Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Część radnych miejskich chce budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle. Zadanie wraca jak bumerang

100

Radni miejscy z klubu PSPP złożą wniosek do władz miasta o wprowadzenie do budżetu miasta zadania związanego z budową krytego lodowiska w Jaśle.

Temat zadaszenia lodowiska w Jaśle ostatni raz poruszany był przez radę we wrześniu 2019 r. Wówczas dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle nie miał wątpliwości co do potrzeby jego zadaszenia. Już wtedy pojawiły się propozycje rozbudowy obecnego lodowiska, aby Jasło stało się konkurencyjne dla innych miast m.in. Krosna. Brano również pod uwagę tymczasowe zadaszenie lodowiska. Żadna jednak z tych propozycji nie została zrealizowana.

fot. Radny Jerzy Okarma/archiwum

Dzisiaj temat ponownie wrócił na obradach sesji Rady Miejskiej Jasła. Radny Jerzy Okarma zapowiedział, że złoży wniosek w imieniu klubu PSPP do burmistrza Miasta Jasła z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie miasta w 2021 r. na przygotowanie projektu budowy nowego krytego lodowiska w Jaśle.

- Od kilku lat mówimy na temat budowy lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Ościenne miasta posiadają piękne obiekty, z kolei na naszym woda wychodzi poza obrzeża, jest to ślizgawka. Takie lodowisko można zrobić w każdym jednym miejscu. Panie burmistrzu, gdyby pan taką uchwałę przygotował, to będę prosił radę o jej przyjęcie, bo myślę, że za 3-4 lata to lodowisko mogłoby powstać. W międzyczasie może udałoby się uzyskać dotacje na ten cel. Ja wiem, ze to są to bardzo duże wydatki, ale uważam, że miasto stać na to. Powinniśmy to rozważyć – apelował radny J. Okarma.

fot. Radna Elżbieta Bernal/ archiwum

Radni z klubu Jaślanie Elżbieta Bernal oraz Krzysztof Czeluśniak przypomnieli, że pomysł na rozbudowę lodowiska ciągnie się od lat. I choć jak twierdzą, były możliwości i szanse na powstanie nowego obiektu, wówczas poprzednie władze nie podjęły się tego zadania. - Gdybyśmy słuchali radnych za poprzednich kadencji, to zapomnielibyśmy o tej sprawie i lodowisko byłoby z prawdziwego zdarzenia – przypomniał radna E. Bernal. -To ważna inwestycja, ale uważam, że są ważniejsze jak np. wody opadowe i regulacja tych spraw związanych z klimatem. Myślę, że na tę chwilę trudne będzie realizowane tego zadania jakim jest budowa lodowiska, chyba, że znajdą się pieniądze z zewnątrz – dodała. Radny Krzysztof Czeluśniak jest zdania, że zadanie mogło być zrealizowane jeszcze za rządów burmistrz Marii Kurowskiej. - Pani burmistrz wyrzuciła projekt, który mógł mieć dofinansowanie całego kompleksu za 26 mln zł, gdzie były nadwyżki budżetowe. Pani Kurowska go wyrzuciła, a zrobiło się ślizgawkę dla krasnoludków – stwierdził.

fot. Burmistrz Ryszard Pabian/archiwum

Głos zabrał burmistrz Ryszard Pabian, który w tamtym czasie był wiceburmistrzem Jasła. - Muszę sprostować, że kosztorys inwestorski na tamten projekt opiewał na ponad 50 mln zł a nie 26 mln zł, więc trzymajmy się faktów. Założenie było, że miał być realizowany za 25 mln zł. Takie były wymagania konkursowe, ale po przygotowaniu tego projektu kosztorys wskazywał na ponad 50 mln zł – wyjaśnił R. Pabian.

fot. Radny Bogdan Ziemba/archiwum

Radni Bogdan Ziemba oraz Marcin Węgrzyn, którzy już w 2019 r. optowali za rozbudową lodowiska odbyli kilka spotkań z dyrektorem MOSiR-u, aby omówić sprawy związane z ewentualną realizacją tego zadania, a także ocenić realne zmiany m.in. co do jego powiększenia tak, aby obiekt był spójny z pozostałymi budynkami, dawał możliwość dalszego rozwoju oraz nie blokował dalszych inwestycji. - Wcześniej były propozycje budowy lodowiska, które nie doszły do skutku. Jeśli nie zaczniemy chociaż w tym roku od projektu, to nigdy tego lodowiska nie będzie w Jaśle. Nie tylko mieszkańcy miasta Jasła będą się z niego cieszyć, ale całego powiatu jasielskiego. Zamiast jeździć do Dębicy, Gorlic czy Krosna przyjadą do Jasła – skwitował radny Okarma.

