Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czarni świętują 100 lat istnienia

16

Jasielski Klub Sportowy Gamrat Czarni Jasło 1910 obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia. Z tej okazji władze Klubu zorganizowały uroczyste obchody, które rozpoczęły się w sobotę 19 czerwca. Pojawiło na nich się wielu znamienitych gości, m.in. Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. W uroczystościach wzięli udział także byli trenerzy, prezesi i działacze Klubu.

<Zapraszamy do fotorelacji>


Jubileusz rozpoczął się mszą świętą w kościele farnym. Następnie na ścianie budynku przy ul. Sokoła została odsłonięta tablica upamiętniająca założycieli Klubu, jego działaczy sportowych i trenerów. - To nie jest przypadkowe miejsce. To jest budynek dawnego Towarzystwa Sportowego „Sokół” i zabiegaliśmy, aby na tym budynku ta tablica została powieszona. Udało nam się, cieszymy się, bo jest bo historyczny budynek – wyjaśnia Marcin Węgrzyn, prezes Czarnych.

Uroczysta akademia, podczas której uhonorowano medalami najbardziej zasłużonych odbyła się w Jasielskim Domu Kultury. Odznaczenia wręczał  Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Życzę wam, żeby w tym klubie byli wychowankowie, którzy będą reprezentowali naszą ojczyznę nie tylko na Mistrzostwach Świata i Europy, ale też w ligach ekstraklasy – powiedział Lato.

Z jasielskim Klubem Czarnych związany jest także poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin. Życząc zawodnikom Klubu sukcesów wspominał chwile, które spędził na stadionie przy ul. Śniadeckich. - Przez wiele lat ten skrawek przestrzeni przy ul. Śniadeckich to było najważniejsze miejsce na świecie. Muszę powiedzieć, że nic lepszego nie mogło mi się przydarzyć, że mogłem uprawiać sport i do dzisiaj jestem z tego dumny. Jestem dumny, że jestem z Jasła, że mogę reprezentować barwy takiego Klubu jak Czarni Jasło. Przydaje mi się dzisiaj w polityce, bo sport to lekcja poświęcenia: nauczyłem się grać zespołowo, zwyciężać ból, wysiłek, czasami cierpienia, nauczyłem się smaku zwycięstwa i goryczy porażki. Nauczyłem się też szacunku dla przeciwników. Gorąco życzę, żeby zawodnicy Czarnych przez następne 100-lecia kształtowali charaktery kolejnych pokoleń młodych jaślaków  i odnosili jak najwięcej sukcesów – powiedział Gowin.

Jasielski Klub Sportowy Czarni Gamrat Jasło 1910 to Klub z tradycjami. To nie tylko piłka nożna, ale także siatkówka żeńska czy brydż sportowy. - Klub nasz pomimo wielu przeciwności losu trwa po dziś dzień. Raz bywało gorzej, raz lepiej, nieraz tragicznie. Nie zniszczyła go wojna, a w jego przetrwaniu pomogli ludzie kochający sport, a w szczególności Czarni. Poświęcając czas, środki finansowe dbali o to, aby nasz klub istniał i trwał po dzień dzisiejszy – podkreśla Marcin Węgrzyn.

Druga część obchodów odbędzie się w sobotę 26 czerwca. Na ten dzień zaplanowano piknik sportowy dla kibiców oraz mecze: trójmecz oldbojów i mecz towarzyski Czarni Jasło- Polonia Bytom.
 

(kp)

Poniżej prezentujemy listę  osób odznaczonych okolicznościowymi medalami.

Pamiątkowym medalem 90-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej: Marek Bukowski, Andrzej Czajka, Józef Folcik, Robert Hap, Krzysztof Paryś, Jerzy Węgrzyn, Marcin Węgrzyn, Zdzisław Żmigrodzki, Ryszard Żuławski.

