Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

"Co my z tym fantem zrobimy?" - pyta radny J. Urban. Radni negatywnie ocenili sytuację ekonomiczno-finansową szpitala

172

Radni powiatowi negatywnie ocenili sytuację ekonomiczno-finansową Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Nikt nie miał wątpliwości co do tego, że jest naprawdę źle i należy powziąć działania naprawcze, choć nie wszystkich napawają one optymizmem. Jak podkreślali radni Krzysztof Buba, Jan Urban czy Ewa Wawro – od wielu lat szpital ma wdrażać plan naprawczy, ale jak widać bezskutecznie. - Apeluję do zarządu, aby się obudził i wykonywał swoje czynności nadzorcze w sposób właściwy – zaznaczył radny Jan Urban.

Końcem sierpnia Rada Powiatu w Jaśle negatywnie oceniła sytuację ekonomiczno -finansową Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Obecnie strata netto wykazana za 2023 r. wynosi 16 444.539, 47 zł. To pokazuje, że w okresie ostatnich lat znacznie się zwiększyła. - Zauważalny jest wzrost zobowiązań krótkoterminowych oraz długoterminowych, co może doprowadzić do utraty płynności finansowej i zagrozić bieżącej działalności szpitala – podkreśla w opinii do projektu uchwały Paulina Giemza, skarbnik powiatu.

Z raportu przygotowanego przez dyrekcję szpitala wynika, że na wysokość strat z działalności podstawowej miał wpływ wzrost kosztów wynagrodzeń pracowników w latach 2022 i 2023, za którym nie szły w parze środki z Narodowego Funduszu Zdrowia. Ponadto wzrost kosztów z tytułu inflacji oraz zwiększona liczba świadczeń w 2023 r. w ramach ryczałtu miała wpływ na pogarszającą się sytuację szpitala, który również i w tym przypadku nie otrzymał środków z NFZ.

- Szpital Specjalistyczny w Jaśle rozwija te zakresy działalności, które mogą przynieść poprawę sytuacji ekonomicznej. Rozszerzony został zakres świadczeń w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Pododdziałem Gastroenterologicznym i Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Urologii. Działania te przełożyły się na wzrost wolumenu świadczeń zrealizowanych w II półroczu 2023 r. Skutki dokonanych zmian będą możliwe do oceny dopiero w kolejnych latach, ale szacunkowe analizy wskazują na to, że te działania wpłyną pozytywnie na osiągane przychody z NFZ – zaznaczyła w raporcie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Beata Trzop, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Dyrekcja, aby zachować płynność finansową zaciągnęła w 2023 r. pożyczkę długoterminową. To pozwoliło na konwersję długu z krótko, na długoterminowy i zapobiegło windykacji zobowiązań. W podsumowaniu raportu dyrektor podkreśliła - Jednak zasadniczym problemem jest niezapewnienie środków finansowych na obligatoryjny wzrost wynagrodzeń pracowników jednostek leczniczych oraz na wzrost kosztów wynikających z inflacji. Mając nałożony ustawowy obowiązek udzielania świadczeń, szpital nie ma możliwości konkurowania na rynku usług komercyjnych, a środki z NFZ nie wystarczają na pokrycie niezbędnych do poniesienia kosztów – czytamy w raporcie.

Radni powiatowi po przeanalizowaniu sytuacji ekonomiczno-finansowej jasielskiego szpitala nie mieli złudzeń, co do tego, że ocena negatywna jest zasadna. - Rozmawialiśmy na komisjach, że podejdziemy do tematu poważniej i zrobimy spotkania czy sesje poświęcone sprawie szpitala. Nic się w ty temacie nie dzieje, a szkoda bo jest wiele tematów, o których powinniśmy rozmawiać. Nie wygląda to dobrze, powiedziałbym, że tragicznie. Moim zdaniem, z roku na rok jest coraz gorzej. Pespektyw wyjścia z tego nie za bardzo widzę – podkreślił radny Krzysztof Buba.

Głos zabrał również radny Jan Urban i radna Ewa Wawro. Oboje przypomnieli, że od kilku lat sytuacja finansowa szpitala pogarsza się, a dotychczasowe programy naprawcze nie zmieniły tej sytuacji. Konieczna jest większa kontrola i nadzór – uważają. - Oprócz tego, że był to rezerwuar miejsc pracy dla swoich w administracji i tym podobnych miejscach, to naprawdę nic nie zostało zrobione. Dzisiaj przyjmiemy opinię negatywną sprawozdania, ale czy ktoś się zatrzyma i będzie refleksja co będzie dalej ze szpitalem? Nie jest to fabryka gwoździ. My jej nie zamkniemy, bo rachunek ekonomiczny się nie zgadza, ale nie możemy pozwolić na to, że będzie taka spirala, jeżeli chodzi o zobowiązania finansowe – podkreślał. - Apeluję do zarządu, aby się obudził i wykonywał swoje czynności nadzorcze w sposób właściwy – dodał J. Urban.

- Jednym z powodów tego, że sytuacja szpitala z roku na rok się pogarszała było to, że przyjmowany przez nas program naprawczy był na sztukę za zasadzie kopiuj-wklej i odfajkowania czegoś, co zostało nam narzucone. Monitorowanie efektów pracy na bieżąco, efektów wdrażania programu naprawczego pozwoliłoby nam w znacznym stopniu na unikniecie tej całej spirali i efektu kuli śnieżnej, która cały czas, z roku na rok nam towarzyszyła – powiedziała radna E. Wawro.

Starosta jasielski podkreślił, że otrzymał od wojewody Wojewódzki Plan Transformacji dla Województwa Podkarpackiego na lata 2022-2026 – aktualizacja, który skieruje do dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, aby mogła się z nim zapoznać.

- W planie nie ma konkretnych zapisów, które odnoszą się do naszego szpitala, ale możemy się z niego dowiedzieć, co możemy likwidować, w jaki sposób łączyć lub przekształcać oddziały czy tworzyć ZOL-e – mówił A. Pawluś. Zaznaczył również, że tej sytuacji nie jest winny tylko szpital, ale wiele innych okoliczności miało na to wpływ.

Za przyjęciem uchwały w sprawie negatywnej oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle radni zagłosowali jednogłośnie.

id

fot. archiwum

Reklama

Komentarze: 171

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Juras
dnia 17.09.2024, 15:15 · Zgłoś
Radny Urban pyta co my z tym fantem zrobimy ? Panie radny a jakieś propozycje może pan ma ?Niech Pan coś doradzi a nie tylko pyta .
Odpowiedz
2
@ skutek
dnia 07.09.2024, 09:09 · Zgłoś
Jak ma być dobrze jeżeli stanowisko menedżera zajmuje pielęgniarka.
Odpowiedz
0
@ uwaga
dnia 10.09.2024, 14:30 · Zgłoś
Szanowny pisarzu !

