Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czarni pewnie ograli Naftę Jedlicze

24

Meczom Czarnych Jasło z Naftą Jedlicze zawsze towarzyszy spora dawka piłkarskich emocji. Piłkarze obydwu drużyn nie zawiedli również wczoraj, kiedy to obie ekipy starły się na stadionie przy Śniadeckich 15, w spotkaniu 13. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej. Górą byli gospodarze, którzy pomimo licznych absencji świetnie spisywali się w grze defensywnej. Gole dla Czarnych strzelali Fryc i Rodak. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem autorstwa Limbergera.  

Na zdjęciu od lewej: Patryk Fryc, Zain Kahn, Bartek Rodak/fot. Marcin Dziedzic

Zdjęcia z meczu obejrzycie w FOTOGALERII

Kibice, którzy w deszczowe, sobotnie popołudnie zjawili się na jasielskim stadionie, z pewnością nie żałują dzisiaj swoje decyzji. Piłkarze obydwu drużyn stworzyli bardzo dobre widowisko, choć w grze znacząco przeszkadzały im warunki panujące na murawie. Zmodernizowana nie tak dawno płyta boiska, w wielu miejscach przypominała boisko do gry w waterpolo. Warto przy tym zaznaczyć, że opady deszczu nie były wcale intensywne i długotrwałe.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny starały się jak najdłużej utrzymać przy piłce. Po upływie kwadranse sukcesywnie rosła jednak przewaga gospodarzy. Jaślanie szybko zdołali udokumentować ją pierwszym trafieniem. W 18. minucie gry piłka wpadła do siatki po dośrodkowaniu Patryka Fryca z rzutu wolnego. Futbolówka skozłowała przed Grzegorzem Żytniakiem kompletnie myląc bramkarza Nafty. Goście mieli w tej sytuacji olbrzymie pretensje do sędziego, który ich zdaniem powinien odgwizdać pozycję spaloną Marcina Krajewskiego. W opinii przyjezdnych, snajper Czarnych absorbował uwagę bramkarza, uniemożliwiając mu tym samym skuteczną interwencję. Arbiter niemiał jednak wątpliwość i po konsultacji z sędzią liniowym utrzymał swoją pierwotną decyzję o uznaniu gola.

Patryk Fryc w walce o piłkę z Szymonem Serwińskim/fot. Marcin Dziedzic

Jedliczanie mogli odpowiedzieć gna gola gospodarzy już w 20. minucie spotkania. Piłka po strzale głową Szymona Serwińskiego otarła się o poprzeczkę, minimalnie mijając światło bramki. Była to jednak jedyna groźna okazja bramkowa, jaką w pierwszej odsłonie meczu zdołali stworzyć sobie goście. Warunki gry dyktowali podopieczni Mateusza Ostrowskiego.

W 38. minucie gry szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował Rafał Mastaj. Defensor Czarnych, po doskonałym, mierzonym dośrodkowaniu Fryca z prawej flanki, fatalnie chybił, oddając niecelny strzał głową z odległości około pięciu metrów od linii brakowej. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry gospodarze stworzyli sobie jeszcze jedną okazję. Krajewski oddając strzał głową na bramkę trafił piłką wprost w Roberta Niemca. Dobijać próbował jeszcze Mastaj, lecz futbolówka po jego uderzeniu minęła ostatecznie słupek bramki.

Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa. Czarni kontrolowali przebieg rywalizacji nie dając chwili wytchnienia rywalowi, który zmuszony był do uporczywej obrony na własnej połowie boiska. Należy przyznać, że spora w tym zasługa doskonałej organizacji gry w destrukcji, co przy problemach kadrowych, z jakimi zmuszeni są borykać się gospodarze nie było wcale tak oczywiste. Trener Ostrowski nie mógł skorzystać bowiem z usług Eryka Piątkowskiego, Piotra Kosiby oraz wciąż zmagającego się w kontuzją Vladislava Zubritskiego. W środku pola rządził i dzielił Karol Rzońca, który zanotował kilka ważnych przechwytów i odbiorów piłki. W obrębie własnego pola karnego pewnie poczynał sobie z kolei Mastaj. Dzięki aktywnej grze Czarnych w defensywie, kompletnie bezradny pozostawał Adele Babatunde Saliu. Z każdą kolejną minutą meczu Nigeryjczyk czuł się coraz bardziej sfrustrowany przebiegiem rywalizacji. W środku pola dwoił się i troił Kacper Szura. W swoich boiskowych poczynaniach był jednak całkowicie osamotniony. Brak realnego wsparcia od jego kolegów z drużyny sprawił, że gospodarze całkowicie opanowali środek pola. Zawodnik, który ma w swoim dossier grę w Czarnych mógł nawet pokusić się o trafienie. Zamiar ten udaremnił jednak Damian Niemczyński. Wybiegając odważnie z linii bramkowej zmusił Szurę do oddania niecelnego strzału.

