Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Chcesz kupić bilet online do GEN? Niestety, nie jest to jeszcze możliwe

31

19 października br. oficjalnie otwarto Generator Nauki w Jaśle. Od tamtej pory obiekt jest dostępny przez sześć dni w tygodniu. Aby do niego wejść i skorzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, głównie stref ekspozycyjnych należy kupić bilet. Niestety, od kilku tygodni płatność internetowa nie jest dostępna. Jak poinformowali nas pracownicy GEN-u, nastąpić ma to w najbliższym czasie.

Generator Nauki mieści się przy ul. Bednarskiej w Jaśle i wzbudza niemałe zainteresowanie rodzin, ich pociech, a przede wszystkim społeczności szkolnej. Różnorodność eksponatów, pozwalających nie tylko zdobyć wiedzę, ale również poprzez doświadczenie lepiej poznać dane zjawisko i je zrozumieć przyciąga uwagę wielu osób. Sęk w tym, że należy zakupić bilet wstępu. Najszybsza i najprostszą opcją jest zakup biletu przez Internet. Sęk w tym, że po kliknięciu w opcję "kup bilet" pojawia się okienko z informacją "Przerwa techniczna. Przepraszamy! Właśnie trwają prace techniczne nad serwisem" i taki napis pojawia się od uruchomienia GEN-u, czyli od trzech tygodni.

Jedyna opcją jaka pozostaje, to telefoniczna rezerwacja terminu dla grup zorganizowanych i płatność na miejscu w Generatorze Nauki. Wiele osób jest zawiedzionych tym, że tak oczywiste sprawy jak płatność internetowa za bilet nie zostały przypilnowane na czas. Pozostało zainteresowanym jedynie czekać, aż urzędnicy dopną te sprawy na ostatni guzik. Jak dowiedzieliśmy się od pracownika GEN-u w rozmowie telefonicznej – Nie mamy jeszcze uruchomionej płatności internetowej. Jest to oczywiście zgłoszone, aczkolwiek dowiedzieliśmy się po fakcie, że jest to proces dłuższy i niezależny od nas – usłyszeliśmy w słuchawce.

Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać.

id

Napisany dnia: 08.11.2022, 11:25
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 08.11.2022, 11:40
Ocena
komentarza:
31
To nie jest bilet do GEN. To jest przede wszystkim bilet do Urzędu Miasta w Jaśle, gdyż owy GEN jest wydziałem UM. I to jest najbardziej chore.
@ Powolutku
dnia 08.11.2022, 14:01
Ocena
komentarza:
7
Najpierw kierownik potem system zakupu biletów przez internet. Wszystko musi dojrzeć, to trzeba dobrze przemyśleć, a nie tak na łapuu-capu. Jeszce zdążycie się nacieszyć. Obiecujemy, że pomimo olbrzymiej pisflacji, nie podniesiemy cen do końca roku.
@ Nagonka
dnia 08.11.2022, 17:59
Ocena
komentarza:
10
Zapewne nagoniono podległe szkoły do odwiedzin (tzw. sztuczny tłok) i brak terminów.
Poczekajcie parę tygodni, jak nowość nieco się opatrzy i będzie można tak łatwo wejść do genu jak do inkubatora przy ul. K. Wielkiego.
@ Jakiś Pan
dnia 08.11.2022, 11:43
Ocena
komentarza:
8
Chce kupić bilet do Krosna
@ jaslok
dnia 08.11.2022, 11:46
Ocena
komentarza:
20
Mogę prosić o jakiś artykuł co zrobić w przypadku kiedy NIE chce kupić biletu do GEN
@ Człowiek z lasu
dnia 08.11.2022, 12:13
Ocena
komentarza:
8
Mieszko I też nie chciał kupić, i Kazimierz Wielki i Napoleon. I co? I już wszyscy nie żyją.
@ MAFIA
dnia 08.11.2022, 12:13
Ocena
komentarza:
19
Za bursa przyjmują bez biletu i kolejki
@ mieszkaniec
dnia 08.11.2022, 11:55
Ocena
komentarza:
29
"Generator Nauki wzbudza NIEMAŁE zainteresowanie rodzin, ich pociech, a przede wszystkim społeczności szkolnej " - taki żarcik co nie ... ?
@ Woytazzz
dnia 08.11.2022, 12:29
Ocena
komentarza:
38
A gdyby tak przekształcić cały ten GEN w interaktywny, pionierski w skali kraju Jasielski Inkubator Sukcesu Samorządowego?

