Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

74

W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”, w której wzięli udział przedstawiciele 35 samorządów objętych obszarem „Dorzecza Wisłoki”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji. - Podwyższamy poziom dofinansowania, który można uzyskać na docieplenie domu i na wymianę źródła ciepła. Do tej pory maksymalna kwota dotacji wynosiła 69 tys. zł, w tym momencie wzrosła do ponad 136 tys. zł – przekonywał.

Od 3 stycznia br. ruszył nabór wniosków do nowej edycji programu „Czyste Powietrze”, który potrwa do 2029 r. Budżet na jego wdrożenie wynosi 103 mld zł. - Od początku realizacji programu prawie 550 tysięcy wniosków zostało złożonych, a po uruchomieniu nowego naboru obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania programem. Już ponad 3,5 tysięcy wniosków tygodniowo jest składanych. Beneficjent ma 36 miesięcy na realizację zadania, może ja rozliczać w transzach, zatem zainteresowanie jest duże. Tymi zmianami, które weszły od 3 stycznia chcemy sprawić, aby składanych wniosków było jeszcze więcej. Według centralnej ewidencji emisyjności budynków w ponad 2,5 mln gospodarstw chcemy wymienić źródła ciepła na te niskoemisyjne, abyśmy zadbali o poprawę jakości powietrza w Polsce – wyjaśnia Paweł Mirowski, zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze”.

Rośnie zainteresowanie programem

Istotne zmiany wprowadzone w nowym programie dotyczą podwyższenia progów dochodowych, wysokości dotacji oraz umożliwienia beneficjentom, którzy już skorzystali z programu na ponowne aplikowanie o środki na poprawę efektywności energetycznej domów.

- Dotacje można przeznaczyć na wymianę starych źródeł ciepła tzw. kopciuchów, docieplanie ścian budynków i wymianę okien, docieplanie poddaszy, montaż pompy ciepła oraz fotowoltaikę – podkreśla Adam Skiba, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. - Z terenu województwa podkarpackiego już od początku programu blisko 30 tysięcy wnioskodawców złożyło aplikacje. Te wnioski opiewają na kwotę ponad 607 mln zł. Do tej pory wypłaciliśmy 305 mln zł. Dwa lata pandemii koronawirusa, rok niepewności w związku z wojną na Ukrainie to takie momenty, gdzie nasi wnioskodawcy zastanawiali się co robić. Mimo tych kłopotów na Podkarpaciu jest dosyć duże zainteresowanie programem – dodaje.

W 2021 r. gminy z terenu powiatu jasielskiego podpisały porozumienie z WFOŚiGW na podstawie której, w urzędach powstały punkty konsultacyjno-informacyjne. Dzięki temu mieszkańcy danych gmin mają możliwość składania wniosków na miejscu, przy jednoczesnym otrzymaniu pełnej informacji na temat programu i warunków jakie należy spełnić, aby otrzymać dotację. - Trzy z gmin, które są członkami Związku Gmin Dorzecza Wisłoki przekazały nam swoje kompetencje w zakresie obsługi tego programu „Czyste Powietrze” - gmina Pilzno, Osiek Jasielski i Krempna. Nasi pracownicy dwa razy w tygodniu pełnią dyżury, zbierają wnioski od mieszkańców doprowadzając do skutecznego rozliczenia. Taka rolę przyjęliśmy od samego początku. Gmina Krempna otrzymała prawie 304 tys. zł dofinansowania, gmina Osiek Jasielski 952 tys. zł i Pilzno 1 mln 630 tys. zł. Są to środki, które zostały już wypłacone – zaznacza Andrzej Czernecki, przewodniczący zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Mieszkańcy gminy Nowy Żmigród złożyli od 2021 r. 125 wniosków z czego 75 otrzymało dofinansowanie na kwotę blisko 1 mln zł. Z gminy Skołyszyn aplikowało o otrzymanie dotacji 242 beneficjentów, z czego z 224 podpisano umowę. Wypłacono do tej pory łącznie ponad 2,3 mln zł.