id

Napisany dnia: 22.02.2021, 17:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ jhv
dnia 22.02.2021, 17:23
Ocena
komentarza:
-47
nie lodowisko tylko stadion na 2-3 tys,,,
bo wstyd gdzie gra klub ponad 100 letni
@ robbo
dnia 22.02.2021, 17:33
Ocena
komentarza:
41
Po co wiekszy stadion na okregowke
@ Jerzy
dnia 22.02.2021, 17:53
Ocena
komentarza:
26
Lodowisko nie jest potrzebne. Teraz wszystko robi się zdalnie.
@ Rt
dnia 22.02.2021, 18:39
Ocena
komentarza:
51
A czy radni myślą,
O budowie obwodnicy Jasła
Miasto jest tak zakorkowane że trudno przez nie przyjechać.
@ trele morele
dnia 22.02.2021, 19:04
Ocena
komentarza:
40
Szanowni radni. Zarzucacie władzom, że zmarnowali szanse, że poprzednie i po-poprzednie itd. Mam proste pytanie: jaką władzę mają radni? Czyżby nie byli organem nadzorczym i nie mieli kontroli nad burmistrzem czy radni powiatowi nad starostą? Od ilu kadencji jesteście radnymi? Odpowiedź: wazeliniarze, niedojdy, układy, spekulacje aby trwać przy korycie i dajecie się tak w łatwy sposób manipulować i podpuszczać "władzom" oby kaśiurka się zgadzała a własnej głupoty, braku kompetencji, własnego myślenia i bezradności nie widzicie? Powiem tak: układ zamknięty i klub wzajemnej adoracji, a od czasu do czasu jakaś wrzutka, że niby coś tam władza poprzednia, z drugiej strony władza, że nie może bo radni, i tak w koło macieju. Jak się ludność nie obudzi na czas, to Ukochane Jasło popadnie w niebyt. Ludziska obudźcie się i trzeźwo spójrzcie na ludzi którym powierzyliście byt naszego Jasła.
@ ania
dnia 22.02.2021, 20:09
Ocena
komentarza:
29
ci radni to są odrealnieni... o czym oni biadolą?
@ Mix do @ jhv
dnia 22.02.2021, 21:20
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ Yti
dnia 22.02.2021, 21:54
Ocena
komentarza:
28
Za kilkanaście lat nie będzie miał z tego lodowiska korzystać. Starzy umrą młodzi wyjadą. Wydajcie lepiej pieniądze na coś co przyciągnie inwestorów do Jasła, tak żeby młodzież miała jakieś perspektywy. Póki co to same dorobkiewicze zatrudniają co najniższą płacą i ani grosza więcej byle się nachapać. Oczywiście wyłączając budżetówkę.
@ Do robbo
dnia 22.02.2021, 22:39
Ocena
komentarza:
-4
Nie okręgowa tylko 4 liga i po to aby można było myśleć o awansach do wyższych lig i promocji miasta nie tylko w województwie ale w całej Polsce wzorem Sandecji Nowy Sącz czy Stali Mielec.
@ @ Do robbo
dnia 22.02.2021, 23:03
Ocena
komentarza:
-2
Rozpierniczyleś mi konstrukcję. Hahahahaha.
@ Takie
dnia 23.02.2021, 07:10
Ocena
komentarza:
27
Jakie miasto takie:
- lodowisko, czyli ślizgawka
- obiekty MOSiR - czyli stara, śmierdząca ksylamitem hala sportowa i jamnik robiący za halę sztuk walki + hotel , czyli barak po zapleczy budowy (w niedorozwoju tu ma wielkie "zasługi" Derekcja)
- obwodnice - a raczej ich brak
- ścieżki rowerowe do nikąd
- gospodarka odpadowa - czyli coraz drożej
- perspektywy - czyli ich brak i chodu z tego miasteczka w świat za pracą!

