Czwarte zwycięstwo siatkarzy MKS-u „MOSiR” Jasło. Jaślanie lepsi od drużyny Karpat Krosno

32

Siatkarze MKS-u „MOSiR” nie zwalniają tempa. W sobotni wieczór drużyna Bartosza Kilara rozprawiła się z Karpatami Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie Krosno Glass. Jaślanie oddali rywalowi jednego seta. Wyjazdowe zwycięstwo w Krośnie było w wykonaniu jasielskiego zespołu, czwartym z rzędu, w trwającym obecnie sezonie.

Podopieczni trenera Bartosza Kilara są w bieżącym sezonie siatkarskiej II ligi mężczyzn w doskonałej formie, o czym świadczą wyniki osiągane w ostatnich tygodniach na ligowych parkietach. Po trzech zwycięstwach z rzędu, w minioną sobotę jaślanie udali się do sąsiedniego Krosna, aby zmierzyć się z miejscowymi Karpatami.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany. Nieco szczęścia w polu zagrywki oraz proste błędy w wykonaniu siatkarzy Karpat sprawiły jednak, że goście zaczęli budować skromną przewagę punktową. Ta jednak szybko stopniała. Goście zaskoczyli jaślan soczystym atakiem oraz podwójnym blokiem, którym zatrzymany został atakujący z drugiej linii Anatol Lejko. W kolejnej akcji piłka po ataku Rafała Matuły wylądował na siatce. Goście zrewanżowali się z kolei błędem w polu zagrywki. Ten element siatkarskiego rzemiosła okazał się ich piętą achillesową w pierwszym secie. Niemal do samego końca pierwszej odsłony spotkania wynik rywalizacji oscylował w okolicach remisu. W decydującej fazie pierwszej partii gospodarze zdołali odskoczyć jaślanom na trzy punkty. Bartosz Kilar postanowił poprosić o przerwę. Po powrocie na parkiet siatkarze MKS-u złapali drugi oddech. W trudnej sytuacji, przez podwójny blok przebił się Rafał Matuła. Chwilę później przyjmujący jasielskiej drużyny popisał się identycznym zagraniem. W samej końcówce gościom zabrakło precyzji w ataku. Jakby tego było mało nie mogli znaleźć sposobu na zagrywkę w wykonaniu Anatola Lejki. Przerwa, o którą poprosił szkoleniowiec Karpat przy stanie 22:22 na nic się zdała. Podwójny blok w wykonaniu jaślan pozwolił drużynie Bartosza Kilara objąć prowadzenie. W decydującej o wyniku pierwszego seta akcji asem serwisowym popisał się Lejko.

W drugiej partii, podobnie jak w pierwszym secie, rywalizacja była niezwykle wyrównana. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. W kluczowym momencie seta, pojedynczym blokiem jednego z rywali zatrzymał pod siatką Anatol Lejko. Gospodarzom zabrakło zimnej krwi. Przy stanie rywalizacji 21:21 krośnianie popełnili błąd w polu zagrywki. W kolejnej akcji odpowiedzieli wprawdzie dobrym rozegraniem i skutecznym atakiem, lecz to do gości należało ostatnie słowo. Punkty zdobywali już tylko jaślanie. Najpierw punktowym atakiem z drugiej linii zaznaczył swoją obecność Przemysław Czado. W kolejnej akcji wespół z Mateuszem Armatą zatrzymał blokiem atak ze skrzydła. Zwycięstwo w drugim secie przypieczętował asem serwisowym Rafał Matuła.

Trzeciego seta należy zaliczyć do gatunku tych, o których siatkarze jasielskiej drużyny chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Gospodarze dosłownie rozbili podopiecznych Bartosza Kilara, ogrywając jaślan do 13. Goście nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na dobrą grę Karat w ataku. Do tego doszły problemy w przyjęciu.

Katastrofa, jakiej jaślanie doświadczyli w trzeciej partii zadziałała na drużynę mobilizująco w kolejnym secie. Gra znów była wyrównana. W drugiej części czwartej odsłony spotkania goście zdołali zbudować skromną dwu i trzypunktową przewagę, której nie oddali już do jej końca. Ostatecznie podopieczni Bartosza Kilara zwyciężyli w decydującej partii 25:20 i w całym meczu 3:1.

Drużyna MKS-u „MOSiR” Jasło obok zespołu Enea KKS Kozienice nie zaznała jeszcze goryczy porażki w bieżącym sezonie siatkarskiej II ligi mężczyzn. W grupie 6 jaślanie zajmują drugą pozycję w ligowym zestawieniu z kompletem punktów, ustępując jedynie Arce Tempo Chełm, która rozegrała dwa mecze więcej. W najbliższą sobotę jaślanie podejmą we własnej hali drużynę KS Hutnika Kraków. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję z meczu będzie można obejrzeć  na oficjalnym profilu facebook’owym klubu MKS „MOSiR” Jasło.

Skład drużyny MKS „MOSiR” Jasło: Szymon Soboń (kapitan), Artur Bartosik, Mateusz Armata, Przemysław Czado, Rafał Matuła, Anatol Lejko, Kamil Warzocha (libero), Kamil Gromek, Mateusz Michalec, Marcin Gorczyca.

Trener: Bartosz Kilar.