Pan nie ma pojęcia o kompetencjach Pani Dyrektor.
Jeżeli nie wiesz nic pewnego, to [...].
Odpowiedz
3
@ Najwięcej
dnia 06.09.2024, 19:44 · Zgłoś
Najwięcej do powiedzenia na temat szpitala mają ci
którzy nie mają ŻADNEGO, ŻADNEGO POJĘCIA
o specyfice tego tworu.
Odpowiedz
5
@ do ludzi
dnia 06.09.2024, 15:05 · Zgłoś
Urban !!! Nic nie zrobicie ( jak zawsze) bo wy jesteście jedna banda...
Odpowiedz
3
@ Staszek
dnia 06.09.2024, 14:00 · Zgłoś
W czasie tzw [...] lekarze zarabiali po kilkadziesiąt tysięcy...żeby nie wyrażali swojej opinii o szprycowaniu ludzi...to narosło długu
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 06.09.2024, 14:50 · Zgłoś
Kto panu takich bzdur naopowiadał?
Odpowiedz
3
@ doba
dnia 06.09.2024, 18:06 · Zgłoś
p. doktor się obraził...
Odpowiedz
4
@ Marcin.
dnia 06.09.2024, 13:02 · Zgłoś
Od lat Ci sami radni zasiadają w radzie i co roku marudzą, że szpital tonie w długach. Niestety na marudzeniu się kończy. Dosypią trochę publicznego grosza na pokrycie najpilniejszych zobowiązań i tak do następnego roku!

