Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Czwarte zwycięstwo siatkarzy MKS-u „MOSiR” Jasło. Jaślanie lepsi od drużyny Karpat Krosno

32

Siatkarze MKS-u „MOSiR” nie zwalniają tempa. W sobotni wieczór drużyna Bartosza Kilara rozprawiła się z Karpatami Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie Krosno Glass. Jaślanie oddali rywalowi jednego seta. Wyjazdowe zwycięstwo w Krośnie było w wykonaniu jasielskiego zespołu, czwartym z rzędu, w trwającym obecnie sezonie.

Podopieczni trenera Bartosza Kilara są w bieżącym sezonie siatkarskiej II ligi mężczyzn w doskonałej formie, o czym świadczą wyniki osiągane w ostatnich tygodniach na ligowych parkietach. Po trzech zwycięstwach z rzędu, w minioną sobotę jaślanie udali się do sąsiedniego Krosna, aby zmierzyć się z miejscowymi Karpatami.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany. Nieco szczęścia w polu zagrywki oraz proste błędy w wykonaniu siatkarzy Karpat sprawiły jednak, że goście zaczęli budować skromną przewagę punktową. Ta jednak szybko stopniała. Goście zaskoczyli jaślan soczystym atakiem oraz podwójnym blokiem, którym zatrzymany został atakujący z drugiej linii Anatol Lejko. W kolejnej akcji piłka po ataku Rafała Matuły wylądował na siatce. Goście zrewanżowali się z kolei błędem w polu zagrywki. Ten element siatkarskiego rzemiosła okazał się ich piętą achillesową w pierwszym secie. Niemal do samego końca pierwszej odsłony spotkania wynik rywalizacji oscylował w okolicach remisu. W decydującej fazie pierwszej partii gospodarze zdołali odskoczyć jaślanom na trzy punkty. Bartosz Kilar postanowił poprosić o przerwę. Po powrocie na parkiet siatkarze MKS-u złapali drugi oddech. W trudnej sytuacji, przez podwójny blok przebił się Rafał Matuła. Chwilę później przyjmujący jasielskiej drużyny popisał się identycznym zagraniem. W samej końcówce gościom zabrakło precyzji w ataku. Jakby tego było mało nie mogli znaleźć sposobu na zagrywkę w wykonaniu Anatola Lejki. Przerwa, o którą poprosił szkoleniowiec Karpat przy stanie 22:22 na nic się zdała. Podwójny blok w wykonaniu jaślan pozwolił drużynie Bartosza Kilara objąć prowadzenie. W decydującej o wyniku pierwszego seta akcji asem serwisowym popisał się Lejko.

W drugiej partii, podobnie jak w pierwszym secie, rywalizacja była niezwykle wyrównana. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. W kluczowym momencie seta, pojedynczym blokiem jednego z rywali zatrzymał pod siatką Anatol Lejko. Gospodarzom zabrakło zimnej krwi. Przy stanie rywalizacji 21:21 krośnianie popełnili błąd w polu zagrywki. W kolejnej akcji odpowiedzieli wprawdzie dobrym rozegraniem i skutecznym atakiem, lecz to do gości należało ostatnie słowo. Punkty zdobywali już tylko jaślanie. Najpierw punktowym atakiem z drugiej linii zaznaczył swoją obecność Przemysław Czado. W kolejnej akcji wespół z Mateuszem Armatą zatrzymał blokiem atak ze skrzydła. Zwycięstwo w drugim secie przypieczętował asem serwisowym Rafał Matuła.

Trzeciego seta należy zaliczyć do gatunku tych, o których siatkarze jasielskiej drużyny chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Gospodarze dosłownie rozbili podopiecznych Bartosza Kilara, ogrywając jaślan do 13. Goście nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na dobrą grę Karat w ataku. Do tego doszły problemy w przyjęciu.

Katastrofa, jakiej jaślanie doświadczyli w trzeciej partii zadziałała na drużynę mobilizująco w kolejnym secie. Gra znów była wyrównana. W drugiej części czwartej odsłony spotkania goście zdołali zbudować skromną dwu i trzypunktową przewagę, której nie oddali już do jej końca. Ostatecznie podopieczni Bartosza Kilara zwyciężyli w decydującej partii 25:20 i w całym meczu 3:1.

Drużyna MKS-u „MOSiR” Jasło obok zespołu Enea KKS Kozienice nie zaznała jeszcze goryczy porażki w bieżącym sezonie siatkarskiej II ligi mężczyzn. W grupie 6 jaślanie zajmują drugą pozycję w ligowym zestawieniu z kompletem punktów, ustępując jedynie Arce Tempo Chełm, która rozegrała dwa mecze więcej. W najbliższą sobotę jaślanie podejmą we własnej hali drużynę KS Hutnika Kraków. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję z meczu będzie można obejrzeć  na oficjalnym profilu facebook’owym klubu MKS „MOSiR” Jasło.  

Skład drużyny MKS „MOSiR” Jasło: Szymon Soboń (kapitan), Artur Bartosik, Mateusz Armata, Przemysław Czado, Rafał Matuła, Anatol Lejko, Kamil Warzocha (libero), Kamil Gromek, Mateusz Michalec, Marcin Gorczyca.

