Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czarni pewnie ograli Naftę Jedlicze

24

Meczom Czarnych Jasło z Naftą Jedlicze zawsze towarzyszy spora dawka piłkarskich emocji. Piłkarze obydwu drużyn nie zawiedli również wczoraj, kiedy to obie ekipy starły się na stadionie przy Śniadeckich 15, w spotkaniu 13. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej. Górą byli gospodarze, którzy pomimo licznych absencji świetnie spisywali się w grze defensywnej. Gole dla Czarnych strzelali Fryc i Rodak. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem autorstwa Limbergera.  

Na zdjęciu od lewej: Patryk Fryc, Zain Kahn, Bartek Rodak/fot. Marcin Dziedzic

Zdjęcia z meczu obejrzycie w FOTOGALERII

Kibice, którzy w deszczowe, sobotnie popołudnie zjawili się na jasielskim stadionie, z pewnością nie żałują dzisiaj swoje decyzji. Piłkarze obydwu drużyn stworzyli bardzo dobre widowisko, choć w grze znacząco przeszkadzały im warunki panujące na murawie. Zmodernizowana nie tak dawno płyta boiska, w wielu miejscach przypominała boisko do gry w waterpolo. Warto przy tym zaznaczyć, że opady deszczu nie były wcale intensywne i długotrwałe.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny starały się jak najdłużej utrzymać przy piłce. Po upływie kwadranse sukcesywnie rosła jednak przewaga gospodarzy. Jaślanie szybko zdołali udokumentować ją pierwszym trafieniem. W 18. minucie gry piłka wpadła do siatki po dośrodkowaniu Patryka Fryca z rzutu wolnego. Futbolówka skozłowała przed Grzegorzem Żytniakiem kompletnie myląc bramkarza Nafty. Goście mieli w tej sytuacji olbrzymie pretensje do sędziego, który ich zdaniem powinien odgwizdać pozycję spaloną Marcina Krajewskiego. W opinii przyjezdnych, snajper Czarnych absorbował uwagę bramkarza, uniemożliwiając mu tym samym skuteczną interwencję. Arbiter niemiał jednak wątpliwość i po konsultacji z sędzią liniowym utrzymał swoją pierwotną decyzję o uznaniu gola.

Patryk Fryc w walce o piłkę z Szymonem Serwińskim/fot. Marcin Dziedzic

Jedliczanie mogli odpowiedzieć gna gola gospodarzy już w 20. minucie spotkania. Piłka po strzale głową Szymona Serwińskiego otarła się o poprzeczkę, minimalnie mijając światło bramki. Była to jednak jedyna groźna okazja bramkowa, jaką w pierwszej odsłonie meczu zdołali stworzyć sobie goście. Warunki gry dyktowali podopieczni Mateusza Ostrowskiego.

W 38. minucie gry szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował Rafał Mastaj. Defensor Czarnych, po doskonałym, mierzonym dośrodkowaniu Fryca z prawej flanki, fatalnie chybił, oddając niecelny strzał głową z odległości około pięciu metrów od linii brakowej. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry gospodarze stworzyli sobie jeszcze jedną okazję. Krajewski oddając strzał głową na bramkę trafił piłką wprost w Roberta Niemca. Dobijać próbował jeszcze Mastaj, lecz futbolówka po jego uderzeniu minęła ostatecznie słupek bramki.

Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa. Czarni kontrolowali przebieg rywalizacji nie dając chwili wytchnienia rywalowi, który zmuszony był do uporczywej obrony na własnej połowie boiska. Należy przyznać, że spora w tym zasługa doskonałej organizacji gry w destrukcji, co przy problemach kadrowych, z jakimi zmuszeni są borykać się gospodarze nie było wcale tak oczywiste. Trener Ostrowski nie mógł skorzystać bowiem z usług Eryka Piątkowskiego, Piotra Kosiby oraz wciąż zmagającego się w kontuzją Vladislava Zubritskiego. W środku pola rządził i dzielił Karol Rzońca, który zanotował kilka ważnych przechwytów i odbiorów piłki. W obrębie własnego pola karnego pewnie poczynał sobie z kolei Mastaj. Dzięki aktywnej grze Czarnych w defensywie, kompletnie bezradny pozostawał Adele Babatunde Saliu. Z każdą kolejną minutą meczu Nigeryjczyk czuł się coraz bardziej sfrustrowany przebiegiem rywalizacji. W środku pola dwoił się i troił Kacper Szura. W swoich boiskowych poczynaniach był jednak całkowicie osamotniony. Brak realnego wsparcia od jego kolegów z drużyny sprawił, że gospodarze całkowicie opanowali środek pola. Zawodnik, który ma w swoim dossier grę w Czarnych mógł nawet pokusić się o trafienie. Zamiar ten udaremnił jednak Damian Niemczyński. Wybiegając odważnie z linii bramkowej zmusił Szurę do oddania niecelnego strzału.

Na zdjęciu, od lewej: Dawid Florian, Kacper Szura, Szymon Serwiński/fot. Marcin Dziedzic 

Czarni stosunkowo często pojawiali się pod bramkę Żytniaka. Jaślanom brakowało jednak wykończenia. Okazje do podwyższenia prowadzenia zmarnowali między innymi Krajewski i Mastaj. Strzelecką indolencję przerwał jednak Bartek Rodak, który zmienił na placu gry Przemysława Filipaka. W 63. minucie gry, skrzydłowy Czarnych wykorzystał dośrodkowanie Dawida Floriana, pakując piłkę głową do siatki.

Kiedy wydawało się, że Czarni zakończą mecz bez straty gola, znów dała o sobie znać niefrasobliwość podopiecznych Mateusza Ostrowskiego w grze obronnej w obrębie szesnastki. W 90. minucie meczu w polu karnym upadł Gabriel Wąsik. Arbiter spotkania bez wahania wskazał na „wapno”. Jedenastkę na gola honorowego dla Nafty zamienił Damian Limberger.

W ostatnich minutach spotkania rywalizacja toczyła się w niemal zupełnych ciemnościach. Wpływ na taki stan rzeczy miała między innymi sytuacja z doliczonego czasu gry, kiedy to fatalnej kontuzji doznał Wąsik. Zawodnik Nafty musiał opuścić murawę na noszach. Otuchy dodali mu jasielscy kibice, którzy nagrodzili Wąsika gromkimi brawami. Pierwsze diagnozy mówią o skręceniu stawu kolanowego i naderwanych więzadłach krzyżowych.  

Czarni już w najbliższy piątek (11 listopada) zmierzą się na wyjeździe z LKS-em Czeluśnica.

JKS Czarni 1910 Jasło – ZKS Nafta Jedlicze 2:1 (1:0)

Bramki. Czarni Jasło: Patryk Fryc (18’), Bartek Rodak (63’) | Nafta Jedlicze: Damian Limberger (90’+1 k).

Skład JKS Czarni 1910 Jasło: Damian Niemczyński (GK) – Paweł Setlak, Rafał Mastaj (C), Szymon Sudyka – Robert Niemiec, Patryk Fryc (Majka 80’), Karol Rzońca, Przemysław Filipak (Rodak 51’), Maciej Sowa (Pałucki 85’), Dawid Florian – Marcin Krajewski | na ławce rezerwowych: Patryk Szostak (GK), Karol Urban, Tomasz Pałucki, Mateusz Kurdziel, Bartek Rodak, Mateusz Majka. Trener: Mateusz Ostrowski.

ZKS Nafta Jedlicze: Grzegorz Żytniak (GK) - Jakub Krawczyk, Mateusz Biernat, Krystian Gębarowski, Tymoteusz Kochanik - Zain Kahn (Modebadze 71’), Damian Limberger, Kacper Szura, Patryk Korneusz, Szymon Serwiński (Wąsik 46’, Malik 90’+2) - Adele Babatunde Saliu | na ławce rezerwowych: Szymon Jastrzębski (GK), Kordian Dąbrowski, Bartosz Malik, Gabriel Wąsik, Mate Modebadze, Konrad Michniewski, Jakub Biskup. Trener: Dariusz Soliński.   

