Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czarni przegrali z Sokołem

52

Czarni Jasło zanotowali kolejną porażkę w rozgrywkach IV ligi podkarpackiej. Jaślanie tym razem musieli uznać wyższość drużyny z Niska.

Mecz wyjazdowy z Sokołem był pierwszym, w którym drużynę seniorów poprowadził Tomasz Maczuga. Trener przed meczem miał twardy orzech do zgryzienia. Po raz kolejny okazało się, że jasielska drużyna nie będzie mogła wystąpić w optymalnym zestawieniu. Piłkarze wybiegli na murawę w eksperymentalnym zestawieniu.

fot. Archiwum

W meczu nie mogli wystąpić Tomasz Dziobek i Bogumił Czyżowicz. Na lewej obronie od pierwszych minut musiał wystąpić Patryk Jamuła, który przez pierwszych dwadzieścia minut zupełnie nie radził sobie na nowej pozycji. Dopiero po kilkunastu minutach gry zaaklimatyzował się na nowej pozycji. Na domiar tego w trzydziestej minucie gry kontuzji nabawił się Michał Borowiec. Wówczas sytuacja Czarnych jaszcze bardziej się skomplikowała. W miejsce kontuzjowanego zawodnika wszedł Artur Wójtowicz, który zajął miejsce Grzegorza Munii na pomocy. Doświadczony pomocnik od tego momentu grał na prawej obronie. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem całkowitej dominacji drużyny gospodarzy, którzy w samej końcówce pierwszej połowy przeprowadzili akcję z boku boiska zdobywając bramkę na 1:0.

Druga odsłona meczu to już zupełnie inna gra podopiecznych trenera Maczugi. Znacznie lepiej radziła sobie formacja defensywna jasielskiej drużyny. Z dobrej strony pokazał się w kilku akcjach Artur Wójtowicz. Jego precyzyjnego podania na dziesiąty metr niestety nie wykorzystał Kamil Folwarski strzelając obok bramki. W osiemdziesiątej drugiej minucie po raz kolejny zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Po strzale Szopy na bramkę gospodarzy ręką zagrał Lebioda i sędzia zawodów bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Bartosz Szopa, niestety strzelił ponad bramką.

Sokól Nisko – JKS Czarni 1910 Jasło 1:0 (1:0)

1:0 Tur 42′

Czarni: Niemczyński – Borowiec(31′ Wójtowicz), Nabożny, Dziedzic, Jamuła – Munia, Urban(71′ Gabryel), Stelmach, Szopa, Kurdziel(67′ Foryś), – Folwarski

