Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Budżet miasta pod znakiem zapytania

133

Rada Miejska w Jaśle obradowała wczoraj nad nowym budżetem miasta Jasła na 2014 r. Podczas toczącej się dyskusji zgłoszonych zostało aż 15 wniosków. 7 stycznia dowiemy się, jakie inwestycje będą realizowane w naszym mieście.

Projekt budżetu wraz z autopoprawką przygotowany przez burmistrza miasta Jasła nie przypadł wielu radnym do gustu. Większość z nich zdecydowanie krytycznie podchodziła do tych propozycji. Choć Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie wystawiła pozytywną ocenę, to Komisja Budżetowa miasta Jasła nie zajęła stanowiska w tej sprawie.

15 wniosków zostało zgłoszonych przez radnych. O zmiany do budżetu zgłosili Tadeusz Stachaczyński, Urszula Czyżowicz, Henryk Rak, Andrzej Dybaś, Krystyna Sikora, Janusz Przetacznik oraz Wacław Dusza. Krzysztof Czeluśniak uważa, że projekt budżetu burmistrza jest dobrym i optymalnym budżetem. – W dobie kryzysu budżet merytoryczny i pozytywnie zaopiniowany przez RIO. Przewidywane zadłużenie poniżej 21 % daje możliwości na wkład własny do projektów z Unii Europejskiej w perspektywie 2014-2020. Proszę o poparcie projektu budżetu bez wniosków składanych, które nie mają uzasadnienia – powiedział radny Czeluśniak broniący przedstawiony dokument przez burmistrza Andrzeja Czerneckiego.

Zarówno klub Przymierza Samorządowego Podkarpacia oraz niektórzy członkowie klubu Prawa i Sprawiedliwości oznajmili, że nie poprą proponowanego budżetu bez wprowadzenia wskazanych przez nich zmian. Niepokojące dla nich jest chęć zaciągnięcia kredytu na prawie 8 mln zł. Ma on zostać przeznaczony na pokrycie deficytu i spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

- Naszym zdaniem środki powinno się skoncentrować na wykonaniu inwestycji, które w przyszłości przyniosą miastu potencjalnych inwestorów. Niestety klub PSP nie będzie mógł poprzeć projektu budżetu przedstawionego przez burmistrza – zaznaczył Tadeusz Stachaczyński. - Zdecydowanie będziemy głosować przeciwko temu budżetowi, bo nie jest on ani prorozwojowy ani nie pokazuje istotnej drogi dla następnej rady. Zadłużamy miasto, a w zamian nic nie dajemy, żadnej perspektywy – podkreślał Henryk Rak.

Komisja Budżetowa miasta Jasła nie zajęła stanowiska, co do proponowanego budżetu.

7 stycznia rada podejmie ostateczną uchwałę przyjmującą nowy budżet na rok 2014. Czy władze miasta wezmą pod uwagę wnioski radnych? Które z nich będą możliwe do wdrożenia?

Tadeusz Stachaczyński złożył wniosek dotyczący zmiany w budżecie i wpisanie zadania przebudowy ul. Podzamcze, przebudowy nawierzchni asfaltowej ul. Kaczorowy oraz przebudowy dylatacji mostu na ul. Krajowickiej. Ponadto zaproponował dotację dla ZMKS w kwocie 700 tysięcy złotych. W zamian za to mieszkańcy Jasła powinni mieć darmową komunikację miejską.

Henryk Rak uważa, że budowa chodników przy ul. Mickiewicza na osiedlu Bryły nie powinien dłużej czekać, podobnie przebudowa nawierzchni asfaltowej ul. Starowiejskiej.

Wacław Dusza widzi potrzebę rozpoczęcia budowy ulic Mendysa i Widokowej.

Andrzej Dybaś zwrócił uwagę na potrzebę modernizacji budynku remizy OSP Jaslo-Żółków i przeznaczenia na ten cel 20 tysięcy więcej niż było to planowane. Ostatecznie dałoby to kwotę 35 tysięcy złotych.

Urszula Czyżowicz zgłosiła do budżetu remont ul. Mickiewicza na osiedlu Gamrat oraz remonty ulic na osiedlach Niegłowice, Gamrat, Bryły i Krajowice.

Ponadto chce, aby przeznaczyć 70 tys. zł na dotację celową klubów sportowych i 40 tys. zł na doposażenie świetlic osiedlowych. Kolejną radną zgłaszającą dwa wnioski była Krystyna Sikora. Zwracała się w nich o przebudowę nawierzchni ulicy Lwowskiej na osiedlu Brzyszczki oraz przebudowę drogi -powiatowej relacji Bieździadka –Gorajowice – Jasło.

Na koniec Janusz Przetacznik zaproponował, aby w całości odrzucić projekt budżetu przedstawiony przez burmistrza Andrzeja Czerneckiego.

