Cyklokarpaty w Rzykach oraz Bieg Beskidnika z udziałem zawodników JSC

3

W dniu 29.09 w Rzykach- małej miejscowości w  gminie Andrychów, odbyła się ostatnia w tym sezonie edycja maratonów rowerowych Kellys Cyklokarpaty.

Zawodnicy mieli do pokonania trzy trasy, które przebiegały przez tereny Beskidu Małego. Były to tradycyjnie: Hobby – 24 km (881 m przewyższenia), Mega – 40 km (1586 m przewyższenia) oraz Giga – 52 km (2000 m przewyższenia).

Dystans Hobby wybrało trzech zawodników z JSC. Byli to Dominik Szumiec, który w kategorii HM1 zajął 16 m-ce, Piotr Gryzło, który w HM2 zajął 6 m-ce oraz Sylwester Dubiel, który w HM3 zajął 29 m-ce.

Najliczniejsza grupa zawodników JSC wybrała dystans Mega. Najlepiej z tą trasą poradził sobie Łukasz Szumiec, który w kategorii MM4 stanął na najwyższym stopniu podium. Również bardzo dobry start zaliczył Adam Poniatowski, który w tej samej kategorii wiekowej zajął 7 m-ce, a Witold Cisło zajął 35 m-ce. W kategorii MM3 najlepiej wypadł Mateusz Dachowski zajmując 12 m-ce, Artur Gorczyca zajął 14 m-ce, Krzysztof Kosiek – 22 m-ce, a Sebastian Cyran – 47 m-ce. W kategorii MM5 Tomasz Radziejowski zajął 3 m-ce.

Na dystansie Giga najlepszy wynik osiągnął Jakub Gryzło, który w kategorii GM3 zajął 4 m-ce, Jakub Siemiączko w tej samej kategorii zajął 6 m-ce, natomiast Tomasz Leśniak, który pomylił trasę zajął 9 m-ce. W kategorii GM4 Jakub Zbiegień zajął 7 m-ce.

W klasyfikacji drużynowej Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów zajęło w Rzykach 2 m-ce.

W niedzielę 30.09 odbyła się w Foluszu kolejna edycja popularnego Biegu Beskidnika. Jest to bieg, który przebiega po pięknych terenach Magurskiego Parku Narodowego. Organizatorem zawodów jest  Starostwo Powiatowe w Jaśle wraz z Młodzieżowym Domem Kultury  i Jasielskim Stowarzyszeniem Cyklistów. Bieg cieszy się coraz większą popularnością i z roku na rok zwiększa się ilość uczestników jego uczestników. W bieżącym roku do zawodów przystąpiło blisko 400 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch trasach - 6 km i 21 km.

Zawodnicy JSC nie tylko pomagali w organizacji zawodów, ale również chętnie wzięli udział rywalizacji sportowej. Na dystansie 6 km Łukasz Szumiec zajął 3 m-ce, Dominik Szumiec 5 m-ce, natomiast Janusz Zaleśny 16 m-ce.

Z dystansem półmaratonu najlepiej poradził sobie Łukasz Rak, który z czasem 1h 50 min. zajął 19 m-ce, Jakub Gryzło 43 m-ce, natomiast Wojtek Czubik 69 m-ce. Wśród pań Katarzyna Czepiel-Rak zajęła 11 m-ce.