Pół budynku poświęcone działalności miasta z ostatnich kilkunastu lat, drugie pół powiatu. Przejście pomiędzy nimi stylizowane na skrzyżowanie Szopena z Ujejskiego, dla podkreślenia wzajemnego szacunku i owocnej współpracy burmistrza ze starostą. W salach ekspozycje dotyczące nietrafionych inwestycji, bubli architektonicznych, niedziałających systemów, niefunkcjonalnych przestrzeni i kuriozalnych pomysłów. Wśród najcenniejszych eksponatów m.in. elektryczna hulajnoga, fotel ze starej skody starostwa, zdemontowane oznakowania ścieżki rowerowej, niedziałający model fontanny na rynku i plakat reklamujący sylwestra na Liwoczu. A pod sufitem licznik publicznych pieniędzy wydanych na to wszystko.

I na koniec zwiedzania Komnata Wstęgi, gdzie każdy zwiedzający, po uprzednim wybraniu tła (np. droga, chodnik, pomnik, nowe autobusy), może sobie pyknąć fotkę z nożyczkami w otoczeniu woskowych postaci jasielskiej klasy politycznej, odwzorowanych w skali 1:1.

Będzie hit?
@ Italia
dnia 08.11.2022, 13:42
Ocena
komentarza:
11
komentarz - mistrz
@ nadajesz sie
dnia 08.11.2022, 14:47
Ocena
komentarza:
19
moim zdaniem wygrałeś konkurs na kierownika
@ Perła Podkarpacia
dnia 09.11.2022, 00:04
Ocena
komentarza:
1
I jeszcze "stadion" z ulicy Śniadeckich
@ Powolutku
dnia 08.11.2022, 14:09
Ocena
komentarza:
14
Najpierw trzeba zatrudnić kierownika, potem utworzyć dodatkowe stanowisko na informatyka, potem ogłosić konkurs hue hue hue, potem uzyskać środki unijne chyba z KPO i będzie system biletowy. To skomplikowany proces
@ Klejnot Nilu
dnia 08.11.2022, 14:18
Ocena
komentarza:
16
Niedobrze...Bardzo źle.
Trzeba cały GEN przenieść do Inkubatora Przedsiebiorczosci zanim nie zacznie zarabiać tych 3,4 milionów rocznie żeby wyjść na zero.
Kurcze, w ogóle coś tu śmierdzi.
Jak miasto, które nie ma 40 tysięcy żeby dołożyć do cyklicznego festiwalu, który ma już w Polsce jakaś markę, w tak niepewnych czasach chce dokładać setki tysięcy, a może miliony żeby pokryć straty tego przybytku?
Czy Maryja, Rysiula, Adam, Bogdan i Ala też będą firmować swoimi twarzami upadek i licytacje?
@ Kierowca
dnia 08.11.2022, 14:39
Ocena
komentarza:
1
Zgłos do prokuratury jak napisałes że zgłosiłeś inwestycje drenaż boiska przy Sniadeckich.
@ Captain Vons
dnia 08.11.2022, 14:48
Ocena
komentarza:
1
Aleś ty nienachalnie inteligentny - wybacz.
Ja rozumiem, że szal JKS zobowiązuje, ale gdybyś miał IQ większe niż rozmiar buta, to czytalbys groteskę, absurd i ironię i nie przybijalbyś mi jej za każdym razem jako kłamstwo.
Wracaj do nory.Skonczylismy na dziś, a i ja sam nie lubię się znęcać.
Zgłoś wpis jak każdy gdzie cię masakruje - lepiej wypadniesz przed kolegami XD
@ Captain Vons
dnia 08.11.2022, 14:50
Ocena
komentarza:
0
Tak, tak.
Pisze ci z drugiego nicku żebyś nie musiał robić dochodzenia zakończonego kolejnym sukcesem
XDDDDDD
@ funek
dnia 08.11.2022, 15:38
Ocena
komentarza:
1
Jaj czytam debilne komentarze tutaj to zaczynam nabierać pewności ze to ty jesteś wszystkich ich autorem pod różnymi nickami panie NBL
@ Captain Vons
dnia 08.11.2022, 16:02
Ocena
komentarza:
-3
Ja zmieniam Nicki żeby sprawdzić jak wbrew temu co deklarujecie żyjecie tym co pisze i pamiętacie to co mówię.
