Czarni nie zgadzają się z decyzją Wydziału Gier
13
W ubiegły piątek klub sportowy JKS Czarni Jasło otrzymał pisemną informację z Wydziału Gier PZPN Rzeszów dotyczącą meczu ligowego pomiędzy Kolbuszowianką Kolbuszowa a Czarnymi Jasło, który odbył się 13 czerwca 2009. Przypomnijmy iż ww. meczu zagrał zawodnik juniorów gospodarzy, który w myśl przepisów Polskiego Związku Piłki Nożnej, jak i PZPN Rzeszów łącznie mógł grać przez 90 minut w jednym terminie ligowym.
Przez niedopatrzenie, oraz ludzką pomyłkę junior ten przekroczył czas o około pięć minut, co w myśl regulaminu PZPN Rzeszów skutkować powinno karą walkoweru dla naszego Klubu. Tak jednak się nie stało, gdyż ku ogromnemu zdziwieniu Panowie z WG podjęli się głosowania po którym stwierdzili, że utrzymują wynik z boiska 1:1, który wiąże się ze spadkiem naszego zespołu do klasy okręgowej.
Dla Zarządu klubu jak i wielu ludzi którzy choć trochę znają się na przepisach piłki nożnej w Polsce werdykt ten jest niezrozumiały, ponieważ budzi na przyszłość "precedens" dla klubów występujących w strukturach PZPN. Klub nasz jest zniesmaczony treścią pisma jakie otrzymał z Wydziału Gier, pisma gdzie nie ma podanych żadnych podstaw z regulaminu, które mogły by mieć zastosowanie do decyzji jaką podjęli ww. Panowie.
Dokument podpisany jest przez Przewodniczącego WG PZPN w Rzeszowie Tadeusza Butryma. Dlatego też podjęte zostały następujące kroki: złożenie odwołania do Komisji Odwoławczej działającej przy PZPN Rzeszów, powiadomienie Rzecznika Prawa Związkowego, oraz powiadomienie odpowiednich służb zajmujących się tego typu sprawami.
Czarni Jasło
Przez niedopatrzenie, oraz ludzką pomyłkę junior ten przekroczył czas o około pięć minut, co w myśl regulaminu PZPN Rzeszów skutkować powinno karą walkoweru dla naszego Klubu. Tak jednak się nie stało, gdyż ku ogromnemu zdziwieniu Panowie z WG podjęli się głosowania po którym stwierdzili, że utrzymują wynik z boiska 1:1, który wiąże się ze spadkiem naszego zespołu do klasy okręgowej.
Dla Zarządu klubu jak i wielu ludzi którzy choć trochę znają się na przepisach piłki nożnej w Polsce werdykt ten jest niezrozumiały, ponieważ budzi na przyszłość "precedens" dla klubów występujących w strukturach PZPN. Klub nasz jest zniesmaczony treścią pisma jakie otrzymał z Wydziału Gier, pisma gdzie nie ma podanych żadnych podstaw z regulaminu, które mogły by mieć zastosowanie do decyzji jaką podjęli ww. Panowie.
Dokument podpisany jest przez Przewodniczącego WG PZPN w Rzeszowie Tadeusza Butryma. Dlatego też podjęte zostały następujące kroki: złożenie odwołania do Komisji Odwoławczej działającej przy PZPN Rzeszów, powiadomienie Rzecznika Prawa Związkowego, oraz powiadomienie odpowiednich służb zajmujących się tego typu sprawami.
Czarni Jasło