Trener: Bartosz Kilar.

MD

Reklama

Komentarze: 32

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do sportowiec
dnia 12.11.2020, 12:36 · Zgłoś
Co pali się grunt pod nogami?
Odpowiedz
-2
@ do sportowiec
dnia 10.11.2020, 15:49 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ Niemoge
dnia 10.11.2020, 14:56 · Zgłoś
Obecnie priorytetem to jest utrzymanie się piłkarzy w 4 lidze i siatkarzy w 2 lidze i nie ma co się kłócić ile kto daje pieniędzy trzeba razem wspólnymi siłami rozwjać poziom sportowy sport powoli się odradza po widocznych latach posuchy
Odpowiedz
0
@ Leon
dnia 10.11.2020, 18:22 · Zgłoś
Siatkarze walczą o miejsce w pierwszej czwórce
Odpowiedz
3
@ Niemoge
dnia 10.11.2020, 19:14 · Zgłoś
Czyli w sumie o spokojne utrzymanie
Odpowiedz
0
@ x
dnia 10.11.2020, 19:23 · Zgłoś
walka o spokojne utrzymanie?co to znaczy
Odpowiedz
3
@ Niemoge
dnia 10.11.2020, 20:10 · Zgłoś
Spokojne czyli miejsca 1-4 jak mówił trener przed sezonem żeby nie martwić się o byt w lidze i skupić się wtedy na fazie play off a może kto wie na czymś więcej czego z całego serca życzę
Odpowiedz
2
@ Niemoge
dnia 10.11.2020, 20:37 · Zgłoś
To że teraz są na 2 miejscu nie znaczy że będzie tak na końcu
Odpowiedz
-2
@ Niemoge
dnia 10.11.2020, 20:49 · Zgłoś
Oczywiście chodzi o rundę zasadniczą bo po rozegraniu wszystkich zaległych spotkań może być ciasno i wtedy niedaleko do miejsc poza 1-4 co w zeszłym niedokończnym sezonie na koniec rundy zasadniczej dało grę w fazie play off z Niebylcem
Odpowiedz
5
@ Sędzia
dnia 10.11.2020, 14:40 · Zgłoś
Olek Czerwiński cały czas jest w zarządzie MKS "MOSiR" Jasło, i cały czas zaświadcza, że takiego poziomu piłki siatkowej w Jaśle nigdy nie było.
Odpowiedz
2
@ Reset
dnia 10.11.2020, 13:30 · Zgłoś
Teraz trzeba nową halę dla siatkarzy bo w tej [...]. Piłkarze mają tyle boisk że trudno policzyć
Odpowiedz
-5
@ sportowiec
dnia 10.11.2020, 14:07 · Zgłoś
Prezes siatkarzy to były dyrektor mosir to do niego prosby o nowa nie smierdząca hale kierowac.
Odpowiedz
5
@ do Marko
dnia 10.11.2020, 12:53 · Zgłoś
Wszyscy siatkarze dostają takie pieniądze jakie wynegocjowali i na jakie się zgodzili w kontraktach z Klubem. Jedni większe, drudzy mniejsze, bo każdy zawodnik ma różną wartość sportową. Jeżeli komuś warunki finansowe nie odpowiadały powinien szukać klubu, który da mu więcej. Takie są prawa rynkowe w sporcie.
Odpowiedz
0
@ Lechu C
dnia 10.11.2020, 13:47 · Zgłoś
Nie no chyba ktos sobie jaja robi. Na tym poziomie grajac przeciwko drużynom z sedziszowa,gorlic,krosna czy ropczyc obecni zawodnicy w Jasle maja kontrakty ? My gralismy za darmo albo własne pieniądze wykładaliśmy a poziom był duzo wyzszy o czym mozę Olek Czerwiński zaświadczyć.
Odpowiedz
1
@ Lechu [...]
dnia 10.11.2020, 15:02 · Zgłoś
My tzn. Kto?
Odpowiedz
2
@ Fan
dnia 10.11.2020, 11:45 · Zgłoś
No właśnie może kibice dowiedzą się ile kasy idzie na legie cudzoziemska w drużynie siatkówki? Ile dało miasto a ile prezesy wychodzili od sponsorów?
Odpowiedz
0
@ Mosir
dnia 10.11.2020, 14:27 · Zgłoś
Od 1,5 do 2 tys to tak dużo?
Odpowiedz
-5
@ Do @ Mosir
dnia 10.11.2020, 14:56 · Zgłoś
Nie podszywaj się pod mosir.Twoje dane z jakigoś kosmosu.
Odpowiedz
0
@ Marko
dnia 10.11.2020, 10:22 · Zgłoś
To nie prawda ze siatkówka nie kieruje sie kasą ,kazdy sport zespołowy w obecnej chwili kieruje sie pieniądzem niestety i to nie małym.Mam pytanie do Sroki, bo jak widac jest zorientowany ile miesięcznie z kontraktu otrzymuja zawodnicy wystepujacy w druzynie Mosir Jasło a szczególnie zawodnicy: Matuła, Czado, Armata, Pamuła , Soboń, Lejko , Bartosik , czyli 7 starnieri a ile miejscowi ? Zawodnicy jasielscy bardzo dużo na ten temat mówia i bynajmniej nie uważaja że jest to sprawiedliwe w stosunku do ich wynagrodzeń.
