Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czarni Jasło zacieśniają współpracę z AP Jasło

40

W piłkarskim Jaśle doszło do interesującego z punktu widzenia szkolenia dzieci i młodzieży mariażu. W najbliższym sezonie, wszystkie grupy młodzieżowe Akademii Piłkarskiej Jasło, występować będą w rozgrywkach jako AP Czarni Jasło. To efekt planowania perspektywicznego, którego celem jest zatrzymanie w Jaśle młodych, utalentowanych zawodników.

O połączeniu sił klub JKS Czarni 1910 Jasło poinformował kibiców piłki nożnej dzisiaj za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tym samym, grupy młodzieżowe, trenujące do tej pory w Akademii Piłkarskiej Jasło, w przyszłym sezonie na boiskach, we wszystkich rozgrywkach, występować będą jako AP Czarni Jasło. Zgodnie z porozumieniem pomiędzy obydwoma podmiotami do składu Zarządu Czarnych Jasło dokooptowano Damiana Kardasia – prezesa AP Jasło. W jasielskim klubie będzie on odpowiedzialny za wszystkie grupy młodzieżowe.

Piotr Samborski, prezes Czarnych Jasło zapewnia, że współpraca, jaką klub i szkółka piłkarska zdecydowały się rozpocząć jest efektem wielomiesięcznych rozmów i ustaleń. – O to, żeby połączyć siły we wspólnym wysiłku staraliśmy się od blisko dwóch lat. Od wielu miesięcy trwały w tej sprawie zaawansowane rozmowy. Kiedy jako klub zostawiliśmy za sobą problemy finansowe nasi partnerzy byli gotowi do realizacji porozumienia. Już w grudniu ubiegłego roku, trenerzy Akademii Piłkarskiej Jasło rozpoczęli pracę z naszymi młodymi adeptami piłki nożnej. Pozostały już tylko kwestie natury formalnej – wyjaśnia.

Połączenie służyć ma celom o znaczeniu dalekosiężnym. Chłopcy trenujący piłkę nożną pod okiem trenerów akademii, w nowej rzeczywistości mają mocniej utożsamiać się z lokalnym środowiskiem piłkarskim, a w szczególności z klubem Czarni Jasło. Efektem ma być zatrzymanie odpływu utalentowanych zawodników do innych ośrodków, z czym jasielskie środowisko piłkarskie mierzy się od wielu już lat. Inicjatorzy porozumienia liczą na to, że dzieci coraz częściej będą decydować się kontynuowanie swojej przygody z piłką w Jaśle, zasilając szeregi zawodników Czarnych Jasło. – Przede wszystkim zależy nam na tym, aby zapewnić swoistego rodzaju kontynuację szkolenia. Wierzę, że dzięki tej współpracy, która przyniesie obopólne korzyści dzieci i młodzież nie będą uciekać z Jasła, tylko tutaj zdecydują się kontynuować przygodę z piłką. Znaczenie będą miały w tym przypadku także kwestie wizerunkowe. Młodzi zawodnicy akademii, występować będą w barwach Czarnych Jasło. Czas pokaże, jak ta współpraca będzie wyglądała w praktyce. Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę pomiędzy klubem a akademią jestem spokojny o przyszłość tego ważnego moim zdaniem porozumienia – przekonuje Damian Kardaś, prezes Akademii Piłkarskiej Jasło.

Na korzyść tak zarysowanego planu działać może rozbudowa infrastruktury sportowej w samym Jaśle. Wato wspomnieć, że już w czerwcu do użytku oddane ma zostać boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Kasprowicza, na który to obiekt z niecierpliwością czekają wszystkie jasielskie kluby i szkółki piłkarskie.