Ilona Dziedzic

Ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 133

Dodaj komentarz Widok:
1
@ karol
dnia 05.01.2014, 09:52 · Zgłoś
Są takie stare przysłowia "Jaki gospodaz taka gospodarka " lub jak dbasz tak masz " W Jasle ci co ządzą Miastem się nie sprawdzili i trzeba ich wymienić aby nie było jeszcze gozej niz jest .
Odpowiedz
1
@ xx
dnia 04.01.2014, 18:43 · Zgłoś
A propo ER -Bus za przystanki płacą? kto remontuje? kto sprząta? przystanki.Ale MKS nie rozwijał się mogły świadczyć usługi mechaniczne mają mechaników, elektryków, spawaczy, tokarzy, od dawna mieli wulkanizacje własną myjnie mogli zarabiać na siebie,ale po co? Panowie wypłaty po kilka tyś brali chlop min a jak bieda to miasto kasy co dało
Odpowiedz
3
@ abc
dnia 03.01.2014, 18:46 · Zgłoś
Nie dotować MKS ! Prawdziwi Jaślanie poruszają się pieszo nawet dla zdrowia. MKS niech dotuje ten, kto pozwolił rozwinąć swoje skrzydła prywatnej firmie ER- BUS. To dzięki takiej zagrywce MKS stracił i traci. ER -BUS ma o 10 gr tańsze bilety to naprawdę niewiele, a nie zachowuje żadnych zasad bezpieczeństwa. Ludzi wozi nawet na przedniej szybie!!!
Drogi nie są najgorsze. A w Niegłowicach jest nowa, więc ktoś kto proponuje nową drogę dla Niegłowic dawno chyba tam nie był. Drogi podrzędne na osiedlach nie muszą być pierwszej klasy bo na nich jest ograniczenie 20- 30 km więc koła nikt nie urwie.
A straż miejską to oczywiście zlikwidować Jako podatnik jestem oburzona, że siedzi sobie kilka godzin para w służbowym włączonym samochodzie i pilnuje radaru. Benzyna też kosztuje.
Odpowiedz
1
@ xx
dnia 04.01.2014, 18:25 · Zgłoś
Tak siedzą w oplu folie na szybach mają koloru złotego, a prawo zabrania oklejania szyb złotą folią ,szyba ma mieć przejrzystości 70% nie wolno oklejać złotą i srebrną folią.Nakładki na lampach z tyłu mają bez atestu zmniejszające widoczność świecenia. Strażnikom wolno?
Odpowiedz
-1
@ józek
dnia 05.01.2014, 09:39 · Zgłoś
I tutaj popieram na 100%. Z tym RE-BUSEM to jest tak wykombinowane, że bilety tańsze i to znacznie, odjazd z przystanku kilka minut przed MKS-em. Jeśli spóźnisz się na jeden i drugi to czekasz godzinę na następny środek lokomocji!!! A nie można ustawić rozkładu jazdy w taki sposób żeby nie było tak dużych przerw między kursami? Dlaczego zlikwidowano kursy do Kołaczyc, Jabłonicy i kilku innych miejscowości a do pozostałych ograniczono do dwóch, trzech kursów dziennie. Pamiętam dokładnie czasy kiedy z drugiej zmiany można było się dostać do domu niezależnie od tego gdzie kto mieszkał. Spróbujcie to zrobić dzisiaj!!! A przecież nie wszyscy maja samochody lub predyspozycje do ich prowadzenia! I za to należy wynagrodzić MKS premią w kwocie 700000 zł? Fałsz i obłuda włodarzy miasta!!! Panie Burmistrzu, kończ waść, wstydu oszczędź!!!
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 03.01.2014, 18:09 · Zgłoś
Jasło powinno zostać dzielnicą Kołaczyc ...Tu nie ma kto rządzić i radować w radzie!
Odpowiedz
0
@ KOMISJA
dnia 03.01.2014, 17:24 · Zgłoś
do jaślanina czy pan przetacznik był lub jest kolejarzem (nie obrażając prawdziwych kolejarzy) wielki ważniak za pieniądze spółdzielni mieszkaniowej temu panu już dziękujemy
Odpowiedz
0
@ basta
dnia 03.01.2014, 12:46 · Zgłoś
Jasło będzie dopóty takim odległym od poważnych inwestycji miasteczkiem jak długo nie powstanie w pobliżu miasta wygodna droga krajowa prowadząca do jeszcze wygodniejszej drogi szybkiego ruchu (obojętne czy będzie to S19 od Rzeszowa na Barwinek czy ta jeszcze bardziej mglista bo nie ujęta w krajowych planach do 2030 roku mająca od świętokrzyskiego przez Tarnów pójść pod Gorlice a potem na wśchód w okolicach Jasła kierunkować się w stronę S19stki) i jak długo Polska jako całość będzie państwem wysokiego fiskalizmu, mętnej korupcjogennej biurokracji i wszelkich przeszkód w wolnym gospodarowaniu i chętnym w rozdawaniu socjalnych wygód emerytalnych i opieki zdrowotnej np. dla 35-45 letnich uprzywilejowanych emerytów z grup nacisku itp. którym się należy bo urodzili się zmęczeni.
Odpowiedz
1
@ fiki miki
dnia 02.01.2014, 20:09 · Zgłoś
pan burmistrz juz dawno powinien przestac rzadzic, i tyle wystarczy co by cisnienia nie podnosic rozgadujac sie na jego temat
Odpowiedz
3
@ ola
dnia 02.01.2014, 16:55 · Zgłoś
Ten show przy budżecie to po to aby jaślanie nie dowiedzieli się , że grupa radnych zafundowała im podwyżki wody i ścieków-a z info z sesji wynika że za podwyżką byli :
Bernal , Czeluśniak Filip-Niwelt ,Jagielska ,Kędrek , Koszelnik , Myśliwiec ,Nowosielska Pierzchała Zając Zduński czyli PO iPSL--podziękujcie swoim radnym.
Odpowiedz
9
@ Marek99
dnia 02.01.2014, 11:20 · Zgłoś
A tak się zastanawiam czy ktoś przesłuchał sobie nagrania z sesji szczególnie wątek z tymi wnioskami (całość troszkę długawa). 600tyś zabrać ze szkół podstawowych? Bardzo ciekawe... To może teraz już nie tylko po studiach ludzie będą wyjeżdżali z Jasła ale też dzieci z podstawówki wyjadą się uczyć gdzieś gdzie będzie istniała szkoła i tam zostaną.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 02.01.2014, 11:41 · Zgłoś
Zaraz ci się oberwie od miłośników darmowej jazdy komunikacją miejską i innego science-fiction. Przecież oświata upada, nie czytałeś? Trzeba ją tylko [...]. Po co szkoły, jak mamy "Trudne sprawy" i "Dlaczego ja". Zapomniałam o fajerwerku dobrego smaku pt. "Wawa non stop", czy jakoś tam. A potem zagłosujemy na tego, kto więcej obieca za nasze pieniądze. I interes będzie się kręcił.
Odpowiedz
5
@ pipi
dnia 02.01.2014, 05:54 · Zgłoś
Zlikwidować Straż Miejską .Pieniądze przeznaczyć na wywóz śmieci .
Odpowiedz
3
@ Zatroskany
dnia 02.01.2014, 00:31 · Zgłoś
Czy burmistrz ma większość w radzie?
Odpowiedz
5
@ oset.
dnia 01.01.2014, 22:40 · Zgłoś
Że tak się zapytam, bo przyznaję - nie wiem. Z jakiej puli finansowej jakiś [...] wyrzucił w błoto kilkadziesiąt tysięcy złotych na tzw. "zieloną falę", przez co przez miasto jest o wiele trudniej przejechać i policja musi kierować ruchem na rondach, czego nigdzie na świecie nie widziałem ? Czy przypadkiem nie z kasy miasta ???