Odpowiedz
4
@ Sroka
dnia 10.11.2020, 09:35 · Zgłoś
Piłka nożna kieruje się tylko kasą. Siatkarze nie. Za siatkarza przysługuje ekwiwalent za wyszkolenie do 21 roku życia. Suma summarum : R Matuła, P Czado, M. Armata, K. Pamuła , Sz. Soboń, K. Warzocha nie kosztowali nic, M.Michalec, B.Ochoński, K.Gromek, Marcin Gorczyca , jako wychowankowie nie kosztowali nic. Jedyny wydatek to: A Lejko 500 zł i A. Bartosik 600 zł.Razem: 1100 zł.
Odpowiedz
8
@ czarny
dnia 09.11.2020, 20:34 · Zgłoś
Brawo dla siatkarzy .Panowie pilkarze uczcie się jak wygrywac mecze !!!.
Odpowiedz
-5
@ Jasełko
dnia 09.11.2020, 21:34 · Zgłoś
Jak w zimie dostaniemy od Burmistrza taka dotacje jak siatkarze na seniorów plus taki zastrzyk gotówki jak znowu siatkarze w lecie dostali od radnych miasta to kupimy sobie jak siatkarze 10 zawodników jak siatkarze a nie bedziemy grac swoimi chłopakami jak dotychczas i kibice beda dobrze o nas pisac jak o siatkarzach bo bedziemy wygrywać jak siatkarze.To ze juz niedługo [...] to u siatkarzy bo skonczy się forsa i trzeba przeprosic sie bedzie z chlopakami z Jasła ,którzy awans wywalczyli i pozbyto sie ich to juz zupełnie inna sprawa.Bądz jak siatkarze,kupuj zawodników z zewnatrz i ciesz sie póki mozesz bo potem zostanie płacz i zgrzytanie zębów jak swego czasu po grze siatkarek w 2 lidze,jak nakupowali pełno dziewczyn i płacili im po kilka tysiecy miesiecznie plus mieszkania wynajmowali.
Odpowiedz
-1
@ czarny
dnia 10.11.2020, 21:44 · Zgłoś
tez mamy najemnikow jak Kulish czy Mchedlidze. Co oni do druzyny wnieśli ? Nic.
Odpowiedz
2
@ xxx
dnia 09.11.2020, 19:38 · Zgłoś
Towarzyszu oby tak dalej!
Odpowiedz
5
@ łodyniec
dnia 09.11.2020, 19:18 · Zgłoś
Brawo ,gratki !
Odpowiedz
0
@ jks
dnia 09.11.2020, 19:04 · Zgłoś
brawo banioki
Odpowiedz
-7
@ 1910
dnia 09.11.2020, 18:09 · Zgłoś
Super wynik. Brawo Jasełko.
Wnioskuję o zmianę nazwy i powrót do korzeni.
Mosir Czarni Jasło. Nie będzie animozji kibicowskich, wrócimy do starej nazwy wielosekcyjnego klubu, będzie więcej kibiców identyfikujących się z Klubem.
Panie dyrektorze, Prezesie, pomyślcie nad tym. To naprawdę dobry ruch.
Odpowiedz
9
@ do 1910
dnia 09.11.2020, 18:18 · Zgłoś
Niezbyt dobry pomysł. Klub wielosekcyjny, to ciągłe kłótnie o kasę między sekcjami i jasielskiego sportowego piekiełka ciąg dalszy.
Odpowiedz
2
@ Fan
dnia 09.11.2020, 18:22 · Zgłoś
Słyszałem że jest pomysł żeby sekcja siatkówki kobiet wróciła po latach do Czarnych.
Odpowiedz
1
@ 1910
dnia 09.11.2020, 19:26 · Zgłoś
Nie chodzi o klub wielosekcyjny taki jak był kiedyś. Nawiązałem tylko do tego, że tak było. Napisałem Mosir Czarni Jaslo. To nie to samo co Czarni 1910 Jasło, piłka nożna.
Mała, a duża różnica.
Co do siatkarek to pamiętam jak mnie ojciec zabierał na mecze siatkarek Czarnych Jasło. Siatkarz, Zagumny, reprezentant urodził się w Jaśle. Jego mama grała w Czarnych.
Kultywujmy i szanujmy wspomnienia. Wracajmy do nich.
Nazywajmy się po ludzku, nie jakiś moto sport, czekolada, zieliński, turbo Jasło.
Odpowiedz
18
@ Jasełko
dnia 09.11.2020, 14:21 · Zgłoś
Zawsze nad wami ,słabymi krośniakami.Graty dla chłopaków i trenera.
Odpowiedz
26
@ Czarni Jasło
dnia 09.11.2020, 12:56 · Zgłoś
BRAWO! Gratulacje i oby tak dalej!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.