MD

Napisany dnia: 28.05.2020, 16:21
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ czarny
dnia 28.05.2020, 16:26
Ocena
komentarza:
29
Świetna informacja.Brawo Czarni,brawo AP.Jeszcze przyłaczyc uks 6 panie prezesie i będzie Potężna siła w młodziezy a potem dobrzy zawodnicy dla Czarnych
@ Kiero
dnia 28.05.2020, 17:10
Ocena
komentarza:
32
Od pewnego czasu ogromne zmiany na plus widać w klubie JKS. Wizerunkowo jest na duźy plus.Wyjście z długów, awans sportowy,współpraca z miastem ,pomoc w akcjach charytatywnych. Teraz połączenie z szkółką piłkarską zrzeszająca najmłodszych adeptów piłkarskich.Jeszcze tylko naprawić stadion i umoźliqićkibicom oglądanie meczy w komfortowych warunkach i będzie naprawdę fajnie
@ Wertu
dnia 28.05.2020, 19:05
Ocena
komentarza:
22
Miło by było gdyby Czarni Jasło można było oglądać jako silny i liczący się klub
@ Kibic
dnia 28.05.2020, 19:27
Ocena
komentarza:
19
Małymi kroczkami do celu;)
@ czarny
dnia 28.05.2020, 19:39
Ocena
komentarza:
17
Brawo. To bardzo dobra wiadomość .Grupy młodzieżowe sportowo powinny na tym zyskać .A w przyszłości może i seniorzy.
@ czarny
dnia 28.05.2020, 20:10
Ocena
komentarza:
-6
Tylko, że w Jaśle nie ma trenerów, poza wyjątkiem Artura T.
@ czarny
dnia 30.05.2020, 17:47
Ocena
komentarza:
3
nie podszywaj się pode mnie .
@ Luka
dnia 06.06.2020, 23:17
Ocena
komentarza:
0
No właśnie.Nikt mu nie odbierze tego że wychował dwóch ekstraklasowców !!!
@ antysmok
dnia 07.06.2020, 15:06
Ocena
komentarza:
0
A ilu zraził swoim zachowaniem i problemem jaki ma?
@ Sport
dnia 28.05.2020, 21:34
Ocena
komentarza:
9
Infrastruktura ponad wszystko. Potem sponsorzy i budowa silnego KLUBU !
Odwrotnie nie da rady, szkoda pieniędzy.
@ Sympatyk
dnia 28.05.2020, 21:45
Ocena
komentarza:
12
Burmistrz na pewno też widzi, że idzie to w dobrym kierunku i dobrze wie w jakim stanie jest miejski stadion...:) a połączenie z AP bardzo dobra wiadomość !!!
@ dfr
dnia 29.05.2020, 14:20
Ocena
komentarza:
-8
[Komentarz nie na temat]
@ Stary
dnia 29.05.2020, 14:33
Ocena
komentarza:
6
Pomodlę się za Pana.
Pozdrawiam
@ Hhhggjfa
dnia 30.05.2020, 16:30
Ocena
komentarza:
4
Brawo Ale i tak został przespany okres w którym mogliśmy odskoczyc Krosnu w szkoleniu młodzieży. Jeszcze 15 lat temu mlodziez z Krosna w porównaniu z Jasielskimu adeptami piłki nożnej wyglądała mizerne. Mówiłem już wtedy żeby stworzyć prawdziwe miejsce gdzie w Jasle można by szlifować diamenty. W szkole w Trzcinicy był profil pilka można. Trzeba było pojsc dalej i przy pomocy miasta i samorządu zrobić wszystko żeby stworzyć szkole mistrzostwa sportowego. W niej mielibusmy najzdolniejsza młodzież z trójmiasta Jasło,Krosno i Sanok. Szkolić ich a z perełek klub czerpał by zyski z transferów. Poprawic bazę w Trzcinicy gdzie jest internat i być konkurencja dla Mielca czy Rzeszowa i słychać z kopalni talentów. Jeśli ktoś w to wątpię to należy zwrócić ilu teraz piłkarzy z byłego województwa krośnieńskiego jest w kadrach zespołów ekstraklasy
@ włodek
dnia 30.05.2020, 17:50
Ocena
komentarza:
2
a co myslicie o takim chłopcu jak Kamil P. chyba jest z Jasła i radzi sobie co mecz to lepiej nie promuje Jasła
@ czarny
dnia 30.05.2020, 18:12
Ocena
komentarza:
-4
A kto ich będzie szkolił ? W Jaśle nie ma trenerów.
@ Kiero
dnia 30.05.2020, 19:10
Ocena
komentarza:
4
Za to debili komentujących bez sensu pelno
@ czarny
dnia 30.05.2020, 18:13
Ocena
komentarza:
1
Kamil wywodzi sie z klubu UKS 6 ,który woli oddac chłopaków do krosna jak do Jasła i ten klub odrzuca współpracę z Czarnymi mimo ze z Urzędu Miasta Jasła a nie z Krosna ma dotacje.
@ Miki
dnia 31.05.2020, 15:53
Ocena
komentarza:
6
Uks6 nikomu nie oddaje chłopaków.
Po zakończeniu przygody z piłka w 6 kazdy zawodnik indywidualnie wybiera sobie klub w ktorym chce trenować
@ Kiero
dnia 31.05.2020, 20:45
Ocena
komentarza:
0
