Strona główna

Drugi dzień strajku nauczycieli

740
Napisany dnia: 09.04.2019, 13:42 , Tagi: Brak

Strajk rozpoczął się w poniedziałek 8 kwietnia. Z placówek miejskich wzięło w nim udział 168 nauczycieli. Dzisiaj ich liczba zmniejszyła się, gdyż pedagodzy wracają do pracy dydaktycznej. W szkołach ponadgimnazjalnych, które strajkują część zajęć dydaktycznych odbywa się zgodnie z planem pracy.

W poniedziałek rozpoczęła się akcja protestacyjno-strajkowa nauczycieli. 8 kwietnia w strajku wzięło udział 168 pedagogów ze szkół podstawowych i przedszkoli w Jaśle, najwięcej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (42 osoby) i Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle (38 osób). Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle wzięło udział w jednodniowym strajku. W tym dniu tylko jedno dziecko zostało pozostawione pod jego opieką. Do Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych uczestniczyło 8 uczniów. 86 dzieci przyszło do Szkoły Podstawowej nr 2, 27 do Szkoły Podstawowej nr 1, 15 do Szkoły Podstawowej nr 7, 18 do Szkoły Podstawowej nr 12, 2 do Szkoły Podstawowej nr 11, natomiast w Szkole Podstawowej nr 8 ze względu na nieobecność uczniów zajęcia świetlicowe się nie odbyły. Z kolei do Przedszkola Miejskiego nr 15 przyszło 10 przedszkolaków, do Przedszkola Miejskiego nr 9 z Oddziałami Specjalnymi i Oddziałami Integracyjnymi – 50, zaś do Przedszkola Miejskiego nr 13 – 3 dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle zakończyły we wtorek strajk. Sytuacja jak się okazuje zmienia się z dnia na dzień, gdyż dzisiaj część nauczycieli postanowiła wrócić do pracy. Z danych podanych przez Liczba strajkujących zmniejszyła się o 65 osób w przypadku szkół miejskich. Wzrosła także liczba dzieci obecnych w niektórych placówkach oświatowych podlegających miastu. - Od dłuższego czasu było wiadomo, że 8 kwietnia zaczyna się strajk. Przygotowaliśmy się na dwa warianty. Pierwszy klasyczny oraz rezerwowy w przypadku, gdyby nauczyciele strajkowali i tak się stało. Niemniej część nauczycieli zadeklarowało odstąpienie od strajku na czas egzaminów. Myślę, że wszyscy bez problemu je przeprowadzimy. Cały czas dyrektorzy szkół współpracują ze sobą. W tych placówkach, w których niewielka liczba nauczycieli strajkuje bądź w ogóle do niego nie przystąpili zasilają oni szeregi zespołów nadzorujących – wyjaśnia Aleksandra Zajdel-Kijowska, dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. W szkole tej prowadzone są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na świetlicy, ale także językowe, czy sportowe w godzinach od 6.45 do 16.00. Przedszkole Miejskie nr 9 pracuje w stałych godzinach i grupach.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle zapewnia, że mimo akcji strajkowej egzamin ósmoklasisty odbędzie w dniach 15,16 i 17 kwietnia br. - Ponieważ sytuacja dotycząca strajku wciąż nie jest w pełni jasna i doprecyzowana przez władze związkowe, proszę śledzić na bieżąco wszelkie doniesienia medialne oraz ogłoszenia na stronie internetowej naszej szkoły – poinformowała dyrektor Anna Kamińska-Grzesiak.

Sytuacja w szkołach ponadgimnazjalnych, które biorą udział w strajku wygląda zupełnie odmiennie. Szczególnie, że wczoraj pojawił się komunikat starosty jasielskiego, który dementował informacje o tym, iż nie odbywają się zajęcia w szkołach. - W związku z nieprawdziwą informacją, że w szkołach prowadzonych przez powiat jasielski, nie ma zajęć dydaktycznych, z powodu akcji strajkowej nauczycieli, informuję tak uczniów jak i rodziców, że wszystkie szkoły, mimo że w kilku trwa strajk, funkcjonują zgodnie z planem pracy, tj. tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Brak uczestnictwa uczniów w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych lub opiekuńczych będzie traktowany jako nieobecność - czytamy w komunikacie starosty Adama Pawlusia.

Dane udostępnione przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle są bardzo lakoniczne. Można z nich dowiedzieć się tylko tyle, że dzisiaj na godzinę 9.00 strajkowało 36% nauczycieli podległych starostwu. Na stronach internetowych szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w strajku pojawiły się informacje o prowadzonych zajęciach dydaktycznych lub opiekuńczych.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Aqq
dnia 09.04.2019, 13:48
Ocena
komentarza:
-32
Niech postrajkują z dwa miesiące bez kasy to na kolanach wrócą prosząc o wybaczenie.
Bo gdzież lepszą fuchę znajdą?
@ Aqq
dnia 09.04.2019, 13:51
Ocena
komentarza:
-13
Z takim wykształceniem to tylko szkoła zostaje ,niema zbyt wielu możliwości wyboru pracy.
@ bhp
dnia 09.04.2019, 15:36
Ocena
komentarza:
-11
Stare powiedzenie powiada "jedz łyżeczką, bo jedząc chochla się udlawisz.Jeśli była dobra woła rządzących, ażeby niemałą podwyżkę 30% rozłożyć na dwie raty, to też należało nad tym dyskutować. Trwanie, że albo tysiąc, albo strak,to droga do nikad...Niema takich opcji,ze w ostatnim czasie tej grupie zawodowej dokladano o ponad 50%obowiazkow.Nalezy nie zapominac , ze jeszcze w tym roku opuści mury uczelni uniwersyteckich politechnicznych wielu naladowanych wiedzą techniczną może na wyższym poziomie i chętnie podejmą pracę, bo pracodawcy wprowadzą tekstowy sprawdzian posiadanej wiedzy.Zdrowa konkurencja powinna uspokoić sytuację w szkolnictwie.
@ ja
dnia 09.04.2019, 15:39
Ocena
komentarza:
-1
dokładnie w zupełności sie zgadzam. lepszej fuchy nie znajda bo gdzie pójdą ? wszędzie indziej trzeba pracować po 8 godzin a nie jak szkole po 4 znaczy sie po niecałe 3 zegarowe.
@ Walter
dnia 09.04.2019, 16:14
Ocena
komentarza:
-13
Często po nocach i w weekendy za mniejsze pieniądze.
@ Fan
dnia 09.04.2019, 17:38
Ocena
komentarza:
28
Pan Broniaz przeciesz powiedział na protescie w 2016 roku ze ta miane nalezy odsunąc od wadzy.
Kiedys nalezał do SLD a z kim teraz SLD trzyma z PO,PSL,N tych ludzi łaczy tylko koryto sprzedawanie Polski po kawałku zagranicznym podmiotom.
Wszyscy w\w rządzili w Polsce wiele lat i co nam dali??? kazdy madry człowiek niech sobie sam odpowie.
Czy dali 100+200+??? NIE oni tylko zyli dla siebie i tworzyli prawo dla ZŁODZIEJI.
PO przez 8 lat Polskę upodliło NARÓD POLSKI razem z ZSL gdzie te miernoty tylko się powołuja na WINCENTEGO WITOSA ??.
W 2015 roku pani z PO powiedziala ze pieniedzy na podwyzki dla nauczycieli nie ma nie nie bedzie i nie moga strajkowac przed wyborami??? panie Broniaz gdzie pan wtedy był?? gdzie byliscie wtedy NAUCZYCIELE WYKSZTAŁCENI GDZIE??? cichutko siedzieli zeby nie stracic pracy.
PO wygoniło młody ludzi za chlebem za granice w tym przyszłych nauczycieli,lekarzy itd... a teraz ci co zostali sprzeciwiaja sie tej wladzy co chcecie zeby wróciło PO do wladzy?? chyba nie wasze doczekanie ludzie dzieki Bogu są mądrzejsci niz się wam wydaje.
@ Walter
dnia 09.04.2019, 18:00
Ocena
komentarza:
14
Struktury tej orrganizacji mafijnej peło ,są niebotycznie
rozbudowane co przekłada się na te kilkanaście %
poparcia , następne kilka dodaje zmiksowanie się
platfusow z wszystkimi możliwymi tworami
na polskiej scenie politycznej, tu nie ma miejsca
dla normalnych ludzi, to całe KO to tak naprawdę
skrót od Kupy Oszołomów.
@ ...
dnia 09.04.2019, 18:09
Ocena
komentarza:
33
To już nie chodzi o strajk, ludzie poczytajcie i posłuchajcie siebie. Ten hejt wylewany na nauczycieli jest przerażający. Piszecie o ludziach , którzy niejednokrotnie spędzają więcej czasu z waszymi dziećmi niż wy sami. Skoro ich nie szanujecie, traktujcie jako bandę nierobów to nie posyłajcie do szkół swoich dzieci. Sami zadbajcie o o ich wykształcenie, niejednokrotnie o dobre wychowanie, którego z domu nie wyniosą.Podstawówka jest obowiązkiem, ale potem po co pchacie dzieciaki w ręce tej nauczycielskiej komunistycznej patologii
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 18:35
Ocena
komentarza:
12
Ot i w punkt. Są przecież OHPy, nauczanie domowe, prywatni korepetytorzy...
@ Greg
dnia 09.04.2019, 18:38
Ocena
komentarza:
31
Nie odwracaj kota ogonem, dzieci wychowują i uczą ich
rodzice, czasem przy pomocy nauczyciela, oczywiście
chodzi tu o korepetycje, bo w szkole tylko dowiadują się
co mają umieć.
Co do szacunku, sami się go POzbywają decydując
się wykorzystać uczniów w swej walce , która oczywiście
jest słuszna, na pewno większość z nich zasługuje na dużo
więcej niż ten słynny 1000, ale nie w ten sposób, nie szantażem
uczniami, tu nastąpiło przekroczenie pewnej niebezpiecznej
granicy, i o to głównie chodzi.
@ ...
dnia 09.04.2019, 18:58
Ocena
komentarza:
8
A kto tu odwraca kota ogonem. Taka jest rzeczywistość. "Co do szacunku, sami się go "PO"zbywają". To nie był wpis polityczny...? Mój nie był, był zobrazowaniem tylko tego, że nauczyciel stał się wrogiem publicznym numer jeden. A to nie jest w porządku do setek ludzi.
@ leon nie seat
dnia 09.04.2019, 19:07
Ocena
komentarza:
25
Ale nauczyciele to nie swiete krowy. Kazdy chciałby zarabiac więcej a najlepsza metoda to po prostu wiecej pracowac. Jak słysze ze nauczyciel chciałby pracowac wiecej godzin t nie wiem dlaczego ma problem. Kiedy miałem 20-30 lat to robiłem na dwie zmiany, po normalnej (8 godzinnej pracy) szedłem na fuchy, zapieprzałem to i miałem.
A na koniec pytanie, dlaczego nie strajkują szkoły prowadzone przez stowarzyszenia? Czy to nie jest ciekawe?
@ Greg
dnia 09.04.2019, 19:17
Ocena
komentarza:
5
Wróg publiczny numer 1 powiadasz ? Hmm raczej nie, a jeśli
nawet to na własne życzenie.
@ Lord
dnia 09.04.2019, 20:21
Ocena
komentarza:
-20
Macie wasz kochany pis, dla nauczycieli niema a na bydło rogate jest!
...I próba ucieczki do Brukseli, o nie tak szybko, pierwsze rozliczenie ...
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:27
Ocena
komentarza:
-20
Jak jestem świętą krową to chcę 500 i jeszcze "co łaska, ale nie mniej niż"... drugie 500.
@ ...
dnia 09.04.2019, 21:03
Ocena
komentarza:
12
leon nie seat. "Jak słysze ze nauczyciel chciałby pracowac wiecej godzin t nie wiem dlaczego ma problem". Ma problem bo jak mu szydło podniesie pensum do 24 godz.
- to znajdź mi nauczyciela który będzie uczył tylko swojego przedmiotu,
- to nauczyciel geografii, który szybko zrobi kształcenie będzie uczył matematyki
( żeby nie stracić pracy)
- itd,
- to twoje dziecko będzie idiotą, bo kto robi wszystko de facto nie robi nic...
@ Minnesota
dnia 09.04.2019, 21:17
Ocena
komentarza:
20
Po studiach co piąty znajduje p;racę w szkole więc jest w czym wybierać , proszę się nie osłabiać z tyn strajkiem , KODziarz Broniarz kręci wami jak chce ...
@ Do dragoness
dnia 09.04.2019, 21:18
Ocena
komentarza:
-3
Z tą świętością tak nie szalej, ale drugi człon trafiony, gratuluję.
@ ...
dnia 09.04.2019, 21:48
Ocena
komentarza:
9
A ten pan Proksa z Solidarności, który podpisał porozumienie to z księżyca czy z PiS... Czekam na odpowiedź.
@ Greg
dnia 09.04.2019, 21:49
Ocena
komentarza:
14
Dawaj namiary jutro przychodzę , gdzie te wolne etaty ?
@ ...
dnia 09.04.2019, 22:00
Ocena
komentarza:
5
No to chyba pani Zalewska wie najlepiej. Napisz do MEN..., nie bo super minister nie może się wypowiadać. Dobranoc, ewentualnie do TVP INFO:)
@ Belfer
dnia 09.04.2019, 22:16
Ocena
komentarza:
12
Jaka praca taka placa. W Polsce przypada 11 uczniow na jednego nauczyciela, a w calej Unii Europejskiej 15 uczniow na jednego nauczyciela. Z tego wniosek, ze trzeba zwolnic okolo 30 % nauczycieli a tym , ktorzy zostana w szkolach dac te 30 % podwyzszki wynagrodzenia. W Polsce jest brak pracownikow nie tylko w sferze prac fizycznych, ale tez prac umyslowych. Nauczyciele maja w wiekszosci wyzsze wynagrodzenie i bez problem znalezliby prace, ponadto odpowiednie instytucje moglyby pomoc im w szukaniu pracy.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 09.04.2019, 22:27
Ocena
komentarza:
13
Jeżeli nauczycielka wypowiada się.że jest świętą krową i chce 500,
to dajcie im 2X {dwa razy więcej}1000 raz na rok jak"na krowę"
i do roboty,a nie dojcie Rząd,by mieć życie mlekiem płynące.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 09.04.2019, 22:37
Ocena
komentarza:
14
Jak chcą strajkować to mogą nawet dwa miesiące,mają na to lipiec i sierpień,
między czasie na feriach,może im wystarczy.
"Pracują 18 godzin,w domu przygotowują się drugie tyle.
Do szkoły przychodzcie tak jak każdy na 40 godzin,18 godzin pracujcie,
pozostałe godziny w szkole 22 W SZKOLE przygotowujcie się do pracy{konspekty,sprawdzanie sprawdzianów itp}Budowniczy nie przygotowuje sobie zaprawy w domu,bo praca to jest W PRACY.
W domu będziecie mieć czas dla siebie.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 09.04.2019, 22:47
Ocena
komentarza:
5
Jak Nas będzie uczyć bydło,to tak będzie po świńsku postępować.
Kto z nauczycieli uważa,że powinien dostać tak jak za bydło dać mu 500+
a kto uważa się za świnię dać mu 100+
Skoro chcą równouprawnienie?
@ Do ...
dnia 09.04.2019, 23:45
Ocena
komentarza:
3
Obserwator zaprasza, więc pytam gdzie..? Chętnie zmienię pracę
nawet na tą najgorszą, czyli nauczyciela z kartą.
Pani Zalewskiej taka wieś jak tu wypowiadająca się, do pięt
nie dorasta, i to was boli najbardziej...j
@ Do Jaslo4u
dnia 09.04.2019, 23:55
Ocena
komentarza:
8
Z tą oceną komentarza to już przesadzilście pół dnia pięćdziesiąt
+ W ciągu pół godziny przerobione na 45- takie rzeczy tylko
u was...
@ PLUS=/+MINUS
dnia 09.04.2019, 23:56
Ocena
komentarza:
12
Właśnie zaczęła się nauka jak zarabiać
Nauczyciele obecnie uczą jak zdobywać pieniądze
Nie pracą lecz strajkami
Uczniowie na pewno zdadzą obecny egzamin dojrzałości w przyszłości...
@ Crce0
dnia 10.04.2019, 07:55
Ocena
komentarza:
3
Zapraszamy do pracy w szkole na tę fantastyczna fuche, życząc wspaniałej współpracy z rodzicami o pogladach Aqq
@ Qryz
dnia 10.04.2019, 07:59
Ocena
komentarza:
7
Nie od tak się mówi że szkoła jest jak drugi dom dla dzieci. Aczkolwiek to rodzice wychowują swoje dzieci, nauczyciele są przekaznikami wiedzy, po to jest właśnie ten zawód. Ale nauczyciel a"nauczyciel" to jest różnica dlatego, że trzeba lubić swój zawód, a nie szukam tylko lepszych pieniędzy. Nie oszukujmy się że nauczyciele mało zarabiają.. Do tego ilość godzin +korepetycje większości przypadków. Szanuję ich, ich wiedzę i cierpliwośc bo tego trzeba bardzo dużo do dzieci a przede wszystkim do młodzieży,ktora z roku na rób bywa coraz gorsza.. Nie róbcie wielkiego "halo" z tego 500+ krów i świń bo chyba nie wiecie jak ciężko rolnicy pracują.. I ile te stworzenia potrafią zjeść.
@ fanka
dnia 10.04.2019, 10:04
Ocena
komentarza:
-3
Do Pana FAN--- przecież pisze się przez Ż.
@ Ja
dnia 10.04.2019, 12:18
Ocena
komentarza:
5
Ktoś manipulował przy plusach i minusach.
@ trutturu
dnia 10.04.2019, 14:00
Ocena
komentarza:
0
Bo nic im to nie da. Nie obowiązuje tam karta nauczyciela, ale wierz mi gdyby mieli w tym interes też by strajkowali
@ 123
dnia 10.04.2019, 15:06
Ocena
komentarza:
-4
Wstyd mi za Ciebie! Szantażyści, którzy chcą się bujać za nasze pieniądze. Oby Wam wszystkim skarbówka za te korepetycje solidne grzywny nałożyła... Obyście jeszcze na tym cyrku wyszli jak na mydle
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 20:49
Ocena
komentarza:
3
Modlitwę z "Dnia świra" dedykuję.
@ A
dnia 10.04.2019, 23:46
Ocena
komentarza:
3
I nie powinna obowiązywać w żadnej szkole
@ man
dnia 12.04.2019, 03:13
Ocena
komentarza:
3
narzekasz na pis, a co Platforma Obywatelska zrobiła przez 8 lat nic,tyle obiecali i nic robili co chcieli. to ich powinni dobrze rozliczyć . Jakoś PO nic nie dało nauczycielom podwyżki za czasów ich rządów
@ aga
dnia 12.04.2019, 07:20
Ocena
komentarza:
7
W 2 lo też strajkują a przecież poziom nauczania niektórych nauczycieli w tej szkole to dno.
@ obserwator
dnia 12.04.2019, 13:15
Ocena
komentarza:
2
Obowiązek nauki, zgodnie z art 35 ustawy Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018r. poz. 996 z poźn. zmianami), istnieje do ukończenia 18 roku życia to chyba jednak dlużej niż szkoła podstawowa.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:13
Ocena
komentarza:
-2
I to niestety błąd popełniony przez SLD.
@ Zbych
dnia 12.04.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
1
Lepiej nauczycieli zmienic
@ Olo
dnia 09.04.2019, 13:53
Ocena
komentarza:
21
Z tego co mi wiadomo już są dwa obozy , które ścierają się między sobą - tych co strajkują i tych co pracują. Czy to prawda , że każą się uczniom zapisywać na specjalne listy? Po co im te listy?
@ KOŚCIELNY
dnia 09.04.2019, 15:53
Ocena
komentarza:
30
Jak mechanik np. naprawi auto i znowu nie działa nauczyciel przychodzi z gwarancją bo nie działa ,bo pan mechanik nie umie naprawić ,ale jak NAUCZYCIEL uczy ma za to pensje i ZUZ i wakacie jak dziecko nie umie i ma złe oceny i chodzi na korepetycje to ktoś tu zle uczy, wypadało by aby nauczyciel oddał wypłatę .
@ LO
dnia 09.04.2019, 17:22
Ocena
komentarza:
2
To znaczy że rodzic ma głupie dziecko i sam nie jest mądrzejszy i zanim dziecko dorosło aby pójść do szkoły bawiło się tylko z psem i kotem a rodzice siedzieli tylko przed tv z puszką piwa i czekali na zasiłek.
@ były solidarnościowiec
dnia 09.04.2019, 17:28
Ocena
komentarza:
13
starosta tak jak pis się stara skłócić nauczycieli. Dzisiaj był konkurs na burbelkę szpitala specjalistycznego w jaśle ale zobaczycie co jutro bedzie wyprawiał.
@ Qryz
dnia 10.04.2019, 11:40
Ocena
komentarza:
2
Ale nie rozumiem co ma rodzic do tego? Rodzic zależy w jakim wieku jeszcze stara się zawsze aby dziecko przede wszystkim miało wszystko, idzie na 8h do pracy aby mieć ZA co potem kupić jedzenie i inne potrzebne rzeczy. Tak jak wyżej napisałam nauczyciel a "nauczyciel" jest różnica..
Widzisz.. Nie każdy rodzic umie wytłumaczyć dziecku dane pojęcie czy zadanie z matematyki.. Mówisz że dziecko bawiło się z psem i kotem kiedyś może i. Były czasy, że dziecko. Się bawiło :) teraz niestety dzieci wola komputery i tablety, a rodzic? Jaki zasiłek? Dlaczego wszystkich pakujesz do. Jednego worka? Niektórzy ciężko robią żeby mieć za co żyć za najniższa krajowa... Chyba że jesteś jakimś wyjątkiem
@ trutturu
dnia 10.04.2019, 14:05
Ocena
komentarza:
4
Może dziecko nie jest takie zdolne? I stąd rodzi się frustracja dziecka, bo rodzic ma wobec niego oczekiwania a dziecko nie jest wstanie się nauczyć? A może dlatego, że nie potrafi się nauczyć, bo od najmłodszych lat grało w gry i nie miał mu kto przeczytać bajki? Dlaczego teraz jest taki naciski na wysokie wyniki dziecka? Kiedyś jak dziecko było słabe, było ok. Teraz jak nie posiada za wysokiego IQ to wina nauczyciela.
@ zorro
dnia 10.04.2019, 16:28
Ocena
komentarza:
2
Jak dziecko tępe to mu najlepszy nauczyciel nie pomoże. A z tego co widzę po tych komentarzach, to w większości tępe po takich rodzicach co guzik wiedza. Jestem uczniem i nie chciałbym za żadne skarby pracować jako nauczyciel. A ty?
@ edi
dnia 10.04.2019, 19:09
Ocena
komentarza:
2
Taki z Ciebie uczeń jak ze mnie baletnica (cytując udzielającą się tu niebożebnie Dragoness). Nie ma przymusu pracy w szkole dla nauczycieli, zwłaszcza tych którzy nazywają swoich uczniów, a także rodziców tępymi, chcąc ukryć swój brak umiejętności pedagogicznych
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 20:48
Ocena
komentarza:
0
"Niemożebnie" udzielają się tu również inni, tylko nie chciało im się zalogować. Jutro się wyloguję, zmienię nick i będę pisała to samo, a pan będzie mi dawał plusiki, ok? Żadne dziecko nie powinno być nazywane tępym, co nie zmienia faktu, że geniuszy za wielu nie ma. Tylko rodzice tego nie rozumieją.
@ Odyr
dnia 09.04.2019, 13:54
Ocena
komentarza:
32
Nie moge pojac ..zeby zostac nauczycielem trzeba miec kogos w urzedzie...co widac na przykladzie szkoł w gminach..czy w miescie..nazwiska radnych czy przewodniczacych rady...czemu jak jest tak zle...
@ boom
dnia 09.04.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
55
tak, jeśli nie masz pleców nie znajdziesz pracy w szkole. smutne ale prawdziwe
@ Sep
dnia 09.04.2019, 14:06
Ocena
komentarza:
18
Co to za strajk! Łamistrajki jedne. Nawet strajkowac nie potrafią, a podwyżki chcą. Wstyd.
@ ja
dnia 09.04.2019, 15:57
Ocena
komentarza:
23
dokładnie gdyby było tak zle by było mnóstwo wolnych etatów w szkołach a tu zeby dostać etat trzeba miec dobre plecy... ale na tak ciepłą posadkę nie ma sie co dziwić. tylko denerwujący jest ten Ciągły płacz nauczycieli
@ Marcin K.belfer starej szkoły
dnia 09.04.2019, 13:55
Ocena
komentarza:
8
Dla wszystkich nie tylko jasielskich łamistrajków mam tekst.
.Ktos inny zmienia swiat za ciebie
Nadstawia glowe, podnosi krzyk
A ty z daleka, bo tak lepiej
I w razie czego nie tracisz nic.
Nie wstyd wam ze inni walczą? Opinia publiczna oczywiście miesza Nas z błotem bo nieroby,pasożyty,lenie. Uczniowie i rodzice śmieją się w żywe oczy a jak w końcu głowę podnosimy i chcemy zmian to jeden skowyt i hejt. My sobie poradzimy ale czy wy poradzicie sobie bez nas ? Jeden dzień zamknięte szkoły i już armagedon bo co z dziećmi swoimi zrobić ? A gdyby tak nagle wszyscy nauczyciele odeszli? Czasami warto włączyć myślenie. A teraz do roboty , minusujcie i szczujcie na Nas dalej.
@ uczony
dnia 09.04.2019, 14:04
Ocena
komentarza:
-2
to mi się podoba..łamistrajki winni zostać bo posiadają jeszcze odrobinę kultury i dobrego wychowania z domu ...pozostali ci co strajkują winni odejść i za przykładem prezesa kupić sobie 1 krowę i 5 świń i będą mieli "ześwinione" 1000 zł...
@ Xyz
dnia 09.04.2019, 14:09
Ocena
komentarza:
62
Nikt was nie miesza z błotem, sami to zrobiliście wybierając
taki czas strajku, który najbardziej uderzy w uczniów i ich
rodziny, to się nazywa podłość, bo głodem nie przymieracie,
wystarczy postać na parkingu i zobaczyć jakimi furami
podjezdzacie.
@ Do uczony
dnia 09.04.2019, 14:12
Ocena
komentarza:
-1
Sądząc po twych wypocinach z pożytkiem dla każdego
by było gdybyś zajął się jednak hodowlą trzody chlewnej
@ tapir
dnia 09.04.2019, 14:19
Ocena
komentarza:
9
Panie Marcinie - "Solidarność" nie strajkuje, więc oczekiwanie, że będzie popierała protest konkurencyjnego ZNP jest trochę niepoważne. Po drugie, utrata 300 zł netto za dwa dni strajku o nierealny postulat ZNP wielu nauczycielom może wydawać się zbyt wysoką stawką. Nie sądzi pan?
@ uczony
dnia 09.04.2019, 14:32
Ocena
komentarza:
9
to też dochodowa praca i żaden wstyd ... ja nie narzekam tylko inteligienccikii którym za mało.. dałem tylko wskazówkę że jak nie pasuje "kasta nauczycielska" to należałoby rozważyć taka hodowlę bo żeby hodować świnki potrzebna jest troszkę większa wiedza niż 500+500=1000
@ lolek
dnia 09.04.2019, 14:38
Ocena
komentarza:
19
Może w Jaśle Solidarność nie strajkuje, bo w kraju wygląda to inaczej. Ludzie z S strajkują razem z ZNP bo szefostwo S ich oszukało.
@ tapir
dnia 09.04.2019, 14:41
Ocena
komentarza:
-5
Oszukało, tak? To wymień co do tej pory wywalczył ZNP za te dwie potrącone z wynagrodzenia każdego strajkujące nauczyciela dniówki.
@ zdziwiona
dnia 09.04.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
17
a gdyby tak wszyscy uczniowie odeszli ? proponuję wysłuchać wypowiedzi P.Trzaskowskiego w Polsacie,poczytać w internecie,dlaczego nie było podwyżek dla nauczycieli w Warszawie w STYCZNIU 2019, odpowiem,na życzenie P.Broniarza,z tego wniosek że strajk był planowany od jakiegoś czasu i to w czasie egzaminów,aż dziwne że nikt nie poprosił P.Broniarza o wyjaśnienia
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 14:58
Ocena
komentarza:
2
Do Zdziwiona. Wzywano ich do odcięcia się od komunistycznych korzeni i to już wiele lat temu.
https://www.wprost.pl/103131/Orzechowski-ZNP-nie-odcial-sie-od-komunizmu
@ bvn
dnia 09.04.2019, 16:04
Ocena
komentarza:
5
Oszukało ???... Oni jedni ujęli się za pracownikami oświaty nie będącymi nauczycielami !!!...do tej pory samorządy OSZCZĘDZAŁY na nich ile wlezie bo nauczycielom musieli dać (kwoty ustalone z góry)...Gdyby nie to samorządy nie dałyby ani tyle co zarabiacie W jaśle pracownicy z długoletnim stażem zarabiają po 20-30 zł więcej niż najniższa płaca a młody którego przyjmują o 30 zł mniej niż ci co zbliżają się do emerytury.
Śmieszne ale prawdziwe.Solidarność wywalczyłą że stażowe nie będzie wliczane do kwoty najniższego wynagrodzenia co oznacza 20% podwyżkę dla ludzi którzy całe lata w oświacie przepracowali .
@ Obserwator
dnia 09.04.2019, 16:29
Ocena
komentarza:
6
W dzisiejszej dobie czasu kształci się studentów przez internet można i zatem tak zrobic ze szkołami podstawowymi i całą resztą . Godziny nauki w zasadzie byłyby do wyboru. W dobie technologi tak już jest .
@ 1000+ czy się stoi czy się leży
dnia 09.04.2019, 17:11
Ocena
komentarza:
14
Skoro ludzie nie wiedzą co robić z dziećmi to może otworzyć przechowlanie zamiast szkół i będzie to samo. Zresztą w latach 90-tych profesor Kuzak już mówił że szkoła to tylko przechowalnia dzieci jest i że wszystko zeszło na psy.
@ Walter
dnia 09.04.2019, 17:41
Ocena
komentarza:
10
Dokładnie, a jak pis chcę tą sytuację uzdrowić to wielkie
larum że zamach , deforma itp.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:28
Ocena
komentarza:
-11
Pani Jola od pani Pawłowicz uczyła się kultury?
@ Red tube
dnia 10.04.2019, 00:01
Ocena
komentarza:
18
A pani dragoness od Kononowicza zapewne.
@ Crce0
dnia 10.04.2019, 07:59
Ocena
komentarza:
-8
Podwyżki tylko dla strajkujących
@ cbf
dnia 10.04.2019, 15:02
Ocena
komentarza:
11
Broniarz -Kodziarz wciągnął nauczycieli w rozgrywki polityczne, a oni niby inteligencja na to poszli. Wstyd. Chętnych do pracy w szkole nie brakuje, ale ci którzy tam dostają muszą miec dobre poparcie i nie liczą sie predyspozycje, ani jakość skończonych studiów albo i nadal trwających. Gdyby dyrektorzy zatrudniali dobrych nauczycieli np. organizowali konkursy lub castingi a tu nepotyzm kwitnie i mamy co mamy rowniez w urzedach. Sytuacja byłaby inna gdyby szkoły były prywatne, nie opołacałoby się zatrudnić kiepskich nauczycieli, itp Nie masz osiągnięć, nie radzisz sobie musisz odejść, może ten fach nie dla ciebie. Rodzice wiedzą, którzy nauczyciele sa profesjonalni to się wyczuwa. Szkoda tylko, że nic z tym nie robią
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 20:45
Ocena
komentarza:
2
Jak sobie pan wyobraża taki "konkurs albo casting"? I co to znaczy "osiągnięcia"? Przez wiele lat pomijano mnie przy rozdawaniu nagrod, czy zasiłków motywacyjnych, bo "nie miałam osiągnięć" Fakt, że dostawałam klasy zawodowe, z uczniami po wyrokach, z zaburzeniami i ogolnie niewydolnych dydaktycznie i wychowawczo, nikogo nie obchodził. Fakt, że większość kończyła szkołę, nieźle sobie potem w życiu radząc, nikogo nie obchodził.
@ gffff
dnia 09.04.2019, 13:56
Ocena
komentarza:
35
Jest tyle ofert pracy np. układanie kostki brukowej, pomoc kuchenna itp. jak się nauczycielom nie podoba ich praca to mają inne warianty... :)
@ UhahanaPL
dnia 09.04.2019, 15:11
Ocena
komentarza:
4
Ty za to nic nie robisz prawdopodobnie, tacy maja duzo czasu i dodają głupkowate komentarze
@ Crce0
dnia 10.04.2019, 08:39
Ocena
komentarza:
4
A do uczenia dzieci pomoce kuchenne, ukladzacze kostki brukowej ttp.
@ edi
dnia 10.04.2019, 08:46
Ocena
komentarza:
10
240 chętnych, z wykształceniem wyższym pedagogicznym, w podkarpackim
@ Do CreO
dnia 10.04.2019, 11:22
Ocena
komentarza:
1
Myślę że wielkie j różnicy w poziomie byśmy nie zauważyli..
@ trutturu
dnia 10.04.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
8
Jako nauczyciel z 16-letnim stażem rozważam taką opcję. Mam trójkę dzieci i pora zająć się własnymi dziećmi. Kocham swoją pracę i od zawsze chciałam być nauczycielem. Zaniedbuje własne dzieci, by innym dzieciom zapewnić atrakcje, ciekawe materiały, własnym dzieciom zabieram gry, naklejki aby móc przeprowadzić ciekawe, urozmaicone lekcje. Cała moja rodzina żyje moją pracą. Mąż często pomaga mi tworząc dyplomy, nagrywając płyty itp. bo teraz nauczyciel nie dostaje tylu gratisowych materiałów jak kiedyś. Teraz opłacam z własnej kieszeni nagrody na pasowanie ucznia, za udział w konkursie czytelniczym, czy dla damy i gentelmana miesiąca, pomijam kleje, papiery kolorowe, farby, plasteliny,cekiny , papier ksero,który sama kupuje( w zeszłym semestrze zużyłam 3 - za jedną ryzę oddali pieniądze rodzice, a teraz nawet się nie upominam), oddaje własne śniadanie, bo Małgosia jest głodna, a Jasiowi mama nie robi śniadania do szkoły, bo stwierdza, ze obiad w szkole powinien wystarczyć dziecku (dziecko przebywa w szkole od 7-15, a śniadań w domu nie je). Niedziele spędzam przed komputerem szukając ciekawych pomysłów na zajęcia lub wycinając ozdoby do klasy na gazetki lub szyby. Kocham swoją pracę, ale chyba to mój ostatni rok pracy. Nie mam siły pracować z zapaleniem oskrzeli, nie mam sumienia patrzeć jak moje dzieci chorują, a ja nie mogę iść na zwolnienie, bo kto się zajmie moją klasą? Przecież Jagoda płacze, bo nie zostanie z nikim innym. Ma stany lękowe i nawet przerwy spędza spacerując ze mną po korytarzu. Nawet jak uda mi się skorzystać z toalety to musi stać w drzwiach. Staram się dotrwać do czerwca dla niej i innych dzieci, które są dla mnie tak ważne jak swoje własne, ale trzeba zarobić na rodzinę. Mąż nie zarabia milionów, abym ja mogła pracować społecznie. I wiem co to znaczy ciężka praca, bo aby opłacić studia magisterskie i podyplomowe pracowałam ciężko zagranicą. Sprzątałam klatki, mieszkania po remontach, myłam toalety, wracałam zmęczona, ale z "wolną" głową... Nie martwiąc się o gromadkę dzieci. Teraz po 16 latach zarabiam 1900, ale tylko dlatego, ze mam nadgodziny w przyszłym roku mieć ich nie będę, zarobię 1600... Chciałabym się rozwijać, zrobić kilka kursów, może studia podyplomowe, bo bardzo chciałabym umieć pomóc dzieciom z trudnościami, ale nie stać mnie niestety... Może czas posłuchać własnych dzieci, one tak bardzo życzą mi zmiany pracy... A najgorsze jest to, że rodzice dzieci nie darzą nas szacunkiem i umieszczają tak przykre komentarze. Nie wiedziałam, że tak zazdroszczą nam wycieczek... Chętnie oddam swoje miejsce na wycieczce i jeszcze dopłacę. A wszystko to piszą rodzice, którzy jak zapowiadam dodatkową lekcję matematyki, bo dzieci nie radzą sobie z matmą, liczą na palcach i chciałabym im pomóc żeby to sprawniej szło( oczywiście społecznie, bo nikt mi za to nie zapłaci) to cieszą się, bo dziecka dłużej nie będzie w domu i będzie miał spokój, choć z drugiej strony lepsze to niż rodzic, który w tej samej sytuacji krzyczący na mnie, że dziecko liczy jak chce,
@ Gratuluję
dnia 10.04.2019, 15:34
Ocena
komentarza:
7
Jeśli jest tak jak mówisz to oczywiście zasługujesz na dużo
większe pieniądze, to nie podlega dyskusji.
Natomiast nie zmienia to faktu że jesteś raczej ,,gatunkiem
na wymarciu" niestety
@ trutturu
dnia 10.04.2019, 16:14
Ocena
komentarza:
6
W naszej szkole większość nauczycieli tak pracuje. To jest społeczna szkoła, więc zarobki są jakie są. Nie mamy wakacji, ferii, a i tak rodzice są wiecznie niezadowoleni. Kiedyś miałam na 8.45 spotkałam w drodze do pracy mamę, która z wyrzutem stwierdziła, że pani to dobrze - mama, która nigdy nie pracowała - mama, której dziecko siedzi na świetlicy, - mama, która jak przychodzi po dziecko, to dziecko, ściąga majtki i pokazuje jej pośladki, bo nie chce wracać do domu. Dziecko ma 3 może 4 lata, co będzie za 10? Rodzice, którzy mają pretensje, bo dziecko nie radzi sobie w 4 czy 5 klasie, ale nie chciało im się w przedszkolu iść do poradni żeby odroczyć dziecko, ale teraz mają pretensje do nauczyciela, że dziecko nie osiąga satysfakcjonujących wyników, a nauczyciel robi co może, a dziecko nie jest wyuczalne na 5 - nie każde ma zdolności. Albo rodzice dzieci, które dostały ze sprawdzianu 4 przychodzą i analizują i pytają, czy może wysłać dziecko na korepetycje, bo dostało tylko 4, a może pani zrobi dodatkowe zajęcia dla dziecka najlepiej indywidualne? Tak chciałby każdy rodzic. Albo straszą, że przepiszą dziecko do innej szkoły, bo ma ocenę 4. Albo dzwonią o 7 rano w niedzielę, bo Iwonka nie chce chodzić do szkoły, bo Marysia i Jadzia nazwały je małą i ona teraz płacze i ma traumę i najlepiej żebym na przerwie pilnowała żeby się razem nie bawiły, a na lekcjach razem nie siedziały. A Iwonka na następny dzień się upiera, że właśnie chce siedzieć z Marysią. W przedszkolu zwracam uwagę na Adasia, który nie potrafi się bawić z innymi dziećmi, strzela tylko z karabinu, bije inne dzieci, dusi je, nie potrafi układać puzzli, nie buduje z klocków,nie potrafi się przez 5 min skoncentrować, wrzeszczy, nie reaguje na własne imię- staram się rozmawiać z mamą, wspierać ją, podpowiadam co mogłaby w domu zrobić, by Adaś nie był taki agresywny, ale Adaś cały czas w domu gra na komputerze. Na szczęście mama "budzi się" po jakimś czasie, jakoś próbuje reagować. Dziś Adaś jest w IV klasie, jest grzeczny, nie bije kolegów, ale ma problemy z nauką, potrafi wyuczyć się, ale nie potrafi zastosować swojej wiedzy w praktyce - mama ma pretensje do nauczycieli, bo to ich wina. To nic, że pomagają Adasiowi cały czas, że odrabia zadania na biurku nauczyciela razem z nauczycielem - to wszystko nasza wina, ale nie rodzica. A Szymonek miał źle podtartą pupę, to nic, że pozostałe dzieci w sali zostały minutę bez opieki, bo trzeba było podetrzeć tą pupę, ważne, że niedokładnie. A gdyby coś się stało jakiemuś dziecku i tak byłaby nasza wina, bo nauczyciele to darmozjady, a pani pewnie patrzyła na telefon albo piła kawę. Albo dziecko mówiące z dumą, że tata nakrzyczał na panią, bo dała mu uwagę, a dziecko chodzi do klasy 3. A co będzie za 2, 3 lata? Może tak, jak z uczniem klasy starszej, gdy po próbie zwrócenia uwagi przez panią, ponieważ są poważne problemy, mama boi się zwrócić mu uwagę i zareagować, bo on zadzwoni na nią na policję... Sami rodzice na to pracujecie, szczujcie na nas dalej, ale wtedy nikt wam nie pomoże, bo dzieci nas po prostu nie słuchają - dzięki wam.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 20:42
Ocena
komentarza:
6
A beton i tak nie zrozumie... Podziwiam panią za pracę z małymi dziećmi, ciekawe, czy na pani miejscu dałby sobie radę spawacz, czy kelnerka.
@ obserwator333
dnia 11.04.2019, 14:39
Ocena
komentarza:
3
Do trutturu
Czytając pani komentarz jestem przerażony jak taka osoba może uczyć dzieci.
W jaki sposób zdała pani maturę z języka polskiego? Już dzieci w podstawówce wiedzą, iż nie zaczyna się zdań złożonych od "albo" ponieważ jest to spójnik. Karygodny błąd językowy. Ponadto ilość powtórzeń woła o pomstę do nieba. Polonista miałby tutaj używanie.
Pani dragoness, która tak chętnie wytyka najmniejsze błędy czy językowe czy ortograficzne forumowiczom jakoś w przypadku koleżanki po fachu siedzi cicho.
Możliwe jednak, że jest zbyt przejęta tym, iż przez lata pomijano ją przy rozdawaniu "nagrod".
@ tutturu
dnia 11.04.2019, 15:59
Ocena
komentarza:
3
Tak, zgadzam się co do mojej wypowiedzi. Komentarz pisany był w emocjach z dzieckiem na kolanach. Skierowany był do zwykłych ludzi , a styl wypowiedzi miał podkreślić problemy z jakimi boryka się współczesna szkoła.
Maturę z języka polskiego zdałam z wynikiem bdb i znam zasady interpunkcji i ortografii. Następnym razem faktycznie " ochłonę" zanim coś napiszę. Obawiam się jednak, iż udzielanie się na tym forum nie ma najmniejszego sensu. Nienawiść do nauczycieli wylewa się właściwie z każdego komentarza...
Szkoda tylko, że wytyka pan błędy, a nie zrozumiał sensu wypowiedzi.
O jakich nagrodach w ogóle pan mówi?
@ obserwator333
dnia 11.04.2019, 17:49
Ocena
komentarza:
5
Bzdurne tłumaczenie. Każde dziecko może tak tłumaczyć pani w szkole. "Pisałem niepoprawnie bo byłem zestresowany". Ciekawe czy to przejdzie...
Komentarz co do "nagrod" skierowany był do pani dragoness -no ale to pani nie rozumie.
Twierdzi pani,że nie ma czasu dla własnych dzieci będąc w domu po paru godzinach lekcyjnych? A co mają powiedzieć rodzice dzieci pracujący na zmiany do 22-23 gdy przez pół miesiąca widzą dziecko tylko rano gdy robią mu śniadanie ? Pani każde popołudnie,weekendy i 3 miesiące w roku dodatkowo może spędzić czas z rodziną- ja i miliony rodaków nie mamy tego luksusu.Pracują soboty,niedziele, święta.
Myśli pani, że taka praca-gdy nie ma nas w domu nie odbija się na dzieciach. Czy one nie tęsknią za rodzicami? Wracamy przed 23 -nasze dzieci śpią. Im nie miał wtedy kto pomóc przy lekcjach ,wytłumaczyć. Dlatego dużo rodziców wykupuje korepetycje. Będąc w pracy ciężko potomkowi pomóc w nauce. A pani koledzy twierdzą- zacytuję tu panią dragoness "W większości przypadków to snobizm i pójście na łatwiznę". Twierdzicie, że tracicie zdrowie dla naszych dzieci, zaniedbujecie swoje. A my to co? Czy pracownica w sklepie nie traci zdrowia tyrając jak wół by wasze dzieci mogły coś zjeść, budowlańcy by mieliście gdzie mieszkać, itd...Takie właśnie postawy są dla nas najbardziej bulwersujące.
@ tutturu
dnia 11.04.2019, 18:39
Ocena
komentarza:
2
To, że dziecko uczęszcza na korepetycje to nie zawsze jest wina nauczyciela. Znam dzieci, które korzystają z dodatkowych zajęć i nawet one nie są im wstanie pomóc. Nie z każdego dziecka można zrobić ucznia piątkowego. Nie każdy uczeń ma takie predyspozycje. Chciałam tylko ukazać we wcześniejszym komentarzu, że rodzice mają często wysokie oczekiwania wobec własnego dziecka, a winą za jego niepowodzenia obarczają nauczycieli. Sami jednak nie widzą swoich błędów wychowawczych i zaniedbań. Nie współpracują z nauczycielem, podważają jego autorytet, a na próby zwrócenia uwagi - obrażają się. Cierpi na tym oczywiście dziecko.
Zdaję sobie sprawę, że rodzice często nie mają czasu dla własnych dzieci, że pracują, że sytuacja zmusza ich do wyjazdu zagranicę. Współczuję. Nie osądzam i staram się zrozumieć. Jest mi jednak przykro, gdy wy rodzice wrzucacie wszystkich do jednego wora i widzicie tylko darmowe wycieczki i wakacje. Serio? Chciałby pan pojechać na wycieczkę z autobusem pełnym rozkrzyczanych dzieci? Ja po takiej wycieczce nie wiem jak się nazywam. Nie skarżę się. Podkreślam - lubię moją pracę. Uwielbiam te dzieciaki. Wiedziałam jakie są plusy i minusy pracy w szkole, nie skarżę się na Rady, wywiadówki, bo wiedziałam co mnie czeka. I choć papierkowej roboty co roku mamy więcej, jestem wstanie zaakceptować i to. Jednak nikt mnie nie uprzedzał, że z roku na rok będzie przybywać roszczeniowych rodziców, którzy o wszystko mają pretensję, nawet o to, że dziecko poplamiło bluzeczkę farbką... Nie widzą tego, że gdy jest mu przykro lub coś go boli, biegnie najpierw do swojej pani, żeby się przytulić. Nie dostrzegają tego, że to ta pani pierwsza obetrze dziecku łzy i pocieszy.
Jeśli chodzi o sprawdziany- tak, mam uczniów, którzy lepiej radzą sobie ustnie niż pisemnie i biorę to pod uwagę przy ocenie.
Muszę pana zmartwić- nie mamy wakacji, ferii i nie obowiązuje nas karta nauczyciela tylko karta pracy. Często pracuję też do późnych godzin nocnych, a niedziele poświęcam na szukanie, drukowanie i laminowanie pomocy dydaktycznych. Nie mogę wziąć urlopu wciągu roku szkolnego, a czasem każdemu przydałby się.
Nie strajkuję i mam mieszane uczucia. Rozumiem nauczycieli, szkoda mi dzieci, a rodzicom współczuję
@ Do dragoness
dnia 11.04.2019, 23:36
Ocena
komentarza:
0
Ciekawy czy Ty, dałabyś sobie rade w zawodzie spawacza bądź kelnerki...
@ tom
dnia 12.04.2019, 07:27
Ocena
komentarza:
1
Nierobów w jasielskich LO nie brakuje.
A ulice po zimie trzeba posprzątać więc łopaty w dłoń i do roboty.
@ obserwator333
dnia 12.04.2019, 10:17
Ocena
komentarza:
0
Akurat to co do wakacji i ferii jest nieprawdą. Moje dzieci uczęszczają do szkoły prowadzonej przez stowarzyszenie i w gminie gdzie mieszkam jest kilka takich szkół. Ostatnie lekcje starszych klas kończą się o 14 a młodszych o 11.20 lub 12.20.
Podczas ferii szkoła była zamknięta na 3 spusty ,w wakacje podczas ostatniego tygodnia ktoś się pojawił. Dodatkowo już na początku roku szkolnego otrzymaliśmy informację, w które dni oprócz standardowo wolnych nie będzie się odbywała nauka .Jest ich dodatkowo 5 . Zaduszki weekend majowy, . Oprócz tego przerwy świąteczne oraz 6 dni egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów(a przecież nie wszystkich kilkunastu nauczycieli uczestniczy w egzaminach każdego dnia).
Oczywiście ma Pani rację ,że zdarzają się rodzice roszczeniowi ale tak jest wszędzie. Ale nauczyciel ma ich kilku -kilkunastu w miesiącu .A co ma na przykład powiedzieć pracownica sklepu gdy takich osób dziennie ma kilkadziesiąt? Myśli pani że nie ma w tej grupie nauczycieli?
Każdy zawód ma swoje problemy lecz nie jest to powodem do szantażowania innych.
@ kos
dnia 12.04.2019, 13:23
Ocena
komentarza:
1
tak pracuje wielu, naprawdę wielu nauczycieli
@ tutturu
dnia 12.04.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
1
My pracujemy w wakacje i w ferie. Zanim pan coś napisze, to proszę sprawdzić. Nie wszystkie stowarzyszenia działają na takich samych zasadach.
Dzisiaj odbyły się egzaminy i choć dla pozostałych uczniów był to dzień wolny, to wszyscy pracownicy szkoły stawili się w pracy. I wie pan, było co robić. Owszem nie wszyscy są w komisji w swojej szkole, część z nauczycieli musi udać się do innych szkół, bo tam muszą pilnować. Dni wolne podczas egzaminów nie są dla nauczyciela, a po to- by nikt zdającym egzaminy nie przeszkadzał!
To, że lekcje kończą się najpóźniej o 14.00 to chyba dobrze? Wolałby pan żeby dzieci rozpoczynały naukę o 11.20? Czy raczej boli pana, że nauczyciel może skończyć pracę o 11.20? Pocieszę pana, zazwyczaj tak się nie dzieje, ponieważ nauczyciel ma jakiś dyżur na świetlicy ( często do 16.00) albo jakieś szkolenie. Jesteśmy grupą, która ciągle się doucza. Właściwie nie ma miesiąca bez jakiegoś szkolenia (najczęściej finansowanego z własnej kieszeni). To, że nie widać nas w szkole po 22 nie oznacza, że o tej godzinie nie pracujemy w domu. Tak trudno w to uwierzyć ?Praca nauczyciela podobna jest trochę do pracy aktora. Aktor na scenie występuje tylko chwilę, ale ile musi przygotowywać się wcześniej. A strażak? Czy pracuje tylko wtedy, gdy gasi pożar? Jak w każdym zawodzie są pewnie i nauczyciele, którzy nie podnoszą swoich kwalifikacji, którym się nie chce. Tacy którzy są z przypadku.
Z jednej strony nie dziwię się nauczycielom strajkującym w większych miastach, ponieważ zarobki nauczyciela dyplomowanego w porównaniu do innych profesji, nie są wysokie. W naszym województwie mogą wywoływać jednak zazdrość innych grup społecznych.
Wszędzie zdarzają się ludzie roszczeniowi, zgadza się. Współczuję paniom ekspedientkom, wiem, że nie mają łatwo. W dzisiejszych czasach nikomu chyba nie jest łatwo...
Kodeks pracy przewiduje 26 dni urlopu. Jeśli pracownik nie wykorzystuje urlopu w ciągu roku szkolnego , a tylko przez tydzień ferii i np. 2 maja, zostaje mu 20 dni, a to jest np. cały 1 miesiąc wakacji. W każdym zawodzie jest taka możliwość.
Nie będę wdawała się więcej z panem w polemikę, bo szkoda mi po prostu czasu. Zbliża się Dzień Mamy i Taty, pora popracować nad scenariuszem.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:12
Ocena
komentarza:
0
Nie ma co polemizować z panem obserwatorem, który po prostu i tak wie lepiej. Nawet wie pewnie, co to jest zapis "strumienia świadomości" i odsądziłby od czci i wiary samego Joyce'a. Do pracy spawacza należy mieć specyficzne uprawnienia, natomiast znal osoby, które z nauczyciela przekwalifikowały się na kelnerki. I cieszę się, że p. Obserwator mnie cytuje, bo to znaczy, że "moje księgi trafiły pod strzechy".
@ obserwator333
dnia 12.04.2019, 20:23
Ocena
komentarza:
1
Oczywiście, że wiem co piszę. Mieszkam naprzeciwko szkoły.
Co do pani dragoness -cytuję panią by pokazać pani obłudę i arogancję. Jakoś pani nigdy nie pomyślała o innych zawodach pracujących kilkukrotnie ciężej niż pani.
W Polsce utarło się że kilka grup zawodowych otrzymujących pensje z budżetu - nauczyciele, policjanci , lekarze szantażem wymuszają pieniądze biorąc inne osoby za zakładników. Mimo iż mają przywileje,których normalni pracownicy nie posiadają.
Mam wykształcenie administracyjne i spokojnie mógłbym siedzieć za biurkiem w urzędzie. Ale nigdy nie pracowałem w zawodzie właśnie dlatego iż jest wolny rynek i wybrałem pracę fizyczną gdzie mogę więcej zarobić. Owszem, widzę przez to rzadziej dzieci ,ale jest to koszt utrzymania rodziny. Za to znam młodą dziewczynę po studiach pedagogicznych. Trzeci rok siedzi w domu bo nie ma pracy w zawodzie. Ale do pracy fizycznej nie pójdzie bo przecież ma wykształcenie. Powtórzę jeszcze raz -nie pasuje praca, trzeba ją zmienić. Kursów, które przekwalifikują jest od groma. Dość z szantażowaniem innych.
@ dragoness
dnia 13.04.2019, 14:38
Ocena
komentarza:
-1
Rozumiem. Przechodzi pan na nauczanie domowe?
@ obserwator333
dnia 14.04.2019, 18:43
Ocena
komentarza:
0
A więc skończyć ten temat poświęciłem dwa dni ze znajomymi.
Rzucam paniom wyzwanie. Przyjaciel ze stolicy zajmuje się zawodowo kręceniem filmów dokumentalnych i jest w stanie zdobyć dofinansowanie na ciekawe tematy.
Pomysł jest następujący. Przez rok, dzień w dzień będą panie nosiły kamery nagrywające pracę pań zarówno w szkole jak i po lekcjach. Również w wakacje- te, których nie ma oficjalnie pani tutturu. Dla porównania tak samo będzie z innymi zawodami. Znaleźliśmy już robotnika drogowego, pracownicę sklepu, fryzjerkę i właściciela jednoosobowej firmy prowadzącej usługi budowlane. Jeśli ktoś z innych zawodów byłby chętny serdecznie zapraszamy do zgłaszania.
Zostałby z tego materiału zrobiony serial dokumentalny, który ukazywałby rzeczywisty czas pracy i wysiłek włożony w nią przez każdego.
Wszystkie dodatkowe szkolenia, kursy i prace wszystkich uczestniczących zostałyby ukazane Oczywiście wszystko zgodnie z RODO. Zostałyby przygotowane odpowiednie dokumenty. Tym akurat zająłby się przyjaciel.