Wzrost bezzwrotnej dotacji do 136 tys. zł

Nowa edycja zakłada trzy warianty dofinansowania w zależności od wysokości rocznego dochodu. Do niedawna najwyższa dotacja wynosiła 79 tys. zł. Obecnie kwota ta została zwiększona. Beneficjenci, którzy są właścicielami bądź współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 135 000 zł mogą skorzystać z podstawowego poziomu dofinansowania, który maksymalnie wraz z wykonaniem audytu energetycznego wynosi 67,2 tys. zł. Przy poziomie podwyższonym dotacja maksymalnie wyniesie 100,2 tys. zł. Mogą się o niego ubiegać osoby, jeżeli ich przeciętny, miesięczny dochód nie przekracza kwoty 1894 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym lub 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Najwyższy poziom dofinansowania do 136,2 tys. zł mogą otrzymać beneficjenci, których miesięczny dochód nie przekracza 1090 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 1526 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Oszczędności na poziomie 85 proc. energii

Osoby, które otrzymały już dotację w programie „Czyste Powietrze” na wymianę źródła ciepła mogą starać się o kolejne środki na termomodernizację budynku. - To jest wyjście oczekiwaniom Polaków, którzy chcą oszczędzać energię. Ta dotacja jest pierwszą, dobra wiadomością, bo tak naprawdę otrzymujemy bezzwrotne dofinansowanie. Ono generuje nam wysokie oszczędności w naszych budżetach domowych – zwraca uwagę P. Mirowski. - Na wymianie kopciucha i wykonaniu termomodernizacji możemy zaoszczędzić nawet 85% energii, którą obecnie wykorzystujemy do ogrzania domu. Ten wysoki procent możemy uzyskać dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej. Nie musimy składać na to dodatkowego wniosku, gdyż w ramach już złożonego możliwe jest otrzymanie do 15 tys. zł na wykonanie instalacji – wyjaśnia wiceszef NFOŚiGW.

id

Napisany dnia: 03.02.2023, 15:46
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Paniera
dnia 03.02.2023, 16:21
Ocena
komentarza:
38
Standard: wyborcy PiSu beneficjenci wszelakich plusów otrzymają największe dofinansowanie a człowiek zaradny, uczciwie pracujący,sponsorujące w/w beneficjentów nie załapie się!
Jak dobrze że na czas zostałem bezrobotnym z ułomną żoną i gromadką dzieciaczków!
Fart!
@ qwerty
dnia 03.02.2023, 16:28
Ocena
komentarza:
39
Dla wybrańców pisowskie dofinansowanie za które zapłacą wszyscy a później ceny w sklepach 200%+ Ja nie mam zamiaru dopłacać do czyichś dodatków.
@ głupota
dnia 03.02.2023, 16:30
Ocena
komentarza:
-29
idz a przekonasz sie ile dostaniesz ty a ile twój pisowski kolega TYLE SAMO Nie piszcie głoput poczytajcie o programie mendy
@ W PiS du
dnia 03.02.2023, 16:45
Ocena
komentarza:
7
Populizm i Socjalizm.

