Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Do Jasła zawitać mają zespoły siatkarskie z czterech kontynentów

9

W czerwcu 2022 roku, w Jaśle odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Sportu. Od kilkunastu już lat, wydarzenie to, stanowi doskonałą okazję do integracji młodych ludzi z wielu zakątków Europy. W tym roku do Jasła zawitać mają zespoły także z innych kontynentów. W XXI Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej wezmą udział między innymi dziewczęta z Brazylii i Ugandy.

W turnieju siatkarskim dziewcząt weźmie udział brazylijski zespół Barra Mansa Volei Clube 

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sportu w Jaśle 2022 jest Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR” Jasło. Wsparcia udziela mu w tej materii Urząd Miasta w Jaśle.

Począwszy od 2000 r. w imprezie udział wzięło 169 młodzieżowych zespołów sportowych z 20 państw. Od ponad dwudziestu już lat największe wydarzenie sportowe w Jaśle, integruje młodych ludzi z wielu zakątków Europy i nie tylko. Sport jest w tym przypadku również okazją do wzajemnego przenikania się różnorodnych kultur i tradycji. Młodzi sportowcy rywalizują w ramach turniejów piłki nożnej, siatkówki dziewcząt i chłopców, judo i karate.

Szczególnie ciekawie zapowiada się tegoroczny turniej piłki siatkowej dziewcząt (rocznik 2006 i młodsze). Jeżeli nic nie pokrzyżuje planów organizatorów oraz ekip, które mają pojawić się w czerwcu w Jaśle, wezmą w nim udział zespoły z czterech kontynentów. Już w ubiegłym roku, w turnieju miała wziąć udział brazylijska drużyna Barra Mansa Volei Clube. Niestety w wyniku pandemii koronawirusa Festiwal Sportu w Jaśle 2021 został odwołany. Brazylijki już dzisiaj ostrzą sobie zęby na rywalizację i z ekscytacją oczekują przylotu do Polski. W mediach społecznościowych publikują zdjęcia z paszportami.

Pierwszego stycznia bieżącego roku UKS „MOSiR” Jasło poinformował również, że niemal na sto procent w turnieju weźmie udział reprezentacja Ugandy. Oprócz tego, swój udział w turniejowych zmaganiach potwierdziły zespoły z Malty, Anglii, Niemiec, Danii, Albanii, Kazachstanu, Serbii, Ukrainy, Czech i Słowacji. W zmaganiach weźmie udział 16 zespołów.

Międzynarodowy Festiwal Sportu Jasło 2022 odbędzie się w dniach od 17 do 19 czerwca.  

MD 

Napisany dnia: 03.01.2022, 10:31
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ cx
dnia 03.01.2022, 10:49
Ocena
komentarza:
11
i chyba nie grają na tej śmierdzącej hali mosiru?
@ PKS
dnia 03.01.2022, 13:11
Ocena
komentarza:
-1
Ale będą grać w Krośnie.
@ Hdhhdhd
dnia 03.01.2022, 15:24
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
@ virus
dnia 03.01.2022, 15:31
Ocena
komentarza:
1
Chyba już od roku 2013 turniej odbywa się na 3-ch boiskach przy ul. Czackiego (Byłe Gimnazjum 1, obecnie SP 2), a 4-ta grupa gra na sali II LO.
@ magik
dnia 03.01.2022, 21:10
Ocena
komentarza:
3
Niestety covid uneimozliwia wynajecie sal szkolnych na imprezy.
@ moj kij
dnia 03.01.2022, 11:39
Ocena
komentarza:
-3
dziecinada
@ virus
dnia 03.01.2022, 12:09
Ocena
komentarza:
4
bez komentarza
@ Czarni Jasło
dnia 03.01.2022, 11:50
Ocena
komentarza:
5
Super wydarzenie! Oby tylko covid, a właściwie obostrzenia z nim związane nie pokrzyżowały planów organizatorów :/
@ xyz
dnia 04.01.2022, 15:46
Ocena
komentarza:
1
Kasy ni ma na nic a festiwale urzadzaja
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Dzień Babci i Dziadka na wesoło. Wygraj bilety na spektakl „Gwałtu co się dzieje”

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na spektakl pt. „Gwałtu co się dzieje”. Fredrowska komedia jest niespodzianką przygotowaną z okazji zbliżających się dni babci i dziadka. W najbliższy piątek (21 stycznia) na scenie wystąpią aktorzy młodzieżowego teatru, działającego w JDK. Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na to przedstawienie.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Spółka Unimot przejmie jasielskie zakłady Lotos

  Prezes zarządu i dyrektor generalny PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował jakim firmom zostanie sprzedana część Lotosu. Wśród czterech partnerów znaleźli się Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco), Grupa MOL, Rossi Biofuel Zrt. oraz spółka Unimot. Ta ostatnia ma przejąć 100 proc. akcji Lotos Terminale, a w tym Lotos Infrastruktura Jasło i Lotos Asfalt.

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Szkoła Podstawowa w Świerchowej do likwidacji

  Rada Gminy w Osieku Jasielskim podjęła uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Świerchowej. Obecnie do placówki uczęszcza sześcioro uczniów z trzeciej klasy, a w oddziale przedszkolnym jest troje dzieci w różnym wieku. Kolejne dane wskazują, że w przyszłym roku szkolnym nie będzie chętnych do pierwszej klasy.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105