Nie byłoby więcej gdybania czy pracują panie 3-4 godziny dziennie i czy w wakacje pani będąca na umowie o pracę rzeczywiście przepracowuje 40 godzin dziennie nie prowadząc przecież żadnych zajęć.
@ obserwator333
dnia 14.04.2019, 18:55
Ocena
komentarza:
0
A i jeszcze wyjaśnienie dlaczego przez rok. Zdajemy sobie sprawę, iż są okresy podczas których potrzeba poświęcić więcej czasu i wysiłku na pracę.
U pań będzie to okres egzaminów i kwalifikacji. U pracownicy sklepu weekendy i święta. Dlatego jeden pełny okres. Dzięki nagraniom dokładnie wyliczymy ile czasu przeznaczają panie na pracę a ile dla rodzin i porównamy z innymi.
@ dragoness
dnia 14.04.2019, 23:11
Ocena
komentarza:
0
"Co do pani dragoness -cytuję panią by pokazać pani obłudę i arogancję." - mocne. Powie mi pan to w twarz? Co do pomysłu, proszę bardzo. Możemy zacząć od września. Jak już przejdę zabieg kardiologiczny. I przeżyję.
@ obserwator333
dnia 15.04.2019, 17:45
Ocena
komentarza:
0
Nie mam problemów z mówieniem tego co myślę ludziom w twarz.

A teraz ciekawostka

ja, 14.04.2019 18:15:47:
a teraz napisz tu co mówiłeś na skype :P
sprawdzimy twoją teorię

grzesiek, 18:18:38:
Zobaczysz że to się nie uda. Próbowaliśmy już czegoś podobnego. Nagle wszyscy nauczyciele albo zamilkli albo zaczęli mieć straszne problemy zdrowotne.. Złożysz propozycję i tak będzie. Przed samym rozpoczęciem nagle stwierdzą że nie są w stanie bo operacja itp...

Kurcze - kolega to jasnowidz:P Musi w totolotka zacząć grać...
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 19:46
Ocena
komentarza:
0
Czytał to, co napisałam? Jest pan bezczelny. Jeden zator już miałam, istnieje poważne ryzyko drugiego. No ale co ja będę gadać z anonimem.
@ uczony
dnia 09.04.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
27
"Proszę zrozumcie nas" a nas rodziców ktoś zrozumie,głupszego terminu strajku w czasie egzaminów który uderza w uczniów na pewno nie wymyślił nauczyciel tylko imbecyl podający się za nauczyciela..Tak nawiasem to zróbcie jeszcze strajk okupacyjny a będziecie mieli przeciwko sobie nie tylko rodziców...Postulaty: żadne tam poprawiające jakość uczenia czy wyposażenia nauczycieli ...tyko...kasa ..kasa..kasa za 2 godziny pracy...
@ Uczeń z cegielni
dnia 09.04.2019, 14:00
Ocena
komentarza:
34
Wstyd mi za moją szkołę i nauczycieli. Wy nas uczycie postawy obywatelskiej i współdziałania w grupie? Szacunku i moralności?
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 19:04
Ocena
komentarza:
-21
Wiesz co? Zamiast głupio tracić czas, idź i przyjrzyj się cokołowi obok waszej szkoły i znajdź tam błąd ortograficzny. Będzie z korzyścią i dla ciebie i dla wszystkich, którzy nie będą musieli czytać tych głupot.
@ Stary Glina
dnia 09.04.2019, 14:00
Ocena
komentarza:
-14
Zaraz się pojawią 2 sztandarowe argumenty przeciwko podwyżkom:
1) pracują po 18 -20 godzin w tygodniu - jest to oczywista nieprawda bo 90 % nauczycieli ( może prócz uczących w-fu, muzyki, plastyki ) pracuje normalnie jak wszyscy, jeśli wliczy się w to czas poświęcony w domu na sprawdziany i inna papierologię ; większość z nich spokojnie zgodziłaby się pracować w szkole te 40 godzin, ale kto im zapewni do tego warunki w postaci osobnego stanowiska z komputerem i pomocami biurowymi, za które nierzadko sami płacą bo szkoły nie stać;
2) jak im nie pasuje niech idą na kasę do supermarketu - pewnie zdecydowana większość z nich po 1-2 miesiącach szkolenia poradziłaby sobie z tymi obowiązakami, ale czy Panie z supermarketów przyszłyby za tych nauczycieli uczyć ? Może niektóre tak ale po 7-8 latach studiów, szkoleń i kursów.
Więc nie przesadzajmy z tym wszystkim, bo nikt normalny nie przyjdzie uczyć po studiach za 1900 zł, netto, szczególnie jeśli to się tyczy przedmiotów zawodowych, chemii, informatyki czy angielskiego.
Pozwoliłem sobie przekopiować mądry wpis internauty z artykułu traktującego o strajku nauczycieli.
@ obserwator333
dnia 09.04.2019, 14:25
Ocena
komentarza:
24
A co powiesz o przeszło 3 miesiącach wolnego. I jeśli twierdzisz że poprawienie po 2 sprawdzianów w miesiącu z 4-5 klas trwa 80 godzin to proponuję by te 80 godzin nauczyciele spędzili w szkole. Niech pracują normalnie 40 godzin tygodniowo- niech ta praca będzie udokumentowana.
I co najważniejsze. Żadna praca nie hańbi. Znam mnóstwo osób po studiach wykonujących pracę fizyczną. Mamy wolny rynek a pracowników brakuje wszędzie. Każdy kto chce , znajduje sobie lepszą pracę nie zawsze zgodną z jego wykształceniem.
Czy to będzie praca w markecie, własna działalność czy też jakakolwiek inna -fakt pozostaje faktem - nie odpowiadają mi warunki pracy zmieniam ją a nie szantażem staram się "wymusić okup".
@ Odyr
dnia 09.04.2019, 14:27
Ocena
komentarza:
-10
Proponuje przeczytac dokladnie komentarz milicjanta
@ tapir
dnia 09.04.2019, 14:28
Ocena
komentarza:
17
Jesteśmy dorosłymi ludźmi, więc przestańmy się okłamywać tym 8-godzinnym dniem pracy nauczyciela. Po co? Ani pan w to nie wierzy, ani ja w to nie wierzę, ani nawet nauczyciele w
to nie wierzą. Pisze pan, ze nikt nie przyjdzie do szkoły uczyć za 1900 zł netto? Po pierwsze dotyczy to nauczyciela stażysty, a po drugie proszę sobie sprawdzić za jakie stawki pracują nauczyciele w szkołach NIEPUBLICZNYCH zatrudnionych w oparciu o Kodeks pracy. Sądzę, że zna pan różnicę między zatrudnieniem nauczyciela w oparciu o Kartę Nauczyciela i o Kodeks pracy? Uważa pan, że nauczyciele w szkołach niepublicznych są gorsi, więc dlatego mniej zarabiają?
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 14:29
Ocena
komentarza:
3
Dokładnie tak. Przygotowanie kilku pytań testowych kilka razy w roku, w dziedzinie, w której jesteš fachowcem i poprawienie wg szablonu, zajmuje z pewnością 22 godziny tygodniowo, zwłaszcza, że gorâcy okres sprawdzianów, zaczyna sie miesiąc przed klasyfikacją, a do grudnia dzienniki są puste. Jakbyś dzieci nie miał Stary Glino. Dodatkowo wycieczki na które, jak wszyscy wiedzą uczniowie jeżdżą co tydzień, a nie raz, dwa razy do roku, jak to sie dzieje w realnym życiu i dyskoteki w każdy weekend. I bardzo niskie zarobki, po 1700 zł., jakby wszyscy nauczyciele mieli wykształcenie półwyższe, bez magistra i przygotowania pedagogicznego, bez stażu pracy i awansu. Takie bajki tylko w krainie 1000 i 1 nocy.
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 09.04.2019, 14:41
Ocena
komentarza:
11
Nauczyciel chemii zapewne czyta fachowe czasopisma naukowe, by przedstawić uczniom nowe metody otrzymywania kwasów, a ten z historii o nowych poglądach na temat początków państwa polskiego - wszystko po to, żeby z pasją referować je uczniom na lekcjach.
@ tapir
dnia 09.04.2019, 14:45
Ocena
komentarza:
3
O tak! Jak to zaczyna się ten wykład z historii według nowych, właściwych trendów?