Polska racja - Konfederacja
@ Dobrze już było
dnia 03.02.2023, 16:50
Ocena
komentarza:
29
Jeżeli ma być tak dobrze po wymianie "kopciucha", to dlaczego taniej ogrzewają się ci, co nie wymienili takie kotły na gazowe? Kupią przecież węgiel czy ekogroszek za dopłatą 3 000 zł i będą śmiali się w nos tym co się pośpieszyli ulegając namowom i agitacji osób podobnych do tych na zdjęciach.
Te osoby należy najpierw uświadomić ekologicznie i przede wszystkim ekonomicznie, aby w swoim namawianiu nie zakładali, że ludzie nie potrafią liczyć kosztów ogrzewania, więc przywieźli na ciemną wieś słowo objawione.
To całe przedstawienie jest śmiechu warte.
@ Rzeczywistość
dnia 03.02.2023, 17:00
Ocena
komentarza:
35
Czy którykolwiek z "namawiaczy" podał jakie będą koszty ogrzewania domu pompami ciepła, czy fotowoltaiką, w stosunku do kosztu ogrzewania węglem?
Czy nadal wciska się kotły gazowe w aktualnej sytuacji na rynku tego paliwa?
Czytając tę propagandę nie słyszę już namawiania do ogrzewania gazem.
Wygląda na to, że namawiający omijają sprawę najważniejszą tj. koszty.
Dofinansowanie jest jednorazowe, preferuje osoby o małych dochodach, a koszty ponosi się latami. Czy ludzi zarabiających niewiele stać będzie na rachunki za
czyste powietrze?
Coś tu nie gra, a jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.
@ ania
dnia 03.02.2023, 18:13
Ocena
komentarza:
12
jakaś paranoja...nic nie obiecujmy ...zero mocy sprawczej
@ sven son
dnia 03.02.2023, 19:01
Ocena
komentarza:
19
pompa ciepła, fotowoltaika i samochód elektryczny jest jak chodzenie w Japonkach i krótkich spodniach w zimie
@ Rambo
dnia 03.02.2023, 19:37
Ocena
komentarza:
-19
Bardzo dobry program. Niewielu ludzi stac bez kredytu ocieplić dom. Teraz ci co wywalili pieniążki będą wsciekli
@ do Rambo
dnia 03.02.2023, 20:08
Ocena
komentarza:
17
Patrzysz krótkowzrocznie i naiwnie jak ci słuchacze tych apeli- ale oni udają zainteresowanie i zachwyt, bo są w pracy i to należy do ich obowiązków.
Mógłbyś piać z zachwytu gdyby dali kasę na ocieplenie domu i pozwolili ogrzewać nadal np. węglem jako najtańszym paliwem.
Tymczasem zmuszają tym programem do pomp ciepła, czy fotowoltaiki (dawniej do pieców gazowych) wciskając, że każdy piec na węgiel to "kopciuch". Tymczasem piece na ekogroszek (produkowane w nieodległej od Jasła miejscowości) spełniają wymagania normy PN-EN 303-5:2012 dla 5 klasy, zapewniając ekonomiczne i czyste spalanie paliwa.
Myśl, to nie boli. Może oszczędności w ociepleniu oddasz w koszcie energii do pompy ciepła? (oczywiście w zależności m.inn. od tego jaka będzie zima i cena prądu).
Nie ma nic za darmo.
@ ixi
dnia 03.02.2023, 21:20
Ocena
komentarza:
10
PiS oraz lewackie hordy nawet powietrze potrafią opodatkować...mać
@ Kraj na wymarciu
dnia 04.02.2023, 09:14
Ocena
komentarza:
2
@ Rzeczywistość
Koszt gazu dla domu 120m2 na rok 2023 ! 2900 zł według zużycia za rok poprzedni
@ Do w
dnia 04.02.2023, 12:56
Ocena
komentarza:
4
Haha polska racja konfederacja, było widać jak głosowali odnośnie zbiórek na chore dzieci.

Jeśli chcesz katolibanu wysokich podatków i chłopskiego rozumu głosuj na konfederację jest jeszcze gorsza od pisu a to już coś.
@ do Kraj na wymarciu
dnia 04.02.2023, 13:15
Ocena
komentarza:
5
Podaj dla rzetelności informacji jakie inne parametry ,w tym cieplne, ma budynek, czy obejmuje to też ciepłą wodę, czy jest rekuperator, (jaka jest wentylacja) itp. czyli ile i jak zainwestowano w termomodernizację domku, bo nawet laik wie, że każdy dom jest inny, a normą jest niedogrzewanie pomieszczeń w budynku, czyli jaki masz temperatury wewnątrz, oczywiście w zimie.
Mój krewny ma duży dom ogrzewany gazem, ogrzewa jedno pomieszczenie w suterenach (tam siedzi w zimie) i chwali się, że gaz jest najtańszy. W pozostałych pomieszczeniach jest temperatura 5 stopni. na szczęście plus 5 stopni.
Można i tak.
@ Do do w
dnia 04.02.2023, 15:27
Ocena
komentarza:
-1
O co ci chodzi? Konkretnie, kiedy i co to była niby za ustawa!? Proszę dać link ze stron sejmu!