Na zdjęciu, od lewej: Dawid Florian, Kacper Szura, Szymon Serwiński/fot. Marcin Dziedzic 

Czarni stosunkowo często pojawiali się pod bramkę Żytniaka. Jaślanom brakowało jednak wykończenia. Okazje do podwyższenia prowadzenia zmarnowali między innymi Krajewski i Mastaj. Strzelecką indolencję przerwał jednak Bartek Rodak, który zmienił na placu gry Przemysława Filipaka. W 63. minucie gry, skrzydłowy Czarnych wykorzystał dośrodkowanie Dawida Floriana, pakując piłkę głową do siatki.

Kiedy wydawało się, że Czarni zakończą mecz bez straty gola, znów dała o sobie znać niefrasobliwość podopiecznych Mateusza Ostrowskiego w grze obronnej w obrębie szesnastki. W 90. minucie meczu w polu karnym upadł Gabriel Wąsik. Arbiter spotkania bez wahania wskazał na „wapno”. Jedenastkę na gola honorowego dla Nafty zamienił Damian Limberger.

W ostatnich minutach spotkania rywalizacja toczyła się w niemal zupełnych ciemnościach. Wpływ na taki stan rzeczy miała między innymi sytuacja z doliczonego czasu gry, kiedy to fatalnej kontuzji doznał Wąsik. Zawodnik Nafty musiał opuścić murawę na noszach. Otuchy dodali mu jasielscy kibice, którzy nagrodzili Wąsika gromkimi brawami. Pierwsze diagnozy mówią o skręceniu stawu kolanowego i naderwanych więzadłach krzyżowych.  

Czarni już w najbliższy piątek (11 listopada) zmierzą się na wyjeździe z LKS-em Czeluśnica.

JKS Czarni 1910 Jasło – ZKS Nafta Jedlicze 2:1 (1:0)

Bramki. Czarni Jasło: Patryk Fryc (18’), Bartek Rodak (63’) | Nafta Jedlicze: Damian Limberger (90’+1 k).

Skład JKS Czarni 1910 Jasło: Damian Niemczyński (GK) – Paweł Setlak, Rafał Mastaj (C), Szymon Sudyka – Robert Niemiec, Patryk Fryc (Majka 80’), Karol Rzońca, Przemysław Filipak (Rodak 51’), Maciej Sowa (Pałucki 85’), Dawid Florian – Marcin Krajewski | na ławce rezerwowych: Patryk Szostak (GK), Karol Urban, Tomasz Pałucki, Mateusz Kurdziel, Bartek Rodak, Mateusz Majka. Trener: Mateusz Ostrowski.

ZKS Nafta Jedlicze: Grzegorz Żytniak (GK) - Jakub Krawczyk, Mateusz Biernat, Krystian Gębarowski, Tymoteusz Kochanik - Zain Kahn (Modebadze 71’), Damian Limberger, Kacper Szura, Patryk Korneusz, Szymon Serwiński (Wąsik 46’, Malik 90’+2) - Adele Babatunde Saliu | na ławce rezerwowych: Szymon Jastrzębski (GK), Kordian Dąbrowski, Bartosz Malik, Gabriel Wąsik, Mate Modebadze, Konrad Michniewski, Jakub Biskup. Trener: Dariusz Soliński.   