Gdy na tereny obecnej Polski przybył Moshe, wszędzie była puszcza i rosły drzewa :)
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 14:48
Ocena
komentarza:
18
Do Obywatel Miasta Jasła. Ten kto ambitny, ten sie rozwija. Tak jak wszędzie. To nic niezwykłego. Ja jestem robotnikiem, a nie takie rzeczy czytam w kilku językach, bo lubię nie być głupim.
@ uczony
dnia 09.04.2019, 15:08
Ocena
komentarza:
13
do Obywatela...podaj mi namiary na dobrego nauczyciela z chemii bo ja wraz z rodzicami szukaliśmy(dla maturzystów) i najbliżej Znaleźliśmy w Rzeszowie od i całe czytanie fachowych pism.
@ Ja
dnia 10.04.2019, 08:50
Ocena
komentarza:
7
Ale co Ty porownujesz prace w domu do godzin spedzonych w szkole? Czy ludzie pracujacy w nowym stylu nie woleli by pracowac 5h w firmie a na 3h zabrac 20 krzesel i skrecac sobie w domu gdzie nikt Ci na rece nie patrzy. Mozesz z dziecmi porozmawiac obiad zjesc kawy sie napic i za przeproszeniem wysrac bez pospiechu...to co piszesz jest bzdura...
@ Ja
dnia 10.04.2019, 08:52
Ocena
komentarza:
10
Poza tym Oni nie oceniaja sprawdzianow codziennie wiec o czym My wogole rozmawiamy
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 21:53
Ocena
komentarza:
-1
"Przygotowanie kilku pytań testowych kilka razy w roku, w dziedzinie, w której jesteš fachowcem i poprawienie wg szablonu," - Pan śmie twierdzić, że był nauczycielem?
@ Człowiek z lasu
dnia 10.04.2019, 23:04
Ocena
komentarza:
2
Pani Dragoness. Byłem nauczycielem, jestem, bo posiadam wykształcenie i mam dzieci.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:04
Ocena
komentarza:
2
No to jeśli Pan tak postępował, to, ośmielę się twierdzić, że marnym.
@ Człowiek z lasu
dnia 11.04.2019, 10:56
Ocena
komentarza:
0
To jest Pani również internetowym prorokiem. Moi uczniowie z klas zawodowych zdali maturę z WOSu lepiej, niż I LO. Mówiłem o tym, co się słyszy od dzieci.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:07
Ocena
komentarza:
-2
"Się słyszy"... kocham takie głupoty.
@ Konserwa polityczna
dnia 09.04.2019, 14:05
Ocena
komentarza:
14
Strajk strajkiem ale zachodniopomorskie znp chce blokować egzaminy przez okupację. A egzaminy są państwowe. Nie można do tego dopuścić. Jeśli tak się stanie do akcji musi wkroczyć policja, najlepiej jednostki liniowe.
@ tuwim
dnia 09.04.2019, 14:05
Ocena
komentarza:
37
Nauczyciele!!!
Jak wydaje się wam ze mało zarabiacie zapraszam do branży budowlanej. Zarobki dobre, praca na wolnym powietrzu, stresu mniej
@ Stary Glina
dnia 09.04.2019, 14:20
Ocena
komentarza:
-1
"Wszyscy na mury" - Twoje hasło?. Po co nam darmozjady, czyli nauczyciele, pielęgniarki, urzędnicy, policjanci, księża?. Ważne, że są budowlańcy, szoferzy, kasjerki, magazynierzy, "piloci" widlaków. Oczywiście Ciebie "tuwimie" widzę w roli ich szefa.
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 09.04.2019, 14:25
Ocena
komentarza:
24
Bronisław Komorowski radził prawie cztery lata temu, że można zmienić pracę i wziąć kredyt. Skoro tak wszyscy nauczyciele narzekają na ciężką pracę niech zmienią ją na lekką - nikt nikogo na siłę nigdzie nie trzyma.
@ uczony
dnia 09.04.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
3
do stary glina..."Do szeregu! Do szeregu! Czas nam pracą wzmocnić wolność i ład Hej, junacy - ej, chłopcy, dziewczęta, Do roboty! do roboty! Jedno hasło jak rozkaz pamiętaj: Do roboty! do roboty! Za młoty, hej, ojczyzny wolne dzieci, dzielne dzieci, Do roboty! - serca w górę, myślą świecić! Raz! dwa! do roboty!"
-czy ci to coś przypomina???
@ 1000+ czy się stoi czy się leży
dnia 09.04.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
8
"stresu mniej" ?
a co z wściekłymi betoniarkami ?
@ bfc
dnia 09.04.2019, 20:10
Ocena
komentarza:
14
Narzekacie na nauczycieli a nie robicie nic,zeby w szkołach uczyli profesjonaliści. rodzice dużo mogą. Są Rady Rodziców, które mogą dużo. Żądać dobrych nauczycieli po odpowiednich studiach i z powołaniem, miernoty widac na odległść często wepchane na siłę przez Organ. Dyrektorzy wiedzą jakich mają nauczycieli, ale często ich nie doceniają, albo sa bezradni bo nie mogą miernot zwolnić.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:29
Ocena
komentarza:
-9
Ale to się trzeba wysilić, trochę zawalczyć... po co? Łatwiej pluć zza monitora.
@ Do roboty!
dnia 10.04.2019, 06:36
Ocena
komentarza:
10
Najlepszym przykładem plucia jesteś ty ze swoimi mądrościami.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:37
Ocena
komentarza:
-1
Jak ci przeszkadza, to nie czytaj. Prawda w oczy kole?
@ @biedronka
dnia 11.04.2019, 20:37
Ocena
komentarza:
2
Drogi Tuwimie! Ludzie po studiach w branży budowlanej zarabiają kilkakrotnie więcej od nauczycieli, a Ci którym się nie chciało uczyć, albo tak wybrali i nie poświęcili czasu, pieniędzy na naukę mogą pracować na powietrzu z mniejszym stresem jak piszesz, droga wolna. I nie, nie jestem nauczycielem, ale patrząc na poziom tu na forum, stwierdzam że w Jaśle pozostali już ludzie zawistni, tępi, zapisowani i kompletnie oderwani od rzeczywistości. Reszta wyjechała studiować i w większości tam też pozostała. Jedyna intelektualna elita, która może pomóc takim ignorantom wbić coś do głowy to właśnie o ironio! nauczyciele. Jestem z nauczycielami i nie łamcie się! Dacie radę! A teraz Ci którym się nie chcialo uczyc, mogą mnie minusować.
@ do Tuwima
dnia 12.04.2019, 07:34
Ocena
komentarza:
2
Pożytku by z nich nie było bo oni wiecznie zmęczeni po paru godzinach. Dla nich wysiłkiem jest noszenie klasówek
do domu i z powrotem nie mówiąc o wytarciu tablicy.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:05
Ocena
komentarza:
-1
Ot i wyartykułował, ekspert od cudzej pracy.
@ uczony
dnia 09.04.2019, 14:08
Ocena
komentarza:
6
Wypalić czerwoną zarazę do zera..
resztę do kołchozów 2 krowy i jest 1000 o który tak walczą
@ rodzic
dnia 09.04.2019, 15:21
Ocena
komentarza:
13
Strajkujcie, strajkujcie, przynajmniej wiadomo, które szkoły mają uczniów głęboko w ... i gdzie dzieci nie posyłac
@ rodzic
dnia 09.04.2019, 21:42
Ocena
komentarza:
9
Rodzice wysilcie się i poszukajcie dla dziecka dobrej szkoły. A może gdyby dzieci szły do dobrych szkół, te kiepskie by padły.Patrzycie tylko na własną wygodę, bo blisko. Wiedziałam jaka pani bezie uczyć moje dziecko i wybrałam szkołę konkurencyjną. Jestem zadowolona, chociaz w klasie 25 uczniów. Po prostu inny swiat i inna jakość.
@ Sęk
dnia 10.04.2019, 17:13
Ocena
komentarza:
1
Chyba tylko do Budowlanki
@ oÖo
dnia 09.04.2019, 15:32
Ocena
komentarza:
20
Muszę to powiedzieć (bez wnikania, gdzie leżą racje):
1. Nauczyciele zawsze ponosili klęskę podczas strajków i protestów. Jeśli się teraz się poddadzą, znaczyć to będzie, że "nie mają jaj" i zasługują nawet na niższe pensje.
2. Jeśli byłbym nauczycielem i widziałbym ten ogromny "szacunek" do mojego zawodu oraz niesamowite "poparcie" dla protestów - zmieniłbym pracę. Pracy nie brakuje, także tej dobrze płatnej.
3. Czy jeszcze są w Polsce takie tematy, co łączą a nie dzielą?
@ Olo
dnia 09.04.2019, 15:39
Ocena
komentarza:
5
Zyjemy w wolnym i demokratycznym panstwie walesa wywalczyl wolne zwiazki zawodowe kazdy ma prawo strajkowac a moje dziecko idzie do 2 lo w jasle jtore cale strajkuje.popieram straj to jest ibywatelska postawa walcz o swoje bo w tej demokracji pisu to tylko lenie i nieroby z mopsu dostaha pozostalych sie kantuje.brawo nuczyciele uczycie nasze dzieci wspoldzialania w grupie i odwagi bo czeba ja miec zeby w jasielskim za..piu przyjac te wszystkie pomyje od nierobow i darmozjadow.
@ do Olo
dnia 11.04.2019, 10:10
Ocena
komentarza:
1
najpierw opanuj pisownię i klawiaturę jak mawia stary glina
@ KOŚCIELNY
dnia 09.04.2019, 15:44
Ocena
komentarza:
2
Starosta powinien zawiesić dyrektorów szkół i nauczycieli strajkujących za niedopełnienie obowiązków a jak nie potrafi to powinien się poddać do dymisji, dzieci nie mają zajęć,błąkają sie po mieście a nie są pełno letnie a w czasie lekcji odpowiada za nich szkoła .Dzieci i ich rodziny nie powinny być zakładnikami nauczycieli .Jak nauczycielom nie pasuje taka pensja to szmatex niech sobie otworzą
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 16:28
Ocena
komentarza:
-17
Słoneczko, kiedy wylęgnie ci się w mózgu jakieś własne myślątko?
@ M
dnia 09.04.2019, 18:00
Ocena
komentarza:
-6
Tylko kto będzie twoje dzieci uczył
@ zdziwiona
dnia 09.04.2019, 18:19
Ocena
komentarza:
14
są szkoły prywatne,prywatna szkoła ZNP nie strajkuje !!! ciekawe
@ pazerni uczyciele DO ROBOTY !!!
dnia 09.04.2019, 15:46
Ocena
komentarza:
7
pazerni uczyciele do roboty !!!
@ Ala
dnia 09.04.2019, 15:55
Ocena
komentarza:
2
No wlasnie ktury nauczyciel zostawil rodzine i na urlopie pojechal za granice dorobic jak inni widocznie im starcza na zycie a innym brakuje .panie po sklepach maja najnizsza krajowa i zasuwaja po 12 dziennie a oni 18 tygodniowo gdzie sens poruwnania
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 16:28
Ocena
komentarza:
-4
Nie wiesz "ktUry"? Niejeden. A "porUwnania" tego typy robiły komuchy.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 16:20
Ocena
komentarza:
-7
Jakież chrześcijańskie miłosierdzie tryska z komentarzy. Zaiste serce rośnie, jak pobożny, katolicki mamy narodek. Wiecie Państwo? Niedobrze mi się robi, jak to czytam. Dlaczego? Bo zastanawiam się, ilu z Was w czerwcu przyjdzie na kolanach błagać o ocenę pozytywną dla swego leniwego potomka z obłudnie uśmiechniętą facjatą. Do szkoły nie pofatygujecie się w ciągu roku szkolnego, dziennika elektronicznego nie chce się Wam zainstalować, nie macie pojęcia, co robi Wasze dziecko w szkole i poza nią. Chcielibyście, aby je za Was wychować i wykształcić. Może jeszcze urodzić? Dziecko siedzi nad lekcjami? Właśnie. SIEDZI nie robiąc nic, podobnie na lekcji. Korepetycje? W większości przypadków to snobizm i pójście na łatwiznę, żeby nie musieć się dzieciakiem bliżej zainteresować. Wy do wychowania i opieki macie jedno. My, jako wychowawcy, trzydzieścioro. Nie licząc tych, którzy na każdej przerwie (pięciominutowe) przychodzą "pogadać". Zarzucacie nam, że nic nie robimy, za krótko pracujemy, mamy wolne...i oczywiście, jak się nie podoba to na kasę do Biedronki. Czemu nie? Początkujący kasjer zarabia więcej niż początkujący nauczyciel. Przeraża skala Waszej zawiści i głupoty, bo ślepo Państwo wierzycie w to, co o nas mówią i piszą w mediach. Dowodem są na to stawki, jakie wymieniacie. Ktoś tu żąda podania faktycznych zarobków, cóż, ja swoje kiedyś udostępniłam w internecie, by zamknąć paszczę podobnym Wam ekspertom. Nie neguję. Są nauczyciele, którzy uczyć nie powinni, ale generalizacja i przerzucanie odpowiedzialności na całą grupę zawodową jest niesprawiedliwe i krzywdzące. Dlaczego strajk jest teraz? Bo dotychczasowych, w weekendy, nawet nie zauważyliście. Kończąc swój przydługi wywód chciałabym jeszcze dodać, że to dla waszych dzieci przychodzę do pracy od prawie trzydziestu lat, dla nich zaniedbałam zdrowie i czasem własne dzieci. Im podziękujcie, że w ogóle chce mi się z Wami gadać.
@ Konserwa polityczna
dnia 09.04.2019, 16:30
Ocena
komentarza:
11
A to Wy do czerwca macie jednak zamiar skończyć protest? Wiedziałem że zmięknie wam rurka. Ha ha ha
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 09.04.2019, 16:34
Ocena
komentarza:
13
Oj biedactwo. Tylko Pani zarwała swoje zdrowie, swoje dzieci itp? Robi to każdy na każdym stanowisku, kto angażuje się swoją pracę, a czasami zwyczajnie wykonując swoje obowiązki. Także Panie z kas w Biedronce.
@ ja
dnia 09.04.2019, 16:46
Ocena
komentarza:
10
Dla naszych dzieci Pani przychodzi do pracy ? ale żadnej łaski Pani nie robi naprawdę. wypowiedzenie złożyć i po problemie nikt płakał na pewno nie będzie. przyjdą młodzi po studiach daje gwarancje. przy waszych układach po 30 latach spokojnie moze Pani na emeryturkę isc.
@ ludzie
dnia 09.04.2019, 16:53
Ocena
komentarza:
13
ludzie za granicami pracujący, w polskich firmach prywatnych nie zaniedbują niby rodziny i własnego zdrowia? tylko nauczyciele ?? tak zaniedbują ze najkrócej pracują ze wszystkich zawodów. to przykre ze Ciemnotę tutaj Pani ludziom wciska.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 16:53
Ocena
komentarza:
-11
No i nie dotarło, czemu mnie to nie dziwi? Dobrze, że państwa dzieci to inny gatunek. Naprawdę są wasze?
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 17:04
Ocena
komentarza:
16
Pani Dragoness. Spotkałem stolarza, który zamawiał pięć piw dwoma rękami i nigdy nie mówił, że poświęcił swoje zdrowie dla cydzych dzieci, by miały na czym spać. Po prostu wykonywał swoją prace, znacznie bardziej niebezpieczną dla zdrowia, niż praca nauczyciela. Wszystkie zawody sâ bardziej niebezpieczne dla zdrowia, niż zawód nauczyciela. Oczywiście, życzę Pani, z całego serca, dobrego życia i zdrowia. Pozdrawiam.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 17:11
Ocena
komentarza:
-25
Panie człowieku z lasu. Z dalekiej Francji wszystko wygląda inaczej. A już o niebezpieczeństwach w pracy nauczyciela naprawdę wie pan niewiele. Komunistyczne porównanie "ludu pracującego miast i wsi" z "yntelygencja" zaczyna być charakterystyczne dla rządów komuny-bis.
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 09.04.2019, 17:12
Ocena
komentarza:
16
Dotarło, tylko niestety nic Pani z tego nie rozumie. A to niezbyt dobrze świadczy o Pani kwalifikacjach intelektualnych.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 17:22
Ocena
komentarza:
14
Pani Dtagoness. Ja mam dwa kierunki studiów i pracowałem, jako nauczyciel. W szkole pidovało mi sie wszystko, oprócz atmosfery pokoju nauczycielskiego, która jest zabójcza dla męskiego ducha. Wiecznego narzekania, użalania sie, porównywania z robolami, którzy majă rzekomo lepiej itd. Co do Francji. Chyba nie chciałaby Pani rozwijania tego tematu. Zresztą jest wiele publikacji na temat ilości godzin pracy nauczycieli polskich na tle Europy. Za to wyzwania, z którymi musză się czasem zmierzyć w,swojej pracy să nieporównywalne. Załatwiałem pewne formalności w szkole we Francji i powiem Pani, że czułem sie nieswojo, gdy dyrekcja szkoły traktowała mnie jak ministra na wizytacji, tylko dlatego, że chciałem zapytać o warunki przyjecia mojego dziecka do szkoły.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 17:22
Ocena
komentarza:
-22
W braku merytorycznych argumentów używamy tych ad personam, cóż... przywykłam.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 17:23
Ocena
komentarza:
4
Przepraszam za błędy, ale pracowałem od 3 rano i mi się myli.
@ Sęk
dnia 10.04.2019, 17:20
Ocena
komentarza:
-3
Nie widzisz różnicy pomiędzy tymi zawodami? Pani z Biedronki nie traci zdrowia dla obcych dzieci. Współczuję
@ Farmaceuta
dnia 10.04.2019, 17:58
Ocena
komentarza:
6
Do Pani dragoness.
Długo nic nie pisałem na żadnym portalu informacyjnym czytając tylko komentarze na temat obecnej sytuacji ale gdy widzę Pani arogancję postanowiłem napisać kilka słów na ten temat.
1. Nauczyciele twierdzą że mało zarabiają - biorąc realne stawki jakie zarabiają inni ludzie za ciężką pracę zarówno fizyczną jak i umysłową ich pensje są na bardzo wysokim poziomie. Jaklo farmaceuta z 20-letnim stażem pracy otrzymuję 2600 na rękę.
I powiem z cała stanowczością iż moja praca jest zdecydowanie cięższa od Pani . Ja nie mam dziennie kilkunastu uczniów z reguły siedzących cicho słuchających lekcji. Mam kilkudziesięciu pacjentów, każdy z innymi lekami . Muszę im wszystkim wytłumaczyć sposób zażywania, przeliczyć czy lekarz prawidłowo wypisał dawkowanie(bardzo często błędnie ) bo od tego niejednokrotnie zależy życie pacjenta i to ja odpowiadam za to co wydam a nie lekarz , który źle obliczył. w międzyczasie bez przerwy przerywane mam przez inne osoby, które się niecierpliwią w kolejce pytaniami czy jest taki a taki lek. Co parę godzin sprawdzam komunikaty czy któryś lek nie został wycofany bo w przypadku sprzedaży muszę jeździć po domach pacjentów by odzyskać. Więc pani grymasy, że uczniowie o coś zapytają na przerwie są śmieszne.
2. Czas pracy -18 godzin - plus mgliste określenie ile to czasu trzeba poświęcić w domu na dokształcenie, poprawienie sprawdzianów itp. U mnie czas pracy to ciężkie 40 godzin na nogach plus codzienne dokształcanie się w zmianach refundacji , setkach nowo wprowadzonych leków,wyrobów medycznych , suplementach diety(pojawiających się niemal codziennie) oraz raportowaniu sprzedaży (kodowanie leków). I nie mam na to czasu w godzinach pracy- bo muszę obsłużyć pacjentów, zamówić leki , odebrać towar.
I znoszę to wszystko bo taką pracę wybrałem. Gdy stwierdzę, że jednak nie dam dłużej rady poszukam innej a nie wezmę za zakładników pacjentów twierdząc,że nie będę wydawał leków bez podwyżki, tak jak Państwo zrobiliście z uczniami.

Wielokrotnie po ciężkim dniu -szczególnie w takim okresie jak teraz gdy jest sezon grypowy wysiadają mi nogi i nie mogę pod koniec dnia wydobyć głosu. I nie przysługuje mi urlop na podratowanie zdrowia.

Moja praca wymaga znajomości z wielu ciężkich dziedzin - medycyny , matematyki, chemii(my nie tylko sprzedajemy ale też przygotowujemy leki robione).
I bardzo wiele innych zawodów, odpowiedzialnych i wymagających wykształcenia pracuje równie ciężko za takie pieniądze. Więc proszę się zastanowić nad tym, dlaczego społeczeństwo tak reaguje na wasze żądania.
@ edi
dnia 10.04.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
5
Dziękuję za ten przykład, każdy z nas rodziców ma swoją historię trudów pracy jaką wykonujemy
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 20:37
Ocena
komentarza:
2
Moja arogancja ma się świetnie. Podziwiam farmaceutów i pozdrawiam przemiły personel apteki Niezapominajka, oraz Lubelska. Szkoda, że nie przeszedł pan jeszcze szkolenia z czytania ze zrozumieniem. Uczniowie, to ostatnie osoby, na które grymaszę.
@ Jajca padalca
dnia 11.04.2019, 12:34
Ocena
komentarza:
-1
Widać kolego że pracodawca rżnie cie na kasę.Moja kobieta pracuje w jednej z aptek jasielskich i zarabia pięć tysiakow.Nie będziesz się cenił, nie bedziesz szanowany.Zmien aptekę!!!
@ Obserwator
dnia 09.04.2019, 16:34
Ocena
komentarza:
13
Tak bardzo są zapracowani nauczyciele ,że po lekcjach bardzo chętnie dziecko do babci i korepetycje .
@ Emma
dnia 09.04.2019, 16:39
Ocena
komentarza:
4
Fakty - uczniowie mieli zapewnioną opiekę w każdej szkole, jeśli rodzic nie mógł opiekować się dzieckiem, mogło ono przebywać w szkole. Egzaminy odbędą się - zarówno gimnazjalne, jak i ósmoklasisty. Wszystkie szkoły i przedszkola były otwarte, można było podejść, powiedzieć co sądzicie Państwo o naszym zawodzie prosto w twarz.
Ponieważ komentujący wrzucają wszystkich nauczycieli do jednego worka i plują jadem (nie wspominam nawet o tym czasie religijnym, w którym jesteśmy) - jako czynny nauczyciel wyciągam lekcję z tej sytuacji - zero przymykania oczu na szantaże emocjonalne przy wystawianiu ocen na koniec roku, na telefony po 20 od rodziców, na niewywiązywanie się z obowiązków rodziców (np. obecność na spotkaniach wywiadowczych, bieżąca kontrola edziennika itd.) Nauczyciele zawsze dawali drugą i trzecią szansę, zawsze przymykali oko na niedociągnięcia, na różne sytuacje rodzinne, ale pokazaliście Państwo wsparcie dla nas. Wyciągamy wnioski.
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 09.04.2019, 16:44
Ocena
komentarza:
3
Ma Pani rację, proszę jeszcze powalczyć o zwiększenie godzin do 27 i ukrócenie studiów podyplomowych. To tak á propos wrzucania wszystkich do jednego worka.
@ tapir
dnia 09.04.2019, 17:10
Ocena
komentarza:
10
Wie pani, z ludzkiego punktu widzenia to pani współczuję. Naprawdę. Ale wie pani, każdy z nas wybrał w sposób mniej lub bardziej świadomy rodzaj pracy. Z wszystkimi plusami i minusami. I każdy z nas może podać mnóstwo tych negatywnych przypadków związanych z naszym zajęciem. Mogą to zrobić panie pielęgniarki, salowe, kasjerki, kierowcy czy pracownicy "budowlanki". Pani, jako przedstawicielka strajkujących (jak sądzę) nauczycieli przedstawia swoją wersję zdarzeń, która ma przekonać opinie publiczną do tego, by wasz protest poparła. Niestety, wysokość waszych żądań obróciła się przeciwko wam. Mówiąc wprost: chcieliście na raz połknąć zbyt duży kęs. A to proszę pani budzi opór społeczny, bo ludzie nie tylko widzą ile sami zarabiają, ale też, niestety, mają bardzo negatywne doświadczenia ze szkołą. Pani ma z rodzicami a my mamy z nauczycielami. A podwyżkę o 1000 zł chcieli nauczyciele. Zdaję sobie sprawę, że z punktu widzenia logiki strajkowej termin strajku został wybrany bardzo dobrze ale w tym momencie w którym oświatowe związki zawodowe nie stworzyły wspólnej reprezentacji, a później "S" podpisała porozumienie z rządem wasz strajk stał się bezsensowny. Wie pani, mogliście odnieść sukces, bo w końcu dostaniecie sporo więcej pieniędzy, ale dzięki temu strajkowi teraz będziecie musieli w milczeniu, pokłóceni między sobą, jakoś tę żabę przełknąć. Ale proszę być optymistką - ma pani ciekawy zawód, lubi pani swoją pracę, nieźle pani zarabia.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 17:20
Ocena
komentarza:
-16
Przykro mi, że mając negatywne doświadczenia NIC z tym nie zrobiliście, a teraz rozciągacie zachowanie kilku miernot na całą społeczność.
@ Emma
dnia 09.04.2019, 17:46
Ocena
komentarza:
5
Panie tapir - tak, w przeciwieństwie do większości komentujących, przedstawiam swoją wersję zdarzeń - bo to moja codzienność, a nie wyczytane w propagandowych mediach farmazony lub wspomnienia tego, co było w szkole wiele lat temu, a co poszło komuś nie tak.
Ja też spotkałam w życiu wielu niekompetentnych pracowników różnych specjalności, ale staram się nie uogólniać. Nie wyliczam, co i gdzie zarabia budowlaniec i jaką łatwą/trudną pracę ma kasjerka, mimo, że spotykam ich na co dzień i mam swoje obserwacje. Jak pan mówi - każdy ma swoje doświadczenia.
Nieodmiennie od początku strajku jestem jednak zszokowana nienawiścią do nauczycieli, która głęboko drzemie w ludziach. Już dawno zrezygnowano z 1000zł, dzisiaj związki zaproponowały 3x10%, w niedzielę pracodawcy chcieli wyłożyć 2 mld, wspomóc rząd, ale nie ma woli porozumienia, gdyż zostało osiągnięte podstawowe założenie - skłócić, poróżnić, podzielić - tak, jak rodziny, tak społeczeństwo.
Nie mam gospodarstwa, ale nie wyrzucam tutaj, że na bydło i trzodę się znajdzie z unijnych, śmierdzących pieniędzy. Nie wypominam, czy ktoś osiadł w domu i finansuje życie rodziny z 500+, kiedy te pieniądze miały trafiać bezpośrednio do dzieci, finansować ich potrzeby rozwojowe, a nie utrzymywać rodziny.
Ale po tym wszystkim, co się tutaj wypisuje, inaczej patrzę na to jasielskie piekiełko. Przykro mi, że ludzie, których dzieci uczyłam i uczę, mają o nas takie zdanie. Proponuję edukację domową - przecież wszyscy ukończyli szkołę i na szkole się znają.
@ tapir
dnia 09.04.2019, 17:48
Ocena
komentarza:
5
Proszę nie generalizować, bo tak, jak są różni nauczyciele, to są też różni rodzice i różne dzieci. A przeciętny rodzic, nawet mając złe doświadczenia z nauczycielami, kieruje się najczęściej troską o swoje dziecko i woli czasami przemilczeć to, co mu się nie podoba. Bo on się odezwie, a potem jego dziecko nie dostanie np. promocji do następnej klasy. Tak to działa w praktyce.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 17:53
Ocena
komentarza:
2
Myli Pani nienawiść z brakiem poparcia dla postkomunistycznego związku i niechęcią dla wygórowanych żądań. Rzâd zdaje się zaproponował Wam 30 procent podwyżki, ale nie zgodziliście. Teraz nagle 3 razy 10 procent równa się więcej niż 30 procent dzielone na dwa. To taka matematyka...
@ tapir
dnia 09.04.2019, 18:16
Ocena
komentarza:
10
Pani Emmo - proszę wybaczyć, ale autentycznie podziwiam pani naiwność! Wiem, że to brzmi trochę nieładnie, dlatego proszę o wybaczenie. Ale, niestety, nie znam innego słowa by to opisać. Końcem początku żądania 1000 zł podwyżki płacy zasadniczej była ta chwila, gdy "S", ZNP i FZZ nie stworzyły wspólnej reprezentacji związkowej i przedstawiły różne postulaty. Każdy, kto nieco się orientuje w meandrach przebiegu sporu zbiorowego już w tym momencie zdawał sobie sprawę, że z punktu widzenia strategii negocjacyjnej jest to sytuacja idealna dla drugiej strony, czyli rządu. Rząd przedstawił propozycje, które w dużej części uwzględniały postulaty "S" i podpisał porozumienie. Gdy już opadnie kurz i emocje przestaną buzować jak pani porówna to, co nauczyciele dzięki temu dostaną, to obiektywnie powinna przyznać pani, że nie jest to tak mało. W życiu, niestety, nie ma tak, że dostajemy wszystko co byśmy chcieli. Błąd ZNP i FZZ polega na tym, że zamiast podpisać w niedzielę to porozumienie i ogłosić sukces, postanowili strajkować! To jest kompletna aberracja wymykająca się logice i zdrowemu rozsądkowi. Nawet, gdybyście proszę pani strajkowali do wakacji to i tak niczego więcej nie dostaniecie! Proszę nie mieć złudzeń. Spory zbiorowe to naprawdę trudna i poważna sprawa, więc nie powinni się za to brać amatorzy z ZNP! Wracając do 500+... Sądzę, ze jako nauczycielka z powołania powinna pani docenić fakt, ze dzięki temu programowi w Polsce praktycznie skończyło się ubóstwo dzieci. Wie pani, moim zdaniem to właśnie nauczyciele powinni być najbardziej zadowoleni z wszelkiego rodzaju programów socjalnych mających wpływ na dzietność. Z prostych przyczyn, im więcej dzieci tym więcej szkół, tym więcej nauczycieli będzie potrzebne. Proste i logiczne. I jeszcze o tej fali hejtu... Z całym szacunkiem: ale czego spodziewaliście się żądając 1000 zł? Że ludzie zarabiający 1700 zł netto czy 2000 obrzucą was kwiatami? O święta naiwności. Poza tym ludzie, którzy troszeczkę orientują się, ile samorządy dopłacają do oświaty też zdają sobie sprawę z tego, że albo ich gmina naprawi drogę, którą codziennie jeżdżą do pracy albo da na podwyżki dla nauczycieli. Które by pani wybrała nie będąc nauczycielką?
@ Emma
dnia 09.04.2019, 18:32
Ocena
komentarza:
0
Jednym z elementów porozumienia, podpisanego przez Solidarność, jest wypłata wychowawcom dodatku - właśnie z kieszeni samorządów. Nie o to chodziło, żeby zadłużać samorządy, które niosą na barkach utrzymanie szkół, ale żeby zwiększyć podstawę, a za nią odpowiada rząd.
Nie jestem naiwna, wierzę w dobre intencje, ale słowa przew. Solidarności, że nie usiądzie do rozmów z znp dosyć wcześnie pokazały, że negocjacje będą ustawione.
Jeśli poczyta pan relacje świadków negocjacji na Twitterze, zrozumie pan, jak to wyglądało.
Mniejsza z tym, odwracając powtarzany tu argument - ci, którzy zarabiają 1700 też mogą się przekwalifikowac i znaleźć lepsza pracę.
W dyskusji brakuje głosów o wyższości drogi nad szkoła w gminie, natomiast bogato od rozliczania naszych godzin przy tablicy i wakacji.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 18:39
Ocena
komentarza:
-11
Nie, to ZNP zaproponował 30% w dwóch ratach, na które nie zgodził się rząd. Dziś związkowcy chcieli 3 X 10%, rząd się nie zgodził, bo na rozmowy przyszedł z tym, co poprzednio. I kto tu blokuje?
@ Emma
dnia 09.04.2019, 18:43
Ocena
komentarza:
6
Co do 500+ - nie mam nic przeciwko, jeśli widzę rodzine, w której te pieniądze inwestowane są w rozwój dzieci. Niestety trochę inaczej to wygląda. Zamiast pracować a ten dodatek przeznaczać na rozwój, dorośli zrobili sobie z dzieci źródło utrzymania. Nie będę dalej ciągnąć tego wątku, bo tu nie o tym, ale zdziwilby się Pan, jak to wygląda.
Co do wzrostu dzietnosci- więcej pożytku przyniosłyby żłobki, przedszkola, odliczenia od podatku dla osób pracujących, które byłoby stać, by na kilka lat wypaść z rynku pracy, ale które się dokładają płacąc podatki.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 18:56
Ocena
komentarza:
16
Do Dragoness. Rzeczywiście. ZNP 30 procent. Rząd 15 procent, skrócenie terminów awansu, 300 zł za wychowawstwo. No chyba, gdy spotykają się dwie strony, każda ma swoje propozycje i trzeba spotkać sie gdzieś pośrodku, a za jakiś czas negocjować ewentualnie dalej. 15 procent podwyżki, po latach zamykania szkół przez poprzzdni rząd, to chyba świadczyło o dobrzj woli. Przynajmniej w porównaniu z działaniami PO PSL.
@ tapir
dnia 09.04.2019, 18:57
Ocena
komentarza:
11
Dodatki za wychowawstwo są w różnej wysokości - od 40 do 450 zł. Uważa pani, że dla nauczyciela mającego 40 zł, gdy dostanie 300 to nie będzie wyższa płaca? Zadłużać samorządy... Za rządów koalicji PO-PSL w Polsce zlikwidowano 1146 szkół. Gdy w 2017 roku w gminie Nowy Żmigród chciano zreorganizować 3 szkoły z czym wiązały by się zwolnienia nauczycieli, to na takie rozwiązanie nie zgodziła się pani Anna Zalewska! Tak, proszę pani, ta sama Anna Zalewska. Szkoły 8-klasowe zostały, w jednej jest podobno 15 uczniów, ale nauczyciele maja pracę. Pracę i płacę! Gdy już krytykujecie panią minister to warto i o tym wiedzieć, prawda? Czy pani wie, że Polsce jest gmina w której nie ma ani jednej publicznej szkoły podstawowej? Nauczyciele zatrudnieni są w oparciu o Kodeks pracy, gmina jakimś tam stowarzyszeniom przekazuje subwencję oświatową i problem z nauczycielami ma rozwiązany. Gdyby proszę pani PiS (ten okropny i wstrętny) nie zmienił przepisów, to z mapy powiatu jasielskiego zniknęłoby jakieś 30% szkół podstawowych. Ilu nauczycieli straciłoby pracę? Fakt, na rynku pojawiłaby się większa konkurencja, można by zwolnic gorszego nauczyciela, a zatrudnić lepszego. Ale pani pracując w szkole ie, jak trudno jest w praktyce zwolnic nauczyciela. Wracając do porozumienia z "S". ZNP jest związkiem branżowym, a "S" jest związkiem zawodowym w którym są też inne grupy zawodowe finansowane z budżetu. Proszę mi wierzyć, nie jesteście wyjątkowi - jesteście zwyczajną grupą zawodową jak każda inna. A "S" pamięta, jak w 2013 r. wspólnie z OPZZ i FZZ protestowała przeciwko polityce rządu Tuska. A ZNP wtedy się nie przyłączył, więc jak pani widzi każda centrala związkowa ma swoje własne priorytety.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 19:02
Ocena
komentarza:
-17
Dlaczego wszystko porównujecie do poprzedniego rządu? Rządzicie już prawie CZTERY LATA.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 19:18
Ocena
komentarza:
17
Do Dragoness. Hm. Ja akurat nie rządzę, ale żeby dokonać oceny sytuacji, trzeba mieć punkt odniesienia. Nauczyciele nie cgcieli steajkować za rządów PO PSL, a teraz chcą, więc ja osobiście staram się porównać sytuację tam i tu i dochodzę do wniosku, že jest to strajk polityczny ZNP przeciw rzâdowi PIS. Użytkownik Tapir dysponuje sporą wiedzą w temacie i podaje fakty, które tym bardziej za tym przemawiają. Mogliście przyjąć propozycję rządu, zyskać szacunek społeczeństwa i bazę do dalszych žądań na przyszłość, a wybraliście opcje, która odpowiada i podoba się tylko totalnej opozycji, opcję w której wszyscy tracą. ZNP nie cieszy się szacunkiem w społeczeństwie, a Solidarność jest zapewne bardziej ustosunkowana, jeśli chodzi o kontakty z tym rządem. Reasumując. Postawiliście na traktor Władimiriec z kołchoźnikiem u steru, zamiast na rycerza w błyszczącej zbroi.
@ Człowiek z lasu
dnia 09.04.2019, 19:52
Ocena
komentarza:
7
Gdzie Ty tu człowieku jakiś hejt widzisz miedzy mną a Dragoness?
@ tapir
dnia 09.04.2019, 20:00
Ocena
komentarza:
17
Pani dragoness - ponieważ pani uczy j. angielskiego, więc mały wykład z matematyki odnośnie dzisiejszej propozycji ZNP.

ZNP chciał 30% w dwóch ratach po 15%. Przyjmijmy kwotę bazową na poziomie 1000 zł. Czyli 1000 x 15% = 1150 zł (pierwsza rata), a następnie 1150 x 15% = 1322,5 zł (druga rata).

ZNP chce dzisiaj: 3 x 10%. Przyjmijmy kotę bazową na poziomie 1000 zł. 1000 z 10% = 1110 zł (pierwsza rata). Druga rata: 1100 x 10% = 1210 zł. Trzecia rata - 1210 x 10% = 1331 zł. Reasumując, ZNP chce więcej niż chciał!

Wie pani, gdybym był pracodawcą a strajkujący związkowcy chcący się dogadać przyszli z taką propozycją, która zwiększa żądania, to kazałbym im wyjść i strajkować do przysłowiowej "us...nej śmierci". I to byłoby tyle nt. woli ZNP :)
@ Emma
dnia 09.04.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
-10
Widzi pan, raz odwołuje się pan do obciążenia samorządów, a za chwilę popiera to, że utrzymują nierentowne szkoły. Dodatek za wychowawstwo to oczywiście znaczna podwyżka, ale ona tego rządu nic nie kosztuje. Łatwo obiecać nie swoje pieniądze (dodatek za wychowawstwo, 500+ na krowę), a potem oskarżać drugą stronę negocjacji, że odrzuciła propozycję. Nigdy o to nie chodziło.
Nawet nie komentuję idei likwidacji gimnazjów i tych szkół z każdej miejscowości, w których obwoźni nauczyciele uczą z doskoku.
Gdy PiS dostał od wyborców narzędzia do ręki i mógł zrobić, co chciał, zamiast zabrać się za kartę nauczyciela i zreformować system, co w4 lata pewnie by się udało, zlikwidował gimnazja. Bez pomysłu, bez patrzenia na dobro dzieci. Zakładam, że pan nie uczy, bo wiedziałby pan, o czym mówię.
A żeby zatuszować tą masakrę edukacji, dał podwyżki szczątkowe i od początku tej batalii (2018) ciągle się tym chwali.
Tuska nie ma, jest PiS. Obecni uczniowie i nauczyciele nie patrzą wstecz, ale patrzą w przyszłość - swoją i swoich dzieci.
@ Emma
dnia 09.04.2019, 20:12
Ocena
komentarza:
-12
2 x 15%, ale wliczona w to miała być przyznana podwyżka w styczniu oraz ta, którą Zalewska obiecuje we wrześniu. Tak naprawdę jest więc to niższa kwota, niż pan obliczył.
To, czym posługuje się rząd (załóżmy 6 tys dla dyplomowanego) to średnia z zarobków dyplomowanego z 10 letnim stażem, 30 letnim stażem i dodatkiem dyrektora, odprawą, 13-tką itd. Jak to wygląda w porównaniu z paskami netto, które pokazują nauczyciele?
2 mld od pracodawców, 1,3 mld od TVP i już jesteśmy w połowie, a może bliżej jakiegoś kompromisu.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:23
Ocena
komentarza:
-8
I odprawą pośmiertną, zapomniała Pani dodać.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:24
Ocena
komentarza:
-10
Oczywiście przy założeniu, że są to procenty od sumy otrzymanej, a nie wyjściowej. Zdałam maturę z matematyki na 5.
@ tapir
dnia 09.04.2019, 20:29
Ocena
komentarza:
14
Pracodawcy dają 2 miliardy na podwyżki dla nauczycieli...