Beton PiS PO PSL Hołownia i Lewica głosują razem, albo taktycznie sobie nie przeszkadzają. Tylko Konfederacja jest realna opozycja tej postkomuny.
@ V
dnia 04.02.2023, 16:32
Ocena
komentarza:
1
Ale komu ty tłumaczysz. POmyleńcom. Oni ślepi są i głusi na logikę. Aborcja i degrengolada im w głowie.
@ Kraj na wymarciu
dnia 04.02.2023, 18:16
Ocena
komentarza:
1
@ do Kraj na wymarciu
Ogrzewanie kocioł kondensacyjny Vaillant jedno funkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Sciany warstwowe tj. cegła styropian 5 cm pustak max + elewacja styropian 6 cm. Okna drewniane 3 szybowe. Wentylacja grawitacyjna w kuchni i łazience i ubikacji.
Ogrzewane całe 120 m2 temperatura w domu ustawiona na sterowniku pieca 19 stopni. Sterownik zaprogramowany tak żeby w nocy kiedy śpimy temperatura nie spadła poniżej 16 stopni , a o 5 rano przełącza się na tryb dzienny do 19 stopni.

Okres rozliczenia za gaz od 1 grudnia 2021 co 31 listopad 2022 890 m3 gazu co dało niecałe 2900 zł. Faktury prognozowe na następny rok na kwotę dokładnie 2913,84
@ Szał
dnia 04.02.2023, 20:13
Ocena
komentarza:
2
Szału nie ma. D..y nie urywa.
19 stopni to nie komfort cieplny, trzeba się ubierać.
Mam kominek w podobnym domku i dużo cieplej, także kiedy śpimy.
Na dodatek nie jestem zależny od dostaw gazu i wzrostu jego ceny.
Życzę wszystkim aby stać ich było na ogrzewanie gazem.
Zwłaszcza tym o mniejszych dochodach i w starszym budownictwie.
@ Kraj na wymarciu
dnia 04.02.2023, 21:29
Ocena
komentarza:
0
Mam prośbę do tego co się nie zgadza z moim poprzednim wpisem i wstawił minusa żeby mi wyjaśnił z czym się nie zgadza ?

