Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Burmistrz Miasta Jasła nagrodziła jasielskich sportowców

34

Karate, judo, piłka nożna, siatkówka, narciarstwo , pływanie, strzelectwo laserowe - to dyscypliny sportu, w których jasielscy sportowcy w 2009 roku odnieśli największe sukcesy. Wspaniałe wyniki w dziedzinie kultury fizycznej i sportu, krajowe i międzynarodowe osiągnięcia, poprzedzone wytrwałą pracą sportowców i ich trenerów, nagrodziła w ubiegły czwartek (24 bm.) Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska.


- Cieszę się, że osiągnęliście znakomite wyniki w tak szerokim zakresie. To również dzięki waszym sukcesom, otrzymaliśmy w tym roku tytuł Sportowa Gmina. Znajdujemy się w gronie ok. 20 gmin w Polsce, które uzyskały ten tytuł. Jest to szczególnie dla mnie ważne, bo jak wiadomo sport rozwija i hartuje nie tylko ciało, ale również ducha, to jest też jedną z najbardziej pożytecznych form organizacji czasu wolnego. Jako Burmistrz miasta staram się wspierać Państwa działania na rzecz sportu, a moja radość jest tym większa, gdy efekty tej pracy są postrzegane pozytywnie zarówno w naszym mieście, kraju oraz na międzynarodowym forum. - powiedziała Burmistrz Jasła Maria Kurowska, po czym wręczyła nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wyróżnionym sportowcom, trenerom oraz działaczom sportowym.

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Jasła w sprawie przyznania nagród w dziedzinie kultury fizycznej i sportu za osiągnięcia w 2009 r. zostali nagrodzeni:

Sportowcy

Diana Pięta (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Złoty i Srebrny medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie, Srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach dzieci w Krakowie.

Alan Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Złoty, 3 srebrne i brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie.

Joanna Pięta (Klub Sportowy SPEED Jasło). Zdobyte sukcesy w dziedzinie pływania: Brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach dzieci w pływaniu w Berlinie, brązowy medal w Mistrzostwach Okręgu w Tarnobrzegu.

Rafał Szumiec (Sportowe Stowarzyszenie Inwalidów START Poznań). Zdobyte sukcesy w narciarstwie zjazdowym niepełnosprawnych (mono-ski): I m-ce w slalomie gigancie i II m-ce w slalomie w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych w Szczyrku, IV m-ce w slalomie i VI m-ce w slalomie gigancie w międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Rokietnicy, IX m-ce w slalomie gigancie i XII m-ce w slalomie w paraolimpijskich zimowych światowych zawodach 2009 w Szwecji, zdobycie kwalifikacji do igrzysk paraolimpijskich Vancouver 2010.

Aleksandra Zając (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Konkurencja kata seniorek: IV m-ce w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, III m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie, II m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle.

Justyna Zborowska (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Konkurencja kata juniorek: II m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie, I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie. Kategoria Kumite: III m-ce w Mistrzostwach Polski Południowej w Łańcucie.

Paulina Wałęga (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Kategoria Kumite: III m-ce Puchar Polski w Krośnie, I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, II m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, II m-ce w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier w Baja.

Angelika Jarecka (Jasielski Klub Kyokushin Karate). Zdobyte sukcesy w karate: Kategoria Kata: I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Jaśle, III m-ce w Ogólnopolskim turnieju karate w Tarnowie, I m-ce w Ogólnopolskim Turnieju w Przeworsku, I m-ce w Ogólnopolskim Turnieju w Przeworsku.

Ireneusz Brożyna (JKS „Czarni" Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Kategoria: Trampkarz młodszy I m-ce w Międzynarodowym Turnieju w Akropoli we Włoszech, I m-ce w ogólnopolskim turnieju Umbro Cup w Pustyni, I m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych, Reprezentant kadry PZPN Rzeszów w roczniku 1997.

Arkadiusz Górka (JKS „Czarni" Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Kategoria: Trampkarz młodszy I m-ce w Międzynarodowym Turnieju w Akropoli we Włoszech, I m-ce w ogólnopolskim turnieju Umbro Cup w Pustyni, I m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych, Reprezentant kadry PZPN Rzeszów w roczniku 1997.