Skąd pani takie piramidalne bzdury wzięła??? Pracodawcy tylko zaproponowali, aby na podwyżki wykorzystać część środków z Funduszu Pracy!!! Pani ma w ogóle wiedzę, co to jest Fundusz Pracy, jak się go tworzy? Bo odnoszę wrażenie, że nie ma pani o tym najmniejszego pojęcia! Dla pani wiedzy, by nie kolportowała pani bzdur: "Fundusz Pracy jest państwowym funduszem celowym. Dysponentem Funduszu Pracy jest minister właściwy do spraw pracy". Tu ma pani link: http://psz.praca.gov.pl/-/15202-fundusz-pracy Niech się pani z nim zapozna!
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:31
Ocena
komentarza:
-13
Rząd też nie wie, bo sfinansował z niego "trzynastki" dla emerytów.
@ Emma
dnia 09.04.2019, 20:47
Ocena
komentarza:
-11
Proszę na mnie nie krzyczeć.
Cytat z Pana linku:"Środki Funduszu Pracy przeznacza się na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej, zadań fakultatywnych oraz innych zadań określonych w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy."
Kto tu bardziej pasuje? Jednorazowo emeryci czy jakąkolwiek inną grupa pracowników, ciągle jeszcze aktywnych zawodowo?
I żeby nie było- jak najbardziej jestem za tym, żeby podwyższyć emerytury, kosztem np podwyższenia akcyzy na alkohol czy papierosy.
@ tapir
dnia 09.04.2019, 21:14
Ocena
komentarza:
12
Proszę zwrócić uwagę na to, co pani pisze w poprzednim poście "2 mld od pracodawców"! Przecież pani wpis wprost sugeruje, ze pracodawcy z własnej kasy dają 2 mld złotych na podwyżki dla nauczycieli tylko wredny rząd nie chce tego wziąć i dać nauczycielom! Przecież to jest bzdura, bo pracodawcy niczego nie dają!
@ tapir
dnia 09.04.2019, 21:19
Ocena
komentarza:
11
I jeszcze jedno: wypadałoby proszę pani też w końcu sprawdzić i uświadomić sobie, ze oświata jest finansowana z budżetu Polski a program, jak go ładnie nazywają, krowa+, z budżetu UE. To są proszę pani, dwa zupełnie odrębne źródła finansowania. I proszę to w końcu zrozumieć!
@ Emma
dnia 09.04.2019, 21:28
Ocena
komentarza:
-9
2 mld od pracodawców to rzeczywiście mój skrót myślowy, powinnam to zaznaczyć wyraźnie, że w negocjacjach uczestniczyli też przedstawiciele konfederacji pracodawców, którzy widzieli sposób sfinansowania podwyżek wspólnie z rządem, niestety nie wzięto tego w ogóle pod uwagę.
Dostrzegam i pisałam o tym, że krowa+ jest za unijne pieniądze, też nie rządowe, więc łatwo je dzielić i obiecywać. Tak samo łatwo jak obciążać samorządy dodatkami, a nie podnosić podstawy.
Proszę czytać ze zrozumieniem.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 22:08
Ocena
komentarza:
-12
Właśnie. P. Kaczyński nie dość że obiecał coś, co już istnieje, to dodatkowo obiecał coś, co MOŻE zaistnieje.
@ PLUS=/+MINUS
dnia 10.04.2019, 00:24
Ocena
komentarza:
12
Pani "..."mówi o trzynastce dla emerytów
Dajcie jej"im" trzynastkę,niech podziela przez 12"dwunastkę"miesięcy,
może wreszcie będą zadowoleni jak emeryci
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 00:30
Ocena
komentarza:
-8
Słoneczko, dosłyszałeś, że ta "trzynastka" ma być JEDNORAZOWA?
@ Do Emmy
dnia 10.04.2019, 06:00
Ocena
komentarza:
13
W ostatnim zdaniu twierdzi Pani, że możemy sami uczyć swoje dzieci. A nie uczymy? Mysli Pani, że nasze dzieci dostają się na medycynę czy prawo bo słuchali na lekcji w szkole? Nie! Bo chodzili na korepetycje. Ale nie do Was, swoich nauczycieli tylko do innych, którzy często są spoza Jasła.
@ Emma
dnia 10.04.2019, 11:05
Ocena
komentarza:
1
No cóż, pewnie dostają Państwo od pozajasielskich nauczycieli paragony i dlatego tam jeździcie...
Ludzie zastanówcie się - zakładam, że większość rodziców uczniów korzystających z korepetycji ma ok. 30 lat. Myśmy też chodzili do szkół, jakiekolwiek korepetycje oznaczały, że ktoś ma wielkie kłopoty w nauce, a nie, że chce się dostać na studia. W szkole na kółkach czy fakultetach było pełno, nie było dostępu do testów czy matur online, nie było dostępu do ksero - daliśmy radę, bo po prostu wkładaliśmy w to większy wysiłek.
Dzisiaj ja się mogę na lekcji przekręcić, żeby wszyscy zrozumieli, a znajdą się tacy uczniowie, którzy swoje złe zachowanie na lekcji i brak uwagi wyjaśniają nie ukrywając - pani na korkach mi to wytłumaczy. Taki nic na wspólnej lekcji nie robi, nie bierze udziału, nie próbuje nawet sam zrozumieć. Ktoś mu poświęci czas po południu i ogarnie za niego. Co będzie dalej? dzisiaj na korki chodzą dzieci w podstawówce, a na lekcjach nie są w stanie zapisać np. daty sprawdzianu lub odczytać spisu treści, żądają podania numeru strony...
Wychowujemy pokolenie nieudaczników, którzy nie przykładają się zupełnie do swoich obowiązków, w tym nauki. Nie szanują innych, nie liczą się z konsekwencjami... musimy wspólnie - rodzice i nauczyciele pracować z dziećmi, niech to się odbywa w szkole, niech będzie współpraca i kontakt z nauczycielem, wychowawcą, wychodzący poza telefon z usprawiedliwieniem lub prośbą o wyższą ocenę.
@ mama
dnia 10.04.2019, 12:14
Ocena
komentarza:
3
Nie ma Pani racji. Moje dziecko studiuje medycynę i tak ono jak i wielu kolegów z klasy chodziło na korepetycje nie dlatego, że nie uważali na lekcji tylko dlatego, ze zakres wiedzy oferowanej w ramach nauki w szkole jest dalece niewystarczający do tego, by dostać się nie tylko na medycynę, ale też np. na architekturę czy dobre studia lingwistyczne. Pisząc o uczniach "taki nic nie robi" obraża Pani inteligencję wielu zdolnych dzieci, które w przyszłości będą Panią leczyć albo doradzać w kwestiach prawnych.
@ Emma
dnia 10.04.2019, 13:17
Ocena
komentarza:
-1
Zupełnie mnie pani nie zrozumiała. Odniosłam się do naszych lat młodzieńczych, kiedy korepetycje ratowały od niezaliczenia przedmiotu, a nie rozszerzały materiał. Proszę pamiętać, że w szkołach wciąż pracują nauczyciele, którzy przerabiają cały materiał.
Jednak, podobnie jak kiedyś, matura wymaga ogromnej ilości ćwiczeń, samodzielnej pracy, której obecni uczniowie, nauczeni doświadczeniem, nie potrafią wykonać sami. Potrzebują kogoś, kto jeszcze raz wytłumaczy np. ich własne notatki z lekcji (!), pokaże, ile i jakich zadań wykonać ze zbioru (!), wydrukuje ogólnodostępne w internecie arkusze maturalne.
A to wygonictwo zaczyna się już w szkole podstawowej, kiedy rodzice, zamiast pomoc dziecku, dopytać, w razie problemów dać sygnał szkole, że coś jest nie tak z danym przedmiotem, wysyłają dzieci na lekcje i mają problem z głowy. Moim zdaniem to niczego dobrego nie uczy. Jeśli mam sygnał od dziecka czy rodzica, że coś wymaga wyjaśnienia, staram się to zrobić jeszcze raz. Jeśli nie mam sygnału, idę dalej.
Młodzi ludzie, w większości są zdolni i mają ogromny potencjał, w szkole prym wiodą nie ci, w których pompowane są tysiące na korki, ale ci, którzy sami podejmują wysiłek, rozwijając się.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:22
Ocena
komentarza:
0
Obawiam się, pani Emmo, że pani palce mogą zacząć krwawić od klawiatury, a do niektórych (o ile nie większości) to nie dotrze. Oni wiedzą lepiej, nauczyciel to nierób, ale powiedzieć nam to wszystko, co tu wypisują, w twarz, żaden się nie odważy. Żaden nie spróbuje usunąć ze szkoły nauczyciela, który ewidentnie się nie nadaje, bo to za duży wysiłek.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.04.2019, 14:38
Ocena
komentarza:
5
Pani Dragoness. Nauczyciel, w przywołanej przez Panią Francji, pracuje więcej niż polski, spotyka się z takimi wyzwaniami, o których polscy mogą jedynie śnić, w czasie tych snów, gdy człowiek budzi się obrany potem i liczy części ciała, w nadziei, że integralność w normie, a mimo wszystko spotyka się z podobnymi opiniami.Misją człowieka jest być sobą mimo opinii, a nie błagać o opinię.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 15:42
Ocena
komentarza:
-1
Zapraszam do szkoły, porozmawiamy o wyzwaniach. Oni tam mają imigrantów, my beżową mniejszość etniczną, na przykład.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.04.2019, 16:11
Ocena
komentarza:
2
Ogólnie to nie lubię uogólnień, stereotypów itd, ale mam kilku znajomych nauczycieli... nie chcę mi się tłumaczyć różnich między traducyjną, katolicką Polską, a postępem, który u bram stoi. Nie jestem też żadnym rasistą.
@ Sęk
dnia 10.04.2019, 17:29
Ocena
komentarza:
0
Nie strajkuje jakieś ZNP tylko tysiące zwykłych ludzi. Ci, którzy mają po 20-30 lat to też komuniści? A właśnie twoich starych, emerytowanych komunistów planują wykorzystać za wynagrodzeniem do prac w komisjach egzaminacyjnych
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 18:26
Ocena
komentarza:
0
Oooo tak. LGBT ante portas.
@ rodzic
dnia 10.04.2019, 21:12
Ocena
komentarza:
4
Z tymi podyplomówkami to plaga. Specjalistow sie porobiło i eksperymentuja na naszych dzieciach. Dostają godziny, a prawdzwi specjaliści po studiach 5 letnich szukają pracy. Kto powiedział, że wszyscy nauczyciele musza mieć etat. Okazuje sie że niektórzy niestety muszą. Często rodzice, zwlaszca dzieci z trudnościami są bardziej wyedukowani.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 21:56
Ocena
komentarza:
-3
Studia podyplomowe to uzupełnienie posiadanej już wiedzy. Co pan bredzi? I studiów 5-cioletnich to już dawno nie ma, proszę pana.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.04.2019, 21:59
Ocena
komentarza:
2
Jakie LGBT Pani Dragoness. Napis pod filmem brzmi Uczeń spoliczkował swoją profesorkę w trakcie lekcji. A w kadrze napisano Moja profesorka dostała z liścia. To nawet nie jest zabawne. Gdzie Pani dostrzegła to LGBT. Wysoki chłopak bije nauczycielkę i tyle.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 22:01
Ocena
komentarza:
-1
I co? Uważa pan, że w Polsce takich przypadkow nie ma?
@ Człowiek z lasu
dnia 10.04.2019, 22:19
Ocena
komentarza:
3
Wie Pani. Wpisałem z ciekawości takie samo hasło uczeń szkoły średniej bije nauczycielkę w Polsce i wydkoczyły mi filmy z nauczycielkami, którym puszczajâ nerwy. Ja to Paniâ nawet lubię i rozumiem, bo znam wielu nauczycieli w Polsce. Pracowałem na zastepstwach w szkołacg, bo na normalny etat z moimi dwoma fakultetami, egzaminami z jezyka na najwyžszym poziomie, miałem za niskie kwalifikacje w Jaśle, choć widziałem, že do pracy przyjmowani byli nauczyciele bez mgr, ale może byli mądrzejsi. W mojej wymarzonej szkole, proponowałem dyrektorowi, že zrobię z własnych środków miniwioskę średniowiecznâ, bo znam sie na drewnie. W końcu odpuściłem temat, skoro sâ lepsi, to nie bedę całe życie czekał. Dlatego powiem Pani, že wypowiedzi nauczycieli, w czasie tego strajku, człkowicie obnażają, to co do tej pory było zakryte przed nami, zwykłymi ludźmi. I szacunku to już nie zdobedziecie. Kasę? Može i tak, ale wâtpię, bo ten rzâd mogliście spokojnie postawić w roli Waszego stronnika, gdyby nie to, že nie o to chodziło Waszym przywódcom i ich kolegom i koleżankom.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 23:00
Ocena
komentarza:
-5
O szacunek proszę się nie martwić. Zasłużyłam sobie na niego i wypracowałam przez lata.
@ bvc
dnia 11.04.2019, 09:11
Ocena
komentarza:
1
ciekawe rzeczy opowiada pani ..zastanawiam się co też ukończył mój syn i po co utrzymywałam Go przez 5 lat na UJ ???... totalnie ściemniał bachor niewdzięczny co dziś kończy aplikację...
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:06
Ocena
komentarza:
2
Rozumiem, że na UJocie studiuje inny gatunek ludzi, niż ukończył szkołę średnią? Odmienili go w Barbarze?
@ do Emma
dnia 11.04.2019, 10:43
Ocena
komentarza:
0
Jak pisał biznesmen po zawodówce - szkoła jest najmniej ważna. Uczy pisać i czytać - tyle. Ważne jest samokształcenie. Gość po zawodówce zarabia na czysto "ponad sto tysięcy zł miesięcznie a jego córki mają kieszonkowego więcej niż pensja nauczyciela". Po co zatem się uczyć w szkołach? ...i proszę nikogo nie straszyć "ocenami na koniec roku" bo są one nieistotne, a "wnioski" proszę wyciągać w domowym ognisku.
@ Emma
dnia 11.04.2019, 12:42
Ocena
komentarza:
0
Cóż, jeśli dla Państwa wymiarem człowieka, jest to, ile zarabia, a nie to, kim jest - rzeczywiście, próżny trud nauczycieli.
Mnie szkoła nauczyła wyciągać wnioski i wprowadzać w życie. Ten strajk dał mi wiele do myślenia. Jeśli oceny na koniec roku są nieistotne, z zwrócenie uwagi na to, z czym dzwonią lub przychodzą rodzice do szkoły na koniec roku - straszeniem ocenami, tym bardziej będę je wystawiać bez taryfy ulgowej.
"W domowym ognisku" wszystko dobrze, bez wsparcia rodzin bardzo ciężko pracować nauczycielom.
Wnioski dotyczące pracy będę wyciągać i wprowadzać w życie w pracy - w szkole. A że nie pracuję z maszynami, tylko ludźmi, to już inna sprawa.
@ Babulec
dnia 11.04.2019, 18:54
Ocena
komentarza:
-3
Nareszcie krótko zwięźle i na temat.
@ kos
dnia 12.04.2019, 13:39
Ocena
komentarza:
-2
do Emma Popieram. ja także wyciągam wnioski
@ obserwator
dnia 12.04.2019, 14:17
Ocena
komentarza:
2
Czy kiedykolwiek próbowała Pani zrobić coś z nie kompetentny nauczycielem? Ja włączyłam dwa lata. Słowo walka jest tu jak najbardziej adekwatne. To nauczycielka (wychowawczyni) z wieloletnim stażem zniszczyła motywację mojego dziecka, która budowalam od pierwszych klas podstawówki. Próby rozmowy z nauczycielem i dyrektorem niestety nic nie przyniosły. Próba przepisania dziecka do innej szkoły skończyła się fiaskiem bo przecież dyrektorzy szkół się znaja i wolą zamieść sprawę pod dywan. To jest obraz nie jednej szkoły bo takie słuchy dochodzą zewsząd! Słowa które usłyszałam os nauczyciela:wie Pani czasami lepiej czegoś nie widzieć... Dzieci są coraj bardziej bezwzględne i rozpieszczone co jest efektem bezstresowego wychowania a nauczyciele nie umieją "ogarnąć" dzieci i wszystko tłumacza tym, że się boją bo rodzice są jeszcze gorsi.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:04
Ocena
komentarza:
0
Pozostaje kuratorium, jak nie pomoże, to media. Postraszenie tymi ostatnimi działa jak magia. Wiem, sprawdziłam.
@ ja
dnia 09.04.2019, 16:44
Ocena
komentarza:
17
Dla naszych dzieci Pani przychodzi do pracy ? ale żadnej łaski Pani nie robi naprawdę. wypowiedzenie złożyć i po problemie nikt płakał na pewno nie będzie. przyjdą młodzi po studiach daje gwarancje. przy waszych układach po 30 latach spokojnie moze Pani na emeryturkę isc.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 16:54
Ocena
komentarza:
-23
Byłoby fajnie, ale pańskich dzieci mi szkoda.
@ ja
dnia 10.04.2019, 12:17
Ocena
komentarza:
10
o proszę jakie słowa czyli Pani jest nie zastąpiona ?? szkoła pewnie by sie zawaliła bez Pani ? widzę ze ma Pani o sobie bardzo duże mniemanie...
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:36
Ocena
komentarza:
-5
Mam takie zdanie i opinię, jakie sobie przez lata wypracowałam.
@ Ono
dnia 10.04.2019, 17:00
Ocena
komentarza:
-2
Jesteś pewien że po studiach przyjdą młodzi do szkoły pracować za 1780 złotych na rękę jeszcze jak poczytają takie komentarze. Nie ma szans.
@ Odyr
dnia 09.04.2019, 17:02
Ocena
komentarza:
18
Z komentarzy dragoness wynika ze jest pan/pani wykladowcą przynajmniej na UJ ..chociaz nie jest p zbyt obiektywna a raczej agresywna..
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 17:07
Ocena
komentarza:
-14
Już pan to pisał. A czym się różni UJ od ZST? I tu i tam są ludzie do wykształcenia.
@ do odyr
dnia 09.04.2019, 17:07
Ocena
komentarza:
16
ciekawe czy na dzieciach tez wymusza swoje bez podstawie zdanie...
@ Odyr
dnia 09.04.2019, 17:10
Ocena
komentarza:
13
Faktycznie dyplomy bez znaczenia..wszystko jedno..
@ Ferdek
dnia 09.04.2019, 17:10
Ocena
komentarza:
13
Strajku im sie zachciało,... darmozjady kurde !. A robić ni ma komu !.
@ my
dnia 09.04.2019, 17:11
Ocena
komentarza:
14
tym sie różni zeby uczyć UJ trzeba mieć wykształcenie a ZST tylko magistra.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 17:14
Ocena
komentarza:
-18
Proszę uprzejmie sprawdzić kadrę UJ, zanim zrobi pan z siebie durnia.
@ były solidarnościowiec
dnia 09.04.2019, 17:32
Ocena
komentarza:
-5
inwestycja w nauczycieli to inwestycja w przyszłośc Narodu
@ normalny
dnia 09.04.2019, 18:02
Ocena
komentarza:
9
proponuję te strajki odrobić w okresie wakacyjnym
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 18:40
Ocena
komentarza:
-12
Przyśle pan dziecko do szkoły? Wystarczy jak do niej przyjdzie po wystawieniu ocen, czego z reguły nie robi.
@ leon nie seat
dnia 09.04.2019, 19:18
Ocena
komentarza:
7
A kiedy jego dziecko choruje to pani nie przychodzi do pracy? Jak zwykle bardzo "mądzrez" pani odpowiada, kompromitujac siebie i środowisko w którym pani pracuje
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:22
Ocena
komentarza:
-3
A mógłby pan po polsku i logicznie wyjaśnić? Znaczy dzieci automatycznie po wystawieniu ocen chorują?
@ Do roboty!
dnia 10.04.2019, 06:41
Ocena
komentarza:
11
Dragoness ty masz problem ze zrozumieniem kazdego kto ma inne zdanie czy tak specjalnie rżniesz głupa?
@ elf
dnia 10.04.2019, 08:52
Ocena
komentarza:
9
A niby dlaczego uczniowie mieliby rezygnować z wakacji i przychodzić do szkoły , przecież to nie oni strajkują ? Tyle narzekania na uczniów ale gdyby nie oni to nauczyciele nie mieliby pracy. Widać to najlepiej w czasie naboru do szkół gdy każda osoba jest na wagę złota. Szkoły walczą między sobą przyjmując każdego jak leci byle utworzyć klasę a później zaczyna się narzekanie że dzieci nie takie itp. Strajkować ma prawo każdy ale wciągać innych nie licząc się z ich zdaniem to już NIE.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:35
Ocena
komentarza:
-3
Nie nie mam problemu, dziecino, pod warunkiem, że ktoś to zdanie umie logicznie wyartykułować.
@ Olo
dnia 09.04.2019, 18:12
Ocena
komentarza:
12
Czy ktoś ma wiedzę i odpowie mi na pytanie - ile godzin dziennie ma strajkować nauczyciel? Ja uważam , że osiem?
@ zdziwiona
dnia 09.04.2019, 18:27
Ocena
komentarza:
8
tyle ile pensum i jeszcze pizza darmowa ( wiadomość z wirtualnej Polski)
@ Olo
dnia 09.04.2019, 18:32
Ocena
komentarza:
18
Więc co to za strajk 18 godzin w tygodniu. Powinni siedzieć te 40 w ramach których poprawiają sprawdziany i się przygotowują. Jest to strajk połowiczny.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 18:41
Ocena
komentarza:
-10
Rozumiem, że nauczyciele ZAŻĄDALI darmowej pizzy?
@ zdziwiona
dnia 09.04.2019, 18:57
Ocena
komentarza:
5
nie,ale się tym pochwalili,dzieci pracowników będą mogli zapewne liczyć na darmowe korki
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 19:00
Ocena
komentarza:
-16
Idź się wyspowiadaj, kobieto, póki czas. Jak czytam coś takiego, wiem, po co wymyślono parytety.
@ hahaha
dnia 09.04.2019, 19:19
Ocena
komentarza:
10
Brakło argumentów i już te głupie odzywki, tylko na tyle Cie stać? Kobieto przestań sie kompromitować.
@ zdziwiona
dnia 09.04.2019, 19:21
Ocena
komentarza:
10
proszę wybaczyć,ale co Pani ma na myśli,nie nadążam za Pani tokiem myślenia
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:21
Ocena
komentarza:
-11
Nie, po prostu wkurzają mnie głupi dorośli. Głupota w tym wieku to grzech, którego logiczną konsekwencją jest spowiedź. Dotarło?
@ zdziwiona
dnia 09.04.2019, 20:50
Ocena
komentarza:
6
??? chyba nie,przepraszam
@ UU
dnia 09.04.2019, 18:31
Ocena
komentarza:
-12
Nauczyciele jestem po waszej stronie, dowalcie temu rządowi.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:34
Ocena
komentarza:
-3
Tu nie chodzi o TEN rząd. Niewygodne dla władzuchny, czy jak?
@ Ciekawy nie na temat
dnia 09.04.2019, 18:38
Ocena
komentarza:
12
Dlaczego Pani Dragoness ma żółty nick? Za aktywność na serwisie?
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 18:42
Ocena
komentarza:
-13
Za zalogowanie się pod własnym imieniem i nazwiskiem. W przeciwieństwie do większości, nie wstydzę się ani nazwiska ani poglądów.
@ Ciekawy nie na temat
dnia 09.04.2019, 18:48
Ocena
komentarza:
10
Aaa to ciekawostka, zawsze mnie to nurtowało.. Dziękuje za odpowiedź.
@ Aa
dnia 09.04.2019, 18:53
Ocena
komentarza:
16
Niech sie Szanowne Panstow nauczycielstwo wezmie za uczenie dzieci bo co raz gorzej ucza a nie tylko strajki i jeszcze domagaja sie nie wiadomo jakiej kasy za NIBY UCZENIE, a rodzice musza wydac kase na korepetycje. I jeszcze tyle wolnego co oni maja to nie ma niky. Tez chcial bym pracowac pol roku w roku a jak by dobrze przeliczyc to moze i mniej pracuja.Do tego ciagle odwolania lekcji to jakies wycieczki i kiedy nasze dzieci sie maja czegos nauczyc a tym nauczyciela ile by nie dal to malo chociaz w pracy sie nie przemecza.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 18:59
Ocena
komentarza:
-18
Całe szczęście, że dla pana/i dzieci jest jeszcze nadzieja...
@ mój pseudonim
dnia 09.04.2019, 22:51
Ocena
komentarza:
9
A Wy, rodzice, bierzcie się za wychowywanie. Wasze dzieci się nauczą, jak im inne dzieci nie będą przeszkadzać (MIEJCIE PRETENSJE DO INNYCH RODZICÓW!!!), jak będą w domu powtarzać, uważać na lekcji, a nie trząść łapami z nerwów, że smartfon w plecaku.
@ Emeryt
dnia 09.04.2019, 19:03
Ocena
komentarza:
20
Porownac dzisiejszych nauczycieli do nauczycieli sprzed np 50 lat to jest ogromna roznica. Dawniej nauczyciele faktucznie uczyli, potrafili wylozyc a dzis aby szybko odbebnic i jezcze narzekac ze malo placa. Za takie uczenie dzieci to najnizsza krajowa a jak nie pasuje to za granice albo do fabryki pracowac jak kazdy inny czlowiek.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 19:05
Ocena
komentarza:
-15
Taaa... coś jeszcze pan przeczytał w niezależnych (od rozumu) mediach? Coś o dzieciach zakładnikach?
@ zdziwiona
dnia 09.04.2019, 19:40
Ocena
komentarza:
16
nie jestem wiekowa,ale nikt w szkole podstawowej i liceum z mojej klasy nie chodził na korepetycje,a to chyba jednak świadczy o poziomie nauczania,a w Pani klasie jak było ?
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:20
Ocena
komentarza:
-6
Bo się ludziom w glowach jeszcze nie poprzewracało, a uczniowie siedzieli na lekcjach spokojnie i uważali, a nie miętosili smartfony.
@ .
dnia 09.04.2019, 20:29
Ocena
komentarza:
9
a czego Pan sie spodziewa po ,,zaocznych" , albo po maturze jak pousadzani a w ghłowie pustka, co ma wyłozyć?
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:32
Ocena
komentarza:
-14
Chyba się spotkamy w sądzie...
@ zdziwiona
dnia 09.04.2019, 20:49
Ocena
komentarza:
2
ale szkoła uczy i wychowuje,dzieci 1/3 dnia spędzają w szkole,może trzeba uderzyć się również w pierś i iść do spowiedzi ?
@ zdziwiona
dnia 09.04.2019, 21:06
Ocena
komentarza:
5
i jeszcze dodam,fakt smartfonów nie było,ale pisało się liściki i podawało przez całą klasę(pamięta Pani ?) dla nauczyciela to był komfort ? KTO PAMIĘTA LIŚCIKI ? proszę dodać +,każde pokolenie ma swoje "prawa"
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 22:06
Ocena
komentarza:
-9
Umiejętności społecznych dziecko nabywa do 7 roku życia. Z kim wtedy przebywa?
@ kapsel
dnia 09.04.2019, 23:21
Ocena
komentarza:
9
Jak to mówią: człowiek rodzi się mądry a potem idzie do szkoły :)
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:08
Ocena
komentarza:
-2
Nie chodził? Po prostu wstyd było się przyznać.
@ tutturu
dnia 11.04.2019, 15:19
Ocena
komentarza:
2
tak, ale jak uczeń nie był wyuczony lub przeszkadzał, to nauczyciel zwyzywał go od kretynów, naciągnął ucho lub dostał linijką po łapach ( co nie powinno mieć miejsca!!!). Teraz gdy uczeń dostaje ocenę niedostateczną, to grozi nauczycielowi dyrektorem, albo przychodzi rodzic z buzią!!! Takie są właśnie efekty szczucia na nauczycieli. Doświadczyłam na własne skórze, więc wiem o czym piszę. Uczeń dostał jedynkę za ściąganie na kartkówce, dostał szansę przy tablicy, aby udowodnić, że jednak to potrafi. Niestety nie potrafił. Groził mi, skargą u dyrektora. Przyszła mama zwyzywała mnie. Uczeń ma teraz problemy z prawem, a mama płaci za jego wybryki
@ tutturu
dnia 11.04.2019, 15:38
Ocena
komentarza:
0
Sami rodzice często płacicie za szczucie na nas. Kiedyś zawód nauczyciela cieszył się szacunkiem, choć wszyscy dobrze wiemy, że i kiedyś byli nauczyciele, którzy nie powinni uczyć. Teraz brakuje tego szacunku. Nie chodzi o to, że wszyscy mają nam się kłaniać w pas, ale szczucie w niczym wam nie pomoże, a wręcz odwrotnie...
20 -30 lat temu dziecko za złą ocenę dostawało manto i rodzic nawet nie zapytał dziecka o zdanie. Teraz dziecko dostaje złą ocenę, a rodzic mówi " nie przejmuj się tym kretynem". Tak nam nie pomagacie a i sobie szkodzicie. W każdym zawodzie są osoby, które nie powinny go wykonywać. Tak jest, było i będzie. Obawiam się tylko, że przez niskie zarobki wielu nauczycieli - specjalistów ucieknie i zostaną ci, którzy nie znajdą innego zatrudnienia, a niekoniecznie najlepsi. Każdy w Polsce powinien zarabiać więcej od pani sprzątającej, po farmaceutę! O co tu się kłócić? Każdy pracownik potrzebuje szacunku, każdy zawód jest potrzebny, każdy ma swoje minusy i plusy, w każdym zdarzają się nieroby i oddani sercem specjaliści. Nie rzucajmy jadem, bo wszystko to obserwuje młodzież, Uczmy ich szacunku. W Niemczech dzieci już w 5 klasie obserwują przez 1 dzień pracę innych ludzi np. dziewczynki spędzają czas na budowie i poznają jego trudy, a chłopcy np. u kosmetyczki. W Polsce zaraz byłoby, że gender, a może to jest metoda? Człowiek sam obserwuje trudy wykonywanej przez innych pracy? Może tak można nauczyć szacunku i pokory i wdzięczności?
@ Miś Yogi
dnia 09.04.2019, 19:11
Ocena
komentarza:
12
Darmozjady!. Wszystkie święta wolne, ferie wolne, 6 tygodni w wakacje wolne. Pensje wysokie, dodatki, przywileje, karta nauczyciela. 18 godzin pracy w tygodniu. Odbębnią robotę, większości uczniów niczego nie nauczą. ZNP - hahaha ! , zawsze kontrolowana przez komunistów !.
@ wow
dnia 09.04.2019, 19:27
Ocena
komentarza:
7
Na nocki ich, praca w weekendy, wakacje i święta. Bedą wracać na kolanach. I doceniom.
@ Twój Wój
dnia 09.04.2019, 19:17
Ocena
komentarza:
18
Rozumiem, że za dni strajku, strajkujący nie
otrzymają wynagrodzenia.
@ Ola
dnia 09.04.2019, 19:22
Ocena
komentarza:
17
Strajkuja cztery godziny a później do domu na korki i kasa bez kasy fiskalnej oczywiście
@ Sęk
dnia 09.04.2019, 21:17
Ocena
komentarza:
4
Co wy z tymi korkami? Ilu nauczycieli daje korepetycje? Korki to ostateczność. Wystarczy by rodzic wspierał swoje dziecko od pierwszej klasy, zapytał co było w szkole, kontrolował jego zeszyty, nauczył go systematyczności, porozmawiał z nim o przeczytanej lekturze, zachęcił do odrabiania zadań, ćwiczeń z chemii i matematyki (tynkarz czy ślusarz bez wcześniejszych prób i praktyki super majstrem też nie będzie). Niektórzy wolą dać na korki i wykrzykiwać, ile ich to kosztuje.
@ Pracownik
dnia 09.04.2019, 19:27
Ocena
komentarza:
12
My pracownicy sektora prywatnego pracujemy 2 razy wiecej niz wy i zarabiamy grosze pracujemy na zmiany,nie mamy zdnych przywilejow jak wy a pansto daje nam grosze podwyzki co roku a wy za nierobstwo chcecie 1000 zl podwyzkie wezcie sie puknijcie w te glowki. Nie pasuje praca w budrzetowce to zapraszam do naszego sektora dostaniecie moze 2 tys na miesiac zero przywilejow robota na 3 zmiany plus soboty czasem nadgodziny,szef bedzie was opieprzal co dzien to byscie sie nauczyli jak robota wyglada i ile trzeba sil,potu i nerwow zeby zarobic te grosze a pozniej pogadajmy a nie za darmo chcecie tysiace.
@ aha
dnia 09.04.2019, 19:38
Ocena
komentarza:
-7
a ten Twój szef, który Cię opieprza to ile zarabia
@ Optymista
dnia 09.04.2019, 19:52
Ocena
komentarza:
-5
Nie chciało się nosić teczki trzeba nosić woreczki. Ludzie ile zawiści w was siedzi. Odpuść takie komentarze, zobaczysz poczujesz się lepiej.
@ Marta
dnia 09.04.2019, 19:54
Ocena
komentarza:
12
Co nas obchodzi ilu uczniów przyszło? Ilu nauczycieli strajkuje bo tacy biedni i niedofinansowani? Niektórym "poszkodowanym" z budżetówki radzę się opamiętać. Zwykli ludzie harują 40 godzin w tygodniu. Podkreślam HARUJĄ . Wyblagane dwa tygodnie urlopu (bez talonów do sklepów Apart za rok ciężkiej pracy)
Zero trzynastek, zero urlopow na poratowanie zdrowia. Masakra i tacy ludzie rzekomo kształtują nasze dzieci olewając je w czasie egzaminów. Wyszło szydło z wora jaki poziom intelektualny.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:19
Ocena
komentarza:
-1
"bez talonów do sklepów Apart za rok ciężkiej pracy" - można wiedzieć, w której szkole takie cymesy? I przepraszam, czy nauczyciel ŻĄDA takiego talonu, czy mamusie się chcą podlizać?
@ Emma
dnia 09.04.2019, 21:31
Ocena
komentarza:
3
Pani Marto, proszę zmienić pracę, jak widać doskonale się Pani orientuje w rzeczywistości nauczycielskiej, kokosy za leniuchowanie.
Tak jak my na kasy, tak zwykli ludzie do szkół. Zdobądźcie kwalifikacje i do dzieła.
@ do @ Emma
dnia 10.04.2019, 15:55
Ocena
komentarza:
6
A nauczyciel to jakiś "niezwykły " jest ? Wielu " zwykłych ludzi" ma wykształcenie pedagogiczne i nie muszą zdobywać żadnych dodatkowych kwalifikacji żeby pracować w szkole. Zróbcie tylko miejsce niezadowoleni nauczyciele to się zdziwicie ilu jest chętnych na wasze miejsce.
@ do Emma
dnia 10.04.2019, 17:02
Ocena
komentarza:
5
niech Pani złoży wypowiedzenie z pracy i zapraszamy do prywatnej firmy tez potrzebują ludzi z magistrem w tytule. ojj daje gwarancje ze z podkulonym ogonem by Pani wróciła do szkoły...
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 18:24
Ocena
komentarza:
-8
Oj, jak nakręcane laleczki... ciągle te same bzdury.
@ Maja
dnia 10.04.2019, 19:02
Ocena
komentarza:
5
a pracowała by Pani ponad 40 godzin tygodniowo nie 13?? bez wszelkich dodatków ?? bez wcześniejszej emerytury ? 4 miesięcy wakacji ?? bez urlopów zdrowotnych ? bez 13 pensji, talonów ? bez korepetycji na lewo.