To bajanie o lodowisku to sny o potędze, czyli jak komar pręży muskuły.
@ pl
dnia 23.02.2021, 09:48
Ocena
komentarza:
21
radni bezradni wybudujcie sortownie smieci z prawdziwego zdarzenia 2018-10zl 2019-15zl 2020 30zl za smieci dosc tego
@ ktoś
dnia 23.02.2021, 14:49
Ocena
komentarza:
-4
załóż firmę i płać duuuużo więcej, na pewno będziesz miał tysiące chętnych do pracy. I oczywiście nie będziesz dorobkiewiczem, bo wszystko rozdasz pracownikom.
@ Ktosik
dnia 24.02.2021, 08:17
Ocena
komentarza:
3
W Jaśle to bardziej potrzebne domy spokojnej starości, hospicja, apteki i pomniki pisownię. Przecież tu nie ma ludzi młodych sprawnych. Same seniorzy i ...
@ Zh
dnia 28.02.2021, 18:57
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Ja
dnia 22.02.2021, 17:42
Ocena
komentarza:
4
Stadion to jest tragedia w jaśle na wioskach np Osiek. Nienaszów itp mają ładniejsze biekty. W jaśle STADION 2500tys pod dachem max co do lodowiska to można też etapami zrobić najpierw odpowiednie wymiary bo to co jest teraz to jest śmiechu warte. No a w późniejszym etapie można by zadaszyc. Jeszcze jeśli chodzi o basen odkryty to też oczko wodne w upalne dni ludzie się nie mieszczą nie mówiąc już o pływaniu pozdrawiam.
@ aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dnia 22.02.2021, 18:04
Ocena
komentarza:
1
Wybuduj sobie basen koło domu
@ Wit Apostolakis
dnia 23.02.2021, 16:45
Ocena
komentarza:
2
Po co stadion na 2500 osób? Na mecze regularnie jeździ max dwa autobusy kiboli i dziadek z Kołaczyc
@ Ktosik
dnia 24.02.2021, 08:18
Ocena
komentarza:
2
Komu stadion? Kibolom z Krosna?
@ Natural Born Leader
dnia 22.02.2021, 17:50
Ocena
komentarza:
-7
[Komentarz nie na temat]
@ miłośnik ciasnych dziurek
dnia 23.02.2021, 07:03
Ocena
komentarza:
9
Ale po co lodowisko kryte ? Drużyna hokejowa powstanie ?
@ mosir
dnia 22.02.2021, 17:52
Ocena
komentarza:
-6
Ludzie bądzmy powazni.Lata zaniechań w infrastrukture nie da sie szybko zmienić. Podstawą jest dokończenie inwestycji przy ul.Śniadeckich,gddzie powstało boisko ze sztuczna nawierzchnia a na głownej płycie wykonano drenaż.Teraz potrzeba dobry projekt na nowe trybuny i funkcjonalny obiekt z parkingiem i kryta trybuna.Następonie warto zastanowic sie nad stadionem lekkoatletycznym na Rafinerii a w kolejce powinna ustawic sie budowa hali widosiskowo-sportowej w połaczeniu z zadaszonym lodowiskiem.Hala obecna to jest jakaś masakra i były dyrektor nie jest bez winy w tym temacie podobnie jak i radni i burmistrz poprzednich kadencji.Majac takie obiekty kolejnym krokiem powinno byc wybudowanie hotelu sportowego aby na obiekty mogli przyjezdzac sportowcy z Polski i świata i mosir aby zarabiał.To wszystko jednak pewno rozłożone powinno byc na 20-30 lat przy takim budżecie jak ma miasto Jasło.Kolejna sprawa to pisanie odpowiednich projektów do Ministerstwa sportu i mocne ich lobbowanie,czego niestety od lat nie ma kto zrobic .
@ aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dnia 22.02.2021, 18:00
Ocena
komentarza:
16
Ciekawe kto zapłaci za prąd z tych halogenów
@ Do @mosir
dnia 23.02.2021, 09:15
Ocena
komentarza:
5
Lobbować ma kto, ale tego nie robią
Poza tym, a może raczej przede wszystkim po co, skoro bez tego robienia czegokolwiek i tak je znów wybiorą.
@ @woj
dnia 23.02.2021, 20:09
Ocena
komentarza:
-1
To są lampy LED ,jak sie nie znasz to nie komentuj
@ aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dnia 22.02.2021, 18:02
Ocena
komentarza:
31
Dawniej w latach 80 lodowisko było lepsze niż obecnie
@ Baron Sandin władca pól makowych
dnia 22.02.2021, 18:04
Ocena
komentarza:
7
Lodowisko będzie tylko dla zaszczepionych.
@ Miłośnik JASŁA
dnia 22.02.2021, 18:07
Ocena
komentarza:
25
Mnie zastanawia dlaczego hulajnogami urzędnicy nie jeżdżą ,wcale ich nie widać w zimie bo opon zimowych nie mają ale w lecie?
@ 456
dnia 23.02.2021, 05:33
Ocena
komentarza:
13
Bo same grubasy,ruszać się nie moga
@ Wit Apostolakis
dnia 23.02.2021, 16:47
Ocena
komentarza:
2
Bo hulajnoga ma max obciążenie 100kg
@ RJS
dnia 22.02.2021, 18:08
Ocena
komentarza:
11
[Komentarz nie na temat]
@ HaHa
dnia 22.02.2021, 18:41
Ocena
komentarza:
5
[Komentarz nie na temat]
@ Miłośnik JASŁA
dnia 22.02.2021, 18:11
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ dragoness
dnia 22.02.2021, 18:38
Ocena
komentarza:
-10
Czy ktoś każe pić?
@ tentutaj
dnia 22.02.2021, 18:15
Ocena
komentarza:
-1
Po Co pytam sie ???
@ Lodowiskowiec
dnia 22.02.2021, 18:20
Ocena
komentarza:
3
Po to, abyś się pytał
@ fred
dnia 22.02.2021, 18:20
Ocena
komentarza:
15
tego nam potrzeba , bo resztę już mamy , czekamy tylko na lodowisko, ale nie na ulicach
@ Barty
dnia 22.02.2021, 18:21
Ocena
komentarza:
13
U już dlaczego w Jasle nic nie powstaje .
Bo za winkla pojawia się kosztorys za 50 mln zł