MD

Napisany dnia: 06.11.2022, 08:43
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Lewy
dnia 06.11.2022, 09:29
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ Lewy
dnia 06.11.2022, 10:07
Ocena
komentarza:
13
Kto odpowie za utopienie pieniędzy w ten pseudoremont?
@ kib
dnia 06.11.2022, 10:27
Ocena
komentarza:
14
Bardzo dobry mecz w wykonaniu Czarnych. Wszyscy grali na maksa, pomimo bardzo niesprzyjających warunków. Przed końcem meczu powinno być z 5 : 0 a nie niepotrzebna nerwówka w doliczonym czasie. Wygląda na to, że trzeba będzie w gorszych warunkach wrócić na sztuczną nawierzchnię. Trzeba przypilnować, żeby wykonawca tego bubla (nowej płyty i drenazu) naprawił nieodpłatnie swoją fuszerkę w ramach gwarancji.
@ G
dnia 06.11.2022, 10:33
Ocena
komentarza:
3
Jaka fuszerkę? Drenaż miał być, nie działać.
@ Klejnot Nilu
dnia 06.11.2022, 13:17
Ocena
komentarza:
12
Był drenaż...budżetu miejskiego.
Mimo drobnych różnic w poglądach między mną, a sympatykami tego klubu jutro osobiście składam zawiadomienie do prokuratury, że dwuletni remont zakończył się kolejną spektakularną kompromitacją i albo to są wyjątkowi nieudacznicy niecodziennej urody, albo mamy w tym mieście radosny folwark gdzie ludzie niezdolni prowadzić kiosk z gazetami kręcą swoje lody.
Pasuje żeby w tym mieście ktoś w końcu wziął odpowiedzialność za cokolwiek co robi.
@ funek
dnia 06.11.2022, 14:41
Ocena
komentarza:
-1
Drenaz był z Budżetu Obywatelskiego.
@ Perła Podkarpacia
dnia 06.11.2022, 15:15
Ocena
komentarza:
5
Chętnie bym się pod taką listą lub zawiadomieniem podpisał. Trzymamy za słowo Klejnot Nilu.
@ Jan
dnia 07.11.2022, 20:17
Ocena
komentarza:
3
No i złożyłeś zawiadomienie?
@ Klejnot Nilu
dnia 07.11.2022, 20:59
Ocena
komentarza:
1
Oczywiście.
Przy okazji byłem się dowiedzieć co z miejskimi, czyli naszymi pieniędzmi zrobiła stypendystka artystyczna miasta Jasła Pani Marlena Szpak, czy mieszka w Jaśle, jaki związek ze stypendium ma znajomość z burmistrz Elwirą i w ogóle jaka to artystka i dlaczego Galeria ma pęknięcia na ścianach nośnych i nikt nic z tym nie robi no i dlaczego kontrolę nie docierają do naszych kupców z miasta.
A to tylko wierzchołek góry lodowej.
Spraw są setki.
Posprzątamy ten folwark lokalnych muminów krok po kroku.
@ Perła Podkarpacia
dnia 08.11.2022, 20:33
Ocena
komentarza:
2
I uzyskałeś jakąś odpowiedź?
@ funek
dnia 08.11.2022, 21:46
Ocena
komentarza:
4
Tak uzyskał ze jest najzwyklejszym trolem internetowym piszącym tutaj pod wieloma nickami a w życiu realnym jaj juz mu brak na takie działanie.
@ Captain Vons
dnia 09.11.2022, 15:53
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ Boguś Boguś
dnia 09.11.2022, 16:59
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ jks
dnia 06.11.2022, 11:59
Ocena
komentarza:
9
no teraz pewnie na dniach poznamy wyjasnienia i burmistrza i dyr.mosir Dyląga...a taki ładny napis jest na banerze z miasta...JASŁO KLIMAT DLA SPORTU...chyba wodnego
@ Kargul
dnia 06.11.2022, 12:04
Ocena
komentarza:
6
A Dyląg to nie piłkarz i trener w Czarnych był?No to teraz widać jak mu zależy na klubie Czarni
@ do Kargula
dnia 07.11.2022, 20:10
Ocena
komentarza:
-13
dla ciebie PAN Dyląg
@ jks
dnia 08.11.2022, 06:01
Ocena
komentarza:
9
na pana trza miec wyglad
@ King
dnia 06.11.2022, 16:19
Ocena
komentarza:
6
WSTYD I HAŃBA za taką płytę boiska i stadion . Nieudacznicy rządza tym miastem. Nic nie potraficie zrobić żeby nie s[...]. Ta firma co robiła ten drenaż albo to poprawi albo niech oddaje pieniądze. jak nie to PROKURATOR. Odpowiedzieć za to też powinna osoba która zatrudniła tych partaczy.
@ Olo
dnia 07.11.2022, 09:30
Ocena
komentarza:
1
Pewne zwycięstwo 2:1? ;-)
@ xxxx
dnia 08.11.2022, 13:30
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ xxxx
dnia 09.11.2022, 14:38
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ hmmm
dnia 10.11.2022, 10:53
Ocena
komentarza:
-1
drugie zdjęcie w fotogalerii mówi wszystko xD
@ xxxx
dnia 10.11.2022, 16:20
Ocena
komentarza:
0
No mowi ze woda jest za linia a nie na boisku
@ xyz
dnia 12.11.2022, 17:02
Ocena
komentarza:
-1
jaka drużyna, taki stadion
abi grosza z miejskich pieniędzy
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Łężynach pijany kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu

   

  W Łężynach ok. godz. 16:40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

 • Zainwestuj w ciepło z firmą JanDro. Skorzystaj z mikołajkowej oferty na instalacje grzewcze

 • Mikołajki tuż, tuż. Niespodzianki filmowe od kina Helios Krosno dla młodych kinomanów

   

  Krośnieńskie kino Helios nie przestaje zaskakiwać kinomanów ciekawymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. W kolejnym tygodniu repertuarowym Helios Krosno pokaże na dużym ekranie film "Silent Twins". Z okazji mikołajek, kino przygotowało także solidną porcję filmów dla najmłodszych widzów.

 • Była pracownica DPS w Foluszu stanie przed sądem. Prokuratura postawiła kobiecie 32 zarzuty

   

  Przed tygodniem, do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W efekcie prowadzonego od ponad roku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła kobiecie łącznie 32 zarzuty. Dotyczą one przestępstw fałszowania dokumentów oraz przywłaszczenia rzeczy.

 • Podwyżka opłat za odbiór śmieci stała się faktem

   

  Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli decyzję w sprawie wysokości opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta. Stawka wzrośnie z 29,17 zł do 35 zł od osoby. Podwyżka nie pozwoli jednak na pełne zbilansowanie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Miasto będzie musiało pokryć różnicę z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy muszą znaleźć w miejskiej kasie.

 • Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

   

  W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

 • Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

   

  Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego.

 • Odwiedź Planetę Psa ze swoim pupilem i korzystaj z rabatów

   

  Salon groomerski Planeta Psa zajmuje się kompleksową pielęgnacją psów wszystkich ras. Doświadczony zespół dba o to, aby każdy pupil cieszył się piękną i odżywioną sierścią. Odwiedzając Planetę Psa oszczędzisz również pieniądze. Już przy pierwszej wizycie w salonie, każdy klient otrzyma zniżkę -5% na kompleksową usługę pielęgnacji psa.

 • Niebywały sukces Tomasza Krupy i Szymona Białego. Uczniowie jasielskich szkół muzycznych pokazali klasę na międzynarodowym konkursie w Jastr

  Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle zdobyli najwyższe laury na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, do którego zgłosiła się rekordowa liczba 270 uczestników. 12-letni Tomasz Krupa grający na puzonie zajął I miejsce, z kolei 18-letni tubista Szymon Biały uplasował się na III miejscu...

 • Troje kandydatów walczyć będzie o urząd wójta gminy Tarnowiec

   

  Do przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec pozostało zaledwie kilka tygodni. Wyborcy pójdą do urn 8 stycznia 2023 r. O urząd ubiegać się będzie troje kandydatów.

 • Trwa remont drogi wojewódzkiej na odcinku od Kątów do Krempnej

   

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, przystąpił w listopadzie do realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie nawierzchni odcinka DW992 od Kątów do Krempnej. Prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Potrwają do 15 grudnia br. Łącznie przebudowane zostanie około 3 km drogi.

 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657