Odpowiedz
7
@ do smutny
dnia 01.01.2014, 19:10 · Zgłoś
A co zrobil Zając?
Odpowiedz
2
@ Remiza
dnia 01.01.2014, 19:44 · Zgłoś
Kicnie w inne miejsce
Odpowiedz
5
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 23:39 · Zgłoś
To bardzo dobre pytanie, bo niektórzy twierdzą, że dużo ale nikt nie wie co...
Odpowiedz
-2
@ smutny
dnia 02.01.2014, 19:54 · Zgłoś
Widocznie za młody jesteś, abyś to wiedział. Pytam, kto załatwił kasę na wały przeciwpowodziowe, kto postarał się o kasę na krytą pływalnię. Jest wiecej takich przykładów. Z takim jak Ty, szkoda dyskutować. Kończę na tym, więcej do Ciebie nie odezwię się.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 02.01.2014, 20:17 · Zgłoś
Ten sam, co załatwił zjazd z autostrady w Pilźnie i budowę zbiornika Kąty-Myscowa, aha i miejsce u koryta żonie i synowi, nie mówiąc o mistrzowskim grillowaniu. Dajmy już spokój umarłym. RIP.
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 05.01.2014, 19:58 · Zgłoś
konta, miało być hehehehe ale siara...
Odpowiedz
4
@ ojojoj
dnia 01.01.2014, 19:05 · Zgłoś
ludzie coście się tak chwycili tego burmistrza, radnych czy to ich wina że zakłady są sprzedane co oni mieli do gadania przecież to była własność skarbu państwa i obecna władza to zrobiła a nie radni czy burmistrz ,nie ma pieniędzy bo nie ma podatków z tych zakładów które są zlikwidowane a przepisy do tworzenia nowych miejsc pracy też rada miasta nie tworzy tylko sejm
Odpowiedz
4
@ Ietpes
dnia 01.01.2014, 20:05 · Zgłoś
Sejm tworzy miejsca pracy ??? A to ciekawe . Gdzie sie uczyłes takich madrosci ?
Odpowiedz
-1
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.01.2014, 22:52 · Zgłoś
a ty gdzie się uczyłeś czytać?? przecież on wyraźnie napisał że sejm tworzy przepisy do tworzenia nowych miejsc pracy a nie że sejm tworzy miejsca pracy
Odpowiedz
3
@ asadasd a asd
dnia 01.01.2014, 18:14 · Zgłoś
Przyznać więcej pieniędzy na kluby sportowe w Jaśle !! przede wszystkim na dzieci i młodzież!! piłka nożna, judo, siatkówka, pływanie !!
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 18:40 · Zgłoś
Rozumiem, że to przyciągnie do Jasła inwestorów a to przełoży się na nowe miejsca pracy ???
Odpowiedz
5
@ Remiza
dnia 01.01.2014, 19:44 · Zgłoś
Będa wszyscy wysportowani aby szubko uciekać z Jasła
Odpowiedz
1
@ Ietpes
dnia 01.01.2014, 20:03 · Zgłoś
Max Szyderko , no popatrz w takim Sanoku jakos mimo upadku Autosanu znajduja sie inwestorzy a burmistrz ma dzieki sportowcom okazje sie pokazac na łamach TVP . Tylko dzis w przeciagu kilku godzin ogólnopolska TV mowiła o Sanoku wlasnie dzieki sportowcom . Ty jestes za tym zeby zaorac boiska albo przekształcic w markiety ( które podatek odprowadzą za granicę )
Osobiscie nie podoba mi sie komercjalizacja sportu ale faktem jest ze sport przyciaga inwestorów i zwraca uwagę na miejscowosci gdzie cos sie w tym sporcie dzieje . W Jasle sport sie eliminuje . kiedys wyeliminowało sie akrobatyke i piłkereczną , teraz pomału robi sie to z siatkowką ( a okoliczne małe miejscowosci robia wrecz odwrotnie ) i piłka nozną .
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 23:38 · Zgłoś
Kolego, co ty wiesz o sporcie w Sanoku... Mam jedno pytanie: czy mamy w Jaśle jakiś I ligowy zespół , w który warto by zainwestować ?? Poczytaj sobie kto sponsoruje hokej w Sanoku. Prywatne firmy - Ciarko i BPS. Kasa- ok. 1000 000 pln. I dla takiego klubu miasto wybudowało Arenę. I ma z tego niezła kasę.
Odpowiedz
-2
@ hela
dnia 02.01.2014, 14:17 · Zgłoś
Ale wcześniej miasto musiało konkretnie dofinansować ten hokej jak STS błąkał sie po ogonach lig,to samo w krosnie z siatkówka i koszykówką.Jak było w Rzeszowie z siatkówka i żużlem?Od razu wszędzie pojawili sie wielcy inwestorzy czy wpierw miasto wyciągało rękę a raczej kase na doprowadzenie do pewnego atrakcyjnego dla przyszłych inwestorów poziomu?Miasto Nowy Sącz ile dalo Sandecji gdy ci grali w 3 lidze?Milion dwieście tysięcy gdybyś nie wiedział,a ile Czarni po awansie do 3 ligii uzyskali? 240 tyś.widzisz różnice?Wiesz o czym piszesz?
Odpowiedz
9
@ jaślanin
dnia 01.01.2014, 16:55 · Zgłoś
Boję się, że może być tak, iż Pan Radny Stachaczyński, Zając ,Przetacznik jako obecni i byli kolejarze złożą ponowny wniosek o dofinansowanie PKP by pasażerowie jeżdzili za darmo ???
Odpowiedz
4
@ smutny
dnia 01.01.2014, 15:20 · Zgłoś
Dajcie spokój Czarneckiemu. Cz tylko On winien jest za brak finansów. Przecie ma doradców. Chyba jeden z nich siedzi obok niego / szpic bródka /. Czarnecki jest jak Tusk. Ten z brodą minister od finansów. Czy nie mam racji ? Dajcie spokój radnym. Czy widział ktoś grabie, aby nie garnęły do siebie. Jeden CYRK.
Z kąd Rzeszów, z kąd Krosno mają taką kasę na tak wielkie inwestycje. Przed Nowym Rokiem telewizja Rzeszów pokazała jak wiele robi się w Rzeszowie i Krośnie. O Jaśle nawet nie wspomnieli, bo tu niewiele albo nawet nic się nie robi. Widać brak pana Zająca.
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 18:04 · Zgłoś
O tak, masz rację, niektórym bardzo brak Pana Zająca. Niektórym...
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 03.01.2014, 18:06 · Zgłoś
Jak głosujesz człowieku ,tak się traktujesz...Rada i Burmistrz są obrazem głosowania ,które okazało się dla Jasła dramatem...Cieszmy się,że Nowy Rok nastał,że będą wybory,co być może wymienia tą elitarną jednostkę indywidualności i budowniczych Jasła na lepszą ,z nadziejami dla mieszkańców Jasła.Przede wszystkim na ludzi z wiedzą.Tej brak,jest bowiem szczególnie odczuwalny w tej kadencji ...
Odpowiedz
5
@ Remiza
dnia 01.01.2014, 12:39 · Zgłoś
Tak bawiąc się w rządzenie tutejsi Burmistrzowie, Starostowie, Radni niszczą Jasło.
Za chwile wyludnienie i brak przedsiębiorstw osiągnie zenit i Jasło zamieni się największa w Polsce WIEŚ !

