Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Co gra w duszy Michała Babiarza

9

Laureat kilkudziesięciu konkursów pianistycznych, student wrocławskiej Akademii Muzycznej Michał Babiarz po raz kolejny zabrał widzów Jasielskiego Domu Kultury do świata muzyki klasycznej, której głównym bohaterem był Fryderyk Chopin, ulubiony kompozytor młodego artysty. Interaktywna lekcja odbyła się 21 marca br.

Podczas spotkania muzyk opowiadał o wrażliwości muzycznej, o tym jak bardzo potrzebna, a wręcz niezbędna jest wyobraźnia i kreatywność. Bo obok techniki, to właśnie one są kluczem w przekazywaniu muzyki. Pianista podkreślił, że na jego wrażliwość bardzo mocno oddziałuje Chopin. – Co w tym Chopinie jest takiego fascynującego, jaki ma atut? Kiedyś usłyszałem bardzo trafne słowa: Jeżeli coś oddziałuje na naszą wrażliwość, to w naturalny sposób jesteśmy w stanie zaśpiewać. A śpiewamy melodie. Fenomen melodii w muzyce Chopina, jest taki, że pobudza naszą wyobraźnię – wyjaśnił Michał Babiarz.

Podczas koncertu muzyk zagrał Nokturn ES – Dur opus 9, nr 2 oraz trzy części Sonaty b-moll op. 35 Fryderyka Chopina, dwa utwory kubańskiego kompozytora Ernesta Lecuoni, słynne Libertango Astora Piazzoli oraz – w duecie z Garbrielą Ross – doskonale znanego Marsza Radetzkiego. Kończąc lekcję wyjaśnił także czym jest legato i triola.

Koncert Michała Babiarza został zorganizowany w ramach XVIII Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Wojtowicz. Pianista był jednym z laureatów i od tego czasu zaczął swoją przygodę z konkursami. – Pana profesora (prof. dr hab. Paweł Zawadzki z Akademii Muzycznej we Wrocławiu – przyp. red) poznałem na tym konkursie w 2010 roku. Od tego momentu zaczęła się moja przygoda z muzyką, konkursami, koncertami. Ten konkurs otworzył mi drogę do dalszej edukacji artystycznej i nadal otwiera ją młodym ludziom, szczególnie z naszego terenu. To właśnie tutaj młodzi muzycy poznają swoich przyszłych pedagogów – wspominał M. Babiarz. Dziękując prof. Zawadzkiemu za obecność na koncercie zaznaczył, że to dzięki niemu pokochał i zrozumiał muzykę Chopina. Artysta podkreślił również, że to właśnie ten pedagog stoi za jego ostatnimi sukcesami. Natomiast na ręce Heleny Gołębiowskiej, zastępcy dyrektora JDK złożył podziękowania za wsparcie i ideę konkursu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Jasła. Organizatorzy: Jasielski Dom Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle. Partnerem wydarzenia jest Unimot, a partnerem motoryzacyjnym – Auto Podlasie Toyota Jasło.

JDK

Napisany dnia: 24.03.2024, 17:25

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
1
@ B.
dnia 26.03.2024, 17:29 · Zgłoś
Poezja. Wspaniały koncert. Gratulacje dla Michała. Prosimy o więcej. Powodzenia. :-)
Odpowiedz
0
@ Zjawa
dnia 26.03.2024, 06:27 · Zgłoś
Jakby nie prof z Wrocławia to by nic z tego nie bylo
Odpowiedz
8
@ meloman
dnia 25.03.2024, 20:51 · Zgłoś
Naprawdę bardzo dobry koncert utalentowanego artysty z Jasła i cieszy to, że tak wiele osób uczestniczyło w tym wydarzeniu. Brawo dla Michała i Gabrysi!
Odpowiedz
11
@ Mieszkaniec
dnia 24.03.2024, 22:10 · Zgłoś
Wspaniały koncert. Wspaniali, utalentowani artyści. Oby więcej takich wydarzeń w mieście.
Odpowiedz
11
@ Deizi
dnia 24.03.2024, 19:43 · Zgłoś
Michał młody utalentowany pianista powinniśmy być dumni z jaślanina a nie pisać takie głupoty...to że miasto wymierające to fakt..
Odpowiedz
12
@ Anonim30157
dnia 24.03.2024, 19:03 · Zgłoś
cieszy że coś ciekawego się dzieje bo to rzadkość u nas
Odpowiedz
12
@ Michał Babiarz
dnia 24.03.2024, 18:27 · Zgłoś
Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie na nasz koncert i tyle ciepłych słów!
Już zapraszam na kolejne muzyczne wydarzenie w ostatni weekend czerwca - Muzyczny Pociąg z Jasła do Krynicy
Odpowiedz
-11
@ Anonim42815
dnia 24.03.2024, 17:32 · Zgłoś
zagrał marsz żałobny dla tego wymierającego miasta?
Odpowiedz
12
@ Podziękowanie
dnia 25.03.2024, 05:49 · Zgłoś
Muzyka pomoże przezwyciężyć zło i obawy.Taki koncert w Wielkim Poście to refleksja i zaduma nad życiem.Uznanie dla Artysty.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657