Odznaką  honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej:

    * brązową: Marek Dyląg, Julian Jachym, Paweł Kasprzyk,
    * srebrną: Roman Gogosz, Maria Karamon, Anatol Nowosielski, Józef Rydarowicz, Ryszard Tuleja, Józef Turczak, Józef Wojnarowicz,
    * złotą: Zbigniew Karamon, Adam Kozak, Tadeusz Rojkowski, Jerzy Szindler, Marian Zawiliński, Jacek Zdun.

Honorową  Odznaką Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

- srebrną: Tadeusz Kutyna, Wiesław Nigborowicz,

- złotą: Dariusz Bernacki, Stanisław Dyląg, Tadeusz Frączek, Eugeniusz Kordyś, Kazimierz Kosiba, Wiesław Ridinger, Waldemar Stadnicki, Andrzej Sokołowski, Józef Wojnarowicz

Medalem z okazji stulecia klubu Czarni 1910 Jasło: Wiesław Bazan, Andrzej Bieńkowski, Zenon Borys, Edward Chmura, Andrzej Czajka, Ryszard Czerniakowski, Andrzej Data, Stanisław Dyląg, Marian Dzięglewicz, Józef Folcik, Jarosław Gowin, Andrzej Hendrzak, Wojciech Lubo, Aleksander Karamon, Adam Kmiecik, Jan Kruczak, Józef Krzywonos, Marian Kuczaj, Maria Kurowska, Grzegorz Lato, Witold Lechowski, Krzysztof Libuszowski, Andrzej Matusiewicz, Zbigniew Myśliwiec, Edward Nazgowicz, Ryszard Niemiec, Ryszard Pabian, Krzysztof Paryś, Janusz Rak, Bogdan Rzońca, Grzegorz Schabiński, Jerzy Węgrzyn, Marcin Węgrzyn, Jan Wierdak, Józef Wojnarowicz, Mieczysław Zając, Andrzej Zawiliński, Jan Zawiliński, Marian Zawiliński,  

Odznaką  „Zasłużony dla klubu Czarni Jasło”:  Wiesław Bazan, Jan Betlej, Zdzisław Betlej, Jacek Boczkowski, Krzysztof Bołos, Zenon Borys, Maciej Bugacki, Marek Budnik, Marek Bukowski, Wacław Bukowski, Władysław Cetnarowicz, Janusz Chmiel, Krystyna Chorąży, Edward Chruszcz, Andrzej Czajka, Grzegorz Czeluśniak, Renata Czekańska, Krzysztof Czekański, Ryszard Czerniakowski, Urszula Czyżowicz, Jerzy Daniło, Andrzej Data, Marek Dyląg, Stanisław Dyląg, Marian Dzięglewicz, Zofia Dzięglewicz, Marian Dziobek, Józef Folcik, Tadeusz Frączek, Leszek Garbacik, Stanisław Gądek, Marek Gbyl, Edward Gierut, Krzysztof Godek, Edward Gogosz, Paweł Gogosz, Piotr Gogosz, Roman Gogosz, Jarosław Gowin, Janusz Gozdecki, Robert Hap, Marian Hałubicki, Julian Jachym, Dariusz Janusz, Irena Kapała, Aleksander Karamon, Paweł Kasprzyk, Maria Karamon, Zbigniew Karamon, Adam Kmiecik, Eugeniusz Kordyś, Piotr Kowalski, Adam Kozak, Jan Kruczak, Tadeusz Kukowski, Maria Kurowska, Tadeusz Kutyna, Witold Lechowski, Władysław Lechowski, Kazimierz Leśniak, Krzysztof Libuszowski, Tomasz Lignarski, Adam Łyszczek, Marek Machowski, Krystyna Mechler, Marek Myśliwiec, Zbigniew Myśliwiec, Edward Nazgowicz, Bronisław Niżnik, Tomasz Niżnik, Edward Nocleg, Anatol Nowosielski, Wacław Ochałek, Ryszard Pabian, Krzysztof Paryś, Ryszard Piskorowski, Robert Podkulski, Zdzisław Przysztasz, Aleksander Radzik, Andrzej Rączka, Wiesław Ridinger, Tadeusz Rojkowski, Andrzej Rumiński, Bogdan Rumiński, Józef Rydarowicz, Jan Ryś, Bogdan Rzońca, Artur Sadzikowski, Jerzy Szindler, Stanisław Skała, Andrzej Sokołowski, Lidia Stadnicka, Waldemar Stadnicki, Antoni Styczyński, Marek Szajna, Robert Szerląg, Adam Szpak, Antoni Szpak, Teresa Szpak, Janusz Tomaszewski, Ryszard Tuleja, Józef Turczak, Andrzej Uchman, Antoni Wanat, Jerzy Węgrzyn, Marcin Węgrzyn, Leszek Wierzgacz, Mieczysław Wiśniowski, Józef Wojnarowicz, Jan Woś, Zofia Woś, Hanna Zagumna, Lech Zagumny, Mieczysław Zając, Marcin Zarudzki, Andrzej Zawiliński, Jan Zawiliński, Marian Zawiliński, Jacek Zdun, Zdzisław Żmigrodzki, Ryszard Żuławski.