Na łamach historii takie nazwiska jak Czarnecki , Baniak, Przetacznik, Kmiecik, Czeluśniak , Kurowska, Rak, i reszta będą zapisywać się na łamach historii Jasła jako ludzie którzy w znacznym stopniu spowodowali upadek Jasła jako Miasta, przyczyniając się do jego wyludnienia.

Z drugiej strony niedługo Ukraińcy będę mogli kupować domy i mieszkania w Jaśle po 50-100 tys zł , tylko czy będa mieli tu co robić ?
Odpowiedz
0
@ 10
dnia 01.01.2014, 12:37 · Zgłoś
2014 roku oczywiscie,
Odpowiedz
3
@ 10
dnia 01.01.2014, 12:36 · Zgłoś
wszystkiego najlepszego w roku 20014.
Odpowiedz
8
@ yoko koko
dnia 01.01.2014, 12:34 · Zgłoś
A gdzie budowa obwodnicy północnej,były obietnice wyborcze a jest [...]!
Odpowiedz
8
@ fIAT 126 P
dnia 01.01.2014, 15:06 · Zgłoś
a co z rondem na baczyńskiego !
bo te swiatła to na dzień dzisiejszy > to >>>wielka porażka !!!
Odpowiedz
-1
@ obserwator
dnia 01.01.2014, 11:48 · Zgłoś
„Szczęśliwego Nowego Roku” - życzymy sobie nawzajem. Czy szczęśliwym będzie - oby! - wkrótce się przekonamy. Na razie wiadomo jedno – do najbliższych 12 miesięcy już teraz możemy się zwracać DROGI NOWY ROKU! Już od stycznia czeka nas seria bolesnych podwyżek. W górę pójdą ceny mleka, masła, mąki, mięsa, chleba, gazu, [...], [...]. Więcej kosztować nas będzie utrzymanie mieszkania. Wzrosną też podatki i składki, w tym abonament RTV! - ostrzega „Fakt”. Podajemy za gazetą, prognozę podwyżek na 2014 r.: Gaz – nawet o 120 zł rocznie więcej Gaz drożeje o 1,5 proc. Osoby wykorzystujące gaz do gotowania zapłacą rocznie o ok. 11 zł więcej, używające go do podgrzewania wody – o prawie 45 zł. Osoby ogrzewające gazem domy – tu roczne rachunki wzrosną nawet o 120 zł. Czynsze – nawet 500 zł rocznie więcej Bydgoszcz: stawka czynszu w mieszkaniach komunalnych wzrośnie z ok. 8 do 9 zł. Ci, którzy zajmują 50-metrowy lokal, zapłacą gminie ok. 500 zł więcej w ciągu roku. Zabrze: tu stawka czynszu teraz sięga 5,40 zł i dla części osób wzrośnie do 5,90 zł. Woda – nawet 100 zł rocznie więcej W Krakowie opłaty za wodę i ścieki wzrosną o 5,8 procent. Przy średnim zużyciu czteroosobowa rodzina zapłaci za wodę niemal 100 zł więcej rocznie. Nieco niższe podwyżki czekają mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Tu za wodę trzeba będzie zapłacić 4,6 proc. więcej. Przeciętna rodzina wyda o ok. 40 zł więcej. Podatki lokalne – 1,4 proc. więcej Maksymalna stawka podatku od domu czy mieszkania wzrośnie z dzisiejszych 73 do 74 gr. Przy 50-metrowym mieszkaniu oznacza to opłaty wyższe o 6 zł rocznie. Wzrosną też maksymalne opłaty za posiadanie psa – z 119,93 zł do 121,01 zł. Wakacje – 20 proc. więcej Rosną opłaty miejscowe pobierane od turystów. Np. w Zakopanem od nowego roku dobowa opłata wzrośnie prawie o 20 proc. (z 1,7 zł do 2 zł dziennie). Podwyższają je także mniej uczęszczane uzdrowiska: po np. w Inowrocławiu turyści i kuracjusze zamiast 4 zł zapłacą 4,2 zł. Składki ZUS – nawet 90 zł rocznie więcej W górę idą stawki ZUS dla przedsiębiorców. Do tej pory składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe 710,67 zł, składka zdrowotna – 261,73 zł. Razem to 972,40 zł. Od stycznia do ZUS trzeba będzie płacić 716,99 zł. Razem ze składką zdrowotną – niemal 980 zł miesięcznie. [...] – 2 zł na butelce Wszystko przez podwyżkę akcyzy. Najtańsza butelka [...] od 1 stycznia zdrożeje o 2 zł na butelce. W przypadku droższych trunków podwyżka będzie jeszcze dotkliwsza - [...] – 1 zł na paczce To także skutek rosnącej akcyzy. Rząd tłumaczy, ze musi ją podnosić, bo tego wymaga od nas Unia Europejska. Efekt? Od stycznia [...] średnio zdrożeją o złotówkę na każdej paczce. Abonament RTV – 5 proc. Nowa stawka za korzystanie z radia to 63,70 zł za rok (dziś to 61 zł), a z radia i telewizora już 208,45 zł (201,40 zł) za rok. Do 177 zł wzrośnie kara za używanie niezarejestrowanego radia, a w przypadku telewizora wyniesie aż 579 zł. Żywność – nawet o 7 proc. Najmocniej zdrożeje mleko i jego przetwory. Zdaniem ekspertów litr mleka może zdrożeć nawet o 5 proc., masło – o 7 proc. Za 0,5 kg kostkę możemy płacić nawet 12 zł. Chleb, mąka czy mięso – zdrożeje o 2-3 proc. Najgorsze jest to, że ceny rosną, a płace większości Polaków nie. Eksperci twierdzą, że pensje w 2014 roku zaczną wreszcie powoli rosnąć. Ale prędzej zobaczą je urzędnicy – pracownicy samorządowi mają zapisany 2,4 proc. wzrost płac w ustawie budżetowej - niż pracownicy prywatnych firm - zaznacza „Fakt”. DROGI NOWY ROKU! Jednak wierzymy, że będziesz szczęśliwy. Trzymamy za Ciebie kciuki. A jak nie dasz rady, trudno, poczekamy na następny: WYBORCZY 2015.
Odpowiedz
0
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.01.2014, 12:37 · Zgłoś
a jaki [...] płaci abonament się pytam
Odpowiedz
1
@ Jurek
dnia 01.01.2014, 11:39 · Zgłoś
Za sam pomysł na drogę ma podwyżkę
Odpowiedz
14
@ kolega
dnia 01.01.2014, 10:31 · Zgłoś
A Pan Wacław Dusza to jaki ma związek z ulica Widokową ? Nie wiecie ? Tam mieszka jego nowy szef z pracy i trzeba mu pomóc bo Pan [...] zawsze ludziom pomaga
Odpowiedz
4
@ stary
dnia 01.01.2014, 11:09 · Zgłoś
i zawsze obcym ?
Odpowiedz
0
@ wkkw
dnia 02.01.2014, 21:43 · Zgłoś
Burmistrz skasował pieniądze ze sprzedaży gruntów i nic nie robi od kilku lat.Ulice tylko posypane kamyczkami. Trawy nie koszone - skandal. A tam mieszka coraz więcej ludzi.
Odpowiedz
5
@ ps
dnia 01.01.2014, 09:59 · Zgłoś
Panie Rak. Przy Starowiejskiej dziwnym trafem dużo Raków mieszka dlatego konieczna jest nowa nawierzchnia , może wybudujmy nowy odcinek autostrady
Odpowiedz
4
@ Remiza
dnia 01.01.2014, 09:32 · Zgłoś
cd braku pomysłu na Jasło...
Odpowiedz
5
@ gość
dnia 01.01.2014, 08:08 · Zgłoś
Te wnioski radnych to czysty [...]o-populizm. Przecież wiedza że nie ma kasy bo sami wrzeszczą a z drugiej strony ...
Odpowiedz
5
@ apas
dnia 01.01.2014, 09:05 · Zgłoś
Nie mają kasy ? A za co nowe mebelki i samochody na poczatku urzedowania ??? Ile kosztowała podatników komisja rewizyjna która pod kierunkiem Dyzia szukała plomby na gasnicy ?
Odpowiedz
9
@ janek
dnia 01.01.2014, 01:53 · Zgłoś
Panie Przetacznik wróć Pan do radia. Nowy rok podwyżka czynszów ; a za czyją kapustę jest Wasze utrzymanie.Na całym świecie [...] osiedlowi zakasują rękawy i sprzątają etc. W Jaśle czują się jak Panowie i na wszystkie te [...] trzeba urobić kasę.Najwyzsza pora te pokomunistyczne społdzielnie roz-lić.
Odpowiedz
9
@ Remiza
dnia 01.01.2014, 09:15 · Zgłoś
Co dzieje się w tzw. Spółdzielniach wiedzą tylko ich Prezesi, to doskonały relikt PRL - gdzie można się schowac i wygodnie żyć.
Odpowiedz
0
@ Nie daj sie robć w konia!
dnia 31.12.2013, 23:38 · Zgłoś
2
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 31.12.2013, 23:46 · Zgłoś
0
@ :)
dnia 31.12.2013, 23:51 · Zgłoś
UE stworzyło dyrektywę która nakazuje schodzenia z drabiny tyłem http://lublin.gosc.pl/doc/1513010.Instrukcja-drabiny-kaloszy-i-obiad-z-robali
Odpowiedz
2
@ ksiądz Mateusz
dnia 01.01.2014, 13:14 · Zgłoś
Ten koleś nie powiedział nic odkrywczego na temat dotacji o czym nie wiedziałby trzeźwo myślący człowiek. Niestety większość tego społeczeństwa to [...] , które myślą, że unia daje kasę z dobrych chęci a tak naprawdę jedynym plusem [...] jest to że kołchoz narzuca czas , w którym trzeba wykorzystać tą kasę bo nasi urzędnicy jak nie mają bata nad sobą to nic nie zrobią
Odpowiedz
5
@ do hm
dnia 31.12.2013, 22:15 · Zgłoś
Z przecieków wiem, że Baniak, któremu wcale nia zależy na władzy szykuje "chwilę porawdy" dla jasielskich politykierów. Oj będzie się działo?!
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 31.12.2013, 22:37 · Zgłoś
Powiadasz, że Baniakowi nie zależy na władzy ? To po kiego [...] startuje w każdych wyborach ? A jak dotrze do niego, że nie ma szans to łasi się do lidera ?
Jak [...] wróci do władzy to Tadzio dostanie takiego kopa z dyrektorskiego stołka, że heeeeeeeeeeeeej :)
Odpowiedz
-1
@ Remiza
dnia 01.01.2014, 09:14 · Zgłoś
to ty też :)
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 11:50 · Zgłoś
Baniaki, Kurowskie, i Czerneckie mnie nie tykają :D Nie ta liga...
Odpowiedz
5
@ agawa
dnia 01.01.2014, 12:10 · Zgłoś
jasne ty przeciez jestes "International level " , wszystko wiesz lepiej i na wszystko masz sposób ... tylko ze nigdy sie o nim nie dowiemy bo jestes tylko mocny schowany za klawiaturą . Jak była Kurowska to wylewałes jad ze wszystko jest źle i jak wróci czerecki to bedzie cacy , teraz jest Czernecki a tobie dalej jest źle i sączysz jad . Kiedys mocno wspierałes Dyzia , i dzis dalej to robisz udając ze cie nie tyka :-P
Odpowiedz
-1
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 12:18 · Zgłoś
Pogrzeb sobie w necie i znajdź ile razy napisałem, ze Czernecki mocno mnie rozczarował i nie poprę go więcej. Zresztą nie tylko mnie, ale ostatnie wybory nie były za Czerneckim ale przeciw Kurowskiej. Teraz będą przeciw Czerneckiemu. Dyzia popierałem w walce z Kurowską bo ktoś musiał kontrolować jej "poczynania". Nota bene do dzisiaj dziwię, że jej rządami nie zajął się prokurator...
A Dyzio przynajmniej od jakiegoś czasu trzyma się jednej linii, a czy słusznej to się okaże...
Przetacznik zadziałał na zasadzie "nie bo nie", reszta przynajmniej wskazywała inne potrzeby.
No ale, skoro jak mówi, że trzeba dokupić skrzynkę bo zabraknie to wie co mówi, to widać zna się na rzeczy...
A jak tam czynsze w JSM w tym roku ?
Odpowiedz
8
@ hehe
dnia 01.01.2014, 14:42 · Zgłoś
Dyzio? Której linii? PSL czy Polska Razem? :) Skacze z kwiatka na kwiatek i nie robi nic od kiedy jest przy korycie.
Odpowiedz
4
@ MPO
dnia 01.01.2014, 19:50 · Zgłoś
Czyli Maksiu tak jak jego kolega dyziu z kwiatka na kwiatek , był za Czerenckim a teraz bedzie za tym kto bedzie miał szanse wygrac ... chłopy ludowe tak mają , dobrz wiedza ze "biznesy " najlepiej sie kreci gdy sie ma swojaka na stolku
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 23:33 · Zgłoś
Jak w 2 turze zostaną Kurowska ([...]) i Czernecki to zostaje w domu...A do mojego byznesu nic nie ma ani Kurowska ani Czernecki...
Odpowiedz
22
@ hm
dnia 31.12.2013, 20:44 · Zgłoś
Panie Przetacznik, przecież to Pan w wyborach poparłeś Czerneckiego !
No to masz co poparłeś i wybrałeś !
Teraz przed wyborami chcesz się wybielić ?
Nic z tego ! Pamiętamy !
I pamiętamy, że tego poparcia Czerneckiemu udzieliłeś wspólnie z Górczykiem, Baniakiem, Zduńskim, Czeluśniakiem.
I za to coście zrobili z tym miastem MUSICIE ODEJŚĆ !!!
Odpowiedz
6
@ Max Szyderko
dnia 31.12.2013, 21:41 · Zgłoś
Ja też kompletnie nie rozumiem postawy radnego Przetacznika. Najpierw popiera a potem jest w opozycji. Zdecyduj się Pan w końcu czy jesteś Pan za czy nawet przeciw ?