Taaa jasne nie oddaje i pewno dlatego dogaduje się prezesi uks i beniaminka lub karpa juz w zimie który chłopak jest wartościowy i ktorego warto sprzedac a który może zostac w Jaśle w Jaśle I
@ Luka
dnia 06.06.2020, 23:11
Ocena
komentarza:
0
Powiedz mi kolego ilu chłopców poszło do Krosna z Uks 6 a ilu z AP Jasło?
@ Luka
dnia 06.06.2020, 23:29
Ocena
komentarza:
-1
Jak klub może oddać dziecko do Krosna? Rodzice widzą że w Krośnie są większe perspektywy na szkolenie i po ukończeniu szkółki w Jaśle wybierają dalsze szkolenie w Krośnie.Nikt nikogo nie zmusza i nie oddaje !!!
@ Kiero
dnia 06.06.2020, 23:35
Ocena
komentarza:
3
To niech rodzice płacą w tym prywatnym klubie zacwszystko i wtedy decydują gdzie dziecko ma iść a nie klub wyciąga ręce po kasę mieszkańców Jasła z dotacji na sport po to źeb dziecko szkolic dla Krosna.Jeżeli jakąś szkółką decyduje się na miejska dotacje to powinna podpisywać umowę ze dziecko będzie chodziło do szkoły w Jaśle I uprawiał sport dla miasta Jasła.Jeśli tego nie robi Zero dotacji i wtedy jest szansa na normalnosc a nie patologie
@ Luka
dnia 08.06.2020, 21:52
Ocena
komentarza:
-1
To niech szkółki nie płacą za możliwość korzystania z boisk i sal do UM to nie trzeba będzie dotacji
@ Do luka
dnia 09.06.2020, 02:42
Ocena
komentarza:
1
A dlaczego nie mają płacić skoro korzystają? Mają je po prostu porywach z kasy sponsorów i w głównej mierze rodziców dzieci,chcących na siłę zrobić z nich nowych Lewandowski czy innych Ronaldo. Jak zapisuje dziecko na muzykę to miasto daje ci dotacje albo jak idziesz do nauczyciela pływania to dostaje on dotacje?Dotacja tylko i wyłącznie dla tych,którzy zadeklarują uczestnictwo dziecka w chodzeniu do szkół w Jaśle oraz rozwój w danej dyscyplinie dla miasta Jasła a nie dla prywatnych ludzi zarabiających potem ze sprzedaży dziecka do Cracovii,Rakowa czy onnych klubow w ekstraklasie czy onnej lidze.Dlaczego kase za nich dostaje klub a nie jest wpłacana na ko to miasta ktore poniekad poprzez sponsoring tych dzieciakow jak bylil młodsi dokładano nie małe pieniądze co roku w formie dotacji?
@ Ja
dnia 30.05.2020, 19:41
Ocena
komentarza:
5
Tu nie chodzi o to czy grał w 6 jasło czy w ap czy też w czarnych. Jeżeli ma talent to wybije się wcześniej czy później tak jak np Rakoczy. Poszedł prosto z Jasła do Krakowa. Inni musieli poszerzyć horyzonty i po pewnym czasie też trafili do klubów poza podkarpaciem. Kibicuje fuzji ap i czarnych. Nowy koordynator ds młodzieżowych to trener z pomysłem. Teraz tylko ciężka praca i pokażcie wszystkim maruderom oraz tym co wypłyneli z Jasła że tu też można odkrywać talenty.
@ vis
dnia 31.05.2020, 10:45
Ocena
komentarza:
-3
prawda jest nieco inna-połączyli się dlatego, że bieda zaczęła zaglądać w oczy.naiwni uwierzyli w zainteresowanie działaczy losem dzieciaków
@ FAN CZARNYCH
dnia 31.05.2020, 12:38
Ocena
komentarza:
10
dobre relacje z miastem to wynik świetnej pracy pana łukasza n. z zarzadu czarnych. chlopak duzo serca wklada w to co robi oraz zaangazowania.
takich ludzi potrzeba nam nie tylko w klubie ale i we władzach miasta. wtedy klub, jak i jasło stanełoby na nogi w szybkim czasie.
oby tak dalej łukasz ! oby tak dalej caly zarzad jksu !
@ Stary
dnia 31.05.2020, 17:00
Ocena
komentarza:
-4
Łukasz nie pisz o sobie.
@ zenon z laskowic
dnia 05.06.2020, 17:07
Ocena
komentarza:
-2
Będą teraz dostawać może 500+ ? To niezły pomysł ...Ha,ha,ha
@ januszB76
dnia 02.06.2020, 10:54
Ocena
komentarza:
4
pan kardaś to ten z urzędu pracy od podpisów? ? jaką on ma wiedzę na temat futbolu ? Grał w jakimś klubie piłkarskim ?? hahahaahahahah
@ jaslo
dnia 02.06.2020, 12:06
Ocena
komentarza:
2
no w piłkę to o no nie grał ale czy to jest właściwa osoba to jest pytanie
@ Do dwoch powyższych
dnia 07.06.2020, 20:52
Ocena
komentarza:
1
Czy aby znać się na piłce należy grać w jakimś klubie na określonym jakimś poziomie?

