Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji- AKTUALIZACJA

27

Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

Od soboty trwają poszukiwania 50-letniego turysty, który wybrał się w Tatry Słowackie. Przy schodzeniu z Lodowego Szczytu jaślanin miał doznać urazu nogi, o czym poinformował służby ratunkowe, którym udało się z nim skontaktować. Niestety w godzinach wieczornych telefon mężczyzny był już niedostępny.

Akcja ratunkowa rozpoczęła się w sobotę w nocy, jednak ze względu na złe warunki pogodowe została przerwana. Przez kolejne dni ratownicy górscy przeczesywali teren, lecz ich działania były kontynuowane od rana do godzin wieczornych i wznawiane następnego dnia. Do działań ratunkowych wykorzystywane są m.in. drony poszukiwawcze, helikopter z Dywizjonu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, helikopter Eskadry MV SR oraz psy służbowe.

- 23 ratowników górskich zostało zadysponowanych bezpośrednio w terenie wraz z 6 psami ratowniczymi HZS. Podczas poszukiwań ponownie zadysponowano helikopter z Dywizjonu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który przetransportował ratowników na miejsce zagrożenia, a następnie przeszukiwał z powietrza. Poszukiwania trwały do godzin wieczornych. Ratownikom udało się przeszukać głównie południowe części Barana Rogów, Tarczę Śnieżną, Małą Tarczę Lodową, Tarczę Lodową i Wie Przeszukano również stoki skalne. Poszukiwania zostały przerwane w godzinach wieczornych, a poszukiwania będą kontynuowane ponownie następnego dnia- czytamy we wtorkowym (26 września br.) komunikacie słowackich ratowników górskich.

Na ten moment nie ma żadnych nowych wieści o odnalezieniu Polaka.

AKTUALIZACJA:

Służby opublikowały dzisiaj popołudniu kolejny komunikat z akcji poszukiwawczej. - W środę 27 września 2023 roku wznowiono poszukiwania zaginionego Polaka. Korzystna bezchmurna pogoda umożliwiła rozmieszczenie sprzętu lotniczego Dywizjonu Sił Powietrznych SR. Na miejsce przewieziono 13 ratowników górskich z 3 psami służbowymi i 2 dronami, którzy prowadzili poszukiwania w kilku obszarach – Čierna Javorova dolina, Ľadové dolinky, Veľká Zmrzla dolina oraz w rejonie Strelecky polí. Z pomocą dronem przybyło 2 polskich kolegów z TOPR. Pomimo całodniowych intensywnych poszukiwań turysty nadal nie odnaleziono. Operacja wyszukiwania będzie kontynuowana w sposób ciągły - informują.