red/czarnijaslo.pl

Reklama

Komentarze: 50

Dodaj komentarz Widok:
0
@ jasiu
dnia 25.05.2017, 15:09 · Zgłoś
Każdy pieniądz wydany na czarnych jest pieniądzem straconym bezpowrotnie
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 22.05.2017, 13:24 · Zgłoś
Czarni - totalne [...] !!! Przynoszą tylko wstyd Jasłu.
Odpowiedz
5
@ czarny
dnia 19.05.2017, 14:53 · Zgłoś
dodam tylko jaka to logika finansujac szkolke AP Szostka i ci zdolniejsi potem trafiaja do krosna czy innych miast .Czy to jest normalne ?
Odpowiedz
3
@ czarny
dnia 19.05.2017, 14:42 · Zgłoś
o Sandecje ty sie nie martw. Tam Miasto jest bardziej przychylne na sport niz nasze wladze ina pewno pomoga im ze stadionem.Sportowo cel osiagniety i BRAWO.Natomiast co do meczy w Ekstraklasie to zanim nie spelnia wymogow licencyjnych swojego obiektu to przeciez mozna sobie wynajac stadion jak to robila Nieciecza grajac w Mielcu .
Odpowiedz
-3
@ do jajo
dnia 19.05.2017, 12:55 · Zgłoś
Do Nowego Sącza nikt nie będzie jeździł na mecze ekstraklasy,
bo nie dostaną licencji. Nie stać ich na dobry stadion.
Odpowiedz
5
@ Jajo
dnia 19.05.2017, 16:08 · Zgłoś
Założymy się że otrzymają licencję?Pierwsza runda w Mielcu, w Sączu na przyszłą wiosnę będzie stał nowy stadion bo tam jest parcie od 8 lat na piłkę a u nas na podkarpackie centrum sztuk walki i niszowe dyscypliny .O nowym stadionie czy obiektach w Jaśle pamiéta się tylko przed wyborami
Odpowiedz
6
@ kibic
dnia 20.05.2017, 11:00 · Zgłoś
Panowie kasa tak do końca nie gra roli, Sandecja z swoim budżetem była średniakiem w I lidze a potrafiła awansować. Czarni jeden z najwyższych budżetów w IV lidze i prawie pewny spadek.
Odpowiedz
-3
@ Do kibic
dnia 20.05.2017, 14:39 · Zgłoś
[...] na nogi żartownisiu,guzik wiesz o budżetach innych klubów jak i Czarnych.Siedz wièc cicho bo się tylko kompromituje szybko.Czarni mieli akurat w tej lidze drugi od końca budżet na seniorów po Pruchniku i Głogowie.Reszta biła Czarnych finansami
Odpowiedz
-2
@ mały
dnia 20.05.2017, 14:46 · Zgłoś
Te kibic ty to [...] a nie kibic jesteś. Śmiech na sali Czarni z najwyższym budżetem,chyba w okręgówce ai to nie pewne bo Dukla czy Besko maja więcej kasy na seniorów.
Odpowiedz
18
@ Rachmistrz
dnia 18.05.2017, 20:39 · Zgłoś
Wszyscy piszą Miasto dało tyle a tyle tym, a tyle a tyle tamtym.
Poszperałem w internecie na temat budżetów klubów i co sie okazało:
PIŁKA NOŻNA > III liga (ludzie piszą że w Jaśle powinna być)
seniorzy > od 500.000 zł. do 1.000.000 zł.
grupy młodzieżowe > od 80.000 zł. do 150.000 zł.
PIŁKA SIATKOWA MĘŻCZYZN > II liga (ludzie piszą że w Jaśle powinna być)
seniorzy > od 150.000 zł. do 500.000 zł.
grupy młodzieżowe > od 50.000 zł. do 100.000 zł.
PIŁKA SIATKOWA KOBIET> II liga (ludzie piszą że w Jaśle powinna być)
seniorzy > od 120.000 zł. do 250.000 zł.
grupy młodzieżowe > od 40.000 zł. do 80.000 zł.

Biorąc pod uwagę tylko minimalne budżety to Miasto Jasło powinno dofinansować 3 kluby kwotą 940.000 zł. (na sport w 2017 roku przeznaczono ~550.000 zł.)

A co z resztą dyscyplin i klubami ?

WNIOSEK: jakie mamy bogate miasto, jakich mamy prywatnych sponsorów, taki mamy jasielski sport. I choćby był "złoty" burmistrz i choćby powstały "złote" zarządy klubów i do klubów przyszły "złote" dzieci > skończy się tak jak się kończy.
W XXI wieku jeżeli nie będzie kasy to nie będzie Sportu przez duże S.
Budżet Miasta mamy jaki mamy, sponsorzy może by i się znaleźli (dlaczego nie dają na jasielski sport to inne pytanie).