Radni i zarząd szpitala są jednakowo odpowiedzialni za długi szpitala i brak reakcji na rosnące zadłużenie.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 06.09.2024, 14:51 · Zgłoś
Jedni marudzą co roku, drudzy co roku przegłosowują sypnięcie groszem na zwłoki. Którzy są odpowiedzialni za sytuację?
Odpowiedz
4
@ Xxx
dnia 06.09.2024, 07:39 · Zgłoś
Za tyle baniek to.prokurator
I panowie w kominiarkach z granatami hukowymi o 6 rano
A nir [...] naprawcze dzialania
Odpowiedz
7
@ assi
dnia 06.09.2024, 08:01 · Zgłoś
Jakaś masakra - od wielu lat, wielu radnych powiatowych zasiada w radzie powiatu, zatwierdzając plany naprawcze, i nic te plany nie powodują. Pytam po co ich wybieraliśmy ... nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu. Łatwo wydawać nie swoje pieniądze i obiecywać gruszki na wierzbie. Niech każdy z radnych napisze publiczną informację jak widzi naprawę finansów szpitala. Poczytamy ...ocenimy , który z radnych ma jakieś blade pojęcie o finansach i zarządzaniu. Z zasady ci najgłośniej krzyczący są laikami i nie posiadają żadnej wiedzy.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 06.09.2024, 14:52 · Zgłoś
KTO zatwierdza te plany naprawcze i akceptuje sprawozdania z ich realizacji? Radni starosty.
Odpowiedz
-1
@ Do aniaaaaa
dnia 06.09.2024, 07:38 · Zgłoś
Co nie tak jest z uśmiechem ? Nie śledzę durnoty wiec nie wiem . Uśmiech to podstawa życia w społeczeństwie , patrząc na pochody czy na ludzi w kościele mam wrażenie że czegoś się boją , miny maja jak by pod nosem [...] mieli .Czy to jest prawda .. bo nie rozumie takiego zachowania . Katolik to taki grzesznik tygodniowy i tylko w Niedziele liczy na odpuszczenie ? Nie śledzę więc pytam …..hmmmm
Odpowiedz
0
@ Sdfg
dnia 06.09.2024, 14:20 · Zgłoś
O które pochody ci chodzi . Czy tych z gwiazdkami, czy tych z siwymi główkami a może tych w barwach tęczy? Jakoś u żadnych z tych grup nie widzę uśmiechu bo najbardziej uśmiechnięci zaczynają płacić za swoje pomysły już się nie uśmiechając - po kieszeni boli . Drudzy chwilowo nie mają kasy ale po wyroku sądu pewnie ją odzyskają i będą mieć więcej niż planowano bo dali się nabrać .
A trzecim zabralo się rowerki i muszą [...] na piechte jak cała reszta. Tak tylko pytam bo nie śledzę.
Odpowiedz
7
@ Walo
dnia 05.09.2024, 21:54 · Zgłoś
Panie Urban a co pan zrobił z panem Piecem, swoim kolegom z minionych lat?
Odpowiedz
6
@ Gaston
dnia 05.09.2024, 22:31 · Zgłoś
Dorwał się Urbanek do władzy i miesza , ale i jego rozliczą
Odpowiedz
1
@ do Gaston
dnia 06.09.2024, 15:07 · Zgłoś
Jego nie rozliczą bo już nie zdążą ...
Odpowiedz
4
@ wyjście
dnia 05.09.2024, 20:40 · Zgłoś
Ludowa medycyna sprawdzona i skuteczna.
Odpowiedz
9
@ Pozoracja i fałsz
dnia 05.09.2024, 21:42 · Zgłoś
Zarząd pozoruje działania nadzorcze, a radni "opozycyjni" uprawiają krytykę jakby nic nie wiedzieli (od lat) o sytuacji szpitala, o rosnącym od lat długu, tylko wspólnie i w porozumieniu akceptowali taką sytuację, nawet z tego powodu, że inne szpitale są w podobnej sytuacji.
Wszystko to trąci fałszem i obłudą i odbiera się jak mało śmieszny kabaret.
Dodając do tego totalną niemoc otrzymujemy pożałowania godny widok, podsumowany zgodnym sprzeciwem wszystkich radnych.
Pytanie: sprzeciwem wobec kogo?
Odpowiedź: Sprzeciwem pod własnym adresem, tj. przeciwko własnej indolencji.
A końcowe bąkanie o jakimś mało konkretnym "planie transformacji" to już tragifarsa, nie do pojęcia nawet dla autorów kolejnego mieszania w tym kotle.
Odpowiedz
-7
@ dragoness
dnia 06.09.2024, 07:20 · Zgłoś
Nie akceptowali. Proszę nie kłamać. Proszę sprawdzić, ile razy w poprzednich kadencjach podnoszony był przez opozycję problem szpitala, jak głosowali radni starosty i kto był i jest zatrudniany w szpitalu.
Odpowiedz
6
@ Pies
dnia 05.09.2024, 20:23 · Zgłoś
Trzeba mniej kraść.
Odpowiedz
13
@ Anonim58790
dnia 05.09.2024, 18:25 · Zgłoś
Niech dalej starosta przechowuje swoich kolesiów do emerytury z zakładów gdzie ich się pozbyli i płaci im wysokie wynagrodzenia za darmo .
Odpowiedz
-8
@ dragoness
dnia 05.09.2024, 20:55 · Zgłoś
Ktoś go wybrał, prawda?
Odpowiedz
8
@ ania
dnia 05.09.2024, 21:42 · Zgłoś
Dragonesie ekspercie uśmiechnięty to kiedy będzie taniej i to paliwo za 5,19
Odpowiedz
-8
@ dragoness
dnia 06.09.2024, 07:20 · Zgłoś
Napisz coś na temat, zadaniowcu.
Odpowiedz
6
@ Ąktuliviszczu
dnia 06.09.2024, 10:25 · Zgłoś
Właśnie, to my mamy monopol na bycie zadaniowcami!! Pani Anna wie! Więc siedź cicho [...]. Tylko my mamy rację, tzn tylko pani dragoness. Ale my [...] też! No. Bo jak nie to się przykleimy do asfaltu.
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 06.09.2024, 14:53 · Zgłoś
Przyklej się. Czekam. Najlepiej na obwodnicy.
Odpowiedz
8
@ Nikki
dnia 05.09.2024, 12:33 · Zgłoś
Powołać na dyrektora radnego Urbana, na zastępcę radną Wawro. Pół roku i szpital będzie na plusie.
Odpowiedz
-13
@ dragoness
dnia 05.09.2024, 13:10 · Zgłoś
Bardzo możliwe. Poprzednie dyrekcje się nie sprawdziły.
Odpowiedz
5
@ Solidarnie
dnia 05.09.2024, 15:27 · Zgłoś
Cała rada, solidarnie odpowiada za stan tego przybytku zwanego na wyrost "lecznicą", a nawet najdłużej piastujący stołki radnych (w tym główny krytykujący) odpowiadają najbardziej, bo od lat tolerują ten zjazd w dół.
Dlatego śmieszne jest szukanie winnych w kręgu poza radą, jeżeli ten organ sprawuje "czynności nadzorcze". Odpowiedzialność rady jest teoretyczna ale tłumaczenie, że mnie przy tym nie było jest śmieszne.
Ogólnie to gremium i te obrady przypominają w swojej bezradności
grupę starszych pań (nie napiszę "starych [...]" by nie obrazić seniorki) lamentujących i zawodzących nad nieboszczykiem.
Odpowiedz
8
@ Xyz
dnia 05.09.2024, 15:38 · Zgłoś