same bzdury najlepiej napisać.. a z podkulonym ogonem by każdy nauczyciel wrócił do szkoły bez tych przywieli.
@ Emma
dnia 10.04.2019, 20:17
Ocena
komentarza:
-2
"Zwykli ludzie harują 40 godzin w tygodniu. Podkreślam HARUJĄ." cytuję post, w którym użyto tego zwrotu.
Nie jestem psem, żebym z podkulonym ogonem wracała. Wiem, że dobrze pracuję w szkole, ale gdy zmusi mnie sytuacja, bez wahania zmienię pracę. Moje dzieci zasługują na dobre życie.
Jestem otwarta na nowe zadania, nie boję się przebranżowić, mam inne uprawnienia, które mogę wykorzystać.
Ale z powołania, o ile tak można powiedzieć, jestem nauczycielką i wiem, że z korzyścią dla moich uczniów powinnam zostać w szkole.
Nie mam 4 miesięcy wakacji (niedługo dojdziemy do pół roku).
Każdy może założyć działalność i "prawymi" korkami edukować innych - trzeba tylko mieć wiedzę, którą można się dzielić. Szkoleniowcy to nie tylko edukacja, to biznes, przemysł - droga wolna, Jasło specjalistami stoi, działajcie :)
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 20:34
Ocena
komentarza:
-5
Można wiedzieć, w jakiej to "firmie prywatnej" pracuje pani Maja? No i jakie ma wykształcenie?
@ Eliza
dnia 09.04.2019, 19:59
Ocena
komentarza:
-3
Popieram strajkujących nauczycieli. Kochani trzymajcie się. A do wszystkich ziejących jadem : "Obyś cudze dzieci uczył ".
@ KOŚCIELNY
dnia 09.04.2019, 20:10
Ocena
komentarza:
13
Strajkujących nauczycieli przenieść na wioskę np .do Dębowca ,Bieżdziedzy ,Zawadki to docenią pracę na miejscu a jak nie pasuje to na ich miejsce są młodzi po studiach i z Anglii wracają co mieli wykształcenie ale nie mieli znajomości żeby w szkole uczyć.
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 20:17
Ocena
komentarza:
-16
Za 1800? Dzwon panu spadł na głowę?
@ ja
dnia 10.04.2019, 12:20
Ocena
komentarza:
3
dla Pani to mało jest niby za 3 godziny dziennie?? zejdzie na ziemie o życiu Pani mało wie widzę...
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:33
Ocena
komentarza:
-7
A jednak spadł dzwon na głowę, bo ciągle powtarza pan te same bzdury.
@ Hejka
dnia 09.04.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
-4
Ja tam im nie zazdroszczę, teraz rodzice zwiększą swoje wymagania w stosunku do ich dzieci niektórzy uzasadnione wymagania, inni nieuzasadnione, ale złośliwe i będzie 3 razy więcej telefonów ze skargami do dyrektora i do nich bezpośrednio. Chcą z dnia na dzień 1000 zł podwyżki! hmm a 2000 by nie było? Kaczyński ma rację że woli dać 500+ na krowę niż tym zmanipulowanym przez Schetyno-podobnych "profesorów szkolnych" :)
@ Hejka
dnia 09.04.2019, 20:52
Ocena
komentarza:
5
Miesięczny dochód nie liczy się z paska, tylko dochód netto z PIT 37 dzieli się przez 12 "uczyciele" ;-)
@ Jajca padalca
dnia 09.04.2019, 20:56
Ocena
komentarza:
-5
Modlitwa Polaka - dzień świra

Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi.
Do[...]cie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu d[...]cie, proszę!
Kto ja jestem?
Polak mały! Mały, zawistny i podły!
Jaki znak mój? Krwawe gały!
Oto wznoszę swoje modły
do Boga, Maryi i Syna!
Zniszczcie tego [...]a!
Mojego rodaka, sąsiada,
tego wroga, tego gada!
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb,
żeby mu się córka z czarnym
i w ogóle, żeby miał marnie!
Żeby miał AIDS-a i raka,
oto modlitwa Polaka!
@ Jajca padalca
dnia 09.04.2019, 21:06
Ocena
komentarza:
-1
„Bida, bida i rozczarowanie. A potem beznadzieja i starość pariasa, i wszech porażająca nas wszystkich pogarda władzy od dyktatury aż po demokrację, która nas – kałamarzy – ma za mniej niż zero. Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała – jestem dla niej śmieciem!”
@ Jajca padalca
dnia 09.04.2019, 21:13
Ocena
komentarza:
-3
Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Osiem lat podstawówki i cztery liceum. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki, i oto mi płacą, jak by ktoś dał mi w mordę. Ja pier, kur! O, bracia poloniści, siostry polonistki, sto trzydzieścioro było nas na pierwszym roku. Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do szkoły poetów. Szkoła poetów, Dżizus, kur, ja pier! Przez pięć lat stron tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa i wszechporażająca nas wszystkich pogarda, władzy od dyktatury, aż po demokrację, która nas, kałamarzy, ma za mniej niż zero. Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała, jestem dla niej śmieciem, kur! Pod każdą władzą czuję się jak kundel! Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi! Mimo że nie jesteśmy prymitywną siłą, dyktaturami zawsze wstrząsają poeci! Wtedy nas potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy!
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 00:23
Ocena
komentarza:
-6
Dziękuję za ten cytat z "Dnia świra". On idealnie oddaje sytuację.
@ Minnesota
dnia 09.04.2019, 21:16
Ocena
komentarza:
10
hej nauczyciele , czy dajecie prywatne lekcje podczas strajku ??? A czy wystawiacie fakture??? bo jak nie to lipa ... prosze zgłaszać takich do skarbówki , chcą kasy z budżetu , niech płaca podatki !!!
@ jan
dnia 09.04.2019, 21:41
Ocena
komentarza:
14
Żadne donosicielstwo tylko wzorowa postawa obywatelska, podatki rzecz święta.
@ do Jajca padalca
dnia 12.04.2019, 09:10
Ocena
komentarza:
-3
...w psychiatryku już czekają
@ Jajca padalca
dnia 14.04.2019, 15:04
Ocena
komentarza:
0
A lojciec derektor i kościół nie płaci podatkow ani od święta ani na co dzień. Zgłaszam do skarbówki! Hehehehehe hehehehehe hehehehehe hehehehehe hehehehehe hehehehehe hehehehehe hehehehehe hehehehehe hehehehehe hehehehehe.
@ Sp4
dnia 09.04.2019, 21:22
Ocena
komentarza:
9
Masakra za co podwyżka za faworyzowanie swoich lizusów
A innych gnębić do kopania rowów dać tych nauczycieli
Biorą dobra kasę wypłata dwaa razy w miesiącu dlaczego
Się nie przyznaja że dwie biora. Pani od historii msakra
Usunąć do nowego stylu przenieść
@ yozef
dnia 09.04.2019, 21:38
Ocena
komentarza:
-1
ona ma 71 lat i uczu na etacie historii w szkole sredniej ,,,szok
@ dragoness
dnia 09.04.2019, 22:04
Ocena
komentarza:
-2
P. Bilska nadal uczy? Niemożliwe...
@ rodzic
dnia 10.04.2019, 10:08
Ocena
komentarza:
10
Dlaczego niemozliwe? Uczyła mojego ojca, uczyła mnie, uczyła moje dzieci, będzie uczyć moje wnuki! :)
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:19
Ocena
komentarza:
1
Masakra jakaś...
@ rodzic
dnia 10.04.2019, 14:24
Ocena
komentarza:
4
Ma pani cos przeciwko temu, by osoba, którama 71 lat uczyła historii w szkole średniej?
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:32
Ocena
komentarza:
-1
Rozumiem, że potrzeba zatrudniania młodych, zdolnych i pełnych zapału (no i taniutkich), o ktorej czytam w co drugim poście, jest dla pana nieistotna?
@ kapsel
dnia 10.04.2019, 17:11
Ocena
komentarza:
0
Ageizm nazywa sie to, co pani prezentuje.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 18:23
Ocena
komentarza:
-2
No i rasizm, i wszystkie -izmy jakie sobie pan tam wymyśli. Schizofrenię macie, moi mili. Chcielibyście wyrzucić nas ze szkoły, zatrudnić młodych, ale bronicie kogoś, kto blokuje etat od 10 lat.
@ yozef
dnia 09.04.2019, 21:36
Ocena
komentarza:
0
wreszcie wladze jasla i powiaty jasiwelskiego wezma przyklad z wojtow tarnowca i kolaczyc ,tak tak trzeba wiecej szkol spolecznych dac im subwencje i niech sobie strajkuja ,panie pawlus rada powiaty przeglosuje macie wuekszosc i problem z glowy podobnie panie burmistrzu nie trzeba schlebiac nauczycielom ,jakos nie slysze aby strajkowala trzcinica zmigrod krajowive sieklowka czy 7 spolecznych z umieszvzem i czelusnica z tarnowca zolkow rrzyszczki jareniowka dawno powinny byc spolecznymi szkolami ,brawo dyr niemiec i caly zespol ekonomika pokazaliscie patriotyzm i odwage nie ulegli prasji bo strajk kiedy dzieci zdaja egzaminy to hanba ,,,a broniarz to polityk nie zwiazkowiec ,,,i bedzie niedlugo mial was nauczycieke gdzies przekonacie sie jak zostanirecie sami
@ obserwator
dnia 09.04.2019, 21:40
Ocena
komentarza:
1
Zapraszam wszystkich do spróbowania tej fuchy, jeśli taka wspaniała. Po tygodniu będziecie mieli dość.
@ Konserwa polityczna
dnia 09.04.2019, 22:05
Ocena
komentarza:
7
Po tygodniu to można mieć dość pracy w hucie szkła czy na wysypisku śmieci.
@ jbbbnjkl
dnia 09.04.2019, 21:54
Ocena
komentarza:
0
Polska strajkuje . PIS nie
@ Konserwa polityczna do Dragones
dnia 09.04.2019, 22:04
Ocena
komentarza:
6
Dużo macie kasy? Bo za strajk nie będzie wynagrodzeń! Rząd was przetrzyma, nawet do wakacji. Zorganizować jakąś kweste na drożdżówki? Bo konserwy to Pani chyba nie lubi jako lenicowiec.
@ Konserwa polityczna do Dragones
dnia 09.04.2019, 22:10
Ocena
komentarza:
5
A jak nie zrealizujecie programu nauczani to karta nie broni i będzie podstawową do wypowiedzenia stosunku pracy?
@ Konserwa polityczna
dnia 09.04.2019, 22:12
Ocena
komentarza:
4
Czy broni? Bo jak broni to co? Czy się stoi czy się leży 5 tauzenów się należy. Ha ha ha nie ma to jak być nauczycielem.
@ Emma
dnia 10.04.2019, 11:31
Ocena
komentarza:
1
Jak widać ni jest to ważne, bo jednym z punktów zaproponowanych przez rząd, na który zgodziła się solidarność, jest zniesienie konieczności rozliczania realizacji podstawy programowej.
@ do Emma
dnia 11.04.2019, 11:31
Ocena
komentarza:
0
pani powinna przejść na emeryturę
@ Emma
dnia 11.04.2019, 15:54
Ocena
komentarza:
0
Ależ się uśmiałam :)jeszcze mi drugie tyle brakuje :)skąd ten pomysł?
@ do @ Emma
dnia 12.04.2019, 09:25
Ocena
komentarza:
1
po prostu...widać wypalenie w psychice i zawodzie. Panią winien zająć się dyrektor szkoły i oddać do dyspozycji kadr. A tak dla zdrowia... proponuję więcej uwagi i czasu poświęcić rodzinie, a nie non stop pisaniu postów.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 13:09
Ocena
komentarza:
-2
Brak argumentów merytorycznych, to trzeba użyć tych ad personam.
@ do@ dragoness
dnia 13.04.2019, 09:46
Ocena
komentarza:
2
Jak środowisko nauczycielskie może pozwolić na manipulowanie sobą przez polityka Broniarza i jego ekipę reprezentującą tych, którzy "powyprzedawali" majątek narodowy za grosze (zapewne z korzyścią dla siebie), którzy bierną postawą (za swoim przyzwoleniem) spowodowali wyprowadzenie z budżetu państwa 250 mld zł skazując uczciwe pracujące społeczeństwo polskie (odprowadzające coraz to wyższe podatki) na ubóstwo. Nie ma i nie będzie akceptacji takiego postępowania. Dla mnie jest obojętne czy rządzi czarny czy czerwony, ale nie będzie obojętne budowanie przez nieuczciwych własnych imperiów moim - naszym kosztem. Uważam, że dotychczas zaproponowane warunki płacowe przez obecny rząd są uczciwe i nauczyciele winni zakończyć ten "chocholi taniec".
@ mój pseudonim
dnia 09.04.2019, 22:30
Ocena
komentarza:
7
Jeśli rodzice nie zaczną wychowywać a nie chować, to nic się w edukacji nie zmieni. Potrzebna jest zmiana od fundamentów. Niezależnie od tego, czy podwyżka będzie czy nie. Szanowni Państwo, niektórzy z Was wysyłają do szkoły takie "cudy wychowawcze", że 10 tysięcy to za mało za przebywanie z takim osobnikiem. Doskonale wiecie, że tak jest, bo dzieci Wam opowiadają, co potrafią koledzy i koleżanki. Chamskie zachowanie, raz na tydzień w szkole. Wymieniać dalej? A rodzic oczekuje efektów i głosi, że szkoła źle uczy.
@ Hutnik szkła
dnia 09.04.2019, 22:32
Ocena
komentarza:
5
Do Konserwa polityczna- straszysz dziada worem i pracą w hucie szkła. pracuje w hucie szkła przy piecu i jestem zadowolony z tej pracy, a pracuje już 19 lat, Nie zazdroszcze nauczycielom użerania się z czyimi rozwydrzonymi dziećmi delikatnie mówiąc bo to jest chołota.
@ Matka
dnia 09.04.2019, 22:57
Ocena
komentarza:
5
Bez żadnego podtekstu politycznego moje dzieci mają nastepujący przekaz: jak nauczyciel nie chodzi do szkoły to po co my mamy chodzić? I jak zwykle chodzi o
@ John
dnia 09.04.2019, 23:57
Ocena
komentarza:
3
Do Hutnika szkła co ty mozesz wiedzieć o dzieciach jak tobie po 19 latach pracy przy piecu mózg się przegzal
@ John
dnia 10.04.2019, 00:05
Ocena
komentarza:
8
Oczywiście podwyżki dla nauczycieli ale tylko tych którzy mają w głowach poukładane i nie strajkuja to są nauczyciele z powołania a nie biznesmeni dorabiajacy się kosztem dzieci. Po strajku trzeba będzie nadrobić materiał kto na tym ucierpi jak nie dzieci.
@ Sęk
dnia 10.04.2019, 17:42
Ocena
komentarza:
-1
Fiu, fiu, to najwięcej nauczycieli zarabiających jak biznesmeni będzie na Podkarpaciu
@ Optymista
dnia 10.04.2019, 05:56
Ocena
komentarza:
3
Pamiętam jak jeszcze na studiach uczyłem kolegę który nie zdał matematyki w I terminie. Uczyłem go prawie 2 tygodnie i po tym czasie prawie na siebie warczeliśmy. Kochani nauczyciele nie zazdroszczę Wam tego zajęcia. Jak wcześniej powiedziałem te 2 tygodnie to dla mnie była trauma. Dzisiaj sam mam dzieci, a córka jest w 8 klasie podstawówki. Jestem przerażony nie egzaminami bo wiem, że córka sobie bardzo dobrze poradzi, ale bałaganem który cała ta pseudo reforma wywołała. Głównie kumulacją roczników.
Pozdrowienia dla Was i trzymam kciuki!!!
@ rodzic
dnia 10.04.2019, 08:12
Ocena
komentarza:
10
Jak się znajdą inni rodzice chętnie wytoczę zbiorowy pozew wobec szkoły do której chodzą nasze dzieci. A nauczyciele jak chcą strajkować to w wakacje mogą to robić !!
@ Emma
dnia 10.04.2019, 20:19
Ocena
komentarza:
-3
Nauczyciele, jak wszyscy pracownicy, skorzystali z prawa do strajku i został on przeprowadzony legalnie. Jasielskie szkoły zapewniły opiekę, obiady dzieciom, egzaminy się odbyły. Nie ma się do czego przyczepić.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 20:32
Ocena
komentarza:
-2
Uwaga, pani Emmo, jeszcze jeden komentarz będzie uważany za "rzyg" :-D
@ edi
dnia 10.04.2019, 08:41
Ocena
komentarza:
10
Dajcie spokój z tym strajkiem. Nie macie poparcia społecznego. Ten szantaż obróci się tylko przeciwko wam, nauczycielom.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 10:08
Ocena
komentarza:
-15
Agatka Duda? Prezes pozwolił coś napisać?
@ edi
dnia 10.04.2019, 12:53
Ocena
komentarza:
3
Schlebia sobie Pani "pani profesor". Jestem zwykłym, przeciętnym mieszkańcem Miasta Jasła, które poniesie koszt podwyżek wynagrodzeń nauczycieli.
A tym samym przez podniesienie podatków lokalnych - żeby Miasto nie musiało Państwa kosztem oszczędzać na innych ważnych wydatkach, jak budowa dróg - jako mieszkaniec poniosę koszt Państwa wygórowanych wymagań finansowych. Jasielscy przedsiębiorcy także.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:18
Ocena
komentarza:
0
Rozumiem, że moje podwyżki panu przeszkadzają, (nota bene nie poczuwam sie do tytułu profesora i proszę się tak do mnie nie zwracać) natomiast nie ma Pan nic przeciwko kupowaniu głosów oraz utrzymywaniu bezproduktywnych beneficjentów mopsu, gopsu i rent alkoholowych?
@ Nxc
dnia 10.04.2019, 08:49
Ocena
komentarza:
-4
Wszyscy krytykuący nauczycieli to sami specjaliści od nauczania
I od wychowania. Śmiechu warte te ograniczone komentarze.
@ szejan
dnia 10.04.2019, 10:36
Ocena
komentarza:
3
Wszyscy krytykujący to pierwsi nauczyciele i wychowawcy czyli rodzice i mają prawo o tym mówić.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 10:41
Ocena
komentarza:
-7
No to niektórym coś nie wyszło, a mieli jedno, bądź dwójkę, a nie 30.
@ Ja
dnia 10.04.2019, 09:58
Ocena
komentarza:
-1
Ile w was nienawiści...
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 10:11
Ocena
komentarza:
-9
Przykre, że portal (bądź ktoś inny, ale za ich poparciem) usuwa komentarze, które mogłyby rozjaśnić w głowie potomkom zabójcy Hypatii i podpalaczy Biblioteki Aleksandryjskiej...
@ rodzic
dnia 10.04.2019, 10:53
Ocena
komentarza:
5
Przykre, że portal (bądź ktoś inny, ale za ich poparciem) usuwa komentarze, które mogłyby rozjaśnić w głowie potomkom zabójcy Hypatii i podpalaczy Biblioteki Aleksandryjskiej...

Miłe, że pisze to koleżanka po fachu Andrjeja Czikatiło. Chociaż Robert J. też był niezły.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 10:58
Ocena
komentarza:
-6
Obrazić to mnie może ktoś dorównujący mi poziomem.
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 10.04.2019, 11:12
Ocena
komentarza:
5
Panie Petru! Do dzieła!
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:49
Ocena
komentarza:
-3
[Spam]
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:51
Ocena
komentarza:
-3
[Spam]
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 15:03
Ocena
komentarza:
-2
Nie ośmieszaj się.
@ oÖo
dnia 10.04.2019, 15:04
Ocena
komentarza:
3
Sprawa jest prosta: im mniej was (nauczycieli, edukacji itp.) tym lepiej nam (rządowi, rządzącym) - ciemny lud wszystko kupi.
...
Nauczyciele z jasielskiego "Ekonomika" wydali ciekawe oświadczenie:
https://www.jaslo4u.pl/oswiadczenie-nauczycieli-i-pracownikow-jasielskiego-ekonomik-newsy-jaslo-24227
@ Sęk
dnia 10.04.2019, 17:54
Ocena
komentarza:
-5
Brawo Ekonomik
@ szejan
dnia 10.04.2019, 10:27
Ocena
komentarza:
12
Pytanie do Pani Anna Kamińska-Grzesiak, kto dla Pani jest pracodawcą? Jeśli to Broniarz należy się zgłosić do niego o podwyżkę, albo zmienić zawód jak w przeszłości proponowała to obecna totalna opozycja. Niech Pani nie miesza dzieci w sprawy dorosłych.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 10:31
Ocena
komentarza:
-9
Dla wytrwałych i inteligentnych; podkradzione z Facebooka:
Wyszło dość długo więc zacznę od tl;dr:
Nauczyciele, trzymam kciuki!
Od kilku dni przeglądanie Facebooka to strajk nauczycieli co jakieś cztery posty. Na ogół nie biorę udziału w takich dyskusjach publicznie, co można sprawdzić wchodząc na mój wall. Tym razem miało być podobnie bo po pierwsze, nie mam mocy sprawczej, żeby moje zdanie mogło coś zmienić, a po drugie, co ja tam mogę wiedzieć... Nie jestem nauczycielem, nie mam w rodzinie nauczyciela itp. Itd.
Problem w tym, że te wspomniane wcześniej co czwarte posty wyświetlają mi się bo moi różni znajomi biorą udział w dyskusji. Czysta ludzka ciekawość doprowadziła do tego, że przeczytałem kilka z tych komentarzy i nie mogłem uwierzyć w to, co czytam. Sprawdziłem więc ogólny feedback związany ze strajkiem i okazało się, że jest jeszcze gorzej. Wylewanie wiadra pomyj na nauczycieli i równanie ich z najgorszymi nierobami.
Spodziewałem się, że znajdą się internetowi eksperci, którzy będą przeciwni postulatom pedagogów, ale w życiu bym nie przypuszczał, że będzie ich tak dużo (w niektórych miejscach internetu wręcz większość). Pozostaje mi wierzyć, że to nie ludzie powariowali, tylko ci, którym pozostały przynajmniej resztki rozsądku, nie mają ochoty brać udziału w tej farsie.
Skomentuję kilka najbardziej absurdalnych uwag, które przewinęły się przez mojego walla.
1. NIE PODOBA SIĘ TO ZMIENIC ROBOTE!! U NAS NA PRODUKCJI PŁACO 10 ZŁ. NIECH DAJO EKSPEDIENTKOM, ONE TO SIE NAPRACUJO, A NIE TO CO TE NIEROBY PRZY KAWCE I CIASTKU WE SZKOŁACH. NIECH IDO ZA LADĘ ALBO NA PRODUKCJE TO ZOBACZO JAK TO JEST.
Hehe.
Jasne, po co nam nauczyciele. Wyślijmy wszystkich pedagogów do fizycznej pracy i sami „edukujmy” dzieci. Bo Polak najmądrzejszy i wie wszystko lepiej.
Swoją drogą świetny scenariusz na nową część „Igrzysk śmierci”.
Rok 2019. Nauczyciele zmieniają pracę na fizyczną. Szkoły zostają zamknięte. Przynajmniej jeden z rodziców zostaje w domu żeby „edukować” swoją pociechę/pociechy. Żyją z socjalu. Czarny ekran. Mija około 11 lat. Pierwsze pokolenie uczonych w domu osiąga pełnoletniość. Gospodarka ledwo zipie – wykończyło ją płacenie matkom na pełen etat (hehe). Panuje ogólny głód i ubóstwo. Państwo organizuje igrzyska, w których udział mają wziąć najbystrzejsi z chałupniczo uczonych osiemnastolatków. Będą reprezentować swój dystrykt (wiadomo, jak w poprzednich częściach). Ich zadanie polegać będzie na podjęciu pracy i przepracowaniu miesiąca bez zrobienia komuś/sobie krzywdy lub nie spieprzeniu roboty. Dodam, że wakaty na produkcji lub za ladą dalej są zajęte przez nauczycieli (hehe) a o poważniejszej pracy bez wykształcenia (hehe) nie ma co marzyć...
Nie no, popłynąłem...
A trochę poważniej to nie trzeba być ekspertem, żeby wiedzieć, że edukacja (nawet ta podstawowa) jest fundamentem prawidłowego rozwoju dziecka, a z nauczycielami na produkcji czy za ladą... zresztą, chyba tego nie trzeba tłumaczyć.
Niech jeden z drugim zapewni to swojemu dziecku to zobaczy jak to jest (hehe).
2. JEŻDŻO NA WYCIECZKI ZA DARMO I ODPOCZYWAJO!!
Po pierwsze, spędzają w pracy duuużo ponad standardowe godziny pracy. Tak, rodzić to też etat na całą dobę, ale jest opiekunem SWOICH dzieci i jak ma ich troje to już jest dużo. Nauczyciel ogarnia ich 20, a często i więcej, w czasie kiedy mógłby spędzać czas że SWOJĄ rodziną.
Po drugie, są w pracy i nie odpoczywają. Mało tego, biorą pełna odpowiedzialność za bezpieczeństwo tak licznej grupy. Jedno niedopatrzenie w najlepszym wypadku skończy się upierdliwym lamentem rodziców, a w najgorszym, wyrokiem sądu.
Proponuję takie ćwiczenie. Zorganizuj wycieczkę dla swojego dziecka i zaproś całą jego klasę. Weź do pomocy jedną lub dwie inne matki (żeby było z kim poplotkować przy kawie i ciastku hehe). Zróbcie zbiórkę pieniędzy, zorganizujcie transport, nocleg i atrakcje dla takiej grupki. Jeśli któregoś rodzica z grupy nie stać na zrzutkę dla swojego dziecka to wyłóż ze swoich lub wytłumacz innym rodzicom, że składka będzie trochę większa, żeby każde dziecko mogło pojechać i nie czuło się wykluczone i poszkodowane (nie przesadzam – oba przypadki pamiętam ze swoich lat szkolnych i nie wierzę, że to był ewenement na skalę całego kraju). Pojedźcie na tą wycieczkę i zapewnijcie grupie przede wszystkim bezpieczeństwo. Pomijam już fakt, że trudno przypilnować taką grupę, żeby zachowywała się odpowiednio, przez cały czas trwania wycieczki. Istotniejsze jest to, że dzieci potrafią odwalić takie numery, że strach pomyśleć, tym bardziej jak odpowiadasz za nie prawnie. Nie ma znaczenia czy chodzi o wiek dziecka z podstawówki (przypadkowe odłączenia się od grupy, wchodzenie tam gdzie się nie powinno itp.itd.) czy o nastolatka w wieku licealnym (picie po kryjomu itp. Itd.). Wszyscy chodziliśmy do szkoły i wiemy jak jest.
Rodzicom ciężko jest względnie ogarnąć na przykład imprezę urodzinową, na której jest kilku kolegów i trwa kilka godzin. Krzyki, syf...
Nauczyciele na wycieczkach nie odpoczywają tylko pracują jako niańka, a często nawet starają się nie pójść siedzieć przez wybryk twojego dziecka.
3. ALE MOJE DZIECKO JEST PRZECIEŻ TAKIE GRZECZNE
Hehehe. Taaa
Nawet najpilniejszemu uczniowi zdarza się napsuć krwi nauczycielowi. Dobrze pamiętam, nie było wyjątków.
Dzieciaki to cwaniaki, ściemniacze i co tylko jeszcze (nie każde w tym samym stopniu, ale mimo wszystko...). Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto w szkole nie zrobił czegoś głupiego co nawet świętego wprowadziłoby z równowagi. Pamiętam ile razy z kolegami daliśmy ostro w kość któremuś nauczycielowi (to były czasy hehe). Pół biedy jak to tylko coś, co denerwuje. Gorzej jeśli w grę wchodzi akcja, za którą nauczyciel albo szkoła mogą mieć duże kłopoty (odsyłam do punktu 2.).
Każdy z nas był w którymś momencie swojej edukacji wrzodem na tyłku nauczyciela, dziś dzieci nie są lepsze.
4. TYLE ZARABIAJO I JESZCZE IM MAŁO
Statystyki są jawne. Do znalezienia w internecie. Stosunek odpowiedzialności do płacy jest mocno zachwiany. Tym razem bez heheszków. KROPKA
5. UCZO NASZE DZIECI NIEPOTRZEBNYCH BZDUR. NA CO TO KOMU
Fakt, sinus, Mickiewicz czy mitochondria niewiele wnoszą do życia za ladą albo na produkcji (sorry, że tak często czepiam się tej lady i produkcji, ale bez kitu na tyle wywodów, które przeczytałem, tak często padają tę dwa zawody, że pokusa jest zbyt mocna. Sam pracowałem na produkcji i nie widzę w tym nic uwłaczającego, po prostu parafrazuję wypowiedzi „ekspertów”).
Po to dzieci uczą się tych „bzdur”, żeby naukowcy mogli zająć się ulepszaniem świata zamiast wciąż tłumaczyć i udowadniać, że Ziemia nie jest płaska (hehe).
6. NIE MOGĄ STRAJKOWAĆ W WAKACJE TAK ŻEBY DZIECI TEGO NIE ODCZUŁY?
Nie mogą. Jeśli strajk nie spowoduje jakichkolwiek komplikacji to nikt się nim nie przejmie. Jeśli teraz, w tak ważnym momencie dla dzieci, rząd będzie miał je w[...] to tym bardziej miałby w[...] nauczycieli strajkujących w wakacje.
Druga kwestia – strajk zapowiadany był już długi czas temu, nikt nie był skory do dyskusji. Wasze dzieci tracą na tym, ale nie z winy nauczycieli tylko przez to, że nikt nie chciał rozmawiać z nauczycielami.
Przykładów jest znacznie więcej. Nie starczyłoby dnia, żeby komentować każdy więc niech te powyższe będą moim Top6.
Serio, nie mam pojęcia kiedy szacunek do nauczyciela stał się niszą i przekształcił w hejt i zawiść.
Zdaję sobie sprawę, że niewielu to przeczyta, nie mówiąc już o przemyśleniu swojego stanowiska w sprawie pod wpływem tego posta, ale czuję, że nie można pozostać obojętnym wobec tego deklasowania zawodu pedagoga. Każdy z nas coś zawdzięcza jakiemuś nauczycielowi więc apeluję, żeby pozostawić tę wszystkie przykre słowa dla siebie.
Zapraszam do dyskusji popartej argumentami, chociaż jeśli masz ochotę nawrzucać w komentarzach to śmiało – win win situation (obupólna korzyść – przypis dla tych, którzy, o ironio, akurat nie byli na tej lekcji lub są z pokolenia nieznającego angielskiego) – wy dacie upust swoim emocjom, a ja pozbędę się znajomych, którzy zaśmiecają mi wall nienawiścią (tak, spodziewam się śmieszków, którzy będą komentować, żeby sprawdzić czy faktycznie będę wyrzucał ze znajomych – I got you, homie hehe).
Z kolei tych, którzy się ze mną zgadzają zachęcam do wsparcia waszych nauczycieli dobrym słowem (nie wiem, wiadomość prywatna, komentarz, whatever) bo wierzę, że doda im to otuchy.
Tak trzymać, nauczyciele. Trzymam kciuki. Dajcie lekcje (który to już raz), jak walczyć o to co się nam należy.
@ uczony
dnia 10.04.2019, 12:00
Ocena
komentarza:
-1
na co te wypociny i tylko zdziwienie dotyczące pani od historii...było to 30 lat temu.Jutro będzie klasówka z działu II...w domu piszemy wypracowanie na 5 kartek(wtedy będzie ocena 5) oczywiście na temat który dobrze znam..oraz wstęp opis działu II, temat wpisujemy dopiero kiedy pojawi się na tablicy..I co temat jest wstęp jest ale zadanie nie na temat...i co z tego Pani nauczycielka dalej nie czyta ...i jest 5 i tak do ukończenia słynnego I LO...
Ot i cała prawda o poziomie nauczycieli- i ich ignorancji i dziwimy się że tak są postrzegani..
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:15
Ocena
komentarza:
0
Rozumiem, że tego przedmiotu,czy przedmiotów nie uczył jeden nauczyciel, tylko wszyscy. Genialne, zaiste.
@ m
dnia 10.04.2019, 15:12
Ocena
komentarza:
-2
Tekst jest bardzo rozsądny ale stanowczo za długi - zbyt duży wysiłek dla osobników piszących te pełne żółci komentarze. Uwagi wystarcza im najwyżej na paski w TVP.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 15:21
Ocena
komentarza:
-5
Nadzieja umiera ostatnia, a kaganek oświaty niosę gdzie i kiedy się da.
@ kapsel
dnia 10.04.2019, 17:08
Ocena
komentarza:
5
Niech pani zacznie od szkoły w której pani pracuje! Stanięcie z kagankiem oświaty przed lustrem też by pani nie zaszkodziło.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 18:20
Ocena
komentarza:
-4
A coś konkretnego przeczytam?
@ Ja
dnia 10.04.2019, 11:38
Ocena
komentarza:
4
Ktoś manipulował przy plusach i minusach
@ uczony
dnia 10.04.2019, 12:59
Ocena
komentarza:
3
jak najbardziej klikając + wskakiwało ++ i minus tak samo
@ Ja
dnia 10.04.2019, 13:18
Ocena
komentarza:
4
Dzisiaj w I liceum nauczyciele nawet " dzień dobry" nie odpowiadali swoim uczniom.
Masakra nawet zachować sie nie potrafią.
@ uczony
dnia 10.04.2019, 14:34
Ocena
komentarza:
10
Najlepsze...na święta nauczyciele zawieszają strajk !!! ale jaja
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 14:49
Ocena
komentarza:
-3
[Spam]
@ Uczeń
dnia 10.04.2019, 15:17
Ocena
komentarza:
10
Mało wam za 18 godzin w tygodniu co??? Kto tak mało pracuje jak
wy?? Dlaczego jest taka niesprawiedliwość??? Ja teź chcę pracować
18 godzin w tygodniu! Najmniej w Europie pracujecie -- tylko dlaczego?
Mało tego prawie kaźdy nauczyciel daje korepetycje i często bez podatku -- gdzie jest skarbówka?
Jak wam platforma zamroziła podwyźki na pięć lat to cicho siedzieliście!!
To co robicie to ochyda i straciliście bardzo duźo!!!
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 15:20
Ocena
komentarza:
-7
Sorry, ale z Ciebie taki uczeń, jak ze mnie baletnica.
@ Maja
dnia 10.04.2019, 16:52
Ocena
komentarza:
7
jak zawsze wyczerpująca odpowiedz Pani "profesor"na pytania "ucznia" ale w sumie co odpowiadać jak prawdę napisał? lepiej porozmawiać o niku jaki sobie dał.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 18:19
Ocena
komentarza:
-5
Jak zawsze? A pani to już na pewno nie jest moją uczennicą, więc zero kwalifikacji, aby się na mój temat, jako nauczyciela, wypowiadać. I nie napisał całej prawdy, ani nawet "tyz prowdy", ale raczej g**no prawdę. Przynajmniej na mój temat.
@ Maja
dnia 10.04.2019, 18:46
Ocena
komentarza:
4
Mało wam za 18 godzin w tygodniu co??? Kto tak mało pracuje jak
wy?? Dlaczego jest taka niesprawiedliwość??? Ja teź chcę pracować
18 godzin w tygodniu! Najmniej w Europie pracujecie -- tylko dlaczego?
Mało tego prawie kaźdy nauczyciel daje korepetycje i często bez podatku -- gdzie jest skarbówka?

wypowiedz ''uczeń'' i Pani pisze ze prawdy nie napisał. wstydu to nie macie...
@ Sęk
dnia 10.04.2019, 18:47
Ocena
komentarza:
-1
Ty chyba jesteś uczeń z niższej klasy w podstawówce i mało rozumiesz i widzisz jeszcze mniej. Nauczyciele wszystkich specjalności dają korepetycje? Czy obowiązek na te korki chodzić? ,,Prawie każdy"? Kłamczuszek jesteś, czyli nos jak u Pinokia. W szkole 18 godzin a w domu często i 30, ale kto to widzi? Chcesz jeść, iść do kina czy pojechać na wczasy?, nauczyciel i jego dzieci też. Protestowali w weekendy, ale wtedy wszyscy wypoczywali, imprezowali i pewnie problemu nie zauważyli.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 19:08
Ocena
komentarza:
-4
Maju, cytaty umieszcza się w cudzysłowie. No problemo, zapraszam do szkoły, popracuj sobie. Po mnie miejsce zwolni się już niedługo.
@ Maja
dnia 10.04.2019, 19:10
Ocena
komentarza:
5
obowiązek jest jak ktoś chce isc na studia a dodatkowej działalności nie ma nikt . i w szkole nie 18 tylko 14 zegarowych!!! nauczyciele jeżdżą na wakacje maja 4 miesiące wolnego a i tak mało..

protestujcie w święta a najlepiej w wakacje. ogarnijcie sie...
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 19:37
Ocena
komentarza:
-7
Ktoś cię zaprogramował, na litość boską? Nie dociera do ciebie, co napisałam? Zwolni się miejsce, przyjdź do pracy pić ten miodek.
@ Kierowca 8I0
dnia 10.04.2019, 15:26
Ocena
komentarza:
5
Tematy na lekcjach byle jak, zadania do domu, a potem sprawdzian, żeby wpisać do dziennika więcej ocen i pokazać zaangażowanie nauczyciela.
Zabrany czas dzieciom na relaks i odpoczynek oraz stres dzieci się nie liczy.
Uczniowie pracują umysłowo ucząc się w klasie przed tablicą dużo więcej
jak dorośli nauczyciele 18 godzin tygodniowo.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 15:27
Ocena
komentarza:
-3
Można prosić konkretne nazwiska?
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 18:17
Ocena
komentarza:
-4
Tak myślałam...
@ mój pseudonim
dnia 10.04.2019, 15:28
Ocena
komentarza:
-3
Szanowni Państwo, egzamin się odbył, ALE... Nie dostrzegacie ważnego problemu. A kto rzetelnie sprawdzi te prace? Też ludzie z łapanki sprawdzą rozprawki i zadania otwarte z matematyki czy angielskiego? Przecież egzaminatorzy państwowi to nauczyciele polskiego i matematyki. Nie muszą strajkować. Po prostu wystarczy odmówić sprawdzania tych prac, bo i tak marnie za to płacą. Teraz należy zacząć się bać o to, kto sprawdzi pracę mojego dziecka.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 15:31
Ocena
komentarza:
-8
Pan Waszczykowski i p. Pawłowicz zaoferowali pełne wsparcie...
A teraz dodatkowa informacja. Panie MINIstry tak rozpaczają nad egzaminami, a zdają sobie sprawę, że niesklasyfikowany uczeń klasy maturalnej NIE BEDZIE mógł przystąpić do matury?
@ rodzic
dnia 10.04.2019, 16:15
Ocena
komentarza:
10
A zdajecie sobie sprawę, że brak klasyfikacji wyczerpie już naszą cierpliwość i posypią się masowe pozwy cywilne na poszczególnych nauczycieli? Z tego co się orientuję to nauczyciel z wyrokiem nie może świadczyć pracy w swoim zawodzie?