Komentarz jak komentarz i o debilności świadczą intencje z jakich powstał, a po tym co piszecie nabieram pewności że nie jesteście tego w stanie w jakikolwiek sposób zweryfikować.
Druga sprawa, to twoja kondycja intelektualna i to, że mimo tego co piszesz, ciągle tu jesteś.
Trzecia sprawa, która świadczy, że nie wiesz jak działa świat, to ruch na stronie.
Gdy Jaslo4u proponuje ci reklamę, to podaje ilość odwiedzin, a nie cytuje twoich super merytorycznych komentarzy i opinii.
No i po czwarte nie czytasz absurdu, bo do tego trzeba inteligencji, ale żeby oddać sprawiedliwość ciężko w Jaśle odróżnić absurdalne poczucie humoru od bycia d...
No i piąte możesz być kibicem JKS a to w zupełności tłumaczy małostkowość.
Xd
@ biletowy
dnia 08.11.2022, 17:09
Ocena
komentarza:
22
GEN w Jaśle to chora wizja ludzi funkcjonujących na poziomie czasów portiera, konduktora i pani w okienku kina natchnionych wizją rodem z Gwiezdnych Wojen, której nie rozumieją ale się nią fascynują. Otwarcie instytucji która w swojej nazwie ma dumnie brzmiące słowo "nauka" bez możliwości załatwiania spraw z nią online, potwierdza że osoby za nią odpowiedzialne z nauką, jak taką, mają bardzo niewiele wspólnego. Ten cały GEN w Jaśle w nieodległej przyszłości będzie jednym z "pomników" niegospodarności, nieudacznictwa i marnotrawstwa pieniędzy.
@ Nikki
dnia 08.11.2022, 19:19
Ocena
komentarza:
12
Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo.
A tak na poważnie, tego typu inwestycje, pochłaniające mnóstwo środków, generujące wysokie koszty utrzymania i nie przynoszące żadnych wymiernych korzyści, są ulubionym rodzajem inwestycji narzucanych przez KE krajom Europy Wschodniej. Dlaczego? Nie wzmacniają gospodarki, nie tworzą konkurencji dla firm zachodnich - a o to chodzi. Nie po to KE daje pieniądze, by tworzyć sobie konkurencję i potencjalne kłopoty. A że podobają się i naszym urzędnikom, to już inna sprawa.
@ Piastowanie
dnia 08.11.2022, 20:31
Ocena
komentarza:
8
Za wdrożenie "projektu" można przytulić niezłą kasiorkę, a opieka nad projektem w okresie tzw. trwałości też nie za darmo.
Co z tego, że dziecko niechciane, czy niepotrzebne, jeżeli przynosi wymierne korzyści, a koszty utrzymania to już inna bajka, to już zmartwienie podatnika.
@ Perła Podkarpacia
dnia 08.11.2022, 20:32
Ocena
komentarza:
6
Nie chce go kupić
@ Wyborca Pis
dnia 08.11.2022, 21:23
Ocena
komentarza:
13
Nie potrzebuję wcale kupić biletu do gen .Potrzebuje kupić węgiel po 700 zł a nie po 3000 zł
@ Gość
dnia 09.11.2022, 06:21
Ocena
komentarza:
3
Sęk w tym że sęk w tym... Hahaha. Super pisany artykuł heh.
@ Oro
dnia 09.11.2022, 07:10
Ocena
komentarza:
3
Ładny mi Generator Nauki skoro nie można kupić biletu online
@ Nauka po jasielsku
dnia 09.11.2022, 08:58
Ocena
komentarza:
3
Proponuję zatrudnić przy wejściu konduktora (dawny zawód sprzedającego i kasującego bilety przy wejściu do pociągu czy autobusu) w ramach "naukowego" podejścia do tematu.
Będzie to jednocześnie nostalgiczne nawiązanie do historii komunikacji, czyli połączenie historii z nauką w jasielskim wydaniu.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657