Tak tak będzie jak było że Skladmi Węglowymi
Czyli go nie będziesz
Odpowiedz
16
@ Dr dree
dnia 05.09.2024, 16:45 · Zgłoś
Obciąć lekarzom pensję o połowę, wprowadzić karty rejestrujące godziny wejścia i wyjścia z pracy i sytuacja się poprawi natychmiast. W Polsce doba dla lekarzy trwa grubo ponad 24 godziny. Przeciętny lekarz pracuje w szpitalu na pełny etat i ma jeszcze z dwa inne pełne etaty w innych miejscach i prywatną praktykę lekarską. Pieniądze z publicznego szpitala biorą ale lekarza tam nie uświadczesz albo terminy wizyt takie że pacjent prędzej se trumnę zdąży w dębinie wyrzeźbić.Fałsz i obłuda tolerowane od lat. Był taki dyrektor szpitala w Krośnie i chciał z tym zrobić porządek to po dwóch tygodniach sam musiał się zwolnić.
Odpowiedz
8
@ As
dnia 05.09.2024, 16:55 · Zgłoś
A KRUS jest dla kogo rezerwuarem?? Takie mnie pytanie nachodzi ?
Odpowiedz
19
@ Oburzony
dnia 05.09.2024, 12:12 · Zgłoś
Na oddziale wewnętrznym kobiety z mężczyznami w jednej sali. Żadnej intymności. Ciasnota ogromna. Atmosfera przygnębiająca. Prędzej można się tam rozchorować niż wyzdrowieć.
Odpowiedz
3
@ Emerytka do oburzonego
dnia 05.09.2024, 13:40 · Zgłoś
Pewnie nie lubi kobiet woli chłopców ???
Odpowiedz
25
@ mmm
dnia 05.09.2024, 11:21 · Zgłoś
Zapytajcie w Gorlicach, to może wam za darmo powiedzą, jak to się robi. Nie trzeba będzie zwoływać kolejnych narad i konferencji, ani ściągać różnych podkarpackich gwiazd zarządzania na koszt umęczonych podatników.
Odpowiedz
22
@ Doktor [...]
dnia 05.09.2024, 12:29 · Zgłoś
@ mmm
Jeśli w twej placówce ostatnimi laty w pionie administracyjno-ekonomicznym nastąpił wzrost zatrudnienia o około 300% !!!, to niech teraz nikogo nie dziwi że tak ogromny dług generuje.
Myślałem że w dobie informatyzacji i cyfryzacji naturalnym jest redukcja takich etatów a nie tak potężny ich wzrost ??
Dalej trzeba spacerować z jednym papierkiem poł dnia i udawać że się coś robi??
Przez takie zarządzanie nic się tam nie zmieni, każde kolejne wpompowane tam nasze pieniądze , to stracone pieniądze.
Odpowiedz
13
@ Maja
dnia 05.09.2024, 12:40 · Zgłoś
@ Doktor [...]
Dokładnie tak, tam by się przydał konkretny audyt co do zatrudnień, i nie koniecznie wśród białego personelu, bo na tym to się akurat najchętniej oszczędza.
Odpowiedz
14
@ Emerytka
dnia 05.09.2024, 13:43 · Zgłoś
Ale to był program rodzina na swoim i gdzieś trzeba upchać urzędy nie z gumy.
Odpowiedz
22
@ Biurokrata
dnia 05.09.2024, 10:15 · Zgłoś
Ważne że administracja ma się dobrze i ciągle sie rozrasta...tam nikt oszczędności nie widzi.
Odpowiedz
16
@ xD
dnia 05.09.2024, 09:27 · Zgłoś
Trafiłem kiedyś do szpitala po 18 na nocny dyżur z anginą, chciałem pilnie receptę na antybiotyk ponieważ w następnym dniu musiałem być w pracy i stwierdziłem że im wcześniej wezmę lek tym szybciej się lepiej poczuję. Pan doktor przyszedł spóźniony dobre 40 minut, kolejka ludzi ogromna, dobrze że byłem przed czasem i byłem drugi w kolejce ale pozostałym szczerze współczułem. Obok dyżur nocny dla dzieci, gdzie Pani doktor po każdym pacjencie kiedy nikt do niej nie zapukał, po 10 sekundach uciekała z gabinetu do gabinetu obok a kiedy przychodzili kolejni rodzice z chorymi dziećmi po wcześniejszych odczekaniu w kolejce do pokoju z rejestracją, musieli albo czekać po 15, 20 minut aż ta łaskawie wróci do gabinetu, albo jak ktoś świadomy im wskaże pokój w którym się ukrywa [...] do niego i liczyć że ta wyjdzie. Dodatkowo już 2 lata po [...], miesiąc maj o ile dobrze pamiętam, a Pani z maseczką i rękawiczkami jakby miała podkreślić i postraszyć cały świat dookoła że wszyscy pomrzemy i jeszcze mają czelność mi tu przychodzić do szpitala zamiast odbywać kwarantannę w domku z witaminą D i gripeksem. Organizacja dno! Ktoś dobrze napisał powyżej że dla lekarzy to wszystko jest na rękę bo prywatnie będą mieć monopol i lepsze pieniążki niż w szpitalu. Dziś misyjność w służbie zdrowia to [...] argument który można sobie w Na dobre i na złe pooglądać w TVP. Od dawna już lekarze są biznesmenami więc zwalą sobie winę na polityków a sami przy ewentualnym zamknięciu szpitala dobrze zarobią. Brakuje kasy to proponuję wybudować 3 lądowiska dla helikopterów nie jedno, stopniowanie priorytetów dla leczenia obywateli jest tak chore jak i pozostałe wydatki i sprawy istotne dla państwa, zamiast służby zdrowia czy bezpieczeństwa w kraju, priorytetem są bzdury. Ludzi nie będzie gdzie leczyć ale za to będą sobie mogli potańczyć w nowoczesnym parku pod kotwicą przy kinie syrena za miliony złotych. Pan Urban też wytyka obsadzanie stołków w administracji a sam jest beneficjentem takowej działalności. Hipokryzja, dodatkowo tekst o tym że szpital nie jest fabryką więc nie da się go zamknąć, mówi tylko o tym jakim style chłop działa i jaką mentalność prezentuje. Dziś nowocześni gospodarze i biznesmeni nierentowność próbują zreformować i podnieść i doinwestować z głową tak aby funkcjonowała a niektórzy wolą [...] dechami i zwolnić ludzi tam pracujących. Niestety szpitalami nikt od dawna się nie zajmuje bo osobom za nich odpowiedzialnym jest na rękę to aby kulały lub w ogóle ich nie było. Wyjątkiem była [...] gdzie wydolić można było [...] kasy z dodatków, po roku lekarze czy pielęgniarki zarabiali chore pieniądze jak na jakość usług polegającą na pilnowaniu pustych łóżek na oddziałach covidowych czy przepisywaniu witaminy D przez telefon na teleporadach.
Odpowiedz
12
@ romi
dnia 05.09.2024, 12:14 · Zgłoś
Dokładnie jest tak jak piszesz
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 06.09.2024, 07:21 · Zgłoś
Super. Na nocny dyżur po receptę. Może po plasterek do naklejenia?
Odpowiedz
10
@ pacjent
dnia 05.09.2024, 09:20 · Zgłoś
Służba zdrowia to zawiły temat.