id

fot i video: hzs.sk

Napisany dnia: 27.09.2023, 16:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ To ja 2
dnia 27.09.2023, 16:51
Ocena
komentarza:
45
Nadzieja umiera ostatnia.
@ INKA
dnia 28.09.2023, 17:26
Ocena
komentarza:
-13
Odwalił kitę i tyle.
@ Do INKA
dnia 29.09.2023, 18:41
Ocena
komentarza:
2
Módł się o zdrowie, bo o rozum to już za późno.
@ aga
dnia 27.09.2023, 17:09
Ocena
komentarza:
63
Dlaczego redakcja nie zablokuje komentarzy/???!!! Ludzie są tak wredni że karmią się ludzką tragedią a redakcja kilaniem!
Są jakieś granice!!!
@ jaślok
dnia 28.09.2023, 13:55
Ocena
komentarza:
18
Tak szczerze to przeglądnąłem te poniższe komentarze i nigdzie nie widzę takowego który wymagał by zablokowania ? Co Was tak razi w oczy że ktoś pisze prawdę ? Zdarzają się komentarze w stylu że mógł zainstalować apkę która podaje współrzędne (sam chodzę w góry raz na pół roku ale słyszałem o tej aplikacji), czy komentarze że niestety o załamaniu pogody w górach trąbiono już wcześniej i decyzja tego Pana była bardzo zła. Może ktoś czytając tego typu komentarze się czegoś nauczy i następnym razem pomoże sobie i nie będzie w przyszłości narażał życia GOPRowców czy TOPRowców którzy biorą udział w poszukiwaniach. Moim zdaniem komentarze w których ktoś zwraca uwagę na rzeczy jakie powinny mieć miejsce a zostały zaniedbane więcej dają niż lamenty, serduszka i inne magiczne wpisy mające pomóc sprowadzić tego faceta do domu poprzez pisanie bezpłciowych komentarzy. Możecie zapytać specjalistów którzy w takich przypadkach diagnozują takie sytuacje tak samo jak tezy w komentarzach poniżej, nikt z nich nie powie że wypadki w górach to kwestia braku szczęścia, ciekawe czy ktoś Was wtedy zawsze komentuje żeby zablokować wypowiedzi tych wrednych doświadczonych taterników czy himalaistów który karmią się ludzką tragedią? Zamiast popatrzeć na to od innej strony i zauważyć w tym diagnozę problemu a mówienie o tym głośno czy pisanie powinno dojść do wszystkich w koło żeby na przyszłość uniknąć podobnych wypadków i przypadków :(
@ :)
dnia 28.09.2023, 14:21
Ocena
komentarza:
5
[komentarz nie na temat]
@ aga
dnia 27.09.2023, 17:10
Ocena
komentarza:
5
klikaniem oczywiście
@ As
dnia 27.09.2023, 17:22
Ocena
komentarza:
37
Rodacy, forumowicze piszące te podłe komentarze. Wstyd mi za was
Pamiętajcie, że to zło do was wróci. Nie w tym to w następnym pokoleniu. Tak było,jest I będzie.
@ Hehe
dnia 28.09.2023, 07:26
Ocena
komentarza:
5
Zlo powroci? Skąd ci do głowy przychodzą takie brednie? Pewnie jesteś z tych co na facebooku wypisuje takie mądrości :)))
@ Bidok
dnia 29.09.2023, 16:40
Ocena
komentarza:
0
Zło powróci, karma wraca...tzn. że jak bohater artykułu zrobił sobie krzywdę, to powróciło do niego zło, a do ludzi z rakiem w szpitalu wróciła karma?
Tak to jest jak ludzie mądrości życiowe czerpią z memów.
@ Hghhghgh
dnia 27.09.2023, 20:28
Ocena
komentarza:
6
Podjął ryzyko, jego wybór ,każdy wiedział od poniedzialku,że będzie załamanie pogody na weekendzie
@ Czyt
dnia 27.09.2023, 21:22
Ocena
komentarza:
15
Lepiej nic nie piszcie ...nie wierzę że można aż tak zdziczec..
@ Jednego nie rozumiem
dnia 28.09.2023, 00:26
Ocena
komentarza:
17
Isć w góry w pojedynkę i nie zainstalwoać aplikacji ratunek która wysyła wspołrzedne w razie zagrożenia- ratownicy wysłali mu ponoć link do aplikacji ale prawdopodobnie nie udało sie jej pobrac/zainstalować... Mam nadzieje ze znajdą go jeszcze jest nadzieja.
@ Dziadek
dnia 28.09.2023, 08:25
Ocena
komentarza:
15
Teraz to brak odpowiedzialności za konsekwencje podejmowanych decyzji nazywa się pasją? Nie rozumiem jak można było iść w góry samemu i to w taką pogodę, mam nadzieję że będzie dobrze.
@ kawosz
dnia 28.09.2023, 09:39
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Alain Robert
dnia 28.09.2023, 11:19
Ocena
komentarza:
-2
Wspinaczka bez zabezpieczeń na wysokie budynki to jest dopiero fajna pasja, dająca mnóstwo wrażeń. Nie naraża też innych na niebezpieczeństwo a w przypadku niepowodzenia koszt interwencji służb jest niewielki. Posprzątają, wywiozą i po wszystkim. Może to brutalne, ale powinno dać do myślenia na przyszłość wszelkiego rodzaju "twardzielom" i "pasjonatom".
@ Zoey
dnia 28.09.2023, 12:51
Ocena
komentarza:
6
Współczucia dla GOPR, że musi teraz kilka dni ponosić konsekwencje czyjejś nieodpowiedzialnej decyzji.
Tyle się mówi, prosi i nic.
@ Mariusz
dnia 28.09.2023, 15:50
Ocena
komentarza:
-1
Ale [...], ludzie to jest ich praca tak zarabiają na życie, i sami są pasjonatami gór nikt ich na siłę nie wysyła do pomocy. Denerwujący jest ten argument że ktoś życie naraża. TAKI MAJA ZAWOD!!!
@ Zoey
dnia 28.09.2023, 16:45
Ocena
komentarza:
5
Przecież ja nie mówiłem nic o tym, że narażają życie i jak wygląda ich praca.
Wypadki się zdarzają, a są oni od tego żeby w takich sytuacjach pomagać.
Ja mówiłem o tym, że ktoś swoimi decyzjami zwiększa sam ryzyko takiego wypadku.
Mam nadzieję, że gość się znajdzie i wystawia mu rachunek.
@ Mariusz
dnia 28.09.2023, 17:27
Ocena
komentarza:
6
Koszty zapewne poniesie ubezpieczyciel, zawód ratownik górski polega na ratowaniu w górach każdy sobie powinien zdawać z tego sprawę pisząc się na taką pracę. Gość złamał nogę przez to nie dal rady zejść co do decyzji każdy popełnia błędy nie ma ludzi idealnych .
@ Rjs
dnia 28.09.2023, 19:47
Ocena
komentarza:
-3
I pytacie si po co chodzi się w góry. Film mówi sam za siebie
@ Meusz
dnia 29.09.2023, 11:43
Ocena
komentarza:
3
Dlaczego napisanie prawdy na tym portalu uważane jest za obraźliwe i usuwane przez moderatora?
@ ola01
dnia 29.09.2023, 19:54
Ocena
komentarza:
1
dzisiaj tj. 29.09.2023 ogłoszono zakończenie poszukiwań.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Menopauza bez tabu

