Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Czy powstanie darmowy Internet w Jaśle?

5
Mieszkańcy zastanawiają się, czy można by zrobić w Jaśle darmowy Internet, skoro jest możliwość wsparcia z Unii? Po Rzeszowie, gdzie miasto wprowadziło go kilka miesięcy temu, do takiej inwestycji przymierza się Krosno.

Jak informuje Tadeusz Górczyk, sekretarz Urzędu Miasta w Jaśle, na razie Miasto nie podejmowało tego typu działań. Wszelkie wysiłki skierowane zostały na realizację projektu informatyzacji miasta.

Zgodnie z nim zostanie utworzonych sześć Publicznych Punktów Dostępu do Internetu na osiedlach w Krajowcach, Ulaszowicach, Gamracie, Brzyszczkach, Śródmieściu, Hankówce.

- Każdy z tych punktów wyposażony zostanie w cztery stanowiska komputerowe, gdzie będzie można bezpłatnie skorzystać z sieci. Pozwoli to na upowszechnienie się Internetu wśród ludzi uboższych, czy nieposiadających go w domu – informuje Małgorzata Adamska-Chmiel, kierownik Biura Funduszy Europejskich UMJ.

e-Urząd

Projekt ma zmienić również oblicze Urzędu Miejskiego. Dzięki wprowadzeniu nowego oprogramowania będzie można za pośrednictwem Internetu załatwiać m.in. sprawy podatkowo-finansowe, złożyć wnioski, pisma. System informacji przestrzennej o Jaśle w postaci cyfrowej mapy, udostępni niektóre dane odnośnie działek na terenie gminy. Powstanie Biuro Obsługi Interesanta umożliwiające skanowanie dokumentów, przyjmowanie ich droga elektroniczną.

W Bibliotece też za darmo

Również w Miejskiej Bibliotece Publicznej umieszczonych zostanie 16 stanowisk darmowego dostępu do Internetu i 6 w trzech jej filiach.

- Przymierzamy się koncepcyjnie do upowszechnienia darmowego szerokopasmowego dostępu do Internetu z podwyższoną prędkością na terenie Jasła w latach 2007-2013 – twierdzi Jan Zegarowski, który obok Jerzego Rausa, jest pomysłodawcą projektu.Agnieszka Frączek

Super Nowości z dnia 11_07_2006
Napisany dnia: 11.07.2006, 08:23
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ qwertyuiop
dnia 11.07.2006, 12:31
Ocena
komentarza:
0
No pasowało by załozyć w mieście HOTSPOTY - przecież to nie są aż takie pieniądze - stacje benzynowe stać a miasta nie??
@ jaślanin
dnia 11.07.2006, 14:36
Ocena
komentarza:
0
W Urzędzie Miasta i Starostwie to by sie przydało żeby godziny pracy urzędasów zmienić bo narazie to żeby prawo jazdy wybrac albo samochód zarejestrować to trzeba brać urlop. Na razie wychodzi na to, że my jesteśmy dla urzędników, a nie oni dla nas.
Mecyje mi wielkie - internet.
@ jaślanka
dnia 11.07.2006, 20:41
Ocena
komentarza:
0
Zgadzam się, że my jesteśmy dla urzędników, a nie oni dla nas- spotkałam się z takim jakże upokarzającym incydentem-otóż wchodze do biura w sprawie wyrobienia dowodu osobistego-Pani je sniadanie na wprost drzwi i mowi cytuje -"proszę wyjść teraz jem śniadanie-zawołam" -jakaż była oburzona ze przeszkodziłam.Jak na ironię po miesiącu znowu tam trafiam juz po gotowy dowód- pani znowu siedzi na przeciw klienta i znowu wcina sniadanie-ja stoję i czekam, proszę ,ze do szkoły spiesze się-wtedy z wielka łaską obrażona zapytała koleżanki -wydasz?- no i wydała
@ Jerzy
dnia 11.07.2006, 21:06
Ocena
komentarza:
0
Ja też spotkałem nieprzejemną kobietę, młodą i opryskiliwą jak zmieniałem dowód. To biuro jakoś wyjątkowo nieudane.
@ Przerażony
dnia 14.07.2006, 16:18
Ocena
komentarza:
0
Badziewie w tych urzędach. A potem się dziwią że jesteśmy Polską B, C, czy jeszcze dalej. Certyfikatów nazdobywają i co z tego. Przeprowadzają szkolenia w zakresie obsługi interesantów a i tak robią tak że strach tam iść.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105