Każda kolejna władza wdraża nowości w rozliczeniach.

Od wielu już lat widać stała taktykę władzy. Żeby się przypodobać wyborcom często gwarantuje się podwyżki płac dla personelu, ale zapomina o tym, że potrzeba zmienić wycenę usług medycznych.

Dyrekcja szpitala nie ma prawie żadnych możliwości prowadzenia
tego co jest podstawą wszelkiej działalności biznesowej - rachunku ekonomicznego.

P.S.
Od początku istnienia powiatów od 25 lat członkiem rady jest jeden
pan, który na temat funkcjonowania szpitala musi mieć ogromną wiedzę.
Tyle lat pracy w radzie, tyle posiedzeń i tyle analiz stanu tego podmiotu
gospodarczego jakim jest szpital powinno umożliwić temu Panu zgromadzenie takiej wiedzy, że napisanie doktoratu z profesjonalnym
programem naprawczym.

Wygląda na to, że 25 lat "pracy w radzie powiatu" poszło na marne.
Odpowiedz
-5
@ Emerytka
dnia 05.09.2024, 10:14 · Zgłoś
Nie cały rok nowej koalicji przy władzy i nawet w szpitalu takie długi ? Za czasów PiSu wszystko było dofinansowane nawet z funduszu sprawiedliwości koła gospodyń miały nowy sprzęt.jedynie europoseł Obajtek może mieć pomysł aby to uzdrowić.
Odpowiedz
4
@ Do @ Enerytka
dnia 05.09.2024, 12:14 · Zgłoś
A co ma nowa władza do szpitala zarządzanego przez starostę z PiSu?
Poza tym sprawozdanie finansowe jest za 2023 rok a wtedy rządził PIS. Zanim zaczniesz pisać bzdury to przeczytaj tekst że zrozumieniem. To twój PiS i jego ludzie doprowadzili szpital do ruiny
Odpowiedz
4
@ Emerytka
dnia 05.09.2024, 13:48 · Zgłoś
Tak prostej intrygi nie pojąć ? Wstyd.
Odpowiedz
8
@ Administrator
dnia 05.09.2024, 07:21 · Zgłoś
Więcej pracowników w pionie administracyjno-ekonomicznym proponuję...a ma pewno szpital stanie na nogi..
To ile tam siedzi ,,swoich" , którzy sami nie za bardzo wiedzą po co tam są, woła o pomstę do nieba.
Na białym personelu ciągle oszczędzają , a tam setki [...], więc trudno się dziwić że jest jak jest...
Odpowiedz
26
@ Aga
dnia 05.09.2024, 05:07 · Zgłoś
Może wreszcie niech zacznie szpital pracować, a tylko być szpitale, pielęgniarki niech pracują za swoją pensję a nie tylko są. Usługi na sprzętach wreszcie niech będą wykonywane w ramach NFZ na trzy zmiany w tedy kolejki będą mniejsze, ludzi więcej się obsłuży, kasa przyjdzie za pacjetem, a tak sprzęt wykorzystuję się do celów prywatnych
Odpowiedz
15
@ ooo
dnia 05.09.2024, 06:44 · Zgłoś
niech więcej dadza zarobić lekarzom i pielęgniarkom to na pewno wyjdą z długu.
Odpowiedz
2
@ Do aga
dnia 05.09.2024, 10:10 · Zgłoś
Nie moge sie doczekac pracy na sprzecie usg o trzeciej w nocy.a moze zatrudnicie strazakiw w sxpitalu.skoncza sie klopoty
Odpowiedz
3
@ Anonim8
dnia 05.09.2024, 10:11 · Zgłoś
Po co.placic lekarzom i pielegniarkom?
Przeciez to powolanie
Odpowiedz
-1
@ G70
dnia 05.09.2024, 21:48 · Zgłoś
Tak , oczywiście lekarze i pielęgniarki będą pracować za darmo i non stop w pocie czoła z szerokim uśmiechem na ustach a wszyscy i tak będą im [...] w twarz i nieustannie narzekać. [...] czymś twardym w
głowę ! Zobacz coś więcej niż [...] własnego nosa i przyjmij do wiadomości, że lekarze i pielęgniarki to też ludzie i tylko ludzie.
Odpowiedz
0
@ Do g70
dnia 06.09.2024, 15:16 · Zgłoś
Nie denerwuj sie.to byla ironia...
Odpowiedz
1
@ ZNIESMACZONY
dnia 07.09.2024, 02:02 · Zgłoś
haha na 3 zmiany,tylko kto za to zaplaci.nfz nie placi za co powinien i dlugi rosna.ciekawe jak twoja pensja wyglada i jak ty pracujesz.obstawiam ,ze siedzisz na[...] w domu i sie tu wymadrzasz.
Odpowiedz
12
@ Znajomy
dnia 04.09.2024, 22:58 · Zgłoś
Już nie długo włodarzem szpitala zostanie słynny lekarz i mąż nowej dyrektor ????
I co dalej???
Odpowiedz
5
@ Anonim58647
dnia 05.09.2024, 09:03 · Zgłoś
czy on taki słynny???
Odpowiedz
10
@ Kobyła
dnia 04.09.2024, 21:29 · Zgłoś
Jasiek co ty ostatnio taki aktywny d
Odpowiedz
19
@ keller
dnia 04.09.2024, 21:25 · Zgłoś
a nowa pani dyrektor to co robi ??? przyszła ,bo mianowana i nagradzana ??? do roboty . jak sie nie nadaje to na bezrobocie.
Odpowiedz
9
@ Miłosz
dnia 04.09.2024, 21:58 · Zgłoś
Odpowiedz rada jest banalnie prosta. Sprowadzić pana znanego lekarza wszystkim Polakom z Szczecina żeby w Jaśle zrobił fundację i szpital stanie na nogi.Witajcue w uśmiechniętej Polsce.
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 04.09.2024, 22:59 · Zgłoś
Do pośredniaka ???
Odpowiedz
4
@ durek
dnia 05.09.2024, 21:05 · Zgłoś
śmieszny ten Pawluś
musi tak kombinować żeby wymienić Czopową na kogoś innego?
Czopowa jadła mu z ręki i wykonywała wszystkie polecenia ale Czopowa już niepotrzebna bo koleś jest w potrzebie.
śmieszny ten Pawluś
ciekawe czy prokuratura ma takie samo poczucie humoru.
Odpowiedz
-1
@ do durek
dnia 06.09.2024, 15:10 · Zgłoś
Czopowa(jak piszesz) to nie Pawluś tylko Alicja ...Slabo znasz esbeckie koneksje jasielskie...
Odpowiedz
0
@ Rjs
dnia 04.09.2024, 21:02 · Zgłoś
Jak to co? Zamknac
Odpowiedz
16
@ moon
dnia 05.09.2024, 00:38 · Zgłoś
Zamknijcie szpital bedzie was leczyc Star O'Sta I Maria z figurką Św Antoniego
Odpowiedz
-28
@ Rak
dnia 04.09.2024, 20:38 · Zgłoś
PSL to jedyna partia która dba o dobro obywateli tylko i wyłącznie. Nie zatrudnia swoich tylko samych fachowców. A Urban to świetny fachowiec i manager.
Odpowiedz
45
@ Rezerwuar
dnia 04.09.2024, 20:56 · Zgłoś
"Rezerwuar miejsc pracy dla swoich"
O! Bingo! On coś może powiedzieć na ten temat, przecież niedawno skorzystał z podobnego rezerwuaru.
Odpowiedz
22
@ Kamyczek
dnia 04.09.2024, 21:10 · Zgłoś
Wrzucę swój mały kamyczek do ogródka w temacie finansowania szpitala: Prowadzę firmę, mam pracownika, który musi przechodzić badania lekarskie. Wykonuje je szpital w jednej ze swoich placówek.
Zwykle po badaniu otrzymywałem fakturę i płaciłem - co było dochodem szpitala.
Ostatnio od kilku miesięcy nie otrzymałem faktury (pomimo wykonania badania) i nie płacę, bo nie mam podstawy. Zatem szpital ma mniejszy zarobek. Jeżeli jest to na dużą skalę to co?
Po prostu bałagan (delikatnie mówiąc), olewanie przychodów, a potem brak środków i włodarze szpitalni idą z ręką wyciągniętą do starostwa po kasę, bo inaczej to zamkną ten przybytek.
Odpowiedz
-7
@ keller
dnia 04.09.2024, 21:22 · Zgłoś
tak,pamietajcie ! kto podniósł Polakom wiek emerytalny do 67 lat!! nie zapomnijcie tygryska . dzis macie dużo ,duzo mniej ,jednak świety mikołaj nie przychodzi codziennie .
Odpowiedz
25
@ xyz
dnia 04.09.2024, 23:16 · Zgłoś
Taki świetny manager ! Dobre
Pokaż choć jeden zakład / firmę którą zarządzał. Wiele ich nie będzie !
Szczególnie wykazał się w likwidowaniu składów węglowych !
Dobre !
A PSL to taka polityczna ... która pójdzie z każdym dla stołków .Z każdą partią wejdzie w koalicje zeby cos dla siebie ugryź
Odpowiedz
-15
@ dragoness
dnia 05.09.2024, 06:38 · Zgłoś
Możesz w ogóle nie pracować, marna podróbo. Nikt nie zmusza.
Odpowiedz
6
@ Ona/On/Oni/Ą/Ę
dnia 05.09.2024, 10:56 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
28
@ Obywatel
dnia 04.09.2024, 20:33 · Zgłoś
Żeby jeszcze leczyli w tym szpitalu. Dopóki [...] nie będą odpowiadać za [...] ludzi, to nic się nie zmieni. Lekarza dzisiaj trudno znaleźć. Polecam Wam nagrywać "odwiedziny" w tej placówce, a przy agresywnym zachowaniu szarlatanów wzywać Policję. Tu chodzi o ludzkie życie,a dla nich liczy się tylko kasa.
Odpowiedz
17
@ Kostka Winiary
dnia 04.09.2024, 20:28 · Zgłoś
A wybitny specjalista od rolet, żaluzji i leśny [...]ek z Rady Powiatu to co? Nic nie poradzili? To po jakiego wuja było ich zatrudniać?... a, przecież wszyscy wiedzą jak funkcjonują instytucje podległe Powiatowi w Jaśle.
Odpowiedz
2
@ bulion
dnia 05.09.2024, 21:06 · Zgłoś
specjalista rosół tak chroni dane pacjentów że nawet nie pozwolił sprawdzić systemów informatycznych
Odpowiedz
3
@ do ludzi
dnia 06.09.2024, 15:13 · Zgłoś
Jozek i tancerz z Brzysk najbardziej obciażają budżet szpitala dlatego czas ich wyj...
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 04.09.2024, 20:25 · Zgłoś
Jo bede w radzie jo bede godoł a wy bedziecie robić
Odpowiedz
35
@ tutejszy
dnia 04.09.2024, 20:24 · Zgłoś
dyrektor tego bankruta powinien być już wczoraj zdegradowany .panie starosto należy powołać na 3 miesiące zdolnego i nieskorumpowanego ekonomistę aby potrząsną kadrą całego szpitala emerytów jutro wysłać na emeryturę resztę kadry zlustrować pod kątem przydatności w szpitalu aby nie czuli się jak kuracjusze w ośrodku wczasowym w którym od godz 22 panuje cisza nocna w przeciwnym razie dojdzie do upadku Jasielskiego Szpitala .Panie Starosto!!! Pan będzie winnym likwidacji szpitala należ działać od wczoraj aby dziś nie było pózno
Odpowiedz
9
@ romi
dnia 04.09.2024, 20:56 · Zgłoś
dokładnie tak
Odpowiedz
0
@ jaślok
dnia 07.09.2024, 16:22 · Zgłoś
pani dyrektor nie umie domem zarządzać a co dopiero szpitalem!!!
Odpowiedz
46
@ urbaurba
dnia 04.09.2024, 20:22 · Zgłoś
Ale przecież niejaki Urban był w Radzie Społecznej szpitala i wdrażał program naprawczy. To dlaczego teraz biadoli, że jest tak źle? To znaczy , że brał kasę a nic nie robił? Teraz zwala wszystko na innych. A swoją drogą i Zarząd Powiatu i cała Rada Powiatu, o Dyrekcji Szpitala już nie wspomnę są winni. Jakie podwyżki wynagrodzeń jak jakość usług spada?
Odpowiedz
6
@ G70
dnia 05.09.2024, 22:00 · Zgłoś
A zastanawiał się ktoś dlaczego jakość usług spada? Coraz mniej lekarzy, pielegniarek i personelu sprzątającego, coraz więcej papierów i wymagań. Personel rozliczany za każdy podpis I papierek a nie za pracę z pacjentem na którą nie ma już czasu i siły tak po ludzku.
Odpowiedz
2
@ do ludzi
dnia 06.09.2024, 15:15 · Zgłoś
Od Urbana wy się odj... bo on zaczynał karierę w PRL-u i jest nie do ruszenia !!!
Odpowiedz
30
@ hit
dnia 04.09.2024, 19:56 · Zgłoś
To Ci radni winni bo przez tyle lat w radzie nic nie robili a tylko szczekaniem i się niby promowaniem. Co robili do tej pory. Dlaczego krzyczą a nie potrafią podać sposobu wyjścia z zadłużenia szpitala. Niech oni radni za swoją nieudolność z diet z rzekną się i przekażą na szpital.
Jak tacy mądrzy Ci nieudolni radni co wrzeszczą to może przedstawią program rozwiązania zadłużenia szpitala. Oczekujemy na to.
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 04.09.2024, 20:06 · Zgłoś
Ci, to znaczy którzy? Co bezmyślnie glosowali za przyjęciem sprawozdań, bo tego oczekiwał starosta?
Odpowiedz
2
@ On/Ono/Onet
dnia 05.09.2024, 11:02 · Zgłoś
A co!? A co! My na lewicy wiemy jak się to robi. Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy. A MY umiemy liczyć tak żebyśmy zawsze wygrali. Tak jak ostatni w Deutschland. Jak "oni z AFD" wygrywali, to był glicz komputerowy i zara przegrali w tych landach, he he. Uśmiechajcie się z nami i [...] co chce ta, no a pani Anna ma zawsze rację.
Odpowiedz
43
@ Logik
dnia 04.09.2024, 19:26 · Zgłoś
Urban to ten facio który był dyrektorem biura PGZK Jasiel a teraz partia zrobiła go dyrektorem KRUS w Rzeszowie? ????
Odpowiedz
10
@ jhjh
dnia 04.09.2024, 19:50 · Zgłoś
pielegniarki ile zarabiacie za 1 miesiac na oddziale???

