"Chce się żyć" - jeden z najlepszych polskich filmów minionego roku w MDK.
Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle serdecznie zaprasza na pokaz filmu Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”, który opowiada poruszającą historię chłopaka chorego na porażenie mózgowe. Film oparty jest na faktach, a pierwowzorem głównego bohatera jest Mateusz Pieprzyca.

Dramat „Chce się żyć” był jednym z najczęściej nagradzanych polskich filmów minionego roku. Zdobył między innymi 4 Orły w kategoriach:
- Najlepsza główna rola męska dla Dawida Ogrodnika
- Najlepsza drugoplanowa rola męska dla Arkadiusza Jakubika
- Najlepsza drugoplanowa rola damska dla Anny Nehrebeckiej
- Najlepszy scenariusz dla Macieja Pieprzycy
- Nagroda Publiczności
Reżyser pokazuje nam dorastanie głównego bohatera, jego zmagania z chorobą, a także walkę jego rodziny o godność i prawo do normalnego życia. Film stanowi słodko gorzką opowieść o chorobie i człowieczeństwie.

Serdecznie zapraszamy!
4 kwietnia (piątek) 2014 r.
godz. 18.30
Wstęp: bezpłatny
MDK