Baniaka to akurat rozumiem, ale to nieco inna bajka...hehehe
Odpowiedz
2
@ Remiza
dnia 01.01.2014, 09:13 · Zgłoś
Jako jego pracownik , zapewne rozumiesz :)))
Odpowiedz
3
@ tak jest
dnia 31.12.2013, 20:27 · Zgłoś
[...] zrobią kolejną fontanne za ponad 200 tys. zł !!
Odpowiedz
7
@ hm
dnia 31.12.2013, 20:25 · Zgłoś
jaki burmistrz, taki budźet !!!
Odpowiedz
5
@ xXx
dnia 31.12.2013, 19:14 · Zgłoś
Budżet pod znakiem zapytania a korupcvje na grube miliony !
Odpowiedz
2
@ hhhhh
dnia 31.12.2013, 18:45 · Zgłoś
Ci zgłaszający wnioski niech się zastanowią czego tak naprawdę chcą. da mnie to zwykły szantarz
Odpowiedz
4
@ chchchchch
dnia 31.12.2013, 19:09 · Zgłoś
a da mnie to szantasz
Odpowiedz
3
@ ULKA
dnia 31.12.2013, 18:45 · Zgłoś
To nie budżet,to jaja...
Odpowiedz
3
@ ULKA
dnia 31.12.2013, 18:44 · Zgłoś
Najrozsądniejszy jest wniosek radnego Przetacznika.Bo to jedyny ,merytoryczny człowiek w tej Radzie...Koncert życzeń ,stagnacja,lenistwo administracji przechodzi wszelkie normy przyzwoitości...Co to za sukces trzymanie konia za uzdę na 21%???Gdy inni inwestują,Jasło drzemie,...Zobaczcie co ,i jak w Rzeszowie robią...Potem się za budżet bierzcie... A uczyć się już nie musicie,bo wybory za kilka miesięcy wyprostują skrzywione druty.Mam taką przynajmniej nadzieję.I pewnie nie jestem w tym sądzie osamotniona!!!
Odpowiedz
7
@ yorker
dnia 31.12.2013, 19:30 · Zgłoś
Jeśli Pan radny Przetacznik domaga sie odrzucenia projektu budzetu złożnego przez urzedującego burmistrza, to niech będzie prawdziwie merytoryczny i przedstawi własny projekt!
Odpowiedz
12
@ Max Szyderko
dnia 31.12.2013, 21:38 · Zgłoś
Ile razy czytam o radnym Przetaczniku przypomina się pewna charakterystyka jego postaci:

"Janusz Przetacznik, Prezes - jeśli mówi, że trzeba dokupić jeszcze skrzynkę bo zabraknie- wie co mówi.."

źródło:http://www.bayangol.pl/czlonkowie.php
Odpowiedz
7
@ Jerzy
dnia 31.12.2013, 23:23 · Zgłoś
Zgadzam się w 100 %. Przetacznik jako SLDowiec mnie wkurza, absolutnie mi z nim politycznie nie po drodze, ale to facet inteligentny i wymagający jako szef. Jedyna osoba, która mogłaby zrobić porządek w stajni Augiasza, czytaj w Ratuszu jasielskim, a poza tym ma facet pomysły. Gdyby nie Przetacznik jasielska SM dawno by [...] trafił.
Odpowiedz
-3
@ fIAT 126 P
dnia 01.01.2014, 08:24 · Zgłoś
Do >>> Jerzy !
ZGADZAM SIĘ i dokładnie tak to wygląda i tak by było !!!
Odpowiedz
4
@ jz
dnia 01.01.2014, 09:00 · Zgłoś
@yorker i co jeszcze ? Moze radni mają przejąc wszystkie obowiazki burmistrza ? A on bedzie tylko pobierał wynagrodzenie ? Czyli ze jak ty np. skrytykujesz prace lekarza czy policjanta to powinienes sam sobie zeszyc przecietą rękę albo sam szukac skradzionego samochodu ???
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 11:47 · Zgłoś
To na jakiej podstawie chcesz krytykować ? Bo tak ?
Odpowiedz
2
@ agawa
dnia 01.01.2014, 12:04 · Zgłoś
Max czytaj ze zrozumieniem , własnie o to chodzi ze radni po to sa by krytykowac jesli uznaja ze cos jest nie w porzadku , a yorker najwyrazniej pisząc zeby radny sam pokazał swój projekt zaprzecza mozliwosci krytyki . To nie radni sa od przedstawienia budzetu tylko burmistrz , radni sa by sie zgodzic albo nie - takie ich prawo .
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 12:10 · Zgłoś
Czyli argumentacja jak u [...] z PSM. Bo tak !!!
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 01.01.2014, 17:57 · Zgłoś
Problemy z kobietami, panie Maks? Ja bym raczej powiedziała, argumentacja sejmowa.
Odpowiedz
2
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 18:35 · Zgłoś
Jest taki fajny dowcip, który dobrze to obrazuje:
- Dlaczego kobieta w trakcie PSM gotuje obiad w sześciu garnkach ?
- Bo tak !!!
Odpowiedz
3
@ yorker
dnia 01.01.2014, 21:03 · Zgłoś
każdy ma prawo do krytyki pod warunkiem, ze jest ona konstruktywna. Jesli ma byc konstruktywna to musi zawierać jakieś alternatywne propozycje.