podobno 7 tyś zł na ręke
Odpowiedz
21
@ keller
dnia 04.09.2024, 20:08 · Zgłoś
a ratowniki w porywach do 11 tyś . podobno i taka bida ?
Odpowiedz
43
@ xyz
dnia 04.09.2024, 20:11 · Zgłoś
Pomału Urban to też ten facio co był też dyrektorem " Składów Węglowych " w Rzeszowie nawet taki oddział był w Jaśle na dworcu PKP też już tej firmy nie ma . Uzdrowiciel !!!
Odpowiedz
12
@ Ciekawy
dnia 04.09.2024, 20:19 · Zgłoś
Może nawet tyle co lekarze i też śpią na dyżurach bo rano przyjmują prywatnie ???
Odpowiedz
34
@ Liki
dnia 04.09.2024, 20:28 · Zgłoś
A lekarz 40-60 tyś. I wołają o podwyżki
PATOLOGIA.!!!
Odpowiedz
3
@ keller
dnia 04.09.2024, 21:28 · Zgłoś
takkkk, a [...] wołają !! niedofinansowana służba zdrowia . a taki zarabia 6 dyszek i jeszcze kieszonka .
Odpowiedz
4
@ Anonim4345
dnia 05.09.2024, 08:53 · Zgłoś
Przyjdź popracować to zobaczysz
Odpowiedz
1
@ wojtek
dnia 05.09.2024, 21:09 · Zgłoś
nikt nie mówi że praca lekarza jest łatwa
ale [...] jest branie 200 - 300 zł za kilkuminutową wizytę
ludzie nie mają wyboru i płaczą i płacą
a Wy się lexusami wozicie i macie gdzieś ludzką bidę
Odpowiedz
-7
@ dragoness
dnia 06.09.2024, 07:26 · Zgłoś
Mowa jest o szpitalu, nie prywatnej praktyce.
Odpowiedz
0
@ X
dnia 07.09.2024, 02:07 · Zgłoś
jezeli juz to 15 tys
Odpowiedz
7
@ do @ dragoness
dnia 04.09.2024, 18:56 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
31
@ Bonbons
dnia 04.09.2024, 18:36 · Zgłoś
Radni co zrobili w tej sprawie od kilku lat ?
Odpowiedz
22
@ Do bonbons
dnia 04.09.2024, 18:53 · Zgłoś
Nic nie zrobili bo do nich nie dociera że żaden szpital w Polsce nie jest na plusie. Nie jest to możliwe przy dzisiejszej wycenie świadczeń przez NFZ jak i limitów które narzuca.

No chyba że zmienimy placówkę na prywatną tylko mało kogo będzie na to stać się leczyć

Szpitale na NFZ w Polsce nie zarabiają. Chętnie poczytam który szpital jest na plusie.

Co do słów starosty o łączenie czy przekształcanie oddziałów to jeszcze nigdy to nie zadziałało w Polsce.

