Strona główna

Dość łatania dziur - apeluje radna Wójcik

27
Napisany dnia: 11.02.2019, 12:42 , Tagi: Brak

Zarząd osiedla Kopernika od kilku lat zabiega o kompleksowy remont drogi bocznej przy garażach, gdyż łatanie dziur jest rozwiązaniem tymczasowym, a mimo to bardzo kosztownym. Jednak i tym razem są ogromne ubytki w drodze, na które skarżą się mieszkańcy osiedla. - Proszę o pochylenie się nad ta sprawą, bo być może przyszedł już ostatni moment nie na łatanie dziur, a jednak wykonanie nowej nawierzchni drogi – zaznaczyła radna Bogusława Wójcik.

Przy bocznej ul. Kopernika w Jaśle wzdłuż garaży droga jest w nie najlepszym stanie. Szczególnie na kilkumetrowym jej odcinku znajduje się w niej wiele głębokich ubytków. Nie dziwi więc fakt, że kierowcy są poirytowani, gdyż łatanie dziur nie zdaje egzaminu. Każdego roku ta droga jest na nowo poprawiana, a problem wciąż istnieje. Problem, który doskwiera osobom korzystającym w szczególności z garaży podniosła na sesji Rady Miejskiej radna Bogusława Wójcik, przewodnicząca osiedla Kopernika. - My, jako zarząd osiedla niejednokrotnie zwracaliśmy się w tej sprawie do miasta. Zawsze jednak były sprawy ważniejsze, inne drogi, z których korzysta większa liczba użytkowników niż droga dojazdowa do garaży. Niemniej droga jest w fatalnym stanie. Łatanie dziur na zimno w tym okresie, czy wylewanie masy bitumicznej daje efekt, ale tylko na chwilę a to kosztuje. W ubiegłym roku jako zarząd wykonaliśmy około 80 metrów bieżących tej drogi. Wydaliśmy na ten cel ponad 30 tys. zł. W poprzednim roku dziury były łatane, co również kosztowało – zaznacza radna Bogusława Wójcik.

Boczna droga ulicy Kopernika w Jaśle, przy której usytuowane są garaże rozpoczyna się od śmietników przy torach aż do wiaty przy ul. Baczyńskiego na długości 500 metrów i szerokości drogi około 5 metrów. Ze wstępnych obliczeń przedstawionych przez radną Bogusławę Wójcik wynika, że zadanie opiewa na 160-170 tys. zł. - Proszę o pochylenie się nad tą sprawą, bo być może przyszedł już ostatni moment nie na łatanie dziur, a jednak wykonanie nowej nawierzchni drogi. Ludzie nie będą narzekali, jeździli slalomami, a kałuże nie stałyby w dziurach. Osiedle Kopernika jest duże i wiem, że w ostatnich latach otrzymaliśmy sporo dotacji, ale ta droga jest solą w oku zarówno zarządu, jak również mieszkańców – dodała radna Wójcik.

