Strona główna

Chcesz złożyć Twój e-PIT? Zobacz, jakie to proste

Napisany dnia: 15.03.2019, 10:01 , Tagi: Brak

Na podatników, rozliczających się na formularzach PIT- 37 i PIT- 38 czekają w tym roku spore ułatwienia.  W ramach wdrażanej usługi Twój e-PIT podatnik nie będzie musiał składać żadnego wniosku ani przynosić dokumentów do urzędu skarbowego.

Zeznanie podatkowe jest wystawione automatycznie i bezpłatnie dla podatników, rozliczających się na formularzu PIT-37 i PIT- 38. Można sprawdzić od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r. na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów pod adresem www.podatki.gov.pl.

W usłudze Twój e-PIT system automatycznie przygotował i udostępnił dla podatnika zeznanie roczne, bazując na danych przekazywanych przez płatników do urzędów skarbowych, informacjach od podatników zawartych w zeznaniu podatkowym za poprzedni rok. Zeznanie w usłudze Twój e-PIT jest wypełnione dla podatnika indywidualnie.

Tak przygotowane zeznanie, podatnik może:

- sprawdzić i zaakceptować bez zmian,

- zmodyfikować np. poprzez zmianę formy opodatkowania (wspólnie z małżonkiem), dodać inne dane np. odliczenia z tytułu darowizny, zmienić dane ulgi na dzieci, czy też zmienić dane dot. organizacji pożytku publicznego, której chce przekazać 1 % podatku,

- odrzucić i rozliczyć się samodzielnie (wówczas proponowane przez urząd zeznanie nie będzie brane pod uwagę),

- nie robić nic (wówczas zeznanie przygotowane przez urząd zostanie uznane za złożone).

Usługa Twój e-PIT to także szybszy zwrot nadpłaty podatku - skrócony termin z 3 miesięcy do 45 dni liczony jest od 15 lutego 2019 r.

Poniżej przedstawiamy instrukcję jak złożyć Twój e-PIT (krok po kroku):

1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT.

2. Uwierzytelnij się -wpisz swoje dane:

- PESEL (albo: NIP i datę urodzenia),

- kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017,

- kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za rok 2018

i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za rok 2017

albo użyj profilu zaufanego.

3. Sprawdź swoje dane. Teraz możesz:

- zaakceptować zeznanie bez zmian i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO),

- jeśli nie rozliczasz się indywidualnie, zmienić sposób rozliczenia na:

 • wspólne z małżonkiem,
 • jako osoba samotnie wychowująca dzieci,

- zmienić lub wskazać organizację pożytku publicznego (OPP), której chcesz przekazać 1% podatku,

- zmienić dane ulgi na dzieci lub dodać ulgę,

- dodać inne dane (np. odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa, kultu religijnego, wydatki na cele rehabilitacyjne lub z tytułu użytkowania internetu, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE),

- odrzucić przygotowany PIT i rozliczyć się samodzielnie w innej formie. W tym przypadku Twój e-PIT proponowany przez urząd nie będzie brany pod uwagę.

- nie zrobić nic — wówczas 30 kwietnia Twoje rozliczenie zostanie uznane za złożone.

4. Zaakceptuj i wyślij zeznanie.

5. Teraz możesz pobrać UPO.

Materiał zewnętrzny partnera/Artykuł sponsorowany

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Jasło zatańczyło dla św. Jana Pawła II

   

  Na płycie jasielskiego rynku odbył się dzisiaj czwarty w historii miasta FISHMOB. Dla św. Jana Pawła II zatańczyły setki osób od przedszkolaków po licealistów.

 • „Wiem, co zależy od Unii Europejskiej dla Polski”

  W biurze posła na Sejm Bogdana Rzońcy z Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego...

 • Biecz zmodernizował dworzec kolejowy. Kiedy przyjdzie czas na Jasło?

   

  W Bieczu oddano do użytku zmodernizowany budynek dworca kolejowego wraz z centrum przesiadkowym. Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 2 mln zł. Inwestycji przyglądał się Ryszard Pabian, burmistrza Jasła. Czy dworzec w Jaśle w przyszłości również doczeka się kompleksowego remontu?

 • Sięgnęli po własne marzenia. Siatkarze MKS-u awansowali do II ligi

   

  To była mozolna i wyboista droga zwieńczona awansem do II ligi. Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło nie mogą jednak żałować...

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Studia podyplomowe

   

  Niepubliczna placówka doskonalenia PROTOTO we Wrocławiu przedstawia najnowszą ofertę studiów podyplomowych (3 semestry = 350 godzin).

 • Bezpłatne badanie wzroku w salonie Visionoptyk

   

  Salon Visionoptyk zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 20 i 31 maja 2019 r. Zadzwoń już dziś i umów się na badanie.

 • BEZPŁATNE zabiegi falą uderzeniową w Centrum Zdrowia dr Mastej

   

  Centrum Zdrowia Dr Mastej zaprasza pacjentów z dolegliwościami bólowymi nadgarstka (Zespół Cieśni Nadgarstka w stopniu lekkim i umiarkowanym) na BEZPŁATNĄ rehabilitację z wykorzystaniem fali uderzeniowej w ramach projektu badawczego realizowanego we współpracy z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 • Atrakcyjny zawód – szansą na ciekawą pracę

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105