Najlepsi trenerzy na świecie jak Mourinho czy Allegri nigdy w piłkę nie grali albo tułali się po amatorskich zespołach

Nie jest to żaden wyznacznik
Można być świetnym trenerem bez doświadczenia jako piłkarz
I rowniez można być świetnym pilkarzem a trenerem nijakim
@ Odyr
dnia 09.06.2020, 18:27
Ocena
komentarza:
1
Kardas cienki jest..
@ jaslo
dnia 02.06.2020, 15:27
Ocena
komentarza:
6
mamy się czym w jaśle pochwalić zawodnik Cholewiak wychowanek czarnych jasło-- Kamil Piątkowski oraz Michał Rakoczy wychowankowie uks 6 jasło Grają w ekstraklasie ( patrz canal )
@ Luka
dnia 06.06.2020, 23:15
Ocena
komentarza:
1
Cholewiak to nie wychowanek Czarnych tylko Mosiru,który kontynuował karierę w Karpatach.
@ Do luka
dnia 06.06.2020, 23:38
Ocena
komentarza:
3
A dlaczego o wychowanka mosiru krosno nie wspomina się tylko.mówi o karpatach? Nie wiesz to nie odzywaj się bo gdybyś był zorientowany to byś wiedział ze wtedy gdy Mateusz był w drużynach młodzieżowych w Jaśle to Czarni szkolił je poprzez mosir tak samo jak obecnie czynią to Karpaty Krosno.
@ włodek
dnia 02.06.2020, 17:48
Ocena
komentarza:
6
ja myślę że z tej trójki Kamil Piątkowski odskoczy najwyżej tego mu życzę
@ swot
dnia 07.06.2020, 07:35
Ocena
komentarza:
1
Kochani, w Jaśle mamy dużo działaczy sportowych, dużo z wykształceniem po AWF, ale niewielu którzy mają serce do piłki nożnej. Jedyni co pragną nowoczesnej piłki w Jaśle...to KIBICE.
@ antysmok
dnia 07.06.2020, 09:20
Ocena
komentarza:
4
No to teraz zes pojechał po bandzie. Kibice moze i chcą nowoczesnej piłki ale nigdy jej miec nie będą bo nie maja serca kasy wydać a bez miedzi ich marzenia zawsze będa marzeniami.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105