Złoty sztrzal się marzy burkom :)))
@ Ślizgawica
dnia 22.02.2021, 18:22
Ocena
komentarza:
11
Postawić przed UM. Niech się wyślizgają.
@ Jola
dnia 22.02.2021, 18:27
Ocena
komentarza:
19
Teraz zamiast kłamstwa wyborczego na zaporę w Kątach będzie kłamstwo wyborcze na lodowisko w Jaśle.
@ YK
dnia 22.02.2021, 18:34
Ocena
komentarza:
-16
Super pomysł - ale w pierwszej kolejności stadion - zadaszona trybuna z zapleczem - min. 1500 miejsc.
@ ktoś
dnia 23.02.2021, 14:52
Ocena
komentarza:
1
a ilu kibiców chodzi na te mecze? Jeśli przynajmniej 500 to może trybuna na 1500 osób byłaby rozsądna. Ja widzę kilkadziesiąt chętnych...
@ Miłośnik JASŁA
dnia 22.02.2021, 18:35
Ocena
komentarza:
17
Lodowisko niepotrzebne dobrze że Jaślanie będą mieli płatne miejsca parkingowe od Kwietnia
@ Kati
dnia 22.02.2021, 18:48
Ocena
komentarza:
30
To co się dzieje w tym mieście to kpina... Miasto się wyludnia, a oni chcą lodowisko... Ludzie nie mają dojazdów do domu w centrum miasta bo nie ma funduszy... Zero inwestycji w nowe miejsca pracy... Trzeba inwestorów zachęcać aby tu rozwijali firmy, a tu się wszystko zeija. Zero dróg zero pomysłów na rozwój miasta... Jeszcze kilka lat i nic tu nie będzie...
@ Rt
dnia 22.02.2021, 18:50
Ocena
komentarza:
25
Czy ktoś z radnych myśli jak rozładować ruch w mieście
Czy ktoś z radnych myśli jak wybudować obwodnicę Jasła
To jest największy problem Jasła.
@ Ada
dnia 22.02.2021, 19:06
Ocena
komentarza:
10
Przecież to są mrzonki jak wszystkie inne plany
Więc nie podniecenie się
@ Abnegat
dnia 22.02.2021, 19:43
Ocena
komentarza:
18
Ci radni-wnioskodawcy żyją chyba w jakiejś rzeczywistości równoległej. Z jednej strony, to są jakieś "sny o potędze", a z drugiej strony - jaki ma sens w okresie korona-ściemy budowa obiektu, z którego nie będzie wolno korzystać? Bo przecież nie wiadomo, kiedy ta wojna z ludzkością się skończy i jakie przybierze jeszcze formy.
@ Amigo
dnia 22.02.2021, 19:50
Ocena
komentarza:
17
Może by się zastanowić nad mieszkaniami a nie lodowisko. Tyle kamienic stoi pustych tak jak i budynek po KPP będzie stał i niszczał zamiast przerobić na mieszkania.
@ Ja
dnia 22.02.2021, 20:09
Ocena
komentarza:
-9
Kup przerób wynajmij i zarabiaj
@ lk
dnia 22.02.2021, 20:11
Ocena
komentarza:
8
kosmodrom bardziej potrzebny
@ ania
dnia 22.02.2021, 20:12
Ocena
komentarza:
26
lodowisko to mamy na chodnikach! a Ci swoje farmazony...
@ Barty
dnia 22.02.2021, 20:13
Ocena
komentarza:
13
Towarzystwo Radnych bezradnych się wypaliło
@ fuch
dnia 22.02.2021, 20:26
Ocena
komentarza:
13
Tym radnym wnioskodawcom o budowie lądowiska chyba się coś w głowie pokićkało. Tyle innych potrzeb mieszkańców a oni sobie wymyślają rzeczy takie jakby w Jaśle już wszystko było posprzątane. Już tyle milionów wydatkowano na stadiony w tym z murawą sztuczną i co klapa. Panie Burmistrzu żadne lodowisko na razie, niech inne prace będą realizowane dla mieszkańców.