Władze miasta niejednokrotnie prowadziły rozmowy z zarządem osiedla Kopernika na temat potrzeby realizacji wielu inwestycji, w tym również w kwestii remontu owej drogi. Jak podkreślił burmistrz Ryszard Pabian do tej pory udawało się zawrzeć kompromis w tych sprawach. - Przez ostatnie lata wspólnie wypracowaliśmy porozumienie, jeśli chodzi o zgłaszane wnioski dotyczące innych ulic jak chociażby ul. Partyzantów, Ujejskiego, czy Baczyńskiego. Okazało się, że były to jedne z ważniejszych zadań, na które kierowaliśmy środki z budżetu miasta. Oczywiście, przyjmuję do wiadomości, że będziemy starali się ująć remont drogi bocznej na ul. Kopernika w ramach tych zadań zaplanowanych do realizacji w okresie letnim. Należy jednak zaznaczyć, że potrzebna jest akceptacja radnych, gdyż z pieniędzy obecnie zabezpieczonych na ten cel nie jesteśmy w stanie tego wykonać. Kwota, którą Pani radna wskazała przekracza możliwości ogólnej puli przeznaczonej na bieżące remonty – podkreślił burmistrz Ryszard Pabian.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Has
dnia 11.02.2019, 12:48
Ocena
komentarza:
-10
Ta droga to także droga dojazdowa do bloku 14 a tam mieszka bardzo dużo Fajnych rodzin
@ ja
dnia 11.02.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
26
a jakby te rodziny były "niefajne", to wtedy nie trzeba już naprawiać im drogi ??
@ Has
dnia 11.02.2019, 21:03
Ocena
komentarza:
1
Ręce opadają
@ widacz
dnia 12.02.2019, 08:33
Ocena
komentarza:
0
Poprosić Renatę B.i Frączek naprawi
@ A
dnia 11.02.2019, 12:50
Ocena
komentarza:
27
Jeszcze byłoby świetnie, gdyby poprawili ul. 3 Maja na odcinku od W. Pola do Baczyńskiego. Głowna ulica, a nawierzchnia kiepska.
@ strary
dnia 11.02.2019, 20:25
Ocena
komentarza:
8
a piesi czekający na zielone przy przejściu mają darmowy prysznic z kałuży.
@ Taki żarcik
dnia 11.02.2019, 12:55
Ocena
komentarza:
-2
[Komentarz nie na temat]
@ Kierowca
dnia 11.02.2019, 13:02
Ocena
komentarza:
29
pomalujcie przejścia dla pieszych bo wszystkie starte do czarnego asfaltu, o obwodnicy już nie wspominam bo nadzieje straciłem
@ YOZEF
dnia 11.02.2019, 13:11
Ocena
komentarza:
5
garazowicze sie odezwali ,,,niedlugo te garaze beda niepotrzebne a teren przeznaczony na cos innego wiec i droga ulegnie zlikwidowaniu ,,kto tam ma garaze 70 plus mlodzi MAJA BRYKI PO 200 TYSIECY I TRZYMAJA OBOK BLOKU ,N tyle ulic tak pomasakrowanych a oni mowia o garazach ,,,szok
@ wsiur
dnia 11.02.2019, 13:39
Ocena
komentarza:
26
prosty uklad: Kopernika umozliwia przejazd osobowek w strone pochulanki a miasto robi im droge kolo garazy. Obawiam sie tylko ze to osiedle potrafi tylko brac i narzekac...
@ Tic-Tac
dnia 11.02.2019, 13:44
Ocena
komentarza:
33
Cała ul.Kopernika od Baczyńskiego do Pohulanki jest ślepą ulicą i na całej długości w poprzek są parkowane auta mieszkańców os.Kopernika,Owszem stworzono zaciszna enklawe .na wzor betonowej wsi.Takim sposobem zablokowano drugi strumień wyjazdowy w kierunku Nowego Sącza, zageszczajac do maksimum ruch w ul 3-go Maja.Pani Bogusiu nie należy zapominać,że jest Pani radną m.Jasła i należy dbać o całą społeczność jasielska,a nie wąska grupę mieszkańców,której się Pani boi narazić.
@ automobil
dnia 11.02.2019, 13:49
Ocena
komentarza:
18
A co z ulicą 3-Maja od skrzyżowania przy wieżowcach do skrętu w ul.W.Pola? przejchoć nie można bo takie dziury i góry.
@ Zakapior z Kopernika
dnia 11.02.2019, 14:42
Ocena
komentarza:
-29
Gdy by nie działania Pani Wójcik to te osiedle było w opłakanym stanie !!!
@ piekarz
dnia 11.02.2019, 15:37
Ocena
komentarza:
-13
Przemyslaw Janas publikuje na swoim fb zdjecia tej drogi kilka razy do roku, smiech na sali jak to wyglada!!! Brawo p. Bogusławo najlepsza radna!
@ mieszkaniec_osiedla
dnia 11.02.2019, 19:09
Ocena
komentarza:
3
a mnie śmieszą tacy pseudo "dozorcy". Jaka droga jest taka jest...podejrzewam ze to nie jedyna droga w mieście w której wypadają dziury... czytam już od dawna na jej temat i owszem...łatanie łatanie łatanie..wszystko doraźnie. Jeszcze dobrze ekipa nie odjedzie a juz wypadna następne dziury... więc zrozumiałe ze wypadałoby zrobić to raz a dobrze...czy wydanie prawie 200 000 na drogę do garaży - nie ukrywajmy się że po to ona służy...90% użytkownikow to właściciele garazy bądź dostarczyciele "smieci" do ogólnodotepnego smietnika przy przejeździe... jest zasadne? Nie ma wazniejszych potrzeb? Owszem trzeba to zrobic i oby sie udalo:D ale ci pseudo obserwatorzy ktorych rola sprowadza sie tylko do narzekania i ujadania...znajdą sobie kolejny temat do ataków. Dziurawy chodnik? Krzywo skoszona trawa? Zbyt ciemny asfalt? najgorsze jest to ze nigdy palcem nie kiwnie a pierwszy do komentowania...szacun dla niektorych że wytrzymuja takie brednie i obegli...Licze ze wyasfaltują tą drogę. Zobaczymy co wtedy obiorą sobie na cel. Ot taka nasza jasielska mentalnosc...narzekać...komentować...oprotestować...
@ edek
dnia 11.02.2019, 16:41
Ocena
komentarza:
18
ja mieszkam też w Jaśle ,ale koło mojego garażu nikt mi dziur nie łata
@ xxx
dnia 11.02.2019, 17:46
Ocena
komentarza:
-6
bo Ty jestes wyjatkowy
@ RJS
dnia 11.02.2019, 17:32
Ocena
komentarza:
-16
Brawo radna Bogusława
@ Do Pani Boguśi
dnia 11.02.2019, 18:10
Ocena
komentarza:
0
Pani Bugusia merytoryczna i działa na sesji ,A ten Przewodniczący Rady Pan Rak to nie może sie wysłowic
@ maruda
dnia 11.02.2019, 18:30
Ocena
komentarza:
2
Najlepsza ulica w Jasle to Mickiewicza.Zero dziur,po dwoch stronach piekny chodnik,na ktorym stoja kolorowe klomby.To wszystko zasluga pana Przewodniczacego Rady,ktory kilka razy dziennie tamtedy jezdzi.Wogole cale osiedle Bryly w rozkwicie.A tak powaznie to jedna wielka tragedia.Od cmentarza do Gamratu 20 na godzine bo inaczej urwane kolo albo auto za barierkami bo droga zalamana.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 11.02.2019, 18:31
Ocena
komentarza:
10
Zaraz za lasem we wsi Magura
W szosie się nagle zrobiła dziura.
Spostrzegł ją dróżnik Walenty Spinka,
Gdy robił obchód swego odcinka.