-mam dom o innej powierzchni
-inny piec
-inne okna
-inne ocieplenie
-inną temperaturę w domu
@ Zgadza się
dnia 04.02.2023, 22:05
Ocena
komentarza:
1
Wszystko się zgadza, oprócz ...kasy.
@ Kraj na wymarciu
dnia 04.02.2023, 22:23
Ocena
komentarza:
-2
I następny ynteligentny inaczej dodaje minusy chyba nie za bardzo wiedząc z jakiego powodu dodaje minusy.
@ Bajka dla dorosłych
dnia 06.02.2023, 08:32
Ocena
komentarza:
-2
Mam taki piec,temperatura podana w poście jest dla mnie nie do przyjęcia.
W dzień 21, w nocy 19.Tyle to ja płacę ale za 70 m2 mieszkanie w budynku
Ocieplony ,może nie tak szczelnie jak dzisiaj się robi.Zapomniales dodać
że VAT wchodzi od stycznia,więc nie będzie 29oo tylko3500
@ Do @ Bajka dla dorosłych
dnia 07.02.2023, 21:16
Ocena
komentarza:
0
Czy w tym kraju zawsze musi być jakiś TUMAN co wie lepiej co inni mają widzieli czego chcą ???
@ ede
dnia 03.02.2023, 16:22
Ocena
komentarza:
-8
brawo Jasielski Dom Kultury..
@ smocza dama z wielkimi
dnia 03.02.2023, 16:25
Ocena
komentarza:
11
wróżę temu, jak i innym projektom pisu spektakularne sukcesy. Jeszcze trochę ich pomysłów i wszyscy pójdziemy ulice zamiatać
@ Ona
dnia 03.02.2023, 16:44
Ocena
komentarza:
-9
Podam ci miotłę hehe...
@ Do Ona
dnia 03.02.2023, 16:49
Ocena
komentarza:
12
A co będziesz patrzyć na plebs zza swojego biurka w urzędzie Nieszczęść i Marnotrawstwa?? Beton komunistyczny jeszcze jest, co widać, słychać i czuć.
@ Djey25
dnia 03.02.2023, 16:49
Ocena
komentarza:
42
Wszyscy narzekają, a jesienią, 99% Jaślan pójdzie głosować na PiS.
@ Hulio i Żanuaria
dnia 04.02.2023, 05:39
Ocena
komentarza:
3
Chyba 70 % beneficjentów 500 + I
@ Ikar
dnia 03.02.2023, 17:08
Ocena
komentarza:
18
Czyste powietrze to latające samoloty
@ Ja
dnia 03.02.2023, 17:16
Ocena
komentarza:
2
Nie biadolić obiboki do roboty się wziąć a nie dają źle nie dają też źle bo w sklepie drogo itp
@ sven son
dnia 03.02.2023, 19:02
Ocena
komentarza:
3
gonisz tak bo sam jesteś byłym ubekiem z Jasła? Twój pan z Żoliborza jest w potrzebie, idz wyliż mu buty
@ Haha
dnia 04.02.2023, 19:00
Ocena
komentarza:
0
...albo kuper. Tylko język se z pierza obierz.
@ obserwator
dnia 03.02.2023, 17:32
Ocena
komentarza:
25
Jak to mówią z pustego to i Salomon nie naleje. Dają X zł a odbiorą 2x lub 3x .
@ Haha
dnia 03.02.2023, 17:47
Ocena
komentarza:
25
UWAGA!!! WYBORY IDĄ!!! PiS złote góry wam obieca i budowę zbiornika w Kątach, byle się utrzymać przy korycie.
@ Jaślanin
dnia 03.02.2023, 17:48
Ocena
komentarza:
16
Ale banialuki ludziom wciskają. Mam nadzieje, że wreszcie ludzie się obudzicie i to towarzystwo przepędzicie przy wyborach.
@ Jas
dnia 03.02.2023, 18:09
Ocena
komentarza:
-4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ bronek
dnia 03.02.2023, 18:12
Ocena
komentarza:
3
ja mam tylko krótkie pytanie ,czy ktoś z komentujących uczestniczył w tym programie , że wszystko wiedzą , proszę o odpowiedz
@ sven son
dnia 03.02.2023, 18:42
Ocena
komentarza:
11
sam dobrze wiem jak inwestować swoje własne pieniądze i w co, nie potrzebuje do tego jakiegoś programu i zenka martyniuka który mówi mi co mam robić. program spadł nagle z nieba bo kołchoźnik UE wprowadza kolejne restrykcje dotyczące budynków, by żyło się lepiej łatwiej, byście mieli więcej dzieci i pieniędzy
@ Mig
dnia 03.02.2023, 18:21
Ocena
komentarza:
9
Wszystko dla cwaniaków
@ Posady i Stołki
dnia 03.02.2023, 18:35
Ocena
komentarza:
14
A pelikany łykają, łykają, łykają ...
@ Pamiętajcie
dnia 03.02.2023, 19:28
Ocena
komentarza:
18
Nikt za darmo nic nie daje
@ bronek
dnia 03.02.2023, 19:48
Ocena
komentarza:
-13
a właśnie daje ,rozliczyłem i wiem ile dostałem
@ takie są realia