@ Mhm
dnia 22.02.2021, 23:01
Ocena
komentarza:
6
Stadion ze sztuczna nawierzchnią od piątku do niedzieli zapchany sparingami grają od rana do wieczora a i w środku tygodnia się zdarza rozegrać mecz kontrolny coraz więcej młodzieży trenuje systematycznie bo widzi ze jest to coś dobrego jest to coś co było od dawna potrzebne wiadomo ze jest jeszcze wiele innych rzeczy ale czy budowa boiska była klapa no chyba raczej nie
@ bona
dnia 22.02.2021, 20:30
Ocena
komentarza:
18
Kto będzie na tym lodowisku emeryci ?
@ NoToJak
dnia 22.02.2021, 20:46
Ocena
komentarza:
5
chyba jednak chodzi o lodowisko,bo lądowiski to chyba kryte nie zrobią
@ ixi
dnia 22.02.2021, 20:40
Ocena
komentarza:
11
Chleba i igrzysk. Ważne sprawy i niezbędne projekty mogą poczekać. Wybraliscie ich to nie jęczeć.
@ Ppp
dnia 22.02.2021, 20:46
Ocena
komentarza:
20
A tam pod urzedem na parkingu nie
Lepsze m8ejsce na slizgawke ???
Prze praca ,w czasie pracy i po pracy będą
Se jexdzic na wrotkach...
@ Xyx
dnia 22.02.2021, 20:50
Ocena
komentarza:
21
Ludzie tworzcie miejsca pracy a Nie rekreacji
@ keller
dnia 22.02.2021, 20:57
Ocena
komentarza:
17
jak się patrzy na takich radnych ,to lodowisko jest dla nich ostatnią potrzebą !!! ludzie zwolnijcie miejsca dla młodych -ale mądrych ,młodych .
@ jaś
dnia 22.02.2021, 21:05
Ocena
komentarza:
8
Może by tak lepiej pomyślec żeby lodowiska nie było na drogach chodnikach,żeby rozwiązać problem parkingów w Jaśle , o bezpieczeństwie na drogach. Pandemia szaleje, w Jaśle gdzie okiem sięgnąc skupiska ludzi na ulicach w sklepach , galeri itd. no i NA LODOWISKU.
@ ala
dnia 22.02.2021, 21:13
Ocena
komentarza:
14
lodowisko to mamy na ulicach,niech ten były strazak i milicjant rozglądnie jak wyglądają nasze parkingi.gdzie pieniądze na sprzątanie zalegającego śniegu
@ keller
dnia 22.02.2021, 22:26
Ocena
komentarza:
13
radni w Polsce ,milicjant,strażak i co jeszcze ??? byli funkcjonariusze służ specjalnych > mają dobre emerytury i w d...pie mają wszystko .
@ Oby
dnia 23.02.2021, 09:21
Ocena
komentarza:
2
Popieram,w/w myślą tylko o rekracji,zabawie a nie o podstawowych potrzebach miasta. Ale mając niezłą emeryturkę można się bawić tylko jako radny nie mają możliwości wydawać poleceń podwładnym by pokazać co to ja /ludźmi/ zrobiłem. To niestety boli.
@ Lało
dnia 22.02.2021, 21:36
Ocena
komentarza:
8
Chyba lepiej połączyć się z Krosnem, tam jest lodowisko o kosztów nie bedzie.
@ keller
dnia 22.02.2021, 21:39
Ocena
komentarza:
4
to co ? lodowisko o długości 25 kilometrów po połączeniu !!!???
@ łowca kłamie
dnia 25.02.2021, 09:53
Ocena
komentarza:
1
Na hali MOSIR króluje zapach ksylamitu sentymentalny dla miłośników PRL.
Można go reklamować jako atrakcję tego przybytku. Działa nostalgicznie na byłych i aktualnych komuchów.