MD

Napisany dnia: 06.11.2022, 08:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Lewy
dnia 06.11.2022, 09:29
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ Lewy
dnia 06.11.2022, 10:07
Ocena
komentarza:
13
Kto odpowie za utopienie pieniędzy w ten pseudoremont?
@ kib
dnia 06.11.2022, 10:27
Ocena
komentarza:
14
Bardzo dobry mecz w wykonaniu Czarnych. Wszyscy grali na maksa, pomimo bardzo niesprzyjających warunków. Przed końcem meczu powinno być z 5 : 0 a nie niepotrzebna nerwówka w doliczonym czasie. Wygląda na to, że trzeba będzie w gorszych warunkach wrócić na sztuczną nawierzchnię. Trzeba przypilnować, żeby wykonawca tego bubla (nowej płyty i drenazu) naprawił nieodpłatnie swoją fuszerkę w ramach gwarancji.
@ G
dnia 06.11.2022, 10:33
Ocena
komentarza:
3
Jaka fuszerkę? Drenaż miał być, nie działać.
@ Klejnot Nilu
dnia 06.11.2022, 13:17
Ocena
komentarza:
12
Był drenaż...budżetu miejskiego.
Mimo drobnych różnic w poglądach między mną, a sympatykami tego klubu jutro osobiście składam zawiadomienie do prokuratury, że dwuletni remont zakończył się kolejną spektakularną kompromitacją i albo to są wyjątkowi nieudacznicy niecodziennej urody, albo mamy w tym mieście radosny folwark gdzie ludzie niezdolni prowadzić kiosk z gazetami kręcą swoje lody.
Pasuje żeby w tym mieście ktoś w końcu wziął odpowiedzialność za cokolwiek co robi.
@ funek
dnia 06.11.2022, 14:41
Ocena
komentarza:
-1
Drenaz był z Budżetu Obywatelskiego.
@ Perła Podkarpacia
dnia 06.11.2022, 15:15
Ocena
komentarza:
5
Chętnie bym się pod taką listą lub zawiadomieniem podpisał. Trzymamy za słowo Klejnot Nilu.
@ Jan
dnia 07.11.2022, 20:17
Ocena
komentarza:
3
No i złożyłeś zawiadomienie?
@ Klejnot Nilu
dnia 07.11.2022, 20:59
Ocena
komentarza:
1
Oczywiście.
Przy okazji byłem się dowiedzieć co z miejskimi, czyli naszymi pieniędzmi zrobiła stypendystka artystyczna miasta Jasła Pani Marlena Szpak, czy mieszka w Jaśle, jaki związek ze stypendium ma znajomość z burmistrz Elwirą i w ogóle jaka to artystka i dlaczego Galeria ma pęknięcia na ścianach nośnych i nikt nic z tym nie robi no i dlaczego kontrolę nie docierają do naszych kupców z miasta.
A to tylko wierzchołek góry lodowej.
Spraw są setki.
Posprzątamy ten folwark lokalnych muminów krok po kroku.
@ Perła Podkarpacia
dnia 08.11.2022, 20:33
Ocena
komentarza:
2
I uzyskałeś jakąś odpowiedź?
@ funek
dnia 08.11.2022, 21:46
Ocena
komentarza:
4
Tak uzyskał ze jest najzwyklejszym trolem internetowym piszącym tutaj pod wieloma nickami a w życiu realnym jaj juz mu brak na takie działanie.
@ Captain Vons
dnia 09.11.2022, 15:53
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ Boguś Boguś
dnia 09.11.2022, 16:59
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ jks
dnia 06.11.2022, 11:59
Ocena
komentarza:
9
no teraz pewnie na dniach poznamy wyjasnienia i burmistrza i dyr.mosir Dyląga...a taki ładny napis jest na banerze z miasta...JASŁO KLIMAT DLA SPORTU...chyba wodnego
@ Kargul
dnia 06.11.2022, 12:04
Ocena
komentarza:
6
A Dyląg to nie piłkarz i trener w Czarnych był?No to teraz widać jak mu zależy na klubie Czarni
@ do Kargula
dnia 07.11.2022, 20:10
Ocena
komentarza:
-13
dla ciebie PAN Dyląg
@ jks
dnia 08.11.2022, 06:01
Ocena
komentarza:
9
na pana trza miec wyglad
@ King
dnia 06.11.2022, 16:19
Ocena
komentarza:
6
WSTYD I HAŃBA za taką płytę boiska i stadion . Nieudacznicy rządza tym miastem. Nic nie potraficie zrobić żeby nie s[...]. Ta firma co robiła ten drenaż albo to poprawi albo niech oddaje pieniądze. jak nie to PROKURATOR. Odpowiedzieć za to też powinna osoba która zatrudniła tych partaczy.
@ Olo
dnia 07.11.2022, 09:30
Ocena
komentarza:
1
Pewne zwycięstwo 2:1? ;-)
@ xxxx
dnia 08.11.2022, 13:30
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ xxxx
dnia 09.11.2022, 14:38
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ hmmm
dnia 10.11.2022, 10:53
Ocena
komentarza:
-1
drugie zdjęcie w fotogalerii mówi wszystko xD
@ xxxx
dnia 10.11.2022, 16:20
Ocena
komentarza:
0
No mowi ze woda jest za linia a nie na boisku
@ xyz
dnia 12.11.2022, 17:02
Ocena
komentarza:
-1
jaka drużyna, taki stadion
abi grosza z miejskich pieniędzy
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kobiety będą mogły korzystać z jasielskich pływalni topless. Jaślanki podążają za trendem jaki wyznaczają berlinianki