dnia 03.02.2023, 21:25
Ocena
komentarza:
12
U mnie we wsi nowobogatcy z pobudowali domy z nowoczesnym ogrzewaniem gazowym a ogrzewają dom paląc w kominkach, gazem tylko we święta albo jak rodzina alb o znajomi zawitają, ale tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
Somsiod założył se (sobie) fotovoltaike za 29 000 zł kredytu i zadowolony bo prond (prąd)mo (ma) za darmo !
@ xddddddd
dnia 03.02.2023, 23:43
Ocena
komentarza:
7
rozdają nie swoje pieniądze na prawo i lewo!
@ Wille+ dla swoich
dnia 04.02.2023, 02:51
Ocena
komentarza:
9
Wszędzie dodatki ale każdy płaci za wszystko 200% więcej niż 7 la temu. Tak PiS za swoich rządów robi ludzi w balona.
@ tofik
dnia 04.02.2023, 05:22
Ocena
komentarza:
-7
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Mały
dnia 04.02.2023, 07:34
Ocena
komentarza:
9
Uczciwie i ciężko pracuję, zmagając się z nowym bajzlem, jaki zgotował mi PiS, inflacją i drożyzną, nie wiem, jak jeszcze długo. Nie pcham się do pisowskiego koryta, bhoć, wiem, że nowi milionerzy tam się utuczyli, obdzierając z zarobków takich jak ja, żeb se kupić poparcie własnie nierobów i dojarzy
@ Hulio i Żanuaria
dnia 04.02.2023, 05:43
Ocena
komentarza:
4
Tofik opamiętaj się... jednak potrafili wbić ci tą wolność na koszt podatnika
@ sprawiedliwy
dnia 04.02.2023, 09:29
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ do urzędu miasta
dnia 04.02.2023, 10:15
Ocena
komentarza:
3
Proszę o informację, gdzie w Jaśle dla mieszkańców miasta znajduje się punkt konsultacyjno-informacyjny. Proszę o dane kontaktowe.
@ Jan44
dnia 04.02.2023, 10:33
Ocena
komentarza:
-3
Czytając komentarze . Rozpacz. Podwyżkę cen utożsamiają z dotacjami i... wie z czym.
Tylko o wojnie na Ukrainie i związana z tym drastycznymi podwyżkami energii, cisza.
Gdyby ceny energii nue były też często dotowane, to dopiero byłby kwik.
A wystarczy tylko porównać ceny u naszych sąsiadów.
@ Porownanie
dnia 04.02.2023, 14:40
Ocena
komentarza:
0
Polski cukier w Czechach wychodzi po 3, 50 pisiorze.
@ Marcin.
dnia 06.02.2023, 08:24
Ocena
komentarza:
1
Ropa, gaz i węgiel na giełdach tańsze niż przed remontem ukrainy, ale w pis-Polsce wszystko dużo droższe. Inflacja około 20%, ceny paliw z kosmosu, ale oomajtek gada, że nie obniżył cen paliwa, dla dobra konsumentów. Nie-rząd pisu rozdaje na prawo i lewo + dla znajomych królika. Program mieszkanie + nie wyszedł, ale za to program willa+ pełen sukces.
@ Antypis
dnia 06.02.2023, 08:43
Ocena
komentarza:
0
Ponieważ ropa,gaz,węgiel jest sprzedawane przez spółki skarbu państwa
I dlatego ceny są tak wysokie, by PIS mógł z nich czerpać kasę.przecież
oficjalnie są podawane mega wysokie zyski PGNiG oraz resortu górnictwa
Wojna na Ukrainie nie ma tu nic wspólnego.Swiadome dojenie Polaków z kasy
I oczywiście dotacje dla biednych,żeby głosowali na nich, reszta uczciwie pracujących
Po kilkadziesiąt lat nie dostanie nic
@ Gosc
dnia 04.02.2023, 10:57
Ocena
komentarza:
1
Żadnych konkretoów
@ UENIEUETAK
dnia 04.02.2023, 11:15
Ocena
komentarza:
8
Zeby dostać 136 tys dofinansowania, to ile trzeba mieć wkładu własnego, ale pod warunkiem, ZERO kredytu i ZERO pozyczki - wie kto z uczonych w tem temacie niech napisze oto jest pytanie ???
@ Ble
dnia 04.02.2023, 11:58
Ocena
komentarza:
8
Nie dostaliśmy żadnego dofinansowania ani do pompy ani do fotowoltaicznych jakieś głupoty piszą ble .ble.
@ znany
dnia 04.02.2023, 12:22
Ocena
komentarza:
13
Dorzecze Wisłoki dofinansowało solary słoneczne a teraz nie ma kto wymienić glikolu zgodnie z umową wszyscy umywają ręce.
@ Optymista
dnia 04.02.2023, 13:26
Ocena
komentarza:
-7