Ślizgawka (zwana na wyrost lodowiskiem) jest też rodem z PRL. Na miarę ambicji tamtej epoki i tamtych wyobrażeń o lodowisku. W owym czasie kawa zbożowa skutecznie udawała prawdziwą kawę ale ze ślizgawką jest trudniej, bo teraz ludzie mogą jeździć po świecie (pomijając ograniczenia covid) i widzą jak powinno wyglądać lodowisko.

Te obiekty (+ jamnik udający halę sztuk walki) wspaniale pokazują gdzie się zatrzymało to miasteczko w rozwoju, na jakim etapie.
@ keller
dnia 22.02.2021, 21:42
Ocena
komentarza:
3
napisałem już ,tylko wykasował dziadynga , tych dwoje plus strażak to nie na lodowisko !! strażaka czasami spotykam na tenisie .
@ łowca idiotów
dnia 22.02.2021, 22:28
Ocena
komentarza:
29
Radny Czeluśniak! Lodowisko mogło być wybudowane także wtedy, gdy burmistrzem był pański kolega Andrzej Czernecki. To były te kadencje, gdy przez 8 lat pies z kulawą nogą nie słyszał żadnej wypowiedzi radnego Czeluśniaka, który skupił się na zjadaniu paluszków i popijaniu ich wodą mineralna.
@ Katolik
dnia 22.02.2021, 22:51
Ocena
komentarza:
19
Radny Czelusniak ile lat jest radnym i dlaczego nie ma jeszcze krytego lodowiska w Jaśle? Gdzie chodził pan radny do podstawówki ,korzystając z dostępu do informacji publicznej pytam?
@ prawda boli
dnia 23.02.2021, 07:35
Ocena
komentarza:
11
pan radny robi tylko wielkie szołłł i niektórzy sie na to łapiooom przykre ale prawdziwe
@ lata stagnacji
dnia 23.02.2021, 08:44
Ocena
komentarza:
4
Jak pamiętam za kadencji Czerneckiego robiono wiele inwestycji, również z wykorzystaniem maksymalnego poziomu zadłużenia czyli 60 % przychodów. Pozwalało to na sięganie po pieniądze z Unii Europejskiej, tzn. finansowano wkład własny. Za kadencji P. Kurowskiej zmniejszono znacznie zadłużenie miasta, co odbiło się na zmniejszeniu ilości inwestycji
@ łowca kłamie
dnia 25.02.2021, 09:41
Ocena
komentarza:
1
– Niejednokrotnie mówiłem, że pieniądze podatnika trzeba szanować. Kwestia jest taka, że był realizowany projekt za poprzedników za 1,2 miliona złotych, który przewidywał budowę lodowiska. Nikt nawet się nie starał o dofinansowanie ze środków unijnych, nawet pomysłu tej ślizgawki, jak ja to mówię. Np. w Knurowie podobna inwestycja zamknęła się w kwocie 565 tysięcy złotych i 85 procent było dofinansowania z Unii Europejskiej. Szanujmy pieniądze podatnika. – powiedział Krzysztof Czeluśniak, radny miejski. – Był czas na to, żeby tą sprawę rozwiązać. To nie wyszło z dnia na dzień. Gdyby to wyszło z dnia na dzień, że lodowisko się nie nadawało do eksploatacji, podpisałabym się obydwoma rękami za tym. Ale mieliśmy na to trzy lata, które minęły. Mogliśmy kupić to lodowisko nie tylko z własnych środków i pieniędzy podatników, tylko z zewnętrznych. Jak już trzy lata było lodowisko byle jakie i ile było czynne to wiadomo mieszkańcom, to jeden sezon też by się nic nie stało, jakby dzieci pojechały do Krosna, Strzyżowa, Dębicy. – mówi Elżbieta Bernal.
@ łowca kłamie
dnia 25.02.2021, 09:43
Ocena
komentarza:
1
Radny Jerzy Węgrzyn również zauważył, że będzie to tylko ślizgawka, a nie lodowisko z prawdziwego zdarzenia
@ łowca kłamie
dnia 25.02.2021, 09:45
Ocena
komentarza:
1
Czyli kolejna prowizorka w Jaśle zafundowana przez Radę Miasta za nasze pieniądze. Radni w większości chcą pokazać, że coś robią i na szybko podejmują decyzje niestety w większości prowizorki. Szkoda, że Wysoka Rada nie przypomniała sobie o tym problemie choćby rok wcześniej i nie wybudowała lodowiska z prawdziwego zdarzenia ale cóż Wysoką Radę to nic nie kosztuje bo wyrzuca się pieniądze podatników.Można było zrezygnować z deptaka ( 45 sekund spaceru) a pieniądze przeznaczyć na lodowisko!Atak na Radnego Czeluśniaka nie zmieni faktów i negatywnych ocen działania władz miasta, którą wystawia część wyborców.
@ łowca kłamie
dnia 25.02.2021, 09:50
Ocena
komentarza:
1
w knurowie :
Lodowisko będzie miało wymiary 40 x 20 metrów. Będzie wystarczająco duże, by swobodnie jeździć na łyżwach, a także rozgrywać na nim zawody sportowe, na przykład w hokeja na lodzie czy w curlingu. Obok ślizgawki będzie można wypożyczyć łyżwy. Docelowo w wypożyczalni ma się znaleźć sto par łyżew, instalacja do ostrzenia i suszenia ich.

