Zgłoś
Jak sad wyremontuja to moze wreszcie osadza tych za fajerwerki na Liwoczu ,bo sadzic taka SZYCHE w takiej ruinie to wstyd
Odpowiedz
-19
@ Fan
dnia 30.08.2021, 19:29 · Zgłoś
Moze za Amber Gold?, Hazardowa? Burego?? itd cale [...]
Odpowiedz
30
@ dragoness
dnia 30.08.2021, 20:27 · Zgłoś
Za Kuchcińskiego, Obajtka i GetBack
Odpowiedz
-14
@ Fan
dnia 30.08.2021, 20:47 · Zgłoś
GetBeck tak ukradl 2 miiardy a sady?? POdobne Amber Gold??
Tatus [...] wiedzial ze to LIPA ?? CBA,ABW prokurator a i tak za mafi POmylencow POtrafili okrasc uczciwych polakow na 1 MILIARD ?? kto w ej spawie zostal skazany?? zdegadowany??
Jak [...] Gras mowi ze lepiej wyludzac VAT niz przemycac [...] to o jakich my nierzadach mafi z PO mowimy,porownujem?
Pani chyba przed wzyta u lekarza taka nie w formie?.bak pigulki?? plyn juz nie dziala?
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 30.08.2021, 23:09 · Zgłoś
Panie Fan, który capo vatowskiej mafii został oskarżony? Prokuratura należy do Ziobry.
Odpowiedz
6
@ js
dnia 31.08.2021, 07:26 · Zgłoś
do FAN: Nie ośmieszaj się powtarzaniem tych wyświechtanych bajek z mchu i paproci. Jak sąd miał skazać winnych tych rzekomych afer skoro nawet nie wpłynął ani jeden akt oskarżenia?
Odpowiedz
1
@ Axde
dnia 03.09.2021, 20:38 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
21
@ Bolo
dnia 30.08.2021, 14:54 · Zgłoś
Panie widzisz i nie grzmisz nad tym co się dzieje.
Odpowiedz
16
@ Radek
dnia 30.08.2021, 16:37 · Zgłoś
Pan zaslonil oczy ze wstydu ale przydzie w chwale sadzic
Odpowiedz
19
@ Jozin
dnia 30.08.2021, 14:52 · Zgłoś
Chcą modernizacji Ok ale niech za to zapłacą sędziowie,pan minister i reszta urzędników że swoich prywatnych pieniędzy.
Odpowiedz
22
@ jancyk
dnia 30.08.2021, 14:52 · Zgłoś
przechodząc widziałem całą świtę wzajemnej adoracji i przygotowany stół szwecki pełen jadła .za komuny jak prowadzono modernizacje czy rozbudowę nie było takiej pompy na pokaz ,tylko budowano.teraz to wszystko likwidują i sprzedają za bezcen.
Odpowiedz
4
@ Do Jancyka
dnia 31.08.2021, 04:44 · Zgłoś
Za komuny nauka była za darmo. Także nauka języka polskiego,
w tym ortografii. Mogłeś ukończyć podstawówkę i pisać
"SZWEDZKI", a nie "szwecki".
Wstyd.
Odpowiedz
2
@ js
dnia 31.08.2021, 07:23 · Zgłoś
do janacka: Widać kiepsko pamiętasz tamte czasy. Wtedy dopiero była pompa. Każdy spust surówki, wodowanie statku czy oddanie mostu pokazywano w TVP i kronice filmowej.
Odpowiedz
30
@ Ehh
dnia 30.08.2021, 14:48 · Zgłoś
Na głupoty jak zwykle jest kasa. [...],sędzia i prokuratora brak luksusu ze trzeba modernizację za tyle kasy robić? Już wiadomo dlaczego mamy ceny w sklepach jakie mamy. Bo kasta się bawi za pieniądze podatnika. Żałosne to wszystko.
Odpowiedz
15
@ dragoness
dnia 30.08.2021, 14:52 · Zgłoś
I mamy tu na myśli kastę polityczną.
Odpowiedz
11
@ ixi
dnia 30.08.2021, 20:18 · Zgłoś
Nadzwyczajną kastę, nadludzi
Odpowiedz
25
@ dragoness
dnia 30.08.2021, 14:48 · Zgłoś
Aż konferencja prasowa do tego potrzebna?