  W Generatorze Nauki Gen w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie skierowane do kobiet. Niedawno specjalistki z zakresu położnictwa i dietetyki mówiły o tym, w jaki sposób uchronić się przed rakiem piersi. Tym razem tematem do dyskusji była menopauza. 60 kobiet, które wzięły udział w wykładach miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób w tym szczególnym okresie dbać o swoje zdrowie, ciało oraz skórę.<FOTORELACJA>

 • Na "Słodkie Andrzejki" przyszli dla Wiktorii

  9-letnia Wiktoria Hajnas cierpi na zespół Leigha, agenezję ciała modzelowatego, padaczkę oraz opóźnienie psychoruchowe. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego wózka do codziennego funkcjonowania, który kosztuje ponad 21 tys. zł. Jasielski "Medyk" włączył się w pomoc dla córki absolwentki ich szkoły i zorganizował "Słodkie Andrzejki".

 • Chirurdzy skazani prawomocnym wyrokiem. Nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia

  W miniony wtorek w Sądzie Okręgowym w Krośnie zapadł prawomocny wyrok wobec lekarzy, którzy w 2019 r. podczas pełnionego dyżuru na oddziale chirurgii w jasielskim szpitalu nieumyślnie narazili pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty życia. Sąd II instancji utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Jaśle. Lekarze Jacek W. i Krzysztof Z. zostali skazani na karę grzywny w wysokości 20 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

 • MKS w Jaśle wymienia tabor

  Miejska Komunikacja Samochodowa w Jaśle zakupi trzy używane niskopodłogowe autobusy za pół miliona złotych. W najbliższym czasie zostanie również ogłoszony przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych, na które Miasto Jasło otrzymało dofinansowanie w kwocie 11,3 mln zł oraz pożyczkę w wysokości 3,2 mln zł z NFOŚiGW...