Mnie osobiście denerwuje krytykowanie dla krytykowania i w życiu nie zagłosuje na Przetacznika
Odpowiedz
24
@ xx
dnia 31.12.2013, 18:39 · Zgłoś
Dać im kredyt 8 mln ,tak jak radni i władza miasta chcą ,ale niech dadzą swoje majątki pod Hipotekę; swoje domki ,mieszkania, samochodziki .
Odpowiedz
18
@ Wolnociowiec
dnia 31.12.2013, 20:04 · Zgłoś
zgadzam się Jak by odpowiadali swoim majątkiem to by pochopnie nie zadłużali miasta i na byle co nie wydawali kasy jak mks jest nie rentowny to ma zbankrutować !
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 31.12.2013, 18:32 · Zgłoś
"Radny Tadeusz Stachaczyński złożył wniosek o :

- o przyznanie dotacja dla ZMKS-u w kwocie 700 000 złotych. Moim zdaniem zasadne jest złożenie wniosku o przyznanie 700 000 złotych dotacji, co pozwoli na to, że darmowe bilety będą mieć wszyscy mieszkańcy Jasła. Ta osoba, która mieszka w Jaśle będzie jeździła za darmo. Proponuję pokryć 700 000 ze szkół . Dopłacamy i tak 17 mln złotych do szkół, to przesunięcie 700 000 jest sprawiedliwe - uzasadniał radny Stachaczyński." Czysty populizm pana radnego aż po oczach bije.
Odpowiedz
7
@ Max Szyderko
dnia 31.12.2013, 21:43 · Zgłoś
Nie populizm a skrajny [...]...
Odpowiedz
-2
@ GINA
dnia 01.01.2014, 09:29 · Zgłoś
wniosek słuszny, pomoże tym co jeżdża autobusami,
dalej idący wniosek to, likwidacja opłaty za wywóz śmieci - dotyczy wszystkich mieszkańców JAsła.
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 01.01.2014, 12:09 · Zgłoś
Nie będzie żadnych darmowych biletów, jedynie ratowanie od dawna upadającej firmy. Przecież to oczywiste. A najłatwiej zabrać edukacji, prawda? I hodować potem [...], żeby na p. radnego głosowali, wierząc w jego wypowiedzi.
Odpowiedz
4
@ agawa
dnia 01.01.2014, 12:31 · Zgłoś
Dlaczego uwazasz ze nie bedzie ? Bo to niemozliwe ? Są miasta gdzie komunikację całkowicie opłaca miasto - chcąc zmniejszyc korki na ulicach , czyzby Jasło nie miało problemów komunikacyjnych ?
Upadająca firma piszesz ... a czy takimi nie sa szkoły ? Skoro nazywasz populizmem propozycje radnego , to to co uprawiasz Ty to czysta prywata . Zreszta nie pierwszy raz myslisz tylko o sobie w wydawaniu opini na jaslo4u . Przypominam sobie jak to przeszkadzal Ci ruch na ul. Lwowskiej i chiałas budowac ekrany , ale juz przy budowie sortowni smieci twierdzilas ze moze byc bo to daleko od Ciebie i nie bedziesz czuła .
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 01.01.2014, 13:08 · Zgłoś
P. agawa myli Jasło z jakąś metropolią. Mam przypomnieć, ile dotacji wpompowano w MKS, a bilety jakoś nawet nie staniały? Szkoła nie jest firmą, jest inwestycją w przyszłość, no ale cóż ja będę tłumaczyć specjaliście od ekonomii i edukacji jednocześnie, jakim niewątpliwie p. agawa jest. Ruch na Lwowskiej nadal mi przeszkadza, a ZAKŁAD UTYLIZACJI ODPADÓW, za ktorego budową byłam i jestem, choć to pieśń przeszłości niestety, to nie sortownia i bardzo proszę o dowód, że kiedykolwiek powiedziałam, lub napisałam coś takiego ""juz przy budowie sortowni smieci twierdzilas ze moze byc bo to daleko od Ciebie i nie bedziesz czuła "", bo kłamstwo jest grzechem, jak również wykroczeniem.
Odpowiedz
5
@ kazek
dnia 01.01.2014, 15:21 · Zgłoś
Dragoness nie wiesz o czym mówisz , komunikacja według Ciebie to nie inwestycja ? Jakie ma znaczenie wielkosc miasta ? Jasło czy Kraków - ilosc samochodów i ich przyrost na drogach jest proporcjonanie taki sam , ktos kto twierdzi ze zbiorówka nie jest inwestycją w przyszłosc ten obudzi sie kiedys w korku na . skrzyzowaniu
Odpowiedz
2
@ agawa
dnia 01.01.2014, 15:40 · Zgłoś
To dotacje w MKS miały na celu obniżenie cen biletów ? Ciekawe skąd masz takie wiadomości . Problem MKSu to brak wspomagania osciennych gmin do których autobusy kursują - dlatego jak wskazuje nazwa MIEJSKA powinna być tylko miejską , wtedy nakład będzie mniejszy , kursów po Jaśle będzie wiecej a to wpływa na mniejszy ruch osobówek , jak ludzie tego nie pojmą to zrobić strefę platną w centrum i sami wyskoczą z aut do autobusów . Wystarczy stanąc na skrzyzowaniu i przez godzine policzyc ile osób jezdzi w samochodzie , zdecydowana większosc to 1 autko - 1 osoba .
Teksty o grzechu sobie odpuść bo sie ośmieszasz , tu nie szkoła i lekcja religii - na którą bym pewno nie uczęszczała .
Zaklad utylizacji sortownia - jeden pies , dla okolicznych ludzi to problem - patrz Hankówka - pisałas kiedys o tym ze Tobie nie przeszkadza , ciekawe czy gdby koło Twojego domu takie cos mialo powstac to tez bys była za .
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 01.01.2014, 17:55 · Zgłoś
Takie coś, znaczy jakie coś? Sprecyzuj, p. agawo. Jeden pies? To może jeszcze opowiedz o "róży wiatrów". Nowoczesny zakład utylizacji, jaki był wówczas planowany. a nie propagandowe bajeczki pana senatora i pani burmistrz. Co do MKSu, uświadom maluczkich, na co szły do tej pory dotacje. Albo nie, lepiej ja to zrobię, żeby p. agawa znowu nie "zgrzeszyła": http://www.jaslo.pl/pl/Aktualnosci/one_news_form?ktab=&f_kat=18&n_id=news2012-02-01-155318226&b_start:int=0
http://www.[...]/sytuacja-finansowa-w-zmks-ie-bardzo-trudna-co-dalej-z-miejskim-przewoznikiem/
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101221/JASLO/502399272
Problemem MKSu jest to, że zamiast iść z duchem czasu, wprowadzając np. bilety czasowe, uparcie trzyma się rozwiązań z poprzedniej epoki. Nikt o zdrowych zmysłach, chcąc dojechać, dajmy na to, spod szpitala na halę sportową, nie będzie się nie dość, że przesiadał, ale jeszcze płacił dwa bilety. P. Wojnarowicz nie robi nic, aby istniejący stan rzeczy zmienić, bo przecież rada i tak go zasponsoruje. Z naszych podatków.
Odpowiedz
3
@ MK
dnia 01.01.2014, 19:26 · Zgłoś
Czyli sama sobie dragoness przeczysz , wyzej wysmiewasz pomysł radnego na darmowe bilety a teraz piszesz ze nikt nie bedzie płacił za dwa bilety chcąc ojechac z przesiadka z jednego końca miasta na drugi . Własnie darmowa komunikacja miejska pozwala na swobodne poruszani sie z przesiadkami . Są miasta w Polsce które to wprowadzają , podatnik doplaca do komunikacji ale korzysci wynikajace z mnijszego ruchu samichodow osobowych sa wieksze . W Jaśle wolimy to co dzieje się np. na Słowackiego gdzie urzednicy zajmuja cały parking a mieszkańcy nie maja gdzie stanąć . A mówienie ze nie warto inwestowac w komunikacje miejska skwituje tylko jednym pytaniem , skoro w nią nie warto to czy warto w upadajacą edukację ? W końcu i jedno i drugie to Nasze podatki .
Odpowiedz
-8
@ dragoness
dnia 01.01.2014, 19:50 · Zgłoś
Czy p. MK wie, co to jest bilet czasowy? I ile miast porównywalnych wielkościowo i ekonomicznie do Jasła, wprowadziło darmowe przejazdy? Uprzejmie proszę o odpowiedź. Szczególnie na podstawie zamieszczonych linków:Zwłaszcza na drugie pytanie.
http://info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/komunikacji+miejskiej+darmowe+przejazdy