PS. Jeszcze dwa tygodnie temu miałem do strajku stosunek ambiwalentny ale ten masowy rzyg na rodziców w zasadzie pokazuje jak głęboko zdemoralizowane jest środowisko nauczycielskie. Siedzicie sobie w bańce informacyjnej i brandzlujecie poczuciem własnej wyjątkowości i krzywdy. No to siedźcie sobie dalej...
@ edi
dnia 10.04.2019, 17:06
Ocena
komentarza:
5
Może rozwiązaniem sytuacji jaką nam zaserwowali nauczyciele byłyby nowe szkoły prywatne bądź społeczne
@ edi
dnia 10.04.2019, 17:09
Ocena
komentarza:
2
Chętnie wyślę dziecko do takiej -po przymusowym urlopie- z poczuciem gwarancji że moje dziecko nie zostanie więcej bez opieki czy obawą, że nie zostanie sklasyfikowane
@ Obywatel Miasta Jasła
dnia 10.04.2019, 17:24
Ocena
komentarza:
0
Mam nadzieje, że Rozporządzenie zostanie zmienione i dyrektorowie uzyskają takie kompetencje.
@ mój pseudonim
dnia 10.04.2019, 17:41
Ocena
komentarza:
-1
To było wskazanie problemu a nie groźba, więc po co groźby?
@ edi
dnia 10.04.2019, 18:02
Ocena
komentarza:
5
Ja natomiast wskazuję rozwiązanie problemu rodziców, grożą narazie nauczyciele wykorzystując niewinne dzieci
@ Sęk
dnia 10.04.2019, 18:04
Ocena
komentarza:
-4
Tylu zgłosiło się wolontariuszy do komisji. To oni kasę wzięli? To taki wolontariat? To nie robili dobrych uczynków w poście, a fe
@ edi
dnia 10.04.2019, 18:15
Ocena
komentarza:
4
Otrzymali wynagrodzenie za pracę, której nie chcą wykonywać strajkujący nauczyciele.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 18:17
Ocena
komentarza:
-8
Pozew cywilny? Matko, kolejny, który właśnie zatonął w oceanie niewiedzy.
@ mój pseudonim
dnia 10.04.2019, 18:22
Ocena
komentarza:
-7
Nie rozumiemy się, rodzicu. Chodzi o to, czy wszystkie prace będą sprawdzone przez egzaminatorów. Nie ma się co strzępić, nauczyciele ze szkoły Twojego dziecka tych prac nie sprawdzają.
@ zdziwiona
dnia 10.04.2019, 18:31
Ocena
komentarza:
5
i to ma być komentarz pedagoga ?! gratuluję dobrego samopoczucia,cieszę się, że miałam innych(niż obecni) nauczycieli
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 18:36
Ocena
komentarza:
-8
To widać...
@ zdziwiona
dnia 10.04.2019, 18:42
Ocena
komentarza:
3
dziękuje że Pani to zauważyła
@ mój pseudonim
dnia 10.04.2019, 18:51
Ocena
komentarza:
5
Niby ja mam dobre samopoczucie? A co niby jest zabawnego w całej tej sytuacji? Ona jest tragiczna dla wszystkich.
@ rodzic
dnia 10.04.2019, 18:53
Ocena
komentarza:
9
@mój pseudonim - to nie jest groźba, tylko wskazanie hipotetycznego problemu wynikającego z coraz to "ciekawszych" argumentów nauczycieli.
@ dragoness - Pani Psorka jest również ekspertką w dziedzinie prawa? Gratuluję! Prawdziwa Kobieta Oświecenia!
Za opiekę, zajęcia z dziećmi a nawet przeprowadzenie egzaminów odpowiedzialne są właściwe JST/Organy Prowadzące, więc do nich można mieć ewentualne pretensje ale za promocję uczniów odpowiedzialni są już osobiście nauczyciele/grupy nauczycieli. Sprawy cywilne w sądach co prawda toczą się wolno ale radziłbym unikać takich sytuacji bo tu już odpowiedzialność nie rozmywa się na instytucje.
@ edi
dnia 10.04.2019, 19:00
Ocena
komentarza:
2
Tak, a przy pozwach zbiorowych mielibyśmy większe szanse
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 19:06
Ocena
komentarza:
-5
Pozew miałby sens tylko wtedy, gdyby strajk był nielegalny. I Renesansu, proszę pana, nie Oświecenia, epoki się Panu pomyliły.
@ rodzic
dnia 10.04.2019, 19:13
Ocena
komentarza:
1
@ mój pseudonim
"Nie rozumiemy się, rodzicu. Chodzi o to, czy wszystkie prace będą sprawdzone przez egzaminatorów. Nie ma się co strzępić, nauczyciele ze szkoły Twojego dziecka tych prac nie sprawdzają."
Mój komentarz był do słów Dragoness: "Pan Waszczykowski i p. Pawłowicz zaoferowali pełne wsparcie...
A teraz dodatkowa informacja. Panie MINIstry tak rozpaczają nad egzaminami, a zdają sobie sprawę, że niesklasyfikowany uczeń klasy maturalnej NIE BEDZIE mógł przystąpić do matury?"
To forum ma tylko dwupoziomowe drzewko, albo mi się nie udaje właściwie wkleić komentarza.
@ rodzic
dnia 10.04.2019, 19:14
Ocena
komentarza:
6
@ dragoness - jak Oświata to i Oświecenie
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 19:32
Ocena
komentarza:
-6
Mój komentarz dotyczył faktu oszołamiających kompetencji MINIstry edukacji i premierzycy. Pierwsze sygnały o strajku zaczęły dochodzić już w styczniu. Spory zbiorowe rozpoczęły się na początku marca, ale przecież rząd miał czas. Pewnie liczył na to, że nauczyciele odpuszczą. No i się przeliczyli.
@ mój pseudonim
dnia 10.04.2019, 19:38
Ocena
komentarza:
1
Po pierwsze, rodzicu, jaka pewność, że w w mojej szkole akurat jest strajk? Tak wyszło, że nie ma. Co nie znaczy, że nie solidaryzuję się ze swoją grupą zawodową, nie ranią mnie Wasze komentarze i nie dostrzegam konsekwencji tego wszystkiego. Problem, jak widzisz, jest bardzo poważny i nie dotyczy tylko tego miasta. Jest źle. Co z tym zrobić? Błotem nas obrzucać to nie sztuka. Niejednokrotnie było wspomniane, że problem nie leży tylko w wynagrodzeniach.
@ Człowiek z lasu
dnia 10.04.2019, 19:52
Ocena
komentarza:
6
Pani Dragoness. Legalność strajku nie wyklucza szkód innych osób cywilnych i prawnych. W tym przypadku, gdyby nauczyciele postanowili niesklasyfikować ucznia, uniemożliwiając mu zdanie matury i podjęcie dalszych życiowych kroków pojawia się tak wiele deliktów, na gruncie prawa administracyjnego, począwszy od konstytucyjnej zasady państwa prawa, zaufania obywatela do państwa i jego organów, na gruncie prawa cywilnego równieść wiele by się znalazło. Oczywiście, problemy finansowe i prawne z wyrokami i orzeczeniami sądów spadłyby na szkoły i organy prowadzące, które prawdopodobnie miały, aż nadto wiele powodów do rozwiązania umów z takimi pracownikami i to prawdopodobnie byłyby jedyne konsekwencje poniesione przez Nieodpowiedzialnych nauczycieli. Naprawdę. Jeśli ktoś wpadnie na tak fatalny pomysł, nieważne czy przez niewiedzę, czy głupotę, czy nie odpowiedzialność, zaufanie do naszego państwa i jego organów odbudować będą przyszłe pokolenia. To jest dużo poważniejsze, niż się nauczycielom wydaje.
@ Emma
dnia 10.04.2019, 20:27
Ocena
komentarza:
-2
"masowy rzyg na rodziców" chyba padnę
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 20:30
Ocena
komentarza:
-4
Rozumiem, że "rzyg na rodziców" jest niedozwolony, ale już na nauczycieli jak najbardziej? Radzę przeczytać jeszcze raz, a może pierwszy "W pustyni i w puszczy".
@ zdziwiona
dnia 10.04.2019, 21:09
Ocena
komentarza:
5
I właśnie w styczniu P.Broniarz poprosił P.Trzaskowskiego o niepodnoszenie pensji nauczycielom w Warszawie (wywiad P.Trzaskowskiego dla Polsatu,można sprawdzić )
czyli co ? wszystko było zaplanowane,nauczyciele wykształceni,ale czy inteligentni ?
@ tapir
dnia 10.04.2019, 21:23
Ocena
komentarza:
6
Zgadzam się z panią! Jutro w ramach kolejnego dnia strajku powinniście wpierw ze zrozumieniem przeczytać "W pustyni i w puszczy", a następnie przeprowadzić dyskusję panelową "jak pogodzić deklarowane przez nauczycieli hasło "uczeń jest najważniejszy" ze strajkiem, którego jedyną ofiarą miał być ten uczeń?". Życzę owocnych obrad :)
@ Dike
dnia 10.04.2019, 21:42
Ocena
komentarza:
4
Art. 6. Obowiązki nauczyciela
Nauczyciel obowiązany jest:
1)
rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę;
2)
wspierać każdego ucznia w jego rozwoju;
3)
dążyć do pełni własnego rozwoju osobowego;
3a)
doskonalić się zawodowo, zgodnie z potrzebami szkoły;
4)
kształcić i wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka;
5)
dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 21:51
Ocena
komentarza:
-2
Taaa, manipulacja zgodnie z zasadami "ciemny lud to kupi"? Uczniowie ofiarami strajku? To jakiś program W TVPiS Info?
@ edi
dnia 10.04.2019, 21:57
Ocena
komentarza:
6
Karta Nauczyciela..
art. 6a..
1d. Ocena pracy nauczyciela kontraktowego, nauczyciela mianowanego i nauczyciela dyplomowanego może być także dokonana w każdym czasie, nie wcześniej jednak niż po upływie roku od dokonania oceny poprzedniej, z inicjatywy dyrektora szkoły lub na wniosek:
1) nauczyciela;
2) organu sprawującego nadzór pedagogiczny, a w przypadku nauczycieli placówek doskonalenia nauczycieli - kuratora oświaty;
3) organu prowadzącego szkołę;
4) rady szkoły;
5) rady rodziców.

Rozumiem, że ocenie podlega również wywiązywanie się z obowiązków określonych w art. 6?
@ tapir
dnia 10.04.2019, 22:00
Ocena
komentarza:
4
A kto byłby ofiarą, gdyby MEN nie zmienił przepisów i nie powołał komisji egzaminacyjnych? Bo zdaje się ale jedyne praktyczne konsekwencje ponieśli by uczniowie. Czyż nie?
@ edi
dnia 10.04.2019, 22:08
Ocena
komentarza:
4
Na wniosek rady rodziców? ciekawe
@ Dike
dnia 10.04.2019, 22:16
Ocena
komentarza:
-5
Jak to kto? Ktokolwiek chociażby kiperzy z barów piwnych, ,,znawcy edukacji" z tego forum, dla których nauczyciele winni zasiadać w kasach lub przy liniach produkcyjnych.
W czym problem? Bądźcie konsekwentni,albo nauczyciele są potrzebni albo na traktory z nimi a traktorzyści do tablic.
PS. Z pełnym szacunkiem dla traktorzystów i wszystkich ciężko pracujących.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 23:03
Ocena
komentarza:
-1
Nie dam w sobie wzbudzić poczucia winy. Manipulacje gadzinówek na mnie nie działają, przykro mi.
@ edi
dnia 10.04.2019, 23:34
Ocena
komentarza:
1
Karta Nauczyciela
c.d.
Art. 9. 1. Stanowisko nauczyciela może zajmować osoba, która:
1) posiada wyższe wykształcenie z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym lub ukończyła zakład kształcenia nauczycieli i podejmuje pracę na stanowisku, do którego są to wystarczające kwalifikacje;
2) przestrzega podstawowych zasad moralnych;
3) spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania zawodu.

Czy ktoś zdefiniuje podstawowe zasady moralne "dzisiejszych czasów"?
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 00:16
Ocena
komentarza:
-1
1.Pamiętaj, każdy człowiek ma własny kodeks postępowania.
2.Tolerancja jest niezbędna do współpracy.
3.Uczmy się nie na swoich błędach, lecz na cudzych, a przy okazji pomóżmy bliźniemu ich uniknąć.
4.Wykorzystuj swe zalety i możliwości dla obrony, nigdy do ataku.
5.Pomagając innym, sami się uczymy.
6.Wojna, przemoc, nieodpowiednie wykorzystywanie siły i stanowiska nikogo wielkim nie czyni.
7.Strach prowadzi do gniewu. Gniew prowadzi do nienawiści. Nienawiść prowadzi do cierpienia. Starajmy się uniknąć tych uczuć, bo są zgubne dla nas i czynią nas podobnych do bezlitosnych i amoralnych zwierząt.
8.Chwalebne jest czynić to, co należy, a nie to, co wolno.
9.Opinia większości jest opinią najmniej zdolnych, więc zawsze miej swoje zdanie.
10.Staraj się żyć w zgodzie ze wszystkimi i umiej przebaczać.
11.Przed ukaraniem winowajcy warto dać mu szansę na poprawę.
12.Głównymi wartościami, które trzeba piastować są: patriotyzm, tolerancja i wiara w Boga.
13.Każdy człowiek zasługuje na miłość, więc nie potępiaj innych.
14.Nie czyń nic bez rozwagi, lecz tylko według zasady dobrze obmyślanej.
15.Kochaj i czcij swych rodziców i bliskich.
16.Nie pozbawiaj nikogo życia, bo każdy ma taką samą chęć do życia, jak ty.
17.Pracuj na dobro i korzyść ojczyzny.
18.Śmierć w obronie prawdy i wolności jest darem.
19.Człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny do szczęścia.
20.Mniej mówmy o zmianie świata, a więcej zmieniajmy.
21.Dobro nie walczy ze złem, a leczy je.
22.Łatwo zniszczyć, naprawić trudno, a bez Boga niemożliwie.
23.Zastanawiaj się nad samym sobą i potępiaj własne wady.
24.Bez różnicy kim jesteś, musisz szanować swój kraj, tradycje i historię.
25.Aby stać się patriotą nie wystarczy kochać ojczyznę, musisz jeszcze udowodnić czynem.
26.Nigdy nie poniżaj słabszych, bo honor i uznanie ominą cię z daleka.
27.Nie bój się przyznać do winy, bo jej zatajenie zniszczy cię od środka.
28. Najważniejsze, pamiętaj, że znaczenie moralności w życiu ludzkim nie zmieniło się i nie zmieni się.
@ edi
dnia 11.04.2019, 00:18
Ocena
komentarza:
2
Karta Nauczyciela c.d.
Art. 23. 1. Stosunek pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania ulega rozwiązaniu:
1) na wniosek nauczyciela;
2) w razie czasowej niezdolności nauczyciela do pracy spowodowanej chorobą, jeżeli okres tej niezdolności przekracza 182 dni, a jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana gruźlicą lub występuje w trakcie ciąży - 270 dni, przy czym do okresu niezdolności do pracy wlicza się również przypadające w tym okresie przerwy obejmujące dni, w których w szkole, zgodnie z odrębnymi przepisami, nie odbywają się zajęcia; w szczególnie uzasadnionych wypadkach okres nieobecności w pracy może być przedłużony o kolejne 12 miesięcy, o ile nauczyciel uzyska prawo do świadczenia rehabilitacyjnego, o którym mowa w przepisach dotyczących świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, lub zostanie mu udzielony urlop dla poratowania zdrowia;
3) w razie orzeczenia przez lekarza przeprowadzającego badanie okresowe lub kontrolne o niezdolności nauczyciela do wykonywania dotychczasowej pracy;
4) (uchylony)
5) w razie uzyskania negatywnej oceny pracy dokonanej w trybie i na zasadach określonych w art. 6a;
@ rodzic
dnia 11.04.2019, 08:48
Ocena
komentarza:
4
hmmm, "W pustyni i w Puszczy"? Pewnie Kali? Wy chyba macie ostatnio jakąś obsesję na punkcie tych krów :)
A co do meritum, "rzygi" są wzajemne co źle świadczy o obydwu stronach. Ale to Wy pretendujecie do miana elity a przecież "noblesse oblige", n'est-ce pas?
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 09:54
Ocena
komentarza:
0
Nie, zniżamy się do poziomu interlokutora.
@ rodzic
dnia 11.04.2019, 10:55
Ocena
komentarza:
1
@ dragoness:
" Nie, zniżamy się do poziomu interlokutora."
W ten sposób wszyscy będziemy biegać za sobą z maczugami
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 22:31
Ocena
komentarza:
1
Ja za panem na pewno nie.
@ Kierowca 8I0
dnia 10.04.2019, 18:00
Ocena
komentarza:
4
Ciekawe jak strajkują nauczyciele.
Siedząc w domu, czy przychodzą do pracy i nic nie robią.
Gdy siedzą w domu, to mają nieobecność nieusprawiedliwioną
i po trzech dniach takiej nieusprawiedliwionej nieobecności
dyscyplinarne zwolnienie bez mrugnięcia okien.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 18:15
Ocena
komentarza:
-5
Ja bardzo proszę nie udowadniać co chwilę swojej niewiedzy. Na początku było to przerażające, teraz zaczyna być śmieszne.
@ edi
dnia 10.04.2019, 18:40
Ocena
komentarza:
3
To był sarkazm, Pani … ups miałam napisać profesor
@ Kierowca 8I0
dnia 10.04.2019, 20:33
Ocena
komentarza:
9
Strajk nauczycieli w czasie egzaminów uczniów to jest bezczelny szantaż.
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 21:47
Ocena
komentarza:
-4
Znowu się pan ośmiesza?
@ obserwator
dnia 10.04.2019, 21:24
Ocena
komentarza:
1
Jak strajkują nauczyciele???
W jednej z jasielskich szkół zakazali rękawy, przywieźli własne motyki i grabki i zaczęli sprzątać obejście szkoły po remontach, które nadzorował Urząd Miasta. Zebrali prawie dwumetrowy stos gruzu i szkła. Ponadto poprawili niedoróbki strefy dla rodziców "Całuj i jedź". Następnie zrobili zrzutę kupili zielone rośliny i nasiona traw. A wszystko po to by dzieciom i zapewne rodzicom było przyjemniej. Ale dla tych wylewających na nich pomyje to i tak będzie złe!!! Ja bym tych wszystkich krytykantów zaprosił na tydzień do szkoły i zobaczył jak długo by wytrzymali. Pewnie po dniu uciekli by z krzykiem...
Nauczyciel niestety nie może i jeszcze cały czas słyszy wasze ... Musiałbym napisać niecenzurowane słowo, ale mnie z racji zawodu nie wolno! Wam niestety wolno! Pozdrawiam i wybaczam, gdyż nie wiedza co czynią...
@ Człowiek z lasu
dnia 10.04.2019, 21:32
Ocena
komentarza:
4
Waouh. Zadbali o wygląd miejsca pracy, w godzinach pracy. Wieeelkie waouh! Może przypomnicie, drodzy nauczyciele, jak Wasz ZNP okazywał solidarność z górnikami, do których strzelano za poprzednich rządów, albo z rolnikami.
@ zdziwiona
dnia 10.04.2019, 21:43
Ocena
komentarza:
2
no tak,proszę sobie wyobrazić,że w niektórych zawodach,pomimo wyższego wykształcenia,trzeba miejsce pracy sprzątać,dziwne ? dla nauczyciela na pewno !
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 21:47
Ocena
komentarza:
0
Miejscem pracy nauczyciela jest biurko i sala lekcyjna, nie trawnik, proszę pani.
@ zdziwiona
dnia 10.04.2019, 21:51
Ocena
komentarza:
-1
i jeszcze, zrzutę ? ale za co, z tych marnych groszy które zarabiają przez 3 godz.(3 X 45 min)dziennie ? proszę podać nr konta to może się ktoś dorzuci
@ zdziwiona
dnia 10.04.2019, 21:53
Ocena
komentarza:
2
OK,jeśli swoją pracę wykonuje rzetelnie tz. jeśli uczniowie tego nauczyciela nie muszą chodzić na korepetycje
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 22:00
Ocena
komentarza:
-5
Coraz bardziej mam wrażenie, że pani nauczyciele jednak pokpili sprawę.
@ zdziwiona
dnia 10.04.2019, 22:08
Ocena
komentarza:
6
to tylko Pani marzenie,niestety niespełnione
@ Sęk
dnia 10.04.2019, 22:12
Ocena
komentarza:
-3
Tarzan, znowu polityka? Proksa, Duda to niby daleko od polityki? A pisowski teraz prokurator to niby ulotki drukował? To nie ten temat.
@ edi
dnia 10.04.2019, 22:15
Ocena
komentarza:
7
Pewnie bardzo się nudzili skoro muszą strajkować 8 godzin w ramach 40-godzinnego tygodnia pracy
@ dragoness
dnia 10.04.2019, 23:05
Ocena
komentarza:
-1
Nie, pani zdziwiona, to stwierdzenie faktu. Rozumiem, że w pani "firmie" sprzątacie nie tylko stanowisko pracy, ale myjecie podłogi, siejecie trawę a może jeszcze ją kosicie?
@ Ja
dnia 10.04.2019, 23:06
Ocena
komentarza:
3
Powinni wyrzucić z pracy tych nauczycieli którzy strajkowali w czasie egzaminów.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 00:13
Ocena
komentarza:
-1
Na jakiej podstawie, "znaffco prawa"?
@ uczony
dnia 11.04.2019, 09:15
Ocena
komentarza:
2
W Gorzowie przed jednym z gimnazjum, w czasie pisania przez młodzież egzaminu, KOD/KE puszczali przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów. Strajkujący nauczyciele ZNP wyszli do nich, bili im brawa i dziękowali. (z WP )

Oto prawdziwa twarz"profesorków"
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 09:53
Ocena
komentarza:
1
Można prosić link? Bo mamy chyba inne WP.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:02
Ocena
komentarza:
4
Znalazłam, obejrzałam. Jestem oburzona. To się NIE POWINNO było zdarzyć w czasie egzaminu.
@ uczony
dnia 11.04.2019, 10:32
Ocena
komentarza:
5
Widzi Pani to jest ta... wizytówka..., były jeszcze pukanie do okien z znakami wolności itp...też za WP proszę się nie dziwić komentarzom negatywnym ale musicie Państwo wrócić do wartości które mają przyświecać młodzieży,wtedy dopiero zdobędziecie szacunek nie tylko uczniów ale i rodzicom.
Jak Pani oceni zawieszenie strajku na czas Świąt...a na egzaminy nie... to już będą "Świąteczne JAJA"
Słynne korki od zawsze były tylko do najsłabszych i prowadzący nauczyciel musiał sporządzić plan naprawczy do takiego ucznia...z czego rozliczał dyrektor ..a teraz ???. ja naprawdę pamiętam super nauczycieli a niektórych do dzisiaj spotykam i zawsze pozdrawiam tytułem PROFESORA bo w/g mnie na taki tytuł zasługiwali i mają wielki szacunek myślę że nie tylko u mnie .
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:59
Ocena
komentarza:
-2
Ale dlaczego za garstkę miernot mają odpowiadać wszyscy?
@ uczony
dnia 11.04.2019, 11:22
Ocena
komentarza:
3
bo te garstkę sami powinniście przegonić i to zróbcie ale szybko.
polecam poszukać...Piosenka nauczycielska.
Od InfoGliwice ...niech Pani Posłucha i i zobaczy jaka garstka...robi obecnie furorę.
@ uczony
dnia 11.04.2019, 11:26
Ocena
komentarza:
1
[Spam]
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 11:26
Ocena
komentarza:
6
Nie. To rodzice powinni przegonić nienadających się do zawodu. Mają możliwości. Mnie się udało i to dwa razy. jako rodzicowi. Można? Można.
@ uczony
dnia 11.04.2019, 13:44
Ocena
komentarza:
1
ta chwila właśnie nadeszła i pogonimy 50% niby nauczycieli...sami się... oto poprosili szkoda że portal usuwa linka do tej super piosenki nauczycieli z Gliwic warto posłuchać..
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 14:08
Ocena
komentarza:
2
Na razie tylko wirtualnie kłapiecie.
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 22:02
Ocena
komentarza:
0
Można było jak o pani dziecko chodziło.
Jak o nasze to żadną krytykę pani nie przyjmuję tylko nagradzać podwyżką pani chce
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 22:30
Ocena
komentarza:
1
Nie nie tylko o moje dziecko, ale reszta rodziców najwyraźniej miała w[...], że nauczyciel przychodzi pijany na lekcje, a kaTecheta wyzywa od chamów i buraków.
@ Odyr
dnia 11.04.2019, 06:32
Ocena
komentarza:
2
Mysle ze nauczyciele stracilu duzo ..w oczach rodzicow. ..powinni zawiesic strajk na czas egzaminow...atrajk a szantaz. W dodatku nieudany to roznica
@ Herkules
dnia 11.04.2019, 08:32
Ocena
komentarza:
3
Nauczyciele swom zachłanością w oczach rodziców i uczniów stracili bardzo dużo.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 09:47
Ocena
komentarza:
0
Fakt. W oczach rodziców zindoktrynowanych przez PiS i przekupionych darmową kasą.
@ uczony
dnia 11.04.2019, 10:35
Ocena
komentarza:
3
o joojoj nie jestem z PISU niech pani nie dzieli jest Pani nauczycielką
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:58
Ocena
komentarza:
0
A ja nie jestem z ZNP, i nie lubię być szufladkowana
@ uczony
dnia 11.04.2019, 11:27
Ocena
komentarza:
3
ale odpowiada się pani tylko po jednej stronie i ignoruje Pani inne opinie
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 11:52
Ocena
komentarza:
1
Nie ignoruję, jeśli mają sens. A opowiadam się po stronie nauczyciel, nie związków.
@ uczony
dnia 11.04.2019, 13:50
Ocena
komentarza:
2
to dlaczego wszystko firmuje związek... i szef a wy cichutko jak pod miotłą... jak każe tak robicie nie macie własnego rozumu nie widzicie do czego to prowadzi..niech Broniarz walczy w Warszawie a wy do egzaminów ...zostaniecie sami bo wasz szef zaklepał już sobie miejsce w POKO a wy??? już złożono pisma do US od rodziców w Warszawie tylko czekać dalej...
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 14:07
Ocena
komentarza:
3
Czy pan w ogóle sobie zdaje sprawę, że w niektórych szkołach jasielskich strajk zawieszono, aby nie krzywdzić waszych bezcennych pociech? Więc po co bić tę pianę?
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 21:40
Ocena
komentarza:
-2
Rodzice to be a nauczyciele cacy i mogą sięgać po darmową kasę?
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 22:29
Ocena
komentarza:
2
Słoneczko, nie darmową. Za pracę.
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 14:29
Ocena
komentarza:
3
A czyli nauczyciele nie pobierają 500 +?
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:01
Ocena
komentarza:
0
Rozumiem, że zrównuje pan osobę pracującą z pasożytem?
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 18:36
Ocena
komentarza:
0
Kogo ma pani na myśli pisząc pasożyt?
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 18:40
Ocena
komentarza:
0
A ten post nie jest obraźliwy?
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 18:44
Ocena
komentarza:
1
Kontytucja podobno gwarantuje prawo do poglądów politycznych.
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 18:54
Ocena
komentarza:
2
W kraju w którym żyjemy nie pracują tylko nauczyciele jest jeszcze trochę ludzi którzy pracują.
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 23:18
Ocena
komentarza:
0
Ponawiam pytanie kogo nazywa czy też kogo porównuje do pasożyta.
@ dragoness
dnia 13.04.2019, 14:35
Ocena
komentarza:
1
Pasożyt to każdy niepracujący z wyboru, drenujący opiekę społeczną.
@ Zniesmaczony
dnia 13.04.2019, 19:16
Ocena
komentarza:
4
A czy wie pani że dzęki aktualnej poltyce prorodzinnej udało się wyeliminować skrajną biedę w naszym kraju?Czy to dka pani nic nie znaczy jako dla pedagoga? Zalecam odrobinę wrażliwości społecznej bo być może te " pasożyty" o których piszesz bedą pracować na Twoją emeryturę.
To , że trafiają się ludzie którzy to bezwzględnie wykorzystują to fakt .Ale gdzie nie ma takich ludzi?W waszym środowisku też takich nie brakuje.
@ dragoness
dnia 14.04.2019, 23:07
Ocena
komentarza:
0
Nie, nie bedą, bo rodzice ich nauczą, jak nie pracując można nieźle żyć. A Na emeryturę odkladam sobie sama. I sama na nią pracuję.
@ Rodzic
dnia 11.04.2019, 09:34
Ocena
komentarza:
2
My rodzice wam tego nie zapomnimy że odeszliście od naszych
dzieci w dniach bardzo waźnych dla nich --- tylko wasze tyłki się liczą?
Ochyda,ochyda,ochyda,ochyda!!!
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 09:45
Ocena
komentarza:
-1
Wy rodzice zapomnicie bardzo szybko, gdy dzieciaczkowi będzie groziło pozostanie na drugi rok.
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 09:54
Ocena
komentarza:
1
Żaden argument nie trafia do pani???
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:01
Ocena
komentarza:
-1
A do pana? Ja swoje zdanie napisałam, poparłam wyliczeniami, argumentami. Co pan napisał w zamian? Cytaty z "niezależnych" mediów.
@ uczony
dnia 11.04.2019, 10:37
Ocena
komentarza:
1
To będzie świadczyło o poziomie nauczania...proszę nie dzielić na głupich i głupszych..
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:56
Ocena
komentarza:
1
Nie słonko. To będzie świadczyło o poziomie i chęci uczniów. Dlaczego w jednej klasie są same dobre oceny, a drugiej, równoległej odwrotnie? Ten sam nauczyciel inaczej uczy?
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 13:13
Ocena
komentarza:
1
Cytaty? haha ośmiesza się pani.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 14:06
Ocena
komentarza:
0
Nie. Czytuję "niezależne" media po prostu. Tam piszą to samo. To jest pan w końcu "Rodzicem", czy "Zniesmaczonym"? Proszę się zdecydować.
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 14:12
Ocena
komentarza:
-4
A pani to jest "pedagogiem" czy politykiem?
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 14:13
Ocena
komentarza:
0
Jestem suwerenem.
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 14:23
Ocena
komentarza:
-3
Hahaha nie ośmieszaj się pani.
"Kończ Waść wstydu oszczędź"
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 14:32
Ocena
komentarza:
0
Poczytaj, misiaczku konstytucję. Czytać cię chyba nauczyliśmy, nie?
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 14:44
Ocena
komentarza:
3
Suweren dokonał wyboru .
Suweren wybrał PIS zgodnie z konstytucją.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 14:55
Ocena
komentarza:
-1
17% suwerena, proszę pana
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 14:59
Ocena
komentarza:
1
Zaczynamy być niegrzecznymi zaczynamy obrażać "misiaczku"
To że ktoś palnie błąd ortograficzny to od razu masz pożywkę.Widocznie nie spełniła się Pani jako nauczyciel.
I ta pycha która przez Panią przemawia masakra.
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 15:01
Ocena
komentarza:
2
Niech bedzie 17% i co z tego?
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 15:17
Ocena
komentarza:
0
Skoro wywołała pani kostytucję.
Proszę przypomnieć ile % głosowało za.
Dla ułatwienia nieco ponad 6 mln.uprwnionych do głosowania.
Wię co idąc pani tokiem myślenia resztę obywateli kostytucja nie obowiązuje bo nie głosowali za?
Absurt.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 15:30
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 15:33
Ocena
komentarza:
3
"Zaczynamy być niegrzecznymi zaczynamy obrażać "misiaczku"
To że ktoś palnie błąd ortograficzny to od razu masz pożywkę.Widocznie nie spełniła się Pani jako nauczyciel." - "misiaczek" to sformułowanie obraźliwe? Od kiedy? A na błędy ortograficzne reaguję nie jako nauczyciel, tylko patriota, kiciuniu. Odróżniasz pychę od poczucia własnej wartości? Najwyraźniej nie.
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 15:35
Ocena
komentarza:
1
Aha więc Ci którzy nie głosują lub głosują na Pis to idioci.
Coraz bardziej wyłania się z Pani tekstów obraz "Resortowe dziecko"
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 17:34
Ocena
komentarza:
2
A strajkujesz koteczku też jako patriota czy jako nauczyciel?
Według Ciebie koteczku poatriota to tylko ten co opanował ortografie?
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 18:21
Ocena
komentarza:
-4
I kto tu próbuje obrażać? I w którym miejscu użyłam slowa "idiota"? To termin medyczny, nie jestem powołana do stawiania diagnoz. A patriota to ten, co szanuje ojczysty język i nie zasłania się dysfunkcjami.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 19:01
Ocena
komentarza:
-6
Aaaa, już wiem! nazwałam idiotami tych, którzy zostali w domach, ktoś, czyli Pan, się obraził i mój komentarz zniknął. Fakt, nie powinnam diagnozować, powinnam napisać inteligentni inaczej. I nie dlatego, że nie glosowali na PiS, jak pan sobie dośpiewał. Dlatego że pozbawili się praw obywatelskich.
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 19:03
Ocena
komentarza:
3
Patriota droga Pani to człowiek który poświęca swoje życie ojczyźnie.
To że jesteśmy różni i co za tym idzie każdy człowiek ma różne talenty.
To że ktoś nie pisze i nie mówi czystą polszczyzną to nie znaczy że nie może być patriotą.
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 19:08
Ocena
komentarza:
2
Poza tym to co prezętują niektórzy nauczyciele w ostatnich dniach to napewno nie ma nic wspólnego z patriotyzmem.Zaznaczam NIEKTÓRZY NAUCZYCIELE.
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 19:26
Ocena
komentarza:
4
Coś nie tak z pamięcią hehe
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 19:36
Ocena
komentarza:
4
Ponawiam pytanie.
Ile procent z pośród głosujących , głosowało za
przyjęciem Kostytucji?
@ Zniesmaczony
dnia 11.04.2019, 21:34
Ocena
komentarza:
3
Widzisz podobieństwo w liczbie oddanych głosów za Konstytucją i za Pisem?
A wiesz jaka jest różnica w dokonanym wyborze?
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 22:28
Ocena
komentarza:
-1
No i co z tego wynika? Ze zmienili zdanie i teraz im sie konstytucja nie podoba?
@ do @ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 09:43
Ocena
komentarza:
5
Zgadzam się z Tobą, ale ...popraw pisownię.
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
3
Droga pani to z tego wynika że Konstytucja to takie uregulowanie prawne które kształtuje ustrój w kraju.Nie można ją zmienić tak łatwo jak np. rząd
Dostrzega pani różnicę w wyborach do parlamętu w 2015r a referendum z 1997r.
pisze pani że tylko część suwerena dokonała wyboru głosując na Pis.
A jaka część suwerena dokonała wyboru w1997r?
Przy frekwęcji około 10 % wiekszej wybrano Pis czy to się komuś podoba czy nie tak jest i trzeba to uszanować.
Nie, ja też nie głosowałem za Pis ale widzę poprawę życia i twierdzę że lepiej rządzą od poprzedników choć zastrzeżeń nie brakuje.
I nie z telewizji to widzę bo nie oglądam tv wogóle no może poza sportem.
Nawet przy tym sporze nie kwestionuje się czy podwyżkę dać tylko w jakiej wysokości i czy każdemu.
Dużo łatwiej zmienić rząd niż kostytucję która tak naprawdę ogranicza prawa suwerena.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:00
Ocena
komentarza:
-1
Mogę to uszanować, nie muszę się zgadzać. Tak jak PiS z konstytucją, prawda? Różnica jest taka, że PiS omija, bądź też łamie postanowienia konstytucji.
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 17:55
Ocena
komentarza:
1
To proszę nie obrażać około 6 mln. Polaków
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 17:56
Ocena
komentarza:
0
Konkretnie który atrtykół?
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 18:02
Ocena
komentarza:
2
Przepraszam pani profesor za błąd.Nie do końca opanowałem telefon:)
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 18:08
Ocena
komentarza:
1
A w którym miejscu ich obrażam? Jeśli obrażam, to świadomie tych, którzy nie chodzą na wybory. Proszę więcej czytać, to i ortografia się poprawi.
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 18:35
Ocena
komentarza:
1
Kilka pani postów zabrzmiało "pis,pis, pis,pis"
To program totalnej opozycji.
Chetnie poczytam jak tylko znajdę trochę czasu.
Który artykuł kostytucji jest łamany?
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 18:38
Ocena
komentarza:
2
Proszę przeczytać swoje posty to się pani dowie .
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 22:31
Ocena
komentarza:
-2
Art. 173, koleżko. To na początek. Art. 194 p.1, 195 pkt.1. Art. 41,
@ Zniesmaczony
dnia 12.04.2019, 23:56
Ocena
komentarza:
3
Znalazła panii definicję pasożyta to może znajdzie się też jakieś orzeczenie TK
Czy może tak sami dowolnie zaczniemy interpretować konstytucję.
Art.70 pt.1 nie jest czasem łamany przez nauczycieli?
@ dragoness
dnia 13.04.2019, 14:34
Ocena
komentarza:
-2
Aj, zabolało? A prawo do nauki ma każdy, faktycznie, konstytucja nie precyzuje gdzie.
@ Zniesmaczony
dnia 13.04.2019, 18:20
Ocena
komentarza:
1
Zabolało ,zabolało jak patrzę co nauczyciele wyrabiają z moimi dziećmi.
Konstucja nie precyzuje gdzie nauka ma się odbywać hihi.
Napewno ustawodawca miał na myśli prywatne nauczanie na korepetycjach.
Jaja sobie robisz takimi postami.
@ Zniesmaczony
dnia 13.04.2019, 19:28
Ocena
komentarza:
4
Droga pani konstytucja nie jest od precyzowania czegokolwiek.
Konstytucja określa pewny kształt państwa.Nakkreśla pewien schemat w relacji państwo -obywatel.
Od precyzowania są ustawy i rozporządzenia.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:00
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 10:57
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 11:20
Ocena
komentarza:
-4
[Spam]
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 12:38
Ocena
komentarza:
1
Kto mial przeczytać, to przeczytał, nie bedę walczyć z głupotą.
@ Herkules
dnia 11.04.2019, 10:12
Ocena
komentarza:
3
We wtorek o godzinie dwudziestej czwartej było około 100 plusów w pierwszych komentarzach
A w środę rano około godziny 7.00 było już 40 minusów
Zostało to zmienione z korzyścią dla nauczycieli.
@ Władza to umie
dnia 11.04.2019, 11:03
Ocena
komentarza:
0
Dajecie się napuszczać przeciw sobie. Kaczor jest w tym mistrzem. Lepiej dać za nieróbstwo 500 zł, niż dać nauczycielom. To się po prostu opłaca w czasie wyborów. Nauczyciele i tak na niego w większości nie zagłosują.
Wy się okładacie pałami, a on siedzi na Nowogrodzkiej i zaciera rączki.
Durny naród.
@ uczony
dnia 11.04.2019, 11:29
Ocena
komentarza:
0
[Spam]
@ rodzic
dnia 11.04.2019, 13:21
Ocena
komentarza:
5
Ale do tego stopnia nienawidzić złego Kaczora, żeby niewinnym dzieciątkom uniemożliwić zdanie matury (vide: smsy rozsyłane wśród nauczycieli)? Pedagodzy?
@ uczony
dnia 11.04.2019, 13:53
Ocena
komentarza:
-1
To też Kaczynski:W Gorzowie przed jednym z gimnazjum, w czasie pisania przez młodzież egzaminu, KOD/KE puszczali przez megafon odgłosy trzody chlewnej i krów. Strajkujący nauczyciele ZNP wyszli do nich, bili im brawa i dziękowali.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
-3
Ile jeszcze razy pan to wklei?
@ tapir
dnia 11.04.2019, 22:34
Ocena
komentarza:
4
To w Tworkach macie dostęp do internetu?
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 23:26
Ocena
komentarza:
-1
O, zaczynamy obrażanie... coś rządowi nie wychodzi?
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 14:32
Ocena
komentarza:
-2
I znowu przydługie, więc dla inteligentnych:
Aleksandra Pietrańczyk
20 godz.
Jestem świadoma, że tym postem narażę się być może... Pomimo tego, postanowiłam zabrać głos. Wiem, niewiele mogę, to chociaż się wypowiem, bo już zwyczajnie nie mogę, nie mogę tylko słuchać. Wiem, że nikogo nie przekonam i nie takie są moje intencje. Piszę to właściwie dla siebie samej i może dla tych, którzy mają podobne odczucia.
I dla wszystkich nauczycieli - tych strajkujących i tych, którzy z różnych powodów nie strajkują. Trzymajcie się, bo jesteście kwiatem tego społeczeństwa. W Was cała nadzieja
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 14:54
Ocena
komentarza:
-4
Ot, jak komuś reszta przeszkadza:

