Czarni Jasło w klasie okręgowej?
35
Komisja Odwoławcza oddaliła odwołanie Czarnych Jasło dotyczące weryfikacji meczu Kolbuszowianka - Czarni.

Przypomnijmy, że chodzi o mecz, który został rozegrany 13 czerwca br. pomiędzy Kolbuszowianką Kolbuszowa, a Czarnymi Jasło. W meczu zagrał zawodnik juniorów gospodarzy, który w myśl przepisów PZPN, jak i PZPN Rzeszów łącznie mógł grać przez 90 minut w jednym terminie ligowym. Ten nieuprawniony zawodnik przekroczył 5 minut, co zgodnie z regulaminem PZPN powinno skutkować walkowerem dla drużyny Czarnych. Wydział Gier podjął jednak sprzeczną z regulaminem decyzję, utrzymując wynik z boiska (1:1), co w konsekwencji prowadzi do spadku Klubu do klasy okręgowej.
Wszystko wskazuje na to, że drużyna z Jasła będie grała w klasie okręgowej, a nie w IV lidze.
Czarni mają jeszcze szansę, odwołując się do trybunału piłkarskiego działającego przy PZPN. Jak twierdzi sam prezes Czarnych, Marcin Węgrzyn, na pewno będą się odwoływać.
Jenny

Przypomnijmy, że chodzi o mecz, który został rozegrany 13 czerwca br. pomiędzy Kolbuszowianką Kolbuszowa, a Czarnymi Jasło. W meczu zagrał zawodnik juniorów gospodarzy, który w myśl przepisów PZPN, jak i PZPN Rzeszów łącznie mógł grać przez 90 minut w jednym terminie ligowym. Ten nieuprawniony zawodnik przekroczył 5 minut, co zgodnie z regulaminem PZPN powinno skutkować walkowerem dla drużyny Czarnych. Wydział Gier podjął jednak sprzeczną z regulaminem decyzję, utrzymując wynik z boiska (1:1), co w konsekwencji prowadzi do spadku Klubu do klasy okręgowej.
Wszystko wskazuje na to, że drużyna z Jasła będie grała w klasie okręgowej, a nie w IV lidze.
Czarni mają jeszcze szansę, odwołując się do trybunału piłkarskiego działającego przy PZPN. Jak twierdzi sam prezes Czarnych, Marcin Węgrzyn, na pewno będą się odwoływać.
Jenny