Odpowiedz
3
@ Ewa
dnia 31.08.2021, 07:15 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
42
@ ixi
dnia 30.08.2021, 14:04 · Zgłoś
Znowu ktoś napełni kieszenie, a "remont" trzeba będzie powtarzać za rok. Marnotrawstwo socjalistyczne dla urzędów które są niereformowalna i z głową [...] i początku XX wieku.. Żółte ściany i tuje
Odpowiedz
1
@ insynuacje do ixi
dnia 31.08.2021, 09:18 · Zgłoś
Masz dowody czy przeczucia, że będzie, czy był, przekręt.
Jeżeli dowody to masz obowiązek zawiadomić odpowiednie organy, że twoje, podatnika, pieniądze są defraudowane.
Jeżeli insynuacje, to jest to żałosne popiskiwanie w temacie i obrzucanie błotem, bez pokrycia w faktach.
Odpowiedz
3
@ ixi
dnia 31.08.2021, 19:47 · Zgłoś
Te "insynuacje" są poparte tysiącami przykładów z całej Polski. Zdejm Chełm, wyjdź z czołgu, zdejmij różowe okulary o odstaw pervitin
Odpowiedz
10
@ Natural Born Leader
dnia 30.08.2021, 14:03 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
64
@ łodyniec
dnia 30.08.2021, 13:58 · Zgłoś
Towarzystwo wzajemnej adoracji.
Remont , napewno się przyda ,czy jest potrzebny to już nie ważne .
Jest więcej miejsc którymi trzeba było by się zająć ,straszące budynki ,pustostany itp
Dodaj uroku tej wiosce jak z horroru Hitchcocka . Nie mówią już o infrastrukturze transportowej .
Dworce PKP i PKS majstersztyk piękności . No ale elita ma to gdzieś,ich ma kto wozić ,nie muszą zaglądać na dworce
Odpowiedz
44
@ ixi
dnia 30.08.2021, 14:08 · Zgłoś
Świetny pomysł! Kostki brukowe, żółte ściany, tuje i wstęga z nożyczkami przy każdych drzwiach!
Odpowiedz
34
@ Adam
dnia 30.08.2021, 16:31 · Zgłoś
To impreza dla wiecznie uśmiechniętych leni,mieszkańców zbyć byle czym.
Odpowiedz
32
@ ALFA@OMEGA
dnia 30.08.2021, 16:54 · Zgłoś
Niedawno był rozbudowany i co źle wykonali ???
Odpowiedz
35
@ Darek
dnia 30.08.2021, 19:25 · Zgłoś
Pawluś to odpowie wreszcie za tego Sylwestra na Liwoczu czy PiS nietykalny ???
Odpowiedz
23
@ Jasiu
dnia 30.08.2021, 20:25 · Zgłoś
Niech się ktoś wkoncu wezmie za pawlusia !
Niech odpowie za sylwestra
Albo zrobić im to samo
Odpowiedz
10
@ Rumun
dnia 31.08.2021, 04:51 · Zgłoś
Dobrze, że nie przemawiał mój idol ze Starostwa, bo wzruszył
by do łez nie tylko mnie ale i zacne grono uczestników
spotkania.
Makijaż posłanki byłby zagrożony. Mógłby spłynąć
po plecach, gdyby były to "łzy czyste, rzęsiste".
Odpowiedz
16
@ Patronka
dnia 31.08.2021, 04:59 · Zgłoś
Jeżeli posłanka patronować będzie temu zadaniu, to obawiam
się, że może to skończyć się klapą, jak budowa
zakładu zagospodarowania odpadów.
Nie tylko to położyła na łopatki.
Odpowiedz
12
@ Ewa
dnia 31.08.2021, 07:14 · Zgłoś
Mam nadzieję,że te buźki się Wam znudziły.To co zrobili z miastem jest karygodne.A przy wyborze następnych dobrze myślcie,bo ani jednen lub jedną tu być nie powinni
Odpowiedz
0
@ Janusz z Brzysk
dnia 31.08.2021, 08:43 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Janusz z Brzysk
dnia 31.08.2021, 12:31 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Cbs
dnia 03.09.2021, 20:27 · Zgłoś
Marysce dajcie jeszcze różaniec do reki
Odpowiedz
2
@ Lacki
dnia 03.09.2021, 20:52 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Olek
dnia 03.09.2021, 20:56 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Misiek
dnia 03.09.2021, 21:19 · Zgłoś
Maryśka jak wino im starsza tym lepsza
Odpowiedz
2
@ Błażej
dnia 03.09.2021, 21:22 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Joaska
dnia 04.09.2021, 19:00 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.