Koszt całej inwestycji planowano zamknąć w kwocie 565.320 złotych, przy czym 85% tej sumy zostanie sfinansowanych ze środków unijnych.

a w jasle sie niedało PIS-landia i Ślizgawda tego sługusa pani Khttp://www.[...]/2009/11/wygrana-batalia-o-sztuczne-lodowisko-zobacz-jak-glosowali-radni/
@ do katolika nie klam PIsorku
dnia 25.02.2021, 09:57
Ocena
komentarza:
1
nie jestem fanem czelusniaka ale nie lubie klamstwa

To prowizorka!
Zdecydowane nie dla nowego pomysłu władz miasta mówi radny Krzysztof Czeluśniak.

- To prowizorka, a można zacisnąć pasa, przetrwać jeden sezon bez lodowiska, bo i tak wielokrotnie na feriach było nieczynne, i wybudować coś konkretnego - uważa.Czeluśniak zarzuca władzom miasta złe gospodarowanie miejską kasą.

- Przez ostatnie trzy lata 24 mln zł z nadwyżki budżetowej poszło na drobne sprawy, a nie na konkretne inwestycje, takie jak chociażby przebudowa MOSiR-u - mówi.
@ do katolika nie klam PIsorku
dnia 25.02.2021, 10:16
Ocena
komentarza:
1
Radny Rady Miejskiej Jasła Krzysztof Czeluśniak powiedział "NIE" jasielskiej Policji - "Dał" pieniądze na sport dla dzieci i młodzieży- Pan burmistrz obiecał dofinansowanie na zakup samochodu dla jasielskiej Policji w kwocie 10 000 złotych. Obiecał również 4 000 złotych na malowanie pomieszczeń policyjnych w Rewirze Dzielnicowych. Ja natomiast uważam, że od tego jest Urząd Wojewódzki oraz Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Takie pieniądze powinny pochodzić z tych instytucji, a nie z miejskiej kasy. My mamy na utrzymaniu Straż Miejską. Poprosiłem więc Radę Miejską Jasła, aby "ściągnęła" te pieniądze z Policji i przeznaczyła je na sport młodzieżowy mieszkańców Jasła. Rada Miejska Jasła przychyliła się do mojego wniosku i kwota 14 000 złotych zamiast na jasielską Policję pójdzie na sport dla dzieci i młodzieży - powiedział nam radny Krzysztof Czeluśniak.
@ do katolika nie klam PIsorku
dnia 25.02.2021, 10:23
Ocena
komentarza:
1
Radny K. Czeluśniak: Nie może mi kazać milczeć ! zajacowa atakuje czelsniaka

https://www.jaslo4u.pl/radny-k-czelusniak-nie-moze-mi-kazac-milczec-newsy-jaslo-19400