Dobrze, że jest taki program. Pieniądze są z UE. PiS nic na niego nie łozy. Sam lata temu ocieplałem budynek i to bez żadnej dotacji. W domu od lat palę gazem i uważam, że w chwili obecnej jest to tańsza metoda niż węgiel. Za ogrzewanie w chwili obecnej zapłaciłem ok. 2300zł za 4 miesiące. Biorąc pod uwagę cenę węgla nawet licząc po 2000zł/t to i tak jest taniej. Wreszcie czy ktoś rozumny nie chciałby spalać mniej węgla czy gazu? Jestem ostatnim który chwali tą władzę (to największe szkodniki od 89r) , ale uważam, że z programu należy korzystać. Będzie mniej spalin, smogu i CO2, a więcej czystego powietrza. Naprawdę nie chcecie, żeby wasze dzieci miały lepszy klimat, mniej chorowały na płuca i nowotwory?
@ Iggg
dnia 04.02.2023, 13:36
Ocena
komentarza:
3
Dochód 130 tys to jest zarobki brutto czy netto wszystkich mieszkańców?
@ Coś za coś
dnia 04.02.2023, 14:09
Ocena
komentarza:
12
Jakieś 2 tygodnie temu liczyli mi koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,8 kWp. Bez dotacji ok. 23 tysiące, z dotacją ok. 40 tysięcy. Dlaczego? Przy dotacji obowiązkowy jest kredyt, rozłożony bodajże na 7 lat. Tak więc najlepiej na tym wyjdzie i tak bank.
@ sven son
dnia 04.02.2023, 14:28
Ocena
komentarza:
4
dlatego te [...] pisowskie wyciągają po wszystko swoje łapy, kiedy 1 złotówka przejdzie przez 10 par pisowskich łap, okazuje się że zostaje Ci 10gr, dlatego zarabiam i robię wszystko za swoje @#$&)(@e wasze dotacje złodzieje a na orlenie robię tylko dwójkę i nie spłukuję z szacunku do ob#@ajtka
@ V
dnia 04.02.2023, 16:34
Ocena
komentarza:
1
Słyszę lewactwa wycie czuję się znakomicie. NAjlepiej jak się zapytasz tych co plują na 500+ czy biorą kasę to oczywiście że biorą.
@ Orka
dnia 04.02.2023, 18:57
Ocena
komentarza:
3
Biorą, bo to z ich podatków płacone jest 500+. Tylko pracujący powinni dostawać taką pomoc, a nierobotne menelstwo do pomocy społecznej, skoro mu się nie chce na rodzinę zapracować!!!
@ za tuska
dnia 05.02.2023, 11:04
Ocena
komentarza:
-3
Za Tuska też podatki brali jeszcze większe i nic nie dawali nawet 500 plus.
@ Do optymisssta
dnia 04.02.2023, 17:20
Ocena
komentarza:
5
2300 zł za 4 miesiące a temperatura w domu jaka ? taka jak u p. minister Moskwa
@ Optymista
dnia 04.02.2023, 19:07
Ocena
komentarza:
-3
Nie taka jak u Moskwy. W dzień 21C, w nocy obniżenie do 18C. Dom około 190m2. Rozumiem, ze minusujący poprzedni post cieszą się, że będą mieli choroby płuc, ewentualnie nowotwory. Zaprawdę nie myślałem, że tacy ludzie istnieją.
@ takie sa realia
dnia 04.02.2023, 17:24
Ocena
komentarza:
6
c.d. 29 tys. kredytu rozłożone na 9 lat tj. uwaga 108 rat !!!
@ Aga0577
dnia 05.02.2023, 09:24
Ocena
komentarza:
5
To naciąganie aby brać kredyty w bankach!!! Ja wydałam gotówkę na pompę ciepła, zapożyczyłam się u rodziny z myślą że trochę oddam jak dostanę dofinansowanie ( oczywiście ledwo mieściłam się w tym najwyższym progu) i na te marne grosze czekam już od sierpnia 2022r.Żenada!
@ jozek
dnia 05.02.2023, 13:43
Ocena
komentarza:
7
nie chce dotacji, chce POLSKI wegiel za 800zł jak dawniej. Widac mamy za duzo skoro wywozimy na UA to może i taniej!!!
@ Janosk
dnia 05.02.2023, 22:20
Ocena
komentarza:
3
Tusk niech mi odda dudki z OFE to możei mi wystarczy na opał
@ Taka prawda
dnia 06.02.2023, 08:50
Ocena
komentarza:
-5
Nikt Ci nie zabrał,są tylko przeksiegowane na inne konto Zus
Skończysz 65 lat to otrzymasz dodatek do emerytury wyliczony z tych składek ofe
@ Marcin.
dnia 06.02.2023, 11:19
Ocena
komentarza:
3
Zmienisz zdanie jak doczekasz emerytury, zobaczysz wtedy dodatek z OFE, jak niewidomy tęcze.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • W kilku miejscach na terenie Jasła płonęły wiaty śmietnikowe

