Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu informuje i zaprasza na coroczne Misterium Męki Pańskiej

11

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu informuje i zaprasza na coroczne Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się 11 kwietnia 2014 roku w Foluszu. Misterium Męki Pańskiej to widowisko pasyjne w Foluszu. Inscenizacja przygotowywana przez instruktorów i terapeutów pracujących w Domu. Grupa mieszkańców jak co roku zaangażowała się w przygotowania i odtworzenie ról, aby pokazać drogę krzyżową i mękę Pana Jezusa.

Zwieńczeniem tych działań jest Misterium które rozpocznie się o godz. 10 30 na placu przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Następnie wierni wraz z niosącym krzyż, rozważając poszczególne stacje, przejdą wyznaczoną trasą do Kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Foluszu. Ważnym elementem tegorocznej wspólnej Drogi Krzyżowej jest lampion, będący symbolem nawiązującym do Światłości Świata rozjaśniającej drogę do zmartwychwstania i życia wiecznego oraz czytane przez delegacje z zaproszonych placówek z województwa podkarpackiego i małopolskiego rozważania.

W tym roku będą z nami Domy Pomocy Społecznej z:

Krosna ul. Żwirki i Wigury, ul. Kletówki, Iwonicza ul. Długa i ul. Floriańska, Brzozowa ul. Witosa, Gorlic ul. Michalusa i ul.Sienkiewicza, Nowego Sącza, ul. Nawojowska 155 i 159, Moczar, Środowiskowe Domy Samopomocy z Przysiek i Nowego Żmigrodu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Foluszu, a także ks. Biskup oraz księża i wierni z okolicznych parafii oraz przedstawiciele władz powiatu i gminy.

DPS w Foluszu

Reklama

Komentarze: 11

Dodaj komentarz Widok:
-3
@ Ewelina
dnia 11.04.2014, 11:45 · Zgłoś
Do krytykowania mają zawsze najwięcej Ci co nic nie robią .
Odpowiedz
-2
@ Ewelina
dnia 11.04.2014, 11:44 · Zgłoś
Najwięcej do powiedzenia ,krytykowania, mają zawsze Ci co sami nic nie robią.
Odpowiedz
-8
@ Jasło - Pamiętamy
dnia 10.04.2014, 13:47 · Zgłoś
Nasz Ś.P. Pan Prezydent, jak i Ś.P. Pan Senator St. Zając marzyli, by prawdę o zbrodni katyńskiej poznał cały świat. Smoleńsk 2010 na zawsze ocali od zapomnienia Katyń 1940. Śmierci Patriotów nie poszły na marne! Ufajmy, że OKOLICZNOŚCI i CZAS ŚMIERCI TYCH PATRIOTÓW WYZNACZYŁ SAM PAN BÓG!
i choć...

Pustka wokół nas coraz okrutniejsza
coraz nas mniej, zostają tylko cienie.
I pamięć samotna, najsamotniejsza
jak zimny wiatr trwoży wspomnienie...
AŻ STRACH!
Już czas się nie cofnie, życie nie powtórzy.
Zastygnie tęsknota i żal, łzy przelane...,
bo przecież dzień zawsze przychodzi po burzy –
I TO CO STRACONE BĘDZIE ODZYSKANE !

Bo DOBRO nie umiera nigdy. Tym bardziej DOBRO złożone w ofierze dla prawdy i pojednania narodów. TAKIE DOBRO JEST BŁOGOSŁAWIONE I UŚWIĘCONE. I wcale nie minie wiele czasu, a Para Prezydencka + 94 współtowarzyszy tragicznego lotu zostaną wyniesieni na Ołtarze Świętych.

WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ IM DAĆ PANIE,
A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ IM ŚWIECI NA WIEKI WIEKÓW - AMEN.
Odpowiedz
6
@ czesio
dnia 10.04.2014, 17:22 · Zgłoś
taa wszystkich wyniosą na ołtarze...proponuje ustanowić święto 96-ciu smoleńskich męczenników...i jeszcze parę pomników postawic ...np 96...i nie zapominać dawać systematycznie na msze...
Odpowiedz
0
@ l
dnia 10.04.2014, 19:23 · Zgłoś
modlitewny spam - coś nowego
Odpowiedz
3
@ czego jaś się nie nauczył
dnia 10.04.2014, 12:09 · Zgłoś
A może by tak zorganizować drugą taką drogę krzyżową, gdzie w główne role wcieli się kierownictwo DPSu? Nawet by grać nie musieli bo jest i [...] i płaczące niewiasty. Nawet by się i łotr trafił.
Odpowiedz
3
@ lol
dnia 09.04.2014, 16:00 · Zgłoś
nie wiem czemu, ale po układzie zdań w tym "artykule" (pomijając już datę - ktoś chodzi miesiąc do tyłu), mam wrażenie że został napisany przez któregoś z pensjonariuszy...
Odpowiedz
4
@ lupa
dnia 09.04.2014, 14:37 · Zgłoś
to widać jaki portal gdzie nawet nie czytają co im kto wyśle tylko wklejają z bykami (data misterium)
Odpowiedz
2
@ l
dnia 09.04.2014, 16:43 · Zgłoś
nie pierwszy to już wklejony artykuł, którego się redakcji nie chciało nawet przeczytać i poprawić błędów
Odpowiedz
5
@ dana
dnia 09.04.2014, 14:20 · Zgłoś
tu mała uwaga dla piszącego artykuł; 11 marca 2014 roku już nigdy nie powróci !!!
Odpowiedz
-6
@ łodyniec
dnia 09.04.2014, 13:56 · Zgłoś
11 marca 2014 roku w Foluszu"

łohohohohhohohoh

zawczas zapraszają :D

łohohohohhohoho
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.