http://www.mmszczecin.pl/458907/2013/9/10/tydzien-bez-samochodu-w-szczecinie-darmowe-przejazdy-komunikacja-miejska?category=news
http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/1978706,dzien-bez-samochodu-w-poznaniu-potrwa-przez-tydzien,id,t.html
O aktualną kondycję jasielskiego MKSu, czyli np. zadłużenie to już nawet nie śmiem pytać. Nota bene, z pewnością p. MK prowadzi w odniesieniu do swoich dzieci edukację domową, bo któż pośle pociechę do upadającej szkoły, prawda? Sukcesów więc życzę.
Odpowiedz
9
@ asanas
dnia 01.01.2014, 21:09 · Zgłoś
Dajcie spokój , nie dyskutujcie z Dragoness bo to ekspert od wszystkiego od ekonomii przez politykę po mechanike samochodową . Za mali jestesmy by z nią dyskutowac a jej ilosc postów i godzin na forum pokazuje ze siedzi tam dniami i nocami udzielajac rad w kazym temacie , dajcie jej żyć i nie zarzucajcie coraz to nowszymi problemami bo sie zamęczy . ZMSET
Odpowiedz
5
@ Janusz
dnia 01.01.2014, 21:14 · Zgłoś
Tylko partia JAD wydzwignie Jasło z kryzysu ! Głosujcie na nich a zapewniam ze kiedy dojda do władzy to stworzą z Jasła potegę :) Znaja sie na wszystkim , nie ma takiego problemu którego by nie potrafili rozwiązać !
Odpowiedz
-6
@ dragoness
dnia 01.01.2014, 23:12 · Zgłoś
Gratuluję inteligencji, umiejętności czytania ze zrozumieniem, merytorycznej argumentacji i umiejętności wyboru radnych. [...] górą! As usual.
Odpowiedz
7
@ Janusz
dnia 02.01.2014, 11:40 · Zgłoś
A nie mówiłem , tylko Dragoness wie jak wybierać , Jaślanie są [...] że jej nie wybrali . Dziś mieszkali by w mieście w którym wszystko byłoby na medal :-P
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 02.01.2014, 12:07 · Zgłoś
Parafrazując Marszałka; Miasto wspaniałe, ale ludzie... więc dzięki, ale nie skorzystam. Wolę wkurzać z innej pozycji.
Odpowiedz
32
@ xx
dnia 31.12.2013, 18:11 · Zgłoś
Pan radny Krzysztof on się zna , po jakiej on jest szkole?
Odpowiedz
18
@ agawa
dnia 31.12.2013, 18:18 · Zgłoś
Pewno blisko ... ekonomicznej :-P
Odpowiedz
18
@ Bolo
dnia 31.12.2013, 18:19 · Zgłoś
Specialy school number five.
Odpowiedz
28
@ POdwójny POdbródkowy
dnia 31.12.2013, 18:23 · Zgłoś
O jakim kryzysie mówi Czeluśniak ??? Przeciez od kiedy władają miastem ponoć jest tylko lepiej w kazdej dziedzinie ???
Odpowiedz
-15
@ zenon
dnia 31.12.2013, 19:01 · Zgłoś
xx a ty po jakiej?cieniutki x-ie!!!
Odpowiedz
8
@ Jerzy
dnia 31.12.2013, 23:18 · Zgłoś
Za ten komentarz masz u mnie w ostatnim dniu roku tytuł mistrza humoru za rok 2013, tym samym otrzymujesz tytuł Mistrza Celnej Riposty - Jasło 2013. !! :))
Odpowiedz
14
@ Jasiu
dnia 01.01.2014, 08:25 · Zgłoś
Nie wierzę, poważnie jest absolwentem Specialy school number five.
Odpowiedz
-6
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 12:46 · Zgłoś
w ostatnich wyborach miał trzeci wynik w mieście...
Odpowiedz
-7
@ sss
dnia 01.01.2014, 18:28 · Zgłoś
Jaja sobie robicie z Krzysztofa. Wasza sprawa. Ale czy On nie zostały wybrany we wszystkim dostępnych wyborach?
A czy on nie reprezentuje Was, Waszych poglądów?
Czy On byłby radnym, gdyby nie otrzymał odpowiedniej ilości głosów?
Kpicie z Niego i z jego "wykształcenia". Wasza wola, ale czy Wy macie inne wykształcenie? Nawet, gdy macie pokończone Uniwersytety, to jakoś o Was cicho. Gdzie się podziewacie i dlaczego się kamuflujecie. Dlaczego pozwalacie takiemu Dyziowi już którąś tam kadencję decydować o Waszym losie? Dlaczego?
Brak Wam odwagi? Brak tupetu? T^o Wasz problm. Odczepcie suię od Krzyśka. Każdy orze jak może i On to czyni. Jeżeli macie le0operze i8 ciekawsze pomysły i pr5zekonacie do nich wyborców to wy będziecie Radnym ,l a JKrzysztof bezrobotnym.
Odpowiedz
11
@ agawa
dnia 01.01.2014, 19:40 · Zgłoś
To ile miał tych głosów ze piszesz Waszych ? Chyba jasne ze jedni wybrali jego inni zaglosowali na innych , a większośc nie dała poparcia zadnemu z kandytatów . Skoro odbierasz ludziom prawo krytyki polityków , to zapomniałes co pan Czelusniak wyprawiał kilka lat temu . Odwagą nazywasz start do polityki ? Odwazni to są ludzie którzy zakładają działalność gospodaczą i działają zatrudniając innych bez liczenia na "wygranie" przetargów państwowych , bez łapówek i znajomosci w sanepidach i inspekcjach pracy .
Odpowiedz
6
@ olek
dnia 01.01.2014, 21:29 · Zgłoś
Już niebawem Pan Krzysztof będzie musiał szukać nowej pracy bo Polska będzie Razem, a on osobno.
Hm... chyba, że wymyśli skąd tu wziąć pieniążki na kolejny [...] interes
Odpowiedz
-6
@ fert
dnia 01.01.2014, 23:57 · Zgłoś
agawa mówisz o tych z PI... parti szlachetnej i pseudo posłach ? czelusniak miał 3 wynik w mieście 369 w jednej komisji miał 180 głosów [...] ... [...] zal [...] sciska? pisowska propagando z emigracji
Odpowiedz
2
@ stan
dnia 03.01.2014, 11:40 · Zgłoś
P.Krzysztof jest podobnie jak jego zona jest spokojny o swoją przyszłość.Jesli nie wlezie do Rady Miasta.to podobnie,jak żona wpadnie w objęcia Prezesa MPGK Jasło.A tam już ciekawe stanowisko i ciekawe pieniadze zostaną ekstra utoworzone.
Odpowiedz
-7
@ xxx
dnia 31.12.2013, 17:58 · Zgłoś
Panowie wyjazd z NOWEGO STYLU światła lub rondo .
Odpowiedz
20
@ TwTp
dnia 01.01.2014, 08:41 · Zgłoś
Najsmieszniejsi są Ci co dzis krzycza ze to wina radnych a wystarczy poszukac sobie w sieci jak to te same osoby ( piszę o urzedasach i internautach ) budżet okrzykiwały winą poprzednika burmistrza Czerneckiego . Widać ujadaczy którzy zawsze znajda winę wszędzie tylko nie u siebie nigdy nie brakuje . A to co wygaduje radny Czeluśniak to nadaje sie do kabaretu . Pamietam jak to za poprzedniej wladzy negował kazde ustalenie burmistrza , wszędzie widział spisek i błedy , dzis zmienił tylko adresata swoich złotych mysli i całe zło widzi tylko i wyłącznie w radzie miejskiej .
Dlatego pytam co się zmieniło na lepsze w stosunku do poprzednika ? Konkretnie , bo kiedyś wszystko było złe . Dziś główny atakujacy powinien sie pochwaliić osiągnieciami .
Odpowiedz
6
@ Remiza
dnia 01.01.2014, 12:19 · Zgłoś
Burmistrz wie że nastepnej kadencji nie będzie liczy na etat w Nowym Stylu więc pewnie i rondo im zrobi jak wiele innych "przysług"
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 12:45 · Zgłoś
W NS powiadasz ? A nie na tym jeziorku na Kwiatowej ?
Odpowiedz
8
@ Tarzan-zan
dnia 01.01.2014, 22:04 · Zgłoś
oj tam oj tam... wyjazd z nowego stylu... 3x na dobę ludzie tam jadą po skończonej "zmianie" to nie powód żeby blokować ruch na drodze krajowej światłami !!!
Poczekacie, wyjedziecie...
Odpowiedz
-6
@ Klapki ale na umyśle
dnia 01.01.2014, 23:10 · Zgłoś
Zachęcam do przypomnienia sobie co M.Kurowska zrobiła dla Jasła:
po 1 Burmistrz Miasta Jasła: pozyskanie 6o mln. zł zewnętrznych środków finansowych (unijnych i państwowych) i odnowienie miasta: Kłamstwo 50mln to środki z budżetu państwa czyli z naszych podatków 0 z UE