P.S. do "czarny do [...]"
Z tego co wiem siatkarze i siatkarki także mają grupy młodzieżowe (młodzik, kadet, junior), za obiekty też płacą (np. 40 zł./h hala MOSiR), na mecze (Jarosław, Przemyśl, Radom, itp) nie jadą rowerami.
Odpowiedz
7
@ JKS
dnia 19.05.2017, 07:27 · Zgłoś
Widzisz Rachmistrz, ty to wiesz, my to wiemy, ale społeczeństwo Jasła było, jest i będzie dalej ignorantem w sprawach sportu stąd te [...] komentarze tak wielu frustratów.
Odpowiedz
7
@ jajo
dnia 19.05.2017, 08:15 · Zgłoś
W 3 lidze z urzędu miasta dotacja na drużynę Sandecji Nowy Sącz wyniosła 1 mln.złotych co pozwoliło na w miarę szybkie zbudowanie drużyny i awans do 2 ligii. Czarni po awansie dostali 200 tys. i spadli z bo nie mieli prawa z takim [...] budżetem nawet wystartować. Teraz jest ekstraklasa po raz pierwszy w mieście. Da się ? da, tylko trzeba mieć na stanowiskach ludzi przyjaznych i zdeterminowanych do działania w kwestii sportu napędzających sponsorów i robiących klimat wokół piłki nożnej. W Jaśle od lat nic się nie zmienia. Ciekawy jestem ilu kibiców z Jasła będzie emocjonować się pojedynkami zawodników i zawodniczek oczka w głowie jasielskich włodarzy czyli judo a ilu będzie jeździło do Nowego Sącza na mecze Sandecji ?
Odpowiedz
-2
@ do jajo
dnia 19.05.2017, 09:19 · Zgłoś
Tylko kto kazał Czarnym sprowadzać ośmiu miernych piłkarzy z zewnątrz ? Zżarli cały budżet klubu ,spadli i odeszli do następnych naiwnych klubów.
Odpowiedz
7
@ Fan
dnia 19.05.2017, 10:59 · Zgłoś
Teraz Czarni swoimi grają,ktòrzy budżetu nie zżerają i jest okręgówka.Sandecja zainwestowała w najemników i ma ekstraklasę my mamy okręgòwke.Tylko kasa w sporcie na poziomie się liczy i nawet wszyscy spoza Jasła mogą grać byle był wysoki poziom,kom i nowy stadion a nie totalna ruina
Odpowiedz
-1
@ czarny do cymbalow
dnia 18.05.2017, 14:39 · Zgłoś
nie sprzeczajcie sie kto ile dostal i kto z kim gra i na jakim poziomie gra .Tylko jak juz macie pretensje do do tych co dotuja na sport ze nie za bardzo pomagaja lokalnym klubom
chocby w kwestii nie tyle kasy co braku pomocy znalezienia sponsorow .Bo przeciez czemu Czarni czy Mosir nie maja strategicznego sponsora ? A jak maja miec jak wladze nie przyciagaja ich do Miasta .Potem sa wyniki jakie sa.Do kogomacie pretensje do klubow ? beznadzieja.Po za tym niech ktos nie porownuje pilki z siatkowka .Czarni to nie tylko seniorzy ,ale tez grupy mlodziezowe od trampkarzy po juniorow .Dodatkowo trzeba placic za wynajem stadionu.Takze nie osmieszajcie sie z takimi glupimi wpisami.
Odpowiedz
-10
@ Nusiu
dnia 17.05.2017, 20:31 · Zgłoś
Trzeba Roberta sprowadzić i na trenera i do ataku bo Bayern okienko transferowe otworzył :):):)
Odpowiedz
-8
@ Nusiu
dnia 17.05.2017, 20:28 · Zgłoś
[...] górą!!! jks the best hehe cokolwiek to znaczy rodacy :) pozdrawiam :)
Odpowiedz
8
@ janusz pilki
dnia 17.05.2017, 13:39 · Zgłoś
dac rodaka polaka na atak1
Odpowiedz
-7
@ Odyr
dnia 17.05.2017, 13:33 · Zgłoś
Dajcie spokoj juz ..moze czas na inne dyscypliny..sory
Odpowiedz
3
@ ks
dnia 17.05.2017, 08:11 · Zgłoś
Dostali kasy z miasta 190.000 i wypadają Super interes.
Odpowiedz
-3
@ Do ks
dnia 17.05.2017, 10:17 · Zgłoś
A krzyczałeś tak jak siatkarki dostały z miasta ponad 100 tys.i spadły z hukiem do ostatniej z możliwych lig czy tylko Czarni cię tak interesują,którzy jeszcze mają szansę na sukces?
Odpowiedz
2
@ do "Do ks"
dnia 17.05.2017, 17:05 · Zgłoś
Nie wiesz [...] ile, nie umiesz liczyć, nie pisz bzdur !!!
Siatkarki na grę w drugiej lidze dostały dotacji 57.000 zł. !!!