"Rzuci się - mruknął - taczkę kamieni
I dziura w równą jezdnię się zmieni!"

I poszedł Spinka. Taczkę szykował..,
I raptem w porę się zmitygował.

"Nie będzie dziury - pomyślał sobie -
To znaczy, że ja nic tu nie robię...

E, proszę panów, nie ma wariatów,
Dam o tej dziurze znać do powiatu..."

I do powiatu poszło z Magury
Pismo W. Spinki w sprawie tej dziury.

W powiecie bieg mu nadali.
Czyli do województwa je przesłali.

Tu znów orzekli: - Poważna sprawa.
Niech decyduje o tym Warszawa...

Tak,
Bez protegi, bez kumoterstwa
Doszło to pismo do ministerstwa.

Przyszedł minister rano do biura,
Zaraz mu w ręce wpadła ta dziura.

Decyzję w księgach zaksięgowano
I województwu zaraz przesłano.

Zwołał komisję, komisja chórem
Orzekła: "Trzeba zasypać dziurę..."

Z miasta do miasta, z skrzynki do skrzynki,
Przyszła decyzja w końcu do Spinki.

"Do
Walentego Spinki,
Dróżnika
(Tutaj był długi numer dziennika).

Zaraz za lasem we wsi Magura
W szosie powstała podobno dziura.
Należy stan ten natychmiast zmienić!
Weźcie, dróżniku, taczkę kamieni
I wyrównajcie, bardzo Was proszę,
W wyż. wymienionym miejscu wym. szosę.

Minister
(-) podpis nieczytelny

W. Spinka nie był bynajmniej gapa.
Pismo przeczytał, w łeb się podrapał
I mruknął: "Psiakrew, jak to tam w górze
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 11.02.2019, 18:45
Ocena
komentarza:
3
Wiedzą o każdej najmniejszej dziurze..."
@ mieszkaniec
dnia 11.02.2019, 19:06
Ocena
komentarza:
10
Pani radna Bogusiu. Zabiega Pani o załatanie dziur przed garażami na Kopernika a dlaczego Pani była przeciwna i odrzuciła wniosek radnego Pierzchały o wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Baczyńskiego. ???
To rondo chyba ważniejsze jak te dziury przed garażami, które mają być usunięte gdyż prawdopodobnie Spółdzielnia ma postawić blok.
@ obserwator
dnia 11.02.2019, 21:11
Ocena
komentarza:
1
te garaże to gorzej wyglądają niż droga do nich
ciekawe, odpowiada za ich stan?
@ hmm
dnia 11.02.2019, 22:59
Ocena
komentarza:
-4
osiedle Kopernika jest duże i wiem, że w ostatnich latach otrzymaliśmy sporo dotacji, ale ta droga jest solą w oku zarówno zarządu, ...więc co z tymi dotacjami?
@ @,,,,,,,
dnia 12.02.2019, 10:55
Ocena
komentarza:
2
Koniec komuny że każdemu wszystko się należy, masz garaż to zrób sobie asfalt koło niego i tak kłużdy sobie zrobi i będzie droga naprawiona. wszystko się należy 500 plus na dziecko 500 plus dla matki 500 plus na garaż.
@ mieszkaniec os,kop.
dnia 12.02.2019, 17:17
Ocena
komentarza:
3
(((Pani radna Bogusiu. Zabiega Pani o załatanie dziur przed garażami na Kopernika a dlaczego Pani była przeciwna i odrzuciła wniosek radnego Pierzchały o wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Baczyńskiego. ???
To rondo chyba ważniejsze jak te dziury przed garażami, które mają być usunięte gdyż prawdopodobnie Spółdzielnia ma postawić blok.)))i co na to Bogusiu na rondo o ile się nie mylę były już pieniądze ale poszły na dom kultury NO IIIIIIIIIIIIIIII
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105