"A że to właśnie nauczyciele nauczyli mnie sztuki pisania i zaszczepili tę pasję, to tym właśnie pisaniem dziś ich wspieram.

Jej g...a zawsze wyniośle uniesiona.
I uśmiech, którego komentować nie będę. Dziś, po kilku dniach wyszła z ukrycia i ukazała się światu. Jak zwykle z uniesioną głową właśnie przemawia i... jak zwykle kłamie. Ale w sumie co ma powiedzieć? Jeśli nie ma się nic do powiedzenia, a coś powiedzieć trzeba, to się kłamie, czyli: Szanowni Państwo!
Wszystko jest w porządku. "Egzaminy, (którym przewodniczą strażacy i inne osoby, które jeszcze miesiąc temu nie miały takich kwalifikacji, a nagle je mają), przebiegają bez żadnych zakłóceń, w spokojnej atmosferze i zgodnie z prawem" (u nich w PISIE zawsze wszystko zgodnie z PRAWEM, bo to jest przecież Prawo i Sprawiedliwiść). Słuchając jej, odnoszę wrażenie, że pani Zalewska chełpi się dziś sukcesem. Zobaczcie Drodzy Nauczyciele! Zobaczcie jak nic nie znaczycie. Daliśmy radę. Do niczego nie jesteście nam potrzebni. Nic nie zyskacie. Albo podpisujecie to, co leży na stole, albo... no właśnie, co dalej? I żadnej dyskusji, bo z nami, z PISEM się nie dyskutuje! Tutaj wykonuje się polecenia. Tutaj nie ma demokracji. Tutaj liczy się posłuszeństwo, a Wy śmieliście się stawiać!
Do uczniów pani minister zwraca się z troską i zrozumieniem. Zapytajcie jej Drodzy Uczniowie o nową podstawę programową dla klasy 1 liceum i technikum? Zapytajcie jej ile będzie Was w klasach pierwszych od września?Zapytajcie jak wspiera polską edukację? Minister wyraziła dziś przekonanie, że uczniowie napiszą egzamin bardzo dobrze. Ciekawe, kto tych uczniów do tych egzaminów tak dobrze przygotował? Czyżby ci roszczeniowi, leniwi, nieodpowiedzialni, beznadziejni nauczyciele, których pani minister tak słabo opłaca, których traktuje z pogardą i których próbuje obarczyć odpowiedzialnością za strajk, o którym wiedziała długo, długo wcześniej, niż dwa dni przed kwietniowymi egzaminami?
Podsumowując: Jaki sens ma w Polsce inwestowanie w naukę? W tym kraju wystarczy się rozmnażać. Masz mało? Chcesz podwyżkę? Rozmnóż się i po sprawie!
Nigdy nie myślałam, że przyjdzie mi żyć w czasach, których nawet nie potrafię zdefiniować, bo nie chcę się wyrażać, nie chcę nikogo obrażać, a jedyne słowo jakie przychodzi mi do głowy to BARBARZYŃSTWO. Temu mówię NIE!
NIE godzę się, bo kocham ten kraj, a mam wrażenie, że to kraj skłóconych, hejtujących się, opluwających wzajemnie obywateli, kraj w którym burzone są jego najmocniejsze fundamenty - konstytucja, edukacja, wymiar sprawiedliwości i w którym niszczone są wartości. Taką wartością zawsze była NAUKA. Taką wartością był PATRIOTYZM I POSZANOWANIE DRUGIEGO CZŁOWIEKA. Uczono mnie tego w domu. Nauczyli mnie tego moi nauczyciele. To dzięki nim sama mogłam zostać nauczycielem. Tego zawodu nie zaczęłam uczyć się na studiach, ale już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, obserwując swoich nauczycieli i podziwiając ich, trochę zazdroszcząc im ich wiedzy i kompetencji. Imponowali mi. Chciałam być taka jak oni. Lubiłam chodzić do szkoły. Kiedy w 1984r.po raz pierwszy przekroczyłam jej próg, nie był to łatwy czas w historii naszego kraju, ale w szkole czułam się dobrze, czułam się w niej wolna, o wiele bardziej wolna, niż dziś czują się w szkole moje dzieci. Jak to możliwe, skoro przecież żyjemy w wolnym kraju? Moi nauczyciele, którzy uczyli mnie 30 lat temu, też chyba czuli się bardziej wolni, niż dziś czują się nauczyciele moich dzieci. Bo dzisiejsza szkoła, to jest szkoła niewolników, zniewolonych uczniów, zniewolonych nauczycieli i zniewolonych dyrektorów. Nauczycieli zniewolonych nie tylko niską płacą, ale stosem absurdalnych przepisów i wymagań, które w cieniu stawiają ucznia, bo ważniejszy od niego jest papier. Nauczycieli zniewolonych przeładowanymi podstawami programowymi i uczniami zniewolonymi ciągłym testowaniem i stosami zadań domowych. To obraz szkoły w tej naszej wywalczonej, wymarzonej wolnej Polsce. Wolność! Czy umiemy z niej korzystać właściwie i cieszyć się nią? Czy wolność oznacza chaos i bezprawie, a oznaką radości jest jad i piana tocząca się z ust? Nie! Wolność to nie jest bezprawie, a niestety nam wrażenie, że w takim właśnie kraju żyję - w kraju bezprawia, w kraju w którym głos ma prawo silniejszego, w kraju deptanych wartości (taką wartością zawsze była również KONSTYTUCJA), w kraju w którym coraz trudniej jest odróżnić prawdę od kłamstwa, w kraju arogancji władzy.
Nie wiem dlaczego na myśl przyszły mi słowa naszego wielkiego wieszcza Adama Mickiewicza i na usta aż cisną się pierwsze wersy naszej epopei narodowej: "Polsko! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie, Ile cię trzeba cenić, ten tyko się dowie, kto cię stracił" i zadaję sobie pytanie, ile jeszcze musi się wydarzyć i ile musimy jeszcze stracić, aby wogóle dostrzec, że tracimy?
A tracimy POLSKĘ każdego dnia. Tracimy JĄ zawsze wtedy, kiedy zapominamy o szacunku do drugiego człowieka, zawsze kiedy zapominamy o wartościach, które w każdym cywilizowanym społeczeństwie są stawiane na pierwszym miejscu. I wartością tą nie jest rozmnażanie się, ale ZDROWIE (nie przez przypadek właśnie do niego A. Mickiewicz porównuje ojczyznę), tą wartością jest szeroko rozumiana EDUKACJA I KULTURA, jest nią szeroko rozumiane BEZPIECZEŃSTWO. Przyszłością każdego kraju jest zdrowy, myślący i bezpieczny obywatel. Nie inwestując
w służbę zdrowia, w edukację,
w bezpieczeństwo nie można mówić o żadnym rozwoju państwa. Prawdziwa reforma polega na BUDOWANIU, a nie likwidowaniu bez pomysłu tworzenia czegoś lepszego. Zanim coś zburzę, powinnam mieć pomysł, dobry pomysł, co na tym miejscu wybuduję lepszego. Co wybudowała minister Zalewska na zgliszczach gimnazjów? I znowu ją słyszę, że "ma dobrą wiadomość". Jak nisko upadła w Polsce "dobra wiadomość"? Odnoszę wrażenie, że niedługo dobrą wiadomością będzie to, że wogóle możemy oddychać.
Nie głosowałam na PIS, ale też nie byłam ich zaciekłym przeciwnikiem. Wynik wyborów cztery lata temu przyjęłam bez histerii, dość spokojnie, na zasadzie: "Wygrali, więc dajmy im szansę. Może nie będzie tak źle? Mają cztery lata. Niech pokażą, że będą lepsi od swoich poprzedników. Taka jest polityka." Jakże się myliłam, bo bardzo źle się dzieje w państwie, którego władza występuje i mierzy w inteligencję. Policzek wymierzony nauczycielom jest policzkiem wymierzonym polskiemu uczniowi i całemu polskiemu społeczeństwu, ludziom wszystkich profesji i zawodów, ludziom wszystkich wyznań, zwolennikom i przeciwnikom wszystkich opcji politycznych, bo nauczyciele kształcą dzieci wszystkich obywateli, bez względu na statut, wyznanie, zasobność portfela. Wiem, że nie wszyscy ten policzek czują, ale brak czucia nie oznacza, że nie został wymierzony...niestety "źle się dzieje w państwie duńskim" "
@ tapir
dnia 11.04.2019, 22:12
Ocena
komentarza:
4
Ten elaborat to pani własny tekst czy "kopiuj - wklej"? :)
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 22:27
Ocena
komentarza:
-1
A umie pan czytać? Bo z komentarza wynika, że jednak nie.
@ tapir
dnia 11.04.2019, 22:32
Ocena
komentarza:
-1
Czyli nie pani dzieło. Szkoda, bo już myślałem, że potrafi pani nawet napisać ze trzy w miarę logicznie poskładane zdania.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 23:25
Ocena
komentarza:
-1
Pan naprawdę nadal udowadnia, że nie umie czytać? Ale obrażać kogoś jak najbardziej. Dlaczego wstydzi się pan nicka z forum?
@ tapir
dnia 12.04.2019, 08:53
Ocena
komentarza:
0
Nie mam nicka na forum :)
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 12:37
Ocena
komentarza:
-1
W takim razie brak kultury jest zaraźliwy.
@ tapir
dnia 12.04.2019, 17:29
Ocena
komentarza:
1
Niewątpliwie pani posty są tego najlepszym przykładem.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 18:10
Ocena
komentarza:
0
Spójrz w lustro i zapłacz, człowieku. Brak argumentów nie jest usprawiedliwieniem dla chamstwa. Podobnie wolność słowa.
@ Kierowca 8I0
dnia 11.04.2019, 15:00
Ocena
komentarza:
3
Strajk nauczycieli w czasie egzaminów ich uczniów i zaprzestanie wypełniania
obowiązków, których się dobrowolnie zobowiązali wykonywać, to jest sabotaż.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 15:29
Ocena
komentarza:
-3
Co jeszcze z komunistycznej nomenklatury pan zacytuje?
@ yozef
dnia 11.04.2019, 15:55
Ocena
komentarza:
-2
oswiadczenie nauczycieli ekonomika ,,,smiechu warte nikt nie podpisal sie z iienia i nazwiska panie ogrodnik czyzby to pana sprawa razem z poalanka z po ,,,ona ma kase wiec ,,,a pan emeryt z ekonomika mogl sobie na to pozwolic ,,,przyznaj sie pan ,,,ciekawe jak szybko beda topnialy struktury zwiazku solidarnosc w ekonomiku ,,,czekamy z niecierpliwoscia na nowy artykul ale juz nie sponsorowany
@ yozef
dnia 11.04.2019, 16:00
Ocena
komentarza:
-3
nauczyciele z ekonomika wstepujcie w szeregi znp ,,,zalozcie kolo ,,,bedzie wam latwiej
@ 123
dnia 11.04.2019, 16:36
Ocena
komentarza:
7
Zwolnić nierobów którzy odeszli od naszych dzieci!!! Przyjąć młodych
Prawdziwych nauczycieli!!!
@ Sęk
dnia 11.04.2019, 17:09
Ocena
komentarza:
2
Dać tym młodym nauczycielom wypłatę nawet po 1900 zł, a niech sobie zaszaleją! Dobrze pamiętam, że inne strajkujące grupy otrzymały wynagrodzenie i podwyżkę (np policja). Nauczyciele to od innej matki? Inne prawo nagle obowiązuje? Niestety Beata nie krzyczy - IM SIĘ TO NALEŻY!
@ vvv
dnia 11.04.2019, 20:10
Ocena
komentarza:
-1
Pan Prezes ma KOTECZKA ...chyba pomyliłeś rudego Kocura na smyczy u makreli..heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
@ Jajca padalca
dnia 11.04.2019, 18:48
Ocena
komentarza:
-4
Pani dragoness, jeśli będzie Pani miała informację o szczegółach funduszy pomocowych dla strajkujących nauczycieli w naszym mieście, proszę o wrzucenie linków. Pozdrawiam
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 18:58
Ocena
komentarza:
-2
Nie da rady, zaraz mi usuną, ale nie poddam się. Jak coś będę wiedziała, to oczywiście.
@ vvv
dnia 11.04.2019, 19:57
Ocena
komentarza:
2
proszę zgłosić się do PCK lub lepiej POKO
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 20:01
Ocena
komentarza:
-3
A poza tym ze zdrowiem wszystko ok?
@ UDUCHOWIONY
dnia 11.04.2019, 19:13
Ocena
komentarza:
-4
Zakonnice od religi strajkują Księża strajkują ,zrobili religie w szkołach i w piórka obrośli kasa się liczy,? Teraz nie dam za ten strajk ani 1 zł na składkę i na kościół .To skandal teraz zakonnice i księża strajkujący do spowiedzi wyspowiadać się {niedopełnienie obowiązków i lenistwo}I krzywdy naprawić .
@ vvv
dnia 11.04.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
0
nie chcesz klękać nie klękaj... a daj innym klęczeć ,,strajkujesz czy ci ktoś przeszkadza??? prosisz o jałmużnę to na kolana i może coś ci do czapki rzucę
@ Jajca padalca
dnia 11.04.2019, 20:26
Ocena
komentarza:
-4
Zapewne zwolennik przemocy domowej ;)
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 20:35
Ocena
komentarza:
-5
Jeszcze chciałby, żeby głowa była płaska.
@ Jajca padalca
dnia 11.04.2019, 19:46
Ocena
komentarza:
-3
senator PiS Grzegorz Bierecki podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej w Białej Podlaskiej:

- Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej -Grzegorz Bierecki PEE,S Senator
@ vvv
dnia 11.04.2019, 19:59
Ocena
komentarza:
1
cała prawda targowice trzeba wytępić
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 20:00
Ocena
komentarza:
-2
Taaa... szykuje pan już miejscówki w Auschwitz i na Majdanku?
@ vvv
dnia 11.04.2019, 20:07
Ocena
komentarza:
-1
jestes nauczycielka tak powiadasz to co targowica byla oki
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 20:16
Ocena
komentarza:
-9
Sam wiesz tyle, ile ci niezależne od rozumu media wtłoczyły w średnio pofałdowany móżdżek. Moja wiedza się już tam nie zmieści, jak widać.
@ vvv
dnia 11.04.2019, 20:29
Ocena
komentarza:
1
ale ja mam świnkę i krówkę i pije mleczko i jem kiełbaskę ...te zwierzaki bynajmniej nie wyciągają rączki i dają coś z siebie bardzo pożytecznego,,,
pytam muczki chcesz coś a ona mmmuuuuunie- pytam świnki a ona ostatnio tak::ccccckkkkkkasa.kasa,kasa chyba zapisała się do Związku,
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 20:34
Ocena
komentarza:
-4
Jak to polityka pada na mózg...
@ Jajca padalca
dnia 11.04.2019, 20:40
Ocena
komentarza:
-2
A cholesterol i trojglicerydy w normie? ;)
@ Jajca padalca
dnia 11.04.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
-2
,,Poznasz głupiego po czynach jego,, ;)
@ Jajca padalca
dnia 11.04.2019, 21:35
Ocena
komentarza:
-1
Podsumowanie, vvv,to zwolennik rozmów na kolanach,wpatrzony w portret obnarzonego prezesa,dążący do wytepienia części wspólnoty narodowej, tej gorszego sortu, odżywiający się żywnością eko , zapewne nadmiernie co skutkuje podwyższonymi poziomami cholesterolu i trojglicerydow, co powoduje trudności w czytaniu ze zrozumieniem, żywnością którą sam produkuje, ma luki w wykształceniu zawodowym, ale to nie przeszkadza wśród zatrwazajacej ilości krajowych misiewiczow, mieć uprawnienia rolnicze i otrzymywać od znienawidzonej Unii Europejskiej dopłaty. Popełnia błędy gramatyczne, uważa się za,, prawdziwego,,Polaka,a ewentualną jalmuzne skłonny jest dać tylko tym kleczacym przed nim.Sorry taką mamy Polskę. ;)
@ edi
dnia 11.04.2019, 21:45
Ocena
komentarza:
5
"obnarzonego"...Popełnia błędy gramatyczne
co na to Dragoness?
Jajca padalca to też przedstawiciel lub obrońca nauczycieli?
Poziom tych konwersacji "mniej niż zero" Żałosne
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 22:25
Ocena
komentarza:
-3
To jest błąd ortograficzny, proszę pana. Niestety. A reszta, sama prawda.
@ tapir
dnia 11.04.2019, 22:30
Ocena
komentarza:
6
Może pani guru kupi sobie słownik ortograficzny? Przyda mu się w pracy zawodowej!
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 23:24
Ocena
komentarza:
-4
To znaczy kto?
@ uczony
dnia 12.04.2019, 08:12
Ocena
komentarza:
4
wczoraj widziałem wykład odnośnie 2 rocznego buraka-- poszerzające horyzonty myślowe padalca co się stało... były super wpisy czyżby portal już wprowadził Acta 2
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 13:05
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ do@ Jajca padalca
dnia 15.04.2019, 09:26
Ocena
komentarza:
1
Zachowania i wypowiedzi "Jajca padalca" niczym Georga z powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza "Kariera Nikodema Dyzmy".
@ Lolek
dnia 15.04.2019, 15:13
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ dragoness
dnia 16.04.2019, 11:06
Ocena
komentarza:
-2
Niestety. Najwyżej obejrzał film, ale też bez głębszej refleksji. W sumie odcinki były dłuższe niż "M jak miłość", ciężko się skupić...
@ do@ Lolek
dnia 16.04.2019, 13:44
Ocena
komentarza:
0
...i oto cała prawda o środowisku nauczycielskim (mam nadzieję, że są to jednak wyjątki). Nieukrywane chamstwo, bufonizm i brak elementarnych wiadomości. Dobrze, że nasze dzieci mogą kształcić się w Krośnie. Mam nadzieję, że w szkołach jasielskich w wyniku takich oto zachowań dojdzie wreszcie do bezrobocia, a ludzie prymitywni będą wydaleni z tego pięknego zawodu.
@ Jajca padalca
dnia 11.04.2019, 21:40
Ocena
komentarza:
0
;) obnażony,,,
@ do@ Jajca padalca
dnia 12.04.2019, 09:59
Ocena
komentarza:
2
"obnarzonego" skandal
@ @jasło.pustynią.intelektualną
dnia 11.04.2019, 22:06
Ocena
komentarza:
-2
partrząc na komentarze to PIS wyżarł niektórym już całkiem mózgi. Nauczyciele walczcie i nie łamcie się! Inteligencja Was popiera, tępakami się nie zrażajcie. I tak nie zrozumieją
@ tapir
dnia 11.04.2019, 22:26
Ocena
komentarza:
5
Fakt! My "tępaki" nie możemy zrozumieć, jak związek zawodowy może zorganizować strajk nie mając funduszu strajkowego. Nam "tępakom" nie mieści się w głowach, że można strajkować i jeszcze wierzyć w to, że samorządy zapłacą za strajk. Ale to dlatego, że my jesteśmy "tępakami" a nie strajkującymi nauczycielami :)
@ uczony
dnia 12.04.2019, 08:27
Ocena
komentarza:
4
czyżby ktoś ich łamał" kołem " a co do walki dać im długopisy i zamknąć w jednej klasie.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 13:12
Ocena
komentarza:
-1
[Komentarz nie na temat]
@ tapir
dnia 12.04.2019, 17:35
Ocena
komentarza:
4
Fundusz strajkowy ZNP wynosi 1,2 mln zł, co dzieląc na 200 tys. członków ZNP daje oszałamiającą kwotę 6 zł odszkodowania za strajk. Nauczyciel dyplomowany za udział w 5-dniowym strajku stracił jakieś 750 zł netto. O tyle będzie niższa pani i pani strajkujących koleżanek i kolegów wypłata za maj. Ale jak to mówią: walka musi kosztować :)
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:38
Ocena
komentarza:
-2
!,2 mln, po JEDNYM dnu od ogłoszenia zbiórki, proszę pana. Manipulacja godna TVPiS.
@ tapir
dnia 12.04.2019, 17:43
Ocena
komentarza:
5
Na co wam zbiórka skoro samorządy miały wam zapłacić za strajk? Czyżby juz zmieniły zdanie?
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:51
Ocena
komentarza:
-2
Kto takich głupot naopowiadał? Becia-broszka? Ta od podwyżek w wysokości 21%?
@ tapir
dnia 12.04.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
3
I jeszcze jedno: pani źle zrozumiała! 1,2 mln złotych wynosi fundusz strajkowy ZNP przeznaczony na pomoc dla członków ZNP! Nie są jeszcze dostępne żadne dane o wysokości zbiórki na pomoc dla pozostałych strajkujących. Proszę na przyszłość czytać uważniej! :)
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:52
Ocena
komentarza:
-2
Ponadto, proszę pana, fundusz strajkowy nie jest przeznaczony dla członków ZNP/ Czytać nie nauczyli, najwyraźniej. Mimo wysiłków.
@ tapir
dnia 12.04.2019, 18:20
Ocena
komentarza:
2
Pani w ogóle nie ma pojęcia o tym co pani pisze! Plecie pani takie bzdury, że aż przerażenie ogarnia! Pani nie ma najmniejszego pojęcia o funkcjonowaniu związków zawodowych. Po prostu, żołądek mnie boli, gdy czytam bzdury, które tu pani wypisuje.
@ tapir
dnia 12.04.2019, 18:22
Ocena
komentarza:
3
Może by pani w końcu ze zrozumieniem zaczęła czytać linkowane przez samą siebie teksty???
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 18:29
Ocena
komentarza:
-2
"...Związek Nauczycielstwa Polskiego ma własny fundusz specjalny, na którym zgromadzono ok. 1 miliona 200 tys. złotych. Te środki wspomogą strajkujących członków ZNP. Tymczasem dla nauczycieli niezrzeszonych powołano osobny fundusz strajkowy. Pieniądze, które zostaną na nim zebrane mają być rozdzielone między nauczycieli w trudnej sytuacji finansowej, ale niezrzeszonych w związkach zawodowych. To odpowiedź na groźbę obcinania strajkującym pensji." - Jakiś problem, proszę pana?
@ edi
dnia 12.04.2019, 18:41
Ocena
komentarza:
2
6 zł brutto czy netto za strajk? ;)
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 18:51
Ocena
komentarza:
-3
Od kiedy się pan martwi o nauczycielska kasę?
@ edi
dnia 12.04.2019, 18:54
Ocena
komentarza:
4
Nie martwię się Pani Dragoness, schlebia sobie Pani znowu. Rozbawiła mnie wysokość kwoty na jaką liczą przedstawiciele tego "zawodu".
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 19:26
Ocena
komentarza:
-3
Pańskie rozbawienie mam tam, gdzie wszystkie po kolei rządy miały mnie.
@ edi
dnia 12.04.2019, 19:47
Ocena
komentarza:
5
A gdzie Wy nauczyciele od kilku dni macie Nas Rodziców
@ edi
dnia 12.04.2019, 19:48
Ocena
komentarza:
4
i nasze dzieci!!!
@ edi
dnia 12.04.2019, 20:03
Ocena
komentarza:
2
Badanie IBRiS (za wp)
IBRiS pytał o formę protestu nauczycieli. W tej części zaproponowano dwa warianty. Pierwszy z nich dotyczył akcji strajkowej "w celu uniemożliwienia przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnego i ósmoklasisty".
Większość ankietowanych jest przeciwko takiej formie protestu - na "nie" jest blisko 80 proc., z czego "zdecydowanie na nie" odpowiada ponad połowa z nich.
Sondażownia zapytała także o strajk, podczas którego maturzyści przez niewystawione oceny nie będą mogli przystąpić do egzaminu.
Podobnie jak w poprzednim wariancie, ponad 80 proc. badanych jest przeciwko takiemu rozwiązaniu, z czego zdecydowanie źle wyraża się o tym 60 proc.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 20:11
Ocena
komentarza:
1
Według sondaży w 1989 roku PZPR miało ponad 80% poparcia.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 20:11
Ocena
komentarza:
-2
Przyjdzie pan i mi to powie w realu?
@ edi
dnia 12.04.2019, 20:15
Ocena
komentarza:
3
Ta informacja o "poparciu społecznym" dla strajku skierowana jest do wszystkich jasielskich nauczycieli, nie tylko do Pani. Znowu sobie Pani schlebia
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 22:24
Ocena
komentarza:
-4
Czyli nie. Czego ja się spodziewałam...
@ "Ni ma piniendzy i nie bedzie"-
dnia 11.04.2019, 22:56
Ocena
komentarza:
12
tak powiedział (żartem czy na serio ?, kto wie rączka w górę) minister finansów rządu PO.
A tak na serio,...to całe to szkolnictwo należy sprywatyzować i to jak najszybciej !!!.
@ dragoness
dnia 11.04.2019, 23:23
Ocena
komentarza:
-4
"A nam sie te nagrody po prostu należały" - powiedziała Becia-broszka.
@ Herkules
dnia 11.04.2019, 23:38
Ocena
komentarza:
9
Jeszcze mają im płacić naszymi pieniądzmi za strajk
To już jest żałosne.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 00:09
Ocena
komentarza:
-7
To ty masz jakieś pieniądze?
@ Z terrorystami się nie dyskutuje
dnia 11.04.2019, 23:49
Ocena
komentarza:
7
Wzięcie zakładników w postaci dzieci to po prostu terroryzm. Strajkujący nauczyciele to dno moralne. Nie ma zgody na nauczanie przez takich ludzi .
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 00:09
Ocena
komentarza:
-4
To przejdź na nauczanie domowe.
@ edi
dnia 12.04.2019, 08:03
Ocena
komentarza:
6
My Rodzice planujemy założyć Stowarzyszenie. Na razie prowadzące szkołę podstawową. W najbliższym czasie będziemy rozmawiać z Burmistrzem na temat ewentualnych dotacji, subwencji oświatowych. O dalszych krokach, w przypadku pozytywnych rozstrzygnięć, będziemy informować na bieżąco.
@ ona
dnia 12.04.2019, 05:42
Ocena
komentarza:
-7
co do strajku; Gdyby nie łamistrajki, po dwóch dniach rząd zacząłby poważnie rozmawiać z nauczycielami i już byloby po wszystkim.