UKS "MOSiR" Jasło piłka siatkowa > dotacja 79.000 zł. (2916 rok)
UKS "MOSiR" Jasło piłka siatkowa > dotacja 136.000 zł. (2919 rok)
Odpowiedz
1
@ Mafu
dnia 17.05.2017, 17:21 · Zgłoś
I do kogo ty to piszesz? Czyli siatkarki dostały o 57 tys.więcej kasy i spadły dobrze rozumiem? No tosuper wynik
Odpowiedz
5
@ do Mafu
dnia 17.05.2017, 19:26 · Zgłoś
Pisze do tych [...] którzy rzucają cyframi bez sprawdzenia.
Piszę do tych j/w którzy porażkę, spadek itp. swojego zespołu tłumaczą tym, że inni też przegrali, spadli itp.
A tak na marginesie to jakoś inaczej przegrać z zespołem z Radomia, Mielca, Krakowa, itp. jak z Wólka Pelkińska, Wiązownica, Pisarowce, itp.
Odpowiedz
1
@ nikt
dnia 17.05.2017, 20:54 · Zgłoś
A w przyszłym sezonie Mrukowa, Kołaczyce, Kopytowa, Łężyny, Skołyszyn. Derby co 2 tygodnie :0
Odpowiedz
-4
@ Masa
dnia 16.05.2017, 12:38 · Zgłoś
Wiem, ze nikt nie chce wejść do zarządu, ale jeśli obecny będzie dalej nazwijmy to działał, to mamy gwarantowany marazm, albo uwstecznianie, tak więc panowie do dymisji szybciutko, bo nie da się na to wszystko patrzeć, normalnie mdli mnie.
Odpowiedz
11
@ Do masa
dnia 16.05.2017, 15:05 · Zgłoś
Jednym słowem jesteś za likwidacją grup młodzieżowych i seniorów a co za tym idzie klubu Czarni Jasło po 107 latach istnienia bo jeśli obecny zarząd zrezygnuje czemu po takich durnych wpisach pseudo jasielskich kibiców jak ty wcale się nie zdziwię to i ja jestem pewny że nie znajdzie się grupa ludzi chcących ciągnąć ten wòzek poświècając czas,swoją prywatną kasę i dobre imię dla garstki nawiedzonych kibicòw ktòrzy i tak nigdy nie pomogą a jedynie szkodzą temu klubowi.
Odpowiedz
0
@ nikt
dnia 17.05.2017, 20:52 · Zgłoś
W B-klasie nie są potrzebne drużyny młodzieżowe! A poza tym: na jaką [...] Czarnym drużyny młodzieżowe skoro młodzieżowcy nie chcą grać w seniorach?
Odpowiedz
1
@ LuckyLooser
dnia 16.05.2017, 12:35 · Zgłoś
Już widze te przyszłe tytuły
"Czarni przegrali z Sobniowem"
"W niedziele mecz o utrzymanie z Hankówką"
Odpowiedz
-6
@ POLOK
dnia 15.05.2017, 21:10 · Zgłoś
nowy trener to przesto przegrali ale jak już 1do zera a nie 6 to już coś
Odpowiedz
-1
@ Jas1
dnia 15.05.2017, 18:49 · Zgłoś
Dobra zmiana w wydaniu klubowym. Awans do okręgówki w zasiegu ręki. A kto obiecywał, że będzie lepiej?
Odpowiedz
-9
@ xx
dnia 15.05.2017, 16:37 · Zgłoś
To juz nawet nie jest smieszne tylko juz tragiczne.Zlikwidowac to cos co sie nazywa [...]
Odpowiedz
8
@ kibic
dnia 15.05.2017, 15:53 · Zgłoś
A dlaczego Zarząd nie zaproponuje osobom które wspierają klub aby zostali członkami klubu ! Wspierają Czarnych to niech po części decydują o tym co się dzieje w klubie, a nie tak jak teraz jest kilka osób na zarządzie no a efekty widać !
Odpowiedz
-21
@ nikt
dnia 15.05.2017, 16:46 · Zgłoś
A dlaczego ty nie zostałeś członkiem wspierającym Czarnych i nie zostałeś działaczem? Hę?
Odpowiedz
4
@ Do kibic
dnia 15.05.2017, 17:11 · Zgłoś
A sąd ty to wiesz że nie proponowali? A może wzorem Wisłoki ,Resovia czy Polonii to kibice przejęli by klub ? Tylko że w Jaśle kibice zamiast na mecze to na internecie piszą hahaha
Odpowiedz
-5
@ real
dnia 15.05.2017, 13:32 · Zgłoś
dlaczego Borowiec musiał opuścić boisko? co do napastnika moze by tak posadzić Folwarskiego skoro mu nie idzie i dać kogoś innego, co sie dzieje z Swiątkowskim moze on coś zacznie strzelać??
Odpowiedz
13
@ do real
dnia 15.05.2017, 13:44 · Zgłoś
Światkowski skończył z piłka i teraz chodzi na siłownie i inwestuje w masę. Napastnika wokoło Jasła nie ma z prawdziwego zdarzenia. Myślę ze każdy trener posadziłby Folwarskiego jeśli miałby kim go zastąpić. Niestety ale trener Klisiewicz źle postępował chyba z młodzieżą bo ani studenci ani inni młodzi typu Stelmach , Jamuła czy Wójtowicz nic nie grają.
Odpowiedz
0
@ czarny I
dnia 15.05.2017, 14:49 · Zgłoś
Tutaj trzeba pracy od podstaw, zacząć od zmiany Zarządu.
Odpowiedz
11
@ czarny
dnia 15.05.2017, 15:26 · Zgłoś
a kto mialby byc w tym owym zarzadzie ?.Zebranie i info bylo ,a gdzie byli ci nowi ? Takze jak sie cos pisze to konkretnie.Wiadoma rzecza jest ze przydalby sie nowy zarzad,trener czy pilkarze.
Odpowiedz
13
@ Stefan cwaniak kąpany
dnia 16.05.2017, 15:26 · Zgłoś
Przecież zarząd nie biega za balonem. Wynik w 99 procentach zależy od graczy. Do zarządu można wziąć dzieci z przedszkola i nic to nie zmieni.
Trzeba mieć drużynę ,bo to ona jest ważna a nie zarząd... Nie ma dobrych graczy to ani trener ani zarząd nic tu nie wskura
Odpowiedz
-4
@ Stefan cwaniak kąpany
dnia 16.05.2017, 15:32 · Zgłoś
Sparing z Osiek jasielski
Odpowiedz
-1
@ owczarek niemiecki
dnia 18.05.2017, 14:10 · Zgłoś
przynajmniej fajna murawa i obiekt niczego sobie :)
Odpowiedz
3
@ czarny
dnia 15.05.2017, 13:02 · Zgłoś
eksperymentalne ustawienie przed i w trakcie meczu oraz brak napastnika nie moglo sie skonczyc powodzeniem.Trudno .Mamy okregowke.Najblizszy mecz z przeworskiem. Moze chlopaki zagraja lepiej niz dotychczas i wygraja.
Odpowiedz
-2
@ Stefan cwaniak kąpany
dnia 15.05.2017, 12:11 · Zgłoś
No to okręgówka wita ! Dno i metr mułu ... Nie rozumiem tylko po co zmieniać trenera w zespole który już był na dnie bez szans wypłynięcia ?
Odpowiedz
10
@ fan
dnia 15.05.2017, 12:17 · Zgłoś
Pewnie tamten brał dwa razy tyle a się okazało ze on sobie a drużyna sobie. Akurat ze zmienili na jaślanina to bardzo dobrze niech chłop buduje zespól na okręgówe
Odpowiedz
6
@ Stefan cwaniak kąpany
dnia 15.05.2017, 12:39 · Zgłoś
Tylko czy będzie miał z kogo ten zespół poskładać. Mam dziwne przeczucie że część graczy będzie chciała zmienić zespół po spadku...
Odpowiedz
9
@ nikt
dnia 15.05.2017, 16:44 · Zgłoś
Musiałby ich w ogóle ktoś chcieć :)
Odpowiedz
18
@ fan
dnia 15.05.2017, 11:38 · Zgłoś
Niby postęp jest bo już nie po 5 bramek dostają ale marna pociecha skoro nadal bez punktów.Gdzie ci juniorzy co mieli wzmocnić skład skoro mieli wolny termin? znowu kupa w [...] ze strachu? Szkoda ze Szopa nie strzelił karnego bo punkty sa na wagę złota!
Odpowiedz
-4
@ Obserwator piłkarski
dnia 15.05.2017, 19:16 · Zgłoś
JAKOŚ MNIE TA PORAŻKA NIE DZIWI

tylko ile jeszcze będziemy na to patrzyć za min rozwiążą tą drużynę
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.