Czarni Jasło rozpoczęli sparingi
Mecz z LKS Monis Bielowy/Strzegocice zainaugurował w sobotę 1 lutego cykl zimowych sparingów przygotowujących się do rundy rewanżowej IV ligi podkarpackiej piłkarzy Czarnych Jasło. Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem rywali jasielskiej drużyny.
Pierwszy tegoroczny mecz kontrolny Czarnych rozegrany został w Dębicy – na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Z racji, iż planowany na 24 stycznia sparing wewnętrzny między zawodnikami jasielskiego zespołu z racji niesprzyjających warunków pogodowych nie doszedł do skutku, sobotnie spotkanie z zespołem z klasy okręgowej było pierwszym od dłuższego czasu sprawdzianem formy drużyny na pełnowymiarowym boisku. Bramkę na wagę zwycięstwa dla drużyny LKS Monis Bielowy/Strzegocice zdobył w 28 minucie meczu Dariusz Czarnik – zawodnik ten zaskoczył bramkarza jaślan Rolanda Kmiecika strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego.
Jak podkreślił w wypowiedzi dla oficjalnego serwisu klubu trener Czarnych Robert Podkulski, dłuższa rozłąka z dużym boiskiem w grze jego piłkarzy była widoczna na pierwszy rzut oka: (…) Od pierwszych minut widać było, że pierwszy raz od dłuższego czasu jesteśmy na pełnowymiarowym boisku. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, stworzyliśmy sobie dwie stuprocentowe sytuacje, których niestety nie wykorzystaliśmy (…). Druga połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu, lecz nadal nie mogliśmy strzelić gola po kilku dogodnych sytuacjach.
Sobotni sparing był dobrą okazją do sprawdzenia piłkarskiego potencjału zawodników, którzy od początku przygotowań do startu rundy wiosennej trenują z pierwszym zespołem Czarnych – są to piłkarze funkcjonujących przy klubie grup młodzieżowych oraz drużyn z podjasielskich miejscowości.
W meczu towarzyskim z LKS Monis Bielowy/Strzegocice Czarni wystąpili w składzie:
Kmiecik – Setlak, Nabożny, Madejczyk, Dziedzic, Munia, Chrząszcz, Grzesiak, Tusiński, Warchoł, Kulig. Na zmiany wchodzili: Pham Van, Borowiec, Urban oraz trzej testowani zawodnicy.
Już w sobotę 8 lutego w Dukli, na boisku ze sztuczką nawierzchnią, Czarni rozegrają kolejny sparing. Ich rywalem znów będzie drużyna z "okręgówki" – LKS Skołyszyn.
Jakub Hap