  Władze Berlina uznały, że kobiety mogą kąpać się na miejskich basenach publicznych topless. Sprawa nabrała rozgłosu za sprawą 33-letniej kobiety, która złożyła skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na zakaz kąpieli bez zakrycia piersi. Jaślanki również poczuły się przez to dyskryminowane i od dwóch tygodni zażarcie walczyły o swobodę i możliwość zażywania kąpieli topless...

 • Kryte lodowisko powstanie w Jaśle. Miasto zwiększyło środki w kwocie blisko 4 mln zł

  Miasto Jasło za zgodą radnych zwiększyło środki w kwocie blisko 4 mln zł na budowę krytego obiektu całorocznego z funkcją boiska i lodowiska. Decyzja przyczyniła się do  wyłonienia wykonawcy inwestycji. Zadanie zostanie zrealizowane za 8,7 mln zł.

   

 • Okiem obiektywu ukazała niszczycielskie skutki wojny w Ukrainie

   

  Kiedy 24 lutego 2022 r. na Kijów zaczęły spadać pierwsze pociski i rakiety, mieszkańcy miasta byli całkowicie zaskoczeni agresją Rosji na Ukrainę. Wielu z nich postanowiło opuścić stolicę w obawie przed niszczycielskimi skutkami wojny. Wśród nich znalazła się Maria Shevchenko. 

 • Szczoteczka soniczna SMILESONIC – 5 powodów, dla których warto w nią zainwestować

 • JSM stawia nowe budynki wielorodzinne "Lawenda"

  Na osiedlu Zielona Kotlina w Jaśle powstają dwa nowe bloki przy ul. Polnych Kwiatów w Jaśle. W ramach inwestycji powstanie 42 mieszkania z 37 miejscami postojowymi w garażu podziemnym. Zadanie ma być zrealizowane do końca 2024 r. 

 • Unieważniono przetarg na budowę Regionalnego Ośrodka Sportu i Kultury w Trzcinicy

  Powiat jasielski unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę istniejącego budynku internatu, łącznika i stołówki oraz budowa małej hali sportowej w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Regionalny Ośrodek Sportu i Kultury w Trzcinicy”. Oferty wykonawców były droższe od możliwości finansowych samorządu.

 • Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

  W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657