Kiedy Ekonomik przystąpi do strajku, są dość opieszali w tych staraniach.
@ uczony
dnia 12.04.2019, 08:24
Ocena
komentarza:
4
taki poziom to powiem tak "ona szuka ogona" wszystko się temu "ciału pedagogicznemu" poplątało..
@ tapir
dnia 12.04.2019, 08:35
Ocena
komentarza:
7
ona - przecież "ekonomik" NIE przystąpi do strajku! O tym wie każdy, kto ma trochę wiedzy o sporach zbiorowych.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 12:35
Ocena
komentarza:
-4
Ona nie czytała oświadczenia, czy go nie zrozumiała?
@ tapir
dnia 12.04.2019, 13:11
Ocena
komentarza:
5
Wychodzi, że jak ktoś miał w szkole problem z rozumieniem czytanego tesktu to zostawał nauczycielem.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 13:27
Ocena
komentarza:
-5
To już nie brak kultury, a zwykłe chamstwo.
@ tapir
dnia 12.04.2019, 17:54
Ocena
komentarza:
5
To jest stwierdzenie faktu! Pani też przydałyby się lekcje czytania ze zrozumieniem. Z pewnością by pani nie zaszkodziły a mogły bardzo pomóc.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 17:59
Ocena
komentarza:
-2
Skoro to fakt, poproszę nazwiska.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 18:12
Ocena
komentarza:
-3
Tak myślałam.
@ tapir
dnia 13.04.2019, 15:21
Ocena
komentarza:
8
Chyba pani wie, jak się pani nazywa???
@ dragoness
dnia 14.04.2019, 11:42
Ocena
komentarza:
-2
Nie wiem za to jak nazywa się anonimowy ratlerek, który próbuje mnie obrażać. I ponownie, czemu mnie to nie dziwi?
@ dragoness
dnia 14.04.2019, 15:57
Ocena
komentarza:
-3
Chamo blennus raczej.
@ Rodzic
dnia 12.04.2019, 09:16
Ocena
komentarza:
2
Ci nauczyciele co przeszkadzają przeprowadzeniu egzaminów w szkołach
To nie są prawdziwi nauczyciele to są tylko szkodniki w szkołach.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 12:34
Ocena
komentarza:
-5
I znowu komunistyczna nomenklatura. Czemu mnie to nie dziwi?
@ Raczek
dnia 12.04.2019, 11:35
Ocena
komentarza:
-1
Tomasz Raczek uszczypliwie: "Rozumiem Macieja Stuhra, że staje po stronie swoich nauczycieli ze szkoły, którą skończył on i pan prezydent a pani prezydentowa w nim uczyła. Sam chciałbym zrobić to samo bo z kolei do mojego liceum na warszawskim Żoliborzu chodzili bracia Kaczyńscy. Kłopot w tym, że go nie ukończyli, bo jeden z nich nie otrzymał promocji do klasy maturalnej z języka polskiego. Domyślam się, że pozostał mu uraz.".
@ Kierowca 8I0
dnia 12.04.2019, 15:32
Ocena
komentarza:
6
Już nigdy nie zagłosuję na nauczyciela startującego w wyborach
do sejmu lub senatu, czy też na inne odpowiedzialne stanowisko.
Uważam, że w większości nauczyciele to są osoby nieodpowiedzialne.
A stwierdzenie, że będą się wsłuchiwać w głos wyborców by realizować ich potrzeby
należy między bajki włożyć a wręcz nawet z góry uważać za ich perfidne kłamstwo.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 16:46
Ocena
komentarza:
-4
Czyli spowoduje pan, że pozostaną w szkołach i będą mieć bezpośredni wpływ na pańskie dzieci i wnuki. No, genialne rozwiązanie w swej prostocie :-D
@ Kierowca 8I0
dnia 12.04.2019, 19:06
Ocena
komentarza:
6
Podwyżkę otrzymuje pracownik wykazujący się wydajną, odpowiedzialną
i rzetelną pracą oraz dyscypliną i wypełnianiem powierzonych zadań
na swoim stanowisku pracy.
@ dragoness
dnia 12.04.2019, 19:24
Ocena
komentarza:
-4
Właśnie, proszę pana.
@ Dike
dnia 12.04.2019, 21:06
Ocena
komentarza:
2
Niewolnik wykazujący się wydajną, odpowiedzialną
i rzetelną pracą oraz dyscypliną i wypełnianiem powierzonych zadań
otrzymuje o pół miski ryżu więcej.
@ vvv
dnia 12.04.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
8
jeżeli to Pani uczy w szkole to pokłony...wiedzy nigdy za wiele...około 10 lat wstecz była Pani dyrektor szkoły podstawowej wprowadziła chyba 7/10 zasad jebną z nich było brak korków w szkole jeżeli tylko dowiedziała się że uczeń bierze korki... nauczyciel na dywan i program naprawczy dla ucznia...ta Pani dyrektor została odznaczona osobiście w Warszawie przez Pana Prezydenta Kwaśniewskiego wie Pani kto to był??? pracą,zaufaniem wyrabia się szacunek,a poprzez śpiewy od Opola do Przedszkola i rykami świń oklaskiwanymi przez"ciało pedagogiczne" chyba szacunku i autorytetu się nie wyrabia.Teraz wciągnięcie do manifestacji uczniów to co taki uczeń ma zrobić nie pójdzie chyba żart???
Kochani zostaliście wciągnięci w politykę przez waszego bossa i co teraz???on sobie poradzi a wy zostaniecie tutaj...Jestem za tym aby nauczyciel zarabiał bardzo dobrze bo to niewdzięczna praca ale nie wszyscy do tego się nadają,...macie bardzo duże przywileje ale ich nie doceniacie uważacie że wam się to należy...ale jakim prawem???każdy z was na koniec roku winien być rozliczony z efektów pracy jest ok jest kasa..brak wynocha..(tak się rozlicza każdego pracownika a wy nim jesteście)
a teraz nie występujecie o zmiany w nauczaniu,wyposażenia klas itp.tylko..kasa..kasa wasza pazerność was zgubi wszyscy to widzą i nie macie poparcia społecznego jedynie w niemieckiej TV i od POKO którym zależy na niepokoju...że uważacie się za coś lepszego to się przekonałem pisząc z pani znajomym" padalcem "czy jakoś tak niby "uczony" ale cały czas obrażał nie posiadając żadnych merytorycznych argumentów jak rozmowa zeszła na "BURAKI" to wkleił tekst nie czytając że dotyczy Azji a że poszerzyłem mu horyzonty o buraki to się obraził..jeżeli takich mamy uczonych to ja jestem innym rocznikiem i inaczej uczony i wychowany w szacunku do każdego człowieka niezależnie od wykonywanej pracy...Jestem już trochę wiekowy w latach 80 skończyłem Akademie biznesu w Belgi,zwiedziłem cały świat poza Kubą i Japonią i wydaje się że o poziomie człowieka nie mówią... trzy literki które coś znaczyły kiedyś a... nie dziś ,tylko obycie i szacunek do bliskich a przede wszystkim do siebie...zostawmy politykę chyba że ktoś chce być politykiem a nie nauczycielem i wychowawcą ja bynajmniej takich miałem i do dziś mają mój szacunek czego wam też z całego serca życzę ...
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 23:44
Ocena
komentarza:
-2
A tu mamy kolejny wpis:

"Joanna Gonschorek
11 godz.
PO PROSTU MUSZĘ:
Odwiozłam dziś ukochanego syna swego, na EGZAMIN ÓSMOKLASISTY (nadmienię, że syn mój rozpoczynał naukę podstawową w systemie sześcioklasowym, i nie chodzi o to, że siedział dwa lata...takie k...a czary mary). Zastałam tam przygotowaną do egzaminu salę i strajkujące grono pedagogiczne, które radośnie przywitało moją pociechę, widać, że go znają, lubią, wiem z rozmów, że i on ich naprawdę szanuje. Po chwili rozmowy Z NIMI zobaczyłam wyczerpanych ludzi, przestraszonych, szykanowanych, obrzucanych przez co niektórych rodziców wyzwiskami, ludzi, którzy solidarnie i uczciwie stanęli do walki o godne życie. Pracuję często z dziećmi i młodzieżą i wiem jaka to ciężka praca, pracowałam w szkole i widziałam paski płac - nie są godziwym wynagrodzeniem za tak odpowiedzialną pracę! Dlaczego nagle społeczeństwo jest zdziwione i zbulwersowane?! Przecież od dawna wiedzieliśmy o tym strajku. Przecież akcje podejmowane do tej pory (bez afer egzaminacyjnych) nie dawały rezultatów. Przecież nauczyciele już dawno dawali bardzo dobitnie do zrozumienia, że REFORMA EDUKACJI to koszmar (nie jestem fachowcem, ale mam w domu króliczka doświadczalnego ministerstwa edukacji więc widzę jak idiotycznie przeprowadzona jest ta szybka zmiana).
Nie zgadzam się żeby moje dziecko było używane przez rząd jako argument, karta przetargowa w tej dyskusji!!!
Strajkujący nauczyciele przygotowali go do dzisiejszego kretyńskiego egzaminu o podniesionym poziomie trudności i na pewno będą go wspierać dziś jutro i pojutrze. A ministerstwo ma W[...] CZY ON JEST PRZESTRASZONY CZY NIE, MA GŁĘBOKO GDZIEŚ, ŻE MOJE DZIECKO ROBIŁO W 2 LATA WIĘKSZOŚĆ MATERIAŁU Z TRZECH LAT, ma w[...] opinie fachowców o reformie i poziomie polskiego szkolnictwa! - mimo wielu uwag, wręcz alarmów, udawało przez dwa lata, że wszystko jest ok., na moje maile do ministerstwa - NIKT NIGDY MI NIE ODPOWIEDZIAŁ!! - WIĘC NIE WCISKAJCIE MI KITU, ŻE TERAZ NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRO NASZYCH DZIECI! - dla dobra mojego dziecka:
NAUCZYCIELE - nie poddawajcie się, naprawdę wielu z Nas jest z wami, dzięki za lekcję solidarności i odwagi, w kraju zastraszania i medialnego kłamstwa. Kaj dzięki Wam, poradzi sobie dziś, jutro i pojutrze i przez kolejnych parę lat edukacji.
ps. uważam za żenujący cios poniżej pasa proponowanie przez premiera, aby odstąpić od strajku na czas Wielkiego Tygodnia, to jest granie na uczuciach religijnych wierzących - po prostu obrzydliwe..."
@ Rodzic
dnia 13.04.2019, 09:52
Ocena
komentarza:
5
Bardzo mądrze napisane.
@ Kierowca 8I0
dnia 13.04.2019, 14:37
Ocena
komentarza:
5
W każdym roku jest przeznaczone na oświatę około 30 % budżetu
miasta Jasła.
Ile procent obecnie po zaspokojeniu pełnych żądań nauczycieli
będzie trzeba przeznaczyć na oświatę z budżetu miasta Jasła.
Komu zabrać i jakie wydatki należy ograniczyć.
@ dragoness
dnia 14.04.2019, 11:41
Ocena
komentarza:
-3
A z tym pytaniem proszę do rządu. To oni przerzucają coraz więcej zadań na samorządy.
@ Perwersyjny jarek k.
dnia 13.04.2019, 19:14
Ocena
komentarza:
-2
,,Chamo hominis,,
@ Kierowca 8I0
dnia 13.04.2019, 19:43
Ocena
komentarza:
8
Pan Broniarz wyjaśnił :
" Nauczyciele strajkują w czasie swoich godzin pracy ( 18 godzin tygodniowo ).
Jeżeli ich nie mają to nie strajkują ".
@ zdziwiona
dnia 14.04.2019, 12:32
Ocena
komentarza:
4
i dobrze,gdyby strajkowali 8 godzin, po zakończeniu strajku musieliby skorzystać z rocznego urlopu na poratowanie zdrowia
@ dragoness
dnia 14.04.2019, 15:54
Ocena
komentarza:
-3
Niektórym komentującym nie pomógłby nawet dwuletni.
@ Kierowca 8I0
dnia 14.04.2019, 08:57
Ocena
komentarza:
7
Do pani dragoness.
Proszę odpowiedzieć na pytanie, gdyby pani nadal pracowała to pani
mając odpowiednie kwalifikacje, a podobno je pani ma, po zaproszeniu
wzięła by udział w komisji egzaminacyjnej matury, czy nie.
Proszę odpowiedzieć : tak lub nie.
Pani długie i mętne wywody jak i uzasadnienia mnie nie interesują.
@ dragoness
dnia 14.04.2019, 11:40
Ocena
komentarza:
-8
Przepraszam, co znaczy NADAL? I zależy, KTO by zapraszał. Moje wywody są długie i mętne dla osób nieobytych z tekstem dłuższym niż pasek w TVP.
@ Kierowca 8I0
dnia 14.04.2019, 15:42
Ocena
komentarza:
7
Nie jest tradycją w Polsce masowe branie dzieci jako zakładników.
Ciekawe kto steruje postępowaniem pana Broniarza czy jest to ktoś miejscowy,
czy jak chodzą słuchy jest to wróg Polski nie liczący się z niczym,
pochodzący z zagranicy.
@ dragoness
dnia 14.04.2019, 15:53
Ocena
komentarza:
-7
Najuprzejmiej proszę, proszę przestać chrzanić bzdury wysłuchane bądź przeczytane w niezależnych od rozumu mediach.
@ dragoness
dnia 14.04.2019, 22:52
Ocena
komentarza:
-2
A to fragment listu nauczyciela. Ja też chciałabym anonimowym szczekaczom zadać to samo pytanie:
"Chcę zapytać o jedną bardzo ważną rzecz - choć mam świadomość, że będzie to tylko pytanie rzucone w przestrzeń.

Otóż od kiedy rozpoczął się strajk, widzę wrogie spojrzenia, słyszę półgębkiem wygłaszane przykre komentarze ze strony rodziców Moich uczniów na temat nauczycieli. No bo w telewizji (jedynej właściwej oczywiście!) się mówi o nauczycielach, że nieroby, że pasożyty, że śmiecie. Pomijam już nawet ignorancję i brak własnego zdania w ocenie całej sytuacji - zastanawia mnie natomiast coś innego.

Kiedyś strajk się skończy - efekt będzie taki lub inny - ale wypowiedziane słowa pozostaną. I kiedy uczniowie wrócą do szkół, to ci, którzy określali nas mianem pasożytów, nierobów, śmieci - naprawdę będą chcieli, żeby taki margines społeczny - na jaki nas wypchnęli - nadal uczył ich dzieci?! Nie będzie to poniżej ich wymagań?! Powierzą swoje latorośle tym "śmieciom" pod opiekę podczas wycieczek?!

Trochę opamiętania drogi narodzie, bo skoro przyzwalacie na to, żeby wasze dzieci oglądały odbieranie godności nauczycielom, to przygotujcie się na to, że ciężar uczenia o godności spocznie na waszych barkach. Życzę powodzenia w budowaniu hierarchii wartości u waszych dzieci i oby się nie okazało, że najwyżej będą cenić nie was drodzy rodzice, ale to co najwyżej cenicie wy sami... tanią propagandę!"
@ uczony
dnia 15.04.2019, 08:22
Ocena
komentarza:
5
Drogie "ciało pedagogiczne" Trochę opamiętania to wy bierzecie zakładników coś się wam pomyliło... strajkujecie przeciwko rządowi..? czy przeciwko uczniom..??? zle wybraliście i teraz frustracja...
Na Titaniku też tańczyli, a statek zatonął !!! ..smutny widok ...tego "ciała pedagogicznego"..
@ tapir
dnia 15.04.2019, 09:16
Ocena
komentarza:
8
Pani dragoness! Z tego strajku zostaną zapamiętane przede wszystkim brawa strajkujacych nauczycieli dla bojówki KOD-u, która usiłowała przeszkadzać dzieciakom w egzaminie; nauczyciela przebranego za krowę czy też pean na cześć TVN-u. Ale, jak to mówią, chcącemu nie dzieje się krzywda.
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 10:29
Ocena
komentarza:
-10
Czyżby? Z rozmów z uczniami i rodzicami wynika zupełnie co innego niż deklarują rządowe szczujnie.
@ uczony
dnia 15.04.2019, 11:19
Ocena
komentarza:
6
czy Pani uważa że rodzic czy uczeń powie coś innego??? powie ale nie w obecności "ciała pedagogicznego"... ktoś te szczujnie wybrał czyli wszyscy co głosowali w/g Pani na obecny rząd i Prezydenta to"miernota" ...a gremium ciał pedagogicznych głosujących za rudym lisem oraz ciocią makrelą to "JAŚNIE OŚWIECONE CIAŁA PEDAGOGICZNE"
czy Pani jako ciało pedagogiczne z trzema literkami nie rozumie że nie chodzi o "piniędzy" tylko o całkowite rozbicie narodu aby wielcy tego świata dalej z POLSKI robili kolonię trzeciego świata...do dojścia do takiej konkluzji naprawdę nie trzeba psychologa z trzema literkami tylko odrobineczkę rozumku ...
@ uczony
dnia 15.04.2019, 11:31
Ocena
komentarza:
2
właśnie prześledziłem forum i zalazłem polecaną ..dla strajkujących flustratów ciała pedagogicznego jedyną pomoc...to Pani doktor Chaberek polecana przez wysokie grono pedagogiczne...
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 11:44
Ocena
komentarza:
-5
Kto to jest "flustrat"? Czy przypadkiem nie osobnik zaklinający rzeczywistość na pisowski obraz i podobieństwo? I naprawdę uważa pan moich uczniów i i ch rodziców za tchórzy, podobnych do portalowych anonimowych ratlerków? I proszę czytać ze zrozumieniem. Szczujnia, to pseudoredaktorzy na rządowej smyczy, którym nieźle płacą za opluwanie nauczycieli. i dzielenie społeczeństwa. Nie wiem, na kogo glosowali moi koledzy, natomiast ja z pewnością nie glosowałam na bandę POPiS. Z całego serca z okazji zbliżających się świąt życzę panu... własnego rozumu.
@ uczony
dnia 15.04.2019, 13:15
Ocena
komentarza:
4
Pani naprawdę uczy??? proszę sprawdzić słowo flustrat ??? rodzice i "moi" uczniowie???(to widać,słychać i czuć)...nie są tchórzami tylko logicznie myślącami istotami które wiedzą że jak powiedzą prawdę to... TO ciało pedagogiczne będzie się mścić na Bogu Ducha winnych "moich uczniach" konkluzja:
Pani winna być wiecowym wieruszką...
@ uczony
dnia 15.04.2019, 13:24
Ocena
komentarza:
5
a zapytam w Święta też strajkujecie??? czy przerwa i z jajeczkami do kościółka, na kolanka i prosić o tysiaka ???
czy jak w Święta będzie przerwa to może na matury też była by przerwa???to by było takie inteligiiiiiientnio-legannnnnckie do "moich uczniów"
@ uczony
dnia 15.04.2019, 13:41
Ocena
komentarza:
6
hej...Robimy przerwę Świąteczno-maturalną.Wszystkiego Najlepszego Zdrowych i Spokojnych Świąt dla Wszystkich !!!

dla flustratów... plac Defilad w Warszawie...mędrzec Europy na białym koniu będzie świecił koszyczki wypełnione przez Franza..po 1000 juro...zapisy na forum do jutra.
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 15:46
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ vvv
dnia 15.04.2019, 19:26
Ocena
komentarza:
3
witam z powrotem na forum..Pani dragoness jednak muszę przyznać że uczony miał rację z tą przerwą...a ja jestem rozgoryczony...,zniesmaczony...,zbulwersowany...,jak można w tym momencie robić sobie jaja z Wielkiejnocy -dopiero poniedziałek,gdzie podziały się nauczycielskie idea , hasła.śpiewy i obrażanie wszystkich dookoła..hmmm,jednak święcona PALMA pomogła chociaż kojarzę to z wypowiedzią pani koleżanki "ja też nie wiem gdzie pojadę na wakacje" która tak odpowiedziała na grzeczne pytanie maturzysty...ta pani powinna usiąść teraz pod święconą palmą razem z tym śpiewającym gronem i pomyśleć o wyjeździe i nauczaniu na czarnym lądzie...
Zdrowych Wesołych Świąt Wielkiejnocy
@ zdziwiona
dnia 15.04.2019, 19:45
Ocena
komentarza:
0
flustrad - szeptać,hi hi hi,klawiatura czasem robi figla
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 20:06
Ocena
komentarza:
-3
A pan oczywiście filmiku nie oglądał i robi z siebie durnia? Następny "geniusz", który daje się ogłupiać rządowej szczujni. Jestem rozgoryczona, zniesmaczona, i zbulwersowana. Mam konstytucyjne prawo do niewiary, więc z czego sobie niby robię jaja?
@ vvv
dnia 15.04.2019, 20:25
Ocena
komentarza:
3
filmik był na WP co ty z tv???
@ vvv
dnia 15.04.2019, 20:28
Ocena
komentarza:
3
z nie do niewiary..kto ci broni Broniarz???
@ vvv
dnia 15.04.2019, 20:36
Ocena
komentarza:
4
tak na marginesie wolę kościoły niż meczety...i nie życzę sobie ubogacania moich dzieci i wnuków a Pani podąża w kierunku ubogacania wypiera się że nie jest chrześcijanką ale to nie do mnie z tym problemem... ja pani nie zanurzałem...
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 20:43
Ocena
komentarza:
-4
Obejrzałeś, ale nie zrozumiałeś. Albo TVPiS podpowiedziała interpretację.
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 20:44
Ocena
komentarza:
-5
Poczytaj konstytucję, dzbanuszku. A twoim dzieciom i wnukom współczuję.
@ Perwersyjny jarek k.
dnia 16.04.2019, 06:41
Ocena
komentarza:
-1
"Ubogacania" od gacenia czy może wzbogacania,cóż za styl... ;)
@ Perwersyjny jarek k.
dnia 16.04.2019, 06:47
Ocena
komentarza:
-2
"Prawdziwy" katolik,,, może czasem warto posłuchać innej stacji niż radio "derektora". "lojciec" oglupia emerytów! ;)
@ uczony
dnia 16.04.2019, 07:45
Ocena
komentarza:
1
w STYLU praca czeka!!! potrzebny do przykręcania jednej nóżki bo do dwóch to trzeba już trzech literek
@ uczony
dnia 16.04.2019, 07:58
Ocena
komentarza:
0
słucham tylko TVN 24 a radia nie słucham więc jaki problem macie z ta telewizją czy radiem...jareczku ty naprawę zostałeś skrzywiony przez ostatnia wichurę..i słuchasz chyba nowego radio-telewizora Moskwa-Berlin...
Czy wiesz co to jest prawdziwy katolik?? nie przypominam sobie żebym cię zanurzał w JORDANIE ale może coś mamuśka pamięta ??
@ Zosia
dnia 15.04.2019, 10:33
Ocena
komentarza:
3
Resort zdrowia rozważa pomysł płacenia za wizytę u prywatnego specjalisty w przypadku, gdy czas oczekiwania na leczenie w ramach NFZ byłby zbyt długi - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".
@ zdziwiona
dnia 15.04.2019, 18:53
Ocena
komentarza:
5
"brawo" dla P.Broniarza,unieważnić egzaminy !!!,czy jeszcze ktoś ma wątpliwości o co chodzi P.Broniarzowi ? chyba nie o nauczycieli i uczniów
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 20:08
Ocena
komentarza:
-7
No cóż, z okazji świąt życzę więcej zdrowego rozsądku i nieulegania wpływom mediów.
@ vvv
dnia 15.04.2019, 20:22
Ocena
komentarza:
7
może to ciało pedagogiczne wreszcie coś zakuma... i pomyśli... ale to oni mają uczyć nasze dzieci logicznego myślenia ,tylko zachowują się jak trzy literki po testach!!!
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 20:42
Ocena
komentarza:
-5
O moje logiczne myślenie proszę się nie martwić. Nauczę każdego, kto będzie tego chciał.
@ do @ dragoness
dnia 17.04.2019, 15:42
Ocena
komentarza:
3
Skoro pani nie jest katolikiem, to nie może nikomu "z okazji świąt życzyć...". Aby "życzyć z okazji świąt" i obchodzić Święta Wielkanocne, trzeba być wierzącym i uczestniczyć w życiu wspólnoty katolickiej. "Te czasy" już minęły - chwalenia się ateizmem.
@ yozef
dnia 15.04.2019, 20:59
Ocena
komentarza:
3
maturzysta nie zatwierdzony przez rade pedagogiczna nie oceniony w normalnym czasie nie zostanie dopuszczonty do matury ,,,rodzic moze skarzyc z powodztwa cywilnego dyr szkoly alboo nauczyciela ktory tego nie dokonal tak ze sluchajcie nauczyciele pana broniarza a zostaniecie wystrychnieci na dudka i jeszcze z wyrokiem bo strata roku dla dziecka kosztuje ,,,wytlumaczyl to patryk jaki w jednym z wywiadow ,,,rodzice pytajcie prawnikow w tej sprawie ,bo moze ktos powiedziec ze jaki to pisowec ,ale tutaj prawo jest nieublagalne dla dyr i naucztycieli ktorzy nie wykonuja swej pracy zgodnie z konstytucja tyle i az tyle
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 21:19
Ocena
komentarza:
-4
Może jeszcze polecisz znajomego adwokata?
@ yozef
dnia 15.04.2019, 21:00
Ocena
komentarza:
2
propozycja oceny musi byc uczniowi zdajacemu mature znana miesiac wczesniej ,,,to WAZNE
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 21:18
Ocena
komentarza:
-3
Pod warunkiem, że jest zapis w statucie szkoły, proszę pana.
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 23:10
Ocena
komentarza:
-1
Cytat z cytatu, ale celnie:

Ania Kor ZACYTUJĘ PEWNĄ WYPOWIEDŹ! WARTO PRZECZYTAĆ! pewien Pan napisał: "Nie jest to jakaś głęboka analiza, ale kiedy patrzę na poziom ortografii, interpunkcji i w ogóle argumentacji ludzi, którzy zawzięcie negują strajk nauczycieli to myślę sobie, że w życiu trafili na naprawdę kiepskich pedagogów. Dlatego tak tych nauczycieli nie lubią. Pewnie jako dzieci byli superzdolni i pracowici, ale nieroby, które mają wolne wakacje i pracują cztery godziny dziennie nie potrafiły oszlifować tych diamentów. Może.
Ci nauczyciele to w ogóle mają dobrze. Przychodzi taki do "pracy". Ma pokazać, kiedy się pisze "rz", kiedy "ż". Proste. Tabliczka mnożenia - tyle razy tyle, to jest tyle. Co tu trudnego? Kiedyś był taki król, a kiedyś taki. Zapamiętane, idziemy dalej. Wszyscy uważnie słuchają, chłoną. Możemy iść dalej. Co to jest za praca? Praca to jest przy łopacie, jak się cegły nosi, albo TIRem z miejsca w miejsce jeździ.
Dzieci to w ogóle są super teraz w tych szkołach. Niewiele ich, bo niż demograficzny. Gimnazja zlikwidowali, a tam cały był syf i Sodoma i Gomora. Teraz tego nie ma. Siedzą grzecznie i czekają, wszystko wiedzą od razu, tylko im powiedzieć. I wszyscy na raz. Jak się trafi jedno na tysiąc, które nie zrozumie, to wiadomo - wina nauczyciela, bo zły, bo beztalencie, bo leniwy. Do Biedronki go won, skoro się nie nadaje.
W ogóle to pierdół wymagają, prace domowe zadają, bo im się na lekcjach robić nie chce. Głupoty sami powymyślali, dzieciom to niepotrzebne, a oni się tylko czepiają.
Ta szkoła to tak w rzeczywistości bez sensu jest. Teraz internet każdy ma w telefonie. Google na każde pytanie odpowie i nie pyskuje, że za mało zarabia.
Milczałem w sprawie strajku i poza powyższym milczał będę. Bo to jest upokarzające i poniżej godności. Człowiek, który skończył kilka kierunków studiów, przeszedł kilkanaście doszkalających kursów, na codzień pracuje z kilkoma przeludnionymi klasami, pełnymi dzieci o różnych możliwościach i problemach, nie może zniżać się do pewnego poziomu. Nie da się na temat sytuacji w szkolnictwie dyskutować rzeczowo z ludźmi w większości bez matury, którzy ostatnią książkę przeczytali w piątej klasie, bo ich mało inteligentna facetka zmusiła. Nie można dać się wpędzić w rozmowę z kimś, kto mówi, że dzieci w sekundę by poustawiał i jak w zegarku by chodziły, a sam mówi, że nauczyciele to kretyni i nieroby. No nie da się.
Nie może ktoś, kto ponosi codzienną, gigantyczną odpowiedzialność za zdrowie i życie CUDZYCH dzieci przerzucać się argumentami z kimś, kto nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że prawo w sytuacji wypadku ZAWSZE ostatecznie stanie przeciwko nauczycielowi, bez względu na okoliczności. Nie ma zgody.
Trzymam kciuki za nauczycieli tym mocniej, kiedy słyszę, że na strajku ucierpią dzieci. Winę za cierpienie dzieci ponosi wyłącznie władza (i to nie tylko obecna). Gdyby naprawdę chcieli dobrze dla uczniów, to już dawno by tę sprawę rozwiązano. Zamiast robić ze wszystkich dookoła głupków. Nauczycielom - cytując klasyka - te pieniądze się należą.
Tych natomiast, którzy wysyłają nauczycieli do Biedronki, łopaty czy gdzie tam jeszcze - serdecznie pozdrawiam. Rozumiem, że czują się na siłach, by edukację swoich dzieci wziąć na siebie (!!!) Za darmo oczywiście, bo to ich pociechy. Życzę powodzenia.
Grzegorz" BRAWO P. Grzegorzu! "
@ tapir
dnia 15.04.2019, 23:21
Ocena
komentarza:
6
Problem pani, jak i pani koleżanek i kolegów z branży polega na tym, że żywicie niczym nie uzasadnione przekonanie, że skoro uczycie dzieci to znaczy, że sami też jesteście mądrzy.
@ dragoness
dnia 15.04.2019, 23:34
Ocena
komentarza:
-6
Ja jestem i pan tego nie zmieni, choćby stanął na uszach. Za innych nie mogę się wypowiadać.
@ Rodzic
dnia 16.04.2019, 06:26
Ocena
komentarza:
3
Wszyscy rodzice ! Trzeba zrobić sprawy o odszkodowanie od znp za stres dzieci
I koszty poniesione za wynajęcie opiekunów do dzieci po odejściu tych pseudo nauczycieli od nauki
naszych dzieci!!!
@ Perwersyjny jarek k.
dnia 16.04.2019, 06:37
Ocena
komentarza:
-1
Nie histeryzuj!Polecam Liberty direct - sprzedaż polis od stresu dzieci i konieczności wynajmu opiekunek,,, duża zniżka dla rodzin 500+ ;)
@ uczony
dnia 16.04.2019, 07:42
Ocena
komentarza:
3
pewno jesteś agentem ubezpieczeniowym lub co gorsze nauczycielem ...500+ nie wiem jak ty ale 80% nauczycieli je pobiera,pewno posiadasz super ubezpieczenie dla inteeligeeencyyy i ciała pedagogicznego to z ta ofertą do grona lub mamuśki !!!
@ uczony
dnia 16.04.2019, 07:47
Ocena
komentarza:
3
że to ktoś to ..cuśś ..tak "perwersyjnie" spłodził
@ Perwersyjny jarek k.
dnia 16.04.2019, 13:14
Ocena
komentarza:
-3
Widzę jakiś tu kompleks jest, czyżby chloporobotnik,,, nie obrażając,,, nie martw się, może w następnym wcieleniu się uda!
@ uczony
dnia 16.04.2019, 19:36
Ocena
komentarza:
2
tobie już się udało...hhaaaaaaa tylko pomylili jajeczka
@ uczony
dnia 16.04.2019, 19:55
Ocena
komentarza:
3
Jareczku coś mi się wydaje że masz kompleks PREZESA... aaa,,, tylko trzeba było się uczyć i zostać uczonym wtedy jak ja byłbyś tym wymarzonym przez ciebie Prezesem...zobacz kto rządzi ??? sami PREZESI.. i jak tu żyć...,
a może dla ciebie jeszcze nie za późno zawsze możesz być tym moim vice ...
@ uczony
dnia 16.04.2019, 08:04
Ocena
komentarza:
1
nawiasem odmawiasz "Ojcze Nasz" czy ???
@ Perwersyjny jarek k.
dnia 16.04.2019, 10:22
Ocena
komentarza:
-3
ty zapewne prezesie nasz... ;)
@ dragoness
dnia 16.04.2019, 10:53
Ocena
komentarza:
-1
Mój ojciec nie żyje.
@ uczony
dnia 16.04.2019, 10:55
Ocena
komentarza:
1
ależ ja jestem prezesem i zatrudniam ludzi (branża finansowa) w związku z czym do do mnie zwracają się Panie Prezesie...żal mi ciebie...jareczku...
@ uczony
dnia 16.04.2019, 11:20
Ocena
komentarza:
0
przykre były z ciebie na pewno dumny...
@ dragoness
dnia 16.04.2019, 12:20
Ocena
komentarza:
-2
Oczywiście, że tak. Był nauczycielem.
@ Perwersyjny jarek k.
dnia 16.04.2019, 13:11
Ocena
komentarza:
-1
Mnie też go żal, chociaż bardziej jego kota;)
@ uczony
dnia 16.04.2019, 08:18
Ocena
komentarza:
6
Pracować się nie chce,strajkować się nie chce.Leniwce rozbestwione. a okupować też nie bo trzeba by przez święta leżeć i śpiewać w szkole ...skąd to znamy???
@ dragoness
dnia 16.04.2019, 10:55
Ocena
komentarza:
-5
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ uczony
dnia 16.04.2019, 11:38
Ocena
komentarza:
4
co ty z tym kościołem, tvp ,Pisem i zawieszaniem strajku..Przecież pisałem że zbliżają się święta i ta niewierząca inteligencja musi poświęcić jajka na placu centralnym...
Teraz dopiero będzie jacy to ...cacy, iteligeeetni,opiekuńczy, wspaniali nauczyciele przerwali strajk by dzieci mogły zdać--ale co... już po egzaminach...

Nie dajcie się nabrać drodzy... to perfidne leniwce, terroryści ...których nić nie interesują nasze dzieci (nie ich) im nawet w święta nie chce się strajkować..
@ dragoness
dnia 16.04.2019, 12:20
Ocena
komentarza:
-3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Perwersyjny jarek k.
dnia 16.04.2019, 13:09
Ocena
komentarza:
-1
Masz rację mnie twoje dzieci nie interesują, chociaż płacę na nie 500 plus,,,mam nadzieję że ich na browara nie wydajesz ;)
@ tapir
dnia 16.04.2019, 14:38
Ocena
komentarza:
3
pani dragoness - zawiesiły strajk, bo zbliża sie okres, gdy szkoły mają wolne więc lepiej wziąć kaskę niż bohatersko walczyć? I kto tu jest hipokrytą?

p.s.

Frustracja z powodu nieudanego strajku frustracją, ale taki"pedagogiczny" język to pani nie uchodzi.
@ dragoness
dnia 16.04.2019, 14:52
Ocena
komentarza:
-2
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ vvv
dnia 16.04.2019, 19:16
Ocena
komentarza:
1
chociaż raz w życiu dasz coś drugiemu... ale i tak pod przymusem podatku.. o ile go płacisz!!! zauważyłem po twoich wpisach że używasz języka żulików...ale pomylić się można... nie?