   

  We wtorkowy wieczór, około godz. 22 strażacy prowadzili działania gaśnicze w związku z trzema pożarami na terenie Jasła. Ogień strawił między innymi wiaty śmietnikowe i kontenery na odpady przy ul. Lenartowicza i ul. Chopina. Ogień, który wybuchł w bramie bloku przy ul. Jagiełły uszkodził elewację budynku oraz okna na pierwszym piętrze.

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

 • Park linowy w Jaśle wymaga kompleksowej modernizacji. MOSiR czeka na opinię dendrologiczną

   

  Po upływie dziesięciu lat od otwarcia, park linowy w Jaśle wymaga przeprowadzenia gruntownej modernizacji. O tym, jaki będzie jej zakres przesądzi wynik ekspertyzy dendrologicznej zleconej przez kierownictwo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

 • Zakład Gospodarki Komunalnej w Kołaczycach zatrudni inspektora ds. technicznych

 • Wójt Gminy Nowy Żmigród apeluje o ostrożność. W okolicy widziano wilki

  Wójt gminy Nowy Żmigród apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, bowiem w ostatnim czasie w Nienaszowie zaobserwowano przemieszczanie się watahy pięciu osobników wilków. - Zwracam szczególną uwagę, aby dla bezpieczeństwa nie wypuszczać psów poza własną posesję. Również należy zadbać o zwierzęta gospodarskie na własnych posesjach, w godzinach wieczornych i nocnych zamykać je w pomieszczeniach – zaznacza wójt Grzegorz Bara.

 • Soczewki progresywne - czy jest się czego bać?

   

  Decyzja o wyborze okularów progresywnych wiąże się z wieloma pytaniami. Klienci salonów optycznych obawiają się często ich zaawansowanej konstrukcji, a także zastanawiają nad tym, ile potrwa okres adaptacji. Czy zła sława soczewek progresywnych jest uzasadniona?

 • Hurtownia Ogrodnicza „Ogród” w nowej odsłonie. Większa powierzchnia to więcej asortymentu w atrakcyjnych cenach

   

  W Jaśle i okolicy nie ma chyba działkowca, który nie znałby Hurtowni Ogrodniczej „Ogród”. To także idealne miejsce dla każdego, kto marzy o pięknym ogrodzie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657