2 nowoczesna Stacja Uzdatniania Wody, kłamstwo kontynuacja projektu burmistrza Czerneckiego

3 dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią, Kłamstwo to wniosek radnych jedno powstało za jej kadencji drugie za burmistrza Czerneckiego

4 lodowisko, kłamstwo psełdoslizgawka nie lodowisko wstyd że za tyle kasy
5 budynek socjalny dla 25 rodzin, blok dla [...] za pieniądze podatnika

6 300 nowych miejsc parkingowych, klejone kłamstwo hihihihi to był wniosek radnego balika

7 Miasteczko Ruchu Drogowego, rondo, deptak, pomysł św. pamięci pan Libuchy !

po 8 . 11 nowych autobusów ZMKS do dziś wożą puste powietrze tym powiną się zając prokuratura

9 skomputeryzowany Urząd i 36 gospodarstw domowych, kłamstwo oj bo padnę to program rządowy PO

10 doposażona siłownia i kryta pływalnia, kłamstwo to pomysł był dyrektora Baniaka nie pani K

11 odremontowane wszystkie szkoły, przedszkola, JDK, domy osiedlowe, remizy,
stadiony, nowe jezdnie i chodniki na 80% ulic. KŁAMSTWO brednie może pisać tyko sama [...] odremontowany JDK no chyba że pani potrafi przewidzieć przyszłość toż to ruina i omamy 80% ulic. Chyba u siebie na wsi remontowane bo na pewno w jaśle

a cała prawda jest ukryta w tych tekstach :
Burmistrz Jasła na konferencji w Rzymie
http://www.jaslo4u.pl/burmistrz-jasla-na-konferencji-w-rzymie-newsy-jaslo-3570
Pani burmistrz służbowo na pielgrzymkę
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080818/REGION00/96325296
http://www.rio.gov.pl/modules.php?op=modload&name=phpBB2&file=posting&mode=topicreview&t=8679&sid=e172fed015f7c235666d99a28b1e9b81
Kurowska zarzuca radnemu Kościowowi kłamstwo!
http://www.[...]/aktualnosci/kurowska-zarzuca-radnemu-kosciowowi-klamstwo,1752.html
Bierzemy pod lupę burmistrz Jasła - Marię Kurowską
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100121/MALAOJCZYZNA/680007613
Kurowska pozywa “Jaślan” za biuletyn informacyjny 3do 1 dla Jaślan
http://www.[...]/aktualnosci/kurowska-pozywa-jaslan-za-biuletyn-informacyjny,3724.html
PrzePiS na Jasło
http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,95984,6284392,PrzePiS_na_Jaslo.html
I Jasło ma wpływ na czystość Bałtyku...
http://www.jaslo4u.pl/i-jaslo-ma-wplyw-na-czystosc-baltyku-newsy-jaslo-4781
Dąb Hitlera w Jaśle Opinie mieszkańców
http://www.youtube.com/watch?v=L6ojcDUiDHc
Odpowiedz
2
@ Max Szyderko
dnia 01.01.2014, 23:28 · Zgłoś
Kimkolwiek jesteś, wylałeś beczkę miodu na moje serce...Dzięki
Odpowiedz
-3
@ fert
dnia 01.01.2014, 23:35 · Zgłoś
0
@ fert
dnia 01.01.2014, 23:45 · Zgłoś
O płatnym parkowaniu i o tym jak Pani burmistrz chciała nowy samochód…

http://www.jaslo4u.pl/o-platnym-parkowaniu-i-o-tym-jak-pani-burmistrz-chciala-nowy-newsy-jaslo-1991
Odpowiedz
7
@ hehe
dnia 02.01.2014, 11:46 · Zgłoś
[...] w stylu Maxia . Tej pani juz nie ma wiec wspominki nie na miejscu , no chyba ze zamiast patrzenia w przyszłosc ktos woli sie grzebac w historii :)
Moze przytoczycie osiągniecia obecnej władzy , krótko i tresciwie - co obiecano w kampanii i co zrobiono ? Czekam .
Odpowiedz
6
@ fructo
dnia 02.01.2014, 11:56 · Zgłoś
Obiecali ze bedzie kolorowo i jest , co 10 metrów swiatła w cetrum miasta . I problem z korkami załatwiony :) Dyzioland
Odpowiedz
4
@ root
dnia 02.01.2014, 12:02 · Zgłoś
Nowe parkomaty - kolejne świetne rozwiązanie ekipy Dyzia .http://forum.jaslo4u.pl/viewtopic.php?f=109&t=12746&p=197783&hilit=parkomat#p197783
Odpowiedz
0
@ (_I_)
dnia 02.01.2014, 12:07 · Zgłoś
Obecni włodarze pokazali juz na początku jak potrafią lepiej dobierać kadre http://www.jaslo4u.pl/dyrektor-zmks-u-zglosil-rezygnacje-z-funkcji-dyrektora-newsy-jaslo-10815 .
Odpowiedz
3
@ Macki
dnia 02.01.2014, 12:11 · Zgłoś
Najwieksza porazka to olanie Gamratu , tu pan burmistrz pokazał ze nie jest przyjazny dla inwestorów .
Odpowiedz
1
@ Skiba
dnia 02.01.2014, 12:49 · Zgłoś
To tak dla przypomnienia co nam "grozi"...
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 02.01.2014, 19:57 · Zgłoś
No to dołóżmy im jeszcze 700tysięcy. Kupią tablety i wymienią podłogi.
Odpowiedz
1
@ max
dnia 06.01.2014, 10:30 · Zgłoś
Masz rację odnośnie Pana Czeluśniaka. Wyborcy powinni w przyszłych wyborach podziękować temu Panu za jego " działalność".
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.