wiec kto milczy ale PISzecie kłamstwa trole nie jestem fanem czelusniak ale nie lubię pisu!!! a on jedyny ma jaja i nawet prace stracił bo go pisory wywalił!!! wiec sory taki mamy klimat Ze nawyki byłych milicjantów sieja propagandę MO góra
@ do katolika nie klam PIsorku
dnia 25.02.2021, 11:15
Ocena
komentarza:
1
@ Wiśka
dnia 22.02.2021, 22:28
Ocena
komentarza:
13
Kurna porządną obwodnica a nie nowe lodowisko
@ Pioter
dnia 23.02.2021, 07:30
Ocena
komentarza:
6
Przecież mamy KG2 a tiry jak osiedlami jechały tak dalej jadą.
@ łowca kłamie
dnia 25.02.2021, 09:47
Ocena
komentarza:
0
starachowicepisze:
1 grudnia 2009 | 14:00 o
Wczoraj, polując na świętego Mikołaja, trafiłam na syntetyczne lodowisko w moim mieście przy ulicy Na Szlakowisku. Nowe lodowisko czynne jest od początku listopada 2008, ma ok. 200 m kw. powierzchni i jest przykryte biało-niebieskim namiotem. Kosztowało 220 tys. złotych. Lodowisko będzie czynne przez cały rok bez względu na warunki klimatyczne.
@ Etatowy bezrobotny
dnia 23.02.2021, 07:39
Ocena
komentarza:
10
Tylko nam lodowiska brakuje w tym raju i bilety wstępu darmowe dla bezrobotnych i emerytów,nie daj Boże jakiś zakład wybudować bo jeszcze z mopsy kasy nie dadzą i do roboty iść każą ¡!!!
@ tentutaj
dnia 23.02.2021, 07:49
Ocena
komentarza:
6
Czy Wy Radni nie macie na co pomysłów jest mnóstwo ważniejszych rzeczy
@ Pol
dnia 23.02.2021, 08:16
Ocena
komentarza:
8
Nie lodowisko wybudować tylko ladowisko dla helikoptera ratowniczego to jest potrzebne takimi sprawami proszę się zająć .
@ lata stagnacji
dnia 23.02.2021, 08:38
Ocena
komentarza:
14
Wygląda na to że za rządów Burmistrz Kurowskiej utrącono wiele inwestycji: np. zakład utylizacji odpadów w Gamracie, budowa krytego lodowiska, zadaszenie placu targowego, chyba też centrum handlowego w strefie warzyckiej. Ktoś pamięta co jeszcze ?
@ No
dnia 23.02.2021, 12:52
Ocena
komentarza:
3
Sama nie rządziła, miała zastępców:-)
@ Zasługi
dnia 23.02.2021, 16:51
Ocena
komentarza:
7
Za niewątpliwe "zasługi" Marii K. w zdziadowaniu inwestycyjnym Jasła społeczność miejscowa wydelegowała ją w "posły" - jako przykład selekcji negatywnej - jak się nie nadaje na jakieś stanowisko, to niech idzie do góry.
Niech i w Warszawie się nią nacieszą.
@ WACEK
dnia 23.02.2021, 09:29
Ocena
komentarza:
5
Po jaką cholerę budować lodowisko? Dla kogo??? Przecież tu nikt nie przyjdzie...To nie Krosno,Sanok.To obszar zapowietrzony niemożnością,z którego kto może ucieka... Radni się ślizgać będa??? A może te najbardziej wspierające w hokeja grały... Ubaw po pachy,jak w orkiestrze bachy!
@ Katolik
dnia 23.02.2021, 09:45
Ocena
komentarza:
-1
Ratownicy medyczni pod Krosno to i lodowisko pod Krosno zrobić .Podobno biznesmen jakiś ma budować prywatne lodowisko ?
@ jaślanin
dnia 23.02.2021, 19:43
Ocena
komentarza:
-1
Lodowisko dla radnych niech budują sobie sami ,lepiej zająć się Centrum Zrównoważonego Rozwoju i zrobić coś dla miasta i jego mieszkańców.
@ Tutaj wpisz swój pseudonim
dnia 24.02.2021, 10:08
Ocena
komentarza:
-2
Będzie kryte lodowisko, to bedom przyjeżdżać. Nie ma krytego lodowiska to nie przyjeżdżają = proste jak sierp
@ DETOX
dnia 24.02.2021, 19:43
Ocena
komentarza:
2
Po co jakieś lodowisko skoro nie ma uczciwej obwodnicy Jasła
obecne dogi są fatalne ulica Piłsudskiego i nowe rondo
to porażka rok lub dwa jest a już wypadają dziury.
A odnośnie stadionu na nowy obiekt
trzeba sobie zasłużyć po przez osiągnięcia
@ Mieszkaniec
dnia 26.02.2021, 23:16
Ocena
komentarza:
0
Malo ci rond i obwodnicy na podworku swoim se zrob
@ _jr
dnia 25.02.2021, 09:07
Ocena
komentarza:
2
Wybudować większe centrum sportowe z krytym kortem do tenisa ziemnego, z boiskiem do badmintona, stołami do tenisa stołowego, szatniami i prysznicami - takie centrum sportowo-rozrywkowe.
@ Mieszkaniec
dnia 26.02.2021, 23:15
Ocena
komentarza:
1
Ile lat sie o tym mowi mogli byscie cos robic jest nowy dyrektor o wiele
lepszy od bylego dyrektora MOSIR-u ,zrobic lodowisko na 4 pory roku
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105