Jakub Podgórski (JKS „Czarni" Jasło). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii młodzik starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, III m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych.

Bogumił Czyżowicz (JKS „Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii młodzik starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, III m-ce w podkarpackiej lidze młodzików starszych.

Dariusz Brągiel (JKS „Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowiej junior młodszy, II m-ce w Międzynarodowym Halowym Turnieju piłki nożnej Winter Cup 2009 w Jaśle, II m-ce w podkarpackiej lidze juniorów młodszych, V m-ce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Mateusz Skała (JKS „Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej junior młodszy, II m-ce w Międzynarodowym Halowym Turnieju piłki nożnej Winter Cup 2009 w Jaśle, II m-ce w podkarpackiej lidze juniorów młodszych, V m-ce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

Karol Madejczyk (JKS „Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej junior młodszy B, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, I m-ce w Międzynarodowym Turnieju Jasło 2009.

Łukasz Urban (JKS „Czarni" Jasło ). Zdobyte sukcesy w piłce nożnej: Reprezentant kadry województwa podkarpackiego w kategorii wiekowej trampkarz starszy, I m-ce w halowym turnieju OZPN Krosno, I m-ce w Międzynarodowym Turnieju Jasło 2009.

Kamil Garbacik (UKS „MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: VII m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w Kielcach, brązowy medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Agnieszka Jamróg (UKS „MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: VII m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorek w Opolu, srebrny i brązowy medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Sara Kowalczyk (UKS „MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: Złoty medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence oraz udział w Mistrzostwach Polski Juniorek w Opolu.

Barbara Śliwa (UKS „MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w judo: I, II i III m-ce w Grand Prix o puchar białej gwiazdy w Krakowie, V m-ce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Austrii w Wiedniu, Srebrny medal w Światowym Rankingowym Turnieju Judo USA Providence.

Krystyna Myśliwiec (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie"). Zdobyte sukcesy w strzelectwie laserowym: I m-ce w konkurencji karabin, II m-ce w konkurencji pistolet i II m-ce w dwuboju w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Strzelectwie osób niewidomych i słabo widzących w Iławie.

Rafał Cabaj (MKS „MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Arkadiusz Janik (MKS „MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Patryk Łaba (MKS „MOSiR" Jasło). Zdobyte sukcesy w siatkówce: I m-ce w Trzeciej Lidze Siatkówki Męskiej.

Trenerzy, instruktorzy, działacze sportowi

Damian Ciborowski (Klub Sportowy SPEED Jasło) - Pływanie - Trener
Robert Podkulski (JKS „Czarni" Jasło) - Piłka Nożna - Instruktor
Robert Hap (JKS „Czarni" Jasło) - Piłka Nożna - Trener II klasy
Tadeusz Krygowski (Jasielski Klub Kyokushin Karate) - Karate - Instruktor I Klasy
Michał Czarnecki (UKS „MOSiR" Jasło ) - Judo- instruktor o specjalności I Dan
Przemysław Czarnecki (UKS „MOSiR" Jasło ) - Instruktor sportu o specjalności Judo
Marcin Ciosek (MKS „MOSiR" Jasło) - Instruktor siatkówki
Marek Bajorek (UKS „MOSiR" Jasło ) - Działacz sportowy, Członek Zarządu UKS „MOSiR" Jasło
Jerzy Łaba (MKS „MOSiR" Jasło ) - Działacz sportowy Członek Zarządu MKS „MOSiR" Jasło

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Kot
dnia 28.10.2010, 16:35 · Zgłoś
Brawo dla Arka Górki "Górala". Gratulacje za wyróznienie i wyniki w sporcie. Ty możesz zajść daleko. Fajnie, że pani burmistrz zauważa i docenia takich jak WY.
Odpowiedz
0
@ hę?
dnia 19.07.2010, 16:53 · Zgłoś
a gdze wojciech jamróg?! brawo janas! :D
Odpowiedz
0
@ Wizytator
dnia 05.07.2010, 11:09 · Zgłoś
A gdzie Kasia Mocek, a gdzie Ania Bialas? Co to one sie nie licza? ? W karate ? ?
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 01.07.2010, 21:59 · Zgłoś
Szkoda , że nikt nie zauważył sukcesów Szóstki - jak mozna wyczytać na stronie tej drużyny też wygrali kilka ciekawych turniejów , jeden z ich zawodników był na mistrzostwach Polski rocznika 1998 , a kliku innych równiez grało w kadrze PZPN rocznika 1998 - szkoda , że "piłkarze" są tylko w Czarnych - moze ktoś wreszcie przestanie wywoływać te lokalne animozje i naprawdę doceni osiągnięcia młodych ludzi - te nagrody uważam za wielką niesprawiedliwość w stosunku do zawodników Szóstki ... No chyba że w przyszłym roku przyznane zostaną nagrody za rok 2010 i wtedy wszystko się zmieni - bo rzeczywiście nagrody te dotyczą roku ubiegłego jak się dobrze w tekst wczytać ...
Odpowiedz
0
@ do ip: 109.196.42.*
dnia 01.07.2010, 05:53 · Zgłoś
umyj buzię i możesz dołączyć do ciekawskiego.
Odpowiedz
0
@ do ciekawy
dnia 30.06.2010, 20:16 · Zgłoś
MA rozwalone nogi bo prubuje utrzymac rownowage ...jak zawsze.....i nie przejmuj sie chamstwem
Odpowiedz
0
@ do ciekawego
dnia 28.06.2010, 20:39 · Zgłoś
Tego PANA to możesz w ... pocałować. Masz odwagę [...], spotkaj się z nim, a okaże jaki jesteś anonimowy cwaniak znad klawiatury.
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 28.06.2010, 19:33 · Zgłoś
a kokardki boskie :P

3m sie Gienka wymiatasz!! ;*
Odpowiedz
0
@ Judoka
dnia 28.06.2010, 12:32 · Zgłoś
Lepiej patrzcie na najmłodą!
Odpowiedz
0
@ Ktos
dnia 28.06.2010, 11:45 · Zgłoś
W tamtym roku z młodych piłkarzy Czarnych Skała i Brągiel w tym również ,przecież oni powinni jak są tak utalentowani grać przynajmniej w I-lidze a nie w klasie okręgowej pod dowództwem p.Daniły.
Odpowiedz
0
@ NEMO
dnia 28.06.2010, 11:08 · Zgłoś
Do żal - popraw ortografię nt. "kokardek!!!!"
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 27.06.2010, 18:23 · Zgłoś
A ten pan w jasnym garniturku z szeroko rozwalonymi nożyskami(chyba dla równowagi)to za co???, może mnie ktoś oświeci
Odpowiedz
0
@ do ip: 77.115.80.*
dnia 27.06.2010, 16:12 · Zgłoś
z ciebie "siatkarka" jak z koziej .... trąba. Nie podszywaj się pod normalne dziewczyny.
Odpowiedz
0
@ Do kibic
dnia 27.06.2010, 13:59 · Zgłoś
Chłopie na tym poziomie to ta szóśtka i lige mistrzów może sobie wygrywać, zobaczymy za rok, dwa, gdy Mielec z Rzeszowem zbierze całe Podkarpacie i zobaczymy czy znowu będzie tak dobrze. Nie ma drużyn w Jaśle takich drużyn? 93 rocznik Czarnych - 2 miejsce, 94 - 2 miejsce, 96 - 1 miejsce, 97 - 3 miejsce. Także nie wmawiaj ludziom że w Jaśle nie ma młodzieży i wszystko kręci się wokół szóstki.
Odpowiedz
0
@ Agat25
dnia 27.06.2010, 11:52 · Zgłoś
najpiękniejsze jest to że wielu nie przyszło na tą [...] demonstracje [...]ską co by nie oglądać i podawać ręki Kurowskiej ! ,tak czy tak wielkie gratulacje dla wszystkich obecnych i nie obecnych sportowców.
Odpowiedz
0
@ b_zyk
dnia 27.06.2010, 10:35 · Zgłoś
a co z nagrodą dla sportowca Jarosława Kaczyńskiego ??? jakiś dyplom za zajęcie I miejsca ???
Odpowiedz
0
@ xxx
dnia 27.06.2010, 09:53 · Zgłoś
Szczególne gratulacje dla Przemka Czarneckiego. NAJLEPSZY TRENER.! :)
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 27.06.2010, 09:30 · Zgłoś
Szkoda że pani Burmistrz zapomniała o chłopcach i trenerze z Uks6 ,którzy też zdobyli mistrzostwo w podkarpackiej lidze a w Jaśle nie ma wiele takich drużyn ,którym by się to udało .
Odpowiedz
0
@ żal
dnia 27.06.2010, 00:29 · Zgłoś
ta angelika [...]fajne kokartki;/
Odpowiedz
0
@ Harasimia
dnia 27.06.2010, 00:19 · Zgłoś
A [...] Janasowssski to czego nie w garniaku?!
Odpowiedz
0
@ ;]
dnia 26.06.2010, 23:33 · Zgłoś
skoro SAI jestes taki kozak to wymien mi tych lepszych , bo ja jakos tu syna kierownika, ani dzialacza nie widze ...
Odpowiedz
0
@ Przyjaciółka :*
dnia 26.06.2010, 21:51 · Zgłoś
Brawo Basiu!:)
Zasłużona nagroda, gratulacje!
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 26.06.2010, 18:46 · Zgłoś
czarni itak dostają dofinansowanie całoroczne (+najwieksze) ...w jaśle
Odpowiedz
0
@ ppp
dnia 26.06.2010, 18:43 · Zgłoś
To jak tak dalej wyliczacie to jeszcze UKS 6...Zapomniano o nich..nieładnie...jest jeszcze wielu sportowców w Jaśle, ale jak widzę oni się nie liczą.Z nimi to tylko zdjęcia władza umie robić jak zajmują pierwsze miejsca.
A co by było gdyba władza faktycznie się opiekowała sportowcami?Dopiero byśmy mieli medalistów.
Odpowiedz
0
@ Siatkarka
dnia 26.06.2010, 17:21 · Zgłoś
Żadna siatkarka nie została nagrodzona, tylko działacz bajorek.O co tu chodzi?Kasy z miasta działacze nabrali dla siatkarek, a siatkarek nie ma.Co sie dzieje?
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 26.06.2010, 15:55 · Zgłoś
A kopacze podwórkowej szmacianki zwani Czarnymi to nie zasługują na nic?
23 liga ,w której grają toż to prestiż i osiągnięcie na miarę 100 -lecia klubu.
I tak bez wyróżnienia ???
Odpowiedz
0
@ Grażyna
dnia 26.06.2010, 14:29 · Zgłoś
Brawa i gratulacje dla Angeliki Jarecki. Oby w przyszłym roku była kolejna nagroda.
Odpowiedz
0
@ SAI
dnia 26.06.2010, 13:06 · Zgłoś
Sukcesy zwlaszcza pilkarzy ,doprawdy zwalaja z nog idac tym tropem trzeba wymienic jeszcze przynajmniej trzydziestu chlopcow lepszych od tych wymienionych ASIOROW ,jakiez to sukcesy ............synowie kierownikow druzyn ,czlonkow zarzadu itp .......
Odpowiedz
0
@ After
dnia 26.06.2010, 12:50 · Zgłoś
nono panowie:D Rafał jak zawsze w garniaku:D Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ zainteresowany
dnia 26.06.2010, 11:38 · Zgłoś
A damian to ma trenera I , II czy której klasy ?

Czy sam sobie go nadał?
Odpowiedz
0
@ EkoNom
dnia 26.06.2010, 10:09 · Zgłoś
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!!
Odpowiedz
0
@ Brawo
dnia 26.06.2010, 09:48 · Zgłoś
Wielkie brawa dla młodych sportowców i ich opiekunów.Takie małe miasto a sukcesów całkiem sporo.Tak trzymać i prosimy o więcej
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 26.06.2010, 07:42 · Zgłoś
brawo .! oby tak dalej :D
Odpowiedz
0
@ Agol
dnia 26.06.2010, 01:00 · Zgłoś
Każdy wie że w czołówce osiągnięć z judo jest jeszcze Agnieszka Sobczyk... pomimo wszystko CHOCIAŻ jej nazwisko powinno tu widnieć, za 12 lat ciężkiej pracy, czarny pas, 3 miejsce w czechach, 1 na słowacji, w USA też coś było....... brak słów, brak słów
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.