 • Jakub W. podejrzany o zabójstwo matki nie był pod wpływem narkotyków

  W październiku w jednym z domów jednorodzinnych w Sławęcinie doszło do makabrycznej zbrodni. Zginęła w nim 44 - letnia kobieta. Miała kilkadziesiąt ran ciętych i kłutych. Jej mąż przeżył, chodź nie wyszedł z tego bez szwanku. 46-letni mężczyzna został ugodzony nożem w szyję oraz w brzuch. Policjanci zorganizowali obławę na ich syna. 20-letni Jakub W. został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Nie znajdował się również pod wpływem narkotyków...

 • W Jaśle znaleźli dla siebie bezpieczną przystań. Dla wielu ukraińskich rodzin nasze miasto stało się drugim domem

   

  Wydarzenia z 24 lutego 2022 r. na zawsze zmieniły historię narodu ukraińskiego. W wyniku rosyjskiej inwazji, terytorium naszego wschodniego sąsiada opuściło kilka milionów Ukraińców, przede wszystkim kobiet i dzieci. 

 • Mała Nadia nadal przebywa w szpitalu. Jest rehabilitowana

  Kilku miesięczna Nadia, która trafiła w październiku do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie ze śladami znęcania się, niebawem opuści szpital. Dziewczynka przeszła badania neurologiczne. Lekarze czekają na wyniki.

 • To już ostatni dzwonek na wymianę opon! Odwiedź Centrum Serwisowe Maszyn i Pojazdów Service Point w Jaśle

   

  Zima puka do naszych drzwi, co oznacza, że nadszedł najwyższy czas na to, aby właściwie przygotować samochód do wymagających warunków, jakie już wkrótce, na dobre zapanują na polskich drogach. 

 • Szykują się podwyżki za śmieci

  Już wiadomo, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych na terenie Miasta Jasła w 2024 r. będzie kosztował mieszkańców więcej niż w mijającym roku. - Brakuje nam 1,7 mln zł na zabezpieczenie i pokrycie planowanych wydatków w 2024 r. - poinformował burmistrz Ryszard Pabian. Czy miasto dopłaci z budżetu do gospodarki odpadami i obniży mieszkańcom opłatę za śmieci?

 • Przy ul. Szajnochy w Jaśle powstał parking z 30 miejscami postojowymi

  Plac przy ul. Szajnochy w Jaśle został przebudowany w parking z 30 miejscami postojowymi. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Koszt inwestycji wyniósł blisko 300 tys. zł.

 • W Jaśle jest miejsce dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi

   

  Jednym z zasadniczych problemów, z jakimi, od co najmniej dwóch dekad muszą borykać się małe i średnie miasta w Polsce, są niekorzystne procesy demograficzne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wielu młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi szuka swojej szansy na rozwój w większych ośrodkach miejskich. Przed władzami samorządowymi miast zagrożonych utratą funkcji społeczno-gospodarczych stoi więc mnóstwo wyzwań, jakim muszą sprostać na trudnej drodze do zwiększenia swojej konkurencyjności. 

 • Kupuj bramy segmentowe HORMANN w atrakcyjnych cenach

   

  Na remont zawsze jest dobra pora. Zasada ta dotyczy między innymi bram garażowych. Decydując się na konkretny produkt, warto postawić na bramy, które  są gwarancją trwałości i bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania. Wybierając markę HORMANN możemy być pewni tego, że brama garażowa posłuży nam wiele lat. Szeroki ich wybór znajdziemy w salonie HORMANN w Jaśle, który mieści się w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657