Reklama

Komentarze: 16

Dodaj komentarz Widok:
0
@ JKS
dnia 30.06.2010, 08:44 · Zgłoś
tak wy pikniki niee lubicie prawdziwych kibicow Czarnych Jasło ktorzy tak na prawde sa z jks zawsze tlukli sie po kazdej wiosce zawsze z czarnymi na dobre i na złe !!! wszedzie
Odpowiedz
0
@ sportowiec
dnia 23.06.2010, 19:56 · Zgłoś
jak któryś polityk jasielski da jakąkolwiek publiczną kasę na JKS 1910 Czarni (gangrena jasielskiego sportu) to na niego nie zagłosuję i jeszcze namówię ilu się da Jaślan by zrobili tak samo.
Odpowiedz
0
@ stary kibic
dnia 23.06.2010, 09:24 · Zgłoś
pytanie do włodarzy klubu
dlaczego zawodnicy czarnych jasło mowa o piłkarzach zawodnikach którzy nigdy nie grali nawet w pierwszym zespole seniorów a było to ładnych parę lat temu, a grali tylko w drugim zespole zostali zaproszeni na akademię sam ich osobiście widziałemo sobiście ich widziałem
a siatkarki które grały po 10 lat zostały poprostu olane przez panów prezesów, taka jest gorzka prawda panowie, jkolesiostwo jeszcze raz kolesiostwo , nie liczcie na głosy do rady miasta.... chłopcy, nawet pielęgniarka dostała medal
Odpowiedz
0
@ była spotsmenka
dnia 26.02.2011, 11:33 · Zgłoś
Ma Pan rację.O tak,tak zasłużeni,odznaczeni a nie zaproszeni.Więc gdzie te odznaki bo nawet listownie nikt ich nie przekazał.Fałsz,fałsz i jeszcze raz fałsz.Również rozbawił mnie fakt odznaczenia pielęgniarki -oj bidula napracowała się ażeby wejśc do I bądz II ligi.Gratuluję takich wyróżnień - a na następne lecie proponuję jeszcze odznaczyc kierowców którzy wozili zawodników na mecze choc z pewnością bardziej napracowali się od p.pielęgniarki.Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ mid
dnia 21.06.2010, 15:05 · Zgłoś
Bylem na meczu z pogonia ...placz i wielki zal dlaczego tak malo ludzi...kibicuje CZARNYM ...na stulecie samych odznaczonych ...a ,gdzie kibice ...dlaczego ich tak nie lubimy ... dlaczego odznaczamy ludzi tak samo zasluzonych jak i zwyklych pyskaczy ...Czy musimy kupowac asow zeby grac w 6-j klasie rozgr. po 100 latach grania w pilke ,czy musimy zagryzac paznokcie czy tez wygramy ze Skolyszynem ,ze Zmigrodem czy z Baligrodem ............
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 21.06.2010, 09:25 · Zgłoś
100 lat gramy nic nie mamy -wersja cenzurowana
Odpowiedz
0
@ Marysia lekko w szok
dnia 20.06.2010, 23:04 · Zgłoś
na miejscu Pani burmistrz nawet nie startowałbym w wyborach po tym co zrobiła dni jasła w tym roku
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 20.06.2010, 20:58 · Zgłoś