Z politowaniem się to wszystko czyta.
Odpowiedz
9
@ dragoness
dnia 04.09.2024, 19:48 · Zgłoś
Nic, bo większość w radzie mają pokorne baranki starosty, niektorzy w tym szpitalu zatrudnieni.
Odpowiedz
5
@ Posąg dla dragoness
dnia 05.09.2024, 11:06 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
37
@ Ehh
dnia 04.09.2024, 18:13 · Zgłoś
Tak to już jest ze na głupoty pieniądze są a na szpital juz ich nie ma. Już nie wspomnę o tej całej bandzie urzedasow która musi się nachapac do syta i jeszcze swoje rodzinki do syta zaspokoić.
Odpowiedz
32
@ keller
dnia 04.09.2024, 18:32 · Zgłoś
tak,wydajemy dzieśiątki milionów na oklejanie domów styropianem dla osób które,ani złotówki nie dadzą na to ! tylko My wszyscy za to zapłacimy. a swoją drogą to każdy pieniądz wypompowany w służbie zdrowia zostanie zażarty przez służby zdrowia,im nigdy za dużo!!! lekarz weźmie wszystko.
Odpowiedz
18
@ Jasiek
dnia 04.09.2024, 18:38 · Zgłoś
O właśnie wezmą wszystko żebyś wiedział jeszcze z łaską odburknie jeden z drugim...
Odpowiedz
-1
@ Eks pacjent
dnia 04.09.2024, 18:13 · Zgłoś
A czego wy oczekujecie po rządach [...]? Przecież to komuna - pis, [...], kolesiostwo, warczenie na pacjenta, usługi na poziomie felczerskim. Zamknąć to-to i leczyć się w Rzeszowie, gdzie pacjent jest traktowany jak chory człowiek, a nie jak kłoda pod nogami
Odpowiedz
-2
@ pol
dnia 04.09.2024, 20:19 · Zgłoś
do eks pacjęt teraz jest twoje wymarzone [...] przy żłobie to na pewno uzdrowi wszystkie szpitale.Czekam.
Odpowiedz
9
@ Anonim41021
dnia 04.09.2024, 20:33 · Zgłoś
W Rzeszowie powiadacie towarzyszu, też tak jak w Jaśle chyba, że daliście grodz [...] łapę to z dzień o was towarzyszu pamiętają. A co do władzy towarzyszu to nie znam takiej która by służbę zdrowia naprawiła, za PiS było źle, teraz też źle. Widzicie towarzyszu za lek na serce który trzeba brać do końca życia za PiS płaciłem 50 zł a za [...] nową minister PO płacę 167 zł nowa władza nowe ceny, a ty człowieku [...] jak nie masz kasy. Tak więc towarzyszu dopy nie urywa, żadna władza nic dobrego nie zrobiła. A i służbie zdrowia po plandemi się w dopach poprzewracało, dużo kasy a roboty nie widać.
Odpowiedz
-10
@ dragoness
dnia 05.09.2024, 06:40 · Zgłoś
Jaki to lek?
Odpowiedz
3
@ do dragoness
dnia 05.09.2024, 09:15 · Zgłoś
To sprawa pacjenta jaki lek bierze. Swoją drogą ta band..ka minister tak robi, znajomy chory na nowotwór też mówił że jeden lek podrożał za Leszczyny 150 % , uśmiechnięta Polska, brawo.
Będziemy umierać w domach bo nas nie będzie stać na leki i lekarzy prywatnie bo na NFZ nie ma co liczyć.
Odpowiedz
5
@ POPIS
dnia 05.09.2024, 11:11 · Zgłoś
Tym lekiem są pani codzienne wPiSy, pani dragoness. No i to co pani lekarz wypisał. POzdrawiamy z placówki.
Odpowiedz
-7
@ dragoness
dnia 05.09.2024, 13:15 · Zgłoś
Chciałam po prostu sprawdzić, czy anonim pisze prawdę, bo tu się to rzadko zdarza.
Odpowiedz
23
@ koń
dnia 04.09.2024, 17:51 · Zgłoś
a od kiedy to szpital ma przynosić dochody. Każdy płaci na NFZ .ale żeby dostać się do specjalisty to co najmniej pół roku czekania.Państwo ma zapewnić pieniądze dla szpitali.
Odpowiedz
31
@ bazalt
dnia 04.09.2024, 17:49 · Zgłoś
Temat szpitala pojawia się dość regularnie, ale jak do tej pory nigdzie nie ma informacji - ile osób pracuje w administracji, ile w obsłudze technicznej, ile osób średniego personelu a ilu lekarzy. I najważniejsze - ilu lekarzy pracuje na kontraktach, a ilu na etacie. (kontraktowi generują szpitalowi gigantyczne straty, zarabiając potężne pieniądze.)
Odpowiedz
-2
@ Do bazalt
dnia 04.09.2024, 18:55 · Zgłoś
Przecież to informacje publicznie dostępne wielokrotnie podawane.
Odpowiedz
-15
@ K
dnia 04.09.2024, 17:36 · Zgłoś
Stara śpiewka od lat jak pracuje 43 lata i jedynym programem naprawczym jest przekazanie Jasińskiemu szpitalowi zaległych około 17 000 000 zł a jeżeli to wszystko jest przygrywką do zmiany Dyrektora naczelnego szpitala to ostrzegam bo rozmawiam z personelem i w pełni popierają zarządzanie przez panią dyrektor . ogłosimy natychmiast strajk generalny w szpitalu strajk włoski nie pozwolimy żeby wciąż nas za ciężką pracę oceniać negatywnie nie pozwolimy na dalszy Nepotyzm i kolesiostwo wszyscy się zastanówcie bo jak dalej będziecie dezawuować zarządzanie i usługi naszego szpitala To będzie Granda na całą Polskę Beata trzymaj się musisz dalej kierować szpitalem Natomiast nikt nie jest prorokiem we własnym kraju pozdrawiam
Odpowiedz
5
@ do K
dnia 04.09.2024, 18:11 · Zgłoś
Chodzą słuchy, że już ponoć szykują nowego dyrektora. Podobno ma to być bardzo zdolny menager jaślanin z Rzeszowa. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu z sukcesem biznesów.
Odpowiedz
6
@ L
dnia 04.09.2024, 19:36 · Zgłoś
Zatrudnić go na hali targowej
Odpowiedz
10
@ dragoness
dnia 04.09.2024, 19:49 · Zgłoś
Chodzą słuchy, że cała rodzina jest zdolna i przeznaczona do rządzenia.
Odpowiedz
0
@ Liki
dnia 04.09.2024, 20:29 · Zgłoś
To ty chyba w innym szpitalu pracujesz.
Odpowiedz
1
@ Anonim87868
dnia 04.09.2024, 20:34 · Zgłoś
widząc ruchy teraz w szpitalu to strajk włoski to prędkość światła
Odpowiedz
1
@ Xyz
dnia 04.09.2024, 21:23 · Zgłoś
Taka prawda
Odpowiedz
7
@ Xyz
dnia 04.09.2024, 21:24 · Zgłoś
Króliczek? który nigdzie nie pracował
Odpowiedz
-1
@ Do K
dnia 05.09.2024, 12:23 · Zgłoś
Nie strasz, nie strasz
No się ...

Nie takie świat dramaty zna!
Odpowiedz
-7
@ SMILE Polacy
dnia 04.09.2024, 17:31 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-6
@ dragoness
dnia 04.09.2024, 17:54 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
4
@ Zbych
dnia 04.09.2024, 18:49 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ kizmo
dnia 04.09.2024, 19:15 · Zgłoś
Moja propaganda i iluzja lepsza niż twoja - parafrazując słowa poety.
Odpowiedz
1
@ Anonim48367
dnia 04.09.2024, 20:36 · Zgłoś
Tobie kobieto już całkiem no wiesz.
Odpowiedz
-4
@ Internauta
dnia 04.09.2024, 17:28 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
4
@ ktoś
dnia 04.09.2024, 23:07 · Zgłoś
A jak 8 lat PIS rujnował to było OK?
Odpowiedz
-9
@ Internauta
dnia 04.09.2024, 17:17 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 04.09.2024, 17:54 · Zgłoś
Pod iloma nickami będziecie trollować?
Odpowiedz
0
@ Anonim48367
dnia 04.09.2024, 20:38 · Zgłoś
ty też nie używasz jednego
Odpowiedz
11
@ Keller
dnia 04.09.2024, 16:54 · Zgłoś
witamy w usmiechniętej Polsce,to zlikwidować może i otworzyć tysięczną aptekę w Jaśle,one kakoś nie bankrutują .kolega z Brzysk szukał roboty ,to zamiast na ośrodek zdrowia to do szpitala.
Odpowiedz
38
@ Mmmmmm
dnia 04.09.2024, 16:48 · Zgłoś
Przecież Ci radni są nie pierwsza kadencje. Dlaczego nic do tej pory nie zrobili?
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 04.09.2024, 17:56 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
7
@ Jan
dnia 04.09.2024, 19:04 · Zgłoś
Czyli są bezradni, jak tak im dobro szpitala leży na sercu niech zrzekną się diet, bo skoro nic nie mogą to za co dieta
Odpowiedz
-13
@ dragoness
dnia 04.09.2024, 19:50 · Zgłoś
Zalety demokracji, proszę pana. Widzę że pan nie ogarnia.
Odpowiedz
-5
@ dragoness
dnia 05.09.2024, 06:43 · Zgłoś
Nie na temat, że radni podlegli staroście mają większość w radzie?
Odpowiedz
2
@ bolo
dnia 05.09.2024, 09:06 · Zgłoś
Starościńskie [...] pokornie klepią co on im każe.
Odpowiedz
1
@ Staszek
dnia 06.09.2024, 14:08 · Zgłoś
[...] gubernator robi podobnie...przykład idzie z göry..też uśmiechniete [...] wszystko klepią
Odpowiedz
-3
@ Riko
dnia 04.09.2024, 16:45 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-2
@ Riko
dnia 04.09.2024, 16:43 · Zgłoś
Sam się nie zadłużył,tak ze ludzie myślcie głową.
Odpowiedz
0
@ Riko
dnia 04.09.2024, 16:40 · Zgłoś
Wiecie co jak by człowiek firmom swoją zarządzał tak jak oni to po miesiacu by musiał zwijać mandzur.Oni potrafia tylko likwidować wszystko by tylko mieć dla siebie kase.Dosłownie jak dla mnie zachowuja się jak [...] by tylko było na wino.Samo się tak nie stało aż dziw bierze że człowiek dożył czasów gdzie rządzący żeby mieć dla siebie likwiduje co się da i niech nie opowiadają bajek bo człowiek już nie taki [...] jak oni myślą.Jak widać udaja że nie wiedzą co mają [...] na kólkach jednym słowem że aż krew wrze.Przecież coś takiego jak szpitale to powinny być na pierwszym miejscu a tu lepiej zlikwidować po co leczyć ludzi glatulacje dla całego rządu usmiechnietej Polski.Wy myslicie że to tak z dnia nia dzień,pieniądze te co powinny iść na utrzymanie szpitali wiadomo gdzie szły.
Odpowiedz
29
@ Poeta Trzeciego Wieku
dnia 04.09.2024, 16:33 · Zgłoś
im gorzej działa publiczna służba zdrowia, tym lepiej zarabia się na prywacie. Tak jak w liniach lotniczych robi się co może by uprzykrzyć życia w klasie ekonomicznej, by było jak największe wow jak się kupi droższy bilet. Hehe wnuk opowiadał że kiedyś jego nauczyciel angielskiego zachorował, i przyszedł inny z tej samej szkoły i lekcja była o wiele lepsza, taka zachęta nauki prywatnej hehe. W państwówce czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy, a ciężka uczciwa praca prywatnie. Tak samo w publicznej służbie zdrowia. Ten sam lekarz jak pójdziesz prywatnie to zupełnie inny człowiek. Ze wszystkim tak jest nawet z publicznymi szaletami vs prywatnym [...] w restauracji.
Odpowiedz
17
@ SOR
dnia 04.09.2024, 16:30 · Zgłoś
Usługi na poziomie zero za to parking jak w Dubaju.
Odpowiedz
0
@ do SOR
dnia 05.09.2024, 21:11 · Zgłoś
podnieść opłaty za parking, wprowadzić opłaty za spacer po lesie deszczowym przy szpitalu i się oddłuży
a nie... zaraz... Pawluś tylko drzewa wyciął
Odpowiedz
15
@ Kunio
dnia 04.09.2024, 16:29 · Zgłoś
Zlikwidować tę trupiarnię.
To jest obóz przejściowy gdzie podadzą Ci kroplówkę, powiedzą czego tu nie leczą i każą udać się do jakiegoś szpitala gdzie się tobą zajmą (Rzeszów, Krosno etc)
Odpowiedz
6
@ A
dnia 05.09.2024, 10:49 · Zgłoś
w Krośnie to jest dopiero chamówa :)
Odpowiedz
16
@ Xxx
dnia 04.09.2024, 16:22 · Zgłoś
Pobory do góry usługi w dół
Odpowiedz
5
@ Max
dnia 04.09.2024, 16:20 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
5
@ Pani
dnia 04.09.2024, 19:06 · Zgłoś
Co ty mówisz, to dzielny ułan, szabelką wywija a głowy lecą
Odpowiedz
2
@ Riko
dnia 04.09.2024, 16:16 · Zgłoś
Ci się dziwią co u władzy a dzięki taki to wszystko jest.Wiadomo najlepiej winę zrzucić na zwykłych ludzi,przecież zwykły człowiek tym nie zarządzał.Święty Mikolaj nie zadłużył szpitali,za to wszystko powinni odpowiedzieć ci co tak dobrze w kraju zarządzali.Ostatnio Władek przecież mówił o składce zdrowotnej że ona musi być wysoka bo idzie na zdrowie ale chyba polityków konta.Naprawdę wstyd hańba i pospulstwo władzy.
Odpowiedz
4
@ POSPULSTWO
dnia 04.09.2024, 23:25 · Zgłoś
Niech [...] weźmie słownik do ręki, najlepiej ortograficzny.
Odpowiedz
3
@ DPS Folusz
dnia 04.09.2024, 15:56 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
3
@ Hghghgh
dnia 04.09.2024, 16:21 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
11
@ On
dnia 04.09.2024, 16:40 · Zgłoś
Podobno mieszkaniec DPS ale nie ma się co dziwić bo zamiast ich leczyć to wożą do księdza na egzorcyzmy.
Odpowiedz
6
@ anonim
dnia 04.09.2024, 18:07 · Zgłoś
Pewnie mało kto sobie zdaje z tego sprawę, że w DPSach można legalnie pić [...], i uprawiać [...], bo nie można pensjonariuszom ograniczać wolności. Nic, że pensjonariuszami DPsów są osoby chore psychicznie. A co do tego w Foluszu, to oprócz powyższych, chodzą słuchy również o całkiem łatwym dostępie do [...]. Chyba przydała by się jakaś dobra akcja medialna, bo włodarze i personel zdaje się, że zapomnieli o niedawnych numerach. A na deser - na dzień dzisiejszy w ramach odwiedzin trzeba mieć na sobie namordnik. Znowu będziemy mieli do czynienia z masą zgonów w tych przechowalniach?
Odpowiedz
6
@ Mieszkanka
dnia 04.09.2024, 20:00 · Zgłoś
Nie [...] a [...] mieszkankę ,
Odpowiedz
0
@ Koleżanka
dnia 04.09.2024, 20:48 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-4
@ Ona
dnia 04.09.2024, 20:50 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
5
@ Pracownik
dnia 04.09.2024, 21:02 · Zgłoś
Nieprawda bo pracownicę opiekunkę.
Odpowiedz
-11
@ Pracownik DPS
dnia 04.09.2024, 21:26 · Zgłoś
Kręcenie afery ,przekręcanie faktów ,nic takiego miejsca nie miało ,u nas w Dps jest fajnie zarząd solidarność w niedzielę w socjalnym gotują obiadki nie schodzą na jadalnię pilnować mieszkańców i potem żrą i %,i tak im źle
Odpowiedz
2
@ Xxl
dnia 04.09.2024, 22:00 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
11
@ jan
dnia 04.09.2024, 15:55 · Zgłoś
Juz dawno powinnismy przestać płacic na NFZ czyli kase chorych .Chory to jest system państwowe szpitale i przychodnie nie lęcza ludzi bo maja płacone za przychodzenie do pracy a nie za usługi.Gdyby zalezało to od tego ile przyjma chorych ze skutkiem takim ze pacjeci beda zadowoleni i zdrowsi wtedy by to było normalne.Nalezy nam nie kazac płacic tych haraczy tylko dac nam wolna reke u kogo chcemy sie leczyc pewnie wtedy zostało by mniej fachowców ale by leczyli skuteczniej i za mniejsze pieniadze.Szpitale prywatne lecza na NFZ terminy maja krutkie a jkośc usług nieporównywalnie lepsza od tych państwowych.Trzeba zmienic system płacenia za usługi medycznei tyle
Odpowiedz
5
@ Riko
dnia 04.09.2024, 16:25 · Zgłoś
Chorzy to ci co tak zarządzali tym wszystkim jak już bo oni do tego doprowadzili już nie wspomnę ile polikwidowali wszystkiego już nawet nie chodzi mi o szpitale.Wiesz nie ma jak roporzadza się nie swoim i nie liczy sie z kosztami,przecież za minimalną płace nie pracowali w rządzie.Widzisz by który polityk siedział za swoje machloje.Ani jeden za nic nie odpowiedział robili jak im pasuje.Dziś też nie jest lepiej bo coraz to bardziej drenują naród na wszystkim.
Odpowiedz
0
@ ania
dnia 04.09.2024, 15:46 · Zgłoś
ale z uśmiechem hehehe...
Odpowiedz
1
@ wyjście
dnia 05.09.2024, 08:20 · Zgłoś
Na kokluszu zarobią.Rada:na koklusz pomaga wdychanie oparów końskiego [...].
Odpowiedz
-6
@ dragoness
dnia 05.09.2024, 20:06 · Zgłoś
I potem się pisze, jak widać, pos*ane komentarze.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.