Taaaaaaaaa ,Kurosia zawsze i wszędzie wepcha swój [...] dziób !Zasłużona dla Czarnych ??? jak zwykle wszystko po staremu w Jasielskim cyrku ,ale już nie długo daleki wykop Maryśki na wiwat w pis-du
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 20.06.2010, 20:41 · Zgłoś
na cześć Czarnych Jasło HIP HIP HURAAA!!!
piłka jest jedna a bramki są dwie, wy na boisku pocicie się:)
Odpowiedz
0
@ kibic
dnia 20.06.2010, 20:36 · Zgłoś
skrzywdzono bardzo dużo osób ponieważ zostali oni pominięci podczas uroczystej akademi, a nawet nie zostali na nią zaproszeni, mowa miedzy innymi o siatkarkach które trenowały pod wodzą śp. JERZEGO JANUSZA , Iwona M , Lucyna N. Asia O. Anita W. i pare innych nazwisk by sie jeszcze znalazło.... o trenerze też zapomniano....sukcesy jakie odnosiły zespoły młodzieżowe są nieporównywalnie większe od sukcesów piłkarzy , przypomne tylko że zespół juniorek mzks czarnych jasło brał udział w finałach mistrzostw polski i to nie jeden raz, zespół III ligowych siatkarek wygrywał ligę III bardzo wiele razy, otarł sie o awans do 2 ligi , patrząc na listę osób zasłużonych i odznaczonych dla klubu jest duża ,ale niestety zapomniano o zespole noi o trenerze który miał epizod w zespole ekstraklasy Wisła Kraków, który z trenerów piłkarskich pracował w klubie pierwszoligowym?.... poświęcił temu klubowi kilkanaście lat a nawet o nim nie wspomniano....przykre ale prawdziwe
Odpowiedz
0
@ komentator
dnia 20.06.2010, 20:32 · Zgłoś
a gdzie najbardziej zasłużony gracz drużyny niejaki Wódz [...] oczy??? Jemu cześć i chwała:)))
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 20.06.2010, 18:23 · Zgłoś
Czy te zdjęcia można zobaczyć w JDK-u jeszcze, jeśli tak to do kiedy? Jeśli nie to gdzie?
Odpowiedz
0
@ STARA GWARDIA
dnia 20.06.2010, 15:53 · Zgłoś
TYLKO ŁZA SIĘ KRĘCI W OKU
ILE RAZY SIĘ WALCZYŁO O TEN KLUB
NIE WSZYSCY SĄ GODNI TEGO KLUBU
Odpowiedz
0
@ Pablo kibol
dnia 20.06.2010, 14:25 · Zgłoś
Biala flaga czarna wstega Czarni Jaslo to potega. Wygrajcie dzis w Basligrodzie...Kibice pokazcie ze jestescie i w sobote na Polonie Bytom!
Odpowiedz
0
@ Cytryn Kwas
dnia 20.06.2010, 14:04 · Zgłoś
Imponująca lista odznaczonych, robi wrażenie.
Odpowiedz
-1
@ OBSERWATOR
dnia 20.06.2010, 14:03 · Zgłoś
Taki poziom gry jaki prezentują Czarni o niczym nie świadczy ,tylko obecnośc kiboli oraz policji uzbrojonej po zęby .wniosek jeden dofinansowywac tylko i